Üç Aylar Haberleri

Miraç Kandili duası oku: Miraç Kandili duası Türkçe meali (anlamı), Arapça okunuşu, fazileti ve faydaları

Miraç gecesini ibadet ve dua ile geçirmek isteyen vatandaşların gündeminde Miraç gecesinde okunacak dualar ve sureler bulunuyor. Miraç Kandili, Recep ayının 26. gecesi, yani yarın 27 Şubat'ta idrak edilecek. Peki Miraç Kandili duası okunuşu nasıldır? Miraç Kandili'nde nasıl ibadet edilir? İşte Miraç Kandili duası Arapça yazılışı, Türkçe anlamı, meali ve tefsiri ile ilgili tüm detaylar...

Haber 02-06-22 11:26

Ramazanın müjdecisi Berat Kandili yarın idrak edilecek

İslam inancına göre "berat", günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olma anlamlarına geliyor - Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Mehmet Kapukaya: - "Berat gecesi bir rahmet ve mağfiret gecesidir"

Yurthaber 16-03-22 11:01

Şaban ayı ibadetleri nelerdir? Diyanet'e göre Şaban ayında yapılacak ibadetler nelerdir? Şaban ayı orucu kaç gündür?

Şaban ayı 2022 yılında 4 Mart Cuma günü idrak edilmeye başlanacak. Üç ayların ikinci olan Şaban ayı içinde Berat kandili'ni de barındırıyor. Müslümanlar böyle mübarek ayda hangi ibadetlerin, nasıl yapıldığını araştırmaya başladı. Diyanet'in açıkladığı Şaban ayı ibadetlerinin ne olduğu ve Şaban ayında oruç tutulur mu tutulursa kaç gün tutulur şeklindeki sorular sıklıkla soruluyor. Şaban ayına dair tüm detaylar!

Haber 04-03-22 15:51

Şaban ayı mesajları sözleri 2022! Hadisli, ayetli, kısa, uzun üç aylar Şaban ayı mesajları...

Şaban ayı günün en çok popüler konuları arasında yer alıyor. İslam alemini Şaban ayı heyecanı sardı. İslam dininde önemli bir yere sahip olan Şaban ayı üç ayların ikincisidir. Recep ayından sonra gelen Şaban ayında Müslümanlar, her sevdiği veya yakını bu ayın şerefine nail olsun diye hadisli, ayetli, kısa yada uzun Şaban ayı sözleri atar. Bu günün anlam ve önemini anlatan Şaban ayı mesajları ve sözlerini sizler için bir araya getirdik. İşte Şaban ayı mesajları ve sözleri!

Haber 04-03-22 13:43

Üç Aylar

Uc Aylar Hakkındaki Haberler Mynet'te. Uc Aylar Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Şaban ayı ne zaman 2022? Şabanı şerif ne demek? Şaban ayının ilk gümü ne zaman? Şaban ayı orucu ne zaman tutulur?

Şaban ayının gelmesiyle birlikte tüm Müslümanları büyük bir heyecan sardı. Üç ayların başlangıcı olan Recep ayından sonra beklenen ay yani Şaban ayı da geldi. Recep ayının son bulmasıyla birlikte tüm İslam alemi Şaban ayına da girmiş bulunmaktadır. 2022 yılında Şaban ayının tam olarak hangi ay ve gün başlayacağını merak edenler Şaban ayı ne zaman şeklinde araştırmalara başladı. İşte haberin detayları!

Haber 04-03-22 13:08

Şaban ayı zikirleri ve tesbihleri 2022! Şaban ayı ibadetleri nelerdir? Şaban ayında yapılacak ibadetler ve okunacak dualar nelerdir?

Şaban ayı zikirleri ve tesbihleri en çok araştırılan konular arasına girdi. Üç ayların ikincisi olan Şaban ayı 4 Mart Cuma yani bugün idrak edilecek. Şaban ayına özel çekilecek zikirler ve edilecek dualar vatandaşlar tarafından merak edilip araştırılıyor. Şaban ayında hangi zikirler ve tesbihler çekilir işte haberin detayları!

Haber 04-03-22 10:48

Miraç Kandili'nde oruç tutulur mu? Miraç Kandili'nde yapılacak ibadetler neler?

