Deva Partisi Haberleri Ve Son Dakika Deva Partisi Haberleri

DEVA Partisi

Deva Partisi Haberleri

Çarpıcı iddia! Babacan 'Bizim kimseye borcumuz yok' demişti: Yeni hamle, Kılıçdaroğlu'ndan...

Seçime CHP listelerinden giren Saadet ve Gelecek partisi, TBMM'de grup kurmuş DEVA Partisi ile anlaşma sağlanamadığı belirtilmişti. DEVA Partisi son zamanlarda grup kurmak için 3 milletvekili olan Demokrat Parti ile görüşmelere başladı. Kulislerde konuşulanlara göre Babacan, kalan 2 vekil için CHP'nin kapısını çalacak. Seçimler sonrasında açıklama yapan Babacan, "Bizim kimseye borcumuz yok, seçimi helalinden kazanmış 15 milletvekilimiz var" çıkışıyla gündem olmuştu.

Haber 15-07-23 07:10

Kulislerde bu konuşuluyor: DEVA ve DP ortak grup mu kuruyor? Gözler o iki partiye çevrildi, açıklama geldi

Gelecek ve Saadet partilerinin Meclis'te grup kurmasının ardından gözler DEVA ve Demokrat partilerine çevrildi. Kulislerde bu iki partinin bileşerek 7'nci grubu kuracağı konuşulmaya başlandı. DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, bu iddiaları yalanladı ancak açık kapı da bıraktı. Şahin "Şu an içi böyle bir şey yok ama olmayacağı anlamına gelmez" dedi.

Haber 11-07-23 07:13

İki genel başkan da DEVA Partisi'ni işaret etti: Üçlü ittifaka yanaşmamış! Davutoğlu'nun Millet İttifakı mesajı dikkat çekti

Seçimlere Millet İttifakı çatısı altında giren Saadet Partisi ve Gelecek Partisi Meclis'te ortak grup kuruyor. İki partinin liderleri Temel Karamollaoğlu ve Ahmet Davutoğlu kararın perde arkasına ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, ikili ittifakın neden 14 Mayıs'tan önce kurulamadığına ilişkin yanıtında DEVA Partisi'ni işaret etti. Davutoğlu'nun '14 Mayıs öncesi ittifak' senaryosuna dair AK Parti ve MHP sözleri dikkat çekti.

Haber 07-07-23 12:44

Babacan'ın Kimseye borcumuz yok sözleri gündem olmuştu! Demokrat Partili Enginyurt isim vermeden böyle eleştirdi: Bazıları diyor ki...

Milletvekilliği seçimlerinde Millet İttifakı'ndaki 4 parti CHP listelerinden girmiş ve toplamda 39 milletvekili çıkarmıştı. DEVA Partisi lideri Ali Babacan, geçtiğimiz günlerde seçim sonuçlarını değerlendirirken "Bizim kimseye en ufak bir borcumuz yok. Bugün seçimi helalinden kazanmış, başı dik, alnı açık 15 milletvekilimiz var" demişti. Yine o 4 partiden biri olan Demokrat Parti'den Cemal Enginyurt Babacan'ın bu sözlerini isim vermeden eleştirirken dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Haber 30-06-23 11:11

DEVA teklifi reddetti, SP ve Gelecek ortak grup kuruyor! İlk defa parti ismi verildi

Seçime CHP listelerinden girip milletvekili çıkaran DEVA Partisi, Gelecek ve Saadet Partisi'nin ortak grup kurma çalışmaları vardı. Çatı parti kurma teklifini DEVA Partisi, parti kimliğine zarar vereceği ve vatandaş tarafından doğal karşılanmayacağı gerekçesiyle reddetti. Bu gelişme sonrasında Saadet ve Gelecek'in bayramdan sonra Meclis'te grup kurmaya hazırlandığı belirtildi. SP İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya "Saadet çatısının daha doğru karar olacağı yönünde beklentimiz var " dedi.

Haber 27-06-23 08:18

Babacan, Davutoğlu'nun önerisini uygun bulmadı, üç partinin 'birleşme' çabaları sonuçsuz kaldı! DEVA 'farklı seçeneklere' açık kapı bıraktı

Seçimlere Millet İttifakı'nda katılan DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi'nin TBMM'de ortak grup kurmaya yönelik görüşmeler sonuç vermedi. 3 parti bir süredir Meclis'te birleşme modeli üzerine çalışmalar yürütüyordu. DEVA Partisi'nden yapılan açıklamada Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'nun DEVA Partisi lideri Ali Babacan'a 'bir model önerisi' getirdiği belirtildi. Babacan'ın öneriyi uygun bulmamasının nedeni açıklanırken "farklı seçeneklere" açık kapı bırakıldı.

