Ali Mahir Başarır Haberleri

SON DAKİKA | Lütfü Türkkan ve Ali Mahir Başarır'ın dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili önemli karar!

Son dakika haberi: TBMM Hazırlık Komisyonu, CHP Milletvekili Mahir Başarır ve İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'ın dokunulmazlıklarının kaldırılmasına karar verdi.

Haber 31-01-23 16:39

Dokunulmazlıkları düşecek mi? TBMM'de CHP'li Başarır ve İYİ Partili Türkkan hakkında karar kılındı: Bu tarihlere kadar süre tanındı

CHP'li Ali Mahir Başarır ve İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın dokunulmazlık dosyalarının incelenmesi için TBMM Hazırlık Komisyonu bir araya geldi. AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya başkanlığındaki toplantı yaklaşık 30 dakika sürdü. Özkaya'nın toplantı sonrası yaptığı açıklamaya göre, Başarır ve Türkkan'a 24 Ocak'a kadar yazılı, 25 Ocak'a kadar sözlü savunma yapabilmesi konusunda karar kılındı.

Haber 17-01-23 16:30

Levent Türkkan ve Ali Mahir Başarır hakkında hazırlık komisyonu kararı

Meclis Anayasa Adalet Karma Komisyonu, İYİ Partili Lütfü Türkkan ve CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında dokunulmazlıklarının kaldırılması istemiyle hazırlık komisyonu kurulmasına karar verdi. CHP komisyona katılmama kararı aldı.

Haber 11-01-23 15:40

CHP'li milletvekilleri çıkarken mahkeme salonunda tansiyon yükselmişti! Tartışma yaratan görüntülerden sonra fezlekeler Adalet Bakanlığında

Geçtiğimiz günlerde CHP'li milletvekillerin de katıldığı, Yalova Belediyesi hakkında Yalova 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada gerginlik çıkmış, o anlara ilişkin görüntüler görüntüler tartışmalara konu olmuştu. Hakimlere hakaretle suçlanan CHP'li milletvekilleri Ali Mahir Başarır, Seyit Torun ve Turan Akdoğan hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

Haber 10-11-22 14:49

Ali Mahir Başarır

Ali Mahir Başarır Hakkındaki Haberler Mynet'te. Ali Mahir Başarır Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Erdoğan ve Soylu hakkındaki sözleri sosyal medyayı ayağa kaldırmıştı! Savcılık hareket geçti

Balıkesir'in Edremit ilçesinde 5'incisi düzenlenen kitap fuarında CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile bazı konuşmacılar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu hedef aldı. Fuardaki konuşmalarından dolayı CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, eski CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm ile eski CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Murat Akbaş hakkında soruşturma başlatıldı. İşte tepki çeken o sözler ve olayın detayları...

Haber 25-08-22 17:59

CHP'den dikkat çeken 'İstanbul Havalimanı' iddiası! Belgeye ulaştık diyerek açıkladı: Lanetliyorum!

CHP'den İstanbul Havalimanı ile ilgili dikkat çeken bir iddia geldi. İddiayı CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ortaya attı. Başarır, devlete ödenmesi gereken İstanbul Havalimanı kira bedellerinin toplamının 1 milyar 195 milyon avro olduğunu söyledi. Ödemenin 2043'e dek ertelendiğini ileri süren Başarır, belgeye ulaştıklarını ifade etti. "Vatan soyuluyor ve bunu gözümüzün içine baka baka yapıyorlar" diyen Başarır, "Bu borcu 25 yıl erteleyenleri lanetliyorum" ifadelerini kullandı.

Haber 15-06-22 11:58

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan, CHP'li Başarır'ın iddialarına cevap

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın Bakanlığın araç kiralama ihalelerinde yolsuzluk olduğu iddialarına tepki gösterdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada söz konusu iddiayla ilgili olarak, "Kamu hizmetlerine dokunan işlerinin aksamaması için zaruri haller nedeniyle yapılmış olup, bu işlemlerin hepsi kanuna uygundur." denildi.

Haber 25-08-21 21:39

Mersin Valiliğinden Milletvekili Yılmaz'ın aracının durdurulmasına ilişkin açıklama:

"Ön tahkikattan anlaşılmıştır ki görevli memurlar yasal mevzuatın dışına çıkmışlardır. Bunun üzerine haklarında gerekli yasal işlem başlatılmıştır"

Yurthaber 22-08-21 22:35

AK Parti Milletvekili Yılmaz'ın aracını durduran polisler hakkında soruşturma başlatıldı

Mersin Valiliğinden, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın sosyal medya paylaşımına ilişkin yapılan açıklamada, AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracını durduran polis memurları hakkında, yasal mevzuatın dışına çıktıkları gerekçesiyle soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Haber 22-08-21 22:32

CHP'li vekiller 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne ‘128 milyar dolar nerede?’ pankartı astı

CHP'li 3 vekil, İstanbul'da bulunan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne "128 milyar dolar nerede?" pankartı astı.

Haber 16-05-21 12:46

Mersin Valiliği'nden 'Akkuyu NGS'de planlı patlatma' açıklaması

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Akkuyu Nükleer Santrali inşaatında patlama meydana geldiğini iddia ederek, “18.20 sıralarında yaşanan patlamadan ötürü, Gülnar bölgesinde kırılmayan cam ve kapı kalmadı” dedi. Mersin Valiliği, Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) inşaat çalışmaları sırasında planlı patlatma sonucunda bölgedeki bazı ev ve seralarda hasar oluştuğunu, konuyla ilgili inceleme başlatıldığını bildirdi.

