Ümit Özdağ kimdir?

Ümit Özdağ kimdir?

3 Mart 1961 Tokyo, Japonya doğumlu Ümit Özdağ, siyasal bilimler profesörü, siyasetçi ve yazardır. İlk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini Münih Üniversitesi ile Gazi Üniversitesi’nde siyasal bilgiler bölümünde tamamlamıştır. Uzun yıllar üniversitelerde öğretim görevlisi olan Özdağ, 1999'da Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezini, 2003'te Diyanet Araştırmaları Merkezini, 2006'da ise 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü'nü kurdu. Siyasi yaşamına MHP’de başlamış parti yönetimi ile yaşadığı sorunlar sonrası 2017’de İyi Parti’nin kurucuları arasına katıldı. 2012’de İyi Parti’den ayrılarak Zafer Partisi’ni kurdu. Evli olan Özdağ’un bir de çocuğu bulunmaktadır.

Ümit Özdağ Haberleri

Erzincan İliç’te siyanür akan borulardan birisinin kırıldığı ve 20 ton tehlikeli maddenin Fırat Nehri'ne aktığı iddiası ortalığı karıştırdı!

Erzincan İliç’teki altın madeninin siyanür borularından birisinin kırıldığı ve 20 ton civarında siyanürün çevreye yayıldığı jandarma tutanağına yansıdı. Maden işletmesi hakkında çevreyi kirlettiği iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, maden ocağı bölgesinde çok konuşulacak açıklamalara imza attı. Öte yandan konuyla ilgili Erzincan Valiliği'nden de açıklama geldi.

Haber 24-06-2022 21:27

'Yanlış çıkarsa kamuoyundan özür dileyeceğim' diyen Ümit Özdağ'dan dikkat çeken açıklamalar: Türk halkından gizleniyor

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Vatandaşlık alanların Türk halkından gizlendiğini iddia eden Özdağ, ülke genelinde bir nüfus müdürlüğünde mümkün olan en az belgeyle günde 180-200 kişi arasında vatandaşlık işleminin yapıldığını ileri sürdü.

Haber 22-06-2022 13:51

Ümit Özdağ'dan ses getirecek iddia! CHP bir ismi daha mı disipline sevk edecek? "Sığınmacılara dokunan yanıyor"

Sığınmacılarla ilgili söylemleriyle sık sık gündeme gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan bu kez CHP ile ilgili bir iddia geldi. Özdağ, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın ihraç istemiyle disipline sevk edilmesinin ardından bir belediye başkanının daha sığınmacılarla ilgili kullandığı ifadelerden dolayı disipline gönderileceğini belirtti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştiren Özdağ, "CHP'de sığınmacılara dokunan yanıyor." dedi.

Haber 20-06-2022 20:34

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, partisinin Kocaeli İl Kongresi'ne katıldı

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, partisinin Kocaeli İl Kongresi'ne katıldı

Yurthaber 19-06-2022 16:37

Son ankette çarpıcı sonuçlar! Zafer Partisi'ndeki değişiklik dikkat çekti

Türkiye 2023'de yapılması beklenen seçimlere hazırlanıyor. Partiler ve araştırma şirketleri ise anket çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Son anket sonuçları PİAR araştırma şirketi tarafından paylaşıldı. Aylık olarak yayınlanan anket sonucunda bir önceki aya göre Ümit Özdağ'ın genel başkanı olduğu Zafer Partisi'ndeki değişiklik dikkat çekti. Peki diğer siyasi partilerdeki son durum ne? İşte son ankette yer alan çarpıcı sonuçlar...

