Başörtüsü Haberleri

İran'da ahlak polisinin darbettiği iddia edilen genç kız yaşamını yitirdi! Baygınlık geçirdiği anlar güvenlik kamerasına yansıdı

İran'ın başkenti Tahran'da metroda fenalaşıp yere başını çarptıktan sonra hastaneye kaldırılan ve başörtüsü takmadığı için de "ahlak polisi tarafından darbedildiği" iddia edilen 16 yaşındaki Armita Geravend, 28 gün komada kaldıktan sonra yaşam mücadelesini kaybetti. Genç kızın bayılarak metrodan dışarı çıkartıldıkları anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Trend 28-10-2023 13:32

Fransa'nın olimpiyatlardaki başörtüsü yasağına tepkiler büyüyor! Birleşmiş Milletler de devreye girdi...

Fransa'da 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'na milli sporcularının başörtüsüyle katılmasına getirilen yasağa başörtülü Fransız basketbolcu Salimata Sylla, "Bizi istemeyen bir ülkede doğduğumuzu görmek, üzücü olduğu kadar aşağılayıcı." diyerek tepki gösterdi.

Spor 05-10-2023 18:09

Yanında oturan kadının başörtüsünü açmaya çalıştı! Marmaray'daki görüntüler gündem yarattı, Savcılık soruşturma başlattı

Marmaray'da çekilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntüler gündem yarattı. Söz konusu görüntülerde bir kadının, yanında oturan yolcunun başörtüsünü açmaya çalıştığı görüldü. Hızla yayılan görüntüler sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. İncelenen kamera görüntülerinin ardından, söz konusu kadın hakkında soruşturma başlatıldı.

Haber 31-08-2023 11:18

Marmaray'da yolcunun başörtüsünü açmaya çalışan kişiye ilişkin soruşturma

Marmaray'da, yanında oturan yolcunun başörtüsünü açmak istediği iddia edilen kişiye ilişkin savcılıkça soruşturma başlatıldı.

Yurthaber 31-08-2023 10:44

İmamoğlu'nun ziyareti sırasında HDP tartışması! Vatandaşla diyaloğu gündem oldu: Partiden sopayla kovalarım

İstanbul Tuzla'da esnaf ziyareti yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile vatandaşlar arasında geçen HDP diyaloğu gündem yarattı. HDP ve Yeşil Sol Parti’nin "Altılı Masa’da olduğu" iddialarına yanıt veren İmamoğlu, “Sizin onunla aynı masaya oturmanız beni yıktı” diyen vatandaşa “Bizde yok. Kendi başına girdi. Bizim beş ortağımız var” yanıtını verdi. Başka bir vatandaşın "başörtülü olduğum için sandık görevlisi yapılmadım" iddiasına yanıt veren İmamoğlu, "Doğruysa partiden sopayla kovalarım" dedi.

Haber 21-05-2023 07:45

İranlı milletvekilinden başörtüsü açıklaması: Uyarıyı dikkate almayanlar yargılanacak

İran'da polisin başörtüsü takmayan kadın sürücülerin tespit edilerek araçlarına el konulacağını duyurmasından sonra Tahran Milletvekili Muhammed İsmail Kevseri'den de yeni bir yaptırım açıklaması geldi. Kevseri, 15 Nisan Cumartesi gününden itibaren başörtüsü kuralını ihlal edenlerin önce uyarılacağını, durumun tekrarlanması durumunda da bu kişilerin yargı önüne çıkarılacağını belirtti.

Haber 11-04-2023 02:39

İran lideri Hamaney'den gündem yaratan açıklama! 'Başörtüsü takmak, dini ve yasal bir zorunluluktur'

İran lideri Ali Hamaney, başörtüsü takmanın dini ve yasal bir zorunluluk olduğunu belirterek, "Bunu ihlal etmek haramdır." dedi.

