Zehra Zümrüt Selçuk kimdir?

Zehra Zümrüt Selçuk kimdir?

Türkiye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 1979 yılında Ordu’da doğmuştur. Bakan Selçuk ilkokul, ortaokul ve lise hayatını kendi memleketinde görmüş üniversite eğitimini ise Ankara Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Amerika Birleşik Devleti Michigan Üniversitesi’nde işletme alanında doktorasını ekonomi üzerine yapmıştır. Muhasebe, enformasyon ve işletme alanında da doktora yapan bakan Selçuk 2003-2007 yılında Teksas Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. İslam İşbirliği Teşkilatı İstatik ve Ekonomik Sosyal Araştırma Eğitim Merkez’inde kıdemli olarak araştırmalar yürütmüş ve KADEM Ankara temsilciliği yapmıştır. 2018 yılında Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığına getirilen Selçuk, 66. Hükümetin iki kadın bakanlarından birisi olmuştur.

Zehra Zümrüt Selçuk Haberleri

Evini yenileyecek ve onaracak vatandaşlara 40 bin TL destek! Bu hakkı kimse bilmiyor

Geçtiğimiz yıl Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler eski Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, vatandaşlara ev yardımları yapılacağının müjdesini vermişti. Peki, evini onaran vatandaşlar bu yardımdan yararlanabiliyor mu? Prefabrik veya betonarme ev yaptırmak isteyenler de bu yardımın kapsamında mı? Tüm bu soruların cevabı ve diğer detayları bu yazımızda...

Finans 24-08-2021 11:28

Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) Nisan ödemeleri | Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatıyor? Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman bitecek?

31 Mart’ta son bulacağı söylenen ve binlerce vatandaşın pandemi döneminde en çok yararlandığı ödemeler arasında yer alan Kısa Çalışma Ödeneği’nin (KÇÖ) uzatılacağı haberi, geçtiğimiz haftalarda paylaşılmıştı. Alınan yeni kararla, Kısa Çalışma Ödeneği’nin (KÇÖ) süresi 30 Haziran’a kadar uzatıldı. Kararın Resmi Gazete’de yayımlanmasından sonra ise binlerce vatandaşın gözü, Nisan ayı KÇÖ ödemelerine çevrildi. Mart ödemeleri 5 Nisan'da yatırılmıştı. Peki, Nisan ayı KÇÖ ödemeleri ne zaman yatıyor?

Finans 04-05-2021 12:12

Zehra Zümrüt Selçuk ve Ruhsar Pekcan kabine dışı kaldı

Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre kabinede yapılan revizyon sonrası Ruhsar Pekcan ve Zehra Zümrüt Selçuk kabine dışı kaldı.

Haber 21-04-2021 02:40

Fahrettin Altun'dan kabine revizyonu açıklaması

İletişim Başkanı Fahrettin Altun kabinede yapılan revizyon sonrası açıklamalarda bulundu. Altun açıklamasında, " Yeni kurulan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızla birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızın ülkemiz ve aziz milletimiz için hayırlar getirmesini temenni ediyoruz." ifadelerini kullandı. Altun ayrıca açıklamasında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak görev yapan Zehra Zümrüt Selçuk'un da kabine dışı kaldığını duyurdu.

Haber 21-04-2021 02:26

Canan Kaftancıoğlu'nun paylaşımı olay oldu! Bakan Gül ve Selçuk tepki gösterdi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun "128 milyar dolar nerede?" paylaşımında Bodrum'da sahile cansız bedeni vuran Aylan bebeğin fotoğrafını kullanması gündem yarattı.

Haber 20-04-2021 11:10

Son Dakika: Bakan Selçuk, süreli engelli raporlarının bitiş tarihini açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, son dakika açıklaması yaparak süreli engelli raporlarının bitiş tarihini açıkladı.

Finans 20-04-2021 09:42

Bakan Selçuk hatırlatmıştı: Engelli hibe desteği başvurularında bugün son gün!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşların 65 bin TL tutarındaki hibe desteği için başvurularında bugün son gün olduğunu hatırlatmıştı. Başvurular bugün itibariyle sona erecek.

