Ümit Özdağ Haberleri Ve Son Dakika Ümit Özdağ Haberleri

Ümit Özdağ Haberleri Ve Son Dakika Ümit Özdağ Haberleri

3 Mart 1961 Tokyo, Japonya doğumlu Ümit Özdağ, siyasal bilimler profesörü, siyasetçi ve yazardır. İlk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini Münih Üniversitesi ile Gazi Üniversitesi’nde siyasal bilgiler bölümünde tamamlamıştır. Uzun yıllar üniversitelerde öğretim görevlisi olan Özdağ, 1999'da Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezini, 2003'te Diyanet Araştırmaları Merkezini, 2006'da ise 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü'nü kurdu. Siyasi yaşamına MHP’de başlamış parti yönetimi ile yaşadığı sorunlar sonrası 2017’de İyi Parti’nin kurucuları arasına katıldı. 2012’de İyi Parti’den ayrılarak Zafer Partisi’ni kurdu. Evli olan Özdağ’un bir de çocuğu bulunmaktadır.

Ümit Özdağ Haberleri

Ümit Özdağ'dan Meral Akşener'e yerel seçim için ittifak çağrısı: 'Minimum yüzde 20 oy'

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e seçim iş birliği çağrısında bulunduklarını belirtti. Özdağ, "Böyle bir iş birliğinin oy potansiyelinin minimum yüzde 20, belki de ötesinde olduğunu ifade ettik. Sokaklar, caddeler ve meydan anketleri bunu gösteriyor. Sayın Akşener'in deneyimli bir siyasetçi olarak bu konuda doğru adımı atarak Zafer Partisi'nin uzatmış olduğu eli geri çevirmeyeceğini düşünüyoruz" dedi.

Haber 07-12-23 16:59

Diyarbakır'da yapılan bulvarın adının 'Şeyh Sait' olması tartışma yarattı! Bakan Yerlikaya'ya çağrı yaptı: 'Bu rezil durumu seyretmeyiniz'

Diyarbakır'da yapılan yola Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Şeyh Sait' isminin verilmesi tartışma yarattı. Peş peşe tepkiler gelirken, 27. Dönem İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk yaptığı açıklamada "İçişleri Bakanı Sn. Ali Yerlikaya bu rezil durumu seyretmeyiniz" dedi.

Haber 07-12-23 11:36

Ümit Özdağ İYİ Parti'ye yaptığı ittifak çağrısını tekrarladı: 'Şu ana kadar cevap alamadık...'

İYİ Parti'nin yerel seçimler için CHP'ye kapıları kapatması Ankara kulislerinde hareketli günler yaşanmasına neden olurken dikkat çeken bir çıkış da Zafer Partisi'nden geldi. Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, İYİ Parti'ye yaptıkları ittifak çağrısını tekrarlayarak şu ana kadar çağrılarına bir cevap alamadıklarını belirtti. İYİ Parti ile Zafer Partisi ittifak yapar mı? İşte Özdağ'ın yaptığı son açıklamanın detayları...

Haber 06-12-23 16:30

CHP'yi geri çeviren Akşener'e seslendi: Cumhur İttifakı'na birlikte meydan okuyalım! Tek engel biziz

CHP lideri Özgür Özel'in İYİ Parti'ye yerel seçimler için iş birliği teklifi karşılık bulmadı. Bu sırada İYİ Parti'ye teklif götüren bir diğer isim ise Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ olmuştu. Akşener'den randevu da isteyen Özdağ İYİ Parti'nin CHP kararına ilişkin dikkat çeken bir yorum yaptı. Akşener'e bir kez daha seslenen Özdağ, Cumhur İttifakı'na birlikte meydan okuma çağrısı yaptı.