İslam alemi için en kıymetli gecelerden biri olarak bilinen Miraç Kandili, namazın müjdelendiği gece olarak tarif edilmekte. Miraç Kandili'nde yapılacak ibadetler merak ediliyor. Peki Miraç Kandili'nde oruç tutulur mu? Miraç Kandili'nde yapılacak ibadetler neler? İşte merak edilenler...

Haber 27-02-22 19:01

Miraç Kandili bugün mü yarın mı? Miraç Kandili ne zaman, hangi gün idrak edilecek? 2022 Miraç Kandili hangi gün?

Üç ayların gelmesi sonrası "Bugün kandil mi?" ve "Miraç Kandili ne zaman?" soruları merak ediliyor. Miraç Gecesi Hz. Muhammed'in (S.A.V) göğe yükseldiği gün olarak kabul edilmektedir. Miraç Kandili bugün mü yarın mı? Miraç Kandili ne zaman, hangi gün idrak edilecek? 2022 Miraç Kandili hangi gün? sorularının yanıtına ulaşmak isteyen vatandaşlar araştırmalarına hız verdi. İşte Miraç Kandili tarihi...

Haber 26-02-22 19:59

Miraç Kandili'nde çekilecek zikirler ve tesbihler neler? 2022 Miraç Kandili zikirleri, duaları ve tesbihleri!

Mübarek Miraç Kandili gününde çekilecek tesbihler ve zikirler milyonlarca müslüman tarafından araştırılıyor. Diyanet'in yayınlamış olduğu takvimine göre 27 Şubat'ta idrak edilecek olan kandil gününde dualar ve zikirler sorgulanıyor. Peki Miraç Kandili'nde çekilecek zikirler ve tesbihler neler? İşte 2022 Miraç Kandili zikirleri, duaları ve tesbihleri!

Haber 26-02-22 14:31

2022 Miraç Kandili ne zaman? Miraç Kandili hangi güne denk geliyor? Miraç Kandili önemi nedir?

Üç ayların idrak ettiği bu mübarek günlerde yakın süreçte idrak edecek olan Miraç Kandili'nin tarihi merak ediliyor. Miraç Kandili bu sene Şubat ayında idrak edilecek. Miraç, Yüce Peygamberimiz (S.A.V)'in Cenab-ı Allah’ın yüksek huzuruna kabulü olarak tarif ediliyor. Peki 2022 Miraç Kandili ne zaman? Miraç Kandili hangi güne denk geliyor? Miraç Kandili önemi...

Haber 22-02-22 15:25

2022 Miraç Kandili ne zaman? 2022 Miraç Kandili hangi gün? İşte Miraç Kandili tarihi...

Mübarek üç aylar içerisinde idrak edecek olan Miraç Kandili bu sene Şubat ayında idrak edilecek. Miraç, Yüce Peygamberimiz (S.A.V)'in Cenab-ı Allah’ın yüksek huzuruna kabulü olarak tarif edilmekte. Peki 2022 Miraç Kandili ne zaman? 2022 Miraç Kandili hangi güne denk geliyor? İşte Miraç Kandili tarihi...

Haber 20-02-22 21:12

Recep ayının 15. günü bugün mü, ne zaman? Recep ayının 15. gecesi yapılacak ibadetler nelerdir? Recep ayının 15. günü namazı nasıl kılınır?

Recep ayının 15. günü tüm İslam aleminde ibadetlerle ve dualarla geçirilecek. Mübarek üç ayların başlangıcı olarak kabul edilen Recep ayının 13, 14 ve 15. geceleri İslam alemince en mübarek ve hayırlı günler arasında yer almaktadır. Recep ayının bu mübarek günlerinden biri olan Recep ayının 15. gününün ne zaman olduğu sorgulanmaya başladı.

Haber 16-02-22 17:03

2022 Rebiülevvel ayı ne zaman? Rebiülevvel ayı ibadetleri nelerdir?

2022 yılı itibariyle üç ayların da gelmesiyle beraber önemli dini zamanlardan olan Rebiülevvel ayı araştırılmaya başlandı. Yurdumuzun dört bir yanındaki binlerce inanan vatandaşımız Rebiülevvel ayının ne zaman, hangi tarihte idrak edeceğini merak ediyor. Peki 2022 Rebiülevvel ayı ne zaman? Rebiülevvel ayı ibadetleri nelerdir? İşte merak edilenler...

