Hulusi Akar kimdir?

Hulusi Akar kimdir?

1952 doğumlu Hulusi Akar, 2018 yılından beri Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı olarak görev yapıyor. Kara Harp Okulu’ndan 1972 yılında mezun olan bakan Akar, 1973 yılında da Piyade Okulu’nu bitirdi. 1982’de Kara Harp Akademisi, 1985’de Silahlı Kuvvetler Akademisi ve 1987 yılında ise ABD Silahlı Kuvvetler Kurmay Koleji’ni bitiren Orgeneral Akar, çeşitli karargah ve birliklerde amir ve subay olarak görev aldı.

2011 yılında Orgeneral rütbesine terfi alan Orgeneral Akar, 2015 yılında ise Genelkurmay Başkanlığı görevine getirildi. Görevi sırasında gösterdiği başarılarından dolayı birçok madalya ile ödüllendirildi. Türkiye’nin seçkin üniversitelerinde akademik programlara katılım sağladı.

Şule Akar hanım ile evli olan Orgeneral ve Milli Savunma Bakanı Akar’ın 2 çocuğu bulunur.

Hulusi Akar Haberleri

SON DAKİKA | Pençe-Kilit operasyonunda son durum! Bakan Akar duyurdu: 100'den fazla terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, devam eden Pençe-Kilit operasyonuyla ilgili son durumu açıkladı. 5 askerin şehit olduğu hain saldırı sonrası mağarada kıstırılan teröristler etkisiz hale getirilirken; Bakan Akar, yaptığı açıklamada operasyonlarda öldürülen terörist sayısının 100'den fazla olduğunu duyurdu.

Haber 25-05-2022 08:49

Akar-Reznikov görüşmesi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ile telefonda görüştü. Görüşmede, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait A400M uçakları ile Ukrayna limanlarında bekleyen ticari gemilerin Türkiye'ye emniyetle ulaşımının sağlanması konuları üzerinde duruldu.

Haber 10-05-2022 11:00

Hulusi Akar, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov ile görüştü

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov ile görüşme gerçekleştirdi.

Haber 10-05-2022 10:41

Bakan Akar, Kazakistanlı mevkidaşı Jaksylkov ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kazakistan Savunma Bakanı Orgeneral Ruslan Jaksylkov ile bakanlıkta bir araya geldi.

Haber 10-05-2022 10:08

Bakan Akar'dan komutanlarla kritik toplantı! Talimatlar verdi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar başkanlığında birlik komutanlarının katılımıyla video telekonferans toplantısı düzenlendi. Terörle mücadele operasyonlarıyla alakalı son durum bilgisi alan Bakan Akar, devam eden faaliyetlerle ilgili talimatlar verdi.

Haber 09-05-2022 17:25

Son dakika | Erdoğan'dan Mehmetçik'e mesaj! Bakan Akar'la sıfır noktasında görüştü

Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı ile hudut hattında inceleme ve denetlemelerde bulunmak için Hatay'a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sırada Bakan Akar ile telefonda görüşerek 'hudut kartalları'na da seslendi.

Haber 08-05-2022 14:10

Bakan Akar'dan sığınmacı açıklaması: Geri dönüşler için her türlü çabayı gösteriyoruz

Son dakika haberine göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, sığınmacı göçü ve mülteci sorununa ilişkin açıklamalarda bulundu. "Türkiye'ye gelen göçmenler" adı altında dolaşan videolarla ilgili konuşan Akar, "Yalan haber, video ve dezenformasyonla farklı bir algı oluşturulmaya çalışılıyor." dedi. Akar ayrıca, geri dönüşler için çalışmaların devam ettiğini de belirtti.

Haber 07-05-2022 10:03

Bakan Akar ile Şoygu arasında kritik görüşme

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Rusya-Ukrayna savaşının ele alındığı görüşmede Bakan Akar, insani durumun düzeltilmesi ve bölgede huzur ve istikrarın yeniden tesisi için acilen ateşkese gidilmesinin önemini vurguladı.

Haber 02-05-2022 19:20

Son dakika: Bakan Akar'dan Pençe-Kilit mesajı! 'Sonlarını getirecek'

Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Pençe-Kilit Operasyonu'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısını açıkladı. Akar ayrıca operasyonun bölgedeki teröristlerin sonlarını getireceğini vurguladı. Bakan Yunan askeri uçaklarının Türk sınırlarını ihlaliyle ilgili ise gereken tepkinin verildiğini dile getirdi.

