Cumhurbaşkanı Adayı Haberleri

Doğu Perinçek ve Sinan Oğan, cumhurbaşkanı adaylığı için YSK'ya başvurdu!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, cumhurbaşkanı adaylığı için Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurdu. Başvurudan sonra açıklama yapan Perinçek, "100 bin imza toplamak üzere adaylığımı koymuş bulunuyorum" dedi. Öte yandan, ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan da adaylık başvurusunu yaptı. Oğan, "Türkiye'nin HDP ve HÜDA PAR arasında sıkıştırılmasına, Türk milliyetçileri ve Atatürkçüler olarak razı olamazdık" dedi. Adaylık için başvuran isimler arasında Ahmet Özal da yer aldı.

Haber 20-03-23 12:58

Dr. Serdar Savaş: 13. Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekiliyorum

Dr. Serdar Savaş, 13. Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekildiğini duyurdu. Savaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda karşılaştığı engeller nedeniyle adaylıktan çekildiğini açıkladı. Serdar Savaş'ın ismi koronavirüs pandemisi döneminde sıkça geçmişti.

Haber 20-03-23 11:43

7 parti bir araya gelip cumhurbaşkanı adayını duyurdu! Türkiye İttifakı…

14 Mayıs seçimleri yaklaşırken seçim yarışı da hızlanmaya başladı. Cumhurbaşkanı adayları bir bir açıklanırken son haberler Türkiye İttifakı’ndan geldi. 7 partinin bir araya gelerek oluşturduğu Türkiye İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Teknoloji Kalkınma Partisi Genel Başkanı Ahmet Özal olarak açıklandı.

Haber 18-03-23 08:00

Son anda bir parti ittifaktan çekildi! Ümit Özdağ duyurmuştu... İşte ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'dan ilk sözler

Ümit Özdağ, daha önce Mansur Yavaş'a cumhurbaşkanı adaylığı çağrısı yapmıştı. Yavaş’ın adaylık konusunda CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun yanında yer almasının ardından Özdağ da adaylık çağrısını geri çektiğini duyurmuştu. Sonrasında Özdağ'dan yeni ittifak açıklaması gelmişti. Özdağ, ATA ittifakının cumhurbaşkanı adayının Sinan Oğan olduğunu duyurdu. Sinan Oğan'dan da ilk açıklama geldi. Ayrıca daha önce 5 partiden oluşacağı söylenen ATA İttifakı'nda, Doğru Parti yer almadı ve gerekçesini duyurdu.

Haber 11-03-23 12:53

İnce, Kılıçdaroğlu'nu aradı! CHP, görüşmenin detaylarını açıkladı

Siyaset gündeminde yaşanan hareketlilik devam ediyor. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu aradı. Son günlerde kulislerde İnce'nin Kılıçdaroğlu'na destek vereceği iddiaları yer alıyordu. Görüşmenin detaylarını ise CHP'nin Parti Sözcüsü Faik Öztrak açıkladı.

Haber 09-03-23 19:22

Ekrem İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'nun adaylığı sonrası ilk kez konuştu: ‘Doğru bir şekillenme oldu’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekrem İmamoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanmasının ardından ilk kez konuştu. İmamoğlu herkesin merak ettiği Cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifini nasıl karşıladığı ile ilgili soruya da yanıt verirken "Her ne olursa olsun en doğru şekilde, ayrışmadan, bütünleşerek yola devam etme meselesi. Doğru bir şekillenme oldu" dedi.

