Yerel Seçim Haberleri Ve Son Dakika Yerel Seçim Haberleri

Yerel Seçim Haberleri Ve Son Dakika Yerel Seçim Haberleri

Yerel seçim, yerel yönetimin seçilmesi için yapılır. Türkiye Cumhuriyeti Anayasa’sının 67. Maddesine göre yerel yönetimlerin karar organları seçimle iş başına gelir. 127. maddenin ilk fıkrası bu seçimlerin serbest, eşit, gizli, tek dereceli, genel oy açık sayım ve döküm esaslarına göre yapılması gerektiğini belirtir. 2021 itibari ile yerel seçimler 5 yılda bir yapılmaktadır.

Yerel Seçim Haberleri

DEVA Partisi'nden yerel seçim kararı! Ali Babacan duyurdu: Kendi adaylarımızla gireceğiz

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, yerel seçimlere parti olarak kendi adaylarıyla katılacaklarını duyurdu. Babacan yaptığı açıklamada "Parti önümüzdeki yerel seçimlerde, tüm ülke sathında kendi ismiyle, kendi amblemiyle, kendi adaylarıyla seçime girme kararı almıştır" ifadelerini kullandı.

Haber 30-09-23 14:47

AK Parti'den İstanbul hamlesi: Erdoğan'dan o isme 'Hazırlan' talimatı! İmamoğlu'nun rakibi kulisleri hareketlendirdi

Yerel seçim gündeminde en çok konuşulan illerden İstanbul'da AK Parti'den çok konuşulacak bir hamle geldi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu'nun aday olacağını söylemişti. İYİ Parti 81 ilde kendi adayını çıkarma kararı alsa da iş birliği seçeneği iddiaları da yerini koruyor. Kulisleri sallayan son bilgiye göre ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul için bir isme 'Hazırlan' talimatını verdi.

Haber 29-09-23 10:05

Yerel seçimde oy kullanacaklar dikkat! Son gün 1 Ekim

Yerel seçim için adres değişikliği yapmak isteyenlerin 1 Ekim'e kadar e-Devlet uygulamasından veya nüfus müdürlüklerinden başvurmaları gerekiyor. İşte detaylar...

Haber 28-09-23 09:45

AK Parti Mansur Yavaş'ın karşısına çıkaracak! Ankara'da kulisler hareketlendi, adaylık için iki isim öne çıkıyor

Yerel seçim için çalışmalarına hız veren AK Parti'de Ankara adaylığı için iki isim öne çıktı. Kulislerde Turgut Altınok ve Hulusi Akar isminin konuşulduğunu belirten gazeteci Fatih Portakal "Turgut Altınok'un Mansur Yavaş'ın karşısına AK Parti'den aday olarak çıkacağı tahmin ediliyor." dedi. Portakal, Altınok'un görev beklediğinin de altını çizdi.

Haber 27-09-23 08:02

Cemal Enginyurt 'Başkanlığa talibim' diyerek o şehri işaret etti! Canlı yayında tek bir şartı olduğunu söyledi: CHP ve İYİ Parti...

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Cemal Enginyurt, katıldığı canlı yayında yerel seçimler için dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bir hayali olduğunu belirten Enginyurt, "Yerel seçimlerde Ordulular da bizi destekler 'aday ol' derlerse başkanlığa talibim" dedi. Enginyurt, adaylık içinse tek şartı olduğunu söyledi.

Haber 26-09-23 12:08

İstanbul için sürpriz 'Muharrem İnce' iddiası! İYİ Parti'den aday mı olacak? Açıklama geldi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin İYİ Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) adayı olacağı iddiaları bir anda gündem yarattı. Söz konusu iddialarla ilgili İnce'yle görüştüğünü açıklayan eski Devlet Bakanı Dr. Masum Türker, İnce'nin söylediklerini canlı yayında aktardı.

Haber 25-09-23 07:38

Ahmet Davutoğlu'ndan yerel seçim için dikkat çeken ittifak mesajı! 'Bütün partilere...'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, yerel seçim ile ilgili dikkat çeken bir ittifak açıklamasında bulundu. "Türkiye'nin her yerinde, ittifak ihtimalleri mahfuz tutulmak üzere, kendi logomuzla seçime girmeye hazır hale geleceğiz" diyen Davutoğlu, "Bir ittifak olma ihtimali olduğunda da bütün partilere kapımız açıktır. Hiç kimseyi dışlamıyoruz, hiç kimseyi kenarda tutmuyoruz" ifadelerini kullandı.

