Ömer Çelik kimdir?

Ömer Çelik kimdir?

Ömer Çelik, 15 Haziran 1968'de Adana'da dünyaya geldi. Ömer Çelik’in, babasının adı Yusuf Ziya, annesinin adı Dudu'dur.

Ömer Çelik, Siyaset Bilimci, Stratejist ve Dış Politika Uzmanı; Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi.

Ömer Çelik, Yüksek lisansını Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi alanında yaptı. Bir süre siyaset bilimci ve gazeteci olarak çalıştı.

Ömer Çelik, Bilgi ve Hikmet dergisinin Ankara Sorumlusu olarak görev yaptı. Çeşitli dergilerde yazılar yayınladı. Yeni Yüzyıl, Yeni Şafak ve Star gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı.

Ömer Çelik, 22 ve 23. Dönemde Adana Milletvekili seçildi. 22 ve 23. Dönemde NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyeliği görevinde bulundu.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Çelik, bekârdır.

AK Parti 5’inci Olağan Genel Kongre’sinin ardından yapılan Merkez Yönetim Kurulu toplantısında 13 Eylül 2015 tarihi itibariyle Adalet ve Kalkınma Partisi'nin parti sözcüsü Ömer Çelik oldu.

Ömer Çelik Haberleri

Son Dakika: AK Parti'den Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına sert tepki! "Dış politikada ne zaman adım atsak..."

Son dakika haberi: Saat 22.00'yi işaret ederek "Kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim" ifadelerini kullanan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Onlar kaçacak yer ararken, bizim başka memleketimiz yok. Biz bir yere gitmiyoruz, bu devleti birlikte ayağa kaldıracağız." notuyla bir video paylaştı. Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan sert tepki geldi. TÜRGEV ve Ensar Vakfı'ndan da Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt verildi.

Haber 24-05-2022 22:20

SON DAKİKA | AK Parti'den Kılıçdaroğlu'nun 'Kaçış planı' iddiasına çok sert tepki

Son dakika haberi: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Saat 22.00'da bir kaçış planını ifşa edeceğim" açıklamasına AK Parti'den çok sert tepki geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yaptığı açıklamada "Kılıçdaroğlu’nun bugün Cumhurbaşkanımız ve ailesiyle ilgili yaptığı açıklamaları şiddetle kınıyoruz. Kılıçdaroğlu’nun beyanları, bir siyaset biçimi değil iftira kampanyasıdır" ifadelerini kullandı.

Haber 24-05-2022 15:33

AK Parti'li Çelik, gazeteciler ve sosyal medya fenomenleriyle buluştu

AK Parti'li Çelik, gazeteciler ve sosyal medya fenomenleriyle buluştu

Yurthaber 20-05-2022 23:44

Asgari ücrete yeniden zam gelecek mi? Gözler Temmuz ayına çevrilmişken AK Parti'den açıklama

Son gelen zamların ardından temmuz ayında asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Böyle bir değerlendirme gerektiğinde vatandaşımızdan esirgemeyiz" dediği asgari ücret zammıyla ilgili son açıklama AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi. İşte merak edilen asgari ücret zammıyla ilgili detaylar...

Finans 20-05-2022 09:53

Son dakika: Asgari ücrete zam olacak mı? Hükümetten açıklama geldi!

Son dakika haberi... Temmuz ayında asgari ücrete ve emekli maaşlarına zam olup olmayacağı merak konusu olurken AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten dikkat çeken bir açıklama geldi. Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulunarak, son günlerde gündem olan 'asgari ücrete zam olacak' iddialarına ilişkin konuştu. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 19-05-2022 16:14

Peş peşe yapılan açıklamalar çok konuşulmuştu! Cahit Özkan'dan dikkat çeken "Ömer Çelik" paylaşımı

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, katıldığı bir programda 2023 seçimleri ve Birleşik Arap Emirlikleri ile ilişkilere yönelik dikkat çeken ifadeler kullanmıştı. Özkan'ın açıklamaları sosyal medyada gündem olurken, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Partimizin görüşünü yansıtmıyor" ifadelerini kullanmıştı. Yaşananlar sonrası "Cahit Özkan görevi bırakacak" iddiaları gündeme gelirken, bugün dikkat çeken bir paylaşım geldi. İşte son gelişmeler...

