Etiket Haberleri

Kırmızı et fiyatlarına yine zam geldi! Etiketler bir kez daha değişiyor... Bugünden itibaren geçerli

Peş peşe zamlarla gündem olan kırmızı et fiyatlarına yine zam geldi. Et ve Süt Kurumu fiyatlarını güncelledi. Zamlar ise bugünden itibaren geçerli olacak.

Finans 18-04-2024 16:05

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi! Etiketler değişiyor: Artık o ifadeler yasak

Tüketicileri çok yakından ilgilendiren yeni düzenleme Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni düzenlenmeden tüketicileri koruma amacıyla bazı ifadeler yasaklandı. Ayrıca yanıltıcı görsellere de artık izin verilmeyecek. İşte detaylar...

Finans 06-04-2024 15:55

Kocaeli'de Ramazan Bayramı öncesi market denetimi yapıldı

Kocaeli'de yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla marketlerde fahiş fiyat ve etiket denetimi gerçekleştirildi.

Yurthaber 04-04-2024 14:18

Marketlerde yeni dönem! Bakanlık harekete geçti, raflarda yerini alamayacak, yasak geliyor...

Market raflarındaki etiketlere sıkı denetim geliyor. Tarım ve Orman Bakanlığı gıdada yanıltıcı etiketlere yönelik tedbirler aldı. Bundan sonra "tadında, lezzeti, keyfi ve aromalı" gibi ifadeler kullanılamayacak.

Finans 14-02-2024 12:14

Etiketlere sıkı markaj! Yasak geliyor... Artık market raflarında olmayacak! Bakanlıktan '174 Gıda Hattı' çağrısı geldi: Tereyağı, bal...

Raflardaki etiketlere sıkı denetim geliyor. Gelen şikayetler üzerine harekete geçen Tarım ve Orman Bakanlığı özellikle tereyağı etiketlerini mercek altına aldı. İçerisinde bir gram bile tereyağı olmayan etiketlerde kullanılan görseller ve 'tereyağı lezzetinde, tadında' gibi ifadelere yasak geliyor.

Finans 01-02-2024 07:52

Çiğ süt zammı yürürlüğe girmeden harekete geçtiler, etiketler hızla değişti: Peynire yüzde 30 zam geldi

Ulusal Süt Konseyi, 22 Ocak'tan itibaren geçerli olmak üzere çiğ süt fiyatlarına yüzde 17.4 zam yapacağını açıkladı. Çiğ süt zammı yürürlüğe girmeden marketler etiketleri değiştirmeye başladı.

Finans 24-01-2024 11:48

Tüketicilerden şikayet üstüne şikayet yağdı! İndirimli etiketlerde, büyük punto oyunu

Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Ergün Kılıç mağazalardaki indirimli fiyat etiketleriyle ilgili şikayetlerin arttığını söyledi.

Finans 23-01-2024 13:07

Marketlerde yeni düzenleme, yönetmelik yayımlandı: Artık...

Türk Gıda Kodeksi Aroma Vericiler ve Aroma Verme Özelliği Taşıyan Gıda Bileşenleri Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldı. Market etiketlerinde yeni düzenleme yapılacak.

Finans 21-01-2024 10:56

1 Ocak'ta bütün etiketler değiştirildi! Hem asgari ücretten sonra zam, hem yeni yılda zam... Vatandaşa 'Alo 175' çağrısı

Asgari ücret 27 Aralık'ta açıklanmıştı. Birçok zincir market bu zammın ardından etiketlerini değiştirdi. Yeni yıla girilmesiyle beraber etiketler bir kez daha değişince vatandaş isyan etti. Tüketici Konfederasyonu üyesi Avukat Mücahit Saraçlı etiket değişim tarihine dikkat edilmesi gerektiğini ve şikayet edilmesini vurguladı. Zamlara isyan eden bazı tüketiciler ise, "Ne kadar denetlenirse denetlensin, yapacaklarını yapıyorlar" dedi. İşte detaylar...

Finans 02-01-2024 17:18

İnşaat sektöründe yeni dönem başlıyor! Yılbaşından itibaren geçerli olacak

İnşaat demiri ticaretinde yeni dönem başlıyor. İnşaat Demiri İzleme Sistemi (İDİS), yeni yılda uygulamaya konulacak. Yeni yılla birlikte inşaat demirlerinde özel güvenlikli etiket de olacak.

Finans 31-12-2023 10:06

Asgari ücret açıklandı, zam yağmuru başladı! Marketlerde 'etiket değiştirme’ mesaisi! ‘3 harflilerin üçü de değiştirdi' diyerek anlattı

Yeni asgari ücret açıklandı, zincir marketlerde fiyat etiketi değişiklikleri hemen başladı. Bir market, çalışanlarına mesaj göndererek etiket değişikliklerinin bir an önce yapılması talimatı verdi. Fiyatlardaki değişiklikler, vatandaşların da dikkatini çekti. Vatandaşlar, sosyal medyadan durumu eleştirdi. TÜKONFED Başkanı Aydın Ağaoğlu, "Geçmişte 'Dolar arttı, akaryakıt fiyatları yükseldi' derlerdi. Şimdi mazeretleri ne?" dedi. Yeni yıla girilmesiyle de etiketlerin yine değişeceği belirtildi.