Haber 24-09-23 16:45

Akşener 'blöf yapmıyoruz' demişti... İttifak yerine işbirliği formülü gündeme geldi

Yerel seçimler öncesi İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Blöf yapmıyoruz, artık rakibiz” sözleriyle ittifaka kapılarını bir kez daha kapattı. Ancak parti kurmayları arasında ittifaka sıcak bakanlar olduğu da iddia edildi. Ankara kulislerinde İttifak yerine “yerelde işbirliği” formülünün üretilebileceği konuşuluyor.

Haber 24-09-23 07:23

Meral Akşener İstanbul adayı ile ilgili 'çok şaşıracaksınız' demişti! Mehmet Sevigen'den canlı yayında çarpıcı iddia: 'Akşener'in adayı...'

Türkiye adım adım yerel seçimlere giderken partiler ve ittifakların illerde çıkaracağı adaylar merak ediliyor. Seçimde 81 ilde kendi adaylarını çıkarma kararı alan İYİ Parti'de Genel Başkan Meral Akşener, İstanbul ile ilgili olarak "Adayımıza çok şaşıracaksınız" açıklamasını yapmıştı. Bu ifade sonrası adayın kim olacağı merak edilirken CHP’li eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen çarpıcı bir iddiada bulunarak Akşener'in adayını açıkladı.

Haber 23-09-23 10:53

Meral Akşener'den şarkıcı Mustafa Sandal'a belediye başkanı adaylığı teklifi

Türkiye, 14 ve 28 Mayıs'taki seçimlerin ardından şimdi de yerel seçimlere hazırlanıyor. Yerel seçimlerde ittifak yapmama kararı alan ve her ilde kendi adaylarını çıkartacaklarını ilan eden İYİ Parti'de sürpriz bir isme belediye başkanı adaylığı teklifi götürüldü. Geçtiğimiz günlerde İzmir adaylarını açıklayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in şarkıcı Mustafa Sandal'a belediye başkanlığı teklifinde bulunduğu öğrenildi.

Haber 22-09-23 06:35

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçimlerle ilgili net konuştu: Cumhur İttifakı’nın bu noktada bir sıkıntısı yok

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York’ta gazetecilerle bir araya geldi. Yerel seçimlerle ilgili bir soruyu yanıtlayan Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın bu noktada bir sıkıntısının olmadığını belirterek "Şu anda 81 vilayette başta İstanbul, Ankara olmak üzere bunu Devlet Bey'le oturacağız, konuşacağız. diğer illerde kimler olabilir? Bunları tespit edip garantiye gidecek şekilde bu illerde dayanışma halinde kavga, gürültü olmadan adaylarımızı beraber belirleyeceğiz." dedi.

Haber 21-09-23 20:22

AK Partili Dağ, o tarihi işaret ederek duyurdu: Yerel seçim startını vereceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “Kongre süreciyle beraber inşallah yerel seçim startını da vermiş olacağız. Ana mottomuz bu kongrede Türkiye Yüzyılı için hep yeni, hep ileri” dedi.

Haber 21-09-23 15:26

İYİ Parti cephesinden 'sağ ittifakı' mesajı! Canlı yayında çok konuşulacak sözler: AK Parti ve MHP ile ittifak yapabiliriz

Yerel seçimlerde 81 ilde kendi adaylarını çıkarma kararı alan İYİ Parti cephesinden gündem yaratan yeni bir 'ittifak' açıklaması geldi. Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu katıldığı canlı yayında Eskişehir’de CHP ile ittifak yapılmasına karşı olduğunu belirtirken "Tabii ki bir sağ parti ile belirli prensiplerde biz ittifak yapabiliriz. AK Parti, MHP, Saadet partisi olabilir." ifadelerine yer verdi.

Haber 19-09-23 07:32

İstanbul İl Başkanı paylaştı! AK Parti'nin seçim şarkısı: Yeniden İstanbul

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partisinin ilk seçim şarkısını paylaştı.

