Mynet Trend

Teknolojiyi tamamen reddediyorlar! Zamanı durduran ilginç kabile: Mennonitler

Teknoloji modern dünyanın en büyük nimetlerinden biri olarak kabul ediliyor. Teknolojik aletlerin kullanılmadığı bir zaman dilimini düşünmek neredeyse imkansız hale geldi. Ancak dünya üzerinde yaşayan bazı topluluklar teknolojik gelişmelere ve değişimlere karşı mesafeli bir tutum sergiliyor. Bu topluluklardan bir tanesi de Mennonitler olarak karşımıza çıkıyor.

Hristiyanlık dininin bir mezhebi olan Mennonitler, modern yaşamı reddeden dini kurallarıyla tanınıyor. Dünyanın pek çok ülkesinin aksine bu topluluk tamamen izole ve kendi geleneklerini devam ettiren bir hayat yaşıyor. Mennonitler; Meksika, Paraguay ve Bolivya'ya gibi ülkelerde yaşayan sıra dışı yaşam tarzlarıyla ünlü bir topluluktur. Geleneklerini ve kendilerine has yaşam şekillerini devam ettirmek isteyen Mennonitler, yarı göçebe olarak oradan oraya taşınıyorlar. Teknolojiyle aralarına duvar örüp dış dünyayla olabildiğince az seviyede iletişim kurmayı tercih ediyor.

TEKNOLOJİYLE ARALARINDA UÇURUM VAR

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Fotoğrafta buzdolabı var. Demek ki elektrik kullanılıyor ama gaz lambası ile aydınlanıyorlar.ne saplantılı bir toplulukmuş,.pencereler de PVC .
Geri Dön