Haber 05-12-23 16:50

Son sözü Akşener söyleyecek! Randevu talebi yanıtsız kaldı... İYİ Parti'yle farkımız 1 puan

CHP lideri Özgür Özel'in İYİ Parti ile iş birliği yapma çabaları sırasında devreye Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ girince Ankara'nın gündemi hareketlendi. Geçtiğimiz günlerde, seçim döneminde Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptıkları gizli protokolü ifşa eden Özdağ şimdi İYİ Parti'yle yerel seçimlerde iş birliği peşinde. Meral Akşener'e ilettiği teklif ve randevuyla ilgili yeni açıklama yapan Özdağ'ın sözünü ettiği anketlerdeki oy oranları ise çok konuşulacak türden...

Haber 04-12-23 14:46

Ümit Özdağ hakkında soruşturma başlatıldı! İlk açıklama geldi: Beni hapse atarak korkutamazsınız

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açıldı. Özdağ, hakkında alınan karara sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

Haber 02-12-23 07:24

Ümit Özdağ'dan Meral Akşener'e çağrısı: Zafer-İYİ ittifakı kuralım!

Türkiye yerel seçimlere doğru geri sayımını sürdürürken, muhalefet cephesinde gözler İYİ Parti Lideri Meral Akşener ile CHP Lideri Özgür Özel'in bugün yapacağı görüşmeye çevrildi. İki partinin seçimlerde işbirliği yapıp yapmayacağı merak edilirken; kritik görüşme öncesi Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ'dan Akşener'e yeni ittifak teklifi geldi. Özdağ yaptığı çağrıda, "Zafer-İYİ ittifakı etrafında birçok parti, grup ve etkin siyasetçi bir araya gelecektir" dedi.

Haber 30-11-23 08:47

Yeşim Salkım siyaset sahnesinde! Genel başkan ile poz verdiği kareyi paylaştı... Belediye başkanlığı yakışır Yeşim hanım

Ünlü şarkıcı Yeşim Salkım hayranlarının karşısına bu kez siyasi arenadan bir fotoğrafla çıktı. Yeşim Salkım genel başkan ile poz verip "pazar kahvaltımız" notunu paylaştı.

Magazin 26-11-23 16:50

Ümit Özdağ sosyal medyadan paylaştı! Kılıçdaroğlu ile yapılan anlaşmanın ilk kez fotoğrafları ortaya çıktı

Millet İttifakı adayı eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında yapılan ittifakın ilk kez fotoğrafları ortaya çıktı. Sosyal medyadan paylaşım yapan Özdağ, "Bu protokolü eleştiren 6’lı masa birleşenlerine ve CHP içinden protokole karşı çıkanlara cevap veriyorum" dedi.

Haber 23-11-23 11:20

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ yerel seçim kararını açıkladı! '2 ilde aday çıkarmayacağız'

Yerel seçimlere adım adım yaklaşılırken partiler ve siyasilerden gelen açıklamalar yakından takip ediliyor. 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerle ilgili olarak Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ kararını açıkladı. 79 il ve ilçede seçime tek başlarına gireceklerini ifade eden Özdağ, iki ilde aday çıkarmayacaklarını belirtti.

Haber 18-11-23 14:31

HÜDA-PAR mitingindeki maskeli gruba ait görüntüler gündem oldu! Ümit Özdağ savcıları göreve çağırdı

HÜDA-PAR'ın İsrail'in saldırıları karşısında dün Batman'da düzenlediği mitingindeki görüntüler gündem oldu. HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, konuşma yapacağı kürsüye Hamas'ın silahlı kanadı Kassam Tugaylarının üniformasını giymiş, yüzleri maskeli bir grupla çıktı. Söz konusu görüntülerle ilgili Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yapılanın suç olduğunu belirterek savcıları göreve çağırdı.

Haber 13-11-23 13:46

Ali Babacan'ın 'Cumhuriyet'in 100. yılı' paylaşımına Ümit Özdağ'dan dikkat çeken yorum Ali kurdu herhalde

DEVA Partili lideri Ali Babacan'ın sosyal medya hesabından yaptığı Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı ile ilgili paylaşımına kullanıcılardan çok sayıda yorum geldi. Bu yorumlardan en dikkat çekici olanı ise Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'ın yorumu oldu.

