Yemek Kartı Haberleri

'Yemek kartları marketlerde geçmeyecek' iddialarına ilişkin açıklama! Değişen bir husus yok

Yemek Kartı Hizmetleri Derneği'nden "yemek kartlarının kullanım yerlerine" ilişkin açıklama geldi. 'Yemek kartlarının artık marketlerde geçmeyeceği' yönündeki haberlere ilişkin yapılan açıklamada, 1 Aralık 2022 tarihi itibarıyla çalışanlara verilen yemek ücretinin kullanım yerlerine ilişkin yeni mevzuatta, yürürlükteki mevzuattan farklı bir düzenleme getirilmediği bildirildi. Dernek Başkanı Öner Piyade, yemek kartlarının geçerlilik yerlerinde değişen bir hususun olmadığını söyledi.

Finans 27-12-22 18:42

Milyonlarca çalışan kullanıyor! Yemek kartı marketlerde kullanılamayacak mı? Açıklama geldi

Yemek ödemeleri 2023 yılı itibarıyla yeniden değerleme oranı artışı ile 51 liradan 110 liraya yükselecek. Ancak milyonlarca çalışan tarafından kullanılan yemek kartları için yeni bir düzenlemeye gidildiği iddia edildi. Bu kapsamda market alışverişlerinde yemek kartları kullanılmayacak denilmişti. Yemek Kartları Derneği Başkanı Öner Piyade'den konuyla ilgili açıklama geldi.

Finans 14-12-22 10:10

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'yemek kartı' açıklaması sonrası harekete geçtiler! Restoran ve lokantalarda indirim hazırlığı başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, çalışanlara yemek parasının nakit olarak ödenebilmesinin yolunu açan açıklamaları sonrası gözler restoranlara ve yemek kartı şirketlerine çevrildi. Söz konusu açıklamaların ardından lokanta ve restoranlarda müşteri kaybetme endişesi arttı. Bazı işletmelerin yemek kartı yerine nakit ödemeyi tercih edecek müşteriler için yüzde 7 indirim yapacağı öne sürüldü.

Finans 28-09-22 21:48

Sodexo, her çalışan için yılda 15 bin liraya varan tasarruf imkanı sağlıyor

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri Finans Genel Müdür Yardımcısı Altay Kadir Yüksel: - "Sodexo olarak çalışan ve işverenlerin ihtiyaçlarına tek bir adresten cevap vererek işverenlerin verimliliğini artıran önemli fırsatlar sunuyoruz"

Yurthaber 25-01-22 11:40

Diğer Haber Etiketleri

Yemek Kartı

Yemek Kartı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Yemek Kartı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Restoranlarda menülere zam yolda! Asgari ücret, elektrik ve doğalgaz…

Asgari ücrete, elektriğe ve doğalgaza gelen zamlar sonrası restoran menülerinde de müşteriye yansıtılacak fiyat artışlarının yaşanacağı öne sürüldü. TURYİD Başkanı Kaya Demirer, asgari ücret, elektrik ve doğalgazdaki artışlar nedeniyle zor bir dönem yaşayacaklarına işaret ederek ‘Zam yapamazsa bazı mekânlar kapanır’ dedi. İşte son dakika restoran fiyatlarındaki artışın detayı…

Finans 06-01-22 07:58

MultiNet'i tercih eden firmaların çalışan başına tasarrufu 9 bin TL'ye varıyor

Multinet Up Satış Genel Müdür Yardımcısı Didem Kuş: - "(Günlük yemek bedelinde) Yüzde 36'lık bir artış söz konusu. Bu artış oranını, firmaların çalışanlarının yemek kartı bakiyelerine yansıtacağını düşünüyoruz"

Yurthaber 24-12-21 15:19