Haber 09-02-22 17:33

Ramazan ne zaman başlıyor? 2022 İlk oruç ne zaman tutulacak? 2022 Ramazan ayı tarihi!

Üç aylar Recep ayının ilk günü olan 2 Şubat 2022 günü ile beraber başladı. Üç ayların başlamasıyla birlikte Ramazan ayının bu sene hangi aya denk geldiği vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki Ramazan ne zaman başlıyor? 2022'de ilk oruç ne zaman tutulacak? İşte 2022 Ramazan ayı tarihi!

Haber 09-02-22 12:27

Üç aylarda hangi dualar okunur? 3 aylarda ne zaman oruç tutulur? 3 aylarda hangi tesbih ve zikirler çekilir?

Müslümanlar için önemli bir ay olan mübarek üç aylar başladı. Üç aylarda bol bol dua etmek isteyen vatandaşlar, bu mübarek aylarda hangi duaların okunması gerektiğini araştırmaya koyuldu. İbadetlerle geçirilecek olan ve müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylarda orucun ne zaman tutulacağı da sorgulanıyor. Peki üç aylarda hangi dualar okunur? 3 aylarda ne zaman oruç tutulur? Üç aylarda hangi tesbih ve zikirler çekilir?

Haber 09-02-22 10:39

Regaip Kandili'nde okunacak dualar nelerdir? Regaip Kandili'nde hangi dualar okunur?

Her gün her saat dua edilebilir ancak İslam alemi kandil gecelerine ayrı bir önem vermektedir. Bu gecelere özel dualar, namazlar kılınır. Allah'a verdiği sağlık ve nimetler için şükredilir. Eğer müminlerin bir isteği varsa da bu dualar aracılığıyla Allah'a iletilir. Regaip kandilinde okunacak dualar, pek çok Müslümanın gündeminde yer alıyor.

Haber 03-02-22 23:18

Regaip kandilinde okunacak dualar nelerdir? Regaip kandilinde ne yapılır?

3 Şubat Perşembe gecesi idrak edilecek olan Regaip kandilinde yapılması ve okunması gereken bazı dualar ve ibadetler bulunmaktadır. Müslümanlar için üç ayların başlangıcı olan bu gecede vatandaşlar hangi duaların okunması gerektiğini araştırıyor. Regaip kandilini hakkıyla idrak etmek isteyenler, bu gecede hangi ibadetlerin yerine getirilmesini gerektiğini merak ediyor. İşte Regaip kandilinde okunacak dualar...

Haber 03-02-22 21:57

Şükür namazı nasıl kılınır? Şükür namaz kaç rekat, hangi dua ve sureler okunur?

Şükür namazı, verilen nimetler için mutluluğu, şükrü ve teşekkürü Yüce Allah'a ibadet olarak göstermek için yapılan ibadettir. Kandil gibi özel günlerde Müslümanlar tarafından şükür namazının nasıl kılındığı, kaç rekat ve şükür namazında yapılan dualar ve süreler araştırılıyor. İşte şükür namazına dair detaylar...

Haber 03-02-22 21:56

Regaip Kandili hicri takvime göre ne zaman? Hicri takvimde Regaip Kandili hangi ayda ve ayın kaçında?

2022 Regaip kandili gecesi, Müslümanlar tarafından manevi heyecanla bekleniyor. Bu yılın ilk kandili olan Regaip Kandili dualar ve namazlar ile idrak edilecek. Diyanet'in 2022 yılı dini günler takvimine göre yılın ilk kandili olan Regaip Kandili, 3 Şubat 2022 Perşembe günü yani bu gece tüm Müslüman aleminde ibadet ile geçirilecek. Vatandaşlar Regaip kandilinin hicri takvime göre hangi ayda ifa edildiğini de sorguluyor.

Haber 03-02-22 17:27

Regaip Kandili fazileti nedir? Regaip Kandili’nde oruç tutmanın, namaz kılmanın ve ibadet etmenin faziletleri

2022 yılının Regaip kandili için artık son saatlere girildi. Mübarek üç aylara girdiğimiz bu zaman diliminde yapılan her ibadete ayrı bir önem verilir. Bu aylarda Allah'ın rahmet bereketinin arttığına inanılır ve bu geceler en güzel şekilde geçirilmeye çalışılır. Vatandaşlar Regaip kandili faziletlerini ve Regaip kandilinde ibadet etmenin faziletlerini merak ediyor.