Finans 16-04-2021 08:08

Yiyecek içecek sektöründe çalışanlara ne kadar prim desteği verilecek? Prim desteği nedir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 Nisan günü yapılan kabine toplantısı sonrasında, koronavirüs ile mücadele kapsamında Ramazan ayının ilk iki haftasında geçerli olacak yeni yasakları açıkladı. Yasaklar kapsamında kapanan pek çok işletme KÇÖ ödemelerinin kesilmesi ile maddi zorluklarla tekrar baş başa kaldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bunun üzerine yiyecek içecek sektöründeki çalışanlara prim desteği verileceği açıklandı.

Haber 15-04-2021 15:26

Engelli hibe desteği başvurularında yarın son gün

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşların 65 bin TL tutarındaki hibe desteği için başvurularında yarın son gün olduğunu hatırlattı.

Finans 15-04-2021 11:46

Son dakika: Yiyecek ve içecek sektörlerine prim desteği

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un son dakika yaptığı açıklamada, nisan ve mayıs aylarında yiyecek ve içecek sektörlerinde çalışanlara prim desteği sağlayacaklarını bildirildi.

Finans 14-04-2021 11:01

15 Temmuz şehit yakınları ve gazilerine bin 500 liralık ödeme yapıldı

Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı tarafından 15 Temmuz şehit yakınları ve gazilerine yapılan bin liradan bin 500 liraya çıkarılan ödeme, hesaplara yatırıldı.

Finans 13-04-2021 16:07

Son dakika: Bakan Selçuk duyurdu: Akademik Çalışma Programı başvurularında yarın son gün

Son dakika haberine göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, istihdam ve çalışma hayatı alanındaki akademik çalışmaların destekleneceği 'Akademik Çalışma Programı'na başvuruların yarın sona ereceğini duyurdu.

Finans 13-04-2021 15:37

Son Dakika: Nakdi ücret desteği ödemeleri bugün hesaplara yatıyor!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre, Mart ayına ilişkin nakdi ücret desteğinin ödemesi bugün yapılıyor.

Finans 09-04-2021 08:10

‘Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneği bitti mi?’ soruları yanıt buldu

Milyonlarca kişinin faydalanmakta olduğu Kısa Çalışma Ödeneği KÇÖ ödemeleri bugün itibarıyla başladı. Geçtiğimiz günlerde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ödemelerin bugün başlayacağını ifade eden bir açıklamada bulunmuştu. Bu açıklamaya göre; sabah saatlerinden itibaren ödenekten faydalanmakta olan vatandaşlar detayları araştırmaya başladı. ‘Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneği bitti mi?’ soruları da böylece yanıt buldu...

Haber 05-04-2021 12:07

Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Nakdi ücret desteği ile ilgili açıklama

Nakdi ücret desteği, bilinen adıyla ücretsiz izin maaş desteği ödemeleri ile ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamalarda bulundu. Nakdi ücret destekleri ile ilgili bilgi veren Bakan Selçuk, Mart ayı ödemelerinin yatacağı tarihi açıkladı. Buna göre nakdi ücret desteği, 9 Nisan itibariyle destekten faydalanan vatandaşların banka hesaplarına yatırılacak.

Finans 05-04-2021 11:56

Mart ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemeleri bugün yapılacak

Mart ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemeleri bugün yapılacak

Yurthaber 05-04-2021 10:36

Mart ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği bugün hesaplara yatıyor!

Son dakika haberine göre mart ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneği bugün hesaplara yatıyor.

Finans 05-04-2021 08:01

Dönüşümlü çalışma ne zaman başlayacak? Kamuda yeni dönem

Kamuda yeni bir çalışma modelinin hayata geçirilmesi planlanıyor. Esnek ve uzaktan çalışma sistemi kamu çalışanları için de geçerli olacak. Çeşitli modeller üzerinde çalışılan yeni sistemde dönüşümlü iş paylaşımı, dağıtılmış işgücü modeli, ödünç iş ilişkisi gibi modeller üzerinde çalışılacak. İşte, ayrıntılar...

Finans 02-04-2021 21:30

Son Dakika: Nakdi ücret desteği ödemeleri tarihi belli oldu!

Aile. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan son dakika açıklamasıyla, Mart ayına ilişkin nakdi ücret desteğinin ödeme tarihi belli oldu.

Finans 02-04-2021 11:13

15 Temmuz şehit yakınları ve gazi maaşı ne kadar? Şehit ve gazilere verilen desteğe zam mı geldi?

15 Temmuz günü şehit düşen vatandaşlarımızın yakınları ve gazilere verilen destek için zam kararı açıklandı. Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu, 15 Temmuz gazilerine ve şehit yakınlarına verilen desteğin 1000 TL’den 1500 TL’ye çıkarıldığı bilgisini paylaştı. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un başkanlığını yaptığı toplantıda, dini bayramlarda verilen bin TL desteğin de verileceği açıklandı.