Haber 25-06-23 11:57

Eski AK Parti milletvekiliydi! DEVA Partisi'nden istifa etti: 'Farklı platformlarda devam edeceğim'

Geçtiğimiz yıl, Ali Babacan'ın liderliğini yürüttüğü DEVA Partisi'ne katılan eski AK Parti milletvekili Sedat Kızılcıklı partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kızılcıklı, istifası açıklamasında "devam edeceğim" mesajıyla dikkat çekti.

Haber 25-06-23 10:33

Yeni bir parti kuracakları iddia ediliyordu! Canlı yayında duyurdu: 'DEVA, Saadet ve Gelecek partileri anlaşamadı'

14 ve 28 Mayıs seçimlerinden sonra CHP listelerinden milletvekili çıkaran Saadet, DEVA ve Gelecek partileri, Meclis'te ortak grup kurma için çalışmalara başlamıştı. 3 partinin çatı bir parti kuracağı ve genel başkanın ise 3 genel başkanı yansıtacak biri olacağı konuşuluyordu. DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, ortak grup kurma görüşmelerinde anlaşma sağlanamadığını açıkladı.

Haber 23-06-23 14:33

Üç partiyle ilgili 'Birleşiyorlar' iddiası çok konuşulmuştu! DEVA'lı isim ilk kez canlı yayında açıkladı, 'Saadet'te de aynı görüş var' dedi: Ciddi komplikasyonlar...

Meclis'e CHP listelerinden giren, Millet İttifakı üyesi 3 parti Saadet, Gelecek ve DEVA'nın TBMM'de ortak grup kurma fikri rafa kalktı. Uzun süredir Mecliste ortak grup kurma üzerinde çalışmalar yürüttükleri bilinen partiler yaptıkları değerlendirmeler sonucu, ortak grupla sorunlar olacağını düşünerek vazgeçti. DEVA Partisi'nden açıklama geldi.

Haber 23-06-23 10:08

CHP'den Saadet, DEVA ve Gelecek Partisi'ne tepki! CHP'nin adayı yerine kendi adaylarını çıkarmışlardı... 'Büyük bir siyasi nezaketsizlik'

Seçimde DEVA Partisi, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi'nin bazı vekil adayları CHP listelerinden seçime girerek Meclis'e girmişti. TBMM'deki TBMM Başkanlığı seçiminde ise dikkat çeken bir gelişme yaşanmış ve CHP'nin Meclis başkanı adayı Tekin Bingöl olurken Saadet ile Gelecek, Gelecek Partisi'nin milletvekili Serap Yazıcı Özbudun'u ortak aday göstermiş, DEVA'nın adayı da Mustafa Yeneroğlu olmuştu. CHP'den 3 partinin CHP'nin adayına oy vermeyip kendi adaylarını çıkarmalarına tepki geldi.

Haber 08-06-23 12:30

Murat Yetkin'den canlı yayında dikkat çeken DEVA Partisi sözleri! 'Ticaret böyle yapılır'

Gazeteci Murat Yetkin, katıldığı canlı yayında DEVA Partisi ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yetkin, oy oranlarının çok düşük olmasına rağmen CHP sıralarından TBMM'ye 15 vekil sokan DEVA Partisi'nden bir yetkili ile görüştüğünü, görüştüğü kişinin vekil sayısı ile ilgili "Ticaret böyle yapılır" cevabını verdiğini söyledi.

Haber 03-06-23 23:32

'İYİ Parti'nin ısrarı 15-20 milletvekiline mal oldu' DEVA Partisi'nden dikkat çeken sözler! 'Minimum 5 puan çok net bir artış var'

Seçimlerin ardından Millet İttifakı'ndaki partilerin ittifaka kazandırdığı oylar ve vekillikler de tartışma konusu oldu. DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, canlı yayında parti hakkındaki iddialara cevap verirken değerlendirmelerde bulundu. Ekmen'in İYİ Parti ile ilgili sözleri de dikkat çekti. Ekmen "İYİ Parti'nin belli illerde listesini ayrı çıkartmadaki ısrarının Millet İttifakı'na 15-20 milletvekiline mal olduğu tespit ediliyor. Biz bundan kaçındık" şeklinde konuştu.

