Şahap Kavcıoğlu kimdir?

Şahap Kavcıoğlu kimdir?

23 Mayıs 1967 Bayburt doğumlu Şahap Kavcıoğlu, bankacı ekonomist ve siyasetçidir. İlk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde gördü. Ardından İstanbul Üniversitesi Muhasebe Enstitüsünden denetim uzmanı eğitimi aldı. Ek olarak İngiltere'deki Hastings Collage'da işletme üzerine eğitim aldı. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. Kariyerine Esbank TAŞ'de müfettiş yardımcısı olarak başladı ve aynı bankada şube müdürü ve genel müdür yardımcısı pozisyonlarında görev aldı. Daha sonra Halkbank’ta İstanbul Bölge Koordinatörü, parakende bankacılık, kredi politikaları ve insan kaynakları ve organizasyonundan sorumlu genel müdür yardımcılığı yaptı. Kasım 2015 genel seçimleri'nde Adalet ve Kalkınma Partisinden Bayburt milletvekili seçildi. Ağustos 2018'de VakıfBank yönetim kurulu başkan vekilliği ve VakıfBank T.A.O. iştiraklerinden Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı yönetim kurulu başkanlığı görevlerinde bulundu. 20 Mart 2021'de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Naci Ağbal'ın yerine Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası başkanlığına atandı.

Şahap Kavcıoğlu Haberleri

Şahap Kavcıoğlu'na sert sözler! 'Meteoroloji Genel Müdürlüğüne git, staj yap'

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun enflasyonla ilgili olarak yaptığı konuşmaya sert tepki göstererek "Merkez Bankası Başkanı'na bir tavsiyede bulunalım; bence sen oradan kalk; Meteoroloji Genel Müdürlüğüne git, Meteoroloji Genel Müdürlüğünde staj yap" diye konuştu.

Haber 28-04-2022 18:50

Son dakika: 500 TL'lik banknot geliyor mu? Merkez Bankası Başkanı açıkladı

Son dakika: Sosyal medyada yayılan iddialar sonrası 500 TL'lik banknot ve 5 TL'lik madeni para gelip gelmeyeceği merak ediliyordu. Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'ndan iddialarla ilgili açıklama geldi. Kavcıoğlu,'Böyle bir şey konuşulduğunu sanmıyorum. Bir arkadaşın bir tweeti, ciddiye alınacak bir tarafı yok. Böyle bir hazırlığımız da yok.' açıklamasını yaptı.

Finans 28-04-2022 11:36

Kavcıoğlu’ndan dikkat çeken kur ve enflasyon mesajı

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Konyalı sanayicilerle bir araya geldi. Kavcıoğlu burada yaptığı konuşmada enflasyonla mücadele konusunda etkin çalışmalar yürüttüklerini, ancak döviz kurlarındaki oynaklığın giderilmesi ve enflasyonun düşmesi için Merkez Bankası’nın mücadelesine tüm kesimlerin destek vermesinin önemli olduğunu belirtti.

Finans 01-04-2022 12:44

Yılın ilk yatırımcı toplantısı! Kavcıoğlu'ndan büyüme açıklaması

Son dakika haberi: Yılın ilk yatırımcı toplantısında konuşan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, piyasalara ve ekonomiye ilişkin açıklamalarda bulundu. Toplantıda kritik mesajlar veren Kavcıoğlu, verilerin ilk çeyrekte de büyümenin güçlü olduğunu gösterdiğini ve baz etkisinin kalkmasıyla dezenflasyonist sürecin başlayacağını ifade etti. İşte son dakika haberinin detayları...

Finans 24-03-2022 11:35

Son dakika! Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan kur korumalı mevduat açıklaması: Yenileme tercih ediliyor

Son dakika: Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu kur koruma mevduatla ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, "Kur korumalı mevduata teveccüh büyük, yenileme tercih ediliyor. Yatırımcıların asla kaybetmeyeceği düzenlemeler yapıldı." dedi.

Finans 22-03-2022 18:59

Merkez Bankası faiz kararı açıklandı mı? Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? 17 Mart 2022 Perşembe

Merkez Bankası Mart ayı faiz kararı, bugün gerçekleştirilen toplantının ardından belli oldu. Bu kapsamda çok sayıda vatandaş Merkez Bankası faiz kararı açıklandı mı? Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? soru ve konu başlıklarının yanıtını öğrenmek için internette araştırma yapmaya başladı. Konuya ilişkin detaylar haberimizde...

