Hazine ve Maliye Bakanlığı

Hazine ve Maliye Bakanlığı

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türkiye’de hazine ve mali işlerden sorumlu bakanlıktır. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına bağlı olarak çalışır. Kurumun geçmişi Maliye Bakanlığı’nın kuruluş tarihi olan 2 Mayıs 1920’ye uzanmaktadır. Maliye Bakanlığı ile Hazine Müsteşarlığının KHK ile birleştirilmesi ile kurulmuştur. Göre ve yetkileri arasında ekonomi politikalarının hazırlanması ve uygulanması, devletin hesaplarının tutulması, vergi denetimi politikalarını belirlemek ve uygulamak; kamu finansmanı, yabancı ülkelerden borç ve hibe alımı ile ekonomik ilişkilerin yönetimi; ekonomik kalkınma planı hazırlamak ve uygulamak gibi pek çok kalem bulunmaktadır. Ayrıca bakanlığa bağlı Defterdarlık, çeşitli genel müdürlükler ile DMO, Kamu İhale Kurumu, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı gibi kurum ve kuruluşlar bulunmaktadır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Haberleri

Hazine ve Maliye Bakanlığı harekete geçti! Konut fiyatları ve kira gelirleri takip edilecek

Konut fiyatlarındaki artış sonrası vatandaşın daha kolay ev satın almasını sağlayacak, 0,89 ve 0,99 kredi faizli destekleri de içeren 3 yeni paketin açıklanmasının ardından, artış oranı yüzde yüzün üzerine çıkan kiralık konutlar için Hazine ve Maliye Bakanlığı harekete geçti. Bakanlığın verdiği bilgilere göre, kayıt dışılık ve haksız fiyat oluşumları ile mücadele kapsamında çalışmalar sürdürülürken gayrimenkul satış ve kiralama işlemleri de yakın takibe alındı.

Finans 26-05-2022 12:32

Hazine Bakanlığı'ndan altın kararı

Hazine ve Maliye Bakanlığınca, Borsa İstanbul (BIST) Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası (KMKTP) üyesi bankalara doğrudan satış yöntemiyle altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı gerçekleştirilecek.

Finans 21-05-2022 08:27

Bir günde yüzde 30 zam yaptılar! Konut fırsatçılarına ceza

Konut fiyatlarını aşağı çekmek ve konuta erişimi kolaylaştırmak adına yeni atılan adım sonrası fırsatçılar boş durmayıp ev fiyatlarını daha da arttırmıştı. Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu bünyesindeki özel ekip konutta faiz indirimi sonrasında durumu fırsata çevirmek isteyen inşaat şirketleri ve emlakçıları tespit etti. Bir günde yüzde 30'a yakın zam yapan fırsatçılara ceza verilecek.

Finans 20-05-2022 10:42

YUVAM hesapları için hamle! Uzaktan kimlik tespitiyle açılabilecek

Hazine ve Maliye Bakanlığınca, Yurt Dışında Yerleşik Vatandaşlar Mevduat ve Katılım Sistemi (YUVAM) hesapları kapsamında uzaktan kimlik tespiti yoluyla müşteri kabulüne imkan sağlandı.

Finans 18-05-2022 12:38

Bakan Nebati'den kritik toplantı sonrası ilk açıklama: 'Kesinlikle müsamaha etmeyeceğiz'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, konut sektörü temsilcileriyle bir araya geldi. Bakan Nebati,'Çözüm alternatifleri üreterek yenilikçi uygulamalar geliştiren, iyi niyetli ve cesur girişimlerde bulunan kurumlarımızı sonuna kadar destekleyeceğimizin altını çizerek stokçuluğa ve fırsatçılığa kesinlikle müsamaha göstermeyeceğimizi ifade ettik.' dedi.

Finans 16-05-2022 15:46

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati konut sektörü ile buluşacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Enflasyonla Mücadelede Birlikten Berekete" programı çerçevesinde 16 Mayıs Pazartesi günü konut sektörü temsilcileriyle bir araya gelecek.