Haber 09-03-23 12:39

'Yaşına da duruşuna da karşıyım' Ersan Şen o soruyu duyunca... 'CHP'nin genel başkanı İmamoğlu olsaydı...' Gündemi karıştıran krizde çok konuşulmuştu

Siyaset gündemini karıştıran Millet İttifakı'ndaki krizin ardından Ersan Şen de 'cumhurbaşkanı adaylığı' çıkışı nedeniyle gündemin en çok konuşulan isimlerinden bir tanesi olmuştu. Altılı Masa'daki gerilim Kılıçdaroğlu'nun adaylığının açıklanmasıyla son bulurken Ersan Şen'den dikkat çeken yeni açıklamalar da gelmişti. Son olarak ise Şen, katıldığı canlı yayında "Niye bu kadar Kılıçdaroğlu'na karşısınız?" sorusunu "Yaşına da duruşuna da karşıyım. İkna edici olmamasına karşıyım" diyerek yanıtladı.

Haber 09-03-23 11:21

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilk posteri paylaşıldı

Siyaset gündemi günlerdir Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayını belirleme sürecini yakından takip ediyordu. Dün akşam Saadet Partisi Genel Merkezi önünde altılı masa üyelerinin tamamının katılımıyla cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğu açıklandı. Kılıçdaroğlu'nun ilk posteri paylaşılırken arka planda yer alan fotoğraflar dikkat çekti.

Haber 07-03-23 16:46

SON DAKİKA: Merakla bekleniyordu! SP lideri Karamollaoğlu duyurdu: Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu! Bildiride İmamoğlu ve Yavaş için özel madde...

Son dakika haberi: Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı belli oldu. İYİ Parti lideri Meral Akşener'in 6'lı masaya geri dönmesinin ardından yapılan kritik toplantı sonrası açıklama yapıldı. SP lideri Karamollaoğlu adaylarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı. Adaylığının açıklanması sonrasında Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada "Türkiye'yi uzlaşıyla yöneteceğiz" dedi. Toplantı sonrası yayımlanan bildiride İmamoğlu ve Yavaş için özel madde eklendi.

Haber 06-03-23 20:19

CHP Genel Merkezi'nde Kemal Kılıçdaroğlu hareketliliği! Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayını açıklıyor... Tüm gözler kritik saatte!

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in 6'lı masadan kalkmasının ardından gözlerin çevrildiği Millet İttifakı için beklenen gün geldi. Masadaki 5 lider bugün Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde cumhurbaşkanı adayını açıklamak için toplanıyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun isminin açıklanmasına kesin gözüyle bakılırken, ittifaktaki partililere gelen davet mesajlarında 'Cumhurbaşkanı yardımcıları' detayı ise dikkat çekti. Öte yandan CHP Genel Merkezi'nde ise hazırlıkların başladığı görüldü.

Haber 06-03-23 11:22

'Aday olun' çağrısına Meral Akşener'den tek cümlelik yanıt! Tüm gözler İYİ Parti'nin kararında

6'lı masadan çok sert bir açıklamayla ayrılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin belediye başkanlarıyla bir araya geldi. Kritik görüşmede başkanlar Akşener'e "Aday ol" çağrısında bulunurken, İYİ Parti liderinden tek cümlelik bir yanıt geldiği iddia edildi.

Haber 05-03-23 08:28

Özgür Demirtaş'tan 'adaylık' açıklaması! İYİ Parti'ye 'yeşil ışık' yaktığı iddia edilmişti, sosyal medyadan duyurdu

Prof. Dr. Özgür Demirtaş'ın cumhurbaşkanı adayı olacağı iddiası bir anda gündem yarattı. 6'lı masadan ayrılan İYİ Parti lideri Meral Akşener'in, Demirtaş'a teklif götüreceği ve Demirtaş'ın da bu teklife 'yeşil ışık' yaktığı iddiası kulisleri bir anda hareketlendirdi. Sosyal medyada gecenin en çok konuşulan isimlerinden biri haline gelen Demirtaş, adaylık iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Haber 05-03-23 08:05

'Bu yapılırsa süreç devam eder...' Cumhur İttifakı'na katılacaklar mı? İYİ Parti’den 6’lı masa açıklaması: Henüz karar almadık, kapı açık! Akşener son toplantıda ne dedi? Dikkat çeken ‘HDP’ yorumu…