Haber 25-10-23 09:55

Ümit Özdağ’dan bomba Meral Akşener ve AK Parti iddiası! ‘Böyle bir modeli de kurabilirler’

Yerel seçimlere adım adım yaklaşılırken Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan dikkat çeken açıklamalar geldi. İYİ Parti'nin seçimlerde AK Parti ile ittifak yapabileceğini aktaran Özdağ, "Bunu tabi hemen AK Parti’ye yanaşamaz önce tarafsız gibi duracaklar sonra zaman içerisinde oraya bir yaklaşma gerçekleşecek. Belki belirli yerlerde Cumhur İttifakı İYİ Parti’yi destekler böyle bir modeli de kurabilirler" dedi.

Haber 27-09-23 15:01

Ümit Özdağ'dan Yılmaz Güney için çok sert sözler! Seviyorum diyorsanız Atatürkçü değilsinizdir dedi ve ekledi: Lümpen, serseri, bölücü

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, katıldığı bir yayında Yeşilçam oyuncusu Yılmaz Güney hakkında “Yılmaz Güney'in bölücü olduğunu bilmenize rağmen 'Atatürkçüyüm' diyorsanız, Atatürkçü değilsiniz demektir” dedi. Özdağ'ın sözleri tartışma konusu oldu.

Haber 10-09-23 09:40

Özdağ 'Bunu ilk kez açıklıyorum' diyerek duyurdu! Kılıçdaroğlu ile anlaştıkları diğer bakanlıkları paylaştı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile anlaştıkları diğer bakanlıkları açıkladı. Konuya ilişkin ilk ifadelerinde İçişleri Bakanlığı açıklayan Özdağ, katıldığı programda "Bunu ilk kez açıklıyorum" diyerek diğer bakanlıkları paylaştı.

Haber 01-09-23 01:02

Zafer Partisi'nden yerel seçim kararı! Ümit Özdağ duyurdu, İmamoğlu'na tepki gösterdi: Vaktini İstanbul'a ayırmak yerine...

Mart ayında yapılması beklenen yerel seçimler için geri sayıma geçilirken, Zafer Parti izleyeceği yol haritasını belirledi. Yerel seçimlere kendi adaylarıyla gireceklerini belirten Genel Başkan Ümit Özdağ, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında da dikkat çeken ifadeler kullandı.

Haber 27-08-23 07:47

Tanju Özcan Zafer Partisi'ne mi katılacak? Ümit Özdağ 'Beraber yürüyeceğiz' dedi, kulisler hareketlendi

CHP'den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın yerel seçimlerde hangi partiden aday olacağı merak edilirken, çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı. Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ’ın, Özcan hakkında “Sayın başkan birlikte Atatürk ve Cumhuriyet için yürüyeceğiz” ifadelerini kullanması, “Özcan Zafer Partisi’ne mi yakınlaşıyor” sorularını akıllara getirdi.

Haber 23-08-23 09:12

Zafer Partililerden ilginç çalışma! Kanlarını sürüp... Bayrağı Ümit Özdağ'a hediye ettiler

Zafer Partililer, ilginç bir proje gerçekleştirdi. Sosyal medyada çok konuşulan projede; kurulan standa gelen vatandaşların parmak ucunu kanatıp sürdüğü kanlarla bayrak oluşturulmaya çalışıldı. Bu bayrak daha sonra Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a hediye edildi.

Haber 17-08-23 15:57

Akşener'in altılı masadan kalktığı süreci hatırlatan Ümit Özdağ'dan çok konuşulacak sözler: 'Erdoğan ile ittifak yapacaklar'

Seçim döneminde olduğu gibi sonrasında da adından sık sık söz ettiren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ bu kez, İYİ Parti lideri Meral Akşener ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında gündeme damgasını vuracak bir iddia ortaya attı. İYİ Parti'nin CHP ile arasına mesafe koymaya çalıştığını belirten Özdağ, Akşener'in altılı masadan kalktığı süreci anımsatıp 'ittifak' iddiasını dile getirdi.