Haber 18-06-2022 21:45

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Konya'da partililerle bir araya geldi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Konya'da partililerle bir araya geldi

Yurthaber 17-06-2022 17:44

Ümit Özdağ'ın 'yumurta' sözleri üzerine alkışlar koptu! "Dediler ki 'Sayın Özdağ, dikkat edin'

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, konuşmacı olarak gittiği bir üniversitede öğrencilerle bir araya geldiği sırada kendisine yumurta atılarak protesto yapılacağının söylendiğini dile getirdi ve elindeki yumurtayı gösterip "Ben de yumurtamı getirdim beraberimde. Ve dedim ki 'Yumurta atacaklara haber verin, benim yumurta daha sert, çünkü pişirttim" dedi.

Haber 16-06-2022 16:21

3. ittifak iddiası! Mustafa Sarıgül'ün beğendiği paylaşım gündem yarattı: Muharrem İnce, Ümit Özdağ, Fatih Erbakan, Önder Aksakal, Hüseyin Baş...

Seçimlere bir yıl kala erken seçim iddialarıyla kulisler hareketlendi. 6'lı masanın dışında kalan partilerin yeni bir ittifak kuracağı iddiaları ise her geçen gün daha çok konuşulmaya devam ediyor. Son olarak TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül'ün yeni ittifak iddialarıyla ilgili sosyal medyada yaptığı hamle dikkat çekti. 3. ittifak iddiaları yeniden gündem oldu...

Haber 14-06-2022 16:47

Fenerbahçe'den Özdağ'ın "Gustavo" paylaşımına tepki

Fenerbahçe Spor Kulübü: "Kulübümüzün ve sözleşmesi devam eden, üç yıldır formamıza saygıyla, sorumlulukla hizmet eden, takımımızın kaptanlığını yapmış bir futbolcusunun adının kullanılması, ima edilmesi kabul edilemezdir."

Yurthaber 13-06-2022 15:27

Son dakika: Fenerbahçe'den Ümit Özdağ açıklaması! "Geri adım atılmasını bekliyoruz"

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Twitter'dan paylaştığı son video ile Fenerbahçe taraftarlarının tepkisini çekmişti. Özdağ, tweet'inde Luiz Gustavo ve Fenerbahçe'yi konu almıştı. Fenerbahçe'den Ümit Özdağ ile ilgili açıklama geldi.

Spor 13-06-2022 13:17

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, partisinin Antalya İl Kongresi'nde konuştu:

"Esen rüzgarı, teşkilatların oluşturduğu yelkenlere dolduramazsak istediğimiz sonucu alamayız. Yoksa rüzgar tekneyi bildiği gibi götürür. Bu partinin yelkenleri teşkilatlardır. Teşkilatlarımızdan bu nedenle iyi performans bekliyoruz"

Yurthaber 12-06-2022 14:12

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ sosyal medyada paylaşmıştı, Hatay Valisi'nden açıklama geldi! Suriyeliler...

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, geçtiğimiz gün Twitter hesabından 'bir doktorun notu' diyerek yaptığı paylaşımda, Hatay'da yaşanan doğumlarda Suriyeli bebek sayısının fazla olduğunu ifade etmişti. Kamuoyunda konuşulan konuyla ilgili Hatay Valisi Rahmi Doğan, kentte yaşayan Suriyelilerle ilgili son bilgileri açıkladı.

Haber 11-06-2022 18:19

İYİ Partili Oral'ın Kılıçdaroğlu ve "alevi-sünni" açıklamaları ses getirdi! Ümit Özdağ'dan çarpıcı Akşener ve Yavaş iddiası

İYİ Partili Halil İbrahim Oral'ın, Kılıçdaroğlu'nun olası adaylığı konusunda yaptığı konuşmada söylediği sözlerin yankıları sürerken, Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'dan gündeme oturacak bir iddia geldi. Oral yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun 'alevi' olmasına değinirken, bu durumun sünni kesim tarafından endişe uyandırabileceğini ifade etmişti. Bu konuşmayı Twitter hesabından paylaşan Özdağ, muhalefetin olası adaylığı konusunda bomba açıklamalarda bulundu...

