Muharrem İnce kimdir?

Muharrem İnce kimdir?

Muharrem İnce, 04 Mayıs 1964 yılında, Yalova'nın Elmalık köyünde doğdu.

Annesinin adı Zekiye, babasının adı Şerif'tir.

Muharrem İnce, İlk ve Orta Öğrenimini Yalova'da tamamladı.
Muharrem İnce, Uludağ Üniversitesi, Necati Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olu.
Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan liselerde Fizik Öğretmeni ve Okul Müdürü olarak görev yaptı.

Muharrem İnce, öğretmen olduğu yıllarda özel dershanelerde de öğretmenlik görevinde bulundu.

Bir süreliğine Yalovaspor'un Basın Sözcülüğü'nü yaptı, Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği İl Başkanlığı görevinde de bulundu.
Muharrem İnce 22'inci, 23'üncü Dönem Milletvekili görevine seçildi. 24'üncü Dönem Milletvekili görevine halen devam etmektedir.

24'üncü Dönem Milletvekili görevini icra ederken aynı zamanda da CHP Grup Başkanvekili görevinde bulunmaktadır.

Muharrem İnce 24'üncü Dönemde Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Türk Grubu mensubu olmuştur.
Muharrem İnce 2012 yılında "Buyurun Sayın İnce" adlı kitabı yayınlamıştır.
Muharrem İnce Evli ve bir çocuk babasıdır.

Muharrem İnce Haberleri

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Çankırı'da konuştu:

"Memlekete 20 yıldır umut olamamış muhalefet partilerinin içinden bazıları, Memleket Partisi'ne operasyon çekmekte çok mahirler"

Yurthaber 24-06-2022 14:27

İstifa depreminin ardından Muharrem İnce'den flaş karar! "Sancılar kurtulmak için toplayacağız"

Siyaset gündemi bugün Memleket Partisi'nde yaşanan istifa depremini konuşuyor. Partide Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer'in yanı sıra pek çok üst düzey isim istifa ettiğini açıklamıştı. Bunun üzerine Genel Başkan Muharrem İnce dikkat çeken bir karar aldı.

Haber 20-06-2022 23:24

3. ittifak iddiası! Mustafa Sarıgül'ün beğendiği paylaşım gündem yarattı: Muharrem İnce, Ümit Özdağ, Fatih Erbakan, Önder Aksakal, Hüseyin Baş...

Seçimlere bir yıl kala erken seçim iddialarıyla kulisler hareketlendi. 6'lı masanın dışında kalan partilerin yeni bir ittifak kuracağı iddiaları ise her geçen gün daha çok konuşulmaya devam ediyor. Son olarak TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül'ün yeni ittifak iddialarıyla ilgili sosyal medyada yaptığı hamle dikkat çekti. 3. ittifak iddiaları yeniden gündem oldu...

Haber 14-06-2022 16:47

İnce'den "Seçim gecesi neredeydin" tepkisi: Sarhoştu da bilmem neydi de

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Diyarbakır'da partililerle toplantı yaptı. CHP'yi sert dille eleştiren İnce, "Beni partim hançerledi. Sandığa, oylara sahip çıkmadı, çıkmadılar, sonra da seçim gecesi neredeydin? Neredeydim seçim gecesi? Arıyorum CHP Genel Merkezi'ni kaldık mı ikinci tura? Ne oldu? Sistem çökmüş. Sonuç gelmeyince çıkamadım tabii ortalığa, bu sefer başladılar sarhoştu da bilmem neydi de." ifadelerini kullandı.

Haber 04-06-2022 22:02

İnce, Bahçeli'yi ziyaret etti! Dikkat çeken fotoğraf

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti.

Haber 01-06-2022 16:13

Muharrem İnce'den muhalefete RTÜK ve HSK çıkışı! 'Şikayet etme hakkınız yok'

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, RTÜK'ün bazı televizyon kanallarına verdiği para cezalarının yanı sıra CHP'nin bu konudaki politikalarını da eleştirdi. İnce, "Hem RTÜK'ü eleştireceksin hem RTÜK'e üye vereceksin. 'Bu düzen, doğru bir düzen değil' deyip boykot edeceksin, üye vermeyeceksin. Ne RTÜK'ten ne HSK'dan bu muhalefetin şikayet etme hakkı yoktur" dedi.