Haber 03-02-22 17:24

Bugün kandil mi? 3 Şubat 2022 ne kandili?

Recep ayına girdiğimiz şu zaman diliminde herkes 2022 kandil günlerini merak edip araştırmaya başladı. Mübarek kandil günlerine sayılı günler kala vatandaşlar bugün kandil mi, kandil ne zaman şeklinde sorular sorup araştırmalara başladı. Üç ayların habercisi olan Regaip kandilinin ne zaman idrak edileceği sorgulanıyor. İşte haberin detayları...

Haber 03-02-22 17:22

İlk kez atılacak Regaip kandili mesajları nelerdir? Regaip Kandilinde atılacak 10 yeni mesaj!

Üç ayların habercisi Regaip kandili gecesi her Müslüman'ın hakkıyla ifa etmeye çalıştığı bir zaman dilimidir. Günahlardan af dilediğimiz ve Allah'a her zamankinden daha yakın hissettiğimiz bu gece de sevdiklerinize ilk kez atacağınız Regaip kandili mesajlarını haberimizden seçebilirsiniz. Sizler için ilk kez atılacak Regaip kandili mesajlarını bir araya getirdik. İşte ilk kez atılacak Regaip kandili mesajları!

Haber 03-02-22 17:13

Regaip Kandili'nde çekilecek zikirler ve tesbihler nelerdir? Regaip Kandili gecesi tesbih ve zikirleri

Regaip kandili 3 Şubat gecesi Müslüman alemi tarafından idrak edilmeyi bekliyor. Üç aylarının başlangıcı olarak kabul edilen Regaip kandili için hazırlıklar başladı. Regaip kandilinde çekilecek zikirler ve tesbihler en çok aranılan ve merak edilen konular arasında yer alıyor. İşte Regaip kandilinde çekilebilecek zikirler ve tesbihler...

Haber 03-02-22 17:08

Recep ayı fazileti nedir? Recep ayında oruç tutulur mu?

Bu gece üç ayların başlangıcı olarak kabul edilen ilk kandil yani Regaip kandilini tüm İslam alemi idrak edecek. Recep ayına girdiğimiz bu zaman diliminde vatandaşlar Recep ayında yapılacak ibadetlerin ne olduğunun cevabını aramaya başladı. Üç ayların ilki olan Recep ayının fazileti sayılmakla bitmez. İşte Recep ayının fazileti...

Haber 03-02-22 16:59

Regaip Kandili nedir? Regaip Kandili'nde ne oldu, neden kandil?

Mübarek Ramazan ayının habercisi Regaip Kandili bugün idrak ediyor. Müslüman vatandaşlar tarafından kutsal olan üç ayların ilki Recep ayının içinde bulunan Regaip Kandili'nin ne olduğu ve bu mübarek günde hangi olayın gerçekleştiği araştırılıyor. Peki Regaip Kandili nedir? Regaip Kandili'nde ne oldu, neden kandil? İşte yanıtı...

Haber 03-02-22 14:41

Regaip Kandili'nin önemi nedir? Regaip Kandili'nin anlamı ve önemi...

Mübarek üç aylar önceki gün itibariyle idrak etti. Üç aylardan ilki olan Recep Ayı'nın ilk Cuma gecesi yani bugün Regaip Kandili olarak müslüman alemi tarafından kutlanıyor. Rahmet yağdığı bilinen bu mübarek günün anlamı merak edilip sorgulanıyor. Peki Regaip Kandili'nin önemi nedir? İşte Regaip Kandili'nin anlamı ve önemi...

Haber 03-02-22 13:37

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan, Regaip Kandili mesajı:

"Günümüz insanı, umutsuzluk ve karamsarlık girdabında ve manevi bunalımlar içinde, bedenen ve ruhen yorgun düşmüştür. Hızın, hazzın ve bireyselliğin revaç bulduğu, bencilce bir hayat tarzının mahkumu olmuştur" - "Böyle bir savrulmanın çepeçevre kuşattığı bir dünyada bizlere düşen, kendimizle yüzleşmek, geçmişimizi muhasebe ederek, imanımız istikametinde bir hayat inşa etmektir"

Yurthaber 03-02-22 10:49

Üç Aylarda yapılacak ibadetler nelerdir? Recep ayı ilk günü edilecek dua ve zikirler nelerdir? İşte Recep Ayı’nda çekilecek tesbihler ve zikirler!