Finans 12-05-2022 11:05

Son Dakika: Bakan Nebati'den konuttaki fahiş fiyat artışlarıyla ilgili flaş açıklama

Son dakika haberi: Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, konuttaki fahiş fiyat artışlarıyla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bakan Nebati, "Fahiş fiyat artışlarına karşı her adımı atacak, fırsatçılara müsamaha göstermeyeceğiz." dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulunmuş, konut finansmanıyla ilgili hazırlanan 3 yeni paketin detaylarını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından bazı fırsatçılar dakikalar içinde ev fiyatlarını yükseltmişti.

Finans 10-05-2022 21:43

Hazine yaklaşık 2,3 milyar liralık kira sertifikası ihraç etti

Hazine yaklaşık 2,3 milyar liralık kira sertifikası ihraç etti

Yurthaber 10-05-2022 15:42

İç borçlanma stratejisi (2)

İç borçlanma stratejisi (2)

Yurthaber 29-04-2022 18:51

Kamu kurumlarının borçlarına hazine garantisi artırıldı

Kamu kurumlarının yurt dışından sağladığı kredilerde Hazine geri ödeme garantisi oranı yüzde 100'e çıkarıldı. Daha önce bazı kriterler dikkate alınarak anlaşma tutarının en fazla yüzde 95’ine kadar kısmi garanti verilebiliyordu.

Finans 28-04-2022 09:56

Bakan Nebati: Başarı hikayelerini beraber yazacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati İTO İş Dünyası Buluşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati fiyatlardaki artış ve enflasyon oranlarıyla ilgili, "Dünya, enflasyon ve büyüme ikilemiyle karşı karşıya." ifadelerini kullandı. Bakan Nebati ayrıca, " Yeni başarı hikayelerini yine beraber yazacağız." dedi.

Finans 24-04-2022 18:01

Hazine Bakanlığı'ndan 'dolar' mesajı: Türk Lirası kullanımı...

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan menkul satışlarda TL zorunluluğu getirilmesine ilişkin yeni bir açıklama geldi. Dolarizasyonla mücadeleye dikkat çekilen açıklamada, "Serbest piyasa koşulları çerçevesinde Türk Lirasının kullanımını önceliklendirmeye ve dolarizasyonla mücadeleye yönelik çalışmalara kararlılıkla devam edilmektedir" denildi.

Finans 21-04-2022 10:24

Hazine, bu hafta 3 ihale düzenleyecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün ve yarın 3 devlet tahvili ihalesi ile 1 kira sertifikasının doğrudan satışını gerçekleştirecek.

Finans 18-04-2022 13:10

Bakanlık harekete geçti! Denetimler başladı! Ayçiçek yağı, şeker, tütün ürünleri...

Son dönemde gıda fiyatlarındaki yükselişler sonrası Hazine ve Maliye Bakanlığı harekete geçti. Ve 30 sektörde saha denetimi yaptı. Bakanlık, fahiş fiyat ve stokçulukla mücadele, KDV indirimlerinin etiketlere yansıyıp yansımadığını kontrol etmek ve kayıt dışı ekonomiyle etkin mücadele amacıyla denetimlere başladı.

Finans 18-04-2022 10:40

Bakan Nebati'den 'enflasyon' açıklaması! Tarih verdi: Her ay düşecek...

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den enflasyonla ilgili önemli açıklamalar geldi. Enflasyonun yavaş yavaş yoluna girdiğini belirten Bakan Nebati, "Aralık ayından itibaren bu ülkede her ay enflasyonun nasıl düştüğünü hep beraber göreceğiz ve yürüyeceğiz. İşler daha iyi olacak." diye konuştu.

Finans 10-04-2022 15:42

Bakan Nebati'den 1 Milyon İstihdam Projesi'yle ilgili açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati nitelikli bilgi teknolojileri personeli için bakanlıklarla 1 Milyon İstihdam Projesi'ni güçlendirdiklerini söyledi.

