Uzaktan Çalışma Haberleri

Kiralık daire bulmak herkesin kabusu ama... Yeni trend sonrası onların fiyatları düştü!

Koronavirüs salgınıyla birlikte hayatımıza dahil ettiğimiz evden çalışma modeli kısa bir süre içerisinde yaygınlaşmıştı. Pandemi sonrasında da işverenler için maliyet tasarrufu sağlayan uzaktan çalışma modeli, ofis kiralarını ev kiralarından daha ucuz hale getirdi. Satılık ofis sayıları 2020'den bu yana rekor kırıyor. İşte haberin detayları...

Haber 15-06-2023 16:59

Uzaktan, yarı zamanlı, esnek çalışma ve bakıcı desteği… Erken emeklilik yolu açılacak

‘Aile Koruma Kalkanı Paketi’ ile ev hanımlarına emeklilik yolu açılırken çalışan anneler için de erken emeklilik yolu için yeni adımlar atılacak. Yeni düzenlenme ile birlikte bakıcı desteği ya da uzaktan çalışma modellerinin de geleceği öne sürüldü. İşte tüm detaylar…

Finans 10-06-2023 07:59

Dünya onu konuşuyor: Evden çalışmaya yeni bir boyut kazandırdı! 300 bin dolar ödeyerek 12 yıllık kiraladı

Evden çalışma sistemini dünya çapında çok sayıda kişi tecrübe ediyor. Ancak bir Meta çalışanı evden çalışmaya yeni bir boyut kazandırmış durumda. Meta'nın sanal gerçeklik kolu Reality Labs'ta çalışan 'çılgın' adam, seyahat ederken evden çalışabilmek için bir yolcu gemisi dairesine 300 bin dolar ödedi. 12 yıllık bir kira kontratına imza atan çalışan, böylece dünyayı gezerken evden çalışmaya devam edebilecek.

Haber 26-12-2022 13:09

Koç Holding Office Free ile uzaktan çalışmaya yeni bir boyut kazandırdı

Koç Holding İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Başkanı Özgür Burak Akkol: - "Office Free uygulaması ile çalışma arkadaşlarımıza kendi işlerinin gerekliliklerine göre uzaktan çalışma tercihlerini yapabilme özgürlüğünün yanı sıra, istedikleri herhangi bir şirket ofisinde çalışma imkanı da sağlayarak, alışılagelmiş hibrit çalışma modelinin ötesinde bir deneyim sunuyoruz"

Yurthaber 24-03-2022 12:19

Evden çalışanların mutlaka ihtiyacı olan konfor ürünleri

Uzaktan çalışmanın artışı ile çalışma alanımızı evlerimize taşırken başlarda bazı zorluklar yaşadık. Bitmeyen mesailer, çalışma alanına uygun olmayan ev ortamımız ve en önemlisi de uzaktan çalışmayı ilk defa deneyimleyen bizler. Zor zamanlardı, değil mi? Zaman geçtikte hepimiz bu duruma alıştık elbette. Bu alışma sürecinin en büyük destekçisi ise evde kullandığımız yardımcı ürünler oldu. Biz de çalışma konforunuzu artıracak bu ürünler ile ilgili birkaç öneriyi sizler için derledik. İncelemeye ne

Haber 08-03-2022 17:18

Google, yeni bir karar verdi

Teknoloji devi Google, hibrit bir çalışma uygulamayı planlamıştı. Ocak’ta ofiste çalışmaya başlayacak olan çalışanlar için yeni bir bildiri daha geldi.

Haber 06-12-2021 11:54

Uzaktan çalışanlar dikkat! Bu hakkı mutlaka talep edin

Pandemi döneminin ardından pek çok şirket uzaktan çalışmaya geçti. Evlerinden çalışan işçiler ise maaşlarının yanında yan haklar da talep edebilir. İşte uzaktan çalışanlara tanınması gereken haklar…

Finans 10-11-2021 20:45

Bakan Varank'tan uzaktan çalışma duyurusu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ar-Ge tasarım merkezleri ile teknoparklarda çalışan personelin 2022 sonuna kadar yüzde 50 uzaktan çalışmaya devam edebileceğini açıkladı.

Haber 17-10-2021 16:48

Uzaktan çalışanla ofistekilerin hakları aynı mı? Mesai, ücret, izin ve kıdem tazminatı...