Haber 01-06-23 11:23

DEVA Partisi'nde üst düzey istifa! İstanbul İl Başkanı Erhan Erol görevini bıraktı

Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası DEVA Partisi'nden üst düzey bir istifa geldi. DEVA Partisi İstanbul İl Başkanı Erhan Erol, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla görevini bıraktığını duyurdu.

Haber 31-05-23 23:34

CHP listelerinden Meclis'e girmişlerdi! Yeni grup mu kuruluyor? Karamollaoğlu resmen duyurdu: Çaba gösterilecek

Seçimlerin ardından Meclis'teki son duruma ilişkin gelişmeler de dikkatle takip ediliyor. Bilindiği üzere bazı Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti milletvekili adayları CHP listelerinden seçime katılarak TBMM'ye girmişti. Meclis'te yeni bir grup kurma söylentileri siyaset gündeminde bir süredir yer alırken Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'ndan bir açıklama geldi. Karamollaoğlu, Gelecek ve DEVA ile Meclis'te grup kurmak için çaba gösterileceğini söyledi.

Haber 31-05-23 14:13

Babacan'ın Sinan Oğan için kullandığı sözler gündem olmuştu! İsmail Küçükkaya'nın 'İyi gönderme yaptınız' ifadesine bu yanıtı verdi

Millet İttifakı ortağı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, dün katıldığı bir programda Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan'a ikinci turda desteğini açıklayan ATA İttifakı adayı Sinan Oğan ile ilgili olarak "Bu bir seçimlik adayların hep adını unutuyoruz ya. Neydi? Ha, Sinan Oğan" ifadesini kullanmıştı. Bu sabah katıldığı programda İsmail Küçükkaya'nın "İyi gönderme yaptınız" açıklamasına yanıt veren Babacan, herhangi bir kastının olmadığını ifade etti.

Haber 25-05-23 09:31

Ümit Özdağ yorumu ve seçim anketi açıklaması dikkat çekti! Ali Babacan: İkinci turda tablo...

28 Mayıs'taki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna 4 gün kala önemli değerlendirmelerde bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 14 Mayıs sonrası yaptırdıkları anket sonuçlarını ilişkin dikkat çeken bilgiler paylaştı. Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'ın Kılıçdaroğlu'na 'destek' kararı almasını da değerlendiren Babacan, 6'lı masanın hazırladığı ortak politikalar metnine vurgu yaparak "Metin içindeki bazı maddeler tartışılabilir ama niyet açısından bir çelişki yok." diye konuştu.

Haber 24-05-23 16:03

DEVA Partisi’nde dikkat çeken istifa kararı! İkram Dinçer sosyal medyadan duyurdu

DEVA Partisi GMYK Üyesi ve Teşkilat Başkan Yardımcısı İkram Dinçer, partisinden istifa ettiğini duyurdu. Dinçer istifa gerekçesini 28 Mayıs seçimlerinin ardından açıklayacağını duyurması ise dikkat çekti.

Haber 20-05-23 12:46

Ali Babacan’ın ‘CHP listesi’ yorumu ve Cumhur İttifakı’na gönderdiği ‘hazırız’ mesajı gündem yarattı! ‘Helalinden seçilmişlerdir’

Millet İttifakı ortağı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhur İttifakı'na dikkat çeken bir teklifte bulundu. Canlı yayında açıklamalar yapan Babacan, Cumhur İttifakı ile anayasa değişikliği konusunda 'hazır' olduklarının mesajını verdi. Babacan açıklamasının devamında "Biz onlara da gelin beraber çalışalım deriz" ifadelerini kullandı. Öte yandan CHP listesinden milletvekili seçilen DEVA Partililer için de konuşan Babacan 'helalinden seçilmişlerdir' dedi.

Haber 20-05-23 08:22

Ali Babacan'dan gençlere çağrı: 'Anne ve babanızla konuşun'

Millet İttifakı ortağı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, gençlere çağrıda bulundu. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Babacan, "Anne, babalarınızı, aile büyüklerinizi konuşacağız. Sizden ricam onlarla konuşun. Öfkeyle parmak sallayan siyasetin size son 5 senede kaybettirdiklerini anlatın. Varsa, ülkemizden giden arkadaşlarınızı anlatın. Canları yana yana yabancı ülkelerde yaşadıklarını anlatın" dedi.