Haber 02-05-2022 12:00

Bakan Akar'dan Ramazan Bayramı mesajı: 'Terör yuvaları tek tek imha ediliyor'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ramazan Bayramı mesajında, "Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen Pençe-Kilit Operasyonu ile terör yuvaları tek tek imha edilmekte ve teröristlerin inleri başlarına yıkılmaktadır" dedi.

Haber 01-05-2022 15:35

Bakan Akar, Pençe Kilit Operasyonu'ndaki 'kilit' kelimesinin anlamını açıkladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, teröristlere ağır darbe vurulan Kuzey Irak'taki Pençe-Kilit Operasyonu'yla ilgili açıklamalar yaparak, şu ana kadar 57 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Pençe-Kilit Operasyonu'ndaki 'kilit' kelimesinin neden kullanıldığını açıklayan Bakan Akar, "Operasyona kilit ismini vermemizin bir anlamı var. Pençe Kilit Operasyonu ile hududumuzu her türlü dış etkiye karşı kilitliyoruz” dedi.

Haber 28-04-2022 00:33

Putin ile Zelenskiy görüşecek mi? Bakan Akar açıkladı! 'Cumhurbaşkanımızın girişimleriyle...'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna-Rusya savaşının son bulması için Türkiye'nin çabaları kapsamında liderler Putin ile Zelenskiy'in görüşmesine ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Akar, görüşmenin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın girişimleriyle mümkün olabileceğini söyledi.

Haber 27-04-2022 10:05

SON DAKİKA | Bakan Akar'dan Pençe Kilit Operasyonu açıklaması: Hudut hattını kilitleyeceğiz

Son dakik haberi: Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, sınırın sıfır noktasından Pençe Kilit Operasyonu’nu takip etti. Şu ana kadar 56 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirten Akar, operasyonun başarıyla tamamlanmasıyla hudut hattını kilitleyeceklerini ve teröristlerin sınırlara girmelerinin mümkün olmayacağını söyledi.

Haber 25-04-2022 10:08

Bakan Akar'dan sınırın sıfır noktasında mesaj: Terör belasından tamamen kurtulacağız

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı ile Irak sınırının sıfır noktasındaki Geyiktepe Üs Bölgesi'nde Mehmetçik ile iftar yaptı. Şırnak merkezinde esnafı da ziyaret eden Bakan Akar yaptığı açıklamada, "İnşallah hep beraber bu terör belasından tamamen kurtulacağız." dedi.

Haber 25-04-2022 02:27

Bakan Akar Ukraynalı mevkidaşıyla telefonda görüştü! 'Türkiye üzerine düşeni yapmaya devam edecek'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ile telefon görüşmesinde, bir an önce ateşkes ilan edilmesinin önemini ifade etti. Ayrıca Akar tarafından Türkiye'nin Ukrayna'ya insani yardım için üzerine düşeni yapmaya devam edeceği bir kez daha vurgulandı.

Haber 23-04-2022 15:13

Bakan Akar'dan önemli açıklamalar! "Büyük panik içindeler, konuşmalarına yansıyor... İstihbarat alıyoruz"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, katıldığı programda gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Mavi Vatan tatbikatı, Pençe-Kilit Harekatı, Suriye'deki terör yapılanması, Rusya-Ukrayna savaşı, mayın sorunu, ABD ile ilişkiler ve F-16 gibi önemli konularda açıklama yapan Bakan Akar, Pençe-Kilit operasyonu ile ilgili de dikkat çeken ifadeler kullandı. Bakan Akar sözde elebaşlarının büyük panik içinde olduğunu, konuşmalarına yansıdığını ve istihbarat aldıklarını söyledi.

Haber 22-04-2022 01:09

Bakan Akar'dan Mavi Vatan Tatbikatı'nda Yunanistan'a mesaj: Uzattığımız bu dostluk elini tutun diyoruz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Mavi Vatan Tatbikatı'nın ardından Yunanistan ile yaşanan sorunlarla ilgili açıklamalar yaptı. Yunanistan ile sorunların barışçıl yol ve yöntemlerle çözülmesini istediklerini ifade eden Akar, "Komşumuz Yunanistan'a, samimi olarak uzattığımız bu dostluk elini tutun diyoruz" dedi. Yunanistan'ın silahlanma yarışına girdiğini de belirten Akar, "Yunanistan uluslararası anlaşmalara aykırı olarak 23 adadan 16'sını silahlandırmış vaziyette. Bu aleni bir ihlal" dedi.