Haber 28-07-23 11:59

Duyar duymaz Kılıçdaroğlu'nu aramış! 'Gizli protokol' iddiası sonrası Davutoğlu'ndan dikkat çeken sözler: Üzüldüm, haberimiz yoktu!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu öncesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında yapıldığı duyurulan "gizli protokol"le ilgili Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'ndan açıklama geldi. Söz konusu iddiaları duyar duymaz Kılıçdaroğlu'nu aradığını açıklayan Davutoğlu, "Üzüldüm. Haberimiz yoktu" diye konuştu. Öte yandan İYİ Parti lideri Akşener'in de söz konusu protokolden habersiz olduğu belirtildi.

Haber 27-07-23 07:53

İYİ Parti'den 'gizli protokol' açıklaması! Kılıçdaroğlu’nun o sözlerini hatırlattı…

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'dan, "İYİ Parti'nin, Zafer Partisi ile protokolden haberi olduğu" iddiasına yanıt geldi. Zorlu yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu’nun sözlerini hatırlatarak "İki kişinin namusuna emanet edilen bir gizli protokolü kim nasıl önceden bilebilir? Bizim bu gizli protokolle ilgili bilgimiz bulunmamaktadır" ifadelerini kullandı.

Haber 25-07-23 13:55

Protokol tartışması alevleniyor! Ümit Özdağ bu sözlerle açıkladı: Hepsinin haberi vardı, hele Meral Akşener'in böyle bir şey söylemeye hiç hakkı yok

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile imzaladıkları protokolle ilgili konuştu. Özdağ, bir panelde yaptığı konuşmada, protokolle ilgili İYİ Parti tarafından yapılan eleştirilere cevap vererek, "Üstelik 'Haberimiz yok' diyemezler, hepsinin haberi var. Hele Meral Akşener'in böyle bir şey söylemeye hiç hakkı yok." dedi.

Haber 24-07-23 23:19

Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında doğrulamıştı! İsmail Saymaz'dan gündem olacak sözler: 'Siyasi skandaldır'

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile seçimler öncesinde gizli protokol yaptıklarını duyurmuştu. Bu açıklamaya CHP Sözcüsü Faik Öztrak'dan yalanlama gelmişti. Özdağ, Öztrak'ın açıklaması sonrasında 'Yazılı mutabakat yaptık' diyerek topu Kılıçdaroğlu'na atmıştı. CHP lideri de dün katıldığı yayında Özdağ'ı doğruladı. Bu gelişmenin ardından gazeteci İsmail Saymaz, canlı yayında Kılıçdaroğlu ile ilgili önemli bir gelişmeyi gündeme taşıdı.

Haber 21-07-23 08:42

İçişleri Bakanlığı ve MİT sözü verildi mi? CHP yalanlamıştı! Ümit Özdağ, 'Çok açık' diyerek tarih verdi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Özdağ, seçimler öncesi CHP ve AK Parti ile yaptığı görüşmelere değindi. CHP ile görüşmesine ilişkin dikkat çeken ifadeler kullanan Özdağ, "Sayın Kılıçdaroğlu beni 14'ü gece araması gerekirken 6 gün sonra aradı. Neyi talep ettik? Çok açık; İçişleri Bakanlığı. Detaylara girmiyorum, iki bakanlık ve Milli İstihbarat Teşkilatı." dedi.

Haber 18-07-23 23:07

Ümit Özdağ'ın sözleri gündem oldu! İsmail Saymaz, Kılıçdaroğlu'nun 'dağıttıklarını' anlatıp isyan etti: 'Aklım almıyor, hayret ediyorum...'

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimi kazanması dahilinde kendilerine İçişleri Bakanlığı, MİT ve 2 bakanlığı daha vereceğini ifade etmesi gündem oldu. Özdağ'ın sözleri sonrası Kılıçdaroğlu'na isyan eden gazeteci İsmail Saymaz "Bu dağıtımdan bunca dağıtımdan sonra ülkeyi nasıl yönetmeyi düşündünüz. Bir kere aklım almıyor" dedi.

