California Haberleri

Tesla'ya 'ırkçılık davası' şoku! İş yerinde gamalı haç ve Ku Klux Klan çizimlerinin olduğu iddia ediliyor!

Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla şirketine "siyahi işçilere iş yerinde ırkçılık yapıldığı" iddiasıyla dava açıldı. Dava dilekçesinde "gamalı haç" ve "Ku Klux Klan (KKK)" gibi ırkçı çizimlerin iş yerinin çeşitli bölgelerinde görüldüğü de kaydedilirken, siyahi çalışanların, söz konusu ırkçılık nedeniyle şikayette bulunmalarının ardından işten çıkartıldığı öğrenildi.

Haber 29-09-2023 15:22

Video çekmek uğruna yaptıkları şaşkına çevirdi...

ABD'de bir kişi video çekmek için 223 metre uzunluğundaki Foresthill Köprüsü'ne çıktı. 19 yaşındaki genç, çıktığı köprüde mahsur kaldı. Köprüde asılı kalan genç için itfaiye, polis, arama kurtarma ve dağcılık ekipleri seferber oldu.

Haber 21-09-2023 16:38

122 yıldan beri kesintisiz yanıyor! Hepsi bozuldu bir tek o sapasağlam...

ABD'nin California eyaletindeki itfaiye istasyonunda bir ampul 1901 yılından beridir yanıyor. 122 yıldır yalnızca 2 kere söndü fakat onlar da ampul yüzünden değil. İşte "Dünyanın en uzun süredir yanan ampulü" olarak Guinness rekorlar kitabına giren asırlık ampulün ilginç hikayesi!

Haber 15-06-2023 09:20

ABD'yi fırtına vurdu! Acil durum ilan edildi

ABD Başkanı Joe Biden, California eyaletinde etkili olan şiddetli fırtına ve sel felaketi nedeniyle acil durum ilan edilmesine onay verdi.

Haber 15-01-2023 13:45

California

California Hakkındaki Haberler Mynet'te. California Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Hedefi sadece erkekler! ABD'nin konuştuğu seri katil yakalandı... Avlanmaya çıkmıştı

ABD'nin California eyaletinde 6 kişinin ölümünden sorumlu tutulan seri katil zanlısı yakalandı. Polis departmanından yapılan açıklamada, katilin yeni bir öldürme görevinde olduğu öğrenildi. Öte yandan katilin öldürdüğü kişilerin tamamının erkek olması da dikkatlerden kaçmadı. İşte dehşete düşüren haberin detayları...

Haber 16-10-2022 19:19