Finans 29-12-2023 14:32

'Pes' dedirten yöntem... Vatandaşın daha belli olmayan zammına göz diktiler, sadece o işi yaptırıyorlar

Etiketlerde asgari ücret fırsatçılığı sürüyor! Henüz asgari ücret açıklanmadı fakat marketlerde etiket yarışı sürüyor, zam yağmuru durmuyor. Ticaret Bakanlığı denetimlerini sürdürüyor, cezalar kesiliyor ama firmalar durmuyor. Marketlerin 'etiket' oyunundaki iddialar akıl alır gibi değil...

Finans 22-12-2023 16:23

'Vatandaşlar bu konuda yanlışa düşüyorlar' Uzmanından önemli asansör uyarısı! 'Kırmızı etiket almışsa...' 60 gün detayı

Türkiye Makine Mühendisleri Odası (TMMO) Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol; asansör kullanıcılarının asansörlere yapıştırılan etiketlere dikkat etmeleri gerektiğini söyledi. Varol, "Asansörlerde kırmızı veya sarı etiket varsa o asansörü kullanmayın" çağrısında bulundu.

Haber 07-12-2023 12:40

Gram altında etiket ve kod dönemi! Artık sertifika ve ambalajıyla satılacak... Farklı kıymetli madenler için de geçerli

Altında yeni dönem başlıyor. Bundan böyle gram altın ambalajıyla, etiketiyle satılacak, darphane tarafından da kayıt altına alınıp izlenebilecek. Yeni sistemle birlikte, sahte altın satışının önüne geçilmesi planlanırken, düzenlemeyle birlikte bütün gram altınlar ambalaj içinde ve sertifikalı olacak. Her gram altında üreticisi, üretim tarihi, üretim yeri, saflık ayarı, ağırlığı ve seri numarası gibi bilgilerin olduğu bir kod olacak.

Finans 20-10-2023 07:46

Ticaret Bakanlığı Mersin, Bursa ve Balıkesir'de marketlerdeki fiyat ve etiketleri denetledi

Ticaret Bakanlığı ekipleri, Mersin, Bursa ve Balıkesir'deki marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ve etiket denetimi yaptı.

Yurthaber 19-07-2023 12:08

65 yaşındaki Michelle Pfeiffer, genç gözükmesini sağlayan güzellik sırrını paylaştı! Yaşlanmaktan korkmuyor çünkü...

Başarılı oyuncu Michelle Pfeiffer, 65 yaşında olmasına rağmen kusursuz cildini yıllardır korumayı başarıyor. Güzel aktris yıllara meydan okuyan görünümünün sırlarını paylaşarak genç gözükmesini sağlayan bakımını açıkladı. Basit yaşlanma karşıtı bakımı kadınlara ilham oldu.

Kadin 02-05-2023 16:14

Yemeden önce tekrar düşünün! Tansiyonun yükselmesine neden oluyor

Yüksek tansiyon farkında olmasak da en tehlikeli hastalıklar arasında yer alıyor. Sinsice yükselen tansiyona müdahale edilmemesi kalp krizi ve felç gibi rahatsızlıkların gelişmesine sebep olabiliyor. Hipertansiyon risk faktörleri arasında bulunan bazı yiyecekler bilinçsizce tüketilirse sağlığı derinden etkiliyor. Günlük hayatta sık sık tüketilen bazı yiyecekler tansiyon için büyük risk oluşturuyor.

Haber 08-03-2023 09:09

Etiketler değişiyor! Tek tek dolaşıp kontrol ettiler... O yanıltıcı detaya dikkat çekti: 'Yarım' yazısı ve rakam...

Samsun'da İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından semt pazarlarında denetim yapıldı. Ekipler, pazar yerlerinin temizliğine ek olarak pazarcı esnafının fiyat etiketlerini ve ölçü-tartı aletlerini kontrol etti. Zabıta Müdürü Şeref Sarı, etiketlerdeki yanıltıcı detaya dikkat çekerek okunurluğu olmayan etiketlere müdahale ettiklerini söyledi. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ise tek tip etiket uygulamasını hayata geçireceklerini açıkladı.

Finans 02-02-2023 18:04

Sağlıklı diye yiyoruz ama vücudu mahvediyor! Balığın şaşırtan zararı

Severek tüketilen ve sağlıklı olduğu düşünülen balıklar kış aylarının vazgeçilmezi olarak görülüyor. Özellikle çocukların gelişimi için oldukça önemli olan balık tüketimi bazı durumlarda sağlık için çok büyük risk oluşturabiliyor. Kalp krizi ve felç riskini artıran o tehlikeli hastalığa sebep olabiliyor.

Haber 11-01-2023 09:10

Vatandaşlar dikkat! Markette akılalmaz oyun: Son kullanma tarihi yıllar geçmiş ürünler de var, 'indirim' adı altında...

