Büyükelçilik Haberleri

Büyükelçilik önünde kendini ateşe verdi, nefesi kesilene kadar aynı cümleyi bağırdı! Dünyayı dehşete düşüren görüntülerdeki kişi ABD askeri çıktı

ABD'nin başkenti Washington'da büyükelçilik önünde kendini yakan kişinin görüntüsü tüyleri diken diken etti. Sosyal medyada viral olup tüm dünyanın konuştuğu görüntülerdeki kişinin 25 yaşındaki bir asker olduğu ortaya çıktı. "Şimdi oldukça şiddetli bir protesto düzenleyeceğim" dedikten sonra başından aşağı benzin döküp kendini ateşe veren asker, nefesi kesilene dek aynı cümleyi tekrar etti.

Haber 26-02-2024 09:08

Türkiye'nin Helsinki Büyükelçiliğine saldırı!

Finlandiya'da, Türkiye'nin Helsinki Büyükelçiliğinin girişine boyalı ve sis bombalı saldırı düzenlendi.

Haber 25-10-2023 18:16

Bakan Çavuşoğlu tebliğ etti! İşte Türkiye'nin yeni büyükelçileri

Türkiye'nin yeni büyükelçileri açıklandı. Büyükelçilerin görevlerini Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tebliğ etti. Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran Türkiye'nin Zagreb Büyükelçisi olarak görev alacak.

Haber 06-04-2022 10:34

Türk Büyükelçiliği Kiev'e geri döndü

Türkiye’nin Kiev Büyükelçiliğinin, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle geçici bir süre için faaliyetlerini sürdürdüğü Ukrayna'nın Çernivtsi kentinden Kiev kentine geri döndüğü açıklandı.

Haber 05-04-2022 22:06

İrlanda'da Rus büyükelçilik binasına kamyonla girmişti! O sürücü yakalandı

Rusya'nın Dublin Büyükelçiliğinin kapısına kamyonuyla çarpan sürücü gözaltına alındı. Öte yandan İrlanda'da protestocular, geçtiğimiz şubat ayında, Rus Büyükelçisi'nin aracını tekmelemişti.

Haber 07-03-2022 22:08

Ukrayna açıkladı: Rusya, dünyanın en büyük kargo uçağını yok etti

Ukrayna Büyükelçiliği, dünyanın en büyük kargo uçağı olarak bilinen Mriya'nın (Hayal), Rusya tarafından vurularak yok edildiğini açıkladı ve son halinin görüntüsünü paylaştı.

Haber 04-03-2022 11:51

Son dakika: ABD'den flaş Ukrayna hamlesi! Güvenlik endişeleri nedeniyle...

Son dakika bilgisine göre, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Ukrayna'da artan güvenlik endişeleri nedeniyle Kiev'deki elçilik operasyonlarını geçici olarak Lviv kentine taşıdıklarını açıkladı.

Haber 14-02-2022 22:07

Ülkelerden peş peşe tahliye kararları! Büyükelçilikleri taşınıyor: Durum tehlikeli bir hal aldı...

Rusya-Ukrayna arasındaki gerilim tırmanırken ülkelerden peş peşe Kiev'deki büyükelçilikleri tahliye kararları açıklandı. Avustralya Dışişleri Bakanı Payne, ülkenin doğu sınırında Rusya'nın askeri yığınak yapması nedeniyle başkentte durumun tehlikeli bir hal aldığını söyledi ve büyükelçiliğin Lviv'de geçici bir ofise taşınacağını belirtti. Aynı şekilde Kanada da Kiev’deki büyükelçiliğini geçici olarak Lviv’e taşıdığını duyurdu. Öte yandan ABD de büyükelçiliğini Lviv'e transfer ettiğini açıkladı.

Haber 13-02-2022 20:19

Büyükelçilikte skandal! Kadınlar tuvaletinde gizli kamera bulundu, bir kişi tutuklandı

Tayland’daki Avustralya Büyükelçiliği'nde büyük bir şok yaşandı. Büyükelçiliğin kadınlar tuvaletinde gizli kameralar bulundu. Kameraların kimleri kayıt altına aldığı bilinmezken, eski bir büyükelçilik çalışanın tutuklandığı öğrenildi.

Haber 06-02-2022 11:13

Bir ilk! Barbados, metaverse'te sanal büyükelçilik açacak

Karayip Adaları ülkesi Barbados, sanal gerçekliğe dayanan Metaverse’te büyükelçilik açan ilk ülke olacak.

