Cumhurbaşkanı Adayı Haberleri

Ekrem İmamoğlu'ndan '2028' açıklaması! Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız? sorusuna yanıt verdi: Hadsizlik olur!

İstanbul'da yeniden aday olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için çalışmalarına hız verirken; CHP lideri Özgür Özel'in çıkışı sonrası bir anda '2028 Cumhurbaşkanı adaylığı' gündem oldu. Gazetecilerin "Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?" sorusuna yanıt verdi.

Haber 07-03-2024 07:43

Mansur Yavaş için 2028 senaryosu! Doğal cumhurbaşkanı adayıdır diyen İsmail Saymaz, 1 Nisan'ı işaret etti

Mansur Yavaş'ın 2028'de cumhurbaşkanı adayı olma olasılığıyla ilgili gündeme damgasını vuracak bir yorum geldi. 2019'dan bu yana Ankara Büyükşehir Belediye başkanı olan Yavaş, 31 Mart yerel seçimleri için oy isterken "Bu benim artık son dönemim" demişti. Yavaş'ın daha önce de cumhurbaşkanı adayı olmak istediğini öne süren gazeteci İsmail Saymaz 1 Nisan'ı işaret ederken 2028 için ortaya koyduğu seçim senaryosuyla dikkat çekti.

Haber 05-03-2024 09:36

Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Oğan'ın sandığından Kılıçdaroğlu çıktı

Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın oy kullandığı sandıkta en fazla oyu, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aldı.

Yurthaber 15-05-2023 08:21

'Muharrem İnce çıkıp deseydi ki...' TİP Sözcüsü Sera Kadıgil'den 'çekilme' yanıtı 'Erkan o akşam zaten istifasını basardı'

Seçime günler kala Muharrem İnce'nin adaylıktan çekildiğini açıklaması siyaset gündemini karıştırdı. İnce'nin kararı farklı tartışmaları ortaya çıkarırken sosyal medyada TİP Genel Başkanı Erkan Baş da konuşulmaya başladı. Erkan Baş'ın bu kadar konuşulmasının nedeni ise daha önce İnce'nin çekilmesiyle alakalı söylediği sözlerdi. "Erkan Baş milletvekili adaylığından çekilecek mi?" sorusu bir anda gündem olurken Sera Kadıgil bununla ilgili canlı yayında çarpıcı ifadeler kullandı.

Haber 12-05-2023 10:33

'Ortada gerçek bir kaset yokken...' Muharrem İnce sert konuştu! 'Alçaklıktır, şerefsizliktir...'

14 Mayıs seçimlerine günler kala siyaset gündeminde dikkat çeken tartışmalar yaşanmaya devam ediyor. Son günlerde hakkında ortaya atılan iddialara ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Alçaklıktır, şerefsizliktir" diyerek sert ifadeler kullandı.

Haber 11-05-2023 09:48

Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken paylaşım! Bu insanlarımızı paylaşmayın diyerek açıkladı: Bizden değildir

14 Mayıs seçimlerine günler kala siyasilerden dikkat çeken açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter'dan çarpıcı bir paylaşım yaptı. Mitinglere değinen ve "Hangi partinin olursa olsun" vurgusu yapan Kılıçdaroğlu, "Fakir fukaranın evine ayran veya bir sandviç götürme çabasıyla alay edenler bizden değildir" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu "Bu insanlarımızı paylaşmayın" diyerek de çağrı yaptı.

Haber 01-05-2023 13:37

İlginç anlar! Milletvekili adayı miting alanına girmek için bariyerlerin üzerine çıktı

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Afyonkarahisar’daki miting öncesi alana gireceği yeri şaşıran İYİ Parti Milletvekili Adayı Mustafa Enis Arabacı ve beraberindekiler, kendilerine ayrılan alana bariyerlerin üzerinden atlayarak girdi. Arabacı’nın alana girişindeki telaşı, ortaya ilginç görüntüler çıkardı.

Haber 26-04-2023 13:51

Cumhurbaşkanı adayı İnce, bayram namazını memleketinde kıldı

Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "Bayramlar kucaklaşma işidir, dostluktur, yürek yüreğe olmaktır." dedi.

