Toki Haberleri Ve Son Dakika Toki Haberleri

Toki Haberleri Ve Son Dakika Toki Haberleri

Toplu Konu İdaresi Başkanlığı ya da Kısaca TOKİ, sosyal konut üretimi için oluşturulmuş bir kamu kurulmuştur. 17 Mart 1984’te 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın talimatları ile Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı olarak kurulan kurum, yıllar içinde gerek sisim gerekse de faaliyet alanlarında değişiklikler geçirmiştir. Kurumun amacı dar ve orta gelirli vatandaşların makul ve nitelikli, depreme dayanıklı konut sahibi olabilmelerini sağlamak, vatandaşların konut ihtiyacını gidermek olarak tanımlanmaktadır. Kurum vatandaşlara konut sağlamak için söz konusu konutların finansmanının sağlanması için bankaların katılımını sağlayacak gerekli adımları da atmakla görevlidir. Bunun dışında ferdi ve toplu konut kredisi vermek, köy mimarisinin geliştirilmesine, gecekondu alanlarının dönüşümüne, tarihi doku ve yöresel mimarinin korunup yenilenmesine yönelik projeleri kredilendirir ve gerektiğinde tüm bu kredilerde faiz sübvansiyonu yapar. Doğal afetlerde de TOKİ yıkılan konutların yerine yenilerinin inşasını bizzat yapar veya bunların yapılmasını teşvik eder.

Toki̇ Haberleri

Bakan Kurum'dan 'TOKİ' açıklaması: Artışı yüzde 49 yerine yüzde 24 olarak belirledik

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "TOKİ aylık taksitlerinde TÜFE oranını referans alarak artış oranını yüzde 49 yerine yüzde 24 olarak belirledik. Böylece taksit ödemelerinde vatandaşımıza yüzde 50 oranında katkı sağlamış olduk." ifadelerini kullandı.

Finans

Vatandaşlar TOKİ istedi! Bakan Kurum 'hayırlı olsun' diye yanıt verdi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinden en çok etkilenen illerden Osmaniye ve Adana’daki TOKİ evlerinde oturmaya başlayan depremzede vatandaşları ziyaret etti. Bakan Kurum, depremzede vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Bir depremzede vatandaşın, yıkılan binalarının TOKİ tarafından yapılmasını talep etmesi üzerine Bakan Kurum, “Hayırlı olsun” diyerek yanıt verdi.

Finans

Kamuda tasarruf adımları sonrası TOKİ'den millet bahçelerine ilişkin açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, kamuda tasarruf tedbirlerini açıkladı. Tedbirler sonrası yapımına başlanan millet bahçelerinin devam edilip edilmeyeceği tartışılırken TOKİ'den açıklama geldi. Açıklamada, "Tasarruf tedbirleri kapsamındaki hususları dikkate alarak, 2053 Net Sıfır Emisyon hedefi kapsamında yapımı devam eden millet bahçesi projelerimizi tamamlayacağız" denildi.

Finans

Erzincan'da bozayı yavrusu çöp konteynerlerinde yiyecek ararken görüldü

Erzincan'ın Refahiye ilçesinde, bir bozayı yavrusu çöp konteynerlerinde yiyecek ararken görüntülendi.

Yurthaber

Toki̇

Toki Hakkındaki Haberler Mynet'te. Toki Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

AK Partili Milletvekili Çelebi'ye TOKİ kurasında arsa çıktı! Açıklama geldi: Hakkından feragat etti!

AK Parti Ankara Milletvekili Kurtcan Çelebi'ye TOKİ'nin "İlk Evim Arsa Projesi" kampanyasından arsa çıktı. Milletvekili Çelebi'ye TOKİ kurasında arsa çıkması bir anda gündem yaratırken, konuyla ilgili açıklama geldi. TOKİ'den yapılan açıklamada "Herhangi bir sözleşme imzalanmamış, hakkından feragat ettiğini belirtmesi üzerine hak sahipliği iptal edilmiştir" ifadeleri yer aldı.

Haber

Samsun'da 314 arsa açık artırma ile satılacak

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı, Samsun'da 314 arsayı açık artırma ile satacak.

