Bulantı Haberleri

Her bulduğunuz mantarı yemeyin! Önce kontrol edin: Öldürüyor

Yağışların artmasıyla birlikte doğada mantarlar çoğalıyor ve toplanan mantarların tüketiminde bu dönemde artış yaşanıyor. Güzel görünümü ve rengine aldanılarak tüketilen mantarlar zehirlenmeye yol açabiliyor, özellikle karaciğer ile böbrek yetmezliğine ve bununla birlikte hayati risklere neden olabiliyor. Mantar tüketiminden sonra bulantı, kusma, ishal, ateş ve giderek artan bilinç kaybı gibi belirtiler yaşandığında zaman kaybedilmeden müdahale edilmesi gerekiyor.

Haber 25-11-22 10:57

Migrenin tek belirtisi baş ağrısı değil! Bunları yaşıyorsanız doktora koşun

Migren en sık yaşanan ağrılı hastalıklar arasında bulunuyor. Ancak migrenin genellikle sadece baş ağrısı yaptığı düşünülse de bu konu büyük bir yanılgı içeriyor. Migrenin çok başka belirtileri olabiliyor. Uzmanlar bu belirtileri sıklıkla görüyorsanız doktora başvurmanız gerektiğini belirtiyor.

Haber 11-09-22 15:52

Belirtilere dikkat edin! En tehlikeli kanser türlerinden: Sinsice ilerleyerek hayatınızı riske atıyor

Çağımızın en tehlikeli hastalıklarından olan kanseri erken teşhis etmek hayati önem taşımaktadır. Erken teşhis ve doğru tedavi ile kanseri iyileştirmek mümkündür. Tehlikeli kanser türleri arasında yer alan pankreas kanserinin belirtileri en sık rastlanan rahatsızlıklardan olduğu için teşhis etmesi zordur. Ancak bu belirtiler hakkında bilinçli olunması pankreas kanserinin erken teşhis edilmesini sağlamaktadır.

Haber 26-08-22 09:17

Hayatı mahvediyor! Yediklerinizden bulaşıyor, kıl kurdu belirtileri nelerdir? Tedavisi nedir?

Bağırsak kurdu bağırsakta ortaya çıkan solucanlara denilir. Halk arasında sıklıkla rastlanan bu hastalık günlük hayatı oldukça olumsuz etkiler. Makatta kaşıntılara ve karın ağrılarına neden olan kıl kurdu için doktora başvurmak önem taşımaktadır.

Haber 17-08-22 10:18

Bolu'da içme suyundan etkilenen 52 kişinin tedavisi sürüyor

Bolu Valisi Erkan Kılıç: - "Sağlık kurumlarına başvuran hasta sayımız 112, bunların 52'si tedavi altında. 60 hastamız da taburcu edildi. Şu an itibarıyla hayati tehlikesi olan hastamız yok"

Yurthaber 22-07-22 13:16

Bolu'nun Yuva köyünde su kaynaklarında temizlik çalışmaları sürüyor

Bolu'nun Yuva köyünde su kaynaklarında temizlik çalışmaları sürüyor

Yurthaber 21-07-22 14:54

Bu kuralların her biri çok önemli: Yaz aylarında çocukları bekleyen 5 tehlike!

Deniz ve havuzda yüzüyor, park veya sahillerde gönüllerince koşuşturuyorlar… Çocuklar tüm yıl özlemle bekledikleri yaz aylarının keyfini bolca çıkarmaya devam ediyor. Ancak sıcak yaz günlerinde ebeveynler olarak bazı kurallara uymamız çok önemli, aksi halde güneş çarpmasından besin zehirlenmelerine ve böcek ısırıklarına kadar pek çok sorun çocukların sağlığını tehdit edebiliyor. Hava sıcaklıklarının tehlikeli şekilde arttığı günlerde çocukları güneşe çıkarmaktan kaçınmalıyız.

Haber 20-07-22 06:53

Bolu'da 21 çocuk zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Vali Erkan Kılıç: - "Su kaynaklı veya gıdadan olabilir, araştırma devam ediyor"

Yurthaber 19-07-22 13:43

Böbrek yetmezliğine zemin oluşturuyor! Belirtilerine dikkat edin

Böbrek sağlığı oldukça önem taşıyor. Uzmanlar böbrek sağlığını korumak adına bol su içmeye ve sağlıklı beslenmeye önem verilmesi gerektiğini vurguluyorlar. Ancak elde olmayan etkenlere bağlı olarak da böbrek hastalıkları meydana gelebiliyor. Bu sebeple böbrek hastalıklarını erken teşhis etmek için düzenli olarak kontrol yaptırmak gerekiyor.