Haber 09-06-2022 14:29

Bakan Koca'dan Ümit Özdağ'ın paylaşımına tepki! "Düzeltmeniz için sizi aradım... Sataştınız"

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yaptığı bir paylaşımda Reyhanlı Devlet Hastanesi'nde 2 acil nöbetçi doktorunun da Suriyeli olduğu iddialarına yer vermiş ve dikkat çeken ifadeler kullanmıştı. Özdağ, daha sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kendisini arayıp acil servisteki 4 doktorun ikisinin Türk, ikisinin Suriye kökenli olduğunu söylediğini duyurmuştu. Özdağ'ın paylaşımında kullandığı bazı ifadelere Bakan Koca'dan tepki geldi. Bakan Koca "Bakan arkadaşıma sataştınız" dedi.

Haber 07-06-2022 19:29

Ümit Özdağ'dan ittifak ve oy oranı açıklaması

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, partisinin diğer partilerle ittifaka girmeyeceğini söyledi. Partisinin tek başına seçime gireceğini ifade eden Özdağ, oy oranlarının ise 7.4 olduğunu açıkladı.

Haber 07-06-2022 13:32

Özdağ'dan Beyazıt Öztürk tweeti: Saniyeler içinde geri sildi

Sosyal medyayı en aktif kullanan siyasilerden biri olan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, akşam saatlerinde attığı bir tweeti silmek zorunda kaldı. Tweette ünlü şovmen Beyazıt Öztürk'ü tebrik eden Özdağ, hesabın gerçek olmadığını anlayınca kendi paylaşımını hemen kaldırdı.

Haber 03-06-2022 22:39

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ'dan Esenyurt'ta partililerle buluştu

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ'dan Esenyurt'ta partililerle buluştu

Yurthaber 02-06-2022 16:34

Muharrem İnce'den Ümit Özdağ'a ziyaret

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ve heyeti, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ı ziyaret etti. İki partinin heyetlerinin görüşmesinde "Tarımsal Üretim Su ve Gıda Güvenliği Raporu" ele alındı.

Haber 30-05-2022 16:06

Yeni ittifak geliyor! Adalet Partisi lideri Vecdet Öz duyurdu: 3. ittifak kurulacak, sıkı dursunlar!

Üçüncü ittifak iddialarıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Adalet Partisi Başkanı Vecdet Öz, merkez sağda yeni bir ittifak hazırlıklarına başladıklarını belirtti. 3. ittifakın kurulacağını açıklayan Adalet Partisi lideri Öz, "3. ittifakla ilgili çalışmalar başladı, önümüzdeki günlerde bu sürpriz ortaya çıkacak. Sıkı dursunlar" ifadelerini kullandı. Geçtiğimiz günlerde Adalet Partisi'nin Ümit Özdağ'ın liderliğindeki Zafer Partisi'yle ittifak yapacağı iddiaları kamuoyuna yansımıştı.

Haber 24-05-2022 10:32

İBB'nin konseri tartışma yarattı! "Atatürk yüzüne bakar mı senin?"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 19 Mayıs'ta düzenlenen Apolas Lermi konseri sosyal medyada tepki çekti. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da konsere tepki göstererek, "İmamoğlu, 19 Mayıs’ta '19 Mayıs Pontus soykırımıdır' iftirasını atan adama konser verdiriyor. Allah aşkına zerre kadar milli kimliğin yok mu?" ifadelerini kullandı.

Haber 19-05-2022 19:57

Son dakika: Ümit Özdağ'ın paylaştığı video gündem yarattı! Arapça konuşan bir kişi aldığı Türk pasaportunu paylaştı

Son dakika haberi: Ümit Özdağ'dan yine çok konuşulacak bir paylaşım geldi. Zafer Partisi lideri Özdağ'ın sığınmacıların Türk pasaportu aldığına dair iddialarla ilgili yaptığı paylaşımda, Arapça konuşan bir kişinin pasaport aldığı ve hükümete teşekkür ettiği görüldü. Söz konusu görüntüler kısa sürede sosyal medyada yayıldı.

