Baykar Haberleri

Bayraktar TB2 SİHA'ya komşu talip oldu! Savunma Bakanı Stoyanov iddiaları doğruladı

Birçok coğrafyada başarısını ispat eden yerli ve milli Bayraktar TB2 SİHA'lara yeni bir talip çıktı. Halihazırda Ukrayna, Katar, Azerbaycan, Polonya ve bazı Afrika ülkelerine ihraç edilen Bayraktar TB2'lerle Bulgaristan'ın ilgilendiği bildirildi. Söz konusu iddiaları Bulgaristan Savunma Bakanı Dimitar Stoyanov da doğruladı. İşte haberin detayları...

Haber 25-11-22 21:10

Selçuk Bayraktar 'büyük heyecan' diyerek duyurdu: İlk teslimat gerçekleşti

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar Polonya'ya ilk teslimatın gerçekleştirildiğini açıkladı. SAHA EXPO Savunma ve Havacılık Fuarı’nın son gününde değerlendirmelerde bulunan Bayraktar, İnsansız Hava Aracı (İHA) alanında Türkiye'nin dünyaya damga vurduğunu belirterek, "Dünyada ilk 3 ülke arasına girmiş olduk. TSK konunun uzmanı olarak dünyada bir numara diyebiliriz." ifadelerini kullandı.

Haber 28-10-22 18:49

AB ve NATO'da bir ilk! Polonya, Bayraktar SİHA'ları bekliyor! Savunma Bakanı'ndan paylaşım geldi

Yerli ve milli İHA ve SİHA'larıyla tüm dünyada adını duyuran BAYKAR, geçtiğimiz yıl Polonya ile Bayraktar TB2 SİHA'lar için anlaşma imzalamıştı. 24 adet sipariş veren Polonya, Türk SİHA'ları için beklemeye geçerken AB ve NATO’daki ülkeler arasında ilk SİHA kullanıcısı olacak. Öte yandan Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak ve Bakanlığın sosyal medya hesabından da dikkat çeken paylaşımlar geldi.

Haber 27-10-22 14:30

Zirve 23'e sürpriz isim olarak katılan Selçuk Bayraktar: Kızılelma'nın son aşamalarındayız

BAYKAR Teknoloji ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Zirve 23'te sürpriz isim olarak gençlerle bir araya geldi. Bayraktar, "Buraya gelmeden az önce de bir yer testi daha vardı. İnşallah ilk uçuşuna gün sayıyor. Bütün bir anlamda muharebedeki geleceği olan, Türkiye'nin de ilk insansız savaş uçağı olacak Kızılelma'nın son aşamalarındayız diyebilirim" dedi.

Haber 15-10-22 22:37

Sosyal medyadan art arda paylaştılar! Kızılelma'nın ilk motor entegrasyon testi başarıyla tamamlandı

Baykar'ın Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ve Baykar'ın sosyal medya hesaplarından, Kızılelma ile ilgili paylaşımlar geldi. Selçuk Bayraktar'ın paylaşımında "Bayraktar Kızılelma bugün ilk motor entegrasyon testini başarıyla tamamladı" ifadeleri kullanılırken, Baykar'ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda "Milli ve özgün olarak geliştirdiğimiz insansız savaş uçağımız Bayraktar Kızılelma'nın ilk Motor Entegrasyon Testi'ni başarıyla tamamladık. Hayırlı ve uğurlu olsun" denildi.

Haber 17-09-22 20:26

Dünyanın en büyük ordularından biri gözünü Bayraktar TB2'ye dikti! İtalya'dan dikkat çeken paylaşım

Ürettiği İHA ve SİHA'larla dünyanın birçok ülkesinin gözüne giren Baykar'a talepler gelmeye devam ediyor. Son olarak dünyanın en büyük 10 ordusundan birine sahip olan İtalya, Türkiye'nin ilk yerli ve milli SİHA'sı Bayraktar TB2'yi hedefleri arasına aldı.

Haber 17-09-22 13:11

Baykar'ın yeni SİHA'sı heyecan yarattı! Ukrayna basını duyurdu: Hayalet Baykar TB-4 yolda

Savunma sanayii firması Baykar tarafından yeni bir silahlı insansız hava aracı (SİHA) üretildiği bildirildi. Haberi paylaşan Ukrayna basını, Bayraktar TB serisine eklenmesi beklenen ve "hayalet SİHA" olarak tanıttığı yeni SİHA'ya ilişkin bir görsel de paylaştı.

