Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Haberleri

Başkentte Anadolu Tarihi ve Kültür Değerlerini Anlama Çalıştayı yapıldı

Başkentte "Anadolu Tarihi ve Kültür Değerlerini Anlama Çalıştayı" yapıldı

Magazin 29-11-19 16:32

Filistin ve Kudüs Meselesinde Güncel Durum konferansı

Mescid-i Aksa İmamı ve Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanı Şeyh Dr. İkrime Sabri: - "Mescid-i Aksa sadece Filistinlilerin değildir bütün Müslümanlarla irtibatlı bir yerdir" - "Türkiye'nin Filistin'e devlet, devlet başkanı ve millet düzeyindeki yaklaşımını takdirle karşılıyoruz" - "Her Müslüman kendi çapında Mescid-i Aksa'ya yardım edebilir, bunu bir sözle Filistin'i savunarak, Filistin dramını başkasına anlatarak da bu yardımı yapabilir" - "Filistin milleti Türkiye için hep kardeş olarak kalacaktır"

Haber 14-10-19 14:30

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesine rektör adaylığı başvurusu

Yükseköğretim Kurulunca, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesine rektör adaylığı için başvurular bugünden itibaren 27 Eylül'e kadar alınacak

Haber 16-09-19 10:07

EduMAP projesi kapanış çalıştayı

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Yükseköğretim Çalışmaları Merkezi bünyesinde yürütülen AB araştırma projelerinden "EduMAP- Aktif, Katılımcı Yurttaşlık için Bir Araç Olarak Yetişkin Eğitimi" kapanış çalıştayıyla sona erdi - Çalıştaya, AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Gabriel Munuera Vinals ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Barca da katıldı

Haber 29-01-19 08:37

Diğer Haber Etiketleri

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Türkiye'nin ilk sosyokentinde yenilikçi fikirler üretilecek

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi bünyesinde toplumsal sorunlara yenilikçi fikirlerin üretildiği, teknokentler gibi teknoloji geliştirme bölgesi olacak Türkiye'nin ilk "sosyokent"ini kurmak için hazırlıklar tamamlanma aşamasına geldi - Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Barca: - "Başvurumuzu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına yaptık, büyük ihtimalle şubat ayında karara bağlanacak. Türkiye'deki ilk sosyokent olacak. İsim de bize ait, patentini aldığımız bir isimlendirme. İhtisas alanımız sosyal yenilik olduğu için bu ismi verdik" - "Yenilikçi proje fikirlerine sahip kurumların kiracımız olmasına imkan sağlayacağız. Şimdilik 100 şirkete yer verebileceğimiz bir alan oluşturduk. Sonrasında 400 şirkete yer verebileceğimiz büyüklükte bir alan tanımlamaya çalışıyoruz" - "Şirketler bu bölgede göstereceğimiz kapalı alanlarda faaliyetlerini yürütecek. Dolayısıyla sosyal alanda faaliyet gösteren ya da sosyal proje fikirlerine sahip olan herhangi bir kurum, şirket, şahıs buralarda çalışmalarını yürütme imkanı bulacak"

Haber 29-01-19 07:11

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi ve PTT arasında iş birliği

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi ve PTT arasında iş birliği

Finans 28-01-19 22:45

Yurtlarımızı marka yapma yolunda hızla ilerliyoruz

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu: - "Rekabetçi bir dünyadayız. Rekabet, globalleşmenin en önemli faktörlerinden biri" - "Amacımız sadece rekabet noktasında önde olmak değil, aynı zamanda sunduğumuz eğitimlerle öğrencilerimize ikinci bir okul, ikinci bir üniversite olma yolunda iyi bir aşamaya gelmek"

Haber 13-11-18 16:47

Filistin Milli Birlik Çağrısı, uzlaşma ve birlik arayışının zorunlu bir tezahürü

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhittin Ataman: - "Filistin'deki bütün gruplar, Filistin Milli Birlik Çağrısı'nı imzalayarak, Trump'ın 'Yüzyılın Anlaşması'nın ırkçı rejim oluşturmaya dönük bir proje olduğu konusunda İstanbul'dan mesaj göndermiş oldu" - "Filistinliler, Arap dünyasında kendilerini destekleyecek bir aktör olmadığı için deklarasyonu İstanbul'dan duyurmak istedi. Bu deklarasyon, uzlaşma ve birlik arayışının zorunlu bir tezahürüdür" - "Çağrının neden İstanbul'da imzalandığı sorusuna verilecek çok net bir cevap var. Son zamanlarda Filistin davasını uluslararası platformlarda sahiplenen tek devlet, Türkiye olarak görünüyor" - "Filistinlilerin ortaya koymaya çalıştığı direniş sadece İsrail ve Amerika'ya değil, onlara destek veren Arap rejimlerine de karşıdır"

Haber 03-08-18 11:18

ASBÜ Kudüs Araştırmaları Merkezi kuruldu

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi bünyesinde, Kudüs sorunu ve Beytülmakdis hakkında Türkiye'de ve uluslararası alanda akademik, kültürel, dini ve siyasi farkındalık oluşturmak için çalışmalar yürütecek bir merkez kuruldu - Kudüs Araştırmaları Merkezi'nde, Arapça ve İbranice gibi dillerin öğretilmesine olanak sağlanacak ve akademik etkinlikler organize edilecek

Haber 25-07-18 12:57

Kudüs Çalışmaları Tezli Yüksek Lisans Programı

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi'nde Kudüs Çalışmaları Tezli Yüksek Lisans Programı başlatıldı

Haber 29-06-18 16:09

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi kuruldu

Ankara'da "Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi" adıyla yeni bir üniversite kuruldu.

Haber 31-01-13 09:37