Aralıklı Oruç Diyeti Haberleri

Aralıklı oruç diyetiyle tanınıyordu! İngiliz doktor Yunanistan'da bir mağarada ölü bulundu

Yunanistan’ın Sömbeki (Simi) Adası'nda kaybolan BBC sunucusu Michael Mosley’in 5 gün süren aramalar sonucu ölü bulunduğu bildirildi.

Haber

Herkes bunu merak ediyor: Aralıklı oruç diyeti zararlı mı? Uzman isim açıkladı

Son dönemlerde popüler hale gelen aralıklı oruç diyetinin zararlı olup olmadığı bir tartışma konusu. Konuya dair doğru bilinen yanlışları açıklayan Metabolizma Hastalıkları ve Endokrinoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Mustafa Altay, aralıklı açlık diyetine ilişkin, “Açlık süresini aşırı uzatmak sağlığınızı olumsuz etkiler” dedi. İşte detaylar...

Kadin

'Ölüm riski yüzde 91 daha yüksek' O diyetle ilgili çarpıcı araştırma! Kısa vadeli faydaları nedeniyle çok popülerdi

Amerikan Kalp Derneği’nin (AHA) tıp konferansında sunulan analiz araştırmasının ilk sonuçlarına göre, bir diyet modeli olan aralıklı oruç yönteminde günde sadece 8 saatlik bir zaman diliminde yemek yiyen kişilerin, kardiyovasküler hastalıktan ölüm riskinin yüzde 91 daha yüksek olduğu belirtildi. Çalışmanın henüz hakem onayından geçerek bilimsel dergide yayımlandığının altı çizildi.

Haber

Bugüne kadar yanlış biliyormuşuz! Kahvaltıyı bu şekilde yemek yaşamınızı 20 yıl uzatıyor

Güne kahvaltı yaparak başlamak tüm gün boyunca daha zinde hissetmemizi sağlıyor. Kahvaltının önemini her fırsatta belirtiliyor. Uzun yaşam hakkında açıklamalarda bulunan bir uzman belirli saatlerde yapılan kahvaltının çok tehlikeli hastalıklardan koruduğunu ve yaşamı 20 yıl uzatabildiğini açıkladı.

Haber

Aralıklı Oruç Diyeti

Aralıklı Oruç Diyeti Hakkındaki Haberler Mynet'te. Aralıklı Oruç Diyeti Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Uzun yaşamak istiyorsanız yapmaktan vazgeçin! Erken ölüm riskini artırıyor

Sağlıklı ve uzun yaşamak herkesin hayalleri arasında bulunuyor. Birçok kişi 90 yaşına kadar yaşayan insanların yaşam alışkanlıklarını araştırarak bu alışkanlıkları hayat düzenlerine katmaya çalışıyor. Sağlıklı sanılarak yapılan bazı durumlar çok ciddi risk oluşturabiliyor. Uzmanlara göre sıklıkla yapılan bir davranış erken ölüm riskini üçte bir oranında artırabilir.

Haber

IF diyeti örnek menü listesi: Hangi yemekler yenir? Intermittent Fasting nedir, diyeti nasıl yapılır?

IF diyeti yani aralıklı oruç, vücudu dinlendirme yöntemi ile kilo verme ve beden sağlığını desteklemeye yarayan bir diyet türüdür. Intermittent Fasting diyeti, çok eski yıllardan günümüze gelen bir diyet metodudur. Intermittent fasting, tüm dünyada tercih edilen en popüler sağlık ve fitness trendleri arasında gösterilebilir. Yapılan birçok araştırma bu diyetin vücut ve beyin üzerinde güçlü olumlu etkileri olduğunu ortaya çıkarmıştır. Peki, IF diyetinde hangi yemekler yenir?

Haber

Aralıklı oruç diyeti sağlıklı mı, aralıklı oruç diyetiyle kaç kilo verilir? Aralıklı oruç diyeti ile kilo verenlerin yorumları

Günümüzde kilo ile ilgili sorunlar yaşayan pek çok insan var. Başta kilo problemlerinin çözülmesi, daha sağlıklı bir hayat yaşamak ya da mevcut kilonun korunması için uygulanan çok fazla program mevcuttur. Zaman içerisinde bu programlar daha da çeşitlenmiştir. Aralıklı oruç diyeti de bunlardan biridir. Bu diyet programı son zamanlarda yaygınlaşmış olup birçok kişi tarafından da tercih edilir. Peki, aralıklı oruç diyeti sağlıklı mı?

Haber

Aralıklı oruç diyeti listesi nasıldır, neler yenir? Aralıklı oruç diyeti nasıl yapılır, örnek menü listesi

Aralıklı oruç sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı edinmek isteyenlerin tercih ettiği popüler diyet programlarından biridir. Aralıklı diyette gün içinde 2 öğün beslenmek gerekir. Ara öğünler isteğe bağlı olmakla birlikte sadece sıvı gıdalar tüketilir. Genellikle 16:8 kuralına göre yapılan aralıklı oruçta 16 saat aç kalınır ve 8 saat içinde de 2 öğün yenir. Aralıklı oruç diyeti örnek menü listesi nedir?

Haber

Aralıklı oruç diyeti saatleri nedir? Aralıklı oruç diyetinde kaç saat aç kalınır, kaç saat yemek yenir?

Aralıklı oruç diyeti, çok eski yıllardan günümüze uyarlanan son yılların popüler bir diyet metodudur. Aralıklı oruç günde uyku süreli dahil 16 saat ve saat aç kalmaya dayanır ve 2 öğünden oluşur. Bol sıvı alınması gereken diyette sabah ve akşam aynı saatlerde toplam 2 öğün yemek yenir. Peki, aralıklı oruç diyeti saatleri nasıldır, aralıklı oruç diyeti nasıl yapılır?

Haber