Haber 12-09-22 17:09

Üniversite öğrencilerinden havacılık standartlarında yüzde 100 yerli elektrikli araç

İTÜ öğrencileri tarafından tasarlanan, Türkiye'nin havacılık standartlarındaki ilk hibrit monokok şasiye sahip yüzde 100 elektrikli araç "Deha Tech BeElectric 02", üniversite-sanayi iş birliğiyle hayata geçirildi - İTÜ Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Çayan Baykal: - "Bu üretimi yaparken, herhangi bir havacılık standardı adımını atlamadan kitabına uygun şekilde yaptık"

Yurthaber 01-09-22 11:02

Milli İHA'lar ihracat rekoruna uçuyor

Baykar'ın Bayraktar TB2 ihraç ettiği ülke sayısı 24'e çıktı, şirketin 2022 gelirlerinde ihracatın payı yüzde 98'e ulaştı - Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar: - "Şu anda yıllık kapasitemiz Bayraktar TB2'de 200 adet. Önümüzdeki yıl Bayraktar TB2'den 500, Bayraktar Akıncı'dan 40 adet üretmeyi planlıyoruz. Her yıl çok büyük yatırım yaparak üretim kapasitelerini artırmaya çalışıyoruz"

Yurthaber 01-09-22 09:02

İlk uçuşuna hazırlanan Bayraktar Kızılelma, TEKNOFEST KARADENİZ'de vitrine çıktı

Bayraktar Akıncı ve Bayraktar TB2 Pilot Eğitmeni Elif Ergin: - "Kızılelma'nın yapısal entegrasyonu büyük ölçüde tamamlandı, mekanik ve aviyonik entegrasyon süreci devam etmekte. 2023'ün ilk aylarında uçuşunu planlamaktayız" - "Kızılelma, İHA teknolojisinin dünyada geldiği son noktalardan bir tanesi"

Yurthaber 30-08-22 11:26

İnsansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma TEKNOFEST KARADENİZ'de sergileniyor

İnsansız savaş uçağı "Bayraktar Kızılelma" TEKNOFEST KARADENİZ'de sergileniyor

Yurthaber 30-08-22 09:06

Bayraktar TB2 almak için bağış toplamışlardı... Baykar'dan o Avrupa ülkesine jest

Baykar, Bayraktar TB2 almak için bağış toplayan Polonyalılara da jest yaptı. Ukrayna için toplanan Bayraktar TB2 insansız hava aracı parasının hayır kurumlarına yönlendirilmesini isteyen Baykar, TB2'yi ücretsiz bağışlayacak.

Haber 28-07-22 17:46

Baykar, Bayraktar TB2 almak için bağış toplayan Polonyalılara da jest yaptı

Ukrayna için toplanan Bayraktar TB2 insansız hava aracı parasının hayır kurumlarına yönlendirilmesini isteyen Baykar, TB2'yi ücretsiz bağışlayacak

Yurthaber 28-07-22 17:33

Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan meclis başkanları, Baykar'ı ziyaret etti

Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan meclis başkanları, Baykar'ı ziyaret etti

Yurthaber 21-07-22 19:56

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'dan CNN International'da TB2 SİHA açıklamaları

Türkiye'nin ilk yerli ve milli SİHA'larını geliştiren Baykar Teknoloji'nin Genel Müdürü Haluk Bayraktar, CNN International'ın canlı yayınına konuk oldu. Julia Chatterley'in sorularını yanıtlayan Bayraktar, Bayraktar TB2 SİHA'yı Rusya'ya satmayacaklarını söyledi. Haluk Bayraktar "Bunu yapmadık, asla yapmayacağız. Çünkü Ukrayna'yı destekliyoruz, egemenliğini, direnişini ve bağımsızlığını destekliyoruz" şeklinde konuştu.

Haber 19-07-22 00:29

Baykar, Ukrayna'ya 3 adet Bayraktar TB2 SİHA hibe etti

Baykar: - "Baykar olarak toplanan bağışlar ile alınması hedeflenen 3 adet Bayraktar TB2 SİHA'yı hiçbir ücret talep etmeden Ukrayna'ya hibe ediyoruz. Bu hedef için toplanan tüm bağışın ise Ukrayna’nın onurlu halkının faydasına kullanılmasını rica ediyoruz"

Yurthaber 27-06-22 21:34

BAYKAR resmen duyurdu! 3 adet Bayraktar TB2 SİHA, Ukrayna'ya ücretsiz verilecek

Rusya-Ukrayna savaşı sürerken Ukrayna halkı, vatanlarını savunmak için "Halkın Bayraktar'ı"adıyla Bayraktar TB2 SİHA alabilmek için bağış kampanyası başlatmıştı. Konuyla ilgili BAYKAR'dan açıklama geldi. BAYKAR, Ukrayna'dan ücret alınmayacağını duyurdu.