Yurthaber

Murat Kurum'un o görüntüleri çok konuşulmuştu! İkinci karşılaşma: O sen misin? diye sorup şaşırdı

Geçtiğimiz günlerde Cumhur İttifakı İBB başkan adayı Murat Kurum'un TOKİ'den evlerini teslim alamadığını belirterek tepkilerini dile getiren vatandaşlarla konuşurken kameraya yansıyan görüntüleri çok konuşulmuştu. O görüntüleri kaydeden Görkem Yavuz ile Kurum aylar sonra yeniden karşılaştı. Yavuz "O olaydaki kişi benim" deyince Kurum'un şaşkınlığı dikkat çekti.

Haber

Deprem konutlarında sona gelindi! İlk anahtar teslimini bugün Erdoğan yapacak…

Türkiye 6 Şubat deprem felaketinin yaralarını sarmaya devam ediyor. Depremin üzerinden 1 yıl geçmesine günler kala bölgede beklenen önemli bir adım daha bugün atılacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 6 Şubat depremlerinin ardından ilk etapta inşa edilen deprem konutlarının teslimine başlanıyor. İlk kura çekim ve anahtar teslim töreni, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Hatay'da gerçekleştirilecek.

Haber

10 bin 840 afet konutunun kurası çekilecek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğünce de 5 bin 582 köy tipi afet konutunun ihalesi gerçekleştirildi, bunlardan 2 bin 650'sının inşasına başlandı. Kent genelinde hızla yükselen konutlardan 6 bin 572'si TOKİ konutu, 703'ü de kırsal konut olmak üzere 7 bin 275'inin kurası 3 Şubat'ta çekilecek.

Finans

Osmaniye'deki afet konutlarının yapımında depremzedeler de çalışıyor

Osmaniye'de, 6 Şubat depremlerinin ardından yapımına başlanan afet konutlarının bir an önce teslim edilmesi için depremzedelerin de aralarında bulunduğu işçiler, yoğun çaba gösteriyor.

Yurthaber

TOKİ'den 250 kişi mağdur oldu iddialarına ilişkin açıklama: Haberler gerçeği yansıtmıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), "Parasını peşin ödeyerek ev yapılmasını bekleyen 250 kişi mağdur oldu" başlıklı habere ilişkin olarak yaptığı açıklamada "Projede idaremiz konut inşaatları tamamlandıktan sonra bu konutlar Bakanlığımız eliyle hak sahiplerine teslim edilmiştir" ifadesini kullandı.

Finans

TOKİ duyurdu! Detaylar belli oldu... 43 ilde konut ve iş yeri satışı

TOKİ başvuru 43 il için başladı! Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 26 ilde 123 konut ile 29 ilde 296 iş yerini 7-8 Şubat 2024 tarihlerinde açık artırma yöntemiyle satacak. İller arasında İstanbul, Ankara ve İzmir de var. Satışlara ilişkin detayları açıklayan TOKİ, konutlara yüzde 25 peşinat 72 ay vade ile, iş yerlerine de yüzde 15 peşinat 60 ay vade ile sahip olunabileceğini duyurdu. İşte TOKİ'nin satışa sunduğu yerler ve başvuru detayları...

Finans

Malatya'da 6 bin 100 deprem konutu şubatta teslim edilecek

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin yıkıma neden olduğu Malatya'da, yapımı tamamlanan afet konutlarından 6 bin 100'ü şubat ayında hak sahiplerine teslim edilecek.

Yurthaber

Elazığ'ın riskli yapı stoku TOKİ konutlarıyla ortadan kaldırıldı

Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin hemen ardından evleri ağır hasar görenler için yapımına başlanan ve tamamı geçen yıl teslim edilen yaklaşık 25 bin TOKİ konutunda depremzedeler güvenle oturuyor.

Yurthaber

Doğanşehir'de deprem konutlarından 350'si ay sonuna yetiştirilecek

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin yıkıma neden olduğu Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde, martta temelleri atılan deprem konutlarından 350'sinin, ay sonunda hak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

Yurthaber

İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya... TOKİ 24 il için duyurdu: 229 arsa açık artırma ile satışa sunuldu

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) onlarca arsa için satış kararı aldı. Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Hatay, İstanbul, İzmir, Karabük, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Mersin, Muş, Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak, Van ve Yalova’da 229 arsa için açık artırma yöntemiyle satış yapılacağını duyurdu. Peki açık artırma hangi tarihte, ne zaman yapılacak? İşte detaylar…

Finans

İskenderun'daki 3 bin 986 deprem konutunun inşası sürüyor

Hatay'da 6 Şubat depremlerin yıkıma neden olduğu İskenderun ilçesinde temeli atılan 3 bin 986 deprem konutunda çalışmalar sürüyor.

Yurthaber

Mersin'de kentsel dönüşüm projesinde inşaat çalışmalarının yüzde 65'i tamamlandı

Mersin'in merkez Akdeniz ilçesi Barış Mahallesi'nde, inşaat çalışmalarında yüzde 65'i tamamlanan 415 konut ve 50 dükkanlık yerinde kentsel dönüşüm projesinde ilk anahtarların 2024'te teslimi hedefleniyor.

Yurthaber

Şanlıurfa'daki 897 deprem konutu 1 ay içinde teslim edilecek

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Şanlıurfa'da, Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) temeli atılan kalıcı konutlardan yapımında sona gelinen 897'si 1 ay içinde hak sahiplerine teslim edilecek.

Yurthaber

Ev almak isteyenlere fırsat! Kentsel Dönüşüm Başkanlığı KDV'den muaf konut satacak! 7 Aralık'ta açık arttırmaya sunuluyor

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı'nın 7 Aralık tarihinde satışa sunacağı Ankara'daki 68 iş yeri ile Samsun'daki 41 konuta vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Finans

'TOKİ'den kurasız ev' vaadiyle annesini bile kandırdı! 'Kızımdan şikayetçiyim'

Diyarbakır'da 5 çocuk annesi Yener T., 'TOKİ'den kurasız ev' vaadiyle annesi dahil 33 kişiyi kandırıp para topladı. Yener T. (30) hakkında 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan 96 yıldan 320 yıla kadar hapis cezası istendi.

Haber

İnşaatı tamamlanan konutlar teslim edilmeye başladı: 'Kasım sonuna dek devam edeceğiz'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nca inşaatı tamamlanan 1779 sosyal konutun, hak sahiplerine teslim edilmeye başlandığını açıkladı.

Haber

İslahiye'de 17 bloktan oluşan deprem konutları teslime hazır

Arazisinin yüzde 30'unu yeşil alanın oluşturduğu, 399 dairelik site, yürüyüş yolları, spor aletleri, basketbol sahası, çocuk oyun parkı, fitness salonu gibi sosyal donatı alanlarıyla dikkati çekiyor.

Yurthaber

Osmaniye Sumbas'ta yapımı süren 190 deprem konutunun aralıkta teslimi planlanıyor

Osmaniye'nin Sumbas ilçesinde, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenenler için yapılan 190 kalıcı konutun, aralıkta hak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

Yurthaber

TOKİ indirim kampanyası için adım bugün atılıyor! 19 Ekim'e kadar süre var: Kısmı ödeme detayı...

TOKİ'nin, Haziran 2022'den önce yapılan iş yeri ve konutlar için indirim kampanyası bugün başlıyor. Borcu için peşin ödeme yapanlara yüzde 25 indirim uygulanacak. Başvurular için son gün 19 Ekim.

Finans

TOKİ indirim kampanyası başlıyor! 'Şartlara dikkat edilmeli'

TOKİ'den konut ve iş yeri alanlar, kalan borçlarını peşin ödemek isterlerse yüzde 25 oranında indirimden faydalanabilecek. Kampanya 21 Eylül'de başlayacak, 19 Ekim'de sona erecek. Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik yüzde 25 indirim kampanyasında başvurular bu hafta başlıyor” dedi.