Finans 17-03-2022 14:11

TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan 'kredi' açıklaması: 30 milyar dolar...

Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, Türkiye’nin sanayicilerin büyük gayretiyle dünya konjonktüründe başarılı bir sınav verdiğini anlattı. Kavcıoğlu, ihracatı artıracak hamlelerin her zaman yanında olduklarını dile getirerek, Eximbank kredilerinin 30 milyar dolara çıkarıldığını söyledi.

Finans 03-03-2022 14:52

Merkez Bankası faiz kararı açıklandı mı? Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? Faiz indirimi yapıldı mı?

Merkez Bankası faiz kararı bugün yılın 2. Para Politikası Kurulu toplantısı sonrası yapılan açıklama ile belli oldu. Merakla beklenen açıklama Merkez Bankası tarafından yapıldı. Bu son dakika gelişmesi sonrası Merkez Bankası faiz kararı açıklandı mı? Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? Faiz indirimi yapıldı mı? sorularının yanıtı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. TCMB tarafından her ay rutin olarak gerçekleştirilen toplantıya ilişkin detayları sizler için derledik...

Finans 17-02-2022 14:08

Merkez Bankası duyurdu: Gözler 27 Ocak'ta

Merkez Bankası (TCMB) yılın ilk enflasyon raporu bilgilendirme toplantısını 27 Ocak'ta Ankara'da gerçekleştireceğini duyurdu.

Finans 21-01-2022 11:11

Son dakika: Ekonomi kurmayları toplandı! Kritik toplantı başladı

Son dakika haberine göre, Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında toplandı. Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında, yeni ekonomi modelinin detayları konuşulacak. Son ekonomik gelişmeler değerlendirilecek.

Finans 18-01-2022 12:57

Yılın ilk faiz kararı açıklanıyor: Gözler 20 Ocak'taki Merkez Bankası kararında

Merkez Bankası yılın ilk faiz kararını 20 Ocak Perşembe günü açıklayacak. Analistler Merkez'in faizlerin yüzde 14'te sabit tutulacağı yönünde görüş bildirdi.

Finans 13-01-2022 14:46

Dövizdeki belirsizlik ihracatçıları harekete geçirdi! Kavcıoğlu ile kritik buluşma!

Merkez Bankası’nın döviz gelirlerinin yüzde 25’inin Merkez Bankası’na satılması yönünde aldığı karar ile harekete geçen ihracatçılar, piyasada yaşanan belirsizliği gidermek için Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile temasa geçti. TİM’in talebi üzerine bugün saat 14.00’te, TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, TİM Başkanı İsmail Gülle, birlik ve konsey başkanlarının katılacağı bir webiner toplantı yapılacak.

Finans 05-01-2022 10:35

Son dakika: Kavcıoğlu'dan döviz kuru ve swap görüşmeleri açıklaması

Son dakika haberine göre, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomist ve akademisyenlerle katıldığı toplantıda kur ve swap görüşmelerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, kurun çok hızlı aşağı inmesi durumunda TCMB'nin döviz alımlarına başlayabileceğini belirtti.

Finans 24-12-2021 17:10

Son dakika: Ekonomi zirvesi 5 saat sürdü

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplanan ekonomi zirvesi sona erdi. Toplantıya Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ve kamu bankalarının genel müdürleri katıldı. Kritik toplantı 5 saat sürdü.

Finans 13-12-2021 20:35

Son Dakika: Erdoğan, Kavcıoğlu ve Nebati'den ekonomi zirvesi

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ve kamu bankalarının genel müdürleriyle bir araya geldi.

Finans 13-12-2021 13:28

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'nun kız kardeşi hayatını kaybetti

Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu'nun kız kardeşi Serap Görcü hayatını kaybetti.

Haber 03-12-2021 22:01

Son Dakika: Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan flaş enflasyon açıklaması

Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklaması geldi. Kavcıoğlu, "TCMB , fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda enflasyonda kalıcı düşüşe işaret eden güçlü göstergeler oluşana ve orta vadeli yüzde 5 hedefine ulaşıncaya kadar elindeki tüm araçları kararlılıkla kullanmaya devam edecektir" dedi.