Haber 18-05-2022 16:19

Çok konuşulacak seçim anketi! Demirtaş, Ümit Özdağ, Tanju Özcan... Kemal Kılıçdaroğlu'nu geçtiler

Siyaset sahnesi son dönemde oldukça gergin. Kaftancıoğlu kararının ardından hükümete sert sözlerle yüklenen CHP lideri Kılıçdaroğlu, son paylaşımını Arapça yapmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Kılıçdaroğlu'na tazminat davası açmıştı. SONAR'ın seçim anketinde birbirinden ilginç sonuçlar yer aldı. İşte Ümit Özdağ ve Tanju Özcan sürprizi!

Haber 17-05-2022 12:12

Son dakika… Ümit Özdağ’dan Davutoğlu’na çok konuşulacak 'Süleyman Soylu' çağrısı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’na çok konuşulacak bir Süleyman Soylu çağrısı geldi. Özdağ, Haziran-Kasım 2015 seçimlerinin olduğu süreci işaret ederek Davutoğlu’na Süleyman Soylu hakkında bildiklerinin olduğunu iddia ederek konuşması çağrısında bulundu. İşte Ümit Özdağ’ın yaptığı son dakika açıklamasının detayları…

Haber 16-05-2022 12:16

Ümit Özdağ'dan Süleyman Soylu'ya tazminat davası

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya hakkındaki sözlerinden dolayı manevi tazminat davası açtı. Bakan Soylu'nun katıldığı bir televizyon kanalında Ümit Özdağ hakkındaki sözleri büyük tartışma yaratmıştı.

Haber 12-05-2022 10:58

Son dakika haberi: Sığınmacılarla ilgili çıkışları gündem olmuştu... Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında İçişleri Bakanlığından suç duyurusu!

Son dakika haberi: Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ sığınmacılarla ilgili söylemleri ve hamleleri nedeniyle sık sık siyasetin gündeminde yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı önüne giderek Süleyman Soylu ile görüşmek istediğini söylemesinin ardından Bakan Soylu ile de aralarında sert bir polemik yaşanan Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Özdağ, suç duyurusuyla ilgili yanıtını sosyal medya hesabından verdi. İşte detaylar...

Haber 11-05-2022 16:03

Ümit Özdağ’a büyük şok! Zafer Partisi seçime giremiyor mu? İşte YSK’nın yayınladığı o liste…

Son günlerin en çok konuşulan partilerinden birisi olan Zafer Partisi’nin YSK’nın yayınladığı seçime katılma yeterliliğine sahip olan partilerin olduğu listede yer almadığı iddia edildi. Şimdi herkes Ümit Özdağ’ın kurucusu olduğu Zafer Partisi’nin seçime girip giremeyeceğini merak ediyor. İşte YSK’ın yayınladığı o liste ve son dakika haberinin detayları…

Haber 11-05-2022 07:13

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'a AK Partili Özkan'dan 'sığınmacı' tepkisi! 'Bu bir faşizm geleneğidir'

Siyasetteki 'sığınmacı' çıkışlarıyla dikkatleri üzerine toplayan Ümit Özdağ'a tepkiler sürüyor. Son olarak AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan Özdağ'a 'faşizm' eleştirisi yöneltti. Özkan "CHP'nin bu faşizan geleneğini Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yine CHP geleneği olarak sürdürmeye gayret etmektedir" ifadelerini kullandı.

Haber 10-05-2022 16:58

Ümit Özdağ'dan Kılıçdaroğlu'na çağrı! "Şike yapıyorsun" diyerek seslendi

Son dakika haberi: Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugün yapmış olduğu açıklamalar sonrası çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu'na "Şike yapıyorsunuz" diyen Ümit Özdağ, CHP liderini televizyonda tartışmaya davet etti.

