Cemil Çiçek Haberleri Ve Son Dakika Cemil Çiçek Haberleri

Cemil Çiçek Haberleri Ve Son Dakika Cemil Çiçek Haberleri

Cemil Çiçek, 15 Kasım 1946’da Yozgat'ta bir Türkmen Köyü olan Musabeyli Boğazı Köyü’nde 11 kardeşin en büyüğü olarak dünyaya geldi.

Cemil Çiçek'in, Babasının adı Hacı Ahmet, annesinin adı Meliha'dır.

İlkokulu kendi köyünde okuyan Cemil Çiçek, ortaokulu köyüne 21 km uzakta olan Yozgat’ta okudu. Cemil Çiçek Yozgat İmam Hatip Lisesi’ni birincilikle bitirdi. Cemil Çiçek Yozgat Belediye Başkanlığı yaptı.

Cemil Çiçek Anavatan Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kurucu üyesi oldu.

18. Dönem Yozgat, 20, 21, 22. Dönem Ankara Milletvekili. 18 ve 20. Dönem'de (Turgut Özal, Yıldırım Akbulut ve Mesut Yılmaz hükümetlerinde) Devlet Bakanlığı, 22. Dönem'de (Recep Tayyip Erdoğan hükümetinde) Adalet Bakanlığı yaptı.

Cemil Çiçek 23. Dönem'de Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevine atandı.

4 Temmuz 2011 günü TBMM Genel Kurulu'nda yapılan seçim sonucunda, 322 oyla TBMM Başkanı seçildi.
Cemil Çiçek, TBMM'nin 25. Başkanı oldu.

İngilizce ve orta düzeyde Fransızca bilen Çiçek, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Cemil Çiçek Haberleri

İzmir'de arabuluculuk merkezleri açıldı

Açılışlara TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek katıldı

Yurthaber

Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Çiçek ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Aksaray'da açılışlara katıldı

Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Çiçek ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Aksaray'da açılışlara katıldı

Yurthaber

Eski TBMM Başkanı Çiçek ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Sakarya'da açılışa katıldı

Eski TBMM Başkanı Çiçek ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Sakarya'da açılışa katıldı

Yurthaber

50+1 nedir? 50+1 sisteminin içeriği…

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi ve eski Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek’in yüzde 50+1 sistemiyle ilgili yaptığı açıklamalar, tartışma konusu oldu. Yüzde 50+1 sisteminin gerek olmadığı savunan Çiçek’e, siyasilerden tepki gelmişti.

Haber

Cemil Çiçek

Cemil Çiçek Hakkındaki Haberler Mynet'te. Cemil Çiçek Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Erdoğan dile getirmiş, Bahçeli kapıyı kapatmıştı! Flaş yüzde 50+1 iddiası: Baharda referandum var

Siyasette "yüzde 50+1" tartışmaları sürerken, Gezici Araştırma Merkezi Müdürü Murat Gezici'den dikkat çeken bir iddia geldi. "40+1'lik sistemle yarı başkanlığa dönmeyi planlayan bir iktidar görüyoruz" diyen Gezici, mart ya da nisan ayında bir referandum beklediğini söyledi.

Haber

MHP lideri Devlet Bahçeli'den Cemil Çiçek'e 'yüzde 50+1' tepkisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Cemil Çiçek'in yüzde 50+1 oy oranıyla ilgili açıklamalarına, "Milletvekili seçmiyoruz, belediye başkanı seçmiyoruz, cumhurbaşkanını seçiyoruz. Yüzde 50+1 oy hesabını eleştirenleri anlayışla karşılamamız abesle iştigaldir" sözleriyle yanıt verdi. Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun helalleşme yolculuğuna ilişkin ise, "Sayın Kılıçdaroğlu şunu bil ki hesaplaşmadan helalleşmemiz asla söz konusu olmayacak" dedi.

Haber

Eskişehir Ticaret Odası Arabuluculuk Merkezi açıldı

Eskişehir Ticaret Odası Arabuluculuk Merkezi açıldı

Yurthaber

İmamı Azam Mescidi açıldı

Eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek tarafından Yozgat'ta yaptırılan mescit, törenle ibadete açıldı

Yurthaber

İmamı Azam Mescidi açıldı

Eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek tarafından Yozgat'ta yaptırılan mescit, törenle ibadete açıldı

Haber

Cemil Çiçek: Biz öğretim yapıyoruz, eğitim yapmıyoruz

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, eski TBMM Başkanı ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek'in, yargı üzerine getirdiği uyarı ve önerileri bugünkü yazısında aktardı.

