Emtia Haberleri

Son 10 yılda en çok kazandıran yatırım aracı nedir? En çok kazandıran yatırım araçları

Her yatırımcının risk toleransı ve tercihleri farklıdır. Yatırım yapmadan önce kişisel durumunuzu dikkatlice değerlendirin ve profesyonel danışmanlık alın. Geçmiş performans gelecekteki getirilerin garantisi değildir. Yatırımlarınızı çeşitlendirmek ve riskleri dağıtmak önemlidir. Sağlam bir yatırım stratejisi ile en iyi getiriyi elde etme fırsatını değerlendirin.

Finans 30-06-23 18:26

Emtia yatırımı nasıl yapılır, tarımsal emtia yatırımı nasıl yapılır? Emtia yatırımı yapılan piyasalar nelerdir, emtia yatırımı nasıl gerçekleştirilir?

Yatırımcıların alım satım faaliyetlerini yürütebildiği çok çeşitli emtialar mevcuttur. Bu da emtialar kapsamındaki farklı malların hangi piyasalardan alınabildiğinin araştırılmasına yol açar. Temelde emtialar, borsalar ve bankalar aracılığıyla da alım satımı yapılabilen mallar arasındadır. Ayrıca bazı özel piyasalar da neredeyse her bir emtia türüne yatırım yapılmasını mümkün hâle getirir. Peki, emtia yatırımı yapılan piyasalar nelerdir?

Finans 20-04-23 09:39

Emtia senetleri nelerdir, özellikleri nelerdir? Emtia senedi için sigorta gerekir mi, emtia sigortası nedir?

İngilizce karşılığı commodity bills olarak belirtilebilen emtia senetleri, ekonomide önemli bir yer tutar. Nitekim bu senetler, temelde kişi ya da mağazalara ciro edilen makbuzlar olarak nitelendirilebilir. Dolayısıyla birçok özelliği mevcut olan emtia senetleri, mallar üzerindeki ayni hakkı temsil etmesiyle ön plana çıkar. Emtia senetlerinin diğer özellikleri ise bu makbuzların nasıl işlem gördüğünü anlaşılır kılmak için açıklanabilir. Peki, emtia sigortası nedir?

Finans 20-04-23 09:38

Emtia borsası nedir, emtia borsasını etkileyen faktörler nelerdir? Emtia borsasında işlem nasıl yapılır, emtia alım satımı yapma yolları nelerdir?

Pek çok metayı kapsayan emtialar, temel olarak iki kategoride sıralanır. Bu kategoriler tarım emtiaları ve diğer emtialardır. Söz konusu emtiaların işlem gördüğü piyasalara ise emtia borsası denilir. Emtia borsasında doğru adımlar atılması için belli başlı bilgilerin öğrenilmesi gerekir. Yani emtia borsası, bu ürünlerin bulunduğu piyasaları etkileyen unsurlar ve emtialara yatırım yapma seçeneklerine değinilmelidir. Peki, emtia alım satımı yapma yolları nelerdir?

