Etiket Haberleri

Etiketler değişiyor! Tek tek dolaşıp kontrol ettiler... O yanıltıcı detaya dikkat çekti: 'Yarım' yazısı ve rakam...

Samsun'da İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından semt pazarlarında denetim yapıldı. Ekipler, pazar yerlerinin temizliğine ek olarak pazarcı esnafının fiyat etiketlerini ve ölçü-tartı aletlerini kontrol etti. Zabıta Müdürü Şeref Sarı, etiketlerdeki yanıltıcı detaya dikkat çekerek okunurluğu olmayan etiketlere müdahale ettiklerini söyledi. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ise tek tip etiket uygulamasını hayata geçireceklerini açıkladı.

Finans 02-02-23 18:04

Sağlıklı diye yiyoruz ama vücudu mahvediyor! Balığın şaşırtan zararı

Severek tüketilen ve sağlıklı olduğu düşünülen balıklar kış aylarının vazgeçilmezi olarak görülüyor. Özellikle çocukların gelişimi için oldukça önemli olan balık tüketimi bazı durumlarda sağlık için çok büyük risk oluşturabiliyor. Kalp krizi ve felç riskini artıran o tehlikeli hastalığa sebep olabiliyor.

Haber 11-01-23 09:10

Vatandaşlar dikkat! Markette akılalmaz oyun: Son kullanma tarihi yıllar geçmiş ürünler de var, 'indirim' adı altında...

Market raflarında kurulan tuzak gözler önüne serildi. Marketteki 'etiket' oyunundan sonra şimdi de 'indirim' adı altında son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin satıldığı ortaya çıktı. Hatta son kullanma tarihi yıllar geçmiş ürünler bile var.

Haber 04-01-23 07:26

3 gün önce satın alanlar... Etiketler yine değişti! Asgari ücretten sonra fiyatlardaki değişim gündem olmuştu

Asgari ücretteki artışın belli olmasının ardından marketlerdeki ürünlerdeki dikkat çeken fiyat artışı gündem olmuştu. Çok sayıda kişinin tepki gösterdiği bu olayda, asgari ücret açıklanmasıyla beraber marketler de bazı ürünlerinin fiyatlarına zam yapmıştı. Marketler gezildiğinde etiketlerdeki yeni bir değişim dikkat çekti. Buna göre ürünlerin fiyatlarının tekrar eski haline çekildiği görüldü. Ancak olan yine, etiketlerde zamlı fiyatların olduğu günlerde ürünleri satın almış vatandaşa oldu.

Finans 28-12-22 10:01

Gören şaşkına dönüyor! Vatandaşlar isyan etti, fark dudak uçuklattı

Marketlerdeki etiket oyunu devam ediyor. Aynı marka ve gramaja sahip bir ürünün marketler arasındaki fiyat farkı görenleri hayrete düşürdü. Bir markette 186 TL'den satılan tereyağ, başka bir markette 246 TL'ye satılıyor. Vatandaşlar ise bu durumda tepki gösterirken kontrolün sağlanması gerektiğini açıkladılar.

Finans 23-12-22 06:55

Güzelleşmek isterken kör oldu: Kendisine ve ailesine verdiği zararın farkında değil! Kremlerin bilinmeyen tehlikesi

Cilt bakımı için çok çeşitli ürünler ve tarifler uygulanıyor. Dünya üzerinde birçok kişi yüzünü beyazlatmak için farklı bakım ürünleri kullanıyor. Ancak uzmanlar bu kremler hakkında uyarılarda bulunuyor. Cilt bakımında cilt beyatlatıcı krem kullanan bir kadın kremin içeriğinde yer alan kimyasallar nedeniyle kör kaldı.

Haber 17-12-22 14:45

Temizlik yapayım derken sağlığınızdan olmayın! Temizlik malzemesi seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Temizlik malzemeleri seçimi, evinizin sağlıklı ve hijyenik bir ortamda tutulmasının önemli bir parçasıdır. Ancak, piyasada bulunan çeşitli temizlik ürünlerinin birçoğu, evdeki hava kalitesini düşürür ve çevreye zarar verir. Bu nedenle, temizlik ürünlerini seçerken dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır.

Kadin 05-12-22 11:18

Marketlerdeki etiket krizi büyüyor! Kasada 80 TL olduğunu öğrendi, video çekip sosyal medyadan paylaştı: Bunda bir oyun var

Enflasyon nedeniyle sürekli artan fiyatlar marketlerde raf ve kasa fiyatlarında farklılık yaşanmasına yol açıyor. Marketten aldığı peynirin raf fiyatı ile kasa fiyatı arasında 30 TL fark olduğunu öğrenen Burcu Oğuz isimli bir kadının çektiği görüntüler gündem oldu. Kriz giderek büyürken yaşadığı mağduriyeti anlatan Oğuz, etiketin 3 aydır orada olduğunu ve bir oyun döndüğünü ifade etti.

Haber 02-12-22 07:20

Severek yiyoruz ama tam mikrop yuvası! Sağlığımızı riske atıyor

Severek yediğimiz yiyecekler sağlığımız için oldukça riskli durumlar oluşturabiliyor. Özellikle marketlerde satılan paketlenmiş gıdaların zararları saymakla bitmiyor. Ancak bu zararlar sadece paketlenmiş gıdalarda değil raflarda satılan tavuklarda da bulunuyor. Araştırmalara göre market tavukları tam bir mikrop yuvası.

Haber 27-10-22 07:49

Kulağından çıkan şoke etti! Yıllarca içinde kalmış

Kulağın içerisine yabancı cisimler kolayca girebiliyor. Birçok insan kulağının içinde bulunan bu cisimlerin farkına bile varmıyor. 24 yaşındaki Ellis Lloyd Jones, kulak kirini temizlerken kulak kanalının derinliklerinde kalan beyaz bir cisime rastladı. Uzun uğraşlar sonucu çıkardığı cisme oldukça şaşırdı.

Haber 26-10-22 11:06

Valorant etiket değiştirme adımları: Valorant’ta etiket değişikliği nasıl yapılır?

Valorant, birçok kullanıcı tarafından tercih edilen FPS video oyunlarından biridir. Kullanıcılar kendilerine istedikleri bir ismi belirleyerek kolay bir şekilde oyunlarını oynamaktadır. Ayrıca oyun içerisinde başka kullanıcılarla da iletişim kurulabilmektedir. Kullanıcılar oyunda kullandıkları isimlerini ve etiketlerini isterlerse değiştirebilmektedir.

Haber 10-10-22 15:00