Haber

Dünya döndüğü sürece Azerbaycan hür olacak

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu: - “Dünya döndüğü sürece Azerbaycan hür ve müstakil olacak. Bir kere yükselen bayrak bir daha inmez” - Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim: - “Ümit ederim Türkiye-Azerbaycan kardeşliği daim olsun” - BP Türkiye Ülke Başkanı Mick Stump: - “2020’de 10 milyar metreküp doğal gazı Türkiye üzerinden Avrupa pazarına katacağız”

Haber

Meclise veda ettiler

İlk olarak 23 yıl önce milletvekili seçilen TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, 31 yıl ile Meclisin en tecrübeli siyasetçilerinden Cemil Çiçek Meclise veda etti - CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de Meclise veda eden siyasetçiler arasında yer aldı - Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da 27. Dönem Parlamentosunda yer almayacak

Haber

Türkiye sandık başında

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Gölbaşı ilçesinde oy kullandı

Haber

Ankara'da operasyon! 'Cemil Çiçek' adına paylaşım yapan şüpheli yakalandı

Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı ve Ankara Milletvekili Cemil Çiçek adına sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan açtığı hesaptan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) propagandası içeren manipülatif paylaşımlar yapan şüpheli yakalandı! Cemil Çiçek, geçtiğimiz hafta açıklama yaparak BTK'yı aramış ve 'Benim Twitter hesabım yok' açıklamasını yapmıştı...

Haber

Cemil Çiçek adına açtığı hesaptan FETÖ propagandası yapan kişiye gözaltı

Eski Meclis Başkanı Cemil Çiçek adına sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan açtığı hesaptan manipülatif paylaşımlar yapan şüpheli gözaltına alındı

Haber

Cemil Çiçek'ten sahte Twitter hesabı açıklaması

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, adına açılan sahte Twitter hesabından yapılan paylaşımların tümüyle yalan olduğunu bildirdi - Çiçek: "Twitter hesabım yok. Anlaşılıyor ki bu seçim sürecinde, bu tür kumpaslar, provokasyonlar olabilecektir. Bu türlü bir ahlaksızlık, başkalarının da başına gelebilir"

Haber

Yakın çalışma arkadaşı Çiçek, Turgut Özal'ı anlattı

Vefatının 25. yılında, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ı en yakın çalışma arkadaşlarından eski TBMM Başkanı Çiçek anlattı - Çiçek: - "Cenazesinde bir ifade vardı, bence Özal'ı özetleyen odur: 'Sivil, dindar ve demokrat cumhurbaşkanı.' Özal'ı tanımlayın derseniz işte bu üç kavram Özal'ı ifade eder" - "Türkiye 80 öncesi öylesine bölünmüştü ki rahmetli Özal dedi ki 'Kavga etmeniz için sebep yok, Türkiye'nin sorunları belli, aklınızda ne varsa, çantanızda ne varsa bunları ortaya koyalım ve Türkiye'nin sorunlarını çözelim.' Onun içindir ki 83'te parti kurulduğu zaman bugünün şartlarında bile anlaşılması zor, çok güzel bir kompozisyon ortaya konuldu" - "Resmi sıfat olarak, 'Sayın genel başkanım', 'Sayın başbakanım...' ama ikili ilişkilerde 'Turgut Ağabey' diye hitap ederdik. Böylesine yakın bir ilişkimiz oldu" - "Özal'ın yaptığı çok doğru işler vardı, yanlış, eksik işler de oldu. Yaptığı yanlışlar bile kendi hesabıma bugün birçok 'doğru yaptık' diyenlerin doğrusundan daha fazla öğretici oldu bana" - "Eskiden Türkiye'nin gittiği stabilize bir yol vardı. Çığ düşmüş, kaya düşmüş, yol kapanmıştı. Ne ileriye gidebiliyoruz, ne geri. İşte Özal o kayaları, toprağı kaldırıp heyelanı bir tarafa iterek yolu açtı ve Türkiye bugün çok şükür bu noktalara geldi"