Finans 20-04-23 09:38

Diğer Haber Etiketleri

Fed serbest piyasa Cumhurbaşkanı TBMM Türkiye Büyük Millet Meclisi KYK gram altın döviz Mahmut Gürcan dolar son dakika 1 dolar 5 dolar abd doları 1 yıl 100 dolar 200 dolar borsa Altın Joe Biden ABD Amerika Birleşik Devletleri faiz Euro Kanada Doları Diyarbakır Janet Yellen Gümüş Birleşmiş Milletler (BM) Kripto para yatırım para altın fiyatları Avrupa Merkez Bankası petrol fiyatları senet Ekonomik büyüme Tahvil Hisse senedi G20 ons altın Sri Lanka Nureddin Nebati Recep Tayyip Erdoğan altın ne altın ne kadar altın ons altın ons fiyatı altın tl altın ve dolar altın ve dolarda son durum altın ve döviz altında altını altının fiyatı altının ons fiyatı altun çeyrek euro dolar euro dolar paritesi euro tl gümüş fiyatları gram gram altın fiyatı gram fiyatı hisse anlık altın dolar altın düşecek mi altın fiyatı altın gram altın gümüş avro emtia borsası emtia fiyatları emtia ne demek emtia nedir emtia piyasaları dolar paritesi dolar tl dolar tl dün dolar tl kuru dolar tl ne kadar dolar türk dolar ve altın dolarda son durum dolarda yükseliş döviz altın döviz kuru döviz piyasası döviz ve altın dolar döviz dolar fiyatı dolar fiyatları dolar kuru yen piyasa piyasalar serbest serbest altın serbest altın piyasası sigorta sterlin son dakika altın son dakika dolar son dakika döviz son dakika döviz kuru kripto kripto borsa kripto para fiyatları kuru kur para piyasaları para piyasası ons ons altın fiyatı ons fiyatı tl kuru tl ne kadar altın son ons altın gram altın düşecek mi yükselecek mi para fiyatları dolar fiyatları son dakika fiyatlar kur bugün yatırım yapmak piyasada altın altın fiyatı ons borsalar artan hisse petrol fiyatı dolar euro petrolün varil fiyatı hisse senetleri fiyatı likidite bugün piyasalar bir abd doları yatırım yapma petrol fiyat serbest piyasada dolar türk lirası altın ve gümüş fiyatları dolar yorumu döviz alış altın gram altın son dakika dolar fiyatları altının gram altın ne kadar olur buğday emtia son dakika altın dolar gümüş emtia mısır emtia anlık canlı fiyatı altın fiyatı altın dün gümüşün emtia piyasası altının ons pips zorunlu karşılık oranı emtia pamuk altın emtia

Emtia

Emtia Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Emtia Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Emtia nedir, emtialar nelerdir? Emtia nasıl alınır, nereden alınır?

Bir kişi yatırım yapmak istediği takdirde farklı piyasalar ve yatırım araçları ile karşılaşır. Emtia da yatırımcıların alım satımını yapabildiği kaynaklardandır. Dolayısıyla emtianın ne anlama geldiği ve nasıl alınabildiği birçok yatırımcı tarafından merak edilen konular arasındadır. Meta olarak da adlandırılan emtiaların farklı çeşitleri mevcuttur. Farklı emtiaların, değişik piyasalarla kurumlar üzerinden alım satım işlemleri gerçekleştirilebilir. Peki, emtia nedir?

Finans 20-04-23 09:37

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan enflasyon açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, dünyadaki emtia fiyatlarındaki hızlı düşüşe dikkati çekerek, "Önümüzdeki süreçte bu düşüşün devam etmesi bekliyoruz. Bu düşüşlerin fiyatlarımıza da yansımasını bekliyoruz. Enflasyonda da bu düşüşün çok büyük bir katkısı olmasını bekliyoruz." dedi.

Finans 25-07-22 14:48

Bakan Nebati'den kritik ABD teması! Dikkat çeken 'karşılıklı yatırım' vurgusu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı'nın ikinci gününde ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ile görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek, "Ticari ilişkilerimizdeki potansiyeli hayata geçirmek ve karşılıklı yatırımlarımızı daha da artırmak için çalışmalara kararlılıkla devam edilmesi gerektiğinin altını çizdik." ifadesini kullandı.

Haber 16-07-22 10:13

Son dakika: KYK borçlarına ilişkin merakla beklenen açıklama! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6. yılı vesilesiyle yaptığı konuşmada, KYK borçlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlk kabine toplantımızda bu konuyla ilgili açıklamayı toplantımızdan sonra yapacağız. Biz gençlerimizi faize, enflasyona kurban etmeyiz." ifadelerini kullandı.

Haber 15-07-22 19:40

SON DAKİKA: 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6. yılı! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: FETÖ'yü NATO kayıtlarına girdik

Son dakika haberi: Türkiye, hain darbe girişimine karşı kazandığı demokrasi zaferini bugün yurt çapında düzenlenen etkinliklerle andı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz'un simgesel yerlerinden Saraçhane'de halka seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Sadece PKK, Avrupa Birliği kayıtlarında vardı. Bu son NATO zirvesinde, YPG'yi, PYD'yi, FETÖ'yü NATO'nun kayıtlarına girdik" ifadelerini kullandı.