Haber 17-09-23 15:46

İYİ Parti'nin yerel seçim kararına Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'ndan yorum

Yerel seçimlerde İYİ Parti'nin özellikle Ankara ve İstanbul'da nasıl bir yol izleyeceği merak edilirken İYİ Parti, 81 il ve ilçelerinde yerel seçime kendi adaylarıyla girme kararı aldıklarını duyurmuştu. Karar sonrası gözlerin çevrildiği Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'ndan açıklama geldi. Yavaş, “Ankara’daki 4 milyon 200 bin seçmenin oyuna parti ve bölge ayırt etmeksizin talibim” derken İmamoğlu ise ittifakın gerekliliğine vurgu yapıp "Müzakerenin kapanmadığını düşünüyorum" dedi.

Haber 14-09-23 13:55

SON DAKİKA| İYİ Parti'nin yerel seçim kararına Kılıçdaroğlu'ndan ilk yorum! 'Seçimden sonra kurduğumuz ittifak zaten bitti'

Son dakika haberi: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti’nin yerel seçimlere 81 ilde kendi adayları ile gireceğini açıklamasına ilişkin değerlendirmede bulundu. Kılıçdaroğlu, "Bir siyasi partinin aldığı kararı saygı ile karşılayacağız. Seçimden sonra kurduğumuz ittifak zaten bitti" ifadelerini kullandı. CHP’li Özgür Özel’in adaylığını açıklayacağına dair iddialara ilişkin soruya da yanıt veren Kılıçdaroğlu "Yarın Özgür Bey adaylığını ilan edecek" diye konuştu.

Haber 14-09-23 12:37

SON DAKİKA | İYİ Parti'den 'yerel seçim' kararı! 81 il ve ilçelerinde kendi adaylarımızla...

Son dakika haberi: Yerel seçimlere ilişkin siyaset gündeminde peş peşe dikkat çeken gelişmeler yaşanırken son olarak İYİ Parti, 'yerel seçim' kararını açıkladı. Yerel seçim sürecinde özellikle İYİ Parti'nin, İstanbul'da ve Ankara'da nasıl bir strateji izleyeceği merak ediliyordu.

Haber 13-09-23 17:41

2019 yılından farklı olacak! AK Parti ve MHP'den yerel seçim kararı: Her il, ilçe ve beldede...

Cumhur İttifakı, yerel seçim startını veriyor. Mart ayında yapılması planlanan seçimler için AK Parti ve MHP heyetleri 'ittifak' görüşmeleri ve aday belirleme süreci için gelecek hafta bir araya gelecek. Özellikle CHP'nin elindeki 11 büyükşehir belediyesini almak isteyen Cumhur İttifakı'nda ana hedef ise 30 büyükşehiri kazanmak. İki partinin de bu kez 2019 yılından farklı olarak her il, ilçe ve beldede seçimlere işbirliği içinde gireceği öğrenildi.

Haber 13-09-23 08:56

İYİ Parti'nin belediye başkan adaylarını tek tek açıkladı! Ankara, İstanbul, Ordu, Hatay ve Bolu... Muharrem İnce'ye 'jest' gündemde

Yerel seçimlerde 81 ilde kendi adaylarını çıkaracağını duyuran İYİ Parti'nin belediye başkan adayları için konuşulan isimler dikkat çekti. Gazeteci Barış Yarkadaş, yaptığı açıklamada Ankara, İstanbul, Ordu, Hatay, Mersin, Adana, Eskişehir, Trabzon, Afyon, Kahramanmaraş, Aydın, Konya ve Bolu için hangi isimlerin öne çıktığını tek tek açıklarken; 'Muharrem İnce' için jest yapılmasının gündemde olduğunu iddia etti.

Haber 12-09-23 08:41

Fatih Erbakan'dan dikkat çeken yerel seçim çıkışı! 'Seçime yakın dönemde teklif gelirse...'

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, yerel seçim ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yerel seçimlere tüm il ve ilçelerde kendi adaylarıyla gideceklerini açıklayan Erbakan, "Tabi ki siyasette 24 saat çok uzun bir zamandır. Seçime yakın dönemde başka bir gelişme, başka bir teklif olursa bunları yetkili kurumlarımızla değerlendirilir, istişare edilir" dedi. Erbakan ayrıca Orta Vadeli Program'a (OVP) ilişkin, "Bu OVP milletin derdine derman olamayacak" dedi. İşte detaylar...

Haber 11-09-23 14:15

İYİ Parti'nin yerel seçim kararı sonrası İmamoğlu'ndan açıklama: Katılmıyorum! İttifak şart

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "81 ilde kendi adayımızı çıkartacağız" sözleriyle ilgili İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan açıklama geldi. Yeniden aday olmak için yola çıktığını belirten İBB Başkanı İmamoğlu, "Bu anlamda 'İttifak olmamalıdır' diye bir fikre asla katılmıyorum. Her zaman ittifak şart." diye konuştu.