Yurthaber 21-04-2023 10:24

Cumhurbaşkanı adaylarının propaganda konuşmalarının tarihleri belli oldu

Türkiye, adım adım 14 Mayıs seçimlerine yaklaşıyor. Seçimlere kısa süre kala siyasi partilerin ve cumhurbaşkanı adaylarının çalışmaları sürerken YSK'dan da yeni açıklamalar geliyor. Son olarak Yüksek Seçim Kurulu (YSK), cumhurbaşkanı adaylarının TRT’de yapacağı propaganda konuşması tarihlerini belirledi.

Haber 20-04-2023 14:23

Ahmet Özal’dan gündem olacak ‘imza’ iddiaları: “AK Parti’nin çalışmaları oldu, insanlar para istediler”

TEK Parti Genel Başkanı Ahmet Özal, cumhurbaşkanlığı adaylığı için çok iddialı başlasa da topladığı imza sayısının oldukça geride kalması nedeniyle gündem olmuştu. Özal imza sürecinin bitmesinin ardından ilk kez konuşarak çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özal yaptığı açıklamada “büyük partilerin otobüslerle seçmenlerini getirip oralarda imza verdiler. İmza verdirdiler daha doğrusu. Ak Parti’nin de kendi çalışmaları oldu” dedi.

Haber 29-03-2023 07:48

Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, Konya'da iftar programında konuştu

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra bölgeye gittiğini belirterek, "Tabloyu gördükten sonra 'İyi ki bu ülkede belediyeler var.' dedim. Belediyeler olmasa hiçbir şey olmaz. İnsanlar enkaz altındayken ayrımcılık olur mu? Bundan süratle kurtulmamız lazım." dedi.

Yurthaber 29-03-2023 07:36

Son anda o ittifakta yer almayacaklarını duyurmuşlardı! Bir partiden daha Kılıçdaroğlu'na destek

14 Mayıs'ta gerçekleşecek seçimler öncesi siyasi partiler arasında hareketlilik sürüyor. Son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu görüştü. Serdaroğlu, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimde Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıklayıp "Büyük oy farkıyla 1. turda Çankaya'ya göndereceğiz" dedi. Doğru Parti'nin daha önce ATA İttifakı içinde yer alacağı konuşulmuş ancak ATA İttifakı duyurulmadan hemen önce parti, ittifakta yer almayacaklarını açıklamıştı

Haber 24-03-2023 14:46

SON DAKİKA | Millet İttifakı Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığı için YSK'ya başvurdu! İlk açıklama geldi

Son dakika haberi: CHP Grup Başkanvekilleri ile Millet İttifakı'nı oluşturan partilerin temsilcilerinin, Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığı için bugün Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) başvuracağı kaydedilmişti. Başvuru için saat de verilmiş ve 14.00'e işaret edilmişti. Son olarak Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu için CHP ve İYİ Parti'nin YSK'ya başvurduğu açıklandı. Kılıçdaroğlu'ndan da ilk açıklama geldi.

Haber 22-03-2023 14:22

HDP'den Kılıçdaroğlu için 'destek' kararı! Peş peşe paylaşımlar: Cumhurbaşkanı adayı çıkartmayacaklar

Halkların Demokratik Partisi (HDP) 14 Mayıs seçimleri için kararını verdi. Millet İttifakı'nın adayı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklemesi gündemde olan HDP, cumhurbaşkanı adayı çıkarıp çıkarmayacağıyla ilgili tavrını netleştirdi. Söz konusu kararı gazeteci İsmail Saymaz ve Candaş Tolga Işık duyururken, gün içinde açıklama yapılması bekleniyor.

Haber 22-03-2023 07:31

Doğu Perinçek ve Sinan Oğan, cumhurbaşkanı adaylığı için YSK'ya başvurdu!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, cumhurbaşkanı adaylığı için Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurdu. Başvurudan sonra açıklama yapan Perinçek, "100 bin imza toplamak üzere adaylığımı koymuş bulunuyorum" dedi. Öte yandan, ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan da adaylık başvurusunu yaptı. Oğan, "Türkiye'nin HDP ve HÜDA PAR arasında sıkıştırılmasına, Türk milliyetçileri ve Atatürkçüler olarak razı olamazdık" dedi. Adaylık için başvuran isimler arasında Ahmet Özal da yer aldı.