Üç Aylarda yapılacak ibadetler Müslümanlar için çok özel yere sahip olan Recep ayının ilk gününde araştırılan konular arasında bulunuyor. İbadetlerini eksiksiz yapmak isteyen kişiler bugün başlayan Recep Ayı’nda hangi ibadetlerin yapılacağını araştırıyor. Peki Üç Aylarda yapılacak ibadetler nelerdir? Recep ayı ilk günü edilecek dua ve zikirler nelerdir? İşte Recep Ayı’nda çekilecek tesbihler ve zikirler...

Haber 03-02-22 08:10

Kandilde oruç tutulur mu? Regaip kandilinde oruç tutmanın fazileti nedir?

Regaip Kandili, İslam aleminde önemli bir yere sahip. Üç aylarda yapılacak ibadetleri uygun şekilde değerlendirmek isteyenler Kandilde oruç tutulur mu? Regaip kandilinde oruç tutmanın fazileti nedir? soru ve konu başlıklarını araştırmaya başladı. Regaib Kandili'nde neler yapılması gerektiğini, oruca niyet ederken dikkat edilmesi gereken hususları ve kandilde oruç tutmanın fazileti gibi önemli başlıkları sizler için derledik.

Haber 03-02-22 08:10

Regaip Kandili bugün mü? 2022 Kandil gecesi ne zaman idrak edilecek?

Üç ayların gelmesiyle beraber Recep Ayı arefesinde Regaip Kandili'nin bugün olup olmadığı merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Dini Günler Takvimi yayınlandı. Peki Regaip kandili bugün mü? 2022 Kandil gecesi ne zaman idrak edilecek? İşte kandil hakkında detaylar...

Haber 03-02-22 08:09

2 Şubat Çarşamba sahur vakti ne zaman? İftar saat kaçta? İşte Diyanet imsak saatleri!

2 Şubat Çarşamba sahur vakti ve iftar saati Üç Aylar'ın ilk gününde vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Bu mübarek günde oruç ibadetini yerine getirecek olanlar 2 Şubat Çarşamba sahur vakti ne zaman? İftar saat kaçta? soru ve konu başlıklarını araştırmaya başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı iftar ve imsak saatlerini yayımladı. İşte Diyanet imsak saatleri...

Haber 02-02-22 08:55

2022 Regaip Kandili ne zaman? 2022 yılında Regaip Kandili hangi gün?

Regaip Kandili'nin bu yılki tarihi merak ediliyor. Recep ayı içerisinde idrak edilecek olan Regaip Kandili, Ramazan’ın habercisi olan günlerden biri olarak bilinmekte. Peki 2022 Regaip Kandili ne zaman? Bu sene 2022 yılında Regaip Kandili hangi gün idrak edecek? İşte tarihi...

Haber 02-02-22 08:22

Üç aylar hangi tesbihler çekilir? Hangi zikir ve dualar okunur? Üç aylar başlangıcı oruç kaç gün tutulur?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından paylaşılan dini günler takvimine göre; yarın Ramazan ayının habercisi olan üç aylar başlıyor. Üç aylarda tesbih çekmek isteyen vatandaşlar konuya ilişkin araştırmalarına hız verdi. Peki Üç aylar hangi tesbihler çekilir? Hangi zikir ve dualar okunur? Üç aylar başlangıcı oruç kaç gün tutulur? Detaylar haberimizde...

Haber 02-02-22 08:09

Recep ayı ne demektir? Recep Ayı ibadetleri nelerdir?

Üç ayların ilki olan Recep ayı her yıl Müslümanlar tarafından büyük bir heyecanla karşılanıyor. Ramazan-ı Şerif’in ilk habercisi Recep ayında oruç tutmak en bilinen ibadetler arasında yer alıyor. Vatandaşlar Recep ayının ne anlama geldiğini de bu aylara girdiğimizde araştırmaya başlar. Peki Recep ayı ne demektir? İşte haberin detayları…

Haber 02-02-22 08:05

2022 Recep ayı orucu ne zaman tutulur? Üç aylar orucu kaç gün, hangi gün tutulur?

İslam aleminde önemli bir yere sahip olan üç aylar 2 Şubat 2022 tarihinde başlıyor. Mübarek günlere kısa bir zaman kala üç aylar orucu ile ilgili detaylar oruç tutmak isteyen vatandaşlar tarafından merak edildi. Peki 2022 Recep ayı orucu ne zaman tutulur? Üç aylar orucu kaç gün, hangi gün tutulur? İşte ayrıntılar...