Haber 21-04-2022 21:38

Mavi Vatan Tatbikatı'na SİHA damga vurdu! Tam isabet...

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın beraberindeki TSK komuta kademesi ile katıldığı Mavi Vatan Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü faaliyetleri kapsamında, yerli ve milli üretim Aksungur SİHA, attığı yerli ve milli MAM-L güdümlü mermi ile hedefini tam isabetle vurdu.

Haber 21-04-2022 18:26

SON DAKİKA: Pençe Kilit Harekatında son durum! Bakan Akar duyurdu, işte öldürülen terörist sayısı

Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe Kilit Harekatı ile ilgili yaptığı açıklamada, operasyon kapsamında öldürülen terörist sayısının 30 olduğunuduyurdu.

Haber 20-04-2022 12:17

Bakan Akar'dan Pençe Kilit Operasyonu açıklaması: Çaresizlikleri telsiz konuşmalarına yansıdı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) tarafından düzenlenen 'Fahri Profesörlük Unvanı Töreni' ve 'Krizde Savunma ve Güvenlik' konferansında konuştu. 'Pençe Kilit Operasyonu' ile ilgili konuşan Akar, "Pençe Kilit Operasyonu ile terör yuvalarının kilitleri tek tek parçalanıyor. Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesinde. Teröristlerin yaşadığı çaresizlik, telsiz konuşmalarına yansıyor" dedi.

Haber 19-04-2022 21:24

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mehmetçiğe iftar sürprizi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beraberindeki Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi ile Mehmetçiğe sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek, iftarı terörle mücadele operasyonlarında önemli başarılar sağlayan Yüksekova'daki 3. Piyade Tümen Komutanlığı'nda yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın günlük programında yer almayan sürpriz ziyaretin büyük bir hassasiyetle planlandığı öğrenildi.

Haber 13-04-2022 22:08

Bakan Akar duyurdu: Alarm durumunu yükselttik…

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Karadeniz’de tespit edilen mayınlarla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Akar açıklamasında alarm durumunun yükseltildiğini belirterek mayınların nasıl bu kadar süratle geldiğine ilişkin ise “Bununla ilgili birçok yorum, varsayım var. Elimizde bununla ilgili somut bilgi, veri olmadan herhangi bir şekilde bazı şeyleri telaffuz etmek uygun olmaz" ifadelerini kullandı.

Haber 13-04-2022 12:26

Son dakika: Milli Savunma Bakanı Akar'dan Karedeniz'deki mayınlarla ilgili açıklama

Son Dakika: Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Karadeniz'de görülen mayınlarla ilgili yaptığı açıklamada "Deniz Kuvvetlerimiz başta olmak üzere gerektiğinde Hava Kuvvetlerimizin de katkısıyla mayınla mücadelemiz devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Haber 12-04-2022 15:41

MSB duyurdu! Bakan Akar ile İtalyan ve İngiliz mevkidaşları arasında kritik toplantı

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İtalya Savunma Bakanı Lorenzo Guerini ve İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace arasındaki üçlü toplantı yaptı. Bakan Akar, Türkiye, İtalya ve İngiltere savunma bakanlarının yapacağı üçlü toplantı öncesinde iki bakanla da ayrı ayrı görüşmüştü. İstanbul'daki üçlü toplantının ardından ortak basın toplantısı düzenlendi.

Haber 08-04-2022 18:57

Bakan Akar, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ile görüştü. Bakan Akar, diplomatik çözüme yardımcı olmak ve can kayıplarının artmaması için bir an evvel ateşkes ilan edilmesinin önemini vurguladı.

Haber 08-04-2022 09:16

Bakan Akar'dan Rus mevkidaşına'acil' talep

Milli Savunma Bakanı Akar, Rusya Savunma Bakanı Şoygu ile telefonda görüştü. Bakan Akar başta Mariupol olmak üzere sivillerin emniyetli şekilde tahliye edilmesinin aciliyetini vurguladı.