Haber 10-05-2022 16:41

Ümit Özdağ ile Bakan Soylu arasında 'Soros çocuğu' gerilimi! 'Türk milliyetçileri değerlendirecektir'

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında yaşanan gerilim sürüyor. Ümit Özdağ, Bakan Soylu'nun Özdağ için kullandığı 'Soros çocuğu' sözleriyle kendisine küfrettiğini öne sürdüğü dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Haber 10-05-2022 13:41

Davutoğlu'ndan çok konuşulacak seçim iddiası!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ önceki gün yaptığı konuşmada Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na seslenmişti. Özdağ'ın seslenişi sonrası Davutoğlu, Mersin'de katıldığı programda çok konuşulacak bir seçim iddiasını dile getirdi.

Haber 10-05-2022 09:53

Ümit Özdağ, katıldığı söyleşide öğrenciler tarafından protesto edildi

Türkiye'deki düzensiz göçmen ve sığınmacıları ülkelerine geri gönderme vaadiyle dikkat çeken Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Ankara'daki bir üniversitede protesto edildi. Üniversitede bir söyleşiye katılan Özdağ'ı protesto eden öğrenciler, özel güvenlik görevlileri tarafından dışarı çıkartıldı. Atılan sloganlar nedeniyle Prof. Dr. Özdağ, bir süre konuşmasına ara vermek zorunda kaldı.

Haber 09-05-2022 20:17

Son dakika: Gerilimin ardından son seçim anketinde dikkat çeken oy oranı! Dengeler değişti Ümit Özdağ ve İmamoğlu...

Son seçim anketinde dikkat çeken sonuçlar var! Son dakika haberine göre yeni kurulan bazı partiler barajın altında kaldı. Göçmenler konusundaki çıkışının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile gerilim yaşayan ve bakanlığa giden Ümit Özdağ'ın partisinin oy oranı ne kadar oldu? İşte son dakika gelişmeleri...

Haber 09-05-2022 13:43

Son dakika: Ümit Özdağ 'Bazı operasyonları yönettiğim doğrudur' diyerek duyurdu! 'Gidin MİT'e sorun...'

Son dakika haberi: Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, canlı yayında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Partisinin genel merkezinde konuşan Özdağ, 'Benim için operasyon çocuğu dediler. Gidin MİT'e sorun gelecek cevabı inanın ben de çok merak ediyorum.' derken Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu'na da mesaj gönderdi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 09-05-2022 13:42

Tüm gözler yarınki konuşmaya çevrildi! Ümit Özdağ'dan 'seçim barajı' çıkışı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan 'seçim barajı' açıklaması geldi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Özdağ'ın açıklamasının ardından yarın yapacağı konuşmada neler söyleyeceği merak konusu oldu. Özdağ'ın açıklamasında kullandığı 'yeni siyasi dengeler' ifadesi de ayrıca dikkat çekti.

Haber 08-05-2022 14:45

SON DAKİKA | Zafer Partisi ilçe başkanı Adem Şeker gözaltına alındı! Ümit Özdağ'dan tepki

Son dakika haberi: Zafer Partisi Arnavutköy İlçe Başkanı Adem Şeker gözaltına alındı. Şeker'in pankart ve yazılar nedeniyle ilgili gözaltına alındığı öğrenildi. Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yla yaşadığı polemikle gündem yaratan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, söz konusu gözaltı kararına tepki gösterdi.

Haber 08-05-2022 10:56

Son dakika | Zafer Partisi ile ittifak için açık kapı bıraktı! Vecdet Öz'den Ümit Özdağ açıklaması

Son dakika haberi: Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz'den Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi. Olası yeni bir ittifak için kapıyı açık bırakan Öz, "Ümit Özdağ’ın milliyetçiliği Atatürk milliyetçiliğine yaklaşmıştır ve bu bize yakın gelmektedir" diye konuştu.