Finans 02-04-2021 10:17

Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşsizlik ödemeleri ne zaman yatar? Bakan açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Mart ayına dair Kısa Çalışma Ödeneği ve işsizlik ödemeleri ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Selçuk’un yaptığı açıklamaya göre; Mart ayında son kez yatacak olan işsizlik ve Kısa Çalışma Ödeneği 5 Nisan tarihinde hesaplara yatacak.

Finans 31-03-2021 12:23

Son Dakika: Mart ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi belli oldu

Son dakika haberine göre mart ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin tarihi belli oldu.

Finans 31-03-2021 12:02

Ücretsiz izin desteği ne zaman bitecek? Ücretsiz izinle ilgili açıklama

Nakdi ücret desteği olarak da bilinen ücretsiz izin desteği, bitiş zamanı yaklaştığı için sıklıkla araştırılmaya başladı. Kabine toplantısı sonrasında ücretsiz izin desteği maaşının uzatılıp uzatılmayacağı merak ediliyor. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, mart ayının ortasında nakdi ücret desteği hakkında açıklama yapmıştı. Peki ücretsiz izin desteği ne zaman bitecek? Ücretsiz izinle ilgili açıklama...

Haber 30-03-2021 11:34

SGK prim yapılandırmasında son gün yaklaşıyor! İşte SGK prim yapılandırma ödemesinin son tarihi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yazılı açıklamasında, SGK prim borçlarını yeniden yapılandırarak, yeni tip koronavirüs salgını sürecinde vatandaşların üzerlerindeki yükleri hafiflettiklerini belirtti.

Finans 29-03-2021 09:39

Bakan Selçuk'tan SGK prim yapılandırması duyurusu: İlk ödeme için son gün 31 Mart!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim yapılandırması ile ilgili açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, prim yapılandırmasının peşin ve ilk taksit ödemeleri için son günün 31 Mart olduğunu duyurdu. Yapılandırma için e-Devlet, e-SGK ve sosyal güvenlik merkezlerine 3,1 milyon vatandaşın başvurduğunu söyleyen Selçuk, 'Yapılandırılan toplam alacak 101 milyar lirayı aştı ve bugüne kadar 7,4 milyar lira tahsilat gerçekleştirildi' dedi. İşte detaylar...

Finans 28-03-2021 11:35

Son Dakika: Bakan Selçuk duyurdu: Ramazan ayı öncesinde 183 milyon lira aktarıldı

Son dakika haberine göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için ramazan ayı öncesinde temel gıda gereksinimlerinde kullanılmak üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) 183,2 milyon lira kaynak aktarıldığını bildirdi.

Finans 27-03-2021 11:58

Bakan Zümrüt Selçuk: 'Kadına Değer' platformu oluşturuyoruz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "(Kadına yönelik şiddetle mücadele) Bizim buradaki mücadelemiz, hiçbir zaman bir metne indirgenemez. Çünkü aslolan ilkelerdir ve biz ilkelerimiz çerçevesinde kadın hakları mücadelemize devam edeceğiz. Ben bugün bir müjde de vermek isterim. İnşallah 'Kadına Değer' diye bir platform oluşturuyoruz. Platformumuz içinde de belki ilerleyen zamanda kooperatifçilikte öne çıkmış birçok kadınımızın yer almasını da canı gönülden dileriz" dedi.

Haber 26-03-2021 20:19

e-Devlet sosyal yardım desteği başvuru sonuçları | Mart ayı sosyal yardım desteği ödemeleri yattı mı? Bakan açıkladı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamada sosyal destek yardımları kapsamında 2 milyon 667 binden fazla ihtiyaç sahibine 274 milyon TL’yi geçen ödeme yapacaklarını açıkladı. Buna göre, Mart ayına ilişkin şartlı eğitim/şartlı sağlık, çoklu doğum ve kronik hastalık desteği kapsamında yapılan sosyal yardım ödemelerinin başladığını açıkladı.

Haber 25-03-2021 10:09

Bakan Selçuk duyurdu: Mart ayı sosyal yardım desteği ödemeleri başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, son dakika açıklamasında ihtiyaç sahiplerine yaklaşık 274 milyon TL’den fazla ödeme yapacağını belirtti.