Haber 15-07-22 18:55

15 Temmuz hain darbe girişiminin 6. yılı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'nin asla esir edilemeyeceğini gösterdik

Türkiye, hain darbe girişimine karşı kazandığı demokrasi zaferini bugün yurt çapında etkinliklerle anacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde İstanbul’da Saraçhane Meydanı'nda halka seslenecek. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan yayınladığı video mesajda "Tek yürek ve tek bilek olarak darbecilere karşı yürüttüğümüz destansı direnişle dosta ve düşmana Türkiye'nin asla esir edilemeyeceğini gösterdik" dedi. İşte tüm detaylar...

Haber 15-07-22 07:30

Altın ve dolar için yeni tehlike! Bu yorum daha önce yapılmamıştı: İslam Memiş öyle bir iddia ortaya attı ki…

Altın ve döviz piyasalarında ilginç günler yaşanıyor. Piyasalar resesyon ve Fed’in faiz adımlarını fiyatlarken dolar, euro, ons altın, gram altın ve petrol fiyatlarında hareketlilik artmış durumda. Yatırımcılar oldukça oynaklık gösteren piyasalar karşısında varlıklarını koruma konusunda ya da yeni yatırım yapma konusunda endişe duyarken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten daha önce hiç dile getirilmemiş bir uyarı geldi...

Finans 14-07-22 12:02

Spread nedir? Spread işlem ne demek?

Finansal varlıkların alış ve satışı arasındaki fark, İngilizce bir sözcük olan spread ile ifade edilmektedir. Bu terim Foreks piyasasının yanı sıra borsa ve hissede de ortaya çıkmaktadır. Türkçe karşılığı yayılma olan spread ne demek, spread işlem nedir?

Finans 09-07-22 18:26

Kıymetli evrak nedir? Kıymetli evrak türleri nelerdir?

Hakkın senetsiz olarak öne sürülemediği ve mutlaka bir senede bağlı olduğu menkul unsurlara kıymetli evrak denilmektedir. Tahvil, çek, poliçe ve bono; kıymetli evrak türleri arasında yer almaktadır. Tedavül ve güvenlik sağlayan kıymetli evrakların devri, senetsiz mümkün olmamaktadır. Kıymetli evrak nedir, kıymetli evrak hangi hakları içerir?

Finans 09-07-22 17:38

Altın yatırımcısı ‘eyvah’ dedi: Gram altını olanlar dikkat! Çok kritik yorum geldi: 'Petrol fiyatları istikrar kazandığında, altın…'

Altın fiyatları 9 ayın en düşük seviyesinin görürken, dolar endeksi ise 20 yılın zirvesine tırmandı. Yurt içinde de güçlü duruşunu bozmayan dolar/TL kuruna rağmen ons altındaki düşüşten etkilenen gram altın fiyatı 4 haftadır yatırımcısına kaybettiriyor. Peki, gram altın düşecek mi, yükselecek mi? Altının gram fiyatı üzerinde etkili olan ons altın için analistlerden kritik yorum geldi. Altın ve petrol fiyatları arasındaki ilişkiyi değerlendiren analistler, ses getirecek bir açıklamaya imza attı.

Finans 09-07-22 11:17

Emtia nasıl alınır? Emtia borsasında nasıl işlem yapılır?

Emtia, bankalar aracılığıyla alınabilmektedir. Fakat bankalardan emtia alınabilmesi için öncelikle ELÜS hesabı açılması gerekmektedir. Bunun dışında emtia borsaları üzerinden de emtia alımı ve satımı gerçekleştirilmektedir. Yatırımcılar hangi emtiaya yatırım yapmak istediklerine ise kendileri karar vermelidirler. Birden fazla emtia çeşidi bulunmaktadır. Bunlar buğday, pamuk, demir, bakır, altın ya da petrol gibi ham maddeler olabilirler. Emtia nasıl alınır?

Finans 09-07-22 01:27

Emtia nedir? Emtia ne demek?

