Eleman Haberleri

O ilde günlüğü 1500 liraya işçi bulunamıyor! Diğer illere çağrı yapıldı: Gerçekten çok yorulduk

Kahramanmaraş merkezli depremlerinin en fazla yıkıma neden olduğu illerden Hatay'da yeniden inşa süreci başladı ancak inşaatlarda çalışacak eleman bulmakta zorlanılıyor. İnşaat işleri için diğer kentlerde yaşayanlara "Hatay'a gelin" çağrısı yapıldı.

Finans

Günde 200 dolar veriyorlar ama çalışan bulamıyorlar! ‘Türkiye eleman ithal edebilir’

Türkiye’de işsizlik ve hayat pahalılığı sorunu devam ederken dikkat çeken bir açıklama geldi. İşsizlik bazı mesleklerde yükselirken bazı mesleklerde de eleman bulma sorunu olarak yaşanmaya başladı. İTO Başkanı Şekib Avdagiç “Kaynakçılar 100 dolara çalışıyordu, 200 dolar istemeye başladılar. Süreç, Uzak Doğu’dan kaynakçı getirme noktasına geldi” dedi.

Finans

İnşaatta çalışacak ara eleman bulunamıyor: Maaşlar 150 bin liraya kadar çıktı

Türkiye Müteahhitler Birliği'nin (TMB) yayımladığı İnşaat Sektörü Analizi Raporu'nda inşaatlarda çalışacak demirci, kalıpçı, iş makinesi operatörü ve düz işçi bulunamadığını, maaşların 150 bin liraya çıktığını açıkladı. Birlik eğitim sisteminde değişiklik yapılması çağrısını yaptı.

Finans

İnşaat şirketleri isyan etti: Günlük 2 bin TL'ye çalışacak eleman yok! Yurt dışından işçi getirilsin

İnşaat sektörü temsilcileri maliyet artışlarının yanında iş gücü alanında da zorluklar yaşadığını belirtti. 2018'den bu yana durağanlığın hakim olduğu inşaat sektöründe iş gücü farklı sektörlere kaydı. Sektör temsilcileri günlük 2 bin TL yevmiye ile çalışacak işçi bulamadıklarını belirtiyor. Firmalar hükümete, "Yurt dışından işçi getirmek geçici olarak kolaylaştırılsın" çağrısını yaptı.

Finans

Eleman

Eleman Hakkındaki Haberler Mynet'te. Eleman Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Yeni yönetmelikler kapıda: Fahiş fiyatla mücadelede denetimler artırılacak

Ticaret Bakanlığı asgari ücrete gelen yüzde 49 zammın ardından fahiş fiyat uygulayanlara karşı harekete geçti. Bakanlık piyasa denetimlerini sıklaştırmak için yeni yönetmelik hazırlığında. Yönetmeliklere göre denetim sayısı artacak, dijital platformlar da yakın takibe alınacak.

Finans

Günlük 2 bin TL veriyorlar ama... 'Buna rağmen eleman bulamıyoruz' Böyle giderse yurt dışından getirecekler

Diyarbakır Sanayici ve İş Dünyası Derneği (DİSİDER) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Biroğlu, Diyarbakır ve birçok ilde inşaat sektöründe günlük bin 500 TL ila 2 bin TL arasında çalışacak eleman bulamadıklarını belirtti. Biroğlu, Türkiye’de işsizlik olduğuna inanmadığını ifade ederek, "Her sektörde şu anda personele ihtiyaç var" dedi.

Finans

Dünya devinde deprem! Microsoft binlerce kişiyi işten çıkarmaya hazırlanıyor

ABD'li teknoloji şirketlerinden Microsoft'un çalışanlarının yaklaşık yüzde 5'ini işten çıkarmayı planladığı belirtildi.

Haber

Görenlerin ağzı açık kaldı! İstanbul'un göbeğinde 'Türkçe bilen eleman aranıyor' ilanı: Vay başıma gelen

İstanbul Nişantaşı'nda mağazaları gezen vatandaşlar karşılaştıkları bir eleman ilanıyla büyük şok yaşadı. Mağazanın vitrininde yer alan "Türkçe bilen eleman aranıyor" ilanı görenleri hayrete düşürdü. İlanla karşılaşan vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemezken "Şaşırdım yani, Türkçe... Vay başıma gelen" şeklinde yorumlar yaptı. Mağaza ortaklarının İranlı ve Arap, çalışanların Suriyeli olduğu ve müşterilerinin yüzde 80'ini de yabancıların oluşturduğu öğrenildi. İşte ağızları açık bırakan o ilan...

Haber

Eleman eş anlamlısı nedir? Elemanın eş anlamlısı kelime ve cümle içinde örnek kullanım

Türkçenin sözcük dağarcığı çok geniştir. Bunun bir sebebi farklı dillerden kelimeleri kabul etmiş olmasıdır. Bu yabancı sözcükler zaman içinde ve yapılan çalışmalar ile dönüşüp değişerek dilimize girmiştir. Bir kelimenin birden fazla anlam taşımasının sebepleri arasında bu durum da vardır. Eleman da bu özelliklere sahip bir kelimedir. Biri, öge, unsur gibi kelimeler eleman yerine kullanılabilir. Eleman kelimesinin eş anlamlısı nedir? Eleman eş anlamlısı ve cümle için kullanım örnekleri...

Egitim