Yasemin Haberleri

Malatya'da 105 saat sonra bir kadın kurtarıldı

"Asrın felaketi" olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya'da yıkılan binanın enkazında kalan kadın 105 saat sonra kurtarıldı.

Yurthaber 10-02-23 14:15

Yasemin çayı neye iyi gelir, faydaları nelerdir? Yasemin çayı nasıl hazırlanır, nasıl demlenir?

Doğadaki tüm bitkiler insan bedenine faydalı özellikler barındırır. Birçoğunun tıpta, ilaç yapımında da kullanıldığı da olur. Tüm bitkiler çay olarak da tüketilebilir. Yasemin de evde birkaç dakika içinde çayı hazırlanabilen ve birçok faydası olan bitkiler arasındadır. Halk arasında hem bilinen etkileri hem de tadı ve kokusu ile en sık tercih edilen bitki çaylarından biri de yasemin çayıdır. Sağlık için çeşitli faydalar içeren yasemin çayı neye iyi gelir?

Haber 04-11-22 18:29

Her evde bulunması şart! Sağlığa iyi gelen iç mekan bitkileri

Evin içerisinde bitki bakma fikri kişide kişiye göre değişiyor. Bazıları bundan zevk alırken bazıları ise bitki bakımının zor olduğunu düşünüyor. Ancak evde bulunan bazı bitkiler var ki sadece görsel olarak değil sağlık için de etkili sonuçlar sağlıyor. En iyi iç mekan bitkileri ve faydaları...

Kadin 29-10-22 11:08

Yasemin çiçeği çayı faydaları nelerdir? Yasemin çiçeği çayı nasıl yapılır?

Doğadaki tüm bitkilerin insan sağlığına çeşitli faydaları bulunur. İlaç yapımında kullanılan bazı bitkiler de vardır. Çay olarak tüketildiği zaman çeşitli hastalıklar ile mücadelede yardımcı oldukları bilinir. Yasemin çiçeğinden yapılan çay da birçok konuda insan sağlığı için faydalıdır. Özellikle soğuk kış günlerinde olası hastalıklara karşı vücudun direncini arttırması ile bilinir. Yasemin çiçeği çayı faydaları nelerdir, nasıl hazırlanır?

Haber 13-10-22 23:28

Yasemin

Yasemin Hakkındaki Haberler Mynet'te. Yasemin Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Kokusu afrodizyak etkisi yaratıyor: Tek özelliği bu değil! Yasemin yağı nedir, yasemin yağı faydaları nelerdir?

Yasemin yağı, Jasminum officinale olarak da bilinen, yaygın yasemin bitkisinin beyaz çiçeklerinden elde edilen esansiyel bir yağdır. Hoş kokulu olan yasemin bitkisi başta parfümler olmak üzere birçok kozmetik üründe kullanılmaktadır. Yüzyıllardır tatlı ve romantik kokusuyla ön plana çıkan yasemin yağının sağlığa birçok faydası varken en çok afrodizyak etkisiyle ön plana çıkmıştır. Yasemin yağının depresyondan enfeksiyona onlarca rahatsızlığa olumlu etkisi bulunmaktadır.

Haber 14-05-22 09:34