Finans 25-03-2021 09:43

Bakan Selçuk'tan dikkat çeken İstanbul Sözleşmesi açıklaması: Duruşumuz çok net

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, "Kadın haklarının korunması, kadına yönelik şiddetle mücadele noktasında kesinlikle bir geri gidiş söz konusu olmayacak. Buradan bir ödün verilmeyecek, sapma olmayacak. Bu konuda duruşumuz çok net." dedi.

Haber 24-03-2021 09:49

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesine ilişkin değerlendirme

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye'nin kadına yönelik şiddetle mücadeledeki net duruşunun, çeşitli sebeplerle diğer Konsey ülkelerinde de tartışılan bir metine indirgenemeyeceğini belirtti.

Haber 22-03-2021 01:12

Bakan Selçuk'tan koronavirüs desteklerine ilişkin açıklama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Salgının olumsuz etkilerini azaltmak için salgın döneminde vatandaşlarımıza doğrudan aktardığımız kaynağın toplam miktarı 57 milyar lirayı aşmış durumda” dedi.

Finans 19-03-2021 17:59

Son Dakika: Bakan Selçuk'tan, Yusufeli yangınında zarar gören vatandaşlara destek açıklaması!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, son dakika açıklaması yaparak, Artvin’in Yusufeli ilçesinde yangından etkilenen vatandaşlara 1,5 milyon lira kaynak sağlandığını açıkladı.

Finans 19-03-2021 11:37

Bakan Selçuk duyurdu! 5 hizmet daha e-Devlet’ten sunulacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) ait 5 hizmetin daha e-Devlet üzerinden verileceğini açıkladı.

Haber 16-03-2021 12:02

Bakan Selçuk: “Kamu personel alımlarını tek bir sistemde birleştirerek bürokrasiyi azaltacağız”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Elektronik Kamu İstihdamı Portalı (EKİP) ile kamu personeli alımlarını tek bir sistem üzerinden hızlı bir şekilde gerçekleştireceklerini duyurdu.

Finans 12-03-2021 11:31

İşte evde bakım maaşı yatan iller | Mart ayı için evde bakım maaşı ne zaman yatacak?

Evde hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilere yardımcı olan aile bireylerine yönelik verilen evde bakım maaşı, il il yatırılıyor. Her ayın 15’inde yatırılan evde bakım maaşının hesaplara yatırılması, illere göre değişiklik gösterebiliyor.

Finans 11-03-2021 15:37

Engellilere hibe başvurusu nasıl yapılır? Engellilere 65 bin TL hibe başvuruları e-Devlet’ten

Bakan Selçuk, engelli vatandaşlara yönelik sağlanacak 65 bin TL’ye kadar hibe destekleri için başvuruların e-Devlet üzerinden yapılabileceğini açıkladı. Selçuk, 2014’ten beri kendi işini kurmak isteyen her engelli vatandaşa hibe destek verdiklerini belirtti.

Finans 11-03-2021 14:25

Son Dakika haberi! Bakan Selçuk açıkladı: Engelli hibe başvuruları artık e-Devlet'ten!

Bakan Selçuk son dakika yaptığı açıklamada, “Engelli hibe başvuruları bugün itibarıyla artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek” denildi.

Finans 11-03-2021 10:04

Bakan duyurdu! 29 ilaç daha geri ödeme listesine alındı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk son dakika yaptığı açıklamada, 29 ilacı daha geri ödeme listesine aldıklarını belirtti.

Finans 10-03-2021 09:45

Son Dakika: Bakan Selçuk açıkladı! Nakdi Ücret Desteği bugün hesaplara yatıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un son dakika yaptığı açıklamada, Şubat ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin bugün gerçekleştirileceği duyuruldu.

Finans 09-03-2021 10:02

Kısa Çalışma Ödeneği bitecek mi? Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman bitecek?

Korona virüsü ile hayatımıza giren kısıtlamalar ile birçok işletme alınan kararlarla geçici süreliğine kapatılmıştı. Birçok işveren ve çalışan vatandaşlar yaklaşık bir senedir Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalanıyor. Son yapılan açıklamalar neticesinde bir süredir kapalı olan işletmelerin açılması ile “Kısa Çalışma Ödeneği bitecek mi?” sorusu da gündeme geldi. Peki Kısa Çalışma Ödeneği bitecek mi? Mart’ta KÇÖ yatacak mı?