Emtia, kelime anlamı olarak satılacak olan ürün demektir. Fakat bunun yanı sıra borsada yine benzer bir kullanımla, anlamı daraltılarak, borsaya ait bir terim olarak da kullanılabilmektedir. Bu malların alımının ve satımının yapıldığı piyasa ise Emtia Borsası olarak adlandırılmaktadır. Emtia nedir? Borsada emtia ne demek?

Finans 09-07-22 01:24

Dolardaki zirve bakıra yüzde 21 düşüş getirdi! Yatırımcısı şokta...

ABD'de, enflasyon ve resesyon ikilemi arasında artan belirsizlikler güvenli liman olarak görülen varlıklara yönelimi hızlandırırken, güçlenen dolar talebiyle dolar endeksi de 20 yılın zirvesindeki seyrini koruyor. Güçlü seyreden dolar, emtia fiyatlarını da baskılıyor. Bakırın libresi yılbaşından bu yana yüzde 21 düşüşle 3,5 dolara indi.

Finans 07-07-22 14:30

Altın ve dolar için olay sözler: ‘Çekirdek parası’ diyerek uyardı: İslam Memiş’in bu açıklamaları çok konuşulacak

Dolar ve altın fiyatlarında hafta başından beri yaşanan hareketlilik bugün de devam ediyor. Dolar endeksi 20 yılın zirvesinde mola verse de yurt içinde dolar/TL kuru yükselişini sürdürüyor. Ons altın dün 9 ayın dibine yaklaşmasının ardından yaralarını sarmak isterken gram altın fiyatları üzerinde baskı oluşturuyor. Küçük yatırımcıya seslenen Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, "Sizin yatırımınız, perde arkasından finans sektörünü yönetenler için bir çekirdek parası” dedi.

Finans 07-07-22 10:38

Bakan Nebati tek tek açıkladı: Türkiye bunu merak ediyor! Enflasyon...

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, temel öncelik olarak gördükleri enflasyonla mücadele kapsamında, uygulanan politikalar, yönetilen-yönlendirilen fiyatlar, vergi indirimleri ve sübvansiyonlar vasıtasıyla vatandaşların fiyat artışlarından en az düzeyde etkilenmesi amacıyla çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Bakan 11 adımda enflasyonla mücadele için atılan adımları da paylaştı.

Finans 05-07-22 10:48

Merkez Bankası açıkladı: '24 yılın zirvesine çıkan enflasyonun sebebi...'

TCMB, yüzde 78,6 ile 24 yılın zirvesine çıkan enflasyona dair değerlendirmesini yayınladı. Haziran'da hizmet grubunda yıllık enflasyonun tüm alt gruplarda arttığı belirtildi. Enflasyondaki yükselişe en belirgin katkının enerji grubundan geldiği ifade edildi.

Finans 05-07-22 10:18

24 yılın zirvesine çıkan enflasyon için Bakan Nebati’den dikkat çeken açıklama: ‘Ülkemizde de etkili olmuştur…’

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati enflasyon rakamlarını değerlendirdi. Twitter'dan açıklamada bulunan Bakan Nebati, enflasyondaki yüksekliğin sebebini, "Küresel emtia fiyatlarındaki artışların devam etmesi, haziran ayında enflasyonun yüzde 4,95 gerçekleşmesinde etkili oldu" diyerek açıkladı.

Finans 04-07-22 14:32

Emekli ve memur zammı kesinleşti! Enflasyon farkı için Memur-Sen'den hükümete flaş çağrı

Memur ve emeklilerin beklediği kritik Haziran enflasyon verisi sonrası yeni zamlı maaşlar netleşti. Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, bu farkın dışında 'seyyanen zam' talebinde bulunarak, "Kayıpların tazmini için seyyanen zam yapılmalı, vergi matrahları yükseltilmeli, ikinci 6 aylık dönemde enflasyonun zam oranını aştığı durumda eşel mobil uygulanmalıdır” dedi.