Haber 07-04-2022 19:48

“Mariupol’den Tahliyeler İçin Çalışmalar Sürüyor”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna’nın Mariupol kentindeki sivillerin tahliyesi için Rus ve Ukraynalı yetkililerle koordineli çalışmaların devam ettiğini söyleyerek, “Kısa zaman içerisinde olumlu gelişmeler bekliyoruz” dedi

Haber 05-04-2022 12:59

SON DAKİKA | Mariupol'deki Türk vatandaşlarının tahliyesi! Bakan Akar'dan yeni açıklama

Son dakika haberi: Milli Savunma Hulusi Akar'dan Mariupol'deki Türk vatandaşlarının tahliyesiyle ilgili önemli açıklamalar geldi. Bakan Akar yaptığı açıklamada "Kısa zaman içerisinde olumlu gelişmeler bekliyor, temenni ediyoruz." dedi.

Haber 05-04-2022 12:07

Bakan Akar ile Ukraynalı mevkidaşı arasında kritik temas

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ile telefonda görüştü.

Haber 03-04-2022 22:40

Mariupol'deki tahliyelere ilişkin Bakan Akar'dan açıklama: Gemi desteği verebiliriz

Rusya-Ukrayna savaşının en şiddetli yaşandığı kentlerden olan Mariupol'de kalan sivillerin tahliyesi devam ediyor. Türk vatandaşların da bulunduğu bölgeden tahliyelere ilişkin konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, gemi desteği verilebileceğini ve Rusya ile Ukrayna makamlarıyla görüşmelerin sürdüğünü açıkladı.

Haber 02-04-2022 13:22

Bakan Akar'dan 'mayın' açıklaması: Gemilerimiz teyakkuz halinde

Son günlerde Türkiye'nin kıyılarında yaşanan mayın paniği üzerine Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar konuyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Akar mayınla mücadele konusunda bilgi verirken mayın tehdidine karşı tüm denizcilerin uyarıldığını bildirdi.

Haber 29-03-2022 12:05

Bakan Akar'dan Doha'da NATO açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye’nin NATO’ya, müttefiklere, dostlarına ve ortaklarına karşı üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirdiğini belirterek, "Türkiye, Balkanlar’dan Orta Doğu’ya, Afganistan’a ve Kafkaslar’dan Afrika’ya ve ötesine kadar NATO’nun aktif ve yapıcı bir üyesi olmaya devam edecektir" dedi.

Haber 27-03-2022 20:38

Bakan Akar: Türkiye elinden gelen her türlü gayreti gösterdi, göstermeye devam ediyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Ukrayna-Rusya arasındaki çatışmaların bir an önce durması, ateşkesin sağlanması, masum insanların tahliyesinin gerçekleştirilmesi için başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Türkiye elinden gelen her türlü gayreti gösterdi, göstermeye devam ediyor" dedi.

Haber 27-03-2022 09:58

Son dakika: Mariupol'deki Türklerin tahliyesi! Bakan Akar 'önümüzdeki saatlerde' diyerek duyurdu

Son dakika haberi: Mariupol'de mahsur kalan Türklerin tahliyesiyle ilgili Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan açıklama geldi. Bakan Akar "Önümüzdeki saatlerde gerçekleşebilir" diye konuştu.

Haber 22-03-2022 10:19

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107. yılında altın madalyalı bayrak göndere çekildi

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107'nci yıl dönümü kutlamaları Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın katıldığı törenle başladı. Törende 253 bin şehit adına üzerine ‘Çanakkale geçilmez’ yazan altın madalya, Türk bayrağına takılarak, göndere çekildi.

Haber 18-03-2022 11:45

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Montrö statüsünün bozulmasının kimseye yararı yok

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna'da kalan Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait 2 nakliye uçağı konusunda hem Rusya hem Ukrayna ile süren görüşmelerden önümüzdeki günlerde olumlu sonuç beklediklerini bildirdi. Akar, ''Montrö bütün taraflar için faydalı. Montrö statüsünün bozulmasının kimseye yararı yok'' açıklamasında bulundu.

Haber 17-03-2022 11:24

Bakan Akar, NATO Yüksek Müttefik Dönüşüm Komutanı Orgeneral Lavigne'yi kabul etti

Bakan Akar, NATO Yüksek Müttefik Dönüşüm Komutanı Orgeneral Lavigne'yi kabul etti

Yurthaber 15-03-2022 16:47

Bakan Akar kritik NATO toplantısına katılıyor

NATO ittifakı üyelerin savunma bakanları olağanüstü nitelikte bir toplantı düzenleme kararı aldı. Toplantıya Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın da katılacağı öğrenildi.