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, İYİ Parti’nin Cumhur İttifakı’na katılabileceği yorumları için çok net konuşarak “İYİ Parti'nin AK Parti'ye ve Cumhur ittifakına kapıları 'tamamen' kapalıdır” dedi. 6’lı masadan ayrıldıkları yönünde yorumlar hakkında da konuşan Usta “Adayın mutabakatla seçileceği hususunda irade ortaya konulursa kapı açık. Ancak yine dayatma olursa konuşmanın anlamı yok” dedi. Usta’nın ayrıca HDP ile ilgili yorumu da dikkat çekti. Peki, Akşener son toplantıda ne dedi?

Haber 04-03-23 15:34

Son dakika haberi: Altılı masadaki ayrılık sonrası bir genel başkan daha Akşener ile yola devam edecek! Kılıçdaroğlu veto etmişti...

Son dakika: İYİ Parti lideri Meral Akşener, Türk siyasi tarihine geçecek açıklamalar yaptı! Meral Akşener, altılı masadaki beş partinin Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday göstermek istediğini, kendilerinin buna karşı çıktığını belirtirken Yavaş ve İmamoğlu'na tarihi bir çağrı yaptı. Akşener'in açıklamalarının satır başlarında CHP'ye büyük göndermeler vardı. Bir genel başkanın daha Akşener ile yola devam etmesi gündemde.

Haber 03-03-23 16:22

Altılı masanın kritik toplantısı sürerken Genel Başkan Yardımcısı Kaya'dan 'adaylık tarihi' sözleri! '10 Mart sonrasında...'

Türkiye, mayıs ayında yapılması beklenen seçimlere kilitlendi. Altılı masa, Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde toplandı. En çok merak edilen konuların başında altılı masanın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı geliyor. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, konuyla ilgili "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kararnameyi 10 Mart'ta imzalarsa sayın genel başkanlar da resmi takvim yani 10 Mart sonrası adayı açıklamayı öngörebilirler." ifadelerini kullandı.

Haber 02-03-23 17:27

SON DAKİKA: 6'lı masa toplantısı sona erdi! Adayın açıklanacağı tarih belli oldu

Son dakika haberi: Türkiye, seçime hazırlanırken Millet İttifakı'nın çıkaracağı aday da merak ediliyor. İYİ Parti cephesi adayın 2 Mart günü belirleneceğini belirtmişti. Altılı masa, 12'nci toplantısını Saadet Partisi ev sahipliğinde yaptı. Pazartesi günü 6 liderin yeniden bir araya geleceği ve ve adayın açıklanacağı belirtildi.

Haber 02-03-23 16:49

Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayı için kritik gün! Toplantıda belli olacak

Türkiye adım adım seçimlere giderken siyaset gündeminde adaylık tartışmaları sürüyor. Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı uzun süredir merak ediliyordu. Bu süreçte ortaya çok sayıda isim atılmıştı. Ancak Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı, bugün Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan toplantıda belirlenecek. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, adayın bu toplantıda belirleneceğini fakat ismin daha sonra açıklanacağını belirtti. İşte altılı masanın adayıyla ilgili detaylar...

Haber 02-03-23 09:31

5 güne dikkat çekti! Cumhurbaşkanı adaylığı sorusuna Muharrem İnce'den çarpıcı yanıt 'İmkansız değil'

Seçimlere kısa bir süre kala, siyaset gündeminde adaylık tartışmaları sürüyor. 6'lı masanın mutabakat metnini açıklamasının ardından masadan cumhurbaşkanı adayı olarak hangi ismin çıkacağına ilişkin tartışmalar sürerken adaylık konusunda siyasilerden yeni çıkışlar da gelmeye devam ediyor. Son olarak Memleket Partisi lideri Muharrem İnce'den canlı yayında önemli açıklamalar geldi. "Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?" sorusunu cevaplayan İnce, 5 güne dikkat çekti.