Haber 18-05-2022 13:35

AK Parti'de 'BAE' gündemi Ömer Çelik'ten Cahit Özkan'ın sözleri sonrası açıklama: Partimizin görüşü değil

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) açıklamalarının parti görüşü olmadığını açıkladı. AK Partili Çelik, "Grup Başkanvekilimiz Sn Cahit Özkan'ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır." dedi.

Haber 15-05-2022 08:11

Son dakika: AK Parti'den Canan Kaftancıoğlu açıklaması

Son dakika haberi: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na 5 ayrı suçtan verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasının 4 yıl 11 ay 20 gün olan bölümünü onamasına ilişkin konuştu. AK Parti Sözcüsü Çelik, "Yargı kararını herkes kendi zaviyesinden değerlendiriyor ancak dosyaya bakarak konuşmak lazım" ifadelerini kullandı.

Haber 12-05-2022 18:41

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten 'sığınmacı' açıklaması: Karşıda katliam makinesi var

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik siyasetteki sığınmacı tartışmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Çelik sığınmacıların geri dönüşüne ilişkin "Biz bunları katillere teslim edemeyiz. Karşı tarafta bir katliam makinesi var" ifadelerini kullandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik kullandığı bir ifadeyi anımsatan Çelik, "Bu ifadeyi şiddetle kınıyoruz ve kendisine aynen iade ediyoruz" sözleriyle tepki gösterdi.

Haber 11-05-2022 12:58

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten, Adana'da "birlik" mesajı:

"İçimizde fitne çıkarmaya, kaos üretmeye, milletimizin bünyesini zayıflatmaya çalışanlara karşı işte hep beraber buradayız"

Yurthaber 07-05-2022 18:22

AK Parti'li Çelik, Çukurova Yörük Türkmen Kültür ve Sanat Şöleni'nde konuştu:

"Bu ülkede ne bir gerilim siyasetine ne fitne çıkarılmasına ne insanlarımız arasında kin ve nefret tohumları ekilmesine asla ve kat'a müsaade etmeyeceğiz. Yolumuza birlik, dirlik ve kardeşlik içinde devam edeceğiz"

Yurthaber 07-05-2022 17:16

Ömer Çelik'ten dikkat çeken açıklamalar: Vatanseverliğin düşmanıdır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "nefret siyaseti"ne dikkat çekerek, "Nefret siyaseti ile vatanseverlik bir araya gelmez. Kin ve nefret tohumları ekmek vatanseverliğin düşmanıdır." ifadelerini kullandı.

Haber 07-05-2022 09:24

Son Dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Özdağ'a tepki! "Kasıtlı gerilim politikaları ve yürütülen iftira kampanyaları açık provokasyondur"

Son dakika haberi: AK Partisi Sözcüsü Ömer Çelik Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasındaki gerilim ile ilgili de açıklamada bulundu. Çelik, Özdağ'a tepki göstererek "Devlet kurumlarına, İçişleri Bakanımıza ve İçişleri Bakanlığımıza dönük kasıtlı gerilim politikaları ve yürütülen iftira kampanyaları açık provokasyondur." dedi. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 06-05-2022 16:52

AK Parti Sözcüsü Çelik, Adana'da partililerle buluştu:

"Türkiye'nin terörle mücadelesi, dünyanın en meşru mücadelesidir. Bu mücadele bizim egemenlik haklarımızı ve güvenliğimizi korumamız bakımından son derece gerekli ve meşrudur"

Yurthaber 01-05-2022 19:50

AK Parti'li Çelik: "Bir sonraki Cumhurbaşkanı milletimizin desteğiyle Recep Tayyip Erdoğan olacak"

AK Parti'li Çelik: "Bir sonraki Cumhurbaşkanı milletimizin desteğiyle Recep Tayyip Erdoğan olacak"

Yurthaber 30-04-2022 22:10

AK Parti Sözcüsü Çelik: Hiç kimse Cumhurbaşkanımızı tehdit edemez

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Gezi olaylarıyla ilgili mahkemenin verdiği kararın ardından yapılan eleştirilerle ilgili "Hiç kimse Cumhurbaşkanımızı tehdit edemez, hiç kimse Cumhurbaşkanımıza karşı tehdit dili kullanamaz. Cumhurbaşkanımızı tehdit edenlerin karşısında dikilmeye hazırız" dedi.