Haber 20-03-2023 12:58

Dr. Serdar Savaş: 13. Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekiliyorum

Dr. Serdar Savaş, 13. Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekildiğini duyurdu. Savaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda karşılaştığı engeller nedeniyle adaylıktan çekildiğini açıkladı. Serdar Savaş'ın ismi koronavirüs pandemisi döneminde sıkça geçmişti.

Haber 20-03-2023 11:43

7 parti bir araya gelip cumhurbaşkanı adayını duyurdu! Türkiye İttifakı…

14 Mayıs seçimleri yaklaşırken seçim yarışı da hızlanmaya başladı. Cumhurbaşkanı adayları bir bir açıklanırken son haberler Türkiye İttifakı’ndan geldi. 7 partinin bir araya gelerek oluşturduğu Türkiye İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Teknoloji Kalkınma Partisi Genel Başkanı Ahmet Özal olarak açıklandı.

Haber 18-03-2023 08:00

Son anda bir parti ittifaktan çekildi! Ümit Özdağ duyurmuştu... İşte ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'dan ilk sözler

Ümit Özdağ, daha önce Mansur Yavaş'a cumhurbaşkanı adaylığı çağrısı yapmıştı. Yavaş’ın adaylık konusunda CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun yanında yer almasının ardından Özdağ da adaylık çağrısını geri çektiğini duyurmuştu. Sonrasında Özdağ'dan yeni ittifak açıklaması gelmişti. Özdağ, ATA ittifakının cumhurbaşkanı adayının Sinan Oğan olduğunu duyurdu. Sinan Oğan'dan da ilk açıklama geldi. Ayrıca daha önce 5 partiden oluşacağı söylenen ATA İttifakı'nda, Doğru Parti yer almadı ve gerekçesini duyurdu.

Haber 11-03-2023 12:53

İnce, Kılıçdaroğlu'nu aradı! CHP, görüşmenin detaylarını açıkladı

Siyaset gündeminde yaşanan hareketlilik devam ediyor. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu aradı. Son günlerde kulislerde İnce'nin Kılıçdaroğlu'na destek vereceği iddiaları yer alıyordu. Görüşmenin detaylarını ise CHP'nin Parti Sözcüsü Faik Öztrak açıkladı.

Haber 09-03-2023 19:22

Ekrem İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'nun adaylığı sonrası ilk kez konuştu: ‘Doğru bir şekillenme oldu’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekrem İmamoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanmasının ardından ilk kez konuştu. İmamoğlu herkesin merak ettiği Cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifini nasıl karşıladığı ile ilgili soruya da yanıt verirken "Her ne olursa olsun en doğru şekilde, ayrışmadan, bütünleşerek yola devam etme meselesi. Doğru bir şekillenme oldu" dedi.

Haber 09-03-2023 12:39

'Yaşına da duruşuna da karşıyım' Ersan Şen o soruyu duyunca... 'CHP'nin genel başkanı İmamoğlu olsaydı...' Gündemi karıştıran krizde çok konuşulmuştu

Siyaset gündemini karıştıran Millet İttifakı'ndaki krizin ardından Ersan Şen de 'cumhurbaşkanı adaylığı' çıkışı nedeniyle gündemin en çok konuşulan isimlerinden bir tanesi olmuştu. Altılı Masa'daki gerilim Kılıçdaroğlu'nun adaylığının açıklanmasıyla son bulurken Ersan Şen'den dikkat çeken yeni açıklamalar da gelmişti. Son olarak ise Şen, katıldığı canlı yayında "Niye bu kadar Kılıçdaroğlu'na karşısınız?" sorusunu "Yaşına da duruşuna da karşıyım. İkna edici olmamasına karşıyım" diyerek yanıtladı.

Haber 09-03-2023 11:21

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilk posteri paylaşıldı

Siyaset gündemi günlerdir Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayını belirleme sürecini yakından takip ediyordu. Dün akşam Saadet Partisi Genel Merkezi önünde altılı masa üyelerinin tamamının katılımıyla cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğu açıklandı. Kılıçdaroğlu'nun ilk posteri paylaşılırken arka planda yer alan fotoğraflar dikkat çekti.

Haber 07-03-2023 16:46

SON DAKİKA: Merakla bekleniyordu! SP lideri Karamollaoğlu duyurdu: Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu! Bildiride İmamoğlu ve Yavaş için özel madde...

