Ev Ekonomisi Haberleri

Su faturası çok gelenler dikkat: su faturasını düşürecek en etkili yöntemler!

Su faturası yaz aylarında çok daha yüklü geliyor. Su faturasının her ay giderek artması bütçeyi zorluyor. Faturaları düşürmek için yapılması gereken ufak ipuçları bulunuyor. Su faturasınız çok geliyorsa veya tasarruf etmek istiyorsanız faturanızı düşürecek en etkili yöntemleri mutlaka denemelisiniz.

Kadin 13-08-23 09:53

Boşa para harcamayın! Sertleşmiş havlularınız bu yöntemle yumuşacık olacak

Havlular yıkandıktan sonra genelde sert bir hal alır. Ne kadar uğraşılsa da bir türlü eski haline döndürülemeyen bu havlular için aslında çözüm tek bir üründe yatıyor. Kullanılmaktan ve üst üste yanlış yıkandığından ötürü zımpara gibi sertleşen havluları hemen çöpe atmayın! Havlularınızı yumuşacık yapmak için bu küçük numarayı deneyin...

Kadin 04-06-23 13:19

Kışın doğalgaz faturanızı daha az getirecek yöntem! Evinizi sıcacık yapacak

Kış ayları yaklaşırken ev bütçesini düşünenler faturalar konusunda tedirginlik yaşıyor. Her sene artış görülen fatura fiyatları ev ekonomisine zarar veriyor. Birçok insan doğalgazı fazla yakmadan ısınmanın yöntemlerini arıyor. Uzmanlar doğalgaz faturanızdan tasarruf yapmanızı sağlayacak o basit yöntemi paylaştı.

Kadin 19-10-22 07:55

Elektrik faturasını düşürmek için sadece bir kaşık dökmeniz yeterli! Faturayı yarı yarıya indirecek

Faturalar ev bütçesini oldukça sarsabiliyor. Özellikle bir ay boyunca kullanılan ev aletlerinin elektrik faturalarına yansıması dehşete düşürebiliyor. Ev ekonomisine katkı sağlamak isteyenler faturayı düşürecek tasarruf yöntemleri arıyor. Elektrik faturanızı düşürmek için yapmanız gereken çok çeşitli tasarruf yöntemleri bulunuyor. Oldukça şaşırtıcı olan tasarruf yöntemleri faturanızın çok daha düşük gelmesini sağlayabiliyor.

Kadin 18-09-22 07:44

Temizliği yanlış yapıyorsunuz! Bu yöntem tasarruf etmenizi sağlayacak

Sağlıklı ve hijyenik koşullarda yaşayabilmek için temizliğe dikkat etmek gerekiyor. Temizlik malzemeleri ve su faturaları her geçen gün artıyor. Bu artan fiyatlar nedeniyle tasarruf yöntemleri aranıyor. Ev ekonomisinde tasarruf sağlamak için kullanılan temizlik malzemesini daha az miktarda kullanarak temizlikte daha etkili sonuçlar almanız mümkün.

Kadin 09-08-22 13:24

Ev ekonomisine katkı sağlayacak çok etkili öneriler

Faturalar, mutfak masrafları gün geçtikçe artış gösteriyor. Masrafların sürekli olarak artması bütçeyi sarsıyor. Ev ekonomisine dikkat etmek daha tasarruflu bir yaşam sunuyor. Dikkat etmeniz gereken noktalar çok kolay olsa da bazen gözden kaçabiliyor. Ev ekonomisini tasarruflu bir şekilde yönetebilmek için aşağıdaki önerileri uygulayabilirsiniz.