Haber 27-04-2022 22:18

Ömer Çelik'ten artan fiyatlarla ilgili açıklama: Bayramdan sonra yavaş yavaş düzelecek

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, son aylarda artan fiyatlar ve hayat pahalılığıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Çelik, "Dünyada pek çok ülkede on yıllardır görülmemiş enflasyon rakamları görünüyor. Yaşananlar tabii bizi de etkiliyor. Şimdi göreceksiniz, bayramdan sonra yavaş yavaş düzelme başlayacak. Ondan sonra da bunu kademe kademe hep beraber göreceğiz" diye konuştu.

Haber 25-04-2022 11:32

Son Dakika: Meclis Başkanı Şentop, HDP'li Paylan'ın 1915 olaylarına dair yasa teklifini iade etti

Son dakika haberi: Meclis Başkanı Mustafa Şentop, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın 1915 olaylarına dair yasa teklifini iade etti. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sözde Ermeni soykırımının tanınması için verdiği kanun teklifine tepki göstererek "Bu, ahlaksız bir tekliftir" ifadelerini kullanmıştı. Çelik açıklamasında "Hiç kimse milletimize soykırım iftirası atamaz. Yüce Meclisin çatısı altında birinin bunu yapması ise siyasi ahlaksızlıktır." demişti. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 23-04-2022 20:08

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana'da çocuklarla bir araya geldi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana'da çocuklarla bir araya geldi

Yurthaber 23-04-2022 19:47

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana'da konuştu:

"Aramıza sokulmaya çalışılan fitnelere karşı her zaman uyanık olacağız. Her zaman kardeşçe bu topraklarda şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrasında da beraber bu irademizi sürdüreceğiz"

Yurthaber 23-04-2022 19:12

CHP'li Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'a saldırı! AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten saldırıya tepki

CHP'li Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, düzenlenen iftar programında bir grubun yumurtalı saldırısına uğradı. Olay sonrası Akay'dan açıklama gelirken AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ile saldırıyı kınadı.

Haber 21-04-2022 21:45

AK Parti MYK sonrası Çelik'ten flaş açıklamalar! 'Cumhurbaşkanımız müjdelerle duyuracak'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partinin MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın üzerinde çalıştığı projeyi duyurarak "İnşallah Cumhurbaşkanımız haziran ayında çeşitli müjdelerle açıklayacak" dedi.

Haber 18-04-2022 18:24

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa'ya baskınına tepki:

"İsrail güvenlik güçlerinin bu sabah Mescid-i Aksa'da Müslümanlara müdahalesi kabul edilemez. Biri çocuk yedi Filistinlinin ölmesine yol açan bu eylemleri şiddetle kınıyoruz" - "Uluslararası toplumu Mescid-i Aksa konusunda sorumluluğunu yerine getirmeye çağırıyoruz"

Yurthaber 15-04-2022 17:30

AK Parti Sözcüsü Çelik: Uluslararası toplumu, sorumluluğunu yerine getirmeye çağırıyoruz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Mescid-i Aksa'nın statüsüne ve maneviyatına dönük saldırılar ve tehditler hiçbir şekilde kabul edilemez. Uluslararası toplumu Mescid-i Aksa konusunda sorumluluğunu yerine getirmeye çağırıyoruz" dedi.

Haber 15-04-2022 17:06

AK Parti'den KDV açıklaması! 'Takip ediyoruz'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı KDV indirimleriyle ilgili açıklamada bulundu. Çelik, indirimlerin etiketlere yansıyıp yansımadığının takipçisi olduklarını söyledi.