Pandemide uzaktan çalışmaya geçen pek çok işyeri, verimli çalışmayı gördükten sonra işlere bu şekilde devam etti. Ancak bazı çalışanlar ise ofiste çalışmaya döndü. Peki uzaktan çalışanla ofistekilerin hakkı aynı mı? İşte yanıtı…

Finans 07-10-2021 15:09

Uzaktan çalışma ev harcamalarını aylık 619 lira artırdı!

Koronavirüs salgını iş hayatındaki çalışma şekillerinde değişimlere neden oldu. Bu değişim evden çalışanlar için de ev masraflarının artmasına yol açtı. Yapılan araştırmaya uzaktan çalışma ev harcamalarının aylık ortalama 619 lira arttığını gösterdi.

Finans 16-08-2021 14:00

Dev şirket evden çalışanların maaşını kesecek!

Dünya devi Google’ın, koronavirüs sebebiyle evden çalışma yöntemini seçen çalışanlarının maaşlarında kesintiye gittiği açıklandı. Bu durumun Silikon Vadisi’ndeki diğer firmalar için de örnek teşkil edileceği belirtiliyor.

Finans 11-08-2021 15:39

Amazon çalışanları uzaktan çalışmaya devam edecekler

Amazon, şirket çalışanlarının bu yıl 7 Eylül’de ofise dönmesini beklediklerini açıklamıştı. Ancak bugün bu tarihlerde bazı değişiklikler yapıldı.

Haber 07-08-2021 09:07

Evden çalışarak ayda en az 1000 TL kazanabilirsiniz! İşte, İŞKUR'un evden çalışma imkanlarıyla ilgili tüm detaylar

Ülkemizde özel sektörde çalışma saatlerinin bazen 12 saati geçebilmesi ve özellikle büyük şehirlerde ulaşımın çok zor olması, iş arayanlara evden çalışma ihtimalini düşündüren en önemli etkenler arasında. Hele ki çalışan annelerin çocuklarının bakıcıyla ya da kreşte büyüdüğü düşünülünce evden çalışmak, tam anlamıyla bir ihtiyaç gibi görünüyor.

Finans 30-07-2021 09:57

Haftada 4 gün çalışma denemesi başarıyla sonuçlandı

Araştırmacılar, İzlanda'da yapılan ve dünyanın şimdiye kadarki en büyük haftada 4 gün çalışma denemesinin büyük başarıyla sonuçlandığını ve İngiltere'de de test edilmesi gerektiğini belirtti. 2015'ten 2019'a kadar süren ve 2 bin 500'den fazla kişinin katıldığı denemelerin üretkenliği ve refahı artırdığını ortaya koydu. Denemelerde, stres ve tükenmişliğin yanı sıra sağlık, iş ve yaşam dengesinin önemli ölçüde iyileştiği gözlemlendi.

Haber 05-07-2021 15:26

Memurlar kaça kadar çalışıyor? Kamuda esnek çalışma saatlerine mi geçiliyor?

Kamu kurumları kapanacak mı sorusu, 17 günlük kapanma sürecinin ardından merakla araştırılmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısının ardından yapmış olduğu açıklamaların sonrasında gündeme gelen kamuda esnek çalışma hususu da pek çok kişinin zihnindeki soru işaretlerinden birisi oldu. Peki, memurlar kaça kadar çalışıyor? Kamuda esnek çalışma saatlerine mi geçiliyor?

Haber 27-04-2021 12:07

Facebook açıkladı: Salgın bitse bile evden çalışmaya devam

Sosyal medya şirketi Facebook, çalışanlarının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını bittikten sonra da evden çalışmaya devam edebileceklerini bildirdi.

Haber 19-04-2021 13:50

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Yavuz'dan 'evden çalışma' uyarısı: Artık kaçınılmaz

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, toplu ulaşımdaki yoğunluğa dikkat çekti. Kendisinin de sürekli toplu taşıma kullandığını belirten Prof. Dr. Yavuz, “İnsanlar iki santim bile mesafe olmadan yolculuk yapmak zorunda kalıyor. Daha çok bulaştığını söylediğimiz bir virüs varken bunun kesinlikle çözülmesi gerekiyor. Evden çalışma imkanı olan tüm sektörlerde, bu uygulamaya geçilmesi kaçınılmaz artık" dedi.