Haber 11-09-23 07:25

Yerel seçim öncesi CHP kulisi! Bir anda gündem yarattı: 4 büyükşehir adayı kesin, 2 büyükşehirde değişim

Yerel seçimlere doğru geri sayım sürerken, hazırlıklarını sürdüren CHP'de dört büyükşehirde belediye başkan adayı olacak isimlerin belli olduğu öğrenildi. İstanbul, Ankara, Adana ve Mersin'de aday olacak isimlerin netleştiği iddia edilirken, iki büyükşehirde ise 'değişim' en güçlü seçenek olarak görülüyor.

Haber 10-09-23 07:54

İmamoğlu'na sürpriz rakip kulisleri hareketlendirdi! Bugünlerde konuşuluyor, Erdoğan ile görüşmüşler

Yerel seçimlerde rekabetin en yoğun geçeceği belediyelerden biri kuşkusuz İBB olacak. Ekrem İmamoğlu mega kenti 5 yıl daha yönetmeye talip. Haliyle AK Parti'nin İmamoğlu'nun karşısına rakip olarak çıkaracağı isim büyük merak konusu. Son olarak Ankara kulisleri sürpriz bir isimle hareketlendi!

Haber 09-09-23 10:39

Mansur Yavaş'tan Akşener'e anketli yanıt! Merakla beklenen ilk açıklama geldi: İddialı çıkışı çok konuşulur...

İYİ Parti lideri Akşener'in yerel seçime 81 ilde ittifaksız, kendi başlarına gireceklerini açıklaması gündemin en çok konuşulanları arasında. 2019 seçimlerinde CHP ile ittifak yapılan İstanbul ve Ankara'yı da kapsayan karar sonrası gözlerin çevrildiği 2 büyükşehrin belediye başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş cephesinden merakla beklenen ilk açıklama geldi. Akşener'in açıklamasına yanıt veren Mansur Yavaş iddialı konuştu. Yavaş'ın açıklamasında yer verdiği anket sonuçları da dikkat çekti.

Haber 08-09-23 09:55

Ankara için yaptırılan AK Parti anketinde dikkat çeken detay! O isim ilk kez soruldu…

Yerel seçimlere 7 aydan az bir süre kala partilerin aday belirleme çalışmaları da hız kazandı. ‘Fiberus’ isimli bir şirketin AK Parti’nin 4 ismi için anket çalışması yaptığına ilişkin bir video ortaya çıktı. Ankara’da AK Parti için yaptırıldığı öne sürülen söz konusu ankette yer alan isimler ise dikkat çekti. İşte detaylar…

Haber 08-09-23 08:19

CHP'den yerel seçimlere ilişkin açıklama! Dikkat çeken İYİ Parti ve ittifakı çıkışı

Yerel seçimler yaklaşırken CHP ve İYİ Parti'nin ittifak yapıp yapmayacağı merak ediliyor. CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal, 'Kapılar İYİ Parti için tam anlamıyla kapandı diyemeyiz, doğru mu?' sorusuna "Gerekli yerlerde zaten gerekirse ittifak yaparız, gerekirse tek başımıza gireriz" dedi.

Haber 07-09-23 18:40

Akşener 'adayımız' diyerek duyurmuştu, Ümit Özlale seçim startını verdi! Dikkat çeken paylaşım...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçimlere ilişkin partisinin kararını açıkladı. Seçime her yerde kendi adaylarıyla girmek istediklerini belirten Akşener, partisinin İzmir Belediye Başkan adayının Ümit Özlale olacağını duyurdu. Akşener'in açıklaması sonrası gözlerin çevrildiği Özlale'den ise ilerleyen saatlerde dikkat çeken bir paylaşım geldi.

Haber 06-09-23 14:57

Mansur Yavaş aday olacağı partiyi açıkladı! İYİ Parti iddiaları gündem yaratmıştı

Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi iktidar ve muhalefet partilerinin özellikle Ankara ve İstanbul adayları merak ediliyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş adaylığını açıklarken, hangi partiden aday olacağı tartışma yarattı. Yavaş'ın 'CHP'den aday gösterilmek istenmediğine' yönelik iddiaları kulislerde konuşulurken, Yavaş'tan açıklama geldi.