Son dakika haberi: Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı belli oldu. İYİ Parti lideri Meral Akşener'in 6'lı masaya geri dönmesinin ardından yapılan kritik toplantı sonrası açıklama yapıldı. SP lideri Karamollaoğlu adaylarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı. Adaylığının açıklanması sonrasında Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada "Türkiye'yi uzlaşıyla yöneteceğiz" dedi. Toplantı sonrası yayımlanan bildiride İmamoğlu ve Yavaş için özel madde eklendi.

Haber 06-03-2023 20:19

CHP Genel Merkezi'nde Kemal Kılıçdaroğlu hareketliliği! Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayını açıklıyor... Tüm gözler kritik saatte!

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in 6'lı masadan kalkmasının ardından gözlerin çevrildiği Millet İttifakı için beklenen gün geldi. Masadaki 5 lider bugün Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde cumhurbaşkanı adayını açıklamak için toplanıyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun isminin açıklanmasına kesin gözüyle bakılırken, ittifaktaki partililere gelen davet mesajlarında 'Cumhurbaşkanı yardımcıları' detayı ise dikkat çekti. Öte yandan CHP Genel Merkezi'nde ise hazırlıkların başladığı görüldü.

Haber 06-03-2023 11:22

'Aday olun' çağrısına Meral Akşener'den tek cümlelik yanıt! Tüm gözler İYİ Parti'nin kararında

6'lı masadan çok sert bir açıklamayla ayrılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin belediye başkanlarıyla bir araya geldi. Kritik görüşmede başkanlar Akşener'e "Aday ol" çağrısında bulunurken, İYİ Parti liderinden tek cümlelik bir yanıt geldiği iddia edildi.

Haber 05-03-2023 08:28

Özgür Demirtaş'tan 'adaylık' açıklaması! İYİ Parti'ye 'yeşil ışık' yaktığı iddia edilmişti, sosyal medyadan duyurdu

Prof. Dr. Özgür Demirtaş'ın cumhurbaşkanı adayı olacağı iddiası bir anda gündem yarattı. 6'lı masadan ayrılan İYİ Parti lideri Meral Akşener'in, Demirtaş'a teklif götüreceği ve Demirtaş'ın da bu teklife 'yeşil ışık' yaktığı iddiası kulisleri bir anda hareketlendirdi. Sosyal medyada gecenin en çok konuşulan isimlerinden biri haline gelen Demirtaş, adaylık iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Haber 05-03-2023 08:05

'Bu yapılırsa süreç devam eder...' Cumhur İttifakı'na katılacaklar mı? İYİ Parti’den 6’lı masa açıklaması: Henüz karar almadık, kapı açık! Akşener son toplantıda ne dedi? Dikkat çeken ‘HDP’ yorumu…

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, İYİ Parti’nin Cumhur İttifakı’na katılabileceği yorumları için çok net konuşarak “İYİ Parti'nin AK Parti'ye ve Cumhur ittifakına kapıları 'tamamen' kapalıdır” dedi. 6’lı masadan ayrıldıkları yönünde yorumlar hakkında da konuşan Usta “Adayın mutabakatla seçileceği hususunda irade ortaya konulursa kapı açık. Ancak yine dayatma olursa konuşmanın anlamı yok” dedi. Usta’nın ayrıca HDP ile ilgili yorumu da dikkat çekti. Peki, Akşener son toplantıda ne dedi?

Haber 04-03-2023 15:34

Son dakika haberi: Altılı masadaki ayrılık sonrası bir genel başkan daha Akşener ile yola devam edecek! Kılıçdaroğlu veto etmişti...

Son dakika: İYİ Parti lideri Meral Akşener, Türk siyasi tarihine geçecek açıklamalar yaptı! Meral Akşener, altılı masadaki beş partinin Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday göstermek istediğini, kendilerinin buna karşı çıktığını belirtirken Yavaş ve İmamoğlu'na tarihi bir çağrı yaptı. Akşener'in açıklamalarının satır başlarında CHP'ye büyük göndermeler vardı. Bir genel başkanın daha Akşener ile yola devam etmesi gündemde.

Haber 03-03-2023 16:22

Altılı masanın kritik toplantısı sürerken Genel Başkan Yardımcısı Kaya'dan 'adaylık tarihi' sözleri! '10 Mart sonrasında...'