Haber 18-05-23 13:45

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Iğdır mitinginde konuştu:

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Bizim DEVA Partisi olarak hedefimiz çok net. Biz tam demokrasi diyoruz, eksik gedik değil tam demokrasi. Tam demokrasi gelsin ki hak yerini bulsun, hukukun üstünlüğü olsun." dedi.

Yurthaber 01-05-23 13:51

Oğuzhan Uğur'dan çok konuşulacak AK Parti sorusu! Ali Babacan'dan dikkat çeken yanıt

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın konuk olduğu Babala TV'deki bölümün fragmanı yayınlandı. Önemli anlara yer verilen fragmanda program sunucusu Oğuzhan Uğur'un Babacan'a sorduğu soru bölüme damga vurdu. "İleride 6'lı masada 'Benim hoşlanmadığım şeyler oldu' deyip seçimlerden sonra tekrardan AK Parti saflarına dönmeniz söz konusu olur mu" sorusuna Babacan'ın verdiği yanıt dikkat çekti.

Magazin 27-04-23 10:37

Ahmet Davutoğlu'ndan programa damga vuran sözler! 'Halam bana oy vermeyecek'

Türkiye adım adım 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere giderken siyasi parti liderleri de programlarını sıklaştırdı. Katıldığı canlı yayında gündeme dair açıklamalar yapan Davutoğlu'nun sözleri dikkat çekti. "Seçimi kazanırsak Mayıs'ta Cumhur İttifakı dağılır" diyen Davutoğlu'nun 'Halam bana oy vermeyecek' açıklaması programa damga vurdu.

Haber 24-04-23 11:31

Ali Babacan'dan Muharrem İnce yorumu! 'Canlı yayına çıkıp, dosyaların içine 2-3 sayfa takmış...'

Millet İttifakı ortağı ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı projeler üzerinden eleştirerek "Ne diyor Erdoğan 'Önce ben, ben' diyor. Ondan sonra ne olacağı, nasıl olacağı geliyor ama hiç bir şey ortaya çıkmıyor." dedi. Sunucunun "Muharrem İnce'ye baktığınızda o 'ben' ifadesiyle karşılaşıyor musunuz?" sorusuna Babacan, "Bir televizyon programında geçen gördüm. Dosyaların içine 2-3 sayfa takmış, şu konuda, bu konuda hazırlığımız var diyor" yorumunda bulundu.

Haber 17-04-23 10:54

Gördüğüm lüzum üzerine dedi! DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Helün Fırat istifa etti

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Helün Fırat, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini duyurdu. Helün Fırat, yaptığı paylaşımda, "Çok klişe olduğunu bilsem de bu sürece zarar vermemek adına 'gördüğüm lüzum üzerine' kurucusu olduğum ve 3 yıldan uzun süredir Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğüm Deva Partisi'nden istifa ediyorum" ifadelerini kullandı. Fırat, AK Parti'nin kurucularından ve eski HDP milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ın kızı.

Haber 14-04-23 09:47

SON DAKİKA | DEVA, SP, Gelecek ve DP'den ortak liste kararı! CHP listesinden seçime girecekler

Son dakika: Millet İttifakı cephesinde milletvekili aday listeleri üzerinde çalışmalar sürerken önemli bir gelişme yaşandı. DEVA, Gelecek, Saadet ve Demokrat Parti seçime CHP listesinden girecek. NTV Ankara Temsilcisi Özgür Akbaş, "Kılıçdaroğlu bizzat devredeydi. İttifaktaki bütün parti liderleriyle görüştü. Saadet, Demokrat, Gelecek ve DEVA kendi amblemleriyle seçime girmeme kararı aldı" dedi. Cumhur İttifakı ile ilgili olarak ise gözler bugünkü Erdoğan-Bahçeli görüşmesine çevrildi.

Haber 06-04-23 11:26

Mansur Yavaş'ın açıklamaları yeni bir tartışma başlattı! 6'lı masa ortağı kapıyı sonuna kadar kapattı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın 6'lı masa liderleri için yaptığı açıklama siyasette yeni bir tartışma başlattı. Yavaş'ın sözlerine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener destek verirken DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, kapıyı sonuna kadar kapattı. Babacan yaptığı açıklamada "İmzaları geri sarmaya başlarsak kazak sökülür" dedi.

