Darbe Haberleri

Balıkesirspor'un 15 yaş altı kalecisi, kafasına aldığı darbe sonucu hastaneye kaldırıldı

Balıkesirspor'un 15 Yaş Altı Gelişim Ligi kalecisi olan Eren Mert Yıldızlı, rakibiyle girdiği mücadelede kafasına aldığı darbe sonucu hastaneye kaldırıldı.

Yurthaber 30-01-23 07:10

SON DAKİKA | OHAL Komisyonu çalışmalarını tamamladı! Tüm başvurular karara bağlandı

Son dakika haberi: Kanun hükmünde kararnamelerle (KHK) tesis edilen işlemler hakkındaki başvuruları değerlendirip karara bağlamak üzere kurulan Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, bugün itibarıyla görev süresi içerisinde tüm başvuruları karara bağladı. OHAL Komisyonuna 127 bin 292 başvuru yapıldı. 17 bin 960 başvuruda kabul, 109 bin 332 dosyada ise ret kararı verildi. Komisyonun görev süresi, 22 Ocak'ta sona erecek. İşte detaylar...

Haber 12-01-23 10:10

Ünlü futbolcu David Alaba'nın kız arkadaşının babasının darbeciler arasında olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü! Eğer darbe gerçekleşseydi...

Almanya'da darbe yapmaya çalışan Neo-Nazi örgütüne yönelik birçok operasyon yapıldı. Bunların arasında en dikkat çeken kişi ise ünlü futbolcu Alaba'nın kız arkadaşının babası olduğu ortaya çıktı. Almanya'da darbe planladıkları gerekçesiyle gözaltına alınanlar arasında Real Madridli futbolcu David Alaba'nın kız arkadaşının babası Frank Heppner'ın da yer aldığı iddia edildi.

Spor 09-12-22 16:36

İYİ Partili Feridun Bahşi'den gündem yaratan 'darbe' çıkışı: Saat 2'de başlar 5'te biter

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi'nin 15 Temmuz hain darbe girişimiyle ilgili yaptığı açıklamalar gündem yarattı. İYİ Partili Bahşi, yaptığı açıklamada "Akşam oturuyoruz evde, televizyon seyrediyoruz. Sekiz buçukta darbe başladı. Darbeler saat 2'de başlar 5'te biter." diye konuştu.

Haber 27-11-22 13:44

Darbe

Darbe Hakkındaki Haberler Mynet'te. Darbe Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Burkina Faso'da darbe yapan ve iktidarı ele geçiren yüzbaşı İbrahim Traore, kameralar karşısına geçti

Afrika ülkesi Burkina Faso'da darbeyle iktidarı ele geçiren yüzbaşı İbrahim Traore başkanlığında başkent Vagadugu'da toplantı düzenlendi. Geçtiğimiz günlerde Devlet Başkanı Yarbay Paul-Henri Sandaogo Damiba hükümetini devirdiğini duyuran Traore, kameralar karşısında konuşma yaptı. Yüzbaşı İbrahim Traore'nin destekçileri ise başkent Vagadugu'da sevinç gösterileri yaptı.

Haber 03-10-22 00:58

Burkina Faso'da ordu iktidara el koydu! Bildiri okudular

Afrika ülkesi Burkina Faso'da ordu, anayasanın askıya alındığını, hükümetin ve parlamentonun feshedildiğini duyurdu.

Haber 01-10-22 00:39

Çin'de darbe iddiaları sosyal medyada gündem olmuştu! Şi Cinping ilk kez orada görüldü

Çin'de geçtiğimiz günlerde Şi Cinping'e darbe yapıldığı iddiası sosyal medyada gündem olmuştu. Başkent Pekin'de askeri hareketlilik olduğu ve Devlet Başkanı Şi'nin gözaltına alındığına ilişkin iddialar öne sürülmüştü. Bu iddiaların ardından Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, ilk kez kamuya açık etkinliğe katıldı.

Haber 28-09-22 14:52

Çin'de darbe mi oldu? Çin'deki askeri darbe girişimi iddiaları doğru mu, Xi Jinping tutuklandı mı?

Çin'de darbe mi oldu? Twitter başta olmak üzere sosyal medyada yer alan iddialar sonrası birçok internet kullanıcısı arama motorlarında konuya ilişkin sorgulama yapıyor. Pekin ve Şanghay'da çok sayıda yerel uçuşun iptal edilmesi öne sürülen iddiaları kuvvetlendiriyor. Peki, Çin'de darbe mi oluyor? Çin'deki askeri darbe girişimi iddiaları doğru mu?

Haber 24-09-22 12:38

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Konya'da gazilerle buluştu:

"Bugün ayaklarımızın altında 'vatan toprağı' diye bastığımız bir toprak, gölgesinde özgürce yaşadığımız bir bayrak, mensubu olmaktan şeref duyduğumuz bir Türk milleti ve vatandaşı olmaktan gurur duyduğumuz bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti varsa önce şehitlerimiz, gazilerimiz ve onlara dua ve destek eden aziz milletimiz sayesindedir" - "15 Temmuz 2016 hain darbe teşebbüsü sırasında Türk milleti bu sefer Cumhurbaşkanı'mızın çağrısına uydu, arkasında yekvücut oldu, FETÖ'nün hem alçaklarına hem de onun yularını tutan ülke ve güçlere karşı büyük bir zafer kazandı"

Yurthaber 19-09-22 16:14

Demokrasinin unutulmayan kara lekesi: 12 Eylül darbesi

12 Eylül 1980 darbesi sürecinde, 650 bin kişi gözaltına alındı, açılan 210 bin davada 230 bin kişi yargılandı, 7 binden fazla kişi için idam cezası istendi - 517 kişinin ölüm cezasına çarptırıldığı süreçte, 50 kişi darağacına gönderildi - 14 bin kişi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkarıldı, 30 bin kişi "sakıncalı" olduğu iddiasıyla işinden edildi - Darbeden 32 yıl sonra hakim karşısına çıkan darbeci generaller Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya yargılama sürecinde öldükleri için dava düşürüldü

Yurthaber 11-09-22 11:01