Tip 2 Diyabet Haberleri

Her 7 kişiden 1’inde var! Diyabetin belirtilerine dikkat

Günümüzde hareketsiz yaşam tarzı, sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve obezite derken görülme sıklığı hızla artan diyabet, vücudumuzdaki şekeri kontrol etmeyi sağlayan insülin hormonunun eksikliği veya etkisizliği nedeniyle ortaya çıkıyor.

Haber 15-11-22 10:20

Çok dikkatli olun! Herkes çok faydalı sanıyor: Kuru kayısının az bilinen zararı

Birçok gıda, hatta sağlıklı olanlar, tip 2 diyabetli kişilerde kan şekeri düzeylerini artırabilir. Ama onları tamamen hayatından çıkarmak zorunda değilsin. Daha iyi kan şekeri kontrolü için bu gıdalara nasıl yaklaşacağınızı öğrenin. Rafine karbonhidrat oranı yüksek yiyecek ve içecekler kan şekeri seviyelerinin yükselmesine neden olabilir. Bu tarz yiyeceklere karşı mesafeli olmanız sağlığınız için iyilik olacaktır.

Haber 03-11-22 16:16

Araştırma sonucu şaşırtıyor: Her gün çay içmek ölümcül hastalık riskini azaltıyor

Çay, ülkemizde en sık tüketilen içecekler arasında bulunuyor. Çay tiryakileri çayı sudan bile fazla tüketiyor. Çay ile ilgili birçok araştırma yapılıyor. Her yeni araştırma sonucunda çayın bir başka faydası öğreniliyor. Uzmanlar çayın çok riskli olan hastalık riskini azalttığını belirtiyor.

Haber 21-10-22 13:36

İçmeden önce bir daha düşünün! Sıklıkla içtiğimiz gazlı içecekler diyabet ve demans riskini artırıyor

Yemeklerin yanında sıklıkla içtiğimiz içecekler sağlığımızı tehlikeye atabiliyor. Özellikle gazlı ve diyet içecekler çok ciddi hastalıkların oluşmasına neden olabiliyor. Uzmanlar gazlı içecekleri içenleri ölümcül hastalıkların riski hakkında uyarıyor.

Haber 27-09-22 07:45

Tip 2 Diyabet

Tip 2 Diyabet Hakkındaki Haberler Mynet'te. Tip 2 Diyabet Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Milyonlar katıldı: Sonuçlar dudak uçuklattı! Riski azaltmak için daha fazla çay için

Bir milyondan fazla kişinin katıldığı çalışmada her gün dört veya daha fazla fincan siyah, yeşil veya oolong çayı tüketenlerin tip 2 diyabet geliştirme riskinin % 17 daha düşük olduğu ortaya çıktı. Sekiz ülkeden insanların katıldığı çalışma sonuçları hakkında uzmanlar, sonuçların heyecan verici olduğunu dile getirdi.

Haber 23-09-22 18:23

Gece kuşlarına kötü haber! Vücutta biriken yakılmayan yağlar...

Gece geç saatlerine kadar uyumayan 'gece kuşu' olarak tabir edilenlerdenseniz kötü bir haberimiz var. Geç saatlere kadar uyumayanların diyabet riski altında oldukları ortaya çıktı. Araştırmacılar, geceleri gündüze göre daha aktif olan kişilerin genellikle daha az enerji harcadıkları için az yağ yaktıklarını bu yüzden insüline karşı dirençli olduklarını belirtti.

Haber 20-09-22 19:13

Uyku düzeniniz bu şekildeyse dikkat! Ölümcül hastalıkta risk altındasınız

Uyku vücudun en temel ihtiyaçları arasında bulunuyor. Her gün düzenli olarak uyumak sağlık için büyük önem taşıyor. Ancak birçok insan uykusunu yeterli seviyede almıyor. Bu da ölümcül hastalıklara yakalanma riskini artırabiliyor. Uzmanlar geç uyuyan kişilerin büyük risk altında olduğunu belirtiyor.

Haber 20-09-22 11:51