Haber 23-03-23 07:08

DEVA Partisi lideri Ali Babacan canlı yayında cüzdanından 200 TL çıkardı: 2009 yılında 134 dolar ediyordu, bugün 9 dolar

Türkiye 14 Mayıs'taki seçimlere hazırlanırken, Millet İttifakı ortaklarından DEVA Partisi'nin Genel Başkanı Ali Babacan, Candaş Tolga Işık'ın programında açıklamalar yaptı. Sabit gelirlinin tamamının fakirleştiğini ve orta direk diye bir kavramın kalmadığını belirten Babacan, canlı yayında cüzdanından 200 TL çıkararak "Bu para 2009 yılında 134 dolar ediyordu, şu anda 9 dolar ediyor. Bunun sorumlusu kim?" ifadelerini kullandı.

Haber 15-03-23 21:39

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan 'Meral Akşener' açıklaması: Biraz yaralayıcı üslup vardı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu. Altılı Masa'da, Meral Akşener'in masadan kalkması ve ardından yeniden masaya dönmesine değinen Ali Babacan, "Cuma günü 'biz yokuz bu işte' açıklamasını beklemiyorduk açıkçası. Üzüldük tabii. Açıkçası biraz yaralayıcı üslup vardı." ifadelerini kullandı. Babacan ayrıca eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Meral Akşener'e yazdığı mektuba ilişkin olarak da konuştu. İşte detaylar...

Haber 09-03-23 20:27

DEVA Partisi’nden dikkat çeken çıkış! ‘Akşener toplantıya gelirse adayı tekrar değerlendiririz’

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in 6’lı masadan kalkmasının ardından bir dikkat çeken bir yorum da DEVA Partisi’nden geldi. DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, Akşener toplantıya gelirse adayın yeniden değerlendirilebileceğini belirtti.

Haber 06-03-23 07:35

SON DAKİKA | Akşener'in çıkışı sonrasında 5 parti bugün toplanıyor

Son dakika: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in çıkışı sonrasında videolu mesaj yayınlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sofra büyümek zorunda" dedi. Yaşanan gelişmelerden sonra CHP, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Partisi'nin bugün saat 17.00'de Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde toplanacağı aktarıldı.

Haber 03-03-23 19:34

Ali Babacan herkesin tartıştığı o iddia için çok net konuştu! 'Direksiyon bir tane, şoför bir tane'

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ortak aday ile ilgili olarak 13 Şubat tarihinin öne çıkmasıyla ilgili olarak "Yakındır, birkaç haftaya biter. Niyet o ama hedef değil. 13'e kadar biterse iyi olur diyoruz ama 1 hafta 10 gün uzaması sorun olmaz" dedi. Cumhurbaşkanı adayının yetki tartışmasıyla ilgili olarak Babacan, "Otobüsün bir tane şoförü olması gerekiyor. 6 tane cumhurbaşkanı mı olacak diyoruz? O kadar yanıltıcı şeyler yazıp çiziyorlar ki. Direksiyon bir tane, şoför bir tane" dedi.

Haber 31-01-23 13:53

Kritik metinde 'özel sektör' vurgusu! Babacan'ın Baykar hakkındaki sözleri çok konuşulmuştu... Millet İttifakı'nın mutabakat metninde çarpıcı detay

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın savunma sanayine ilişkin konuşurken Baykar firması hakkında "Bu proje de öyle bir hale getirildi ki bu çok kutsal, dokunulmaz, dokunanı mahvederiz falan filan ya. Kusura bakmayın ya dokunacağız tabii" şeklindeki açıklaması uzun süre gündem olmuştu. Bugün Millet İttifakı'nın 'ortak politikalar mutabakat metni'nde "özel sektörün önünün açılacağı" gibi savunma sanayiine ilişkin dikkat çeken maddeler yer aldı.

Haber 30-01-23 15:48

Erdoğan'dan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'na sert tepki! 'Sen git çocuk bezi satmaya devam et'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na sert tepki gösterdi. Babacan için "Sen git, çocuk bezi satmaya devam et. 15 sene yanımda bulundu ama demek ki benden bir şey alamadı" diyen Erdoğan, Davutoğlu için ise "Ben kullanmıyorum o ifadeyi ama Devlet bey gayet güzel kullanıyor, 'Serok Ahmet' diyor. Kurduğunuz üniversiteyle başarı grafiğiniz ne?" dedi.