Haber 16-11-2021 12:12

Kılıçdaroğlu'ndan Türkiye'deki tüm büyükelçiliklere çağrı mektubu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı bir açıklamayla Türkiye'deki tüm büyükelçiliklere bugün (dün) kendi dillerinde çağrı mektubu gönderdiğini duyurdu. Kılıçdaroğlu, paylaşımında "Suyumuz, toprağımız, doğamız bizim her şeyimizdir; yok edilmesine izin vermeyeceğim. Milletimin bilgisine sunarım." ifadelerini kullandı.

Haber 05-11-2021 19:30

Skandal paylaşım sonrası İsrail'in Ankara Büyükelçiliği'nden açıklama

İsrail'in Ankara Büyükelçiliği "onaylı" Instagram hesabından, Türk-ABD heyetlerinin görüşmesine ilişkin bir capsten alınma fotoğraf paylaşımının "siber saldırı" sonucu olduğunu öne sürdü.

Haber 03-11-2021 00:59

Son dakika: Elçiliklerin açıklamalarına AK Parti'den ilk tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, elçiliklerin Viyana Sözleşmesi'nin 41. maddesine riayet ettiklerini duyurmasıyla ilgili, "Devletler arası bağların güçlendirilmesi noktasında önemli misyona sahip büyükelçiliklerin bu çerçeveye bağlı kalarak görev yapmasından memnuniyet duyduğumuzu, buna karşılık içişlerimize müdahale anlamına gelebilecek her türlü adımı reddettiğimizi bir kez daha ifade ediyoruz. Cumhurbaşkanımız devletimizin başı olarak bu duruşu en net ve en güçlü şekilde ortaya koymuştur." dedi.

Haber 25-10-2021 17:43

BBP Genel Başkanı Destici'den bazı büyükelçilere tepki:

"Başta ABD olmak üzere 10 ülke büyükelçisinin, sözde hukukun üstünlüğü ve demokrasi vurgusu yaparak Osman Kavala'nın derhal serbest bırakılması yönünde yaptığı çağrı nitelikli pervasız açıklama, Türk milletine edepsizlik, devletimize ve yargımıza yönelik aşağılık bir hadsizliktir"

Yurthaber 19-10-2021 10:37

ABD basını yazdı! Gizemli hastalık Blinken ziyareti öncesi ortaya çıktı

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın Kolombiya'ya yapmayı planladığı ziyaret yaklaşırken, ABD'nin Bogota Büyükelçiliğinde çalışan bazı kişilerde "Havana Sendromu" olarak bilinen gizemli hastalığa rastlandığı öne sürüldü.

Haber 13-10-2021 01:15

ABD'nin terk ettiği Kabil'deki büyükelçilik binasında Taliban bayrağı

Afganistan’ın başkenti Kabil’de ABD’nin terk ettiği büyükelçilik binasının duvarına Taliban bayrağı resmedildi. ABD 31 Ağustos itibarıyla ülkeden tamamen ayrılmıştı.

Haber 08-09-2021 16:46

Kabil Büyükelçiliği'nden Türk vatandaşlarına çağrı

Türkiye'nin Kabil Büyükelçiliği, Afganistan'dan ayrılmak için büyükelçilik ve konsolosluk çağrı merkeziyle iletişime geçen Türk vatandaşlarının başvuru sıralamalarına göre Türkiye'ye getirileceğini duyurdu.

Haber 17-08-2021 23:32

Jeff Flake kimdir? Biden’ın Ankara Büyükelçilik adayı Jeff Flake kaç yaşında, nereli ve mesleği nedir?

Eski bir senatör olan Jeff Flake hayatı en çok aranan başlıklar arasında yer aldı. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden tarafından ABD’nin Ankara Büyükelçiliğine aday olarak gösterdiği Jeff Flake'n hayatı ve kariyeri merak edilmeye başlandı. Peki Jeff Flake kimdir? Biden’ın Ankara Büyükelçiliği adayı Jeff Flake kaç yaşında, nereli ve mesleği nedir?

Haber 14-07-2021 09:05

Türkiye, Honduras'ın Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını kınadı

Dışişleri Bakanlığı, Honduras'ın Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını kınadı.

Haber 25-06-2021 01:08

Amerikalı elçilik görevlisi öldürüldü

Ürdün'de ABD elçiliğindeki bir Amerikalı görevli, bugün başkent Amman'da öldürüldü.

Haber 28-10-2002 09:57