Haber

Hasan Celal Güzel'in cenazesi toprağa verildi

Hasan Celal Güzel'in cenazesi toprağa verildi

Haber

CHP'den flaş Abdullah Gül açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Dursun Çiçek, Saadet Partisi'nin Cumhurbaşkanlığı adayının Abdullah Gül olmasını istediklerini söyledi. Aday göstermek için 100 bin imza gerektiğini vurgulayan Çiçek, "100 bin imza toplamalarında bir sıkıntı olursa bir grup 20 milletvekilinin imzası bunun için de yeterli. İhtiyaç olduğunda biz de kurumsal olarak imza verebiliriz."dedi

Haber

Bülent Arınç'tan Enis Berberoğlu açıklaması

Eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına ilişkin Twitter'dan bir açıklama yaptı. Arınç, "Verilmiş olanın cezanın ve özellikle tutuklamanın büyük bir infial doğurduğunun farkındayım. Buna yönelik tepkileri de doğal karşılıyorum. Ancak Anayasa'mızın 138. maddesine devlet katındakiler dahil, tüm vatandaşların özenle riayet etmesi gerekir. Ve yargı ne kadar güven kaybetmiş olursa olsun, güvenmeye mecburuz" dedi.

Haber

Cemil Çiçek: Sözlerim bağlamından koparılmış

Eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yıldırım’ın eski bakanlarla yaptığı toplantıdaki konuşmasında bazı ifadelerin bağlamından koparıldığını söyledi.

Haber

Cemil Çiçek: MHP’nin peşine takılmamız yanlıştı

Eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Binali Yıldırım'a “Cumhurbaşkanlığı sistemine ilişkin düzenlemenin hem zamanlamasını hem de içeriğini yanlış buluyorum. MHP'nin peşine takılmamız yanlış" dedi.

Haber

Cemil Çiçek'ten çok sert Gülen açıklaması

FETÖ soruşturması kapsamında ifade veren örgüt imamı H.S.'nin "Gülen, Cemil Çiçek, Refaiddin Şahin ve Abdülkadir Aksu ile bir araya geldi" açıklamasına Cemil Çiçek'ten sert bir yanıt geldi.

Haber

'Gülen, bakanlarla gizli odada bire bir görüştü' iddiası

FETÖ kapsamında ifade veren örgüt imamı H.S. müthiş itiraflarda bulundu. İtirafçı, “Gülen, Cemil Çiçek, Refaiddin Şahin ve Abdülkadir Aksu ile bir araya geldi...” dedi.

Haber

Cemil Çiçek: Bu ülke siyaseten ve dinen kandırılmışlar ülkesi; hâlâ bizi kurtaracak tek adamlar arıyoruz

"Anayasa teklifi için eksik gördüklerimi söylersem muhalefet benim üzerimden partimi vurmaya çalışır"

Haber

Cemil Çiçek'ten özeleştiri: Başkalarına haksızlık yaptığımı daha iyi anlıyorum

Eski Meclis başkanı Cemil Çiçek, “Başkalarına haksızlık yaptığımı şimdi daha iyi anlıyorum. Sırada, içerideki dostlarımızın sayısını artırmak var” dedi.

Haber

Cemil Çiçek’ten Orgeneral Necdet Özel’e veda ziyareti

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e veda ziyaretinde bulundu.

Haber

TBMM Başkanı Çiçek: 8 Haziran'da hukuk güvenliği sağlanmalı

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, hukuki istikrarın önemli olduğunu, yargıya güvenin devlete güven olduğunu söyledi.

Haber

TBMM Başkanı Cemil Çiçek: 'Yargı mensubunun cemaati, cemiyeti, partisi, şusu busu olmaz'

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 'Bir devlet varsa aynı zamanda orada güvenli yargı olmak mecburiyetinde. Yargı mensubunun cemaati cemiyeti, partisi, şusu busu olmaz' dedi.

Haber

Cemil Çiçek'ten kaset açıklaması: Yargı önünde hesap verecekler

TBMM Başkanı Çiçek, Akşener hakkındaki kaset iddialarına ilişkin bir açıklama yaptı

Haber

TBMM Başkanı: Türkiye bir büyük oyuncusunu daha kaybetmiştir

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, sanatçı Zeki Alasya'nın vefatı nedeniyle yayımladığı mesajda, "Türkiye bir büyük oyuncusunu daha kaybetmiştir" dedi.