Haber

SONDAKİKA | Bakan Özhaseki yeni indirim kampanyasını duyurdu! TOKİ'den ev ve iş yeri alanlar dikkat: Son tarih 19 Ekim

Son dakika: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki katıldığı canlı yayında TOKİ aracılığıyla alınan ve geri ödemeleri devam eden konut ve iş yerleri için yeni bir indirim kampanyasını duyurdu. Bakan Özhaseki, “TOKİ’den konut ve iş yeri alan vatandaşlarımız, kalan borçlarını peşin ödemek isterlerse yüzde 25 oranında indirimden faydalanabilecek" dedi.

Finans

İş yeri TOKİ başvurusu nasıl yapılır? TOKİ iş yeri başvuru şartları nelerdir?

TOKİ, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ifadesinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Türkiye Cumhuriyeti Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı olarak hizmet verir. Amacı, dar ya da orta gelirli vatandaşların da ev sahibi olabilmesi için destek olmaktır. Çeşitli kuralları bulunan TOKİ başvuruları iş yeri ya da konut sahibi olmak için ayrı kriterlere sahiptir.

Haber

Sosyal konut projesi nedir, TOKİ başvuru şartları nelerdir? Sosyal konut projesi şartları nelerdir?

Türkiye’de ev sahibi olmak isteyenlere sunulan seçeneklerden biri de sosyal konut projeleridir. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı kuruluşu, bu amaçla kurulmuş bir kamu kuruluşudur. Bazı şartlara bağlı olarak dahil edilebilen konut projeleri için ilgili kurumlara başvuru yapmak ve istenen şartları yerine getirmek gerekir. Sosyal konut projelerinden yararlanabilecek kişiler kanunlar gereğince belirlenmiştir. Peki, sosyal konut projesi şartları nelerdir?

Haber

TOKİ ANKARA MAMAK ÇEKİLİŞ SONUÇLARI 25 AĞUSTOS 2023! Ankara Mamak Kusunlar TOKİ 1+1 ve 2+1 kura çekilişi sonuçları isim listesi

TOKİ Ankara Mamak kura çekilişi sonuçları, vatandaşların sorguladığı konular arasında yer aldı. Vatandaşlar, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı kamu kuruluşu TOKİ tarafından gerçekleştirilen çekiliş sonrası arama motorlarında Ankara Kusunlar TOKİ kura çekilişi sonuçları isim listesini araştırıyor. İşte 25 Ağustos 2023 Cuma günü gerçekleştirilen TOKİ Ankara Mamak kura çekilişi sonuçları ekranı...

Finans

TOKİ arsa şartları nelerdir? TOKİ e-Devlet arsa başvurusu nasıl yapılır?

Türkiye Cumhuriyeti Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı olan Toplu Konut Dairesi Başkanlığı (TOKİ) öncelikli olarak sosyal konut üretimi amacı ile kurulmuş olan bir kamu kuruluşudur. Seksenli yıllarda faaliyet göstermeye başlayan TOKİ kapsamında arsa ya da ev alabilmek için gerekli bazı koşullar ve uyulması gereken bazı kurallar bulunur.

Haber

İstanbul'a özel deprem yasası geliyor! Bakan Özhaseki ‘Kabine’de sunum yapacağım’ diyerek duyurdu: ‘600 bin daire yerle yeksan olur…’

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Özhaseki, İstanbul’daki riskli yapı stokuna değinerek 7 ve üzeri bir depremde ilk etapta 600 bin dairenin ‘yerle yeksan’ olacağını dile getirdi ve megakentin koca bir hapishaneye dönüşebileceğinin altını çizdi. Bakan Özhaseki, “Kabinede sunum yapacağım, açığa çıktıktan sonra yasal düzenleme de olacak. Rezerv alanlar belirledik, 300-350 bin konut yapacağız' dedi.

Finans

TOKİ 42 il için duyurdu! İstanbul ve Ankara da var: 120 ay vade yüzde 25 peşinat ile 2+1 ve 3+1 konut satacak...

TOKİ 42 ilde açık artırma usülüyle konut satışı duyurusunda bulundu. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konutların yer alacağı müzayede de TOKİ İstanbul ve Ankara'nın da yer aldığı 42 il için konut satışı yapacak. İşte haberin detayları...