Haber 05-04-2022 17:38

Adana'daki polis müdahalesi sosyal medyada gündem oldu! AK Parti'den orantısız güç kullanımı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan AK Parti MYK toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası Parti Sözcüsü Ömer Çelik gündeme dair açıklamalarda bulundu. Dün Adana'da Furkan Vakfı üyelerine yapılan polis müdahalesi hakkında da konuşan Çelik, "Orantısız güç kabul edilemez. 'Orantısız güç kullanımı hükümetin politikasıdır' demek tam bir hezeyandır." ifadelerini kullandı.

Haber 21-03-2022 17:41

Ömer Çelik'ten, Macron'un "NATO" sözlerine yanıt: Gerçekle yüzleşti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Partili milletvekilleriyle bir araya geldiği toplantının ardından Ömer Çelik önemli değerlendirmelerde bulundu. Rusya-Ukrayna savaşına değinen Çelik, "Barış umudu varsa buna en büyük katkıyı Türkiye yapacaktır." dedi. Macron'un NATO çıkışına da değinen Çelik, "NATO'nun varlığını sorgulayan Macron gerçekle yüzleşti." ifadelerini kullandı.

Haber 15-03-2022 13:47

Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'ay çiçek yağı' açıklaması

Son dakika haberine göre AK Parti MYK toplantısı sona erdi. Parti Sözcüsü Ömer Çelik toplantının ardından gündeme dair açıklamalarda bulundu. Çelik, son zamanlarda fiyat artışı ve marketlerde oluşan ayçiçek yağı kuyruğuyla ilgili, "Bu konuyla ilgili bakanlıklarımız açıklama yapıyor. Gıda sıkıntısı olmadığı net bir şekilde ifade edildi. Stokçular için gerekenler yapılacak. Esas olan vatandaşlarımızın korunmasıdır." ifadelerini kullandı.

Haber 07-03-2022 17:20

Ömer Çelik: Ukrayna - Rusya krizinde Türkiye anahtar ülke!

Rusya Ukrayna savaşı ile ilgili Türkiye’den de son dakika açıklamaları gelmeye devam ediyor. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin Rusya'nın Ukrayna saldırısını haksız ve hukuksuz bulduklarını söyleyerek ‘Türkiye diplomatik açıdan anahtar ülke’ ifadelerini kullandı. İşte son dakika açıklamasının detayları…

Haber 02-03-2022 13:42

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Bu işgali tümüyle reddediyoruz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Rusya'nın Ukrayna'ya başlattığı saldırıyla ilgili, "Bugün itibariyle uluslararası hukuku ağır biçimde ihlal eden çok vahim sonuçları olabilecek bir tablo ortaya çıktı. Bu işgali tümüyle reddediyoruz. Haksız ve hukuksuz bir eylemle bu sonuç ortaya çıkmıştır. İlk andan itibaren Ukrayna’nın toprak bütünlüğünden yana olduğumuzu, ilkelerimiz gereği güçlü bir şekilde savunacağımızı ifade ettik." dedi.

Haber 24-02-2022 18:17

Ömer Çelik'ten Kemal Kılıçdaroğlu'na elektrik faturası tepkisi! 'Kendi belediye başkanları bile...'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun elektrik faturalarına ilişkin açıklamalarına tepki gösterdi. Çelik, "Muhalefet etmekle kanunsuzluğu birbirine karıştıran, siyasi akılla ve demokrasiyle kavgalıdır. Bir kere daha Sn Kılıçdaroğlu’nun açıklaması, kendi belediye başkanları tarafından bile reddedilen, demokratik muhalefet konusunda yetersizliği gösteren bir açıklama olmuştur" dedi.

Haber 11-02-2022 15:45

Alevilere küfürler yağdıran videoya AK Partili Ömer Çelik'ten sert tepki

Alevilere yönelik küfür dolu sözler sarf eden Yakup T. sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Söz konusu videodaki hakaretler sonrası Yakup T. gözaltına alınırken, AK Parti'den de açıklama geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik "Alevi kardeşlerimize çirkin söz söyleyenler, insanlıktan nasibini almamıştır" dedi.

Haber 09-02-2022 14:50

AK Parti'den '7 Şubat' açıklaması: FETÖ'nün Hakan Fidan'ı hedef alarak...