Haber 20-06-22 14:41

576 kişi hastanelik olmuştu! İlçeyi ayağa kaldıran olayda o iddialara yanıt geldi

Konya’nın Ereğli ilçesinde 576 kişi bulantı, kusma ve ishal şikayetleriyle hastaneye başvurmuştu. İlçeyi ayağa kaldıran olayla ilgili "içme suyu zehirlenmesi" iddiaları gündeme gelmişti. Olayda yeni bir gelişme yaşandı. Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, içme suyu zehirlenmesi iddialarına yanıt olarak bir açıklama yaptı.

Haber 17-05-22 18:29

Geçmeyen ağrılarınızın nedeni bu hastalık olabilir! Apandisit sanılıyor…

Zaman zaman vücudun belirli yerlerinde tanımlanamayan şiddetli ağrılar meydana gelebiliyor. Bu ağrılar başka hastalıkların belirtileriyle karıştırılınca tedavisi zorlaşabiliyor. Hatta yanlış ameliyatlara neden olabiliyor. Sizin de geçmeyen ve tedavisi bulunamayan ağrınız varsa Türkiye’de henüz tanısı konulmamış olan herediter anjiyoödem hastalığına sahip olabilirsiniz.

Haber 16-05-22 10:06

Mide bulantısından sırt ağrısına… Neler yapmalı, nelerden kaçınmalı?

Sırt ağrısı, bulantı ve kusma, mide ekşimesi, hazımsızlık, gaz sancıları, sık idrara çıkma... Hamilelik anne adaylarında büyük bir heyecan yaratsa da bazı problemleri de beraberinde getiriyor. Ağırlık artışının yanı sıra vücut kimyasında ve işlevlerinde oluşan değişimler nedeniyle; kalp daha fazla çalışıyor, vücut ısısı yükseliyor ve salgılar artıyor, eklemler ile bağlar daha esnek hale geliyor.

Haber 22-03-22 09:34

Hamilelikte yaşanan sorunların çözümleri çok kolay

Hamilelik süresince anne adayları farklı sıkıntılar yaşayabiliyorlar. En bilinen belirtiler arasında yer alan bulantı, kusma, bel ağrısı her kişinin vücut direncine ve yapısına bağlı olarak değişim gösterebiliyor. Bu belirtileri en hafif şekilde atlatmak için aşağıdaki önerileri uygulayabilirsiniz.

Haber 21-03-22 15:05

İdrar yolu enfeksiyonu belirtileri ve tedavisi nasıl olur?

İdrar yolu enfeksiyonunda altta yatan pek çok neden bulunduğuna dikkat çeken Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Bülent Çelik, idrar yolu enfeksiyonu tedavisi için şikayetlerin göz önünde bulundurulması gerektiğine dikkat çekti.

Haber 09-09-21 16:02

Uzmanından şipşak mide bulantısını geçiren en etkili tarifler

Mide bulantısı, kimi zaman ciddi hastalıkların habercisi olabileceği gibi kimi zaman da alkol tüketimi, havasız mekanlar, fazla yağlı veya bozulmuş yiyeceklerin tüketimi, hamilelik gibi etmenlerle ortaya çıkabilir. Peki günlük hayatımızı oldukça olumsuz etkileyen mide bulantısını geçirmenin pratik yolları nelerdir? Dilerseniz bu sorunun cevabını hep beraber görelim...

Haber 06-07-21 14:56

Gebelikte bulantıyı önlemek için hangi gıdalar tüketilmelidir?

Gebelikte bulantı ve kusma nedenleri hormon düzeylerindeki artış, barsak hareketlerindeki değişimler ve fizyolojik faktörler gibi nedenlerle ortaya çıkabiliyor. Genellikle 5. ve 18. haftalar arasında görülen gebelikte bulantı ve kusma kadınların yüzde 50 ile 90'ında gözleniyor. Peki gebelik bulantısı ve kusmaya ne iyi geliyor? Beslenme ve Diyet Uzmanı Ceylan Akiş, gebelikte bulantıyı önlemek için tüketilebilecek besinleri anlattı.

Kadin 29-06-21 09:54

Bu doğal çözümler mide bulantısını ortadan kaldırıyor! Bitki çayı, kuru yemiş...