Finans

Hibe ve faizsiz kredi desteği açıklanmıştı... 'Gündeme gelen kaygılar' deyip açıkladı! Bakan Özhaseki'den 'Yerinde Dönüşüm' paylaşımı: Kimse merak etmesin

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde 'Yerinde Dönüşüm Projesi' hayata geçiriliyor. Bölgede kendi yapılarına inşa etmek isteyen vatandaşlara kredi ve hibe desteği sunulacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki 4 kırmızı çizgi olduğunu vurgulayıp proje kapsamında yapılaşma olmayacak yerleri sıralamıştı. Özhaseki'den yeni açıklama geldi. Özhaseki "Kamuoyunda gündeme gelen bütün iyi niyetli kaygıları giderecek bütün tedbirleri aldık" dedi.

Haber

TOKİ duyurdu: KDV'den muaf, yüzde 35 peşinat, 48 ay vade… 28 ilde 503 arsa açık artırma ile satılıyor

TOKİ, İstanbul, Ankara ve İzmir'in de aralarında bulunduğu 28 ildeki 503 arsayı açık artırmayla satışa sunuyor. Muhammen bedeli 11 milyar 270 milyon 290 bin 792 lira olan yaklaşık 2 milyon 879 bin 106 metrekare büyüklüğündeki arsalar için açık artırma,18-19 Temmuz'da yapılacak. Konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı, akaryakıt istasyonu, depolama alanı, sosyal kültürel tesis ve plansız nitelikteki arsalara yüzde 35 peşinat, 48 ay vadeyle sahip olunabilecek.

Finans

Adıyaman'da 159 depremzede ailenin yeni konutları kurayla belirlendi

Adıyaman'ın Sincik ilçesinde, Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak 2020'de meydana gelen depremlerde evleri yıkılan veya ağır hasar gören 159 hak sahibi için kura çekimi yapıldı.

Yurthaber

Depremzede mühendis Malatya'da afet konutlarının inşasında görev yapıyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin yıkıma neden olduğu Malatya'da depremi yaşayan inşaat mühendisi Ziya Özdemir, Toplu Konut İdaresince (TOKİ) hayata geçirilen konut projesinde görev alıyor.

Yurthaber

Kırklareli Millet Bahçesi'nde tescilli yapılar restore ediliyor

Tarihi tren tamir atölyesi, su deposu, ambar binası ve gar şefi konutunda restorasyon sürüyor.

Yurthaber

'Kiralar düşecek' diyen uzman isim gerekçesini böyle açıkladı 'Boşaltacakları kiralık evler...'

Son dönemde gündemin en çok konuşulan konularından bir tanesi yüksek kiralar ve kiracı ile ev sahibi anlaşmazlıkları. Fahiş kiralarla ilgili çeşitli önlem planları hazırlanırken sektördeki son durum da merak ediliyor. Gayrimenkul Uzmanı Şule Alp, “Cumhurbaşkanının yeni dönemde yapılacaklarla ilgili açıklayacağı çalışmaların başında gayrimenkul alanında birçok müjde vereceğini düşünüyorum” dedi. Ayrıca Alp, tamamlanacak TOKİ konutlarının kiraları da düşüreceğini düşündüğünü söyledi.

Finans

Şanlıurfa'daki deprem konutlarının teslimine kasımda başlanacak

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin yıkıma neden olduğu Şanlıurfa'da, şu an itibarıyla 3 bin 205'i kent merkezinde olmak üzere 6 bin konutun inşaatına başlandığını belirterek, ilk teslimatı kasımda yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Yurthaber

Adıyaman'daki prefabrik konutlarda son aşamaya gelindi

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerde çok sayıda binanın yıkıldığı Adıyaman'da, prefabrik evlerin yapımında son aşamaya gelindi.

Yurthaber

Gaziantep'te depremzedeler için çelik konstrüksiyonlu köy evleri inşa ediliyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) Gaziantep'in Şehitkamil ilçesi Atalar Mahallesi'nde ileri yapı teknolojisiyle köy evleri inşa ediliyor.