Finans 25-03-2022 15:38

Elinde altını olanlar dikkat! Yeni sisteme vatandaşın ilgisi artıyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Altın Tasarruf Ekosistemi Projesi’ yastık altı altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla uygulanmaya devam ediyor. Sistemle ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Altın Rafinerisi CEO’su Ayşen Esen ‘’Vatandaşların sisteme ilgisi her geçen gün artıyor. Yetkilendirilmiş kuyumcuların sayısı da ülke genelinde çoğalıyor’’ dedi.

Finans 24-03-2022 16:48

Bakan Nebati'den dikkat çeken sözler: 'Müjdelerimiz yakında' diyerek duyurdu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile görüştüklerini belirterek "Müjdelerimiz yakında." dedi. Bakan Nebati ülkenin geleceğine yatırım yapanların yanında olmaya devam edeceklerini belirtti.

Finans 23-03-2022 17:17

Kur korumalı mevduat ödemeleri yapıldı mı? KKM'de ilk ödemeler yatırıldı mı? Kur korumalı mevduat kaç TL oldu?

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Kur korumalı mevduat ödemeleri ile ilgili son dakika açıklamasında bulunuldu. Bakanlıktan yapılan açıklama sonrası Kur korumalı mevduat ödemeleri yapıldı mı? KKM'de ilk ödemeler yatırıldı mı? Kur korumalı mevduat kaç TL oldu? soru ve konu başlıkları vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Konuya ilişkin detaylar haberimizde.

Haber 23-03-2022 14:16

Hazine iki tahvil ihalesinde yaklaşık 14,5 milyar lira borçlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün düzenlediği iki tahvil ihalesinde 14 milyar 491,2 milyon lira borçlanmaya gitti.

Finans 22-03-2022 16:34

Son dakika: Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den 'enflasyon' mesajı

Son dakika haberi: Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den 'enflasyon' açıklaması geldi. Viranşehir Mitingi'nde vatandaşlara hitap eden Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, "Bürokratik engeller çıkaranların önünde biz duracağız" ifadelerini kullandı.

Finans 20-03-2022 14:54

Hazine ve Maliye Bakanlığından 'kripto varlık' açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nca, Finansal İstikrar Komitesi'nin 3'üncü toplantısında Ukrayna'daki gelişmelerin olası yansımaları ve finansal istikrarın korunması adına yeni politika önerilerinin değerlendirildiği, kripto varlıklara ilişkin düzenleme çalışmalarının ele alındığı açıklandı. Öte yandan Hazine ve Maliyet Bakanı Nureddin Nebati de Twitter hesabından yaptığı paylaşımla toplantıya ilişkin açıklamada bulundu.

Finans 11-03-2022 22:25

Terör örgütlerine darbe! Hazine ve Maliye Bakanlığı devreye girdi: Mal varlıkları donduruldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı, terör örgütlerine finansman sağladığı belirlenen hesaplara karşı harekete geçti. Bakanlık, DEAŞ ve El Kaide terör örgütleri bağlantılı bazı gerçek ve tüzel kişilerin Türkiye'de bulunan mal varlıklarının dondurulmasına karar verdi.

Haber 09-03-2022 09:21

Bakan Nebati'den Ukrayna-Rusya açıklaması: Gerektiğinde aksiyonlar almaya hazırız

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Rusya-Ukrayna arasındaki savaşın ortaya çıkardığı gelişmeleri ve bunların ülke ekonomisi açısından oluşturabileceği etkileri izlediklerini belirterek, "Olayın ekonomik boyutunu tüm alanlarıyla ele alıp değerlendiriyoruz. Gerektiğinde zamanlı aksiyonları almaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim." dedi.

Finans 02-03-2022 13:05

Hazine alacakları ocak sonu itibarıyla 20,8 milyar lira

Hazine alacakları ocak sonu itibarıyla 20,8 milyar lira

Yurthaber 21-02-2022 17:35

Bakanlık yeni uygulamayı duyurdu! Haksız fiyat artışlarına karşı şikayet bildirim sistemi

Hazine ve Maliye Bakanlığı, vatandaşları mağdur etmeye yönelik haksız fiyat artışlarının önüne geçmek için şikayet bildirim sistemi oluşturdu. Buna göre vatandaşlar, haksız fiyat artışına tanık olduklarında Bakanlığın internet sitesindeki şikayet bildirim kısmına şikayetlerini yazabilecekler. Haksız fiyat artışı yaptığı tespit edilen kişiler için yasal işlem başlatılacak.