Haber 05-04-2023 00:20

İran'dan tartışılan başörtüsü açıklaması! 'Yargı, başörtüsü yasası ihlallerini dikkatle takip edecek'

İran Yargı Erki Başkanı Muhsin Ejei, zorunlu başörtüsü yasası konusunda geri adım atmadıklarını söyledi. Başörtüsü takmayan kadınları "Ülkeye savaş açıyorlar" şeklinde eleştiren Ejei, "Yargı, başörtüsü yasası ihlallerini dikkatle takip edecek ve bu konuya özel olarak yaklaşacak" ifadelerini kullandı.

Haber 01-04-2023 19:06

İran’da başörtü takmadan sokakta dans eden 5 genç kız tutuklandı! Ünlü sanatçıdan destek mesajı geldi... “Sizden ilham alıyorum”

Selena Gomez ve Nijeryalı şarkıcı Rema’nın “Calm Down” şarkısıyla dans eden İranlı 5 genç kız gözaltına alınarak tutuklandı. Sokak ortasında dans ettikleri bir TikTok videosunu paylaşan genç kızlar günler sonra başörtüsünü takarak aynı yerde özür dilenmeye zorlandı. Kızlara destek mesajları Selena Gomez ve Nijeryalı şarkıcı Rema’dan geldi.

Trend 23-03-2023 11:17

'Başörtüsü nedeniyle alınmadı' iddiası tartışma yaratmıştı! Bakan Bozdağ'dan sert tepki geldi: Kimse cüret edemez

Geçtiğimiz günlerde Eskişehir'de başörtülü bir öğrencinin okula kaydının kabul edilmediği iddiası tartışmaları beraberinde getirmişti. İddiaya göre, Hatay'da depreme yakalanan 9. sınıf öğrencisi T. İ., Eskişehir'de özel bir okula kayıt yaptırmak istemiş ancak okul müdürü "Başındakiyle mi geleceksin?" diye sormuş ve "Bu okulda hiç başörtülü öğrenci yok. Burada zorlanırsın" demişti. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yaptığı paylaşımlarla olaya sert tepki gösterdi.

Haber 22-03-2023 09:38

Son dakika: Başörtüsüne anayasal güvence getiren madde Meclis Anayasa Komisyonu'nda kabul edildi

Son dakika haberi... Başörtüsüne anayasal güvence getiren madde TBMM Anayasa Komisyonu'nda kabul edildi. CHP ve İYİ Parti tarafından yapılan, başörtüsü ile ilgili değişiklik önergesi reddedildi. Hareketli dakikalar yaşanmasının ardından önergeleri reddedilen CHP'li ve İYİ Partili vekiller salonu terk etti.

Haber 24-01-2023 18:33

İYİ Parti ve CHP'den ortak 'başörtüsü' önergesi! Mecliste sunuldu

Başörtüsü ve aile kurumunun korunmasına ilişkin Anayasa değişikliği teklifiyle ilgili çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda son olarak CHP ve İYİ Parti, Meclise yeni bir önerge sunarak AK Parti'nin teklifindeki bazı ifadelerin değiştirilmesi istendi.

Haber 24-01-2023 16:29

Başörtüsü teklifi komisyonda

Başörtüsüne anayasal güvence getirilmesi ve aile bütünlüğünün korunması amacıyla Anayasa'nın 24'üncü ve 41'inci maddelerinde değişiklik teklifi, TBMM Anayasa Komisyonu'nda görüşülmeye başlandı.

Haber 19-01-2023 13:53

Başörtüsü düzenlemesi teklifinde kritik gün belli oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü çıkışının ardından yaşanan süreçle ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. AK Parti'nin TBMM Başkanlığı'na sunduğu başörtüsü düzenlemesine ilişkin anayasa değişikliği teklifi, perşembe günü Anayasa Komisyonu'nda ele alınacak.

Haber 16-01-2023 15:30

Röportaj yapmak isteyen muhabire çirkin hakaret! 'Biraz kafanı aç hava alsın, beyninde oksijen yok belli ki'

Beşiktaş'ta, televizyon muhabiri Meryem Nas Mercan, röportaj yaptığı sırada Aylin A. ile tartıştı. Nas, tartışma sırasında başörtüsüyle ilgili hakarette bulunduğunu belirttiği Aylin A. hakkında şikayetçi oldu. Nas, Aylin A.'nın kendisine 'Biraz kafanı aç hava alsın, beyninde oksijen yok belli ki' dediğini söyledi. Gözaltına alınan kadın, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Aylin A.'nın ifadesinde, "Bir anlık sinirle söyledim" dediği öğrenildi. İşte tepki çeken olayın detayları...

