Aym Haberleri

Son dakika: AYM'de başkanlık seçimi tarihi belli oldu! Zühtü Arslan koltuğu devredecek

Son dakika haberi: Anayasa Mahkemesi Genel Başkanı Zühtü Arslan'ın görev süresinin dolması nedeniyle başkanlık seçimi yapılacak yeni tarih belli oldu.

Haber 25-01-23 14:26

AYM, HDP'nin 'kapatma davasının seçim sonrasına bırakılması' başvurusunu yarın görüşecek

Anayasa Mahkemesi (AYM), Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) kapatılması istemli davada, partinin "kapatma davasının seçim sonrasına bırakılması" başvurusunu yarın karara bağlayacak.

Haber 25-01-23 09:39

HDP için kritik günler! Kapatma davasında yeni gelişme: 'Seçim' talebi karara bağlanıyor

HDP'nin kapatılması istenen davada yeni bir gelişme yaşandı. HDP, davada kararın seçimden sonra verilmesi talebinde bulunmuştu. Partinin bu talebinin AYM tarafından bu hafta çarşamba günü karara bağlanması bekleniyor.

Haber 23-01-23 13:14

SON DAKİKA | AYM'den HDP kararı! Geçici olarak bloke konuldu

Son dakika: Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, HDP'nin hazine yardımının bulunduğu banka hesabının blokesine karar verilmesini talep etmişti. Bugün Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, HDP'nin hazine yardımı hesabına geçici olarak bloke konulmasına karar verdi.

Haber 05-01-23 14:12

Aym

Aym Hakkındaki Haberler Mynet'te. Aym Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Son dakika: CHP 'Öğretmenlik Meslek Kanunu' hakkında dava açmıştı! AYM'den karar geldi

Son dakika haberi: Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun iptali ve yürürlüğünün durdurulması için CHP tarafından açılan davada Anayasa Mahkemesi'nden dikkat çeken bir karar geldi.

Haber 09-11-22 17:53
aym

Türkiye'nin en acı hatıralarından biri! Pamukova'daki tren kazasında AYM'den flaş karar: Yaşam hakkı ihlal edildi, 90 bin TL tazminat...

38 kişinin yaşamını yitirdiği, 80 kişinin ise yaralandığı, Türkiye'nin hafızasına kazınan Pamukova'daki tren kazasıyla ilgili Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararda yetkili makamların gerekli ve yeterli önlemleri aldığının söylenemeyeceği kanaatine varıldığı, yaşam hakkının maddi boyutunun ihlal edildiği ifade edildi. Başvuruculara 90 bin lira manevi tazminat ödenmesine karar verildi.

Haber 06-10-22 13:04

AYM, Milletvekili Seçimi Kanunu'nda değişiklik yapan kanunun iptal istemini oy çokluğuyla reddetti

AYM, Milletvekili Seçimi Kanunu'nda değişiklik yapan kanunun iptal istemini oy çokluğuyla reddetti

Yurthaber 28-09-22 17:10

HDP'nin kapatılması istemli davada süreç devam ediyor

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, HDP'nin ek savunmasındaki taleplerini değerlendirdi, partiye ek savunmasını yapması için 30 gün daha süre verdi

Yurthaber 20-09-22 11:58
aym

Arazisinden geçen enerji hattı için başlattığı hukuk mücadelesini AYM kararıyla kazandı

Anayasa Mahkemesi, arazisi üzerinde kamulaştırma yapılmadan enerji hattı geçirilen başvurucunun mülkiyet hakkının ihlal edildiğine ve başvurucuya 40 bin lira tazminat ödenmesine karar verdi - Başvurucu Recep Tok: - "Kural ve kanunları bildiğim için avukat tutmadan süreci kendim yürüttüm. Kararı gördüğümde sadece mücadelemin sevincini yaşadım"

Yurthaber 31-08-22 13:24

AYM'den Fiyat İstikrarı Komitesi Kararnamesi için flaş karar

Anayasa Mahkemesi (AYM), CHP'nin başvurusu üzerine Fiyat İstikrarı Komitesi Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin iptaline oy çokluğuyla karar verdi.

Haber 18-08-22 12:30