Türkiye, mayıs ayında yapılması beklenen seçimlere kilitlendi. Altılı masa, Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde toplandı. En çok merak edilen konuların başında altılı masanın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı geliyor. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, konuyla ilgili "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kararnameyi 10 Mart'ta imzalarsa sayın genel başkanlar da resmi takvim yani 10 Mart sonrası adayı açıklamayı öngörebilirler." ifadelerini kullandı.

Haber 02-03-2023 17:27

SON DAKİKA: 6'lı masa toplantısı sona erdi! Adayın açıklanacağı tarih belli oldu

Son dakika haberi: Türkiye, seçime hazırlanırken Millet İttifakı'nın çıkaracağı aday da merak ediliyor. İYİ Parti cephesi adayın 2 Mart günü belirleneceğini belirtmişti. Altılı masa, 12'nci toplantısını Saadet Partisi ev sahipliğinde yaptı. Pazartesi günü 6 liderin yeniden bir araya geleceği ve ve adayın açıklanacağı belirtildi.

Haber 02-03-2023 16:49

Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayı için kritik gün! Toplantıda belli olacak

Türkiye adım adım seçimlere giderken siyaset gündeminde adaylık tartışmaları sürüyor. Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı uzun süredir merak ediliyordu. Bu süreçte ortaya çok sayıda isim atılmıştı. Ancak Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı, bugün Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan toplantıda belirlenecek. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, adayın bu toplantıda belirleneceğini fakat ismin daha sonra açıklanacağını belirtti. İşte altılı masanın adayıyla ilgili detaylar...

Haber 02-03-2023 09:31

5 güne dikkat çekti! Cumhurbaşkanı adaylığı sorusuna Muharrem İnce'den çarpıcı yanıt 'İmkansız değil'

Seçimlere kısa bir süre kala, siyaset gündeminde adaylık tartışmaları sürüyor. 6'lı masanın mutabakat metnini açıklamasının ardından masadan cumhurbaşkanı adayı olarak hangi ismin çıkacağına ilişkin tartışmalar sürerken adaylık konusunda siyasilerden yeni çıkışlar da gelmeye devam ediyor. Son olarak Memleket Partisi lideri Muharrem İnce'den canlı yayında önemli açıklamalar geldi. "Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?" sorusunu cevaplayan İnce, 5 güne dikkat çekti.

Haber 04-02-2023 10:59

İYİ Parti dışında herkes kararını verdi! Meral Akşener, Kılıçdaroğlu’nu destekleyecek mi? Kulisler bu iddia ile çalkalanıyor…

Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığını destekleyecek mi? Ankara kulisleri son günlerde en çok bu sorunun yanıtı ile çalkalanıyor. İddiaya göre 6’lı masada İYİ Parti’nin dışında hiçbir parti Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı değil ancak İYİ Parti henüz kararını vermedi. Akşener 11 Şubat günü parti kurmaylarını toplayacak ve cumhurbaşkanı adayları için son kararını o toplantıda verecek. İşte İYİ Parti cephesinden gelen son açıklamalar ve kulis bilgileri…

Haber 04-02-2023 08:03

Son dakika: TBMM Başkanı Şentop: Cumhurbaşkanımızın aday olması ile ilgili hiçbir problem yok

Son dakika haberi: TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığıyla ilgili muhalefetin ortaya attığı iddialara yanıt verdi. TBMM Başkanı Şentop, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın birinci dönemi olduğunun altını çizerken "Anayasaya göre aday olması ile ilgili hiçbir problem yok" dedi. Öte yandan Şentop, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2022 Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilmesi için 11 ülkeden başvuru yapıldığını da sözlerine ekledi.

Haber 02-02-2023 10:33

'Kapris, inat, şahsi hırs, koltuk hesabı...' Meral Akşener'in sözleri gündem yarattı! Herkes 'Kılıçdaroğlu olacak' derken, 4 isim öne çıktı

14 Mayıs'ta yapılması planlanan seçimlere 3 ay gibi kısa bir süre kalırken, gözler Millet İttifakı'nın adayı için 13 Şubat'ta yapılacak kritik toplantıya çevrildi. Adaylık için CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ismi öne çıkarken İYİ Parti lideri Meral Akşener'in "Bu kutlu mücadele hiçbir kaprise, hiçbir inada kurban edilemez. Hiçbir şahsi hırsa, hiçbir koltuk hırsına feda edilemez." sözleri gündem yarattı. Akşener'in adaylık için 4 isimden birini önereceği iddia edildi.