Haber 04-09-23 07:35

Yeniden Refah Partisi'nin yerel seçim kararı belli oldu! Fatih Erbakan duyurdu: 81 ilde kendi adaylarımızla seçime gireceğiz

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin yerel seçim kararını açıkladı. Erbakan, “Şu anda bütün beldelerde, ilçelerde ve 81 ilde kendi adaylarımızla seçime girme düşüncesi içerisindeyiz. Bu yönde de hazırlıklarımızı en hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz” diye konuştu.

Haber 03-09-23 14:01

Yerel seçimler için çok konuşulacak iddia: İzmir'de Tunç Soyer aday olmayabilir

Yerel seçimlere doğru geri sayım başlarken İstanbul ve Ankara'nın ardından İzmir'de de mevcut başkan Tunç Soyer adaylığını açıkladı. Soyer'in adaylık açıklaması sonrası oraya atılan bir iddia ise gündem yarattı. Gazeteci Bahar Feyzan, CHP'de bir rahatsızlık olduğunu iddia ederken "İzmir’in Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer olmayabilir." dedi.

Haber 03-09-23 08:38

Mansur Yavaş 'adayım' dedi, açıklamasındaki o detay kulisleri hareketlendirdi... Kılıçdaroğlu'ndan Ankara'da dikkat çeken görüşme

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş'ın yerel seçim için 'adaylık' açıklaması gündem yarattı. Yavaş, yaptığı açıklamada "Rozetsiz başkanlık yapmaya devam edeceğim" ifadelerini kullandı. Yavaş'ın açıklamasında CHP'nin ismini kullanmaması kulisleri hareketlendirirken, CHP lideri Kılıçdaroğlu bugün genel merkezde dikkat çeken isimle bir araya geldi.

Haber 31-08-23 14:54

İBB adaylığına hazırlık fotoğrafı mı? Murat Kurum paylaştı, kulisler hareketlendi

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için geri sayım başlarken, İstanbul adaylığı için adı geçen isimlerden olan AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum'un paylaştığı fotoğraf karesi dikkat çekti. Söz konusu paylaşım sonrası kulisler hareketlenirken, "İBB adaylığına hazırlık fotoğrafı mı?" sorusu akıllara geldi.

Haber 31-08-23 08:40

Gündeme damga vuran kararın perde arkasını ilk kez açıkladı: Akşener'den İstanbul ve Ankara çıkışı! Öyle bir anlama gelmez

Yerel seçimlerde muhalefetin ne ölçüde iş birliği yapacağı, hatta yapıp yapmayacağı merak edilirken dün İYİ Parti'den İstanbul ve Ankara kararı geldi. İYİ Parti yerel seçime iki büyükşehirde de kendi adaylarıyla gireceklerini duyurdu. Gündeme hızla damgasını vuran kararın perde arkasını ve detaylarını Meral Akşener, gazeteci Fatih Altaylı'ya anlattı. Öte yandan Altaylı, İmamoğlu'nun İYİ Parti'ye geçme olasılığıyla ilgili ses getirecek bir iddia ortaya attı.

Haber 30-08-23 10:44

Erdoğan’ın aday formülü hazır! İşte kulislerde konuşulan AK Parti ve MHP’nin yerel seçim planı…

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli'nin görüşmesindeki ana gündem maddesinin yerel seçimler olduğu Ankara kulislerine damgasını vurdu. Edinilen bilgilere göre AK Parti, seçmen yapısı itibarıyla son genel seçimlerde de oy düşüşünün görüldüğü üç büyükşehirde, Ankara, İstanbul ve İzmir’de “seçimleri riskli görüyor.” Bu nedenle de üç büyükşehirde CHP’nin karşısına “her kesimden oy alabilecek güçlü isimlerin aday çıkarılacağı” öne sürüldü.

Haber 30-08-23 08:21

SON DAKİKA | Memleket Partisi'nin Balıkesir ve Nazilli adayları belli oldu! Muharrem İnce isimleri açıkladı

Son dakika haberi: Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, yerel seçimlerde kendi adaylarıyla yarışacaklarını duyurarak, Balıkesir ve Nazilli belediye başkan adaylarının isimlerini açıkladı.