Haber 31-05-2022 15:30

Muharrem İnce partisinin oy oranını açıkladı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce partisinin alacağı oy oranı ile ilişkin soruya dikkat çeken bir yanıt verdi. İnce ‘Anket yaptırdınız mı?’ sorusuna, ‘Yaptırdık. Barajı da geçiyoruz. Merak etme. Baraj sorunumuz yok. O konuyla ilgili sıkıntımız yok. Memleket Partisi olarak yüzde 7'yi geçiyoruz’ diye yanıt verdi.

Haber 31-05-2022 13:52

Muharrem İnce'den Ümit Özdağ'a ziyaret

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ve heyeti, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ı ziyaret etti. İki partinin heyetlerinin görüşmesinde "Tarımsal Üretim Su ve Gıda Güvenliği Raporu" ele alındı.

Haber 30-05-2022 16:06

Kılıçdaroğlu'nun "TÜRGEV ve Ensar Vakfı" iddialarına Muharrem İnce'den flaş yorum: Hesapta yanlışlık var

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "TÜRGEV ve Ensar Vakfı üzerinden ABD'ye para transfer ediyorlar" iddiaları gündemdeki yerini korurken, Memleket Partisi lideri Muharrem İnce'den dikkat çeken yorum geldi. "Hesapta yanlışlık var" diyen İnce, "Paraya bakıyorum, 50-60 milyon dolar kaçmak için yeterli bir para değil. Kaçacak adamın çaycısında olur o kadar para." şeklinde konuştu.

Haber 27-05-2022 14:17

Muharrem İnce'den 'Kemal Kılıçdaroğlu' çıkışı: Destek mestek yok

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'den CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında dikkat çeken bir çıkış geldi. İnce, Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, "Öyle bir noktadayız ki 'Ben bile kazanırım' diyor. Yok kardeşim, öyle destek mestek yok. Bakacağız. İkinci tura ben kalırsam onlar destekleyecek mi? Onu biliyor muyuz? Önce onu bir görelim" dedi.

Haber 26-05-2022 14:23

İnce'den sert sözler: Bunu siyaset diye yutturuyorlar, böyle büyük olacağıma...

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce katıldığı canlı yayında gündemdeki konuları değerlendirdi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu ve 6'lı muhalefet masasını eleştiren İnce, Kılıçdaroğlu'nun sunduğu bir teklifi eleştirerek, "Bunu siyaset diye yutturuyorlar. Böyle büyük olacağıma ilkeli küçük olurum." ifadelerini kullandı.

Haber 25-05-2022 21:18

Bahçeli'nin aradığını söylemişti! Muharrem İnce o iddiaya ateş püskürdü

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, arasında geçtiğimiz günlerde bir telefon görüşmesi olmuştu. Bu gelişme 'Memleket Partisi, Cumhur İttifakı'na mı katılıyor?' sorusunu akıllara getirirken İnce, Bahçeli ile olan görüşmesiyle ilgili ilk kez konuştu.

Haber 16-05-2022 12:58

Muharrem İnce'den mülteci açıklaması: Şu anda Esad ile görüşmenin yollarını arıyorum

Türkiye'de gündem olan mültecilerle ilgili yeni bir açıklama Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'den geldi. İnce katıldığı canlı yayın programında "Ben şu anda Esad ile görüşmenin yollarını arıyorum, randevu verirse gidip görüşeceğim. Esad'dan güvence aldıktan sonra planlama yapıp mültecileri göndereceğiz" açıklamasını yaptı.

Haber 16-05-2022 09:46

Muharrem İnce beklenmedik gelişmeyi duyurdu! 'Sayın Bahçeli aradı ve...'

Siyasette partiler arasında ittifak arayışları ve diyaloglar yaşanmaya devam ediyor. Liderler seçimler için tempoyu giderek artırırken sürpriz bir gelişmeyi Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce duyurdu. CHP'den ayrıldıktan sonra kendi partisini kurup hem muhalefete hem de iktidara sert eleştiriler yönelten İnce, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kendisini aradığını dile getirdi.