Kadin 21-04-22 14:47

Kadınlar el emeği ürünlerle aile ekonomisine katkıda bulunuyor

Mersin'de hediyelik eşya yaparak satan kadınlar, elde ettikleri gelirle hem emeklerinin karşılığını almanın hem de ailelerine destek olabilmenin mutluluğunu yaşıyor - Yüksel Bademsoy: - "Burada geçimini sağlayanların yanı sıra ailesine destek olan kadınlar da var, terapi olarak kendilerine katkı sunanlar da var. Kendimiz üretip, satıyoruz, bu güzel bir şey" - Raziye Yalçın: - "Boş durmamak, zamanımı iyi değerlendirmek ve aile bütçemize katkı sunmak için el sanatlarıyla uğraşmaya başladım"

Yurthaber 30-12-21 11:23

Renee Zellweger'in 6,4 milyon dolara sattığı evi

Bridget Jones’un Günlüğü serisinin yıldızı Renee Zellweger, dağın eteğinde yer alan çiftlik tarzı evini 6,4 milyon dolara sattı.

Magazin 26-10-21 16:55

Adele’den dikkat çeken itiraf: “Londra’dan asla ev alamam, çok pahalı”

Adele yaptığı son açıklamalarla dikkat çekti. Ünlü şarkıcı Londra'dan ev alamadığını, çok pahalı olduğunu, bu yüzden de Los Angeles'a taşındığını açıkladı. Adele'in sözleri sosyal medyada da gündem oldu.

Magazin 12-10-21 17:06

Evlerinde tadilat yapacaklar için oldukça kullanışlı yapı malzemeleri

Tadilat işlerinizde en büyük yardımcınız olacak birbirinden işlevsel yapı ürünlerini sizlere için bir araya getirdik.

Haber 29-07-21 09:42

Kilosu 150 liradan satılan dağ çileği kadınlara ekonomik kazanç oldu

Karadenizli kadınlar, fındık bahçelerinde doğal olarak yetişen dağ çileğini hem kendi mutfaklarında kullanıyor hem de pazarlarda kilosunu 150 liradan satarak aile bütçesine katkı sağlıyor - Gönül Akbaş: - "Bu çileğin reçelini, marmeladını, hoşafını yapıyoruz ve pastalarda kullanıyoruz. Çok da güzel oluyor. Aynı zamanda satıyoruz ve bütçemize de bayağı bir katkıda bulunuyoruz" - TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan: - "Aroması, tadı, kokusu müthiş bir çilek. Aynı zamanda reçeli de çok harika oluyor"

Yurthaber 25-05-20 11:05

Biber mesaisinden ev ekonomisine katkı

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde kırmızıbiber hasadının başlamasıyla toplama ve biber çöpünü ayıklamakta çalışan çoğu kadın binlerce mevsimlik işçi, kazandıkları parayla ev ekonomilerine katkı sağlıyor

Yurthaber 03-09-19 14:46

Biber mesaisinden ev ekonomisine katkı

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde kırmızıbiber hasadının başlamasıyla toplama ve biber çöpünü ayıklamakta çalışan çoğu kadın binlerce mevsimlik işçi, kazandıkları parayla ev ekonomilerine katkı sağlıyor

Finans 03-09-19 14:45

Köyde üretip, yol kenarında tatilcilere satıyor

Edirne'nin Keşan ilçesine bağlı Kılıçköy'de yaşayan kadınlar, ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla evde yaptıkları yöresel ürünler ve ürettikleri sebze, meyveleri yol kenarında kurdukları pazarda satıyor.

Finans 09-07-19 11:08

El emeği ürünleriyle ev ekonomisine katkıda bulunuyorlar

Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde belediyenin tahsis ettiği kültür çadırında haftanın bir günü buluşan ev hanımları, sosyokültürel gelişimlerinin yanında el emeği ürünleriyle ev ekonomisine katkı sağlıyor - Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel: - "Burada kadınlarımız bitmeye yüz tutmuş yöresel ürünlerimizi ekonomiye kazandırıyor. Kaynarca'da yapılan, tamamen organik olan, çocuklarımıza hiçbir zararı olmayan 'Kaynarca Bebeği' üretiyorlar"

Haber 09-08-18 11:31