Yurthaber

İzmir’deki heyelan mağdurları yeni evlerine kavuştu

İzmir'in Bornova ilçesi Eğridere Mahallesi'nde 4 yıl önce meydana gelen heyelanda evleri zarar gören 34 hak sahibi, AFAD koordinasyonunda TOKİ tarafından yapılan müstakil evlerine kavuştu.

Haber

TOKİ Yarısı Bizden kampanyasında yeni gelişme: Kentsel dönüşüme büyük talep: 500 bine yaklaştı…

Kentsel dönüşümde "Yarısı Bizden" kampanyasında başvuru sayısı 495 bin 290'a yükseldi. TOKİ Başkanı İstanbul'da başvuruların en yoğun olduğu ilçeleri ise Bahçelievler, Güngören ve Avcılar sıraladı.

Finans

Kılıçdaroğlu'nun TOKİ açıklamalarına AK Parti'den tepki geldi! Ya resmi sayfaya bakmaktan acizsiniz ya da...

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu yüksek kira fiyatlarıyla ilgili açıklamalar yaparken TOKİ'nin yaptığı konutlarla ilgili de konuşmuştu. Kılıçdaroğlu'nun o açıklamalarına AK Parti'den yanıt geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, TOKİ'nin yaptığı konutlarla ilgili istatistikleri paylaşırken Kılıçdaroğlu'na "Ya TOKİ resmi sayfasına bakmaktan dahi acizsiniz ya da yaren edindiğiniz yalan ve iftiradan kopamıyorsunuz" sözleriyle tepki gösterdi.

Haber

TOKİ Yarısı Bizden kampanyasında başvuru sayısı belli oldu! İstanbul'un 39 ilçesi için tek tek açıklandı: En çok talep Bahçelievler'de...

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum sosyal medya hesabından İstanbul’daki 39 ilçenin “Kentsel Dönüşümde Yarısı Bizden” kampanyasına yaptığı başvuru rakamlarını ilk kez açıkladı. İstanbul'un 39 ilçesi için başvuru rakamları tek tek paylaşılırken, en çok başvuru ise Bahçelievler ilçesinden geldi.

Finans

Bakan Murat Kurum: Yarısı Bizden kampanyamıza başvurusu yapılan konutları incelemeye başladık

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Yarısı Bizden” kampanyasına başvurusu yapılan konutların incelenmesine başlandığına dair resmî sosyal medya hesabından bir video yayımladı. Bakan Kurum, paylaşımında “Başvuruyu alıyoruz, ekiplerimizi yönlendiriyoruz, başvuru yapılan binaya gidip tespit yapıyoruz, binada 2/3 çoğunluk sağlanırsa riskli konutlarınızı TOKİ ile dönüştürüyoruz. Yarısı Bizden kampanyamıza başvurusu yapılan konutları incelemeye başladık.” ifadelerine yer verdi.

Finans

TOKİ Yarısı Bizden kampanyasında 'memur maaşı' detayı! En çok başvuru Bahçelievler'den...

Güvenli konut için İstanbul'dan dün başlayan dönüşüm süreci vatandaşları harekete geçirdi. TOKİ tarafından yapılacak ve 750 bin lirasını devletin karşıladığı evlerde dönüşüm sürecine ilişkin Bakan Kurum, en çok başvurunun Bahçelievler'den geldiğini duyurdu. Ödeme planında ise 'memur maaşı' detayı dikkat çekti.

Finans

YARISI BİZDEN KAMPANYASI BAŞVURU EKRANI: TOKİ kentsel dönüşüm yarısı bizden kampanyası başvuru şartı nedir?

Yarısı Bizden başvuruları başladı. TOKİ kentsel dönüşüm kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, başvuru alımlarının başladığını açıkladı. Kampanyaya bugünden itibaren 29 Mayıs’a kadar başvuru yapılabilecek. Kentsel dönüşüme teşvik edecek kampanyanın yanı sıra vatandaşlara kira yardımı da verilecek. Peki, TOKİ kentsel dönüşüm yarısı bizden kampanyası başvuru şartı nedir?

Finans