Haber 13-01-2023 16:48

CHP, İYİ Parti ve HDP randevu talebini reddetmişti! AK Parti ve MHP görüştü! Tarih belli oldu…

AK Parti ve MHP grup başkanvekilleri başörtüsü düzenlemesini görüşmek için Meclis’te bir araya gelirken anayasa değişikliği teklifinin tarihi de belli oldu. AK Parti’nin randevu talebini CHP, İYİ Parti ve HDP reddetmişti. AK Parti Grup Başkanvekili İsmet Yılmaz, ise başörtüsü düzenlemesinin içeren anayasa teklifinin önümüzdeki hafta Meclis'te komisyonda gündeme alınacağını söyledi.

Haber 11-01-2023 12:51

HDP, AK Parti'nin talebini geri çevirdi: Görüşme zemini ortadan kaldırıldı

Başörtüsüyle ilgili Anayasa değişikliği teklifi gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. AK Parti diğer partilerle görüşme trafiğini artırırken sıcak bir gelişme yaşandı. HDP, AK Parti'nin başörtüsü teklifiyle ilgili randevu talebini reddetti. Konuyla ilgili açıklama yapan HDP Grup Başkanvekili, "İktidarın bizlere yönelik politikaları nedeniyle böyle bir görüşme zemininin ortadan kaldırıldığını düşünüyoruz." İfadelerini kullandı.

Haber 09-01-2023 16:10

'Laikliğe aykırı' bulunan ifadeler çıkarılacak! Altılı masadan başörtüsü teklifine 'burka' tepkisi: AK Parti'nin metnindeki o madde...

AK Parti'nin TBMM'ye sunduğu, başörtüsü düzenlemesini de içeren Anayasa değişikliği teklifine karşı altılı masa da çalışmalarını yürütüyor. 6 liderin 5 Ocak'taki yaklaşık 10 saat süren toplantısındaki gündem başlıklarından biri de başörtüsüne anayasal güvenceydi. Altılı masanın metninde, AK Parti'nin sunduğu metindeki "laikliğe aykırı" bulunan ifadeler yer almayacak. Ayrıca burkanın kamusal alanda önünün açıldığı şeklinde değerlendirilen hükümde de düzenlemeye gidilecek.

Haber 08-01-2023 08:41

Hastanede tepki çeken başörtüsü olayı! Doktoru ameliyata almayan profesör açığa alındı

Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde görevli Prof. Dr. S.T., intörn doktor S.S.’yi başörtüsü nedeniyle ameliyata almadı. Olayla ilgili başlatılan idari soruşturma kapsamında Prof. Dr. S.T. açığa alındı.

Haber 03-01-2023 15:21

AK Parti'nin 'başörtüsü' teklifine Saadet Partisi'nden destek! Gözler 6'lı masadaki diğer partilerde

AK Parti'nin hazırlayıp Meclis'e sunduğu başörtüsüne yönelik Anayasa değişiklik teklifine 6'lı masanın ortaklarından Saadet Partisi'nden destek geldi. Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman "Hayra motor, şerre fren olacağız" diyerek destek kararını duyururken, gözler 6'lı masadaki diğer partilere çevrildi.