Haber 18-01-23 13:23

Ali Babacan'dan dikkat çeken hareket! 'Cumhurbaşkanı' sloganları atılırken bakın ne yaptı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 'DEVA Türkiye'si' programında eylem planlarını açıkladı. Babacan, iktidar olmaları halinde uygulayacakları eylem planlarına ilişkin, "Çok net iddia ediyorum. Cumhuriyet tarihinde böylesine hazır bir siyasi program olmadı" dedi. Ali Babacan'ın konuşması sırasında salonda 'Cumhurbaşkanı Ali Babacan' sloganları atılırken ceketini çıkarması dikkat çekti. Babacan'ın bu hareketi sosyal medyada gündem oldu. İşte detaylar...

Haber 15-01-23 16:15

Babacan topu 5 lidere attı! Gündeme damgasını vuracak çıkış: Rahat seçilir, en iyi şekilde yönetirim

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, altılı masada adaylık tartışmaları sürerken "rahat seçilecek" bir isim olarak kendisini gösterdi. Altılı masanın kendi ismi üzerinde mutabık kalması durumunda "en iyi şekilde yöneteceğini" öne süren Babacan ayrıca "Bizim kimseden hiçbir talebimiz yok" diyerek seçimlere en az 41 ilde kendi isimleriyle gireceklerini açıkladı.

Haber 13-01-23 13:59

DEVA Partisi'nden çok konuşulacak çıkış! Genel Başkan Yardımcısı Sanem Oktar açıkladı... 'Türk tanımını kaldırmak istiyoruz'

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın tartışmalara yol açan 'Kürtçe' çıkışının ardından partiden bu kez de 'Türklük' tanımıyla ilgili gündem yaratacak bir açıklama geldi. Partinin kurucularından, Kurumsal İletişim ve Tanıtım Başkanı Sanem Oktar, Anayasa'nın 66. maddesinde değişiklik önerirken "Anayasa'dan Türklüğü çıkarıyor musunuz?" sorusuna "Doğru" diyerek yanıt verdi.

Haber 04-01-23 15:40

Babacan AK Parti'deki en büyük pişmanlığını açıkladı! 'Keşke avaz avaz bağırıp...'

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 'AK Parti döneminde içinde bulunup pişman olduğunuz en büyük olay nedir?' sorusuna verdiği yanıt gündem oldu. 2017'de başkanlık sisteminin halk oylamasına sunulduğunu hatırlatan Babacan, "Keşke 2017’de avaz avaz bağırıp ‘bu yanlış referanduma evet demeyin’ deseydim" dedi.

Haber 24-12-22 13:43

DEVA Partisi Bala İlçe Başkanı Aras, vefat etti

DEVA Partisi Bala İlçe Başkanı İbrahim Efendi Aras (57), kalp sonucu hayatını kaybetti.

Haber 21-12-22 08:35

Ali Babacan tarih vererek duyurdu! Ortak bir kararla...

6'lı masadaki son durum ve cumhurbaşkanı adaylığı tartışmaları siyaset gündeminde geniş yer bulmaya devam ederken 6'lı masa liderlerinin yaptığı açıklamalar da dikkatle takip ediliyor. Herkesin kendi hazırlığını getirip masaya koyduğunu söyleyen Babacan tarih de verdi. Babacan "İki aya kadar her şeyi bitireceğiz ortak bir karar ile tek politika haline getireceğiz" dedi.

Haber 04-12-22 18:35

6'lı masa yarın toplanıyor! Kritik toplantı öncesi kulislerde bu konuşuluyor: Sıcak bakmıyorlar

İYİ Parti, CHP, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Saadet Partisinin oluşturduğu 'Altılı Masa' yarın DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın ev sahipliğinde bir araya gelecek ve en kritik toplantılarından birini gerçekleştirecek. Toplantıda başörtüsü konusu ve Büyük Türkiye Partisi’nin (BTP) masaya dahil edilmesi meselesi kritik konuların arasında yer alıyor.

Haber 13-11-22 10:03

Babacan, Akşener ile görüştü

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 6'lı masa toplantısından önce İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti.