Finans 19-02-2022 18:50

Haksız fiyat artışlarına karşı şikayet bildirim sistemi

Vatandaşlar, Hazine ve Maliye Bakanlığının internet sitesinden şikayet bildirimi yapabilecek

Yurthaber 19-02-2022 18:30

Nureddin Nebati kimdir? Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati nereli ve kaç yaşında?

Nureddin Nebati, Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı açıklama ile bir derginin kendisine yer verdiği karikatüre ilişkin yaptığı yorumların ardından merak konusu oldu. Karikatürü çok zekice ve komik bulduğunu ifade eden Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin hayatı ve biyografisi araştırılıyor. Peki Nureddin Nebati kimdir? Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati nereli ve kaç yaşında? İşte Nureddin Nebati'ye ilişkin detaylar...

Haber 18-02-2022 10:09

Geçici vergi uzatıldı mı? Beyan süresi ertelendi mi? Geçici vergi beyan süresi son gün ne zaman?

Geçici vergi uzatıldı mı? sorusunun yanıtı Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamanın ardından merak konusu oldu. Geçici Vergi mükellefi olanları ilgilendiren geçici vergi süresine ilişkin yapılan duyuru sonrası Geçici vergi uzatıldı mı? Beyan süresi ertelendi mi? Geçici vergi beyan süresi son gün ne zaman? soru ve konu başlıkları araştırılmaya başlandı. İşte detaylar...

Haber 17-02-2022 10:49

Birlikten Berekete mobil uygulaması nedir? Birlikten Berekete mobil uygulaması nasıl indirilir?

Birlikten Berekete mobil uygulaması ile ilgili detayları Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından yapılan açıklamayla duyuruldu. Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Tanıtım Toplantısı sonrası konuşan Bakan Nebati'nin söz konusu mobil uygulamaya ilişkin yaptığı açıklama sonrası detaylar belli oldu. Birlikten Berekete mobil uygulaması nedir? Birlikten Berekete mobil uygulaması nasıl indirilir? İşte Birlikten Berekete mobil uygulaması ile ilgili detaylar...

Haber 16-02-2022 15:08

Bütçe ocak ayında 30 milyar lira fazla verdi

Merkezi yönetim bütçesi Ocak'ta 30 milyar lira fazla verdi. Faiz dışı dengede ise 44,3 milyar liralık fazla kaydedildi.

Finans 15-02-2022 11:49

Yeni ekonomi destek paketi nedir? Bakan Nebati'nin açıkladığı yeni ekonomi paketinde neler var? Kimler yararlanabilir?

Yeni ekonomi destek paketi Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından açıklandı. Bakan Nebati canlı yayında merakla beklenen yeni ekonomi teşvik ve tedbir paketinin ayrıntılarını tek tek açıkladı. Peki Yeni ekonomi destek paketi nedir? Bakan Nebati'nin açıkladığı yeni ekonomi paketinde neler var? Kimler yararlanabilir? Detaylar haberimizde...

Haber 12-02-2022 17:26

2022 gıda ürünlerinde KDV oranı kaç oldu? Temel gıda ürünlerinde KDV yüzde 1 mi oldu?

2022 gıda ürünlerinde KDV oranında değişikliğe gidildi. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati beklenen açıklamayı yaptı. Bakan Nebati canlı yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bağlandı. Erdoğan, yeni ekonomi paketi ile ilgili konuştu. Açıklamada temel gıda ürünlerindeki KDV detayı dikkat çekti. Peki 2022 gıda ürünlerinde KDV oranı kaç oldu? Temel gıda ürünlerinde KDV yüzde 1 mi oldu? İşte ayrıntılar...

