Büyüme Rakamları Haberleri

Son dakika: Nebati’den büyüme yorumu: Rakam vererek hedefi açıkladı

Son dakika haberi: Hazine ve Maliye Bakanı Nebati TBMM Bütçe Sunumu’nda açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, buradaki konuşmasında, “2023 yılında da dengeli görünümünü koruması beklenen ekonomik büyümenin yüzde 5 olması hedeflenmektedir” dedi. Ayrıca Hazine tarafından desteklenen KKM hesaplarına bugüne kadar yaklaşık 91,6 milyar TL destek ödemesi gerçekleştirildiğini bildirdi.

Finans 10-11-22 11:05

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (1)

"Yunanistan ne siyasi ne ekonomik ne askeri bakımdan bizim dengemiz olmadığı için muhatabımız da değildir" - "(Büyüme rakamları) Yatırım, istihdam, üretim, ihracat, cari fazlayla büyüme esasına dayanan Türkiye Ekonomi Programına uygun devam ettiğimizin işaretidir"

Yurthaber 05-09-22 23:21

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TEKNOFEST KARADENİZ 2022'de konuştu: (2)

"Bayraktar'la, Anka'yla, Akıncı'yla, Aksungur'la, Atak'la, Hürkuş'la, Gökbey'le, Milli Muharip Uçak projesi ve daha nice teknolojiye dayalı atılımla gurur duymamızın sebebi savaşa olan hevesimiz değil, ülkemizi güçlü tutma mecburiyetimizdir" - "Samsun'da ilk defa sizlerin takdirine sunulan Kızılelma insansız savaş uçağımız dünya harp tarihinde oyun değiştirici hamle olarak görülmektedir" - "Türkiye, şu anda büyümede ikinci sırada. Hani diyorlar ya 'Çılgın Türkler', evet yanılmadınız, Çılgın Türkler büyüyerek yoluna devam ediyor" - "Bir fikrim var diyen gençlerin bunu gerçekleştirmek için yurt dışına gitmeyi düşündüğü değil diğer ülkelerdeki gençlerin ülkemize akın ettiği bir teknoloji iklimi inşa etmeliyiz"

Yurthaber 03-09-22 16:42

Bakan Bilgin'den büyüme değerlendirmesi

Türkiye'nin ikinci çeyrek büyüme rakam rakamlarının açıklanmasının ardından konuya ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin açıklama yaptı.

Finans 02-09-22 12:47

Büyüme Rakamları

Büyüme Rakamları Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Büyüme Rakamları Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, büyüme rakamlarını değerlendirdi:

"2022 ikinci çeyrekte yüzde 7,6 büyüdük. Sanayideki büyüme yüzde 7,8 oldu, bu performansla sanayinin payı, gayrisafi yurt içi hasılada yüzde 29, istihdamda yüzde 22, ihracatta yüzde 95'e ulaştı"

Yurthaber 31-08-22 17:43

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Zeytinoğlu, büyüme rakamlarını değerlendirdi:

"İkinci çeyrekte ihracatta güçlü performans göstererek tarihi rekor seviyeler gerçekleştirdik. Bunun da büyüme rakamlarımıza yansımalarını memnuniyetle görüyoruz"

Yurthaber 31-08-22 14:58

ASO Başkanı Özdebir, büyüme rakamlarını değerlendirdi:

"2022'nin ilk çeyreğinde olduğu gibi ikinci çeyreğinde de dış talep ve hane halkı tüketimine dayalı bir büyüme performansı ön plana çıktı" - "Sanayinin ihracata katkısıyla yüksek büyüme rakamlarına ulaşmaya devam ediyoruz. Küresel tedarik zincirinin bozulduğu ve resesyon beklentilerinin güçlendiği, krediye ulaşma maliyetinin arttığı bir dönemde yüksek büyüme rakamlarına ulaşmamız oldukça önemli"

Yurthaber 31-08-22 12:48

Son dakika: Türkiye’nin ikinci çeyrek büyüme rakamı belli oldu

Son dakika: Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK), ikinci çeyrek için GSYH rakamlarını açıkladı. Ekonomistlerin yüzde 7,5 olarak tahmin ettiği ikinci çeyrek büyümesi TÜİK tarafından yüzde 7,6 olarak duyuruldu. Hazine Bakanı Nebati ise büyümeye ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Büyümeyi ve istihdamı önceliklendiren, üretimi ve ihracatı destekleyen Türkiye Ekonomi Modeli ile elde ettiğimiz bu kazanımlar yılın kalan döneminde de sürecektir" dedi.

Finans 31-08-22 10:00