Haber 14-05-2022 10:27

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, DSP Genel Başkanı Aksakal'ı ziyaret etti

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, DSP Genel Başkanı Aksakal'ı ziyaret etti

Yurthaber 13-05-2022 16:20

Muharrem İnce'den partililere net mesaj: Tanıyan olursa kapının önü orada

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "Türkler Ermenilere kötülük yaptı. Ermeniler de Türklere kötülük yaptı. Dolayısıyla ben bu soykırım meselesini tanımıyorum. CHP'nin içinde tanıyanlar var. Memleket Partisi'nin içinde tanıyan olursa kapının önü oradadır" diye konuştu.

Haber 13-05-2022 13:23

Muharrem İnce'den 'sığınmacı' çıkışı! 'Çok net' diyerek çözüm önerisini açıkladı

Siyasi parti liderleri Türkiye'nin gündeminden düşmeyen 'sığınmacılar' meselesine ilişkin görüşlerini birer birer paylaşırken bir açıklama da Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'den geldi. Muharrem İnce göç konusunda hem iktidara hem de muhalefete 'kafaları karışık' diyerek tepki gösterdi ve Memleket Partisi'nin çok net olduğunu dile getirdi. İnce, konuya ilişkin kendi çözüm önerisini 'Çok net' diyerek paylaştı.

Haber 11-05-2022 16:03

Muharrem İnce'den çağrı: İstedikleri kanalda olacağım

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, siyasi partilerin genel başkanlarına televizyonda tartışma çağrısı yaparak "Hangi siyasi parti genel başkanı tartışmak istiyorsa istedikleri kanalda olacağım" dedi.

Haber 08-05-2022 17:23

Canlı yayında dikkat çeken Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu sözleri: Ben çözülmüş bir sorun göremiyorum

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, katıldığı canlı yayında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İnce iki büyükşehiri de kastederek, "Ben bu şehirlerde çözülmüş bir sorun göremiyorum" ifadelerini kullandı.

Haber 07-05-2022 20:50

Muharrem İnce'den 'ittifak' açıklaması

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’den dikkat çeken bir ‘ittifak’ açıklaması geldi. İnce, 2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk turda yeteri kadar oy alamamaları durumunda Millet İttifakına destek vereceklerini söyledi. İnce “Ben size Memleket Partisi adına söz veriyorum. Biz birinci ya da ikinci olamazsak, siz olursanız, sizi destekleyeceğiz. Peki siz söz veriyor musunuz, beni destekleyecek misiniz?" dedi.

Haber 17-04-2022 00:47

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Bursa'da iftar programında konuştu:

"(Cumhurbaşkanı seçimi) Muhalefette olanlara sesleniyorum. Ben size Memleket Partisi adına söz veriyorum. (İlk turda) Biz olamazsak birinci ya da ikinci, siz olursanız, ben söz veriyorum destekleyeceğiz sizi. Peki siz söz veriyor musunuz, beni destekleyecek misiniz?"

Yurthaber 16-04-2022 22:28

Muharrem İnce önümüzdeki haftayı işaret edip duyurdu! 'Başta Cumhurbaşkanı ve Kılıçdaroğlu olmak üzere...'

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "Önümüzdeki hafta başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere Sayın Kılıçdaroğlu, Akşener, Bahçeli ve kimseyi ayırt etmeden bütün siyasi partilere, HDP dahil bir mektup göndereceğim." dedi. Kim randevu verirse gideceğini açıklayan İnce, "Saraya da giderim, CHP Genel Merkezi'ne de giderim, MHP Genel Merkezi'ne, HDP’ye de giderim" diye konuştu.

Haber 15-04-2022 14:41

Muharrem İnce, tarım politikalarını ahırda açıkladı! Dikkat çeken kareler...

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin tarım politikalarını açıkladığı bir toplantı düzenledi. Memleketi Yalova'da konuşan İnce'nin toplantıyı bir ahırda düzenlemesi ise ilginç görüntülere sahne oldu.

Haber 05-04-2022 14:43

Kestane balının fiyatını duyan Muharrem İnce'nin tepkisi olay oldu! 'Aboov, bu ne yahu?'