Haber 04-02-23 10:59

İYİ Parti dışında herkes kararını verdi! Meral Akşener, Kılıçdaroğlu’nu destekleyecek mi? Kulisler bu iddia ile çalkalanıyor…

Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığını destekleyecek mi? Ankara kulisleri son günlerde en çok bu sorunun yanıtı ile çalkalanıyor. İddiaya göre 6’lı masada İYİ Parti’nin dışında hiçbir parti Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı değil ancak İYİ Parti henüz kararını vermedi. Akşener 11 Şubat günü parti kurmaylarını toplayacak ve cumhurbaşkanı adayları için son kararını o toplantıda verecek. İşte İYİ Parti cephesinden gelen son açıklamalar ve kulis bilgileri…

Haber 04-02-23 08:03

Son dakika: TBMM Başkanı Şentop: Cumhurbaşkanımızın aday olması ile ilgili hiçbir problem yok

Son dakika haberi: TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığıyla ilgili muhalefetin ortaya attığı iddialara yanıt verdi. TBMM Başkanı Şentop, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın birinci dönemi olduğunun altını çizerken "Anayasaya göre aday olması ile ilgili hiçbir problem yok" dedi. Öte yandan Şentop, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2022 Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilmesi için 11 ülkeden başvuru yapıldığını da sözlerine ekledi.

Haber 02-02-23 10:33

'Kapris, inat, şahsi hırs, koltuk hesabı...' Meral Akşener'in sözleri gündem yarattı! Herkes 'Kılıçdaroğlu olacak' derken, 4 isim öne çıktı

14 Mayıs'ta yapılması planlanan seçimlere 3 ay gibi kısa bir süre kalırken, gözler Millet İttifakı'nın adayı için 13 Şubat'ta yapılacak kritik toplantıya çevrildi. Adaylık için CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ismi öne çıkarken İYİ Parti lideri Meral Akşener'in "Bu kutlu mücadele hiçbir kaprise, hiçbir inada kurban edilemez. Hiçbir şahsi hırsa, hiçbir koltuk hırsına feda edilemez." sözleri gündem yarattı. Akşener'in adaylık için 4 isimden birini önereceği iddia edildi.

Haber 02-02-23 09:44

HDP'den ‘cumhurbaşkanı adayı’ açıklaması: Şubat'ın ilk haftası açıklayabiliriz!

HDP’nin başını çektiği Emek ve Özgürlük İttifakından cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili açıklama geldi. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, cumhurbaşkanı adaylarını, şubatın ilk haftası kamuoyu ile paylaşacaklarını belirtti.

Haber 01-02-23 15:02

'Bir saat sonra açıklamalı' Kameraların önünde 'cumhurbaşkanı adayı' çağrısı 'Yemekler soğumaya başladı'

Türkiye adım adım seçimlere doğru ilerlerken siyaset gündeminin en çok konuşulan konularından bir tanesi altılı masanın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı. Konuyla ilgili siyasilerden peş peşe 6'lı masaya çağrılar gelirken ve kulislerde adaylığa ilişkin farklı iddialar dolaşırken henüz net bir açıklama yapılmadı. Son olarak Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül de 6'lı masaya çağrı yaparak "Yemekler soğumaya başladı. Yarın, öbür gün değil, 1 saat sonra adayını açıklamalı" dedi.