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Bugün 7 Şubat. FETÖ’nün MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı hedef alarak, Cumhurbaşkanımız @RTErdogan’a ve meşru Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ne dönük darbe girişiminin 10. yıl dönümü. 7 Şubat’ın yıldönümünde Terör Örgütü FETÖ’yü bir kez daha lanetliyoruz." ifadelerini kullandı.

Haber 07-02-2022 15:21

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten, HDP'li Hüda Kaya'ya sert tepki! "İnsanlık dışı ifadesini lanetliyoruz"

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya’nın yaptığı bir paylaşım sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kaya’ya sert tepki gösterdi. HDP'li Kaya, Twitter hesabından “Dilerim geçmiş olmasın” paylaşımında bulunmasının ardından paylaşımı silip “Değer verdiğim insanların hatırına Tweet'imi sildim. Hepimiz iyilik ve barış ile kuşanalım" açıklamasını yaptı. Çelik ise Kaya’ya gösterdiği tepkide “Sayın Cumhurbaşkanımızın sağlığına dönük insanlık dışı ifadesini lanetliyoruz.” dedi.

Haber 06-02-2022 22:16

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Atatürk Anıtı'na düzenlenen saldırıya tepki:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasına yapılan saygısızlıkları ve provokasyonları kınıyoruz"

Yurthaber 04-02-2022 17:54

Son dakika: AK Parti'den, Atatürk anıtına saldırıya tepki: Provokasyonları kınıyoruz

Son dakika haberine göre AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Samsun'daki Onur Anıtı'na saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu. AK Partili Çelik, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına yapılan saygısızlıkları ve provokasyonları kınıyoruz." ifadelerini kullandı.

Haber 04-02-2022 17:35

Erdoğan'ın Ukrayna ziyareti... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ukrayna'ya yapacağı ziyarete ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu ziyaretin, bölge için önemine dikkat çekti.

Haber 02-02-2022 14:33

Son dakika: CHP'den AK Parti'ye yanıt! "Onların milletimize vermesi gereken çok hesap var"

CHP Sözcüsü Faik Öztrak yaptığı basın açıklamasında, ''Bizim AK Parti’den alacağımız kriz yönetimi dersi yoktur. Ama onların milletimize vermesi gereken çok hesap vardır.'' dedi. Öztrak ayrıca AK Parti Sözcüsü Çelik için de, "Cin olmadan adam çarpmayı bıraksın" ifadelerini kullandı.

Haber 26-01-2022 18:46

SON DAKİKA | AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Ekrem İmamoğlu'na balıkçıda yemek tepkisi

Son dakika haberine göre AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik 'balıkçıda yemek' tartışması ile ilgili olarak "Bu kriz döneminde, yüz binlerce İstanbullu perişan olmuşken bir belediye başkanının saatlerini restoranda geçirmesi tabii ki kriz yönetimi açısından zaaf oluşturur, siyasi bir tartışmanın sebebi olur" diye konuştu.

Haber 26-01-2022 15:31

AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (2)

"Pek çok kesim sadece krizin bir tarafına seslenebilirken, bir tek Türkiye krizin iki tarafına da yani hem Ukrayna tarafında hem Rusya tarafında olumlu karşılanan mesajları ve iradeyi ortaya koyabiliyor" - "Sedef Kabaş adlı kişinin yaptığı şey, hiçbir şekilde kabul edilemeyecek ahlaksız bir davranış biçimidir. AK Parti bu konularda hukuki ve siyasi olarak mücadelesini en kararlı biçimde sürdürecektir. Hakaret siyasetine de nefret siyasetine de asla geçit vermeyeceğiz"

Yurthaber 24-01-2022 19:41

Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Sedef Kabaş'a tepki

Son dakika haberine göre, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, 'Cumhurbaşkanına hakaretten' tutuklanan Sedef Kabaş için, "Cumhurbaşkanımızın makamına o ifadelerinin kullanılması başlı başına ahlak yoksunluğu ve pespayeliktir. Bunun hiçbir şekilde fikir özgürlüğü ile ilgisi yoktur." dedi.