Haber 12-02-2022 15:30

Kredi Garanti Fonu KGF nedir? KGF kredilerinden kimler yararlanabilir?

Kredi Garanti Fonu ile ilgili açıklamada bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati bu fon aracılığıyla işletmelere ve ihracatçılara destek sağlanacağını ifade etti. Bakan Nebati'nin canlı yayında yaptığı açıklamaların ardından Kredi Garanti Fonu KGF nedir? KGF kredilerinden kimler yararlanabilir? soru ve konu başlıkları vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Detaylar haberimizde...

Haber 12-02-2022 14:54

Bakan Nebati cumartesi günü ne açıklayacak? Fiyat artışlarına karşı alınan önlemler neler?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin yaptığı son dakika açıklama sonrası Fiyat artışlarına karşı alınacak önlemler merak konusu oldu. Peş peşe gelen zamlar ile marketler de dahil olmak üzere uygulanan fiyat artışları dolayısıyla Bakan Nebati cumartesi günü ne açıklayacak? Fiyat artışlarına karşı alınan önlemler neler? soru ve konu başlıkları araştırılmaya başlandı. İşte detaylar...

Finans 10-02-2022 13:07

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vergi indirimi paylaşımı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan indirim paylaşımı geldi. Trabzon'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'la bir araya gelen gençlerden biri, teknoloji ürünlerine erişimi kolaylaştıracak bir düzenleme istemişti. Genç kızın vergi indirimi isteğine olumlu yaklaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanlığı'na çalışma yapılması talimatı verdi ve bu konuda adım atılacağını müjdeledi.

Finans 02-02-2022 17:32

Hazine'den altına dayalı varlık ihracı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, kurumsal yatırımcılara yönelik altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı gerçekleştirdi.

Finans 27-01-2022 16:52

Kıdem tazminatında önemli değişiklik! Yeni genelge ile duyuruldu... Artık 10.848 TL

Milyonlarca işçiyi ilgilendiren kıdem tazminatıyla ilgili önemli gelişme yaşandı. Hazine ve Maliye Bakanlığından yeni genelge yayımlandı. Yeni genelgeye göre kıdem tazminatı tavanı yükseldi. İşte kıdem tazminatı hesaplama ve son durum...

Finans 27-01-2022 09:54

Emekli ve memur maaşlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Kim ne kadar alacak?

Milyonlarca memur, emekli ve kamu çalışanını ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Hazine ve Maliye Bakanlığı birçok maaş hesaplamasında kullanılan memur maaş katsayılarıyla ilgili genelgeyi yayımladı.Buna göre memur ve emekliler dahil birçok kamu çalışanının maaşlarındaki artış ve ek zamlarla ilgili beklediği haber de gelmiş oldu. İşte maaş artışları ve ek zamlar başta olmak üzere milyonlarca memur, emekli ve kamu çalışanını ilgilendiren bakanlık genelgesinin detayları...

Finans 24-01-2022 10:04

Son dakika: Ayçiçek yağı, un, süt ve yumurta fiyatları düşecek mi? Bakanlık çalışmalarında sona geldi, indirim etikete yansıyacak

Son dakika haberi: Ayçiçek yağı, un ve yumurta fiyatları için Hazine ve Maliye Bakanlığının yürüttüğü çalışmalarda sona gelindi. Bakanlığın tüm taraflarla görüşerek yürüttüğü çalışmayla birlikte KDV oranlarında düzenlemeye gideceği öğrenildi. Söz konusu düzenleme sonunda ayçiçek yağı, un, süt ve yumurta gibi ürünlerde fiyatların düşmesi bekleniyor. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da sinyalini verdiği ve etiketlere yansıması beklenen indirim düzenlemesinin detayları...

Finans 22-01-2022 12:58

Hazine ve Maliye Bakanlığı açıkladı! İşte 10 soruda Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı

Vatandaşalar tarafından merak edilen Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat'la ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması geldi. Bakanlık Kur Korumalı TL Vadeli Mevduatla ilgili 10 önemli sorunun cevabını verdi. İşte detaylar...