Haber 30-01-23 16:13

9 saat sürdü herkes aynı soruyu sordu: ‘6'lı masanın adayı kim olacak?’ Kritik tarih belli oldu

Altılı masanın cumhurbaşkanı adayı siyaset kulislerinde konuşulmaya devam ederken adayın açıklanacağı tarihe ilişkin önemli bilgilere ulaşıldı. Cumhurbaşkanı adayının 13 Şubat'ta Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek toplantı sonrası açıklanacağı belirtildi. Seçim tarihinin 14 Mayıs olarak açıklanmasının ardından herkes adayı merak etmeye başladı. İşte muhalefetin adayın ilişkin kulislerde konuşulan son bilgiler…

Haber 28-01-23 12:19

CHP'li belediye başkanlarının teklifini Kılıçdaroğlu reddetti: Bunu kabul etmiyorum

Seçimlerin artık 14 Mayıs'ta yapılmasına kesin gözüyle bakılırken herkes altılı masanın adayını merak ediyor. 3 isim üzerinde tartışmalar devam ederken CHP'nin adayıyla ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. CHP'li büyükşehir belediye başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'na ne teklif etti? Kılıçdaroğlu neden kabul etmedi? İşte merak edilen haberin detayları...

Haber 25-01-23 23:20

Altılı masanın cumhurbaşkanı adayı kim olacak? İYİ Partili isim perşembe gününü işaret etti... 'İlk kez...'

Cumhurbaşkanlığı seçimi yaklaştıkça altılı masanın adayının kim olacağı konusu gündemdeki yerini koruyor. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, altılı masanın 26 Ocak Perşembe günü partisinin ev sahipliğinde yapacağı toplantıda "ilk kez yoğun ve kapsamlı şekilde cumhurbaşkanı adayı üzerinde durulacağını" söyledi.

Haber 23-01-23 17:24

Temel Karamollaoğlu duyurdu! 'Adayla ilgili açıklama 30 Ocak'ta olmayacak'

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı ile ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Karamollaoğlu, "Şu ana kadar yaptığımız geçen toplantıdaki görüşmelerimizde 30 Ocak'ta sadece iktidara gelindiğinde politikalar görüşülecek. Onlar deklare edilecek. Yani adayla ilgili açıklama 30 Ocak'ta olmayacak ama önümüzde yapacağımız toplantıda böyle bir karar alınırsa o farklı. O zaman olabilir" dedi. İşte Karamollaoğlu'nun o açıklamaları...

Haber 23-01-23 14:14

6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı ne zaman açıklanacak? CHP'li isim tarih vererek duyurdu

14 Mayıs'ta yapılması beklenen seçimler için aday belirleme trafiğini hızlandıran 6'lı masadan, adayın açıklanacağı tarihle ilgili önemli bir açıklama geldi. CHP Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz, 6'lı masanın Cumhurbaşkanı adayının muhtemelen Şubat ayı içerisinde açıklanacağını söyledi.

Haber 20-01-23 13:26

Seçimlere 114 gün kala 'hayırlı olsun' diyerek açıkladı: Büyük iddia... İşte 6'lı masanın çatı adayı olacak isim

Seçim tarihi için 14 Mayıs'ın ilan edilmesine kesin gözüyle bakılırken, gözler 6'lı masanın adayına çevrildi. 26 Ocak'ta bir kez daha toplanacak olan 6'lı masanın, adayı her an açıklayabileceği konuşulurken; 'çatı aday'la ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. "114 gün kala söylüyorum" ifadelerini kullanan gazeteci Melik Yiğitel, 6'lı masanın 'çatı adayı'nı "hayırlı ve uğurlu olsun" diyerek açıkladı.

Haber 20-01-23 08:14

Altılı masa Cumhurbaşkanı adayı belli oldu mu? 2023 Cumhurbaşkanı adayı kim olacak? Tarih verildi!

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için açıklanması beklenen Cumhurbaşkanı adayı milyonlarca vatandaşın gündeminde yer almaya devam ediyor. Altılı masa, 9 saat süren toplantının ardından kritik açıklamalarda bulundu. Peki Altılı masa Cumhurbaşkanı adayı belli oldu mu? 2023 Cumhurbaşkanı adayı kim olacak? İşte detaylar...