Finans 26-11-2021 10:44

Son Dakika: Kavcıoğlu'ndan kritik toplantı sonrası açıklama

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu banka genel müdürleri ve yöneticileriyle bir araya gelmişti. Kavcıoğlu toplantının ardından, "Bu toplantılar daha önce ayarlanan toplantılar, bir olağanüstü gelişme toplantısı değil. İyi bir görüşmeydi, faydalı bir bilgilendirme oldu. Sektör ve BDDK birbiriyle çok uyumlu. Bankacılık sektörümüz çok güçlü." açıklamasını yaptı.

Finans 25-11-2021 20:04

Gözler Merkez Bankasında! Kritik toplantı bugün yapılıyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu bugün banka Türkiye Bankalar Birliği üyeleriyle bir araya geliyor. Toplantıda ekonomideki gelişmelerin değerlendirileceği bildirildi.

Finans 25-11-2021 09:41

Son Dakika: Merkez Bankasından ekonomi zirvesi

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, akşam saatlerinde BDDK Başkanı ve banka müdürleriyle görüşecek.

Finans 24-11-2021 22:27

Muharrem İnce: Merkez Bankası Başkanı ve PPK Üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunacağız

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Merkez Bankası Başkanı ve PPK Üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Haber 18-11-2021 21:30

Enginyurt: Memleket batıyor bakan ortada yok

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt sosyal medya hesabından ekonomiyle ilgili eleştirilerde bulunarak, "Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Maliye Bakanı kim? Dünya kadar olay oluyor, faizler düşüyor ,döviz yükseliyor, memleket batıyor. Lütfi Elvan ortada yok." dedi.

Haber 28-10-2021 17:59

126 milyar dolar rezerv ne demek? 126 milyar dolar ne kadar, kaç TL?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun enflasyon raporu sunumunda önemli açıklamalar yaptı. Söz konusu açıklamalarda Başkan Kavcıoğlu, "Ticari kredi faiz oranlarındaki düşüşün etkisiyle önümüzdeki dönemde krediler sabit sermaye yatırımlarını daha fazla destekleyecektir. Rezerv rakamımız yaklaşık 126 milyar dolar seviyesine yükseldi. Kura müdahale gibi bir şey yok. Bankacılık sektörü olumlu tepki vermiştir, faizin daha da aşağı düşeceğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Finans 28-10-2021 12:57

Son Dakika: TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan faiz ve enflasyon açıklaması

Merkez Bankası (TCMB) yılın son Enflasyon Raporu bilgilendirme toplantısını fiziksel ortamda gerçekleştirdi. Politika faizinin 200 baz puan indirilmesinin ardından ilk açıklamasını yapan TCMB Başkanı Kavcıoğlu, "Enflasyonun 2021 yılı sonunda yüzde 18,4 , 2022 yıl sonunda ise yüzde 11,8 olarak gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz." dedi.

Finans 28-10-2021 11:04

TCMB Başkanı Kavcıoğlu faiz değerlendirmesini 28 Ekim'de yapacak

Merkez Bankası (TCMB) yılın son Enflasyon Raporu bilgilendirme toplantısını, 28 Ekim'de fiziksel ortamda gerçekleştirecek.

Finans 22-10-2021 14:55

Son Dakika: Merkez Bankası ekim ayı faiz kararını açıkladı!

TCMB, Para Politikası Kurulu bugün Şahap Kavcıoğlu başkanlığında toplandı. Toplantının ardından ekim ayı faiz kararına ilişkin, "Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 18’den yüzde 16'ya indirilmesine karar vermiştir." açıklaması geldi.

Finans 21-10-2021 14:00

Merkez Bankasının faiz kararı ne olacak? İşte Reuters, Bloomberg, Foreks'ten son tahminler

Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu faiz kararını bugün öğleden sonra saat 14'te açıklayacak. Banka bir önceki toplantıda politika faizini yüzde 19'dan yüzde 18 seviyesine çekmişti. Türk Lirası'nda düşüş sürerken piyasaların gözü faiz kararına çevrilmiş durumda. İşte Reuters, Bloomberg, AA Finans ve Foreks'ten gelen son tahminler...

Finans 21-10-2021 08:59

Yabancı stratejistler Merkez Bankasının faiz indirimi yapmasını bekliyor

Yabancı stratejistler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) yarın açıklayacağı Para Politikası Kurulu toplantısında faiz indirimine gideceğini öngörüyor.