Haber 21-12-2022 08:23

Meclisteki kavgadan sonra merak konusu olmuştu! AK Parti'nin teklifine yeşil ışık yaktılar: İYİ Parti'nin ortak görüşü evet yönünde

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun başörtü meselesini gündeme getirmesinin ardından AK Parti harekete geçti ve konuyla ilgili Anayasa değişikliği teklifini Meclise sundu. Ancak bu sırada Meclisteki bütçe görüşmeleri sürerken AK Partili Zafer Işık'ın İYİ Partili Hüseyin Örs'e yumruk atması ve Örs'ün yoğun bakıma kaldırılması iki parti arasında esen soğuk rüzgarları artırdı. İYİ Parti görüşmelerin devamında AK Parti'yi protesto etti. Başörtüsüne dair tutumu merak edilen İYİ Parti olumlu yönde mesaj verdi

Haber 12-12-2022 18:58

Son dakika: AK Parti'nin başörtüsü teklifi Meclis'e sunuldu! Özlem Zengin duyurdu

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Talimatı verdim" sözleriyle duyurduğu ve Türkiye'nin gündeminde geniş yankı uyandıran, başörtüsüne ilişkin Anayasa teklifi AK Parti tarafından TBMM Başkanlığına sunuldu.

Haber 09-12-2022 15:46

Son dakika | AK Parti'den başörtüsü teklifiyle ilgili yeni açıklama: Haftaya Meclis'e sunacağız

Son dakika haberi: Son haftalarda tartışma konusu olan başörtüsü teklifiyle ilgili AK Parti'den yeni bir açıklama geldi. Grup Başkanvekili Özlem Zengin söz konusu teklifin haftaya Meclis Başkanlığı'na sunulacağını duyurdu.

Haber 02-12-2022 17:09

Başörtüsü teklifinde sıcak gelişme! Seçimlerde 3 sandık olur mu? AK Partili Yazıcı'dan önemli açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, başörtüsü teklifine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Konunun önümüzdeki hafta Meclis'e gelebileceğini belirten Yazıcı, "Referandum için sandığa gidilir mi?" sorusuna "Referandumsuz yasalaşma şeklinde destek alırsa herhalde referanduma gerek kalmaz. Ama 360-400 arasında olursa Anayasa gereği zorunlu olarak bir referandum gerekli." dedi.

Haber 17-11-2022 10:29

Bakan Bozdağ'dan çok konuşulacak Ahmet Necdet Sezer sözleri! 'Eşim başörtülü diye beni davet etmedi'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile ilgili çok konuşulacak ifadeler kullandı. Bakan Bozdağ, "Ahmet Necdet Sezer, eşim başörtülü diye beni davet etmedi. Benim eşimin başörtülü olduğunu nereden biliyordu? Eşinin başı açık olanları davet etti." diye konuştu.

Haber 15-11-2022 22:12

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'referandum' mesajı! 'Uzlaşma sağlanamazsa...'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen 5. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi'nde konuştu. Başörtüsüne ilişkin Anayasa değişikliğiyle ilgili CHP'nin tutumunu eleştiren Erdoğan, "Sen bir gece çıktın düzenleme yapalım diyorsun, biz de gel diyoruz. Niye kaçak dövüşüyorsunuz?" dedi. Referandumu işaret eden Erdoğan, "Uzlaşma sağlanamaması halinde bu meseleyi milletimizin takdirine sunmanın yollarını arayacağız" ifadelerini kullandı.

Haber 04-11-2022 15:18

SON DAKİKA | Başörtüsüne anayasal güvence! Bakan Bozdağ ve AK Parti'den CHP, İYİ Parti ve HDP'ye ziyaret gerçekleşecek

Son dakika: Başörtüsü ile ilgili anayasa değişikliği temasları başlıyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve AK Parti, 'başörtüsüne anayasal güvence' teklifine ilişkin muhalefetin görüşünü almak amacıyla sırasıyla CHP, İYİ Parti ve HDP'yi ziyaret edecek.

Haber 02-11-2022 14:58

AK Parti CHP görüşmesi saat kaçta? Başörtüsüyle ilgili anayasa değişikliği temasları başlıyor!

AK Parti CHP görüşmesi için geri sayım sürüyor. Başaörtüsü ile ilgili anaysa değişikliği temasları bugün başlıyor. AK Parti başörtüsüne anayasal güvence teklifine ilişkin CHP ile görüşecek. Peki, AK Parti CHP görüşmesi saat kaçta? İşte detaylar...