Haber 27-06-22 20:59

Bayraktar AKINCI'dan bir irtifa rekoru daha

Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA, kendisine ait milli havacılık irtifa rekorunu 45 bin 118 feete taşıyarak üçüncü kez kırdı

Yurthaber 22-06-22 22:27

Bayraktar AKINCI’dan bir rekor daha! Tarihi anlar: 3. kez...

Baykar’ın milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar AKINCI TİHA’dan bir rekor daha geldi. Bayraktar AKINCI TİHA, kendisine ait milli havacılık irtifa rekorunu 45 bin 118 feet’e (13 bin 716 metre) taşıyarak üçüncü kez kırdı. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edilecek Bayraktar AKINCI B’lerin kabul faaliyetleri için Bayraktar AKINCI Uçuş, Eğitim ve Test Merkezi’nde bulunan Savunma Sanayii Başkanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı heyetleri de bu tarihi anlara tanıklık etti.

Haber 22-06-22 22:24

Bayraktar AKINCI TİHA, KGK ile ilk atış testini başarıyla tamamladı

Çorlu'dan TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen KGK-SİHA-82 mühimmatı ile havalanan AKINCI, Sinop açıklarında deniz üzerinde belirlenen koordinata yönelik ilk atış testini başarıyla gerçekleştirdi

Yurthaber 15-06-22 11:27

Ukrayna ordusunun bestelediği Bayraktar şarkısı, Lviv sokaklarında yankılandı

Rusya-Ukrayna savaşına adeta "damga" vuran ve tüm dünyada adından söz ettiren Bayraktar SİHA'lar, için bestelenen şarkı, Lviv sokaklarında hep bir ağızdan söylendi.

Haber 01-04-22 15:21

Türkiye'nin ilk uçan arabası Cezeri yarın Diyarbakır'da sergilenecek

Büyükşehir Belediyesince kentte düzenlenecek sergide, Baykar'ın geliştirdiği Türkiye'nin ilk uçan arabası "Cezeri"nin yanı sıra ünlü İslam alimi El Cezeri'nin çizimlerinin çalışır makinelere dönüştürüldüğü 25 prototip de yer alacak - Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Çelik: - "Diyarbakırlı gençler uçan arabayı Diyarbakır'a davet ettiler ve Selçuk Bayraktar da bizleri kırmayarak sergimize katkıda bulundu"

Yurthaber 24-03-22 11:57

Selçuk Bayraktar'dan merak uyandıran paylaşım: Takipte kalın

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar'dan heyecan uyandıran bir paylaşım geldi. Muharip İnsansız Uçak Sistemi'nin (MİUS) üretim hattına giren gövde görselini paylaşan Bayraktar, "Takipte kalın" notunu düştü.

Haber 12-03-22 15:24

Baykar Teknoloji Lideri Bayraktar, Kocaeli'de üniversite öğrencileriyle buluştu:

"Baykar, şu anda dünyada en fazla ülkeye insansız hava aracı ihraç etmiş firma. Dünyada Türkiye bu alanda ilk 3'te diyebilirim. 19 ülkeye ihracat sözleşmesi imzalanmış durumda. Bunların da birçoğu ihraç edildi" - "Bütün gelirlerinin yüzde 90'ından fazlasını Baykar yurt dışı ihracatından elde ediyor. Buradan elde ettiği gelirle de yeni platformları geliştiriyoruz, insanız savaş uçağıyla uğraşıyoruz"

Yurthaber 08-03-22 16:46

Selçuk Bayraktar'dan 'Ona eğitim verdiğimiz için utanıyorum' diyen ABD'li Prof. Max Tegmark'a cevap: Asıl utanmanız gereken...

BAYKAR Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, ABD'de eğitim aldığı okulda görevli Prof. Max Tegmark'ın "Ona eğitim verdiğimiz için utanıyorum" sözlerine yanıt verdi. Tegmark'ın ismini ilk kez duyduğunu belirten Bayraktar, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "Utanmanız gereken yaptığınız soykırım ve katliamlardır." ifadelerini kullandı. Bayraktar'ın paylaşımı çok sayıda beğeni aldı.

Haber 18-01-22 10:45

Baykar duyurdu! Bir ülkeye daha ihraç ediliyor

Baykar, Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) Bayraktar TB2'nin yeni bir ülkeye daha ihraç edileceğini duyurdu.

Finans 28-10-21 03:10

Kılıçdaroğlu'ndan Bayraktar ailesine başsağlığı telefonu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar'ın vefatından dolayı oğlu Haluk Bayraktar'ı arayarak başsağlığı dileğinde bulundu.

Haber 20-10-21 21:57

Özdemir Bayraktar neden öldü? Özdemir Bayraktar kimdir?