Her yaştan insanın yaşayabileceği mide bulantısı problemi aslında vücuttaki bir sistemin uyarı göndermesi ile ortaya çıkan ve kişiye kusma hissi veren bir olaydır. Hemen hemen herkeste görülebilen ve farklı birçok nedenden kaynaklanabilen mide bulantısını doğal yöntemlerle çözmek mümkün müdür? İşte size her an karşı karşıya kalabileceğiniz mide bulantısı sorununa karşı uygulayabileceğiniz basit ve etkili yöntemler...

Haber 06-07-20 11:23

Trabzon'da acil servis doldu taştı! 200 kişi tedavi altında!

Trabzon'un Maçka ilçesinde akşam saatlerinden itibaren yaklaşık 200 kişi bulantı ve ishal şikayetiyle hastanelere başvurdu.

Trend 08-08-19 00:37

Niğde'deki bulantı ve ishal vakaları

Niğde Belediyesi: - "Ankara Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Tüketici Güvenliği Laboratuvarları Başkanlığına gönderilen içme suyu numunelerinde, viral ve mikrobiyolojik açıdan herhangi bir kirliliğe rastlanmamıştır"

Yurthaber 19-04-19 19:25

Niğde'deki bulantı ve ishal vakaları

Niğde Belediyesi: - "Ankara Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Tüketici Güvenliği Laboratuvarları Başkanlığına gönderilen içme suyu numunelerinde, viral ve mikrobiyolojik açıdan herhangi bir kirliliğe rastlanmamıştır"

Haber 19-04-19 19:25

Niğde'de bulantı ve ishal vakaları

Kentte son 3 günde binden fazla kişi hastanelere başvurdu - Niğde Valiliği: "Rutinde düzenli olarak yapılan içme suyu analiz sonuçlarında herhangi bir soruna rastlanılmamakla birlikte yaşanan vakalar üzerine güncel su numuneleri alınarak tahlile gönderilmiştir"

Haber 16-04-19 14:26

Niğde'de bulantı ve ishal vakaları

Kentte son 3 günde binden fazla kişi hastanelere başvurdu - Niğde Valiliği: "Rutinde düzenli olarak yapılan içme suyu analiz sonuçlarında herhangi bir soruna rastlanılmamakla birlikte yaşanan vakalar üzerine güncel su numuneleri alınarak tahlile gönderilmiştir"

Yurthaber 16-04-19 14:26

Sakarya'daki ishal vakaları

İl Sağlık Müdürlüğü: - "Karasu ilçemizde görülen ishal vakalarıyla ilgili hastalardan alınan numuneler üzerinden yapılan inceleme sonuçlarına göre etkenin norovirüs olduğu belirlenmiştir" - "Norovirüs, yiyecek ve içeceklerle bulaşabildiği gibi, insandan insana temasla da bulaşabilmektedir. Hastalıktan korunmada güvenli yiyecek ve içecek kullanılması, kapalı içme suyu, yeşil sebze ve meyvelerin kaynatılmış sularla yıkanması ya da sirkeli suda bekletilmesi önemlidir" - "Sağlık kuruluşlarımıza başvuran tüm vakaların tedavi ve takipleri yapılmıştır. Hastanelerimizde yeterli sayıda personel görevlendirilmiş olup, yatış gerektirecek ağır vakalar bulunmamaktadır"

Haber 27-08-18 14:56

Migreni hangi gıdalar tetikliyor?

Bulantı, kusma, ışığa ve sese aşırı duyarlılık gibi belirtileri olan migren ne yazık ki tüm dünyada hem kadınlarda hem de erkeklerde çok sık görülüyor.

Haber 21-08-13 11:29

Kate Middleton şifayı Bursa'da buldu

İngiltere veliaht prensi William'ın eşi Cambridge Düşesi Kate Middleton'ın sabah bulantılarına çözüm olarak Bursa inciri yediği ortaya çıktı.

Haber 28-01-13 09:32

Sarayda 'mide bulantısı' paniği

İngiltere tahtının ikinci sıradaki varisi Prens William'ın hamile eşi Kate Middleton, sabah bulantıları nedeniyle kaldırıldığı hastaneden taburcu edildi.

Haber 06-12-12 13:56

Hamilelikte bulantıya 15 çare

Uzman Diyetisyen Işın Sayın, hamilelik döneminde anne adaylarını zorlayan bulantıyı engelleyebilmek için 15 seçenek sundu.

Haber 14-11-12 10:27