Haber 02-11-2022 14:51

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı üzerine harekete geçilmişti! İttifak ortağı MHP ile paylaşıldı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Talimatı veriyorum" demesiyle başlayan başörtüsüne yönelik anayasa değişikliği teklifi çalışmalarında yeni gelişme yaşandı. Teklifin MHP ile paylaşıldığı bildirildi.

Haber 01-11-2022 17:15

Erdoğan'ın onay vermesi bekleniyor! AK Parti muhalefete 'Anayasa' teklifiyle gidiyor

Son günlerde Türkiye'de siyasetin en önemli gündem maddelerinden bir tanesi başörtüsü teklifi. İlk adım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yasa teklifi olarak gelmişti. Daha sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Anayasa' düzeyinde bir değişiklik sunmuştu. Son olarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan referandum teklif ederek konuyu halka sunmayı gündeme getirdi. Sıcak gelişmelerin yaşandığı konuyla ilgili AK Parti Anayasa değişikliği teklifini muhalefete götürmeyi hazırlanıyor. İşte detaylar...

Haber 24-10-2022 23:21

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? Kabine toplantısı, İngiltere'nin yeni başbakanı Rishi Sunak, Bakan Bozdağ'dan 'anayasa' açıklaması, ehliyet yenileme ücreti...

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Kabine sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları, İngiltere'de başbakanlık koltuğuna gelen yeni isim Rishi Sunak, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan başörtüsü meselesiyle ilgili Anayasa açıklaması, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden 'ehliyet yenileme ücreti' açıklaması, hayatını kaybeden ünlü manken Sinem Üretmen hakkında ötanazi iddiası...

Haber 24-10-2022 17:46

Erdoğan'ın 'referandum' çıkışı büyük ses getirmişti! AK Partili isme sordum diyerek açıkladı: Seçim günü yapılabilir

Siyasetin gündeminin en önemli başlıklarından biri de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cumartesi günü yaptığı 'referandum' çağrısı oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği başörtüsü meselesine Erdoğan'ın bu karşılığı "Türkiye referanduma mı gidiyor" sorusunu doğurdu. Bir yandan başörtüsü için Anayasa değişikliği çalışmaları sürerken iddiaya göre "AK Parti'nin yasama süreçlerinde oldukça etkin önemli bir ismi" seçim günü referandum da yapılabileceğini açıkladı.

Haber 24-10-2022 15:08

Adalet Bakanı Bozdağ, canlı yayında soruları yanıtladı:

"(Anayasa değişikliği) 24. madde üzerinde bir fıkra eklemek suretiyle, Türkiye'de artık dini inancı sebebiyle başını örten ve kıyafet tercihinde bulunan vatandaşlarımız bakımından anayasal güvenceyi tahkim eden bir adım atıyoruz" - "Hem başını açmak hem başını örtmek bu ikisi birlikte teminat altına alınıyor" - "Türk aile yapısını bozacak her türlü tercihin biz hep karşısında olduk, bundan sonra da oluruz. Neslimizin devamını engelleyecek, Türk aile yapısının dağılmasını sağlayacak, gelecekte de büyük bir Türk milletinin varlığı için tehdit oluşturacak her şeyle mücadeleyle Anayasa bizi görevlendiriyor"

Yurthaber 20-10-2022 14:48

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan 'başörtüsü' için anayasa değişikliğini işaret etmişti! Bakan Bozdağ son gelişmeyi duyurdu

Son dakika haberi: Başörtüsü tartışmalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Talimatı veriyorum" diyerek anayasa düzenlemesinin sinyalini vermişti. Gelinen süreçte son olarak Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, anayasa değişikliğinde çalışmaları tamamlanan maddeleri duyurdu.

Haber 17-10-2022 14:42

Kulislerde bu konuşuluyor! Son sözü Cumhurbaşkanı Erdoğan söyleyecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çıkışı sonrasında başörtüsüne “anayasal güvence” sağlamaya dönük mini anayasa değişikliği paketi şekillenmeye başladı. “Aileyi güçlendirme ve koruma” gerekçesiyle Anayasa’nın 41’inci maddesinde değişiklik planlanıyor. Ancak bu düzenlemenin pakette yer alıp almayacağı net değil. Son sözü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vereceği belirtildi.