Haber 18-07-23 11:36

Ümit Özdağ 'Gizli anlaşmamız var' diyerek açıkladı! Kılıçdaroğlu hakkında çok konuşulacak sözler: 'Kazanabilirdi ama ortakları engelledi'

Özellikle 2. tura günler kala Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğini açıklamasıyla 2023 seçimlerinin kilit isimlerinden biri haline gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Kılıçdaroğlu'nun kazanması durumunda oluşacak senaryoya ilişkin çok çarpıcı detaylar açıkladı. Kılıçdaroğlu ile yaptıkları yazılı mutabakata göre kendilerine 3 bakanlık verileceğini ve kendisinin de hangi göreve geleceğini ifade eden Özdağ, Kılıçdaroğlu ile bir de gizli mutabakatları olduğunu dile getirdi.

Haber 17-07-23 08:46

Ümit Özdağ Suriye'ye gideceğini açıklamıştı! Yeni gelişme: Ülkeye girişi iptal edildi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Suriye'ye bir ziyaret düzenleyeceğini bildirmişti. Özdağ'ın ziyaretiyle ilgili sürpriz bir gelişme yaşandı. Özdağ'ın Suriye yönetimi tarafından ülkeye girmesine izin verilmediği iddia edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Özdağ, "Suriye'ye gidemiyorum" dedi.

Haber 11-07-23 08:03

Zafer Partisi yeniden ittifak yapacak mı? Ümit Özdağ'dan canlı yayında yerel seçim açıklaması: Önümüzdeki 10 ay içerisinde...

Yerel seçimlerde CHP ile ittifak yapacağı iddia edilen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ canlı yayında açıklamalar yaptı. CHP ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. turu için yaptıkları ittifakın 28 Mayıs'ta bittiğini ifade eden Özdağ, "Yerel seçimde Türkiye'nin her yerinde aday çıkarmak ve mücadele etmek için hazırlanıyoruz. Önümüzdeki 10 ay içerisinde değişik siyasi ortaklıklar olabilir mi? Olur tabi. Biz bunların içinde olabilir miyiz teorik olarak mümkündür" ifadelerini kullandı.

Haber 04-07-23 00:22

Ali Babacan'ın seçimle ilgili açıklamasına Ümit Özdağ'dan tepki: Bana utanmazlığın resmini yapabilir misin Abidin?

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. turunda Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek veren Zafer Partisi'nin Genel Başkanı Ümit Özdağ, DEVA Partisi lideri Ali Babacan'ın açıklamasına sert sözlerle tepki gösterdi. Seçim değerlendirmesi yapan Babacan'ın "Kimseye borcumuz yok, seçimi helalinden kazanmış 15 vekilimiz var" sözlerini paylaşan Özdağ, "Bana utanmazlığın resmini yapabilir misin Abidin?" ifadelerini kullandı.

Haber 26-06-23 20:52

Akşener esip gürledi, Ümit Özdağ Olayları en yakından yaşayanlardan biriyim deyip yalanladı! Son konuşmalarını anlatıp Sözünü tuttu diyerek açıkladı: 'CHP'ye nasıl bedel ödettiğini biliyoruz'

Altılı masadan kalktığı süreçte yaptığı sert konuşmayla hafızalara kazınan İYİ Parti lideri Meral Akşener bu kez seçim sonuçlarına yönelik değerlendirmeler yaparken adeta esip gürledi. Akşener'in 2019'da yerel seçime girmek için CHP'den 15 milletvekili istemesinin hayatının en büyük pişmanlığı olduğu sözleri gündem yaratırken o süreçte partide bulunanlardan Ümit Özdağ, Akşener'in açıklamalarının doğru olmadığını öne sürdü. Özdağ'ın "Akşener sözünü tuttu, suçlayarak bitirdi" sözleri dikkat çekti.