Haber 06-01-23 17:57

Yeni ittifak geliyor! Muharrem İnce o partileri açıkladı... Ocak ayının sonunu işaret etti

Türkiye seçimlere adım adım yaklaşırken siyaset gündeminde cumhurbaşkanı adaylığı ve seçim tarihi ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Öte yandan yeni bir ittifak kurulması da gündemde. Kurulacak yeni ittifaka ilişkin Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'den dikkat çeken açıklamalar geldi. İnce, Zafer Partisi, Doğru Parti, DSP ve Adalet Partisi ile görüştüğünü söyleyerek açıklama için ocak ayının sonunu işaret etti. İşte yeni ittifakla ilgili detaylar...

Haber 05-01-23 16:56

Babacan duyurdu! 6'lı masadan beklenen haber geldi: Adaylık için isim konuşulmaya başlandı

Yaklaşan seçimlerle birlikte Ankara kulisleri hareketlenirken, 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayıyla ilgili DEVA Partisi lideri Ali Babacan'dan sürpriz bir açıklama geldi. Babacan, altılı masadaki liderlerin kendi aralarındaki ikili görüşmelerinde muhalefetin olası adayıyla ilgili isim konuşulmaya başlandığını söyledi.

Haber 27-12-22 13:30

İmamoğlu Öyle Kasımpaşalıyım demek kolay değil diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında açıklanan hapis cezası ve siyasi yasak kararı tartışılmaya devam ediyor. Türkiye'nin gelişmeleri dikkatle takip ettiği karar sonrası İmamoğlu'nun açıklamaları da merak ediliyor. Son olarak İmamoğlu, "Öyle Kasımpaşalıyım demek kolay değil" sözleriyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi. Cumhurbaşkanı adaylığı konusuyla alakalı da konuşan İmamoğlu, gündem olan Google arama sonucu ve ardından yaptığı paylaşımına da değindi.

Haber 22-12-22 08:53

CHP tarih verdi! Altılı masa cumhurbaşkanı adayını ne zaman açıklayacak?

6’lı masanın cumhurbaşkanı adayı için ilk kez tarih verildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, katıldığı bir televizyon programında bir süredir merak edilen "6'lı masanın adayı ne zaman açıklanacak?" sorusuna yanıt verdi. Tezcan açıklamasında cumhurbaşkanı adayının aralık ayı sonu veya ocak ayı başında açıklanabileceğini belirtti. İşte detaylar…

Haber 17-12-22 07:22

İYİ Partili isim yanıtladı! 6'lı masada cumhurbaşkanı adayı ismi konuşuldu mu?

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, yaptığı basın toplantısında 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı ile ilgili dikkat çeken bir bilgi paylaştı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zorlu, cumhurbaşkanı adayına ilişkin 6'lı masada bir isim konusunda değerlendirme yapılıp yapılmadığı konusuna da netlik getirdi. İşte Zorlu'nun dikkat çeken o açıklamaları...

Haber 25-11-22 17:45

6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı kim olacak? Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'ndan dikkat çeken açıklama

2023 seçimlerine az bir zaman kala 6'lı masanın üyelerinden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, dikkat çeken "cumhurbaşkanı adayı" açıklamasında bulundu. Karamollaoğlu Almanya'nın Duisburg kentinde düzenlenen "Seçime Hazırlık; Avrupa Hamle" toplantısında yaptığı açıklamada, "Bizim prensip olarak aldığımız karar, seçim tarihi belli olduktan sonra Cumhurbaşkanı adayını görüşüp açıklamak. Çok uzatmayız ama bu yılın sonundan önce bir açıklama olmaz" ifadelerini kullandı.