Haber

TBMM Başkanı Çiçek Meclis’te kutlamaları kabul etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Meclis'te kutlamaları kabul etti.

Haber

Çiçek ilk Meclis’te konuştu: Elleri kirli, bizim üzerimizde temizlemeye çalışıyorlar

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ulus'taki ilk Meclis'te düzenlenen törende, 1915 olaylarına ilişkin yapılan söylemleri ve parlamento kararlarını eleştirdi.

Haber

TBMM Başkanı Cemil Çiçek: Adaletsiz, tek yanlı, önyargılı...

TBMM Başkanı Cemil Çieçek, Avrupa Parlamentosu'nun (AP) 1915 olaylarıyla ilgili aldığı kararla ilgili açıklamalarda bulundu.

Haber

Çiçek, muhalefetten sonra iktidarla görüştü

İç Güvenlik Paketi ile ilgili gerilim devam ederken, Meclis Başkanı Çiçek Hükümet kanadından Yalçın Akdoğan ile AK Parti Grup Başkanvekilİ Mustafa Elitaş ve Meclis Başkanvekili Sadık Yakut ile görüştü

Haber

'Ermenilerle sorunumuz yok, esas mesele diyaspora'

Fransa’da temaslarda bulunan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Fransız muhataplarına 'İlişkilerimiz iyi gidiyor. Bunu bozmayalım” mesajı verdi.

Haber

Cemil Çiçek’ten PKK’ya akrep benzetmesi

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, terör örgütü PKK'nın bazı çevrelerce meşrulaştırılmaya çalışıldığını belirtti.

Haber

Çiçek'ten ortak mücadele çağrısı

"Teröristlerin isimlerinden, kullandıkları simgelerinden ve söylemlerinden hareketle bir dinin mensupları suçlanamaz”

Haber

Cemil Çiçek: Rapor milletvekilerine başkanlığımızca dağıtılacak

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, dört eski bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu Raporunun milletvekillerine Başkanlıkça dağıtılacağını bildirdi.

Haber

Cemil Çiçek’i hiç böyle görmediniz

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, boyacı sandığına oturarak, eşi Gülten Çiçek'in ayakkabısının tozunu aldı.

Haber

2014 yılının son genel kurulu toplandı

2014 yılında son defa toplanan TBMM Genel Kurulu, TBMM Başkanı Cemil Çiçek başkanlığında açıldı.

Haber

TBMM Başkanı Çiçek operasyonları yorumladı

TBMM Başkanı Cemil çiçek, sabah gerçekleşen operasyonlarla ilgili olarak, "Hepimizin arzusu gerçeğin ortaya çıkarılmasıdır" dedi.

Haber

Çiçek, Demirtaş’ın açıklamalarını değerlendirdi

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "Sokağa çıkarız, gerekirse kıyamet koparırız” açıklamalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Haber

Birçok şeye Cumhuriyet’le ulaştık

Meclis Başkanı Çiçek, Ömer Tuğrul İnançer’in “İnkilap mı? İnkilap ne demek biliyor musunuz? ‘Köpekleştirme’ demektir." sözlerine tepki gösterdi.

Haber

Cemil Çiçek: Konuyla ilgili soruşturma başlatıyoruz

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, resmi ziyarette bulunduğu Umman'ın Başkenti Muskat'ta, Ömer Tuğrul İnançer'in sarf ettiği sözler hakkında açıklama yaptı.

Haber

Kılıçdaroğlu: Davutoğlu seni seviyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in çıkıp milletin önünde kendisinden özür dilemesini istedi.

Haber

Çiçek'ten Kılıçdaroğlu'na: Yayın yasağı için mahkemeye başvuru yapmadım

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP İstanbul Bölge Toplantısında gerçekleştirdiği konuşma sırasında kendisi hakkında açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na cevap verdi.

Haber

Çiçek: Terör konusu Türkiye’nin hükümetleri aşan en önemli konusudur

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye'deki terör konusunun hükümetleri aşan en önemli devlet sorunu olduğunu belirterek, böyle düşünülmediği için bugünkü tartışmaların yaşandığını söyledi.

Haber

Cemil Çiçek: Bunun karşılığı sokaklarımızı kan gönlüne çevirmek olmamalı

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, yurt dışındaki olaylar bahanesi ile bazı illerde yapılan gösterilerin terör eylemine dönüştüğünü söyledi.

Haber