Finans 04-07-22 11:25

Bakan Muş rekoru duyurdu! İhracatta tüm zamanların en yüksek rakamı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye'de haziran ayında ihracatta tüm zamanların en yüksek rakamına ulaşıldığını belirterek "Haziran ayında ihracatımız, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 18,5 artışla 23,4 milyar dolar olmuştur" açıklamasında bulundu. Öte yandan Ticaret Bakanlığı, haziran ayı veri bültenini yayımladı. Buna göre, ocak-haziran döneminde geçen yılın aynı dönemine göre ihracat yüzde 20 artarak 125 milyar 864 milyon dolar, ithalat yüzde 40,6 artışla 177 milyar 230 milyon dolar oldu.

Finans 02-07-22 12:31

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Diyarbakır İş Dünyası Buluşmasında konuştu: (1)

"Bütçemiz, kamu maliyemiz güçlü. Ülkenin tamamı üretiyor, ihraç ediyor ve istihdamı da en üst seviyeye getirmiş durumda. Yıl sonu hedefimiz 250 milyar. Ulaşacak mıyız? Daha erken ulaşacağız. Niye ulaşacağız, çünkü her ay istisnasız rekorlar kırarak ilerliyoruz. Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında 2023'te 300 milyar dolarlık bir ihracatı inşallah geçmiş olacağız" - "Hükümet olarak halkımızın alım gücünü ve refahını korumak amacıyla pek çok tedbiri hayata geçirdik. Enflasyonla mücadeleyi desteklemek üzere devlet olarak 2022 yılında 241 milyar lira vergi gelirinden vazgeçiyoruz"

Haber 01-07-22 18:28

SON DAKİKA | Asgari ücrete ara zam için flaş gelişme! 2 konuda anlaşma sağlandı! Kritik gün perşembe...

Son dakika: Bir süredir asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağı gündemi meşgul ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın nihai kararı açıklamasıyla süreç resmen başlamıştı. Kritik toplantı ise bugün gerçekleştirildi. Yaklaşık bir buçuk saat süren toplantıda iki konuda mutabakat sağlandı... İşte son dakika asgari ücret zammı haberinin detayları…

Finans 29-06-22 14:03

Son dakika: Bakan Nebati'den ihracat açıklaması! Cumhuriyet tarihinin en yükseği...

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Kamu maliyemiz dünyada yaşanan tüm olumsuz gelişmelere rağmen ekonomimizin en güçlü taraflarından biri olmaya devam ediyor." dedi. Bakan Nebati, "2022 yılı Mayıs ayında ihracatımız yıllık 242,6 milyar dolar ile Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesine ulaşmıştır." ifadelerini kullandı.

Finans 28-06-22 18:40

Son dakika: Herkesin beklediği asgari ücret zammı için beklenen açıklama geldi! 'Masada olacağız...'

Son dakika: Asgari ücret ara zam için milyonlarca çalışan gelecek açıklamaları takip ediyor. Son olarak Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'ndan (TİSK), asgari ücret ara zammına ilişkin flaş bir açıklama yapıldı. TİSK'ten yapılan açıklamada, "Asgari ücretin değerlendirilmesi için yapılacak toplantıda masada olacağız" denildi.

Finans 27-06-22 12:12

OTC (Tezgah üstü piyasa) nedir? Tezgah üstü piyasalar nelerdir?

İngilizcede açılımı Over- the- counter olan OTC terimi (tezgâh üstü piyasa), borsaların gözetimi olmadan yatırımcıların kendi aralarında yaptıkları anlaşma olarak tanımlanır. Tezgâh üstü piyasa; borsaları merkez olarak kullanmadan iki tarafın arasında karşılıklı yapılan emtia, para ve hisse senedi ticaretini ifade eder. Tezgâh üstü piyasalarda hisse senetleri, standartların üzerinde alınır ve satılır.

Finans 26-06-22 21:38

Future işlemi nedir? Futures işlemler nasıl yapılır?

Future işlemi, piyasalarda en çok tercih edilen finansal araçlar arasında yer alır. Yatırımcıyı riskten koruma gibi birçok avantaj sunan bu işlem, en çok enflasyon, döviz kuru, ekonomik belirsizlikler gibi çoğu riskten koruduğu için tercih edilir. Futures işlemler nelerdir?