Baykar’ın yönetim kurulu başkanı Özdemir Bayraktar, hayatını kaybetti. Bugüne kadar Türkiye’ye kazandırdığı yerli ve millî projelerle adını duyuran Özdemir Bayraktar, Selçuk ve Haluk Bayraktar’ın babasıydı.

Haber 18-10-21 12:57

Son Dakika: İş insanı Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti (Özdemir Bayraktar kimdir?)

Selçuk Bayraktar ile Haluk Bayraktar'ın babası Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünürü Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.

Haber 18-10-21 12:56

Piste ihtiyacı yok! Bayraktar DİHA için tarih verildi

İlk kez TEKNOFEST'te sergilenen ve uçuş testlerinde sona gelinen Bayraktar Dikey İniş Kalkışlı İnsansız Hava Aracı Sistemi'nin (DİHA) seri imalat ve teslimatlarının 2022 içerisinde yapılması hedefleniyor. Bayraktar DİHA, pist gereksinimi olmadan olduğu yerden havalanabiliyor.

Haber 23-09-21 14:05

Türkiye’nin ilk uçan arabası Cezeri’ye yoğun ilgi

Türkiye’nin ilk uçan arabası "Cezeri" TEKNOFEST 2021'de görücüye çıktı. Baykar'ın geliştirdiği uçan araba, ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor.

Haber 21-09-21 15:36

Selçuk Bayraktar'dan önemli açıklamalar: Bu anlayış köle zihniyeti

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin yüksek teknoloji alanındaki geleceğini Ahmet Hakan'la Tarafsız Bölge'de değerlendirdi. Bayraktar açıklamasında, "'Yabancılara yetişmemiz mümkün değil' diyor bana biri. Bu anlayış köle zihniyeti, sömürgeci zihniyeti. Sivil alanda bu kadar yayılacağını açıkçası biz de öngöremezdik." ifadelerini kullandı.

Haber 15-09-21 21:17

Selçuk Bayraktar: İnsansız savaş uçağımız, muharebe sahasında devrim olacak

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) ile ilgili, ''İnsansız savaş uçağımız, dünyadaki diğer örneklerinden farklı olarak kısa pistli uçak gemilere de inip, kalkabilecek. O şekilde tasarlanıyor. Bu da muharebe sahasında devrim olacak, diyebilirim. Bunun yanında dünyada yine kısa pistli uçak gemilerine inebilecek, 'TCG Anadolu'muza inip, kalkabilecek'' dedi.

Haber 09-09-21 14:55

Silahlı insansız hava aracı Bayraktar TB2'ye ilgi artıyor

Baykar Teknoloji Lideri ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar: - "Bayraktar TB2 insansız hava aracımız, İdlib harekatına (Bahar Kalkanı Harekatı), Zeytin Dalı Harekatı'na, Fırat Kalkanı Harekatı'na ve son olarak da Azerbaycan'daki harekata katıldığından dünyadan yoğun bir ilgi var hatta Bayraktar TB2 için 'zaman zaman talepleri yetiştirmekte zorlanıyoruz' diyebilirim" - "Şu ana kadar imzalanmış 10'dan fazla sözleşme var. Bunların bir kısmının ihracatı da gerçekleşti. Diğer taraftan Akıncı'ya da çalışıyoruz. Akıncı'nın ilk teslimatını gerçekleştirdik. Ona da yoğun bir ilgi var. Henüz o taleplere yanıt vermedik çünkü hava araçlarımızı teslim etmeyi ve kalifiye etmeyi bekledik"

Yurthaber 09-09-21 11:13

Selçuk Bayraktar: Artık insansız savaş uçağımızı da yapabiliriz

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, insansız savaş uçağı projesinin 10 yıllık hayalleri olduğunu belirterek, "AKINCI'yı bugün askere uğurladıktan sonra çok daha büyük özgüvenle diyebiliriz ki artık insansız savaş uçağımızı da yapabiliriz" dedi.

Haber 29-08-21 22:28

Baykar’dan Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) görselleri paylaşımı

Baykar, Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) projesinin kavramsal tasarım görsellerini ilk kez paylaştı.

Haber 20-07-21 10:57

Bayraktar AKINCI, 15 Temmuz Saygı Uçuşunu tamamladı

Bayraktar AKINCI, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına yaptığı "Saygı Uçuşu"nu tamamladı.

Haber 15-07-21 23:48

Akıncı silahlandı! Bayraktar Akıncı TİHA ilk atış testini başarıyla tamamladı

BAYKAR tarafından yerli ve milli imkânlarla geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) 22 Nisan 2021 tarihinde yapılan ilk atış testini başarıyla tamamladı. Roketsan tarafından milli olarak geliştirilen akıllı mühimmatlar MAM-C, MAM-L ve ilk kez kullanılan MAM-T hedefleri başarıyla vurdu.

Haber 22-04-21 18:58