Haber 08-05-2022 08:03

Gerilim sürüyor... Ümit Özdağ'dan Devlet Bahçeli'ye "Meşrebi bulanık" yanıtı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaşadığı polemik sonrası bazı kesimlerden destek, bazı kesimlerden tepki alan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, kendisine sert sözlerle yüklenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi. MHP liderinin, "Meşrebi bulanık" sözlerine cevap veren Özdağ, Bahçeli'nin, kendisi hakkında böyle bir ifade kullanmayacağını ifade Özdağ, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Haber 07-05-2022 07:46

Davutoğlu'ndan dikkat çeken açıklamalar! '6’lı iş birliği masası içerisinde...'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, seçimlerle ilgili olarak yaptığı açıklamada "Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girmekle ilgili yeni seçim yasasına göre ittifak içinde olmak ya da ayrı ayrı girmek gibi bir fark kalmadı. Bu bağlamda kendi logomuz, kendi ismimizle girmeye öncelik veriyoruz. Ancak her opsiyona açığız. Bu bağlamda 6’lı iş birliği masası içerisinde daha farklı opsiyonlar gündeme gelebilir" diye konuştu.

Haber 06-05-2022 21:04

Son Dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Özdağ'a tepki! "Kasıtlı gerilim politikaları ve yürütülen iftira kampanyaları açık provokasyondur"

Son dakika haberi: AK Partisi Sözcüsü Ömer Çelik Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasındaki gerilim ile ilgili de açıklamada bulundu. Çelik, Özdağ'a tepki göstererek "Devlet kurumlarına, İçişleri Bakanımıza ve İçişleri Bakanlığımıza dönük kasıtlı gerilim politikaları ve yürütülen iftira kampanyaları açık provokasyondur." dedi. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 06-05-2022 16:52

MHP lideri Devlet Bahçeli'den Ümit Özdağ'a sert tepki! 'Pis bir kumpas, küstah bir tertip...'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasındaki gerginlik sürerken MHP lideri Devlet Bahçeli'den açıklama geldi! Ümit Özdağ'a sert sözlerle yüklenen Devlet Bahçeli, 'Maksadı bulanık, meselesi bunalım çıkarmak' diyerek Özdağ'ı eleştirdi.

Haber 06-05-2022 15:33

SON DAKİKA: Ümit Özdağ, İçişleri Bakanlığı'na alınmadı! Süleyman Soylu'ya bu sözlerle yüklendi: 'İkimizden biri ölene kadar...'

Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında başlayan 'Soros' polemiği olay yarattı. Özdağ, Bakan Soylu'nun canlı yayında kullandığı ifadeler sonrası bugün saat 10.40'ta Meclis binası önüne geldi. İçişleri Bakanlığına yürümek istediğini belirten Özdağ'a izin verilmedi. "Polis arkadaşlarının arkasına saklanma" diyerek İçişleri Bakanı Soylu'ya seslenen Özdağ, "İkimizden biri ölene kadar bu iş devam edecek." diye konuştu.

Haber 06-05-2022 14:06

Ümit Özdağ'ın yürüyüş anında İçişleri Bakanlığı'ndan çok konuşulacak gönderme! 'Hayvandan aşağıda görürüm' sözleri sonrası...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasındaki gerilim sürüyor. Son dakika bilgisine göre Ümit Özdağ, İçişleri Bakanlığı'na alınmadı. Emniyet güçleri Özdağ'a izin vermedi. Sert eleştirilerde bulunan Ümit Özdağ'ın açıklamaları sıcaklığını korurken bakanlıktan sürpriz bir fotoğraf geldi.

Trend 06-05-2022 14:06

Son dakika... Ümit Özdağ - Süleyman Soylu gerilimine İYİ Parti de katıldı! 'Korkmuş ve incinmiş...'

Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasındaki gerilim devam ederken İYİ Parti'den dikkat çeken bir yorum geldi. Meral Akşener'e yakınlığıyla bilinen İYİ Parti Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır, sosyal medya hesabından bir tweet atarak 'Senaryosu kötü yazılmış bir tiyatroyu izliyoruz' dedi. Ümit Özdağ'ın yanıtı da sert oldu.