Haber 19-01-21 22:31

Bahçeli'den sert tepki: Orduya 'satılmış' demek bir defa vatana ihanettir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Orduya 'satılmış' demek bir defa vatana ihanettir. Hiç kimse bu katıksız ihanete demokrasi maskesi takmasın. Zehirli mızrak çuvala sığmıyor. Orduya 'satılmış' diyen sapkınlığın faili, satılmışlığın figüranıdır" dedi.

Haber 04-12-20 17:04

RTÜK'ten Habertürk'e ceza

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca (RTÜK), CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın konuk olduğu programda, Türk ordusuna yönelik ifadelerini yayınlayan Habertürk televizyonuna 5 kez program durdurma ve en üst sınırdan idari para cezası müeyyidesi uygulandı.

Haber 02-12-20 14:52

Bakan Akar'dan Ali Mahir Başarır'a sert tepki: Akla ziyan bir husus

Son dakika haberine göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CHP milletvekili Ali Mahir Başarır'ın TSK'ya yönelik ifadesiyle ilgili olarak "Hangi sebeple olursa olsun, birilerinin çıkıp da silahlı kuvvetleri, orduyu özne olarak kullanıp onu 'satılmış' kelimesi ile yan yana koymaları gerçekten akla ziyan bir husus." açıklamasını yaptı.

Haber 02-12-20 11:42

CHP'li Ali Mahir Başarır: 'Ordumla ilgili söylemlerim çok net'

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, "Benim ordumla ilgili, Mehmetçikle ilgili söylemlerim televizyonda çok net. Sadece bu iftirayı atanları önce halka sonra Allah'a havale ediyorum" dedi.

Haber 01-12-20 17:05

Faik Öztrak'tan Ali Mahir Başarır açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili sözlerine ilişkin, "Sayın Başarır, neyi kastettiğini katıldığı programda defalarca açıkladı. Bizim kimseden ne milliyetçilik ne de ordumuza sahip çıkma dersi almaya ihtiyacımız yoktur" dedi.

Haber 30-11-20 17:35

CHP'li Öztrak: Ordumuza sahip çıkma dersi almaya ihtiyacımız yok

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili sözlerine ilişkin, "Sayın Başarır, neyi kastettiğini katıldığı programda defalarca açıkladı. Bizim kimseden ne milliyetçilik ne de ordumuza sahip çıkma dersi almaya ihtiyacımız yoktur" dedi.

Haber 30-11-20 17:29

TSK'ya yönelik sözleri sonrası Ali Mahir Başarır hakkında soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında, katıldığı bir televizyon programında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile ilgili sözleri nedeniyle soruşturma başlattı.

Haber 29-11-20 16:22

RTÜK'ten Ali Mahir Başarır'ın tepki çeken sözleri için inceleme

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) yönelik kullandığı ifadeler nedeniyle inceleme başlatıldığını açıkladı.

Haber 29-11-20 15:29

CHP'li Ali Mahir Başarır'ın sözleri olay oldu! Peş peşe tepkiler

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'a tepki gösterdi. Çelik, "Türk Ordusu satılmış' diyen CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır şuursuz ve zehirli bir dil kullanıyor" dedi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da "Bu çirkin dili reddediyor ve şiddetle kınıyoruz" derken, İletişim Başkanı Fahrettin Altun "Lanetliyorum" ifadesini kullandı. Milli Savunma Bakanlığı ise "Bunun hesabı hukuk çerçevesinde sonuna kadar sorulacak" açıklamasını yaptı.

Haber 29-11-20 11:40

Mersin'de imamın çocuğu dövdüğü iddiası TBMM gündeminde!

Mersin'in CHP'li Milletvekili Ali Mahir Başarır, Kuran Kursu'nda dayak iddiasını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a verdiği soru önergesi ile TBMM gündemine taşıdı.

Trend 19-07-19 21:30

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır: Erdoğan'ın Tarsus'taki kazıdan sonra Vatikan'a davet edilmesi tesadüf mü?

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Tarsus'da yapılan 'gizemli kazı'yı Meclis gündemine taşıdı. Başarır, 'Recep Tayyip Erdoğan’ın Vatikan ziyareti esnasında Aziz Paul’un kayıp İncil’ini Papa Franciscus'a teslim ettiği iddiaları doğru mudur? Doğru ise kendi topraklarımızda çıkan bir değer, neden ve neyin karşılığında Vatikan’a teslim edilmiştir?' diye sordu.

Haber 14-01-19 10:49

AK Partili vekilden çok konuşulacak sözler: Ben de kendisine top desem...

TBMM'de CHP'li Ali Mahir Başarır ile AK Parti milletvekili Alpay Özalan arasında gerginlik yaşandı. Başarır, kürsüde konuştuğu sırada kendisine laf atan AK Partili Özalan'a "Alpay kardeşim, sen sürekli kale arkasında ısınıyorsun, çık buradan konuş, çık. Ama ekonomiyi konuşuyoruz. Şimdi sana mikro desem aklına fırın gelir, makro desem aklına market gelir." diye seslendi. Özalan ise CHP'li isme, "Ben de kendisine 'top' desem, o da gider 'bomba' diye karakola verir. " diye cevap verdi.

Haber 12-12-18 09:30

CHP'li isimden gündem yaratacak iddia: Af tasarısının mimarı Çakıcı'nın avukatı mı?

CHP Mersin Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Ali Mahir Başarır'ın af tasarısı ile ilgili iddiası gündeme bomba gibi düştü. Başarır, af tasarısını hazırlayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız'la ilgili ses getirecek bir iddiada bulundu ve Yıldız'a 'uzun süre Çakıcı'nın avukatlığını yapıp yapmadığını' sordu.

Haber 03-10-18 15:47