Haber 29-08-23 16:28

İYİ Parti'den çok konuşulacak Mansur Yavaş açıklaması! Herkes CHP diyordu... Canlı yayında duyunca ne diyeceklerini bilemediler

Yerel seçimlerde CHP ile ittifak yapıp yapmayacağı merak edilen İYİ Parti'de çok konuşulacak bir açıklama geldi. İYİ Parti Ankara Milletvekili Uğur Poyraz, "CHP, Ankara'da Mansur Yavaş’ı aday gösterirse destekler misiniz?" sorusuna "Yavaş'ın hangi partiden aday olacağını nereden bileceğim" yanıtını verdi.

Haber 29-08-23 08:24

Çok konuşulacak teklif! 'Yerel seçimler erkene alınmalı'

Türkiye yerel seçimler için gün sayarken, çok konuşulacak bir çağrı geldi. Yeni Türkiye Partisi (YTP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için hükümete ‘Yerel seçimler erkene alınmalı’ teklifinde bulundu. Yılmaz, “ Yeni Türkiye Partisi olarak Mart 2024 Yerel seçimlerinin öne alınması ve 3 ay içinde hızlıca tamamlanmasını teklif ediyoruz. Bu seçimlerin erkene alınması hükümetin de lehine olacağı, aynı zamanda milletin de lehine olacağı açıktır” dedi.

Haber 28-08-23 17:50

Türkiye onları yakından tanıyor! 'AK Parti' anketine damgasını vuran isimler... Bakanlar ve belediye başkanları da var

Eski bakanlar, belediye başkanları, partinin ileri gelenleri... 'AK Parti' anketinde öne çıkan isimler Ankara kulislerini bir kez daha hareketlendirdi! Türkiye 2024 yerel seçimlerinin siyasi atmosferini günden güne daha yoğun hissediyor. 'İstanbul'da AK Parti'nin belediye başkanı adayı kim olacak?' sorusu da yanıtı en çok merak edilenler arasında. Son ankette, üstlendikleri kritik görevlerle tüm Türkiye'nin yakından tanıdığı isimlerin sıralamaları dikkat çekti.

Haber 28-08-23 10:00

Zafer Partisi'nden yerel seçim kararı! Ümit Özdağ duyurdu, İmamoğlu'na tepki gösterdi: Vaktini İstanbul'a ayırmak yerine...

Mart ayında yapılması beklenen yerel seçimler için geri sayıma geçilirken, Zafer Parti izleyeceği yol haritasını belirledi. Yerel seçimlere kendi adaylarıyla gireceklerini belirten Genel Başkan Ümit Özdağ, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında da dikkat çeken ifadeler kullandı.

Haber 27-08-23 07:47

'Sonucu, bedeli ne olursa olsun...' İYİ Partili isimden dikkat çeken 'yerel seçim' çıkışı

Milletvekili ve cumhurbaşkanı seçimlerinin tartışmaları hala bitmemişken şimdi de gözler 2024'te yapılacak yerel seçimlere çevrildi. Özellikle muhalefet partilerinin nasıl bir adım atacağı ve seçime nasıl gireceği merak edilirken İYİ Partili Buğra Kavuncu'dan çarpıcı sözler geldi. Kavuncu, "İYİ Parti teşkilatları, seçime açık ve net bir şekilde bağımsız ve kendi logosuyla girmek istiyor. Sonucu, bedeli ne olursa olsun teraziye kendisi çıkmak istiyor" dedi.

Haber 26-08-23 10:25

'Tüm belediye başkanlarına bu yönde talimat verecek' CHP lideri Kılıçdaroğlu ile ilgili çarpıcı iddia! İstanbul, Ankara, İzmir... Hepsi dahil

Milletvekili ve cumhurbaşkanı seçimlerinden sonra siyaset gündeminde tartışmalar devam ediyor. Muhalefet cephesinden her geçen gün yeni ve dikkat çeken bir açıklama gelirken gözler şimdi de 2024 yılında yapılacak yerel seçimlere çevrildi. Muhalefetin, özellikle de CHP'nin yerel seçimde nasıl bir strateji izleyeceği merak edilirken gazeteci Barış Yarkadaş, canlı yayında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili dikkat çeken bir iddiada bulundu.

Haber 25-08-23 10:01

Ankara AK Parti adayı için çok konuşacak iddia! Süleyman Soylu...

Yerel seçimlere doğru geri sayıma geçilirken, AK Parti'nin Ankara adayı için çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı. MAK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, AK Parti kulislerinde Ankara adaylığı için Süleyman Soylu ve Veysel Tiryaki'nin konuşulduğunu belirtti.