Haber 20-11-22 22:26

ABB Meclisi'nde 'Cumhurbaşkanı adaylığı' tartışması! AK Partili Köse: Mansur Yavaş mesaisinin tamamını adaylığa ayırıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi bu kez Cumhurbaşkanı adaylığı tartışmalarına sahne oldu. AK Parti Grup Başkanvekili ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Mansur Yavaş'ın mesaisinin tamamını Cumhurbaşkanı adaylığına ayırdığını belirterek, "Sayın Yavaş, bir yandan Sayın Kılıçdaroğlu'nu idare etmeye çalışıyor bir yandan Sayın Akşener ile temasta bir yandan da Sayın İmamoğlu ile rekabet ediyor." ifadelerini kullandı. CHP'li üyeler bu sözlere tepki gösterdi.

Haber 11-11-22 22:34

İYİ Partili isimden siyaset kulislerini hareketlendiren sözler! Akşener'in cumhurbaşkanı adayı olması...

Siyaset gündeminin en çok tartışılan konusu 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı. Kulislerde çok sayıda kişinin adı telaffuz edilirken İYİ Partili bir isimden gelen son açıklama, gündemi bir kez daha hareketlendirdi. İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, "Türk milletinin gönlünde yatan Sayın Meral Akşener’in cumhurbaşkanı adayı olmasıdır" diyerek İYİ Parti'nin de gönlünde yatanın bu olduğunu ifade etti. İşte o açıklamanın detayları...

Haber 19-10-22 23:25

Son dakika: 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı ne zaman belli olacak? Temel Karamollaoğlu açıkladı

Son dakika: Seçim tarihi yaklaştıkça 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı merak konusu olmaya devam ediyor. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, katıldığı canlı yayında çok konuşulacak ifadeler kullandı. Karamollaoğlu, "Cumhurbaşkanı adayı konusunda acele etmeme kararındayız. Seçim dönemine girildi sayılır. Cumhurbaşkanı adayını seçim tarihi belli olduktan sonra belirleyeceğiz." diye konuştu.

Haber 18-10-22 21:41

MHP'nin Konya mitingi

Genel Başkan Devlet Bahçeli: (1) - "Kılıçdaroğlu, ABD'ye gitti, NewYork'ta sokağa düştü, gizli ve gizemli toplantılar yaptı, Pensilvanya istikametini takip ederek 8 saatlik bir süre içinde de ortadan kayboldu. Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyareti şaibelidir, A'dan Z'ye şüphelidir"

Yurthaber 16-10-22 19:04

Davutoğlu Bir milyarlık soru bu diyerek yanıtladı! 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı kim olacak?

Siyaset gündeminde 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı yönünde tartışmalar yaşanmaya devam ediyor. Çok sayıda kişinin adı kulislerde telaffuz edilirken altılı masadan çıkacak aday kararı herkesin merak ettiği konulardan bir tanesi. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu kendisine yöneltilen 6’lı masanın adayının kim olacağı sorusuna dikkat çeken bir cevap verdi. “Bir milyarlık soru bu” diyen Davutoğlu, toplantılarda şu ana kadar hiçbir ismin geçmediğini belirtti.

Haber 07-10-22 16:25

Son dakika: Bu detaylar ilk kez ortaya çıktı! 6’lı masa tek tek belirledi…

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ev sahipliğinde bir araya gelen liderlerin buluşmasında yol haritası çıkarıldı. Liderler ‘cumhurbaşkanının yetkilerini kabineye devretmesini’ görüştü. Seçim kazanılırsa ortaya koyulacak programa ortak aday uyacak. Her partiye kabinede koltuk verilecek. Toplantıda ayrıca ‘Her partinin cumhurbaşkanı yardımcısı olsun, hukuk, ekonomi gibi her birinin alanı olsun, böylece ortak bir akılla yönetim kurulsun’ önerilerinin de konuşulduğu öğrenildi.

Haber 04-10-22 07:35

Esnaf ziyareti sırasında vatandaşlar sordu! İmamoğlu'ndan dikkat çeken 'cumhurbaşkanı adayı' yanıtı: 6'lı masa...