Finans 26-06-22 20:28

“Bugünün Gıda Krizi 2023’te Felakete Dönüşebilir”

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, dünyanın şimdiye kadar eşi görülmemiş bir küresel açlık kriziyle karşı karşıya olduğunu belirterek, gelecek yıl durumun bir felakete dönüşebileceği uyarısında bulundu

Haber 25-06-22 20:55

BDDK'dan finansal istikrarı destekleyici yeni adım geldi! Dolarda sert hareket...

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), finansal istikrarın güçlendirilmesine ve kaynakların daha verimli kullanılarak kredi sisteminin etkin bir şekilde çalışmasına yönelik olarak koordineli makro ihtiyati adımlar atılmasına karar verdi. Karar sonrası dolar/TL'de sert hareket yaşandı. İşte detaylar...

Finans 24-06-22 20:02

Dolar ters köşe yaptıracak! İtalyan Banka dolar tahminini paylaştı: O tarihten sonra bakın ne olacak?

Döviz kuru hareketliliği haftanın son işlem gününde de devam ederken dolar fiyatları son dakika haberleri yatırımcıların gündeminde yer almaya devam ediyor. Piyasalar Fed’in faiz kararına ilişkin beklentileri fiyatlarken İtalyan dev bankadan dolar fiyatlarına ilişkin yeni bir tahmin yapıldı. Banka gelecek yılı işaret ederek hafif şekilde aşağı yönlü bir düzeltme yaşanmasını beklediklerini belirtti. Peki 24 Haziran Cuma dolar/TL ne kadar? İşte döviz piyasasında anlık, canlı, güncel rakamlar…

Finans 24-06-22 13:40

Emekli ve memur zamları, dolar, sosyal yardımlar, stokçuluk... Bakan Nebati tek tek açıkladı!

Emekli ve memur maaş zammı için Temmuz ayında açıklanacak Haziran enflasyonu bekleniyor. 5 aylık enflasyon farkı yüzde 35,64 olarak kesinleşirken 6 ayın sonunda ise bu rakamın yüzde 40’ın üzerine çıkacağı tahmin ediliyor. Milyonlarca kişi Temmuz zammına kilitlenirken Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den çok önemli bir açıklama geldi. Nebati memur ve emekli zamlarına ilişkin öngörüsünü paylaştı. İşte memur ve emekli maaş zamlarına ilişkin son dakika haberinin detayları…

Finans 24-06-22 08:10

Broker nedir? Broker ne iş yapar?

İki taraf arasında aracı konumda hareket eden kişilere broker denir. Broker, emlak anlaşmazlıkları gibi çeşitli ticari işlemleri kolaylaştıran kimselerdir. Gerçekleştirdikleri satın alma işlemleri ise müşterinin istek ve arzularına göredir. Broker'lar firmalarla çalışmanın yanı sıra bireylerle çalışmayı da tercih edebilirler. Ayrıca yatırım şirketleri, danışmanlık kurumları ya da bankalarda çalışma imkanı da sahiptirler.

Finans 24-06-22 00:13

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den enflasyon mesajı! 'Pazara korumasız gidiyorum'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da enflasyondan olumsuz etkilenen dar gelirlinin yanında olmaya devam edeceğiz." dedi. Ekonomi ile ilgili önemli mesajlar veren Bakan Nebati, "'Pazara çıktınız mı' diye bir arkadaşım sordu. Ben pazara gidiyorum, korumasız gidiyorum. Bir gün gelin Yeşilköy pazarına hep beraber gidelim." ifadelerini kullandı.