Memleket Partisi Lideri Muharrem İnce, ramazan alışverişine çıktı. Ürünlerin 1447 lira tuttuğunu öğrenen İnce, “Market arabası deyip geçmeyin, çok yakıyor çok!" notu ile o anları Twitter hesabından paylaştı. Market çalışanına kestane balının fiyatını soran İnce’nin duyduğu cevap karşısındaki tepkisi en ilgi çeken anlardan oldu.

Finans 02-04-2022 12:57

'Cumhurbaşkanı hakaret' suçundan yargılanıyordu! Muharrem İnce'nin cezası belli oldu

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'ye "cumhurbaşkanına hakaret" suçundan dava açılmıştı. Davada karar verilirken Muharrem İnce'nin cezası belli oldu.

Haber 28-03-2022 16:58

Muharrem İnce: Seçimlere tek başımıza gireceğiz

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, seçimlerde ittifak yapmayacaklarını belirterek "Seçimlere tek başımıza gireceğiz. Sloganımız belli; ne cumhur ne millet, tek yol memleket" diye konuştu.

Haber 27-03-2022 14:51

Muharrem İnce'den muhalefete 'mutabakat metni' tepkisi: Birileri kızmasın diye Atatürk geçmiyor

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İzmir'de altı muhalefet partisi lideri tarafından imzalanan mutabakat metnine ilişkin konuştu. İnce, "Bu mutabakat ilkesiz bir mutabakat. Metnin içinde birileri kızmasın diye Atatürk geçmiyor. İstanbul Sözleşmesi yok. Bu altılı iktidar olursa eğitim ne olacak? Yazmamışlar oraya. Ben olsam bu metne imza atmam" dedi. İşte Muharrem İnce'nin o açıklamaları!

Haber 24-03-2022 21:40

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Denizli'de konuştu:

"CHP'ye oy verenlere sesleniyorum, yıllarca oy veren ve 42 yıl hizmet etmiş birisi olarak söylüyorum; bir metin imzalıyorlar 'Atatürk, laiklik' diyemiyorlar"

Yurthaber 23-03-2022 14:44

Muharrem İnce'den sert sözler! "6 ay dayanamazlar"

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Manisa'da konuştu. 6’lı muhalefeti eleştiren İnce dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İnce, 6 muhalefet partisini eleştirerek, "Bunlar 6 ay dayanamaz" ifadelerini kullandı. İşte haberin detayları...

Haber 22-03-2022 19:15

Muharrem İnce'den dikkat çeken İHA ve SİHA çıkışı! 'Cumhurbaşkanı olduğumda...'

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Türkiye'nin ürettiği İHA ve SİHA'lar ile ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu. İnce, hükümetin İHA ve SİHA konusunda iyi bir iş yaptığını belirterek, "Ben Cumhurbaşkanı olduğumda, o İHA'ları, SİHA'ları destekleyeceğim" dedi. İşte İnce'nin o açıklamaları!

Haber 20-03-2022 19:44

Muharrem İnce'den sert sözler! 'O masayı yıkardım'

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, altı muhalefet partisinin "Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" mutabakat metnine eleştiriler yöneltti. İnce, 'altılı masada neden olmadığına' yönelik sorulara da sert tepki göstererek "O masayı yıkardım" dedi.

Haber 20-03-2022 16:04

Muharrem İnce'den dikkat çeken sözler: Atatürk demeyelim şimdi birisi kızar

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 6 muhalefet partisinin hazırladığı mutabakat metnini eleştirerek, "Bir metin yazacaklar 'Atatürk demeyelim şimdi birisi kızar. Laikliğe gerek yok zaten. İstanbul Sözleşmesi demeyelim. Nükleer enerji demeyelim. Bunları es geçelim. Kimseyi kızdırmayalım, ortaya karışık bir metin yapalım.' diye yazıyorlar. Bu metin, bu mutabakat Türkiye'ye çözüm olamaz." şeklinde konuştu.

Haber 19-03-2022 20:38

Muharrem İnce'den dikkat çeken sözler: Çok gizli oyumuz var

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Adana'da yaptığı konuşmada “Partimize insanları davet edin. Emin olun çok gizli oyumuz var. Üyeliğe bakmayın siz" diye konuştu.

