Yıllık Izin Haberleri

İznini tamamlayan gurbetçilerin hüzünlü dönüş yolculuğu sürüyor

Kapıkule Sınır Kapısı'ndan geçerek Belçika'ya giden Mehmet Solmaz: - "Gönlümüz, kalbimiz, her şeyimiz burada kalıyor. Nitekim gurbete gidiyoruz. Söyleyecek çok şey bulamıyorum, yaşadığımız hüzün ve keder anlatılamaz"

Yurthaber 16-08-22 14:25

Kamuda çalışanları yakından ilgilendiriyor! Kullanılmayan izinlerle ilgili yeni karar: Resmi Gazete'de yayımlandı

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personellerle ilgili yıllık izin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Büyük ölçekli bilgi işlem birimlerindeki sözleşmeli bilişim personelinin, çalıştığı dönem içerisindeki kullanmadığı yıllık izinlerle ilgili düzenleme yapıldı. Buna göre personele, devam eden sözleşme döneminde, eski izinleri kullanma hakkı verildi...

Finans 09-08-22 09:42

Kapıkule'de gurbetçilerin dönüş yolculuğu sürüyor

Almanya'ya dönen Yahya Tekgündüz: - "Hüzünle gidiyoruz, gelecek seneye kadar bu hüzünle yaşayacağız"

Yurthaber 04-08-22 11:59

Yargıtay'dan emsal yıllık izin kararı: Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Yıllık izin parası...

Yargıtay, milyonlarca çalışanı ilgilendiren yıllık izin ile ilgili emsal bir karara imza attı. İşçinin yıllık iznini kullandığının ispatının işverene ait olduğuna dikkat çeken Yargıtay, işçinin iş sözleşmesinin devamı süresinde kullanmadığı yıllık izinlere ait ücreti talep etmesinin mümkün olmadığına hükmetti. Yüksek mahkeme, işçinin iş sözleşmesinin devamı sırasında izin hakkının bulunduğunun tespitini talep etmesinde hukuki menfaati olduğuna vurgu yaptı. İşte dikkat çeken kararın detayları...

Finans 31-07-22 12:20

Yıllık Izin

Yıllık Izin Hakkındaki Haberler Mynet'te. Yıllık Izin Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Kapıkule'den hızlı geçiş gurbetçileri mutlu etti

Hollanda'dan gelen Nebi Koyuncu: - "Kapıkule'den geçiş güzel ancak diğer ülkelerin kapıları sıkıntılı. Çok bekleme yaptık. Burada hiç beklemedik, direkt geçiyoruz"

Yurthaber 08-07-22 11:31

Yıllık izinlerini Türkiye'de geçirecek gurbetçilerin sınır kapılarından girişleri arttı

Yıllık izinlerini Türkiye'de geçirecek gurbetçilerin sınır kapılarından girişleri arttı

Yurthaber 26-06-22 14:46

Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Yıllık izin ile ilgili Yargıtay'dan flaş karar

Milyonlarca çalışanı doğrudan ilgilendiren yıllık izin hakkı ile ilgili emsal nitelikte bir karar çıktı. Milyonlarca işçiyi ilgilendiren haftalık izin konusunda Yargıtay 9. Hukuk Dairesi’nden emsal nitelikte bir karar çıktı. Yüksek Mahkeme; haftalık iznin 24 saatten az olamayacağına, bölünemeyeceğine ve biriktirip izinle telafi edilemeyeceğine hükmetti. Kararda; haftalık tatilin bölünmesi halinde hiç kullandırılmamış sayılacağı belirtildi.

Finans 15-06-22 11:22

Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Yıllık izin hakkı ile ilgili flaş detay: Bayram ve hafta sonu tatilleri…

Yaz tatili dönemi yaklaştıkça tüm çalışanlar yıllık izin hakkı ile ilgili araştırmalarına başladı. 1-5 yıl arasındaki çalışanlar için yıllık izin süresi 14 gün olarak belirlendi. Ancak bu süreyi arttırmak mümkün. Tamamen işverenin inisiyatifi ile izin süreleri uzatılabiliyor. Çalışma hayatında gündem yıllık izin haline gelirken çalışanların bilmesi gereken detaylar…

Finans 14-06-22 07:47

Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Yargıtay'dan emsal izin kararı

Yargıtay'dan milyonlarca çalışanı ilgilendiren emsal izin kararı geldi. Yargıtay, işçinin mazerete dayanan bir kaç saatlik izin talebinin karşılanmaması üzerine yine de erken çıkmak istediğini açıklayınca, 'bir daha işyerine gelme' demeyi işveren feshi saydı. Yüksek Mahkeme; bu tür durumlarda kovulan işçinin ihbar ve kıdem tazminatına hak kazanacağına hükmetti.