Finans 20-10-2021 11:44

İYİ Parti'den Merkez Bankası Başkanı'na çağrı: Dolar 9.30 oldu

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem doların 9.30 seviyesini aşmasının ardından Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'na seslenerek, "125 milyar dolar rezerv iddianız doğruysa piyasaya satış yapıp, doların ateşini söndürmeniz gerekmez mi?" çağrısından bulundu.

Haber 18-10-2021 18:51

Dolar yeni haftaya yeni rekorla başladı! İşte ilk rakamlar

Geçtiğimiz hafta cuma günü 9,27 lira seviyesinden haftayı rekorla kapatan dolar/TL kuru yeni haftaya yeni rekorla başladı. Dolar/TL haftanın ilk gününe 9,30'luk yeni zirveyle başladı. Öte yandan bu hafta yurt içi piyasaların gözü Merkez Bankasının alacağı yeni faiz kararında olacak.

Finans 18-10-2021 09:21

Son Dakika: Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan dolar açıklaması

Son dakika haberine göre Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, dolarda yaşanan yükselişle ilgili olarak "Döviz kuru dünyada da gelişmelerle güçleniyor. Hepsi önemli. Hepsi etkiliyor. Biz de bu anlamda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah her şey daha güzel olacak." açıklamasını yaptı.

Finans 15-10-2021 17:20

Son Dakika: TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan enflasyon ve rezerv açıklaması

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda açıklamalar yaptı. Kavcıoğlu, "Enflasyondaki yükseliş geçici faktörlerden kaynaklanıyor. Cari işlemler dengesi iyileşmektedir. Bu hafta açıklanacak rezerv rakamımız 123,5 milyar dolar seviyesine yükselmiştir." dedi.

Finans 11-10-2021 14:39

Reuters'ın Merkez Bankası Başkanı iddiasına ilk tepki! Fahrettin Altun: Endişe verici

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Reuters'ın Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile ilgili haberini sosyal medyadan yaptığı açıklama ile yalanladı.

Finans 08-10-2021 12:23

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'ndan dikkat çeken enflasyon mesajı

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu yaptığı açıklamada, "Yılın geri kalanında cari işlemerdeki iyileşme devam edecek. Çekirdek enflasyon göstergelerinde yavaşlama görüyoruz" dedi.

Finans 07-10-2021 10:23

Resmi Gazete'te yayımlandı! Yeni 20 TL ve 5 TL'lik banknotlar bugün tedavüle giriyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), E9 Emisyon Grubu V. tertip 20 TL ve 5 TL banknotlar bugünden itibaren tedavüle verecek. Yeni banknotlarda TCMB Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Tümen ve Başkan Yardımcısı Dr. Uğur Namık Küçük'e ait imzalar yer alacak.

Finans 29-09-2021 08:04

TCMB Başkanı'ndan faiz indirimine ilişkin ilk açıklama!

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Finansın Geleceği Zirvesi'nde konuşmasında, "Salgın dönemi 2008'den daha maliyetli oldu" ifadesini kullandı. Kavcıoğlu, sürpriz faiz indirimiyle ilgili ilk açıklamasını yaparak, "Faiz indirimi kararıyla salgının ekonomik etkilerini gidermek için ilk aksiyonu aldık." dedi.

Finans 28-09-2021 14:27

TCMB Başkanı Kavcıoğlu: Dolarda yükselişin sürmesi için bir neden yok

Dolar/TL , Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın faiz indirimi sonrasında geçen hafta yüzde 3’e yakın yükseliş kaydederken küresel piyasalarda en yüksek 8,89 seviyesini gördü. Öte yandan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, dolarda yükselişin sürmesi için bir neden olmadığını paylaştı.

Finans 28-09-2021 08:45

"Dün alınan karar ne TCMB hedefleri ile tutarlı ne de piyasalara güven verebilen bir karardı"

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından dün yapılan açıklamada, eylül ayına ilişkin faiz kararı bir puan indirilerek yüzde 18 olarak açıklanmıştı. Prof. Dr. Selva Demiralp bu kararı değerlendirerek, "Dün alınan karar ne TCMB hedefleri ile tutarlı, ne iletişimi etkili, ne de piyasalara güven verebilen bir karardı." yorumunda bulundu.

