D Vitamini Eksikligi Haberleri

Kışın yaşanan en büyük sağlık sorunu: Eksikliği diyabete yol açıyor! En yüksek D vitamini içeren gıdalar

D vitamini vücudumuz için en önemli olan vitaminler arasında yer alıyor. D vitamini eksikliği çok ciddi hastalıklara yol açabiliyor. Yazın güneş ışınları sayesinde fazla D vitamini eksikliği yaşanmasa da kış aylarında artan D vitamini eksikliği sağlığı tehdit ediyor. Ancak D vitamini içeren besinler ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Haber 24-01-23 09:08

D vitaminin tek kaynağı güneş değil! D vitamin eksikliğine karşı tüketilmesi gereken besinler

D vitamini vücutta çok önemli işleve sahip. D vitamininin aslı kaynağı güneş ışığıdır. Kalsiyum ve fosfor emilimini düzenleyen D vitamini, kasları ve kemikleri güçlendirir. D vitaminin en önemli işlevlerinden biri de vücudu enfeksiyonlara karşı koruyarak, bağışıklığı artırmasıdır. Yeterli miktarda D vitamini almak; bağışıklık sistemini güçlendirir, kanser ve kalp hastalıkları, kemikleri, diyabet ve osteoporoz gibi hastalıklara karşı korur. Peki, D vitamini hangi besinlerde var?

Haber 05-11-22 20:22

D vitamini eksikliği belirtileri nelerdir? D vitamini eksikliği nasıl giderilir, D vitamini nelerde var?

Vitamin, insan sağlığı için oldukça önemli bir yer tutar. Vitaminler, insan metabolizmasının sorunsuz bir şekilde çalışması için ihtiyaç duyduğu organik bileşenlerdir. Vitaminler sayesinde birçok ciddi rahatsızlık önlenir. Bilinen 13 tane vitamin çeşidi var ve her vitaminin insan sağlığı için farklı farklı görevleri bulunur. Bunlardan biri de D vitaminidir. Güneşten ve yiyeceklerden alabildiğimiz D vitamini eksikliği belirtileri nedir, D vitamini eksikliğine ne iyi gelir?

Haber 04-11-22 17:54

Eksikliği kemik erimelerine yol açıyor! Kanserden koruyucu özelliği var

Vitaminler vücudumuz için büyük önem taşıyor. Eksikliğinde çeşitli problemler meydana geliyor. Sağlığımız için en etkili vitaminlerden olan D vitaminine özellikle kış aylarında dikkat edilmesi gerekiyor. D vitamini kansere, kalp hastalıklarına karşı koruma sağlıyor. Uzmanlar D vitamini hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 04-11-22 12:09

D vitamini nelerde var? D vitamini besinleri nelerdir, günlük D vitamini ihtiyacı ne kadar?

D vitamini özellikle yaz aylarında güneşten depolanan kış aylarında ise çeşitli besinlerden alınması gereken önemli bir vitamindir. Sağlıklı bir kemik yapısı için herkesin farklı oranlarda D vitaminine ihtiyacı vardır. D vitamin hem hastalıklardan korunmak hem de sağlıklı bir yaşama sahip olmak için vücudun ihtiyacı olan vitaminlerden biridir. Vücudun ihtiyacı olan D vitaminini güneşten alabildiğimiz gibi besinlerden de alabiliriz. Peki, D vitamini içeren besinler nelerdir?

Haber 01-11-22 17:09

Eksikliği cinsel hayatı bitiriyor! Cinsel sorunlara yol açan bu durum her iki taraf içinde geçerli

Cinsel hayatı etkileyen birçok etken bulunuyor. Yaşadığınız sorunları görmezden gelmek, önemsememek sorunların büyümesine yol açabiliyor. Cinsel hayatını etkileyen faktörler arasında vitamin eksikliği büyük önem taşıyor. Uzmanlar d vitamini eksikliğinin sorunlar yarattığını belirtiyor.

Haber 18-09-22 08:25

Eksikliği çok kötü sonuçlara yol açabilir! Kanser riskini artırıyor

Vitamin eksiklikleri oldukça göz ardı edilen sağlık sorunları arasında bulunuyor. Vitaminler daha sağlıklı ve zinde olmamız, hastalıklardan korunmamız için büyük önem taşıyor. Uzmanlar özellikle D vitamini eksikliğinin yol açtığı hastalıklar hakkında uyarıyor.

Haber 11-09-22 09:56