Akut Farenjit Haberleri

Covid-19'u bahar hastalıkları ile karıştırmayın! İşte baharı sağlıklı geçirmenin püf noktaları

Covid-19 pandemisinin devam ettiği bahar aylarında yeni hastalıklar kapıyı çalmaya hazırlanıyor. Ani ısı değişimlerine yağmur, rüzgar, polen gibi faktörlerin de eklenmesiyle vücut direncinin azaldığı bahar aylarında bağışıklık sistemi zayıflıyor. Bu da özellikle çocuklarda üst solunum yolu enfeksiyonlarından alerjik astıma kadar pek çok hastalığı tetikliyor.

Haber 22-03-21 12:30

PFAPA sendromu nedir? PFAPA sendromu nedeni D vitamini eksikliği mi?

D vitamini eksikliğiyle PFAPA sendromu arasındaki ilişkiye dikkat çeken Dr. Öğr. Üyesi Öznur Yılmaz Gondal, son zamanlarda sıkça çocuklarda görülen ve halk arasında pafa ya da periyodik ateş gibi isimlerle tanınan PFAPA sendromu ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı.

Haber 17-02-21 14:20

Farenjit nedir? Farenjit nedenleri arasında yedikleriniz de var! Bu belirtiler varsa...

Farenjit bir yutak enfeksiyonudur. Küçük dil ve bademciklerin gerisindeki farinks arka duvarında oluşan inflamasyona farenjit adı vermekteyiz. Farenjit, akut ve kronik olmak üzere ikiye ayrılır. Akut farenjit, viral ya da bakteriyel nedenlerle oluşabilir. En sık görülen üst solunum yolu enfeksiyonlarından biridir.

Haber 01-02-21 10:32

Uzmanlardan farenjit uyarısı! Covid-19 belirtileri ile karıştırmayın

Koronavirüs belirtileri ile benzerlik gösteren farenjit belirtileri kişilerde endişeye neden oluyor. Konu ile ilgili bilgi veren uzmanlarsa boğazda yanma, batma, ağrı ve ateş hisseden farenjit hastalarının, belirtileri covid-19 sanarak yanlış bölümlere başvurduklarını söylüyor. Uzman hekimden yardım almanın önemine vurgu yapan Prof. Dr. Yavuz Selim Pata, farenjit ve Covid-19 enfeksiyonunun belirtileri arasındaki benzerlikler ve farklar hakkında bilgi verdi.

Haber 04-01-21 11:09

Akut Farenjit

Akut Farenjit Hakkındaki Haberler Mynet'te. Akut Farenjit Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Boğaz ağrısı neden olur? Farenjit tedavisinde mutlaka uzmana başvurun

Farenjit boğazda ağrı, boğazda kuruluk, yutma güçlüğü ve yüksek ateş nedenleri ile ilgili araştırma yapılması ile ortaya çıkıyor. Farenjit belirtileri arasında yer alan bu tepkilere dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen uzmanlar, farenjit tedavisi için evde iyileşmesinin beklenmemesi gerektiğinin altını çiziyor. İşte farenjit ile ilgili merak edilenler...

Haber 17-02-20 11:57

Faranjit nedir, belirtileri nelerdir?

Faranjit nedir ve nasıl tedavi edilir sorularının cevabı genelde halk arasında yaygın olarak bilinse de geçmeyen ya da kronikleşen durumlarda altında başka sebepler yatabilir. Özellikle bakteriyel kaynaklı faranjitlerde hastanın durumu dikkatle gözlemlenmelidir.

Kadin 21-07-18 12:15