Haber 23-06-22 20:31

Son dakika: Merkez Bankası kritik faiz kararını açıkladı

Son dakika haberine göre, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) piyasaların merakla beklediği Haziran ayı faiz kararını açıkladı. TCMB son 5 toplantıda olduğu gibi bu ay da faizleri sabit bıraktı. Merkez Bankası’nın faiz kararı sonrası gözler dolar/TL kuruna çevrildi. Dolar kuru faiz kararı sonrası 17,37 liradan işlem görüyor. İşte faiz kararına ilişkin son dakika haberinin detayları…

Finans 23-06-22 14:00

Son dakika: Bakan Nebati'den enflasyon ve döviz kuru açıklaması: 'Düşeceğini öngörüyoruz'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den son dakika döviz kuru açıklaması geldi. Bakan Nebati 'Azalan dış finansman ihtiyacı ile birlikte enflasyon üzerindeki kur baskılarının düşeceğini öngörüyoruz.' dedi

Finans 23-06-22 11:27

SON DAKİKA: Altın ve petrol fiyatları için şoke eden rakamları paylaştılar: Fransız dev banka ‘yıkıma yol açacak’ diyerek uyardı

SON DAKİKA: Altın, dolar ve petrol fiyatları Fed sonrasında yatırımcıların gündeminde kalmaya devam ediyor. Dolar/TL kuru haftanın son işlem gününde yükselişe geçerken, gram altın fiyatı ons altın fiyatındaki düşüşten etkilendi. Emtia fiyatları için tahminler art arda yapılırken altın ve petrol için son değerlendirme Fransa’nın dev bankası SocGen’den geldi. Banka bu yıl ve gelecek yıl için altın ve petrol fiyat tahminini açıkladı. İşte piyasalara ilişkin son dakika haberinin detayları…

Finans 17-06-22 09:39

ABD'de Perakende Satışları Azaldı

ABD'de perakende satışları, Mayıs’ta bir önceki aya kıyasla yüzde 0,3 azalarak piyasa beklentilerinin aksine düşüş gösterdi. Satışlar 5 aydır ilk kez düştü

Haber 15-06-22 23:26

SON DAKİKA | Tüm dünya merakla bekliyordu: Fed faiz kararını açıkladı! 28 yıl sonra bir ilk... Fed Başkanı Powell'dan artış sinyali

Son dakika haberi: Fed faiz kararını açıkladı. Tüm dünyada gözler bir süredir Fed'in faiz kararına çevrilmişti. Piyasaların merakla beklediği karar açıklandı. Fed, 75 baz puanlık faiz artırımına gitti. Bu, 28 yılın en sert faiz artışı oldu. En son 1994 senesinde Fed 75 baz puanlık bir faiz artırımına gitmişti. Kararın açıklanmasının ardından konuşan Fed Başkanı Jerome Powell "Gelecek toplantımızda 50 veya 75 baz puanlık artış olası görünüyor" dedi. İşte detaylar ve dolarda son durum...

Finans 15-06-22 21:02

Biden: “Daha Az Karla Daha Çok Petrol Üretin”

Başkan Joe Biden bugün ABD petrol rafinerilerine daha fazla benzin ve motorin üretme çağrısı yaptı. Biden, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş sırasında, Amerikalılar rekor seviyede yüksek benzin fiyatlarıyla mücadele ederken, rafinerilerin karlarının üç katına çıktığını söyledi

Haber 15-06-22 19:02

Sri Lanka'da yakıt ve gıda sıkıntısı nedeniyle haftada dört gün mesaiye geçildi

Sri Lanka hükümeti, kamu çalışanlarının önümüzdeki üç ay boyunca Cuma günleri de izinli olmasını öngören yasa tasarısını onayladı. Böylece çalışanların hem yakıt tasarrufunda bulunmaları hem de kendi meyve ve sebzelerini yetiştirmeye başlamaları hedefleniyor.

Haber 15-06-22 10:46

SON DAKİKA | Milyonlar bu açıklamayı bekliyordu! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan temmuz zammı mesajı

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Kadıköy'de izinsiz düzenlenen yürüyüşte HDP'li bir vekilin polise yumruk atmasıyla ilgili olarak "Dünkü alçaklığın faillerine bunun bedelini yargı önünde muhakkak ödeteceğiz" dedi. Ücretlilerin gelirlerindeki azalışı telafi edecek çalışmalar yaptıklarını aktaran Erdoğan, "Bu çerçevede temmuz ayında enflasyon farklarıyla ocak ayında ücretlerdeki yeni düzenlemelerle milletimizin her kesimini daha da rahatlatacağız" diye konuştu.