Haber 01-02-22 12:20

Üç aylar orucu ne zaman başlayacak? 2022 üç aylar başlangıcı hangi gün?

Müslümanların yakından takip ettiği üç aylar orucunun ne zaman başlayacağı araştırılmaya başlandı. 2022 yılında üç aylar Şubat ayında başlayacak. Böylece Recep ve Şaban aylarının ardından on bir ayın sultanı ramazan ayı Müslümanlar tarafından ifa edilmeye başlanacak. Peki üç aylar orucu ne zaman başlayacak? 2022 üç aylar başlangıcı hangi gün? İşte merak edilenler...

Haber 28-01-22 17:33

Ramazan Bayramı ne zaman? Ramazan Bayramı’na ne kadar kaldı?

Mübarek üç ayların sonuncusu olan Ramazan ayının ilk haftasını tamamladık. Birçok Müslüman vatandaşımız Ramazan ayının ilk günü olan 13 Nisan tarihinden beri oruç tutarak ibadet ediyorlar. Ramazan ayının bitmesinin ardından gelecek olan Ramazan Bayramı ise, şimdiden birçok vatandaş tarafından araştırılmaya başlandı. Hicri Takvim baz alınarak belirlenen dini günler her sene Miladi takvime denk gelen gün idrak ediliyor. Bu sebeple dini günler her sene değişiyor.

Haber 20-04-21 15:07

İlk oruç ne zaman? İlk sahur ne zaman? Ramazan başladı mı?

Mübarek üç ayların sonuncusu olan Ramazan ayı, Hicri takvime göre yılın 9. Ayına denk gelir ve İslam dininin inancına göre Muhammed'e Kur'an ayetlerinin inmeye başladığı, aynı zamanda Müslümanlarca oruç tutulmaya ve Terâvih Salat'ına başlanılan ay olarak bilinir. Hicri Takvim baz alınarak belirlenen dini günler, Miladi Takvime göre her sene 11 gün önce kutlanır. Bu sebeple ilk oruç tarihi de her sene değişir.

Haber 12-04-21 10:22

Berat kandili mesajları, sözleri | Aileye, iş arkadaşına, patrona Berat Kandili mesajları

Yılın üçüncü kandili olan Berat Kandili, bu sene 27 Mart Cumartesi günü idrak ediliyor. Müslümanlar için özel bir yere sahip olan kandil günlerinde ise vatandaşlar sevdiklerine kandil mesajı gönderiyor. Berat Kandili zamanında da bu konudaki araştırmalar oldukça sık yapılıyor.

Haber 26-03-21 15:03

Berat kandilinde ne oldu? İşte Berat kandilinin önemi ve anlamı

Berat Kandili bu sene 27 Mart Cumartesi günü Müslümanlar tarafından idrak ediliyor. Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili, dualar ve ibadetlerle kutlanacak. Berat, Arapça berâe-berâet kelimesinin Türkçeleşmiş halidir. Müslümanlar bu gece, günahlarından arınmak için dualar eder. Peki Berat Kandilinde ne oldu?

Haber 26-03-21 12:15

Resimli Berat Kandili mesajları gönder | 2021 Berat kandiline özel resimli mesajlar ve sözler

Mübarek üç aylardan Şaban ayının 15. Gecesi idrak edilen Berat Kandili, 2021 yılında 27 Mart Cumartesi günü idrak ediliyor. Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandili, Müslümanlar için önemli ibadet günlerinden biridir. Berat Kandili, Allah’ın af, marifet ve rahmetiyle bezeli mübarek bir gecedir.