Ordu'da gerçekleşen toplantı nedeniyle kentte bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Ziyaret sırasında vatandaşların İmamoğlu'na sorduğu 'cumhurbaşkanı adayı' sorusuna İBB Başkanı'nın verdiği "6'lı masa"lı yanıt ise dikkat çekti. İşte detaylar...

Haber 01-10-22 19:02

Kılıçdaroğlu 'benimle misiniz?' demişti! Altılı masadaki bir partiden açık destek: Kılıçdaroğlu aday olursa sonuna kadar destekliyoruz

Siyaset gündemi 6'lı masanın çıkaracağı Cumhurbaşkanı adayını merak ediyor. Son olarak Kılıçdaroğlu'nun 'benimle misiniz?' çıkışından sonra hem destek hem tepki mesajları gündeme damga vurmuştu. Altılı masadaki diğer partiler konuyla ilgili net açıklama yapmazken Demokrat Parti tavrını açık olarak belli etti.

Haber 28-09-22 18:58

CHP lider Kemal Kılıçdaroğlu 'Benimle birlikte misiniz?' demişti! Ünlü isimden destek geldi...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili yapmış olduğu çağrı Ankara kulislerine hareketlilik getirmişti. Partililerine "Şunu da artık bilmek zorundayım, siz gerçekten benimle birlikte misiniz?" diyerek seslenen Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözleri salondakiler tarafından ayakta alkışlanmıştı. Kılıçdaroğlu'na bir destek de ünlü sunucu Öykü Serter'den geldi. İşte detaylar...

Magazin 23-09-22 19:16

Meral Akşener ile Tanju Özcan arasında dikkat çeken 'cumhurbaşkanı adayı' diyaloğu! 6'lı masada benim adımı...

2023 seçimleri adım adım yaklaşırken Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı ve 6’lı masadan nasıl bir sonuç çıkacağı merak ediliyor. Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili tartışmalar siyaset gündeminde geniş yer bulmaya devam ederken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan arasındaki bir diyalog dikkat çekti. Akşener, 6’lı masada aday olarak ismini unutmamasını isteyen Özcan’a “Şimdi herkesi komaya sokayım. Unutmayacağım” şeklinde yanıt verdi.

Haber 15-09-22 18:37

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Sunat'tan cumhurbaşkanı adayı açıklaması:

"Altılı masada neticede öyle bir karar alındı, altılı masa karar verecek. Daha altılı masaya bu konu hiç gelmedi. Yani liderler adaylık mevzusunu görüşmedi"

Yurthaber 15-09-22 16:26

Kılıçdaroğlu'nun ses getiren sözlerinin ardından Akşener'den dikkat çeken açıklama: Kazanacak bir adayla yola çıkmamız lazım

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu masadan çıkacak adayın vasıflarına dair ilan ettiği vasıflar var, ben onların her fırsatta 'doğru olduğunu' söyledim. Benim eklediğim şey, kazanacak bir adayla yola çıkmamız gerekli. Hala burada duruyoruz." ifadelerini kullandı. Akşener ayrıca Kılıçdaroğlu'nun 'altılı masada oturan genel başkanlar böyle bir şeyi bana teklif ederlerse hazırım' sözü için de "Bu noktada hiçbir konuşma olmadı." açıklamasını yaptı.

Haber 06-09-22 19:45

Ümit Özdağ'dan 6'lı masayı karıştıracak sözler! Akşener'in Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğine emin misiniz?

2023 seçimlerine ilişkin adaylık tartışmaları siyaset gündemini meşgul etmeye devam ederken Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan dikkat çeken yeni bir açıklama geldi. Türk halkına yeniden bir Ekmeleddin modelinin Kılıçdaroğlu tarafından dayatılmasına Zafer Partisi olarak izin vermeyeceklerini söyleyen Özdağ, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun olası adaylığına ilişkin de çarpıcı ifadeler kullandı. Özdağ, “Meral Akşener'in Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğine emin misiniz?" dedi.

Haber 15-08-22 17:02