Haber 13-06-22 13:34

Bakan Nebati'den 'kamu maliyesi bozuldu' iddiasına yanıt: 'Midemizi bulandırmayın!'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati sosyal medyada yer alan 'kamu maliyesi bozuldu' şeklindeki yorumlara ilişkin dikkat çeken bir yorumda bulundu. Kamu maliyesinden asla taviz verilmediğini söyleyen Nebati, "Yalan yanlış haberle midemizi bulandırmayın" dedi. Nebati konuşmasında serbest piyasanın önemine dikkat çekti.

Finans 11-06-22 15:54

Son dakika: Gram altın ve ons altın fiyatı için yaptıkları tahmin çok konuşulacak! Wall Street’ten dikkat çeken yorum: Bu seviyeler yakın

Son dakika: ABD'de 41 yılın zirvesine çıkan enflasyon, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) agresif faiz artırımlarına devam edeceğine yönelik beklentileri güçlendirdi. Altın fiyatları bu gelişmelerle baskılanırken ünlü analistlerden flaş tahminler art arda geldi. Hem ons altın hem de gram altın fiyatlarının sıradaki hamlesine yönelik düşüncelerini paylaşan analistler Fed’in bu haftaki toplantısına dikkat çekti. Gram altın fiyatının ise Aralık’ta ulaşabileceği seviyeyi açıkladılar.

Finans 11-06-22 15:10

SON DAKİKA | Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! İşte 6 maddede ekonomide alınan yeni kararlar

Son dakika: Herkesin, Hazine ve Maliye Bakanlığının 'ekonomide yeni adımlar atılacak' açıklaması sonrasında merakla beklediği kararlar dün akşam açıklandı. İlk etapta gelire endeksli senet, tüketici kredilerine vade düzenlemesi, kredi kartı asgari ödemesi, Merkez Bankasından zorunlu karşılık kararı, halka arzlarla ilgili indirim kararı ve emtia pazarı kurulması adımı atıldı. İşte son dakika haberinin detayları...

Finans 10-06-22 11:28

Son dakika: Dolar 17 liranın altını gördü! Risk en yüksek seviyeye çıktı

Son dakika: Dolar/TL kuru ve euro için dünkü zirveden sonra bu sabah düşüş hız kazandı. 17,19'dan güne başlayan dolar kuru piyasa açılışı sonrasında 17 TL'nin altına çekildi. Dolar fiyatındaki düşüşü euro da takip etti. Bugün piyasalar kritik ABD enflasyon verisine odaklanmış durumda. Peki 10 Haziran Cuma dolar/TL kuru kaç TL? İşte piyasalardaki son dakika gelişmelerinin detayları...

Finans 10-06-22 11:27

Son dakika | Hazine ve Maliye Bakanlığı ekonomide atılacak adımları açıkladı! GES talep toplama işlemi gerçekleştirilecek

Son dakika: Hazine ve Maliye Bakanlığı, ekonomiye ilişkin atılan yeni adımları duyurdu. Bakanlık, gelire endeksli devlet iç borçlanma senedi (GES) talep toplama işlemlerinin 15 Haziran'dan itibaren başlayacağını açıkladı. Yapılan açıklamada "İhraç edilecek senetler, 3 ayda bir yatırımcısına kupon getirisi sağlayacak olup kupon ödemelerinde asgari getiri garantisi olacaktır." ifadeleri kullanıldı. İşte son dakika gelişmesinin tüm detayları...

Finans 10-06-22 08:16

Avrupa Merkez Bankası 1 Temmuz'da Faiz Arttırıyor

Avrupa Merkez Bankası (AMB) önümüzdeki ay, 11 yıl sonra ilk kez faiz arttıracağını açıkladı. Diğer merkez bankalarının ekonomileri pandemi ve yüksek enflasyona karşı desteklemek için faiz arttırdığı son dönemde aynı yolu izleyecek olan AMB'nin Eylül'de faizleri bir kez daha arttıracağı bildirildi

Haber 09-06-22 18:11