Haber 06-05-2022 14:05

Son dakika haberi: Süleyman Soylu ile Ümit Özdağ arasındaki gerilim sürüyor! 'Saat 11:00'de geleceğim, silahsız...'

Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasındaki gerilim tavan yaptı. Bakan Soylu katıldığı canlı yayında Özdağ için sert ifadeler kullanmıştı. Özdağ da sosyal medya üzerinden aynı sertlikte bir yanıt vererek, "Ben yarın saat 11.00’de tek başıma ve silahsız İçişleri Bakanlığı önünde olacağım. Zerre kadar cesaretin varsa beni şerefli Türk Polisinin arkasına saklanmadan bakanlık kapısında bekle..." dedi. İşte detaylar...

Haber 06-05-2022 09:31

Suriyeli sığınmacının yorumu Özdağ'ı kızdırdı: Ahmet Hamo seni 1 numaralı koltukta göndereceğim

Türkiye'de sığınmacılar konusu tartışılmaya devam ediliyor. Sığınmacılarla ilgili verdiği tepkilerle gündeme gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan bir sert çıkış daha geldi. Suriyeli sığınmacının Ümit Özdağ'ı eleştirmesine Özdağ sosyal medyadan yanıt verdi. Sığınmacıya "Ahmet Hamo" diye seslenen Özdağ, "Seni 1 numaralı koltukta göndereceğim" ifadelerini kullandı. İşte ayrıntılar...

Haber 05-05-2022 16:27

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ateş püskürdü! Zehir zemberek sözler: 'Canınız cehenneme'

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Suriyeli sığınmacıların geri dönüşü ile ilgili söylemleri ve çalışmaları nedeniyle ırkçılık, faşistlik ile suçlanan Özdağ, bu suçlamayı yöneltenlere 'Canınız cehenneme' dedi. Özdağ partisini ve kendisini hedef alanlara 'Sizin bu Suriyeli seviciliğiniz emperyalizme uşaklıktır' şeklinde tepki gösterdi.

Haber 05-05-2022 11:57

Ümit Özdağ’dan ‘Sessiz istila’ açıklaması: ‘Yapım masraflarını ben karşıladım’

Sosyal medyada ses getiren ‘Sessiz istila’ kısa filminin yapımcısı olan Hande Karacasu’nun gözaltına alınması ile ilgili Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan son dakika açıklaması geldi. Özdağ açıklamasında ‘Sessiz İstila' kısa filminin yapım masraflarını kendisinin karşıladığını belirtti.

Haber 04-05-2022 07:44

Son dakika: Bakan Yardımcısı Çataklı açıkladı: Ümit Özdağ, Sinan Oğan, Bengi Başer hakkında suç duyurusu

Son dakika: İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın da aralarında bulunduğu 3 kişi hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. Çataklı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Ümit Özdağ, Sinan Oğan, Bengi Başer gibi sözüm ona akademik unvan taşıyan bazıları Türkiye’de 8 milyon, 10 milyon Suriyeli olduğu yalanını yayıyor" dedi.

Haber 03-05-2022 23:56

Ümit Özdağ'dan Suriyeli aileye bayram ziyareti! Suriye'ye dönmek isteyip istemediklerini sordu

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Suriyelilerle ilgili çıkışları ve çarpıcı açıklamalarıyla gündeme geliyordu. Son olarak Özdağ, dikkat çeken bir ziyarette bulundu. Bursa'daki Suriyeli bir aileye bayram ziyareti gerçekleştiren Özdağ, Suriyeli babaya ülkelerine dönmek isteyip istemediklerini de sordu. Suriyeli baba, ülkesine askere gitmek istemediği için dönmediğini anlattı ve "Dönsek çok iyi olur" dedi.

Haber 01-05-2022 23:26