Finans 09-06-22 10:52

Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Yargıtaydan emsal yıllık izin kararı: Hayatın olağan akışına ters

Yıllık izinlerle ilgili milyonlarca çalışanı ilgilendiren emsal bir karar geldi. Yargıtay, bir işçinin 16 yıldan fazla çalışmasına rağmen izin kullanmamasını "hayatın olağan akışına aykırı" olarak buldu. Alınan bu emsal kararla birlikte, yıllarca izin biriktiren işçilerin planı da suya düşmüş oldu...

Finans 01-04-22 10:15

Koronavirüs istirahat raporu alanlarla ilgili flaş gelişme! Yıllık izin kararı…

Koronavirüs istirahat raporları ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Hastanelerdeki başvuru yükünü azaltmak için sağlık raporu alanlarla ilgili harekete geçildi. Bundan sonra koronavirüs nedeniyle alınan istirahat raporları yıllık izinden düşülecek.

Haber 01-04-22 08:32

Herkesi ilgilendiriyor! Yargıtaydan emsal yıllık izin kararı

Sosyal paylaşım sitesi üzerinden canlı yayın yaptığı sırada, yere düşen köfteleri alıp satılan köfteler arasına koyan ve işine son verilen gence Yargıtaydan sevindiren haber geldi. İş sözleşmesinin sona erme şeklinin ve haklı sebebe dayanıp dayanmadığının önemi bulunmadığı vurgulanan kararda yıllık izin ücreti alacağının gence ödenmesine karar verildi.

Finans 30-12-21 09:05

Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Yargıtaydan emsal izin ücreti kararı

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren emsal nitelikte bir karara imza atan Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, kullanılmayan yıllık izinlerin ücretlerinin ödenmesinde son noktayı koydu. Yüksek Mahkeme, özel sektör çalışanlarının kullanmadıkları yıllık izinlerinin ücretinin ödenmesinin yasal zorunluluk olduğuna dikkat çekerek, bunun için zaman aşımı süresinin beş yıl olduğuna hükmetti. Ayrıca avukatların davalarda vekaletlerini dosyaya koymaması sebebiyle vekalet ücretini de alamayacağına hükmetti.

Finans 28-11-21 10:04

Milyonlarca işçiyi ilgilendiren soru: Yıllık izin yerine ücret alınabilir mi?

İşçilerin işe girdikleri maaşlarına dikkat ettikleri kadar, diğer haklarını da bilmesi çok önemli. İş Kanunu’nda her şey madde madde yer alıyor. En çok merak edilen meselelerden biri ise yıllık iznin maaşa dönüşüp dönüşmeyeceği. İşte cevabı…

Finans 11-11-21 10:08

Antalya'da sağlık çalışanlarına getirilen yıllık izin yasağı kaldırıldı

Antalya'da tüm sağlık personellerine getirilen yıllık izin yasağının kaldırıldığı bildirildi.

Haber 08-09-21 22:22

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren emsal karar: Cumartesi günleri yıllık izinden düşülecek

1 hafta izin kullanan çalışanın izin günlerinden cumartesi de dahil 6 gün düşülmesi, örnek Yargıtay kararına bağlandı. Cumartesi günlerinin yıllık izin sürelerinden düşülmemesi ise, sadece iş sözleşmesinde cumartesi ve pazar günleri “hafta tatili” olarak belirlenen çalışanlar için geçerli olacak. Sözleşmesinde cumartesi pazar hafta tatili olarak yazanlar ise 7 gün tatil yapması halinde yıllık izin süresinden 5 gün kullanmış olacak ve cumartesi ve pazar ücretleri ödenecek.

Finans 09-08-21 10:00

Kapıkule'de gurbetçi yoğunluğu yaşanıyor

Yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek için yola çıkan gurbetçilerin Kapıkule Sınır Kapısı'ndan geçişleri sürüyor.

Haber 25-07-21 16:53