Haber 14-03-2022 18:40

Bakan Akar'dan Ukraynalı mevkidaşıyla kritik görüşme!

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ile görüştü. Ateşkesin ve istikrarın sağlanması ile insani yardım konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

Haber 09-03-2022 15:55

Son dakika: Bakan Akar'dan Rus limanlarındaki gemiler hakkında flaş açıklama!

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle Rus limanlarında bekletilen ve ayçiçek yağı taşıyan gemiler hakkında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan önemli bir açıklama geldi. Bakan Akar en kısa zamanda olumlu gelişmelerin beklendiğini söyledi.

Haber 09-03-2022 11:58

Bakan Akar'dan kritik görüşme! Ukrayna'da ateşkes vurgusu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna-Rusya savaşının 11. gününde kritik bir görüşme gerçekleştirdi. Bakan Akar ile Ukraynalı mevkidaşı Oleksii Reznikov arasında gerçekleşen görüşmeye ilişkin açıklama Milli Savunma Bakanlığı'ndan geldi.

Haber 06-03-2022 17:04

Bakan Akar'dan tahliye açıklaması: Yapılabilmesi için ateşkesin ilanından yanayız

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya'nın saldırısı nedeniyle Ukrayna'daki Türk vatandaşlarının güvenliği ve onların bir an önce Türkiye'ye tahliyelerinin çok önemli olduğunu belirterek, "Bunların yapılabilmesi için bir an önce ateşkesin ilanından yanayız." dedi.

Haber 06-03-2022 13:59

Erdoğan'ın ardından Hulusi Akar da koronavirüse yakalandığını açıkladı

Eşi Emine Erdoğan ile birlikte Covid-19'a yakalanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hastalığın ikinci gününü de "hafif şekilde evde geçirdiklerini" belirtti. Dünden bu yana Erdoğan'ın sağlık durumuyla ilgili paylaşım yapan dört kişi ise gözaltına alındı. Erdoğan'ın ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da Covid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Haber 03-03-2022 06:06

Son dakika: Türkiye-Rusya hattında kritik görüşme! Ateşkes çağrısı yapıldı

Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya-Ukrayna krizine ilişkin Rus mevkidaşı Sergey Şoygu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Bakan Akar, Ukrayna'da tahliyeler dahil insani durumun iyileştirilmesi için ateşkese olan acil ihtiyacı vurguladı.

Haber 01-03-2022 17:49

Son dakika: Bakan Akar'dan 'Montrö' açıklaması: Korunmasında fayda var

Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna savaşıyla yeniden gündeme gelen Montrö Boğazlar Sözleşmesi'nin aşındırılmasının kimseye yarar sağlamayacağını söyledi. Bakan Akar, Türkiye'nin sözleşmenin çizdiği sınırlar içinde hareket edeceği mesajını verdi.

Haber 01-03-2022 10:12

Bakan Akar, Ukraynalı mevkidaşı Reznikov ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ile görüştü. Akar görüşmede, Türkiye’nin Ukrayna’ya insani yardımlarını sürdürürken bölgede barış için çalışmaya devam edeceğini Rezkinov'a iletti

Haber 28-02-2022 10:44

Son Dakika: Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar Ukraynalı mevkidaşı ile görüştü

Son dakika haberi: Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Haber 26-02-2022 19:05

Bakan Akar Ukraynalı mevkidaşıyla telefonda görüştü

Milli Savunma Bakanı Akar, telefonda görüştüğü Ukraynalı mevkidaşına Türkiye'nin insani yardıma hazır olduğunu, barış ve huzurun sağlanması için üzerine düşeni yapacağını bildirdi.

Haber 25-02-2022 17:00

Bakan Akar'dan Rusya-Ukrayna kriziyle ilgili açıklama: Bir askeri hareketlilik söz konusu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya-Ukrayna krizine değinerek "Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Orada bir askeri hareketlilik söz konusu. Bu askeri hareketliliğin bazı etkileri var. Bu konuda basında çıkan bazı haberler var. Bunların çok ihtiyatla değerlendirilmesi gerekir" diye konuştu.

Haber 20-02-2022 10:02