Haber 11-03-2022 21:00

Muharrem İnce'den Erdoğan'a dış politika desteği: Doğru buluyorum

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Rusya-Ukrayna savaşında Türkiye'nin tutumuna ilişkin olarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın politikaları denge üzerinde götürmek istemesini doğru bulduğunu söyledi.

Haber 10-03-2022 20:06

Muharrem İnce'den Türkiye'nin Rusya-Ukrayna savaşı politikasına destek:

"Erdoğan'ın politikalarını denge üzerinde götürmek istemesi doğrudur"

Yurthaber 10-03-2022 19:54

Muharrem İnce'ye 'Cumhurbaşkanına hakaret'ten 4 yıl 8 ay hapis istemi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'hakaret' suçundan yargılandığı davada, savcı mütalaasını verdi. Duruşmaya Muharrem İnce katılmazken taraf avukatları hazır bulundu. Savcı, İnce'nin 4 yıl 8 aya kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Haber 07-03-2022 17:46

Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlamasıyla hakim karşısında! 'Bu benim hayalimdi'

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla açılan davanın Uşak'ta görülen duruşmasına katıldı. Duruşmada konuşan İnce, "Cumhurbaşkanı seçilseydim, bu kürsüye dokunulmazlığı olmadan ifade verecektim. Bu benim hayalimdi, bunu gerçekleştireceğim." ifadelerini kullandı.

Haber 22-02-2022 17:58

Muharrem İnce 'cumhurbaşkanına hakaret' suçundan talimatla ifade verdi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik "hakaret" suçundan Uşak 3. Asliye Ceza Mahkemesinde yargılandığı dava kapsamında talimatla ifade verdi.

Haber 08-02-2022 15:19

Muharrem İnce'den sert sözler: 6 ayda dağılırsınız

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, muhalefet parti liderlerinin yapacağı toplantıyla ilgili açıklama yaptı. İnce, seçimde başarılı olmak için kendine güvenmenin önemli olduğunun altını çizerek "Bu öyle kendi gücüne güvenmeyen insanlarla olamaz. Kendi gücüne güveneceksin önce. 8-10 kişi bir araya gelecek. Hadi indirdiniz diyelim 6 ayda dağılırsınız siz" diye konuştu.

Haber 06-02-2022 17:32

Muharrem İnce'den iddialı sözler: İktidarı da muhalefeti de göndereceğiz

Memleket Partisi Lideri Muharrem İnce, İzmir'de iddialı açıklamalarda bulundu. Hem iktidara hem de muhalefete seslenen İnce, "Şu anda 7- 8 partinin tek projesi iktidar partisini yenmek. İnsanın başka projesinin olması lazım. 100 yıllık parti, ekonomiyi yeni kurulmuş bir partiye bırakmış. Özgüven yok ortada. Bu iktidarı da bu muhalefeti de beraber göndereceğiz. Bizim projemiz bu" dedi.

Haber 05-02-2022 13:36

Son dakika… Muharrem İnce’nin Rifat Hisarcıklıoğlu iddiasına jet yanıt!

Son dakika haberi… Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'den muhalefetin cumhurbaşkanı adayı ile ilgili çok çarpıcı bir iddia geldi. İnce, "Muhalefet partileri, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na Cumhurbaşkanlığı adaylığı teklifi götürdü" dedi. İnce'nin iddiasına sosyal medya hesabından yanıt veren Hisarcıklıoğlu, ‘Şahsıma Cumhurbaşkanlığı adaylığı teklifi yapıldığı iddiası kesinlikle yalandır’ karşılığını verdi.

Haber 24-01-2022 13:08

Muharrem İnce'den çarpıcı sözler: "Dikkatli olun, bana yaptıklarını size yapmasınlar"

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ile ilgili soruya İnce, "Adı geçen belediye başkanlarına sesleniyorum. Dikkatli olun, bana yaptıklarını size yapmasınlar. Sandıkları boş bırakırlar, haberiniz olsun. Ben baştan söylüyorum" dedi. 2018'deki cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinen İnce, "Oy verdiklerinden şüpheliyim" diye ekledi.