Haber 12-10-2022 10:14

Başörtüsü tartışmalarında son perde! CHP, Erdoğan'ın sözleri sonrasında tavrını netleştirdi

Türkiye 'başörtüsü' konusu ve yankılarını tartışmaya devam ediyor. CHP lideri Kılıçdaroğlu konunun yasal zemine oturtulması için çağrıda bulunmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan da 'anayasa düzeyinde bir değişiklikle' geri dönüş yapmıştı. CHP'nin Erdoğan'ın önerisine ne diyeceği merak edilirken beklenen yanıt CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'dan geldi. Torun AK Parti'nin önerisi için ,"Eğer bizim verdiğimiz yasa teklifinin ruhuna uygun olursa konuşulur" yanıtını verdi.

Haber 11-10-2022 17:26

TBMM Başkanı Şentop, Karatekin Üniversitesi Akademik Yılı Açılış Töreni'nde konuştu:

"Kız çocuklarının, kadınların başörtü takması veya başörtüyü takmaması anayasadan veya kanundan kaynaklanan bir hak değildir. Bu gayet doğal bir haktır, anayasa ötesi bir haktır" - "Bu tartışmayı sadece başörtüsü tartışması anlamında, bir kız öğrencinin başörtüsü bağlamında ele almamak lazım. Bu devletin, siyaset elitlerinin, bürokratik elitlerin milletin değerleriyle barışma meselesidir"

Yurthaber 11-10-2022 16:43

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısının ardından peş peşe müjdeleri açıkladı! Öğrencilere ulaşım desteği ve esnafa yeni kredi destek paketi...

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından milyonların merak ettiği yeni kararları açıkladı. Erdoğan öğrencilere ve esnafa yönelik yeni müjdeleri duyurdu. Buna göre öğrencilere yılda 2 defa ulaşım desteği verilecek. Esnafa kredi destek paketinin ayrıntıları da belli oldu. Esnafa Halkbank vasıtasıyla 60 ay vadeyle ve yüzde 7,5 faiz oranıyla istifade edebilecekleri 100 milyar liralık kredi kampanyası başlatılıyor. İşte açıklanan yeni desteklerin tüm detayları...

Haber 11-10-2022 07:47

Başörtüsü tartışmaları diziye konu oldu! Kızılcık Şerbeti dizisindeki başörtüsü sahneleri sosyal medyanın gündeminde

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz günlerde yeniden gündeme taşıdığı başörtüsü meselesinin ardından Show TV'de yeni başlayacak olan 'Kızılcık Şerbeti' isimli dizinin tanıtımı olay oldu. Sosyal medyada da gündem olan Kızılcık Şerbeti'nin fragmanında, başörtülü ve başı açık iki kadının tartışması dikkat çekiyor. Kadınlar birbirlerine "Medeniyet düşmanı, özgürlük düşmanı ve faşist" gibi ithamlarda bulunuyor.

Magazin 11-10-2022 00:26

CHP'nin başörtüsü teklifi gündem olmuştu! Memleket Partisi lideri Muharrem İnce'den dikkat çeken çıkış: 'Ayağına sıkmak diye buna derim'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü ile ilgili açıklaması Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Son olarak konuyla ilgili Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'den açıklama geldi. İnce, CHP'nin başörtüsü düzenlemesine ilişkin kanun teklifiyle ilgili, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun çıkışı gereksiz bir çıkıştı. Erdoğan da el yükseltti zaten 'yasa ile olmaz gel Anayasa ile yapalım' dedi. 'Ayağına sıkmak' diye buna derim" ifadelerini kullandı.

Haber 10-10-2022 18:27

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Bilecik'te partisinin il kongresine katıldı:

"Şimdi kamuoyu da bizim gibi haklı olarak CHP'nin samimiyetini sorguluyor. Acaba bu kanun teklifini savunan CHP, LGBT ve İstanbul Sözleşmesi savunuculuğundan da vazgeçecek mi?"