Market raflarında kurulan tuzak gözler önüne serildi. Marketteki 'etiket' oyunundan sonra şimdi de 'indirim' adı altında son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin satıldığı ortaya çıktı. Hatta son kullanma tarihi yıllar geçmiş ürünler bile var.

Haber 04-01-2023 07:26

3 gün önce satın alanlar... Etiketler yine değişti! Asgari ücretten sonra fiyatlardaki değişim gündem olmuştu

Asgari ücretteki artışın belli olmasının ardından marketlerdeki ürünlerdeki dikkat çeken fiyat artışı gündem olmuştu. Çok sayıda kişinin tepki gösterdiği bu olayda, asgari ücret açıklanmasıyla beraber marketler de bazı ürünlerinin fiyatlarına zam yapmıştı. Marketler gezildiğinde etiketlerdeki yeni bir değişim dikkat çekti. Buna göre ürünlerin fiyatlarının tekrar eski haline çekildiği görüldü. Ancak olan yine, etiketlerde zamlı fiyatların olduğu günlerde ürünleri satın almış vatandaşa oldu.

Finans 28-12-2022 10:01

Gören şaşkına dönüyor! Vatandaşlar isyan etti, fark dudak uçuklattı

Marketlerdeki etiket oyunu devam ediyor. Aynı marka ve gramaja sahip bir ürünün marketler arasındaki fiyat farkı görenleri hayrete düşürdü. Bir markette 186 TL'den satılan tereyağ, başka bir markette 246 TL'ye satılıyor. Vatandaşlar ise bu durumda tepki gösterirken kontrolün sağlanması gerektiğini açıkladılar.

Finans 23-12-2022 06:55

Güzelleşmek isterken kör oldu: Kendisine ve ailesine verdiği zararın farkında değil! Kremlerin bilinmeyen tehlikesi

Cilt bakımı için çok çeşitli ürünler ve tarifler uygulanıyor. Dünya üzerinde birçok kişi yüzünü beyazlatmak için farklı bakım ürünleri kullanıyor. Ancak uzmanlar bu kremler hakkında uyarılarda bulunuyor. Cilt bakımında cilt beyatlatıcı krem kullanan bir kadın kremin içeriğinde yer alan kimyasallar nedeniyle kör kaldı.

Haber 17-12-2022 14:45

Temizlik yapayım derken sağlığınızdan olmayın! Temizlik malzemesi seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Temizlik malzemeleri seçimi, evinizin sağlıklı ve hijyenik bir ortamda tutulmasının önemli bir parçasıdır. Ancak, piyasada bulunan çeşitli temizlik ürünlerinin birçoğu, evdeki hava kalitesini düşürür ve çevreye zarar verir. Bu nedenle, temizlik ürünlerini seçerken dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır.

Kadin 05-12-2022 11:18

Marketlerdeki etiket krizi büyüyor! Kasada 80 TL olduğunu öğrendi, video çekip sosyal medyadan paylaştı: Bunda bir oyun var

Enflasyon nedeniyle sürekli artan fiyatlar marketlerde raf ve kasa fiyatlarında farklılık yaşanmasına yol açıyor. Marketten aldığı peynirin raf fiyatı ile kasa fiyatı arasında 30 TL fark olduğunu öğrenen Burcu Oğuz isimli bir kadının çektiği görüntüler gündem oldu. Kriz giderek büyürken yaşadığı mağduriyeti anlatan Oğuz, etiketin 3 aydır orada olduğunu ve bir oyun döndüğünü ifade etti.

Haber 02-12-2022 07:20

Severek yiyoruz ama tam mikrop yuvası! Sağlığımızı riske atıyor

Severek yediğimiz yiyecekler sağlığımız için oldukça riskli durumlar oluşturabiliyor. Özellikle marketlerde satılan paketlenmiş gıdaların zararları saymakla bitmiyor. Ancak bu zararlar sadece paketlenmiş gıdalarda değil raflarda satılan tavuklarda da bulunuyor. Araştırmalara göre market tavukları tam bir mikrop yuvası.

Haber 27-10-2022 07:49

Kulağından çıkan şoke etti! Yıllarca içinde kalmış

Kulağın içerisine yabancı cisimler kolayca girebiliyor. Birçok insan kulağının içinde bulunan bu cisimlerin farkına bile varmıyor. 24 yaşındaki Ellis Lloyd Jones, kulak kirini temizlerken kulak kanalının derinliklerinde kalan beyaz bir cisime rastladı. Uzun uğraşlar sonucu çıkardığı cisme oldukça şaşırdı.

Haber 26-10-2022 11:06

Valorant etiket değiştirme adımları: Valorant’ta etiket değişikliği nasıl yapılır?

Valorant, birçok kullanıcı tarafından tercih edilen FPS video oyunlarından biridir. Kullanıcılar kendilerine istedikleri bir ismi belirleyerek kolay bir şekilde oyunlarını oynamaktadır. Ayrıca oyun içerisinde başka kullanıcılarla da iletişim kurulabilmektedir. Kullanıcılar oyunda kullandıkları isimlerini ve etiketlerini isterlerse değiştirebilmektedir.

Haber 10-10-2022 15:00