Haber 24-01-2022 17:19

Son Dakika: Ömer Çelik'ten PYD'ye temsilcilik açma izni veren Rum kesimine tepki! "Cinayet şebekesine ofis açtırmak..."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) terör örgütü PKK'nın siyasi kolu olan PYD'ye Rum kesiminde temsilcilik açma izni vermesine ilişkin açıklamada bulundu. Çelik, "Cinayet şebekesine ofis açtırmak ve faaliyet serbestisi vermek Rum yönetiminin hanesine yazılmıştır. Rum yönetimi adını cinayet şebekesi bir terör örgütüyle yan yana yazdırmıştır" ifadesini kullandı.

Haber 20-01-2022 17:54

Son dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Akşener'e "Teröristbaşı Öcalan" yanıtı

Son dakika haberine göre AK Parti, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, "Teröristbaşının serbest bırakılacağı' iddialarına yanıt geldi. Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur ittifakına saldırması ise siyasi iftiradan başka bir şey değildir. Devletin başına bu şekilde iftira atmak, en temel siyasi ahlak ilkelerine aykırıdır." dedi.

Haber 20-01-2022 11:17

AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (2)

"Temennimiz Kazak halkının istediği şekilde Kazakistan'ın barışını, istikrarını, birlik bütünlüğünü, toprak bütünlüğünü koruyacak şekilde bu sıkıntılı günlerin geride bırakılmasıdır. Şu nettir, Türkiye her zaman dost ve kardeş Kazakistan'ın yanında olacaktır, şartlar ne olursa olsun" - "(Kudüs'te) Bu yeni yerleşim yerine onay verilmesini, buna Birleşmiş Milletler'in daha güçlü bir ses çıkarması gerektiğini, ses çıkarmakla kalınmaması gerektiğini, birtakım hukuki tedbirlerle engellenmesi gerektiğini ifade ediyoruz"

Yurthaber 10-01-2022 20:36

Son dakika: AK Parti'den Kılıçdaroğlu ve Özel'e tepki

Son dakika haberine göre AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik yaptığı açıklamada, "Geçenlerde sayın Kılıçdaroğlu bir televizyon programında hükümetimiz, partimizle ilgili gerçekle alakası olmayan iftira niteliğinde açıklamalarda bulundu. Ona hem TBMM Başkanımız hem de Ulaştırma Bakanımız gereken cevabı verdiler." dedi. Çelik ayrıca CHP'li Özgür Özel için de, "Çocukların din eğitimi alınmasını hedef gösterdi." ifadelerini kullandı.

Haber 10-01-2022 18:07

Son dakika: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na tepki

Son dakika haberine göre AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına tepki gösterdi. Çelik, "Cumhur İttifakı'na yönelik fitne siyasetinin bir parçası. Zehirli siyaset komediden faciaya dönüşmüş durumda." dedi.

Haber 05-01-2022 14:16

Son dakika: Kılıçdaroğlu'nun iddialarına AK Parti'den sert yanıt! "Tipik bir..."

Son dakika haberine göre AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MKYK sonrası canlı yayında açıklamalarda bulundu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'belediye başkanlarının telefonları dinleniyor' iddiasıyla ilgili Çelik, "Tipik bir fitne siyasetidir." ifadelerini kullandı.

Haber 29-12-2021 17:17

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten MYK sonrası 'asgari ücret' mesajı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Çelik, "Cumhurbaşkanımızın 2023 seçimlerinde tekrar aday olup olmayacağı konusu spekülasyona açık veya sorgulama konusu değil. Cumhur İttifakı’nın adayı tabii ki Cumhurbaşkanımızdır" dedi. Asgari ücretle ilgili de konuşan Çelik, "Hakkaniyetli bir tablo için tüm enstrümanlar kullanılmalı" açıklamasında bulundu.

Haber 30-11-2021 17:32

AK Parti'li Çelik: "Adana Stadyumu'nun yerine Millet Bahçesi inşa etmek üzere ilk adım atılıyor"

AK Parti'li Çelik: "Adana Stadyumu'nun yerine Millet Bahçesi inşa etmek üzere ilk adım atılıyor"

Yurthaber 29-11-2021 19:53