Yurthaber 09-10-2022 21:55

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan Başörtüsü düzenlemesi açıklaması:

"Partiler arasındaki anlaşma ile yasal veya anayasal bir düzenleme, gelecek dönemler için faydalı olur"

Yurthaber 08-10-2022 16:55

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Amasya'da konuştu:

"(Başörtüsü düzenlemesi) Aslında anayasa konusu yapılması bile doğru değil, çünkü zaten temel insan hakkı ama bu temel insan hakları anayasada vurgulanmasına rağmen öyle acılar yaşatıldı ki, açık şekilde bunu tanımlamadan bu meseleyi çözmek zorlaştı"

Yurthaber 07-10-2022 16:15

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu açıklaması: Farkında olmadan bize pas verdi, bizim de golü atmamız lazım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'başörtü' açıklamasıyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yeni bir açıklama geldi. Erdoğan Çekya dönüşü gazetecilere yaptığı açıklamada "Bu beyefendi getirdi bunu gündeme koydu. Bu da ne oldu? Bu pek pas vermekten de anlamaz ama farkında olmadan bize bir pas verdi. Bizim de golü atmamız lazım. Bilmiyor benim ömrümüm santraforlukla geçtiğini" dedi.

Haber 07-10-2022 11:59

Merak edilen soruyu yanıtladı! Kılıçdaroğlu, başörtüsü teklifinin nedenini açıkladı: Ellerinde imkan kalmadı

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun, başörtüsünü yasa ile güvence altına alma teklifi, siyaset gündemindeki yerini koruyor. Kılıçdaroğlu'nun bu çıkışı, bazı kesimlerden destek görürken bazı kesimler ise "zaten böyle bir sorun yoktu" gibi yorumlar yaptı. Kılıçdaroğlu'nun başörtü çağrısının ardından "neden?" sorusu da akıllara gelirken CHP liderinden merak edilen konuya ilişkin açıklama geldi.

Haber 07-10-2022 09:47

Akşener’in 2 yıl içindeki müthiş değişimi fotoğraflara da yansıdı! Bunu ilk kez açıkladı…

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaparken Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü çıkışı için de ‘Kapanan yaralarla değil, kanayan yaralarla uğraşalım’ ifadelerini kullandı. Öte yandan Akşener’in özel hayatı için yaptığı açıklamalar da dikkat çekti. Akşener, diyetisyen Şeyda Coşkun ile birlikte çalışarak 13 kilo verip 81 kilodan 68 kiloya düştüğünü vurgulayarak günde 2.5 paket tükettiği sigaraya da veda ettiğini söyledi.

Haber 07-10-2022 07:39

Antalya'da Narperi'nin Bileziği film ekibi, saçlarını keserek İranlı kadınlara destek oldu

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında gösterimi yapılan "Narperi'nin Bileziği" film ekibi, İran'da "başörtüsü kurallarına uymadığı" gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra ölen 22 yaşındaki Mahsa Emini ve ülkedeki kadınların mücadelesine destek için saçlarını kesti.

Trend 06-10-2022 17:57

Kılıçdaroğlu'nun başörtü çıkışına sürpriz destek! Bülent Arınç'tan dikkat çeken sözler

Kılıçdaroğlu'nun yasa teklifiyle başlayan başörtü tartışması gündemdeki yerini koruyor. CHP liderinin TBMM'ye de sunduğu yasa teklifine Cumhurbaşkanı Erdoğan anayasa çıkışıyla yanıt vermişti. Karşılıklı hamleler sıcaklığını korurken eski Meclis Başkanı Bülent Arınç da tartışmalara katılarak sürpriz bir çıkış yaptı.

Haber 06-10-2022 14:40

Abdullah Gül'den 'başörtüsü' gündemiyle ilgili dikkat çeken yorum! 'Olağanüstü bir gelişmedir' diyerek destek verdi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'başörtüsü' çıkışıyla ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamayı takdirle karşıladığını ve desteklediğini belirten Gül, "Türkiye adına çok memnun olunacak olağanüstü bir gelişmedir. Böyle bir dönüşüme öncülük ettiği için de Kemal Beyi tebrik etmek gerekir." diye konuştu.

Haber 06-10-2022 11:47