Haber 25-06-23 08:50

Şaşkınlıktan düşmenizi istemem dedi, canlı yayında duyurdu! Ümit Özdağ: 'Önemli isimlerle el sıkıştık'

Mart ayında yapılması beklenen yerel seçimlerle ilgili canlı yayında değerlendirmelerde bulunan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. "Zafer Partisi olarak yerel seçimlere girmek için çalışmalarımızı yapıyoruz. Adaylarımızı tespit etmeye başladık." diyen Özdağ, önemli isimlerle el sıkıştıklarını duyurdu.

Haber 20-06-23 18:06

Kılıçdaroğlu ve Özdağ arasında kritik görüşme! 'Yerler kaygan burada' sözlerine Özdağ'dan dikkat çeken yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile görüştü. CHP Genel Merkezi'nde yapılan görüşme 1 saat sürdü. Özdağ, genel merkez girişinde kendisini karşılayan CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın kendisine 'aman dikkat edin, yerler kaygan burada' dediğini aktararak, 'Biz de gülümsedik ve sağlam bastığımızı söyleyerek, yukarıya çıktık' ifadelerini kullandı.

Haber 19-06-23 13:28

Abdüllatif Şener'in açıklamaları sonrası başlayan tartışmalara Ümit Özdağ da katıldı: CHP milletvekiliyken bize oy vereceğini söyledi

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında, mayıs ayındaki seçimlerde CHP'ye ve Kemal Kılıçdaroğlu'na oy vermediğini söyleyerek gündem olan eski CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener ile ilgili Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Özdağ, bir canlı yayında, "Abdüllatif Şener CHP milletvekiliyken bize oy vereceğini söyledi." ifadelerini kullandı.

Haber 18-06-23 22:45

'Türk gelin, yabancı damat' iddialarına yalanlama! Özdağ'ın paylaşımı sonrası hızla yayılınca açıklama geldi: 'Böyle bir proje olmadığı gibi...'

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından, bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan, "İçişleri Bakanlığı, 'Türk Gelin, Yabancı Damat' diye bir projeyi destekliyor" iddiası yalanlandı. İddiayı Ümit Özdağ da sosyal medyadan paylaşmış ve "İçişleri Bakanlığı’nın desteklediği projeye bakın. Akıl tutulması diyeceğim ama tutulacak bir akıl da yok ortada" demişti. DMM'nin açıklamasında 'Böyle bir proje olmadığı gibi iddiaya konu STK ile İçişleri Bakanlığının ilgisi yok' denildi.

Haber 10-06-23 13:28

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'dan çok konuşulacak çıkış: Dünya demokrasi tarihindeki en başarılı siyasi pazarlık

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerini çıktığı bir canlı yayında değerlendirdi. Millet İttifakı ortakları Gelecek Partisi, DEVA Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti için dikkat çeken ifadeler kullanan Özdağ, "Bu seçimin gerçek galibi onlardır. 4 partinin seçmeni oylarını AK Parti ve Erdoğan'a verdiler ama milletvekillerini CHP'den çıkardılar. Dünya demokrasi tarihindeki en başarılı siyasi pazarlık derim ben buna" şeklinde konuştu.

Haber 30-05-23 21:54

SON DAKİKA | Ümit Özdağ kameralar karşısında duyurdu! 'İttifaklara bundan sonra da açığız'

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, seçimler sonrasında gazetecilere açıklamalar yaptı. Seçim sonuçlarını değerlendiren Özdağ, "Siyaset ittifaklar sanatıdır tabii ki. Ama bu ittifakların rant ittifakı değil, Cumhuriyet'in kuruluş felsefesi ve Türk milletinin menfaatleri zemininde yapılan ittifaklar olması gerekir. Biz Zafer Partisi olarak tabii ki Türk milletinin menfaatini ilkeler zemininde temsil edecek ittifaklara bundan sonra da açığız" dedi.