Haber 02-02-2023 09:44

HDP'den ‘cumhurbaşkanı adayı’ açıklaması: Şubat'ın ilk haftası açıklayabiliriz!

HDP’nin başını çektiği Emek ve Özgürlük İttifakından cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili açıklama geldi. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, cumhurbaşkanı adaylarını, şubatın ilk haftası kamuoyu ile paylaşacaklarını belirtti.

Haber 01-02-2023 15:02

'Bir saat sonra açıklamalı' Kameraların önünde 'cumhurbaşkanı adayı' çağrısı 'Yemekler soğumaya başladı'

Türkiye adım adım seçimlere doğru ilerlerken siyaset gündeminin en çok konuşulan konularından bir tanesi altılı masanın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı. Konuyla ilgili siyasilerden peş peşe 6'lı masaya çağrılar gelirken ve kulislerde adaylığa ilişkin farklı iddialar dolaşırken henüz net bir açıklama yapılmadı. Son olarak Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül de 6'lı masaya çağrı yaparak "Yemekler soğumaya başladı. Yarın, öbür gün değil, 1 saat sonra adayını açıklamalı" dedi.

Haber 30-01-2023 16:13

9 saat sürdü herkes aynı soruyu sordu: ‘6'lı masanın adayı kim olacak?’ Kritik tarih belli oldu

Altılı masanın cumhurbaşkanı adayı siyaset kulislerinde konuşulmaya devam ederken adayın açıklanacağı tarihe ilişkin önemli bilgilere ulaşıldı. Cumhurbaşkanı adayının 13 Şubat'ta Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek toplantı sonrası açıklanacağı belirtildi. Seçim tarihinin 14 Mayıs olarak açıklanmasının ardından herkes adayı merak etmeye başladı. İşte muhalefetin adayın ilişkin kulislerde konuşulan son bilgiler…

Haber 28-01-2023 12:19

CHP'li belediye başkanlarının teklifini Kılıçdaroğlu reddetti: Bunu kabul etmiyorum

Seçimlerin artık 14 Mayıs'ta yapılmasına kesin gözüyle bakılırken herkes altılı masanın adayını merak ediyor. 3 isim üzerinde tartışmalar devam ederken CHP'nin adayıyla ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. CHP'li büyükşehir belediye başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'na ne teklif etti? Kılıçdaroğlu neden kabul etmedi? İşte merak edilen haberin detayları...

Haber 25-01-2023 23:20

Altılı masanın cumhurbaşkanı adayı kim olacak? İYİ Partili isim perşembe gününü işaret etti... 'İlk kez...'

Cumhurbaşkanlığı seçimi yaklaştıkça altılı masanın adayının kim olacağı konusu gündemdeki yerini koruyor. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, altılı masanın 26 Ocak Perşembe günü partisinin ev sahipliğinde yapacağı toplantıda "ilk kez yoğun ve kapsamlı şekilde cumhurbaşkanı adayı üzerinde durulacağını" söyledi.

Haber 23-01-2023 17:24

Temel Karamollaoğlu duyurdu! 'Adayla ilgili açıklama 30 Ocak'ta olmayacak'

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı ile ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Karamollaoğlu, "Şu ana kadar yaptığımız geçen toplantıdaki görüşmelerimizde 30 Ocak'ta sadece iktidara gelindiğinde politikalar görüşülecek. Onlar deklare edilecek. Yani adayla ilgili açıklama 30 Ocak'ta olmayacak ama önümüzde yapacağımız toplantıda böyle bir karar alınırsa o farklı. O zaman olabilir" dedi. İşte Karamollaoğlu'nun o açıklamaları...

Haber 23-01-2023 14:14

6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı ne zaman açıklanacak? CHP'li isim tarih vererek duyurdu

14 Mayıs'ta yapılması beklenen seçimler için aday belirleme trafiğini hızlandıran 6'lı masadan, adayın açıklanacağı tarihle ilgili önemli bir açıklama geldi. CHP Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz, 6'lı masanın Cumhurbaşkanı adayının muhtemelen Şubat ayı içerisinde açıklanacağını söyledi.