Haber 13-04-2021 10:12

Dönüşümlü çalışma ne zaman başlayacak? Kamuda yeni dönem

Kamuda yeni bir çalışma modelinin hayata geçirilmesi planlanıyor. Esnek ve uzaktan çalışma sistemi kamu çalışanları için de geçerli olacak. Çeşitli modeller üzerinde çalışılan yeni sistemde dönüşümlü iş paylaşımı, dağıtılmış işgücü modeli, ödünç iş ilişkisi gibi modeller üzerinde çalışılacak. İşte, ayrıntılar...

Finans 02-04-2021 21:30

Evden çalışanların üçte biri toplantı sırasında pijama giyiyor

Üç ulusal tecrit boyunca birçok kişi evden çalışırken, yeni bir anket evden çalışanların neredeyse üçte birinin sanal toplantılar sırasında pijama giydiğini ortaya koydu.

Haber 25-03-2021 16:39

Uzaktan çalışma tersine göç başlattı! Başı İstanbul çekti

Koronavirüs nedeniyle başlayan uzaktan çalışma dönemiyle birlikte büyükşehirlerden daha az nüfuslu şehirlere göç başladı. 2020 yılında en çok göç veren şehirlerin başında 381 bin 654 kişiyle İstanbul geldi. Göztepe Nakliyat ve Depolama A.Ş. CEO’su Ulaş Gümüşoğlu, “Şehirlerarası nakliyat taleplerinde bir önceki yıla kıyasla yüzde 64 artış gözlemledik” dedi.

Haber 23-03-2021 10:37

Sabancı şirketleri de uzaktan çalışmayı kalıcı hale getiriyor

Sabancı şirketlerinde pandemi sonrasında beyaz ve gri yaka çalışanların yüzde 75'i tamamen ya da karma modelle uzaktan çalışmaya devam edecek.

Finans 17-03-2021 15:04

Evden çalışmak verimliliği yüzde 22 artırdı

Fransa’da yapılan bir araştırma Covid-19 salgını nedeniyle evde çalışanların veriminin yüzde 22 arttığını ortaya koydu.

Haber 16-03-2021 10:02

Uzaktan çalışma yönetmeliği iş yaşamını olumlu etkileyecek! Koşulları yazılı hale getiriliyor

Sosyal Güvenlik Uzmanı Dilek Ete, pandemi nedeniyle uzaktan çalışma uygulayan iş yerleri için genel kuralların belirlendiği yeni bir yönetmeliğin yayınlandığını hatırlatarak, hem işveren hem de işçinin hak kaybı yaşamaması için tarafların sözleşme yapması gerektiğini söyledi.

Finans 13-03-2021 13:22

Bakanlık 'Uzaktan Çalışma Yönetmeliği' yayınladı! İşte uzaktan çalışma sözleşmesinin detayları

Koronavirüs salgının bir yılı aşkın bir süredir hayatımızda olmasından dolayı dünyanın birçok yerinde şirketler uzaktan çalışma sistemine geçmeye başlamıştı. Konuyla ilgili yönetmelik yayınlayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, uzaktan çalışma sözleşmesine dair esasları yayınladı.

Finans 10-03-2021 08:52

Evden çalışma sistemi başarısız oldu

Pandemiden önce çalıştığınızın işin evden olması yani uzaktan çalışma birçok çalışanın hayalini bile kuramayacağı bir sistemdi. Hemen hemen her çalışan böyle bir imkanın olmasını isterdi. Peki gerçekleşen bu çalışma sisteminden çalışanlar memnun mu?

Haber 06-03-2021 10:35

Bir şirket daha evden çalışmayı kalıcı hale getirdi

Koronavirüs salgınından dolayı evden çalışmayı kalıcı haline getiren şirketler arasına sigorta şirketi Allianz'da katıldı. Şirketin yaptığı açıklamada, 18 Aralık itibari ile tüm çalışanları evden çalışmaya devam edecek.

Finans 02-03-2021 13:35

Mynet’te uzaktan çalışma kalıcı hale geldi!

Türk internet kullanıcılarının en çok tercih ettiği dijital platform olan Mynet, uzaktan çalışmayı kalıcı hale getirdi. Mart 2020’den beri evden çalışan Mynet ekibi, editörlerin kalıcı olarak uzaktan çalışmasına olanak sağlayan donanım, yazılım ve insan kaynakları süreçlerini dijitalleştirerek lokasyon bağımsız uzaktan çalışma konseptini bu çapta sürekli uygulayan Türkiye’deki ilk şirketlerden biri olacak. 

Haber 20-05-2020 15:00