Haber 07-03-2021 19:19

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan 'kadına şiddetle mücadele' mesajı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Kadına şiddet konusunda her daim 'amasız, fakatsız, sıfır tolerans' ilkemizle mücadele etmeye devam edeceğiz. Kadına karşı hiçbir ayrımcılığın yapılmadığı bir Türkiye için beraber uğraşacağız."

Haber 07-03-2021 12:17

Şubat ayı kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşları bugün hesaplara yatıyor!

Kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı bugün hesaplara yatıyor. Geçtiğimiz salı günü açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ödemelerin bugün hesaplara yatacağını duyurmuştu.

Finans 05-03-2021 08:51

3600 ek göstergede son durum ne? 3600 ek gösterge çıkacak mı, ne zaman çıkacak, kimleri kapsıyor? 3600 ek gösterge ne zaman verilecek?

3600 ek göstergede son durum ne sorusuna vatandaşlar tarafından uzun süredir cevap aranıyor. Polis, öğretmen, din görevlisi ve hemşire maaşını direkt olarak etkileyecek olan 3600 ek göstergede son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Son olarak Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, imamların ek göstergeden yararlanması gerektiğini belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan öncülüğündeki hükümete çağrı yaptı. 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak sorusu yeniden gündeme geldi. İşte son durum...

Finans 01-03-2021 14:37

1000 TL pandemi destek ödemesi son durum: 1000 TL yardımı bitti mi, 3.faz ne zaman yatacak? e-Devlet, T.C. pandemi yardımı sonucu öğrenme!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koronavirüs döneminde muhtaç ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara 1000 TL sosyal yardım parası vermeye devam ediyor. Başvurular e-Devlet üzerinden alınırken aynı zamanda sorgulama işlemi de e-Devlet'ten yapılabiliyor. Başvurusu olumlu karşılanan kişilerin parası PTT'den teslim ediliyor. Bir zarf içinde teslim edilen bu para için başvurular halen devam ediyor. Peki 1000 TL Pandemi başvuru sonucu sorgulama ekranı nerede?

Finans 01-03-2021 08:06

Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Nakdi ücret desteği ne kadar 2021? Şubat ayı nakdi ücret desteği ne zaman ödenecek?

Çok sayıda vatandaşın merakla beklediği nakdi ücret desteği ne zaman yatacak sorusu sorulmaya devam ediliyor. Vatandaşlar nakdi ücret desteği ne kadar 2021 konusunda da araştırmalar yapıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk tarafından ödemelerin yapılacağı tarihe dair açıklama bekleniyor. Peki, şubat ayı nakdi ücret desteği ne zaman ödenecek? İşte detaylar...

Finans 27-02-2021 11:14

3600 ek gösterge ne zaman verilecek? 3600 ek gösterge çıkacak mı, ne zaman çıkacak, kimleri kapsıyor? 3600 ek göstergede son durum!

3600 ek göstergede son durum ne sorusuna vatandaşlar tarafından uzun süredir cevap aranıyor. Polis, öğretmen, din görevlisi ve hemşire maaşını direkt olarak etkileyecek olan 3600 ek göstergede son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Son olarak Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, imamların ek göstergeden yararlanması gerektiğini belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan öncülüğündeki hükümete çağrı yaptı. 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak sorusu yeniden gündeme geldi. İşte son durum...

Finans 27-02-2021 10:43

Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşsizlik maaşı ne zaman yatacak 2021? Ocak ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman ödenecek?

Mart ayına girilirken milyonlarca vatandaş Şubat ayı kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşının ne zaman yatırılacağını merak ediyor. Konuyla alakalı açıklamalar takip ediliyor. Peki, kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Bakan Selçuk’un Şubat ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman ödenecek konusunda açıklama yapması bekleniyor. İşte İşsizlik maaşı ne zaman yatacak 2021 ile ilgili detaylar…

Finans 27-02-2021 10:39

İşsizlik maaşı ne kadar 2021? İşsizlik maaşı nasıl alınır? İşsizlik maaşı başvuru ve sorgulama ekranı

Ocak ayı işsizlik maaşı ödemelerinin yapılmasından sonra vatandaşlar tarafından işsizlik maaşı ödemeleriyle ilgili araştırmalar yapılıyor. Buna göre, işsizlik maaşı ne kadar 2021? İşsizlik maaşı nasıl alınır? İşte işsizlik maaşı başvuru ve sorgulama ekranı

Finans 27-02-2021 10:33