Haber 24-08-23 11:47

SON DAKİKA: Aday olacak mı? Sağlık Bakanı Koca'dan 'İstanbul' açıklaması... İsmi öne çıkmış, kulisler hareketlenmişti

Son dakika haberi: Yerel seçimlerde AK Parti'nin İstanbul adayının kim olacağı merak edilirken, son günlerde ismi öne çıkan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan açıklama geldi. Olası İstanbul adaylığıyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Koca, dikkat çeken ifadeler kullandı.

Haber 22-08-23 07:23

Mansur Yavaş'ın yerine Levent Gök iddiası gündem olmuştu! CHP'den açıklama geldi

Yerel seçimlere adım adım yaklaşılırken CHP'nin Ankara için Mansur Yavaş yerine Levent Gök'ü aday göstereceği iddiası gündem oldu. CHP Genel Merkezi'nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Levent Gök iddiasına yanıt vererek mahalli seçimlerde tarih yazacaklarını yineledi.

Haber 21-08-23 17:55

Erdoğan anket yaptıracak, isimler bir bir belirlenecek! AK Parti'den büyükşehirlere özel lansman, Her il için farklı propaganda

Yerel seçimler yaklaşırken AK Parti'nin izleyeceği yol haritası günden güne belirginleşiyor. Geçtiğimiz günlerde tarihi 7 Ekim olarak açıklanan kongre bu yolda önemli bir aşamanın eşiği olacak. Kongre hem parti yönetiminin belirlenmesi hem de yerel seçimler için başlangıç noktası olması açısından dikkatle takip edilecek. Adaylar, Erdoğan'ın kendi yaptırdığı anketlere göre belirlenecek. Ayrıca AK Parti belediye başkanı adaylarını açıklarken büyükşehirlerde farklı bir yol izleyecek.

Haber 20-08-23 09:30

Adaylık sinyali vermişti! Ekrem İmamoğlu için çok konuşulacak iddia: Seçimi kaybederse...

CHP'de yaptığı 'değişim' çağrısı sonrası Genel Başkan adayı olacağı iddia edilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kararını verdi. Dün yaptığı açıklama ile yerel seçimlerde İstanbul için yeniden 'adaylık' sinyali veren İmamoğlu, kulisleri hareketlendirdi. İmamoğlu'nun Mart ayında yapılacak seçimleri kaybetmesi halinde ne olacağıyla ilgili ise çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı.

Haber 16-08-23 10:27

Ekrem İmamoğlu adaylık için kararını verdi! Açıklamaya saatler kaldı... Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken mesaj

Yaptığı 'değişim' çağrısı sonrası CHP genel başkanlığına aday olacağı iddia edilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yol haritasını bugün duyuracak. Saatler kala İmamoğlu'nun verdiği kararla ilgili bilgiler kulislere sızarken, kritik açıklama öncesi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan İmamoğlu'na bir mesaj iletildiği iddia edildi. Kılıçdaroğlu'nun mesajında "Kararını ver, belediye başkanı adayı mısın değil misin?" dediği belirtilirken, İmamoğlu'nun da kararını verdiği öğrenildi.

Haber 15-08-23 08:11

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'tan dikkat çeken yerel seçim açıklaması: 'Tarih yazacağız'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, mart ayında yapılacak yerel seçimlerle ilgili olarak "Yerel seçimden sonra milletimizin daha beterini yaşamaması için var gücümüzle sahada olacağız. Mahalli idare seçimlerinde tarih yazacağız. Bu gidişe 'dur' diyeceğiz" dedi.

Haber 14-08-23 17:24

Ahmet Davutoğlu'ndan dikkat çeken yerel seçim çıkışı! 'Şimdiden 100'e yakın...'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlere, ileride söz konusu olabilecek ittifaklar mahfuz tutulmak şartıyla Türkiye'nin bütün belde, ilçe ve illerinde kendi logo ve isimleriyle gireceklerini bildirdi. Davutoğlu, "Şimdiden 100'e yakın, adaylar ve isimler konusunda aldığımız talepler var. Her il ve ilçede değerlendirme yapacağız. Bazı yerlerde eğer şu veya bu partiyle birlikte olmamız seçimi kazanmamızı sağlayacaksa bundan da çekinmeyeceğiz" dedi.

Haber 14-08-23 09:45