Haber 26-03-21 10:46

Peygamberimizin Berat Kandilinde okuduğu dualar | Berat Kandilinde yapılacak ibadetler neler? Berat kandili idrak ediliyor

Berat Kandili, Mübarek üç aylar içerisinde yer alan Şaban ayının 15. Gecesine denk gelir. Bu sebeple bu sene Berat Kandili 27 Mart 2021 Cumartesi gününe denk gelmektedir. Müslümanlar Berat kandilinde çeşitli dualar ve ibadetlerle bu günü idrak etmektedir. Berat, Arapça berâe-berâet kelimesinin Türkçeleşmiş halidir. Müslümanlar bu gece, günahlarından arınmak için dualar eder.

Haber 26-03-21 10:26

Berat kandili hangi gün? Berat kandili ne zaman?

Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandili, bu sene 27 Mart Cumartesi günü Müslümanlar tarafından idrak edilecek. Berat Kandili, anlam olarak günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olma anlamlarına gelmektedir. Berat Kandili’nde yapılacak ibadetler gibi birçok şeyi araştıran Müslümanlar için tüm detayları haberimizde derledik.

Haber 26-03-21 10:08

Berat Kandili ne zaman? Berat Kandili önemi nedir?

Mübarek üç ayların son kandili olan Berat Kandili, 27 Mart 2021 tarihinde Müslümanlar tarafından idrak ediliyor. Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandili, bu sene Cumartesi gününe denk geliyor. Berat anlam olarak, günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olma anlamlarına geliyor.

Haber 15-03-21 12:22

Fatih Çıtlak kim, kaç yaşında ve nereli? Fatih Çıtlak hoca evli mi?

Fatih Çıtlak, en son sosyal medya üzerinden yaptığı sevap ve günahlar hakkında konuşmaları ile gündeme gelmişti. Bugün, Recep ayının 27. Gecesine denk gelen Miraç Kandili olması sebebi ile birçok Müslüman ibadetlerini gerçekleştirecek. Televizyonda dini özel yayınları araştıranlar, Fatih Çıtlak ismiyle karşılaştı. Vatandaşlar arama motorları üzerinden, “Fatih Çıtlak kim, kaç yaşında ve nereli?” sorularını araştırdı. Peki, Fatih Çıtlak kim? Fatih Çıtlak kaç yaşında ve nereli?

Haber 10-03-21 17:34

Peygamberimiz miraçta ne yaptı? Miraç ne demek?

Mübarek üç aylar olarak bilinen Recep, Şaban ve Ramazan ayları İslam alemi için önemli ibadet ayları arasında bulunuyor. 13 Şubat’ta başlayan Recep ayının son günleri içerisine girdiğimiz şu dönemde, Miraç Kandili oldukça araştırılıyor. Miraç Kandili, Müslümanlar için önemli bir ibadet günüdür. Peygamberimiz miraçta ne yaptı?

Haber 09-03-21 10:50

Miraç Kandilinde ne oldu? Miraç ne demek?

Mübarek üç aylar olarak bilinen Recep ayının son günlerinde yer alırken, Müslümanlar tarafından Miraç Kandili araştırılıyor. İslam dininde önemli bir yere sahip olan Miraç Kandilinde ne oldu? Bu sene 10 Mart Çarşamba gününe denk gelen Miraç Kandilinde ne oldu? Miraç gecesi nedir? Miraç Kandilinde ne yapılır? Detaylar haberimizde…

Haber 09-03-21 10:27

Miraç kandili ne zaman? Kandil bugün mü, yarın mı?

Miraç Kandili, İslam alemi için kutsal sayılan 4 gece arasında yer alıyor. Receb ayının 27. gecesi olan Miraç Kandili, Hz. Muhammed'in Kudüs'ten önce Cennet'e sonra da Allah'ın huzuruna yükseldiği gece olarak kabul ediliyor. Mübarek üç aylar içindeki ikinci kandil olan Miraç Kandili, Recep ayının sonuna gelinirken tüm İslam halkı tarafından heyecanla bekleniyor.

Haber 09-03-21 10:20

Miraç Kandili ne zaman? Miraç gecesi hangi gün?

Mübarek üç aylar olarak bilinen Recep ayının son günlerine yaklaşırken, Müslümanlar tarafından “Miraç Kandili ne zaman?”, “Miraç gecesi hangi gün?” araştırmaları başladı. İslam’da Müslüman vatandaşlar için önemli ibadet günleri arasında yer alan Miraç Kandili ne zaman? Müslüman vatandaşların merak ettiği Miraç gecesi hangi gün?

Haber 08-03-21 10:03