Haber 10-11-22 14:54

DEVA Partisi ilçe binasına molotof kokteylli saldırı! Ali Babacan'dan sert tepki geldi

DEVA Partisi'nin Lice ilçe binasına molotof kokteylli saldırı gerçekleştirildi. Saldırıya ilişkin görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanı Cihan Ülsen, yangının büyümeden söndürüldüğünü açıkladı. Genel Başkan Ali Babacan'dan da saldırıya tepki geldi.

Haber 08-11-22 16:41

Son Dakika: Ali Babacan'dan 6'lı masayla ilgili dikkat çeken sözler Geçmişi konuşmaya başlarsak...

Son dakika haberi: DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Babacan 6'lı masadaki son duruma ilişkin de açıklamalar yaptı. Dikkat çeken ifadelerde bulunan Babacan, "Burada ortak bir asgari müşterek arıyoruz. Geçmişi konuşmaya başlarsak anlaşmamız mümkün değil." dedi. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 26-10-22 21:13

Ali Babacan'dan dikkat çeken adaylık açıklaması: 6'lı masa ortak adaya karar veremezse...

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Neden aday olmuyorsunuz?" sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi. Gazeteci Cüneyt Özdemir'in Youtube'daki programına konuk olan Babacan, "Eğer 6'lı masa ortak bir adaya karar veremezse DEVA partisinin cumhurbaşkanı adayı olacağımı söyledim." diye konuştu.

Haber 21-10-22 16:52

Ekim ayının merakla beklenen anketi yayınlandı! İttifaklar arası farktan sonra bir partideki artış dikkatlerden kaçmadı

Seçimlerin yaklaşması siyaset gündeminin en önemli konularından bir tanesi olmaya devam ederken seçim anketleri de dikkatle takip ediliyor. Türkiye'nin merakla beklediği 2023 seçimlerine bir yıldan az bir süre kalırken son anket çalışması yayınlandı. ORC'nin 42 ilde 3 bin 680 kişiyle yaptığı anket sonucunda çarpıcı sonuçlar yer aldı. Hangi parti ne kadar oy alabiliyor? İşte AK Parti, CHP, İYİ Parti, MHP, Gelecek Partisi'nin son oy oranları...

Haber 12-10-22 18:15

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Konya'da gazetecilerle buluştu:

"(Altılı masanın ortak cumhurbaşkanı adayı belirlemesi) Seçim takvimi biraz yaklaşsın, seçimle ilgili tarih önümüze çıksın, bu noktada ortak adayla ilgili kararı verip kamuoyuna açıklayacağız"

Yurthaber 08-10-22 14:17

Babacan: Altılı Masa'da hiçbir gerilim yaşanmadı

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Altılı Masa’da “kriz” iddialarını değerlendirdi. Babacan “Altı genel başkanın birlikte çalışma iradesi çok güçlü. Masada hiçbir gerilim yaşanmadı.” ifadelerini kullanırken, 'ekonomi yönetimi istediği' iddialarına da yanıt verdi.

Haber 04-10-22 12:15

Ali Babacan'ın 6 sıfır atılmasıyla ilgili 'Erdoğan' iddiası olay oldu! Yanıt Varank'tan geldi: Tıpış tıpış gelip fotoğrafa girmişti...

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, dün katıldığı canlı yayın programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk Lirasından 6 sıfır atılacağını gazeteden öğrendiğini belirtmişti. Söz konusu açıklamaya Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan yanıt geldi. Bakan Varank açıklamasında "Sadece şaşırıp tıpış tıpış gelip fotoğraf karesine girebilmişti" dedi.

Haber 30-09-22 11:05

Kulislerde bu konuşuluyor! İşte Akşener'in açıklamasının şifreleri: Büyük sıkıntı olacağını düşünerek vazgeçti

6’lı Masa’da yer alan siyasi partilerin liderleri, ikinci tur görüşmelerin ilkini, 2 Ekim Pazar günü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirecek. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener özellikle “6’lı masanın noter görevi olmadığı” yönündeki çıkıyla gündem olmuştu. Kulislere göre Akşener'in başlangıçta, daha sert bir konuşma yapmayı planladığı, ancak bunun daha büyük sıkıntı yaratacağı düşünülerek vazgeçtiği ifade edildi.

Haber 30-09-22 05:51