Finans 24-09-2021 09:01

Uzman isim faiz kararını değerlendirdi: Erken başlamış indirim

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nun kararının erken başlamış indirim olduğunu değerlendiren Doç. Dr. Atilla Çifter, politika faizindeki bu kararın eski başkan Naci Ağbal'ın Kasım 2020’de yaptığı 475 baz puanlık artış sonrası ilk aşağı yönlü hareket olduğunu vurguladı. Çifter, “Merkez Bankası’nın faiz indiriminde hem çekirdek enflasyona bakması hem de bir gün önce FED’in politika faizini sabit tutması etkili oldu” dedi.

Finans 23-09-2021 16:30

Son Dakika: Merkez Bankası eylül ayı faiz kararını açıkladı!

TCMB, Para Politikası Kurulu bugün Şahap Kavcıoğlu başkanlığında toplandı. Toplantının ardından eylül ayı faiz kararına ilişkin, "Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 19’dan yüzde 18’e indirilmesine karar vermiştir." açıklaması geldi.

Finans 23-09-2021 14:00

Merkez Bankası'nın faiz kararı ne olacak? İşte iki farklı anketin sonuçları

Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu'nun (PPK) bugün yapılacak toplantısında enflasyondaki yükselişi gözeterek politika faizini %19 seviyesinde sabit bırakması bekleniyor. Anketlerde ise aylar sonra ilk kez indirim beklentisi yer aldı. İşte AA Finans ve Reuters anketinin sonuçları...

Finans 23-09-2021 08:30

Merkez Bankası politika faiz kararı ne olacak? Sabit kalması bekleniyor

23 Eylül'de Merkez Bankası'nın PPK toplantısı gerçekleştirilecek. Yapılan anketlerde politika faiz kararının sabit tutulması bekleniyor. Öte yandan uzun zamandır ilk kez faizlerin düşürülmesini bekleyen kurum ve ekonomistler var.

Finans 20-09-2021 08:17

TCMB eylül ayı politika faiz kararı ne olacak? Çarpıcı ankette 'indirim' ilk kez göze çarptı

Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu'nun (PPK) önümüzdeki haftaki toplantısında enflasyondaki yükselişi gözeterek politika faizini %19 seviyesinde sabit bırakması bekleniyor. Ankette ise aylar sonra ilk kez tek kurum da olsa indirim beklentisi girdi.

Finans 14-09-2021 15:40

Son Dakika: TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklaması!

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası ekonomi toplantısında bir konuşma gerçekleştirdi. TCMB Başkanı Kavcıoğlu, "Kısa vadede enflasyon görünümünde etkili olan geçici unsurların etkisini yitireceğini ve son çeyrekte enflasyonun düşüş eğilimine gireceğini düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

Finans 08-09-2021 11:48

Son Dakika: Merkez Bankası ağustos ayı faiz kararını açıkladı!

Son dakika haberine göre, Merkez Bankası Para Politikası Kurulu bugün Şahap Kavcıoğlu başkanlığında toplandı. Toplantının ardından TCMB tarafından ağustos ayı faiz kararı açıklaması geldi. Açıklamada, "Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 19 düzeyinde sabit tutulmasına karar vermiştir." denildi.

Finans 12-08-2021 14:01

Son Dakika! Merkez Bankası'ndan dijital para açıklaması: Eylül ayında başlıyoruz!

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu dijital para birimi için eylül ayında çalışma yapacaklarını bildirdi.

Finans 29-07-2021 12:09

Son Dakika: TCMB Başkanı Kavcıoğlu yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, yılın üçüncü enflasyon raporunun tanıtımı dolayısıyla düzenlenen bilgilendirme toplantısında açıklamalarda bulundu. Merkez Bankası, 2021 yıl sonu için yüzde 12,2 olan enflasyon tahminini yüzde 14,1 olarak yukarı yönlü güncelledi.

Finans 29-07-2021 10:57

Son Dakika: Merkez Bankası temmuz ayı faiz kararını açıkladı!

Son dakika haberine göre, Merkez Bankası Para Politikası Kurulu bugün Şahap Kavcıoğlu başkanlığında toplandı. Toplantının ardından TCMB tarafından temmuz ayı faiz kararı açıklaması geldi. Açıklamada, "Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 19 düzeyinde sabit tutulmasına karar vermiştir." denildi.

Finans 14-07-2021 14:01

Merkez Bankası'nın faiz kararı ne olacak? İşte Reuters anketi

Merkez Bankası'nın (TCMB) önümüzdeki hafta Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında enflasyondaki artan yukarı yönlü riskleri gözeterek politika faizini %19 seviyesinde sabit bırakması bekleniyor.

Finans 14-07-2021 08:44