Haber 20-01-2023 13:26

Seçimlere 114 gün kala 'hayırlı olsun' diyerek açıkladı: Büyük iddia... İşte 6'lı masanın çatı adayı olacak isim

Seçim tarihi için 14 Mayıs'ın ilan edilmesine kesin gözüyle bakılırken, gözler 6'lı masanın adayına çevrildi. 26 Ocak'ta bir kez daha toplanacak olan 6'lı masanın, adayı her an açıklayabileceği konuşulurken; 'çatı aday'la ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. "114 gün kala söylüyorum" ifadelerini kullanan gazeteci Melik Yiğitel, 6'lı masanın 'çatı adayı'nı "hayırlı ve uğurlu olsun" diyerek açıkladı.

Haber 20-01-2023 08:14

Altılı masa Cumhurbaşkanı adayı belli oldu mu? 2023 Cumhurbaşkanı adayı kim olacak? Tarih verildi!

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için açıklanması beklenen Cumhurbaşkanı adayı milyonlarca vatandaşın gündeminde yer almaya devam ediyor. Altılı masa, 9 saat süren toplantının ardından kritik açıklamalarda bulundu. Peki Altılı masa Cumhurbaşkanı adayı belli oldu mu? 2023 Cumhurbaşkanı adayı kim olacak? İşte detaylar...

Haber 06-01-2023 17:57

Yeni ittifak geliyor! Muharrem İnce o partileri açıkladı... Ocak ayının sonunu işaret etti

Türkiye seçimlere adım adım yaklaşırken siyaset gündeminde cumhurbaşkanı adaylığı ve seçim tarihi ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Öte yandan yeni bir ittifak kurulması da gündemde. Kurulacak yeni ittifaka ilişkin Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'den dikkat çeken açıklamalar geldi. İnce, Zafer Partisi, Doğru Parti, DSP ve Adalet Partisi ile görüştüğünü söyleyerek açıklama için ocak ayının sonunu işaret etti. İşte yeni ittifakla ilgili detaylar...

Haber 05-01-2023 16:56

Babacan duyurdu! 6'lı masadan beklenen haber geldi: Adaylık için isim konuşulmaya başlandı

Yaklaşan seçimlerle birlikte Ankara kulisleri hareketlenirken, 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayıyla ilgili DEVA Partisi lideri Ali Babacan'dan sürpriz bir açıklama geldi. Babacan, altılı masadaki liderlerin kendi aralarındaki ikili görüşmelerinde muhalefetin olası adayıyla ilgili isim konuşulmaya başlandığını söyledi.

Haber 27-12-2022 13:30

İmamoğlu Öyle Kasımpaşalıyım demek kolay değil diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında açıklanan hapis cezası ve siyasi yasak kararı tartışılmaya devam ediyor. Türkiye'nin gelişmeleri dikkatle takip ettiği karar sonrası İmamoğlu'nun açıklamaları da merak ediliyor. Son olarak İmamoğlu, "Öyle Kasımpaşalıyım demek kolay değil" sözleriyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi. Cumhurbaşkanı adaylığı konusuyla alakalı da konuşan İmamoğlu, gündem olan Google arama sonucu ve ardından yaptığı paylaşımına da değindi.

Haber 22-12-2022 08:53

CHP tarih verdi! Altılı masa cumhurbaşkanı adayını ne zaman açıklayacak?

6’lı masanın cumhurbaşkanı adayı için ilk kez tarih verildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, katıldığı bir televizyon programında bir süredir merak edilen "6'lı masanın adayı ne zaman açıklanacak?" sorusuna yanıt verdi. Tezcan açıklamasında cumhurbaşkanı adayının aralık ayı sonu veya ocak ayı başında açıklanabileceğini belirtti. İşte detaylar…

Haber 17-12-2022 07:22

İYİ Partili isim yanıtladı! 6'lı masada cumhurbaşkanı adayı ismi konuşuldu mu?

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, yaptığı basın toplantısında 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı ile ilgili dikkat çeken bir bilgi paylaştı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zorlu, cumhurbaşkanı adayına ilişkin 6'lı masada bir isim konusunda değerlendirme yapılıp yapılmadığı konusuna da netlik getirdi. İşte Zorlu'nun dikkat çeken o açıklamaları...

Haber 25-11-2022 17:45