Haber 14-01-2022 15:10

Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na "Semra Güzel" tepkisi: "Niye kınayamıyorsun"

PKK'lı teröristle fotoğrafı çıkan HDP'li vekil Semra Güzel'le ilgili polemik sürüyor. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun, HDP'li Güzel'i kınayamadığını belirterek, "Milletvekilinin teröristle fotoğrafı yakışmaz. Savunmak da yakışmaz. Yok açılım süreciymiş de, yok buymuş da. Niye kınayamıyorsun. Açıkça çık ve kına. Ne var bunda yani" dedi.

Haber 14-01-2022 14:19

Muharrem İnce: Hiçbir siyasi parti 2022'de hazine yardımı almasın

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "Madem kriz ortamındayız. Hiçbir siyasi parti 2022 yılı için hazine yardımı almasın, seçim için de almasın." dedi. İnce sözlerine, "Bu para fakir fukaraya verilsin. Bu bizim önerimizdir. Erken ya da geç, seçim ufukta. Artık kara göründü. Bu iktidar gidici." İfadelerini kullandı.

Haber 13-01-2022 20:46

Son dakika: YSK seçime girebilecek partileri açıkladı! Muharrem İnce ve Mustafa Sarıgül liste dışı kaldı

Son dakika haberi! YSK yapılacak ilk seçime katılmaya hak kazanan partileri açıkladı. Açıklanan listede 24 partinin adı yer aldı. Muharrem İnce öncülüğünde kurulan Memleket Partisi ve Mustafa Sarıgül liderliğinde kurulan Türkiye Değişim Partisi ise listede yer almadı. YSK’nın Afyon Güney Beldesi seçimleri öncesi (24 Mart 2021) açıkladığı listede Emek Partisi, Millet Partisi, Türkiye İşçi Partisi, Türkiye Komünist Hareketi ise yeni listede yer aldı. Konuyla ilgili İnce'den açıklama geldi.

Haber 12-01-2022 20:45

Son Dakika: Muharrem İnce erken seçim için tarih verdi! "Sınav tarihleri değişti"

Son dakika haberi: Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Kastamonu ziyaretinde Şehit Şerife Bacı Öğretmenevi Doğa Kültür Köyü'nde basın toplantısı düzenledi. İnce, "Benim tahminim, iktidar 26 Haziran'da seçim yapmayı planlıyor. Nereden çıkardınız bunu derseniz, sınavların tarihlerini değiştirdi. 26 Haziran'ı boş bıraktı." dedi.

Haber 29-12-2021 17:10

Muharrem İnce'den yeni TL mevduat paketiyle ilgili değerlendirme

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, katıldığı bir televizyon programında yeni TL mevduat paketiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. İnce açıklamasında "3, 6, 9,12 ayın sonunda göreceğiz bunu. Ben bankaların durumuna değil Hazine'nin durumuna bakıyorum. Doların sabit kalması üzerine oynanmış bir kumar. Felaket tellallığı yapmak istemiyorum. Başarılı olmalarını isterim. Zaman beni haklı çıkardı. Haklı çıkmak istemiyorum ben, ama gördüklerim haklı çıkacağım yönünde." dedi.

Haber 21-12-2021 23:01

Muharrem İnce'den "seçim" açıklaması: Kılıçdaroğlu’nun aday olması gerekir

2023'te yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili haberler ve açıklamalar gelmeye devam ederken, "Muhalefetin adayı kim olacak?" sorusu da merak ediliyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun aday olması gerektiğini belirtti. İnce, "Doğrusu odur. Biz ilkeli siyaseti savunuyoruz. Dün ne diyorsak bugün o. Genel başkanlar aday olmalı. Genel başkan aday olmuyorsa problem vardır" dedi.

Haber 15-12-2021 14:35

Muharrem İnce asgari ücret için rakam verdi: Doğrusu budur, gerisi kandırmacadır

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, asgari ücret konusunda açıklamada bulundu. İnce, “Memlekette acil olarak yapılması gerekenler var. Bir asgari ücret tartışması yapıyorlar; senaryo, tiyatro. Asgari ücret, Türkiye'de 5 bin lira olmalı. Doğrusu budur, gerisi kandırmacadır” dedi.

Haber 11-12-2021 17:03