Haber 30-05-23 11:32

Son dakika | 2 ittifaktan da birer partinin adını verip yeşil ışık yaktı! Ümit Özdağ'dan önümüzdeki seçimlere dair çarpıcı çıkış: 'Üçümüz aynı adayı destekleyebiliriz'

Son dakika haberi: 28 Mayıs'taki Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimine gidilen son düzlükte Kılıçdaroğlu'na desteğini açıklayan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, bu kez de önümüzdeki yerel seçimler için gündemi hareketlendirecek bir açıklamaya imza attı. Geçtiğimiz seçimler için Millet İttifakı'na da Cumhur İttifakı'na da 'milliyetçilik' eleştirisinde bulunan Özdağ, önümüzdeki süreç için her 2 ittifaktan da birer partinin adını vererek iş birliğine yeşil ışık yaktı.

Haber 30-05-23 09:57

'Erdoğan kazandı ama' diyerek paylaştı: Ümit Özdağ'dan seçim sonrası ses getirecek çıkış! Stratejide yapılan hata taktik başarılar ile düzeltilmiyor

Çarşamba günü resmen Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğini duyuran Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada verdiği mesajlarla dikkat çekti. Zafer Partisi'nin üzerine düşeni yaptığını savunan Özdağ, "3.5 gün içinde yığınakta yapılan hata ancak bu kadar düzeldi" dedi ve "stratejik hata" eleştirisinde bulundu.

Haber 28-05-23 23:08

Ümit Özdağ’ın paylaştığı Taksim’de çekilen bir video sosyal medyada gündem oldu: “Afgan bir erkek dans ediyor”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Twitter hesabından Afganistan geleneği' olan 'Bacha Bazi' dansının Taksim'de kaydedilen görüntülerini paylaşarak tepki gösterdi. Özdağ, "Erkek çocuklarının istismar edildiği ve dans ederek diğer erkekleri eğlendirdikleri gelenek Türkiye'ye ulaştı" dedi.

Haber 27-05-23 15:45

HDP'li Pervin Buldan'dan Ümit Özdağ'a sert sözler: Irkçı ve faşist söylemlerine asla takılmıyoruz

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na, 28 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanı ikinci tur seçiminde desteğini açıklayan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'dan tepki geldi. Diyarbakır'da konuşan Buldan, "Ümit Özdağ'ın ırkçı ve faşist söylemlerine asla takılmıyoruz. Bizim için esas olan Sayın Kılıçdaroğlu'nun topluma vermiş olduğu sözlerdir, daha önce yapmış olduğu açıklamalardır." ifadelerini kullandı.

Haber 26-05-23 16:15

Ümit Özdağ'ın 'Kılıçdaroğlu' kararı sonrası bir açıklama da Selahattin Demirtaş'tan geldi: Artık bu işin üçüncü turu yok

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. turuna yalnızca günler kala Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, 28 Mayıs'ta Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğini duyurmuştu. Özdağ'ın bu kararının ardından "Erdoğan bizim için seçenek değil" açıklaması yapan HDP'nin eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan da bir mesaj geldi.

Haber 26-05-23 11:36

Numan Kurtulmuş görüşmenin detaylarını anlattı: Sayın Özdağ bizden bakanlık talep etti

14 Mayıs seçimlerinde neticelenmeyen cumhurbaşkanlığı yarışı tüm gözleri 28 Mayıs'a çevirdi. İkinci tura kalan adaylar ilk turda yarışan diğer adayları ikna turuna çıkmıştı. Bu çerçevede AK Parti'yi temsilen Numan Kurtulmuş Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ ile görüşmüş ancak Özdağ Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini belirtmişti. Kurtulmuş bu görüşmenin detaylarını anlattı ve Özdağ'ın bakanlık istediğini açıkladı.

Haber 25-05-23 20:23

'Türk halkı böyle bir zulüm görmedi' Ümit Özdağ'dan canlı yayında çok sert sözler 'Ucuz iş gücüymüş! Canı cehenneme'

Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turunda Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vereceklerini açıklamasının ardından Ümit Özdağ, canlı yayında dikkat çeken ifadeler kullandı. Sığınmacılarla ilgili çıkışlarını sürdüren Özdağ, "Türk halkı böyle bir zulüm görmedi" derken "Ucuz iş gücüymüş! Canı cehenneme ucuz iç gücünün" şeklinde konuştu.

