Btk Haberleri

1 milyon istihdam projesi nedir, nasıl başvuru yapılır? 1 milyon istihdam projesi ne zaman başlayacak? Ücretsiz eğitim veriliyor!

1 Milyon İstihdam Projesi ile binlerce kişiye ücretsiz eğitim verilecek. Şimdiden kaydolan kişilerin sayısı 1 milyonu geçti. Pojenin detaylarına ilişkin Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati önemli açıklamalarda bulundu. Peki 1 milyon istihdam projesi nedir, nasıl başvuru yapılır? 1 milyon istihdam projesi ne zaman başlayacak? İşte detaylar...

Haber 29-12-22 15:28

TİKTOK ÇÖKTÜ MÜ? TikTok'a neden girilemiyor? Sorunun sebebi netleşti!

TikTok'ta yaşanan erişim sorununun nedeni belli oldu. Birçok kişi sosyal medyada paylaşımda bulunarak, uygulamaya giriş yapamadıklarını belirtti. Konuyla ilgili Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan (BTK) resmi açıklama yapıldı. Peki TikTok çöktü mü, neden yavaşladı? TikTok'a neden girilemiyor? İşte konuya ilişkin yapılan açıklamanın detayları...

Haber 14-11-22 07:26

Yeni dönem 1 Kasım'da başlamıştı... Dikkat! Cep telefonu takibi, yabancılar için de geçerli

Kayıt dışı ülkeye sokulan telefonlar endişe yaratırken, yetkililer bu konuda hareket geçti. Ticaret Bakanlığı ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) önemli bir iş birliğine gitti ve 1 Kasım'dan itibaren kurallar değişti! Yolcuların yurt dışından 3 yılda 1'den fazla vergiden muaf cep telefonu getirmesinin önlenmesine ilişkin uygulama 1 Kasım'da başladı. Ticaret Bakanlığı'nca, bu uygulamaya dair önemli bir noktaya değinildi. Buna göre, cep telefonu takibine yabancılar da tabi.

Finans 06-11-22 14:08

Cep telefonuyla 3 ayda 80,1 milyar dakika konuştuk! Bir önceki çeyreğe göre yüzde 5,4 artış var

Türkiye'de toplam mobil trafik miktarı bu yılın ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 5,4 artarak 80,1 milyar dakikaya çıktı. Toplam mobil trafik miktarı bu yılın ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 0,86 arttı. Mobilden mobile trafik miktarı da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1,5 yükselirken, sabitten sabite arama trafik miktarı yüzde 11 azaldı.

Haber 09-10-22 15:47

Btk

Btk Hakkındaki Haberler Mynet'te. Btk Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.