Finans 18-01-2022 14:58

Son dakika: Bakanlıktan İSKİ açıklaması! KDV farkı faturalara yansıtılacak mı?

Son dakika haberine göre, Hazine ve Maliye Bakanlığından yapılan açıklamada, "İSKİ'nin internet sitesinde yer alan 'Faturalara Yansıtılan KDV Farkı Hakkında Açıklama' duyurusunda yer alan hususlar gerçeği yansıtmamaktadır." denildi.

Finans 13-01-2022 18:24

Son Dakika: Bakanlık duyurdu! Kurumlar vergisi istisnası geliyor

Son dakika haberine göre, TL mevduatlarıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Yaşanan gelişmeye göre; Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türk lirasına dönüşümün desteklenmesi kapsamına alınan kurumların kur ve altın değerlemesinde oluşan kazanç farklarına kurumlar vergisi istisnası getirecek. İşte son dakika haberinin detayları...

Finans 11-01-2022 21:26

Bakan Nebati ile TÜSİAD heyeti arasında kritik görüşme

Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati ile Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Simone Kaslowski başkanlığındaki heyet arasındaki görüşme başladı. Görüşmede, Nebati'nin TÜSİAD'ın talep ve önerilerini dinlemesi, "Türkiye Ekonomi Modeli" kapsamında devreye alınan yeni enstrümanların ve gelecek dönemde hayata geçirilecek yeni adımların ele alınması bekleniyor.

Finans 11-01-2022 15:54

Sarıgül Maliye Bakanı adayı için tarih verdi: 16 Ocak

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin Adana'da düzenlediği Doğu Akdeniz Bölge Toplantısı'na katıldı. 16 Ocak'ta İstanbul Esentepe'de bir toplantı düzenleyeceklerini kaydeden Sarıgül, "Uzun yıllardan beri devletimizde devlet planlamada ve hazinede görev yaptı. Uluslararası birçok başarısı olan gölge maliye bakanımızı, kamuoyuyla buluşturacağız" dedi.

Haber 09-01-2022 17:45

Son dakika | Yeni ekonomi modelinde devrim gibi değişiklik! KDV için çalışmalar başladı

Son dakika haberine göre KDV'ye düzenleme geliyor... Hayata geçirilen yeni ekonomi modelinde tüm vatandaşları ilgilendiren adımlar atılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan başlattığı yeni ekonomi politikaları kapsamında KDV'yle ilgili düzenleme için çalışmalar başladı. Yapılacak düzenleme ile KDV düşecek, etiket fiyatları da inecek. İşte tüm detaylar...

Finans 09-01-2022 09:54

Son dakika! Dolmabahçe Sarayı'nda ekonomi zirvesi! Toplantı 5 buçuk saat sürdü

Son dakika gelişmesine göre, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, iş dünyasının ve sivil toplum kuruluşlarının (STK) kadın yöneticileriyle bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde gerçekleşen görüşme yaklaşık 5 buçuk saat sürdü.

Finans 08-01-2022 20:56

Bakan Nebati'den iş kadınlarına döviz mesajı: Lehe çevrilecek...

İş dünyasının kadın temsilcileriyle bir araya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’nin toplantıda, Türkiye Ekonomi Modeli'ni, bu kapsamda hayata geçirilen yeni enstrümanları ve alınması planlanan tedbirler hakkında bilgi vermesi bekleniyor.

Finans 08-01-2022 15:10

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gürcan'dan enflasyon açıklaması: Kalıcı olacak düşüreceğiz

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan ekonomiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Gürcan, enflasyonu kalıcı olarak düşüreceklerini ve yapılan indirim ve fiyat ayarlamaları sonunda 125,6 milyar liralık kamu gelirinden vazgeçildiğini bildirerek, “Vazgeçilen kamu geliriyle enflasyonda yüzde 5,7'lik bir düşüş sağlanmıştır." diye konuştu. Ayrıca kur korumalı Türk lirası mevduat hesabının 96,7 milyar liraya yükseldiğini söyledi.

Finans 07-01-2022 15:04