Haber 25-05-23 10:05

Özdağ'ın Kılıçdaroğlu'na desteği sonrası HDP'den açıklama geldi! Kararımızı yarın paylaşacağız

Siyaset sahnesinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. 28 Mayıs seçimlerine çok kısa süre kala cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Erdoğan'ı destekleme kararı almıştı. Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ da Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı. HDP ve Yeşil Sol Parti'den açıklama geldi.

Haber 24-05-23 21:07

Özdağ'dan o soruya sert yanıt: Oy vermezlerse vermesinler, hiç umurumda değil

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, düzenlediği basın toplantısında ikinci turda Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı. Siyaset gündeminde hareketli dakikaların yaşandığı günün ardından Özdağ, katıldığı bir canlı yayında Yeşil Sol Parti'yle ilgili sorulan bir soruya ise sert bir yanıt verdi.

Haber 24-05-23 20:53

'Danışıklı dövüş' yorumuna Oğan'dan yanıt gecikmedi! Gazeteci Nagehan Alçı'nın paylaşımına böyle yanıt verdi: 'Fazla komplo teorisine kaptırmışsınız kendinizi'

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunun tamamlanmasının ardından bu pazar gerçekleşecek ikinci tura dek geçen süreçte hem Sinan Oğan'ın hem de Ümit Özdağ'ın aldığı kararlar gündeme damgasını vurdu. İki isim seçmenlerini farklı liderleri desteklemeye çağırdı. Gazeteci Nagehan Alçı'nın bununla ilgili yorumuna yanıt veren Sinan Oğan, "Plana sadık kal" söylemini vurguladığı açıklamasıyla dikkat çekti.

Haber 24-05-23 17:17

Son dakika | 'Kılıçdaroğlu' kararı sonrası ilk açıklama: Ümit Özdağ 'bakanlık' iddialarına canlı yayında yanıt verdi! Dikkat çeken '28 Mayıs' vurgusu

Son dakika haberi: Bugün yaptığı açıklamayla 2. turda Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini duyuran Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, 'bakanlık' iddialarına canlı yayında yanıt verdi. Özdağ ayrıca AK Parti ile görüşmelerin hangi noktada tıkandığını da açıkladı. Sinan Oğan'ın Erdoğan'a destek kararını da değerlendiren Özdağ, "Onun da bu sonuçtan çok mutlu olduğunu düşünmüyorum" sözleriyle dikkat çekti.

Haber 24-05-23 16:11

Ümit Özdağ yorumu ve seçim anketi açıklaması dikkat çekti! Ali Babacan: İkinci turda tablo...

28 Mayıs'taki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna 4 gün kala önemli değerlendirmelerde bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 14 Mayıs sonrası yaptırdıkları anket sonuçlarını ilişkin dikkat çeken bilgiler paylaştı. Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'ın Kılıçdaroğlu'na 'destek' kararı almasını da değerlendiren Babacan, 6'lı masanın hazırladığı ortak politikalar metnine vurgu yaparak "Metin içindeki bazı maddeler tartışılabilir ama niyet açısından bir çelişki yok." diye konuştu.

Haber 24-05-23 16:03

Ümit Özdağ'ın 'Kılıçdaroğlu' kararı öncesi yaptığı paylaşım 'bakanlık' iddialarına yol açmıştı! CHP'den yanıt geldi

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'ın cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turunda Kemal Kılıçdaroğlu'na destek kararının ardından peş peşe açıklamalar gelmeye devam ediyor. Özdağ'ın açıklama yapılmadan önce yaptığı bir paylaşım 'içişleri bakanlığı' iddialarının ortaya çıkmasına neden olunca CHP'den açıklama geldi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak açıklamasında "Genel başkanımızın sayın Ümit Özdağ ile yaptığı görüşmede bakanlık konusu hiçbir şekilde yer almamıştır" ifadelerini kullandı.

Haber 24-05-23 14:55