Mersin'de imamın çocuğu dövdüğü iddiası TBMM gündeminde!

Mersin'in CHP'li Milletvekili Ali Mahir Başarır, Kuran Kursu'nda dayak iddiasını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a verdiği soru önergesi ile TBMM gündemine taşıdı.

Mersin'de imamın çocuğu dövdüğü iddiası TBMM gündeminde!

İlçe Müftüsü Ali Can'ın, imam Gazi G.'yi korumaya çalıştığını öne süren Başarır, önergesinde şu sorulara yer verdi:

8 yaşındaki bir çocuğa dayak atan İmam Gazi G. hakkında herhangi bir yasal işlem başlatılmış mıdır? Söz konusu dayakçı imam görevden el çektirilecek midir? Tarsus Müftüsü'nün yaşanan vahim olaydan basını uzak tutmaya çalışması, aileyi arayarak davacı olmamaları konusunda ricada bulunması ve bazı basın mensuplarını da arayarak konuyu gündeme getirmemeleri konusunda sözlü ricada bulunması doğru mudur? Doğru ise Tarsus Müftüsü hakkında herhangi bir yasal işlem başlatılmış mıdır? Müftülerin görevi, bölgelerindeki açılan kurslarda çocuklara dayak atan imamları korumak mıdır? Yoksa bu tür vakaları en asgari seviyeye çekmek midir? Son 5 yıl içerisinde müftülükler tarafından açılan kurslarda, çocukların darp, şiddet, taciz vs. edilmelerinden dolayı kaç kurs görevlisine idari işlem yapılmıştır? (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Kur an ı Türkçe okusak olmuyor mu ? Neden bu inat
oku! mânî olan mı var? Ama senin derdin Kur'an ı Türkçe okumak değil, herkese bu şekilde okumaya zorlamak
Adamların isteği zaten dayak ile yola getirme düşüncesi, şiddete karşı değiller ki,kadın ve çocuk dayak atılamadan eğitilmez diyen kendileri,ümmet eğitim anlayışı bu değil mi?
ADAMSIN ADAM.ONLARDA ADAMSA ADAM GİBİ CEVAP VERİRLER
işiniz gücünüz İslamî kötülemek.bir hocanın yaptığı islam dinine mal edilemez.chpnin tavrına şaşırmadık.
@muspol43 , Evet, kesinlikle katılıyorum. hatta hocanın böyle bişey yaptığını da sanmıyorum, olay çarpıtılıyor diye düşünüyorum, yalnız partileri bu konulara karıştırmasak iyi olur kanaatindeyim.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler