Fahrettin Koca Haberleri Ve Son Dakika Fahrettin Koca Haberleri

Fahrettin Koca Haberleri Ve Son Dakika Fahrettin Koca Haberleri

2 Ocak 1965 yılında Konya'nın Kulu ilçesinde dünyaya gelen Koca, ilköğretimi tamamladıktan sonra Bursa Erkek Lisesi'nde okudu. Doktorluk kariyeri için İstanbul Tıp Fakültesi’ne başlayan Koca, 1988 yılında mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nı uzman olarak bitirdi. Doktorluk ve tıp direktörlüğü yapan Bakan Koca, Türkiye Sağlık ve Araştırma Vakfı'nın kurucusudur. İstanbul Ticaret Odası ile birçok sağlık kuruluşunda ve derneğinde üyeliği bulunan Fahrettin Koca, sağlık alanında başarılı öğrenciler yetiştirilmesi amacıyla 2009 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi'ni kurdu. İstanbul Ticaret Odası ile birçok sağlık kuruluşunda ve derneğinde üyeliği bulunan Fahrettin Koca, 2018 yılında yapılan genel seçimlerin ardından Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı olarak atandı.

Fahrettin Koca Haberleri

İşte değişime en yakın bakanlar! Ankara hareketlendi! Fahrettin Koca, Mehmet Özhaseki, Yılmaz Tunç, Mehmet Nuri Ersoy...

Kurulduğu günden bu yana ilk kez Türkiye genelinde 2. parti durumuna düşen AK Parti'de Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaştan mesajı aldıklarını ve gereğini yapacaklarını belirtirken değişim ateşini de yaktı. Bununla birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünkü MKYK toplantısında kurmaylarına açık şekilde değişiklik olacağını da anlattı. Kabinede de sürprizler olabilir...

Finans 18-04-2024 13:54

Randevu alıp gitmeyenler dikkat! Bakan Koca duyurdu: Hastanelerde yeni dönem!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni bir randevu onay sisteminin faaliyete alınacağını duyurdu. Bakan Koca'nın duyurusuna göre artık hastane randevusuna gitmeyenler, aynı bölümden 15 gün içinde yeni randevu alamayacak. Ayrıca aldığı randevuya iki defa üst üste gitmeyenlere ise tüm branşlarda 15 gün randevu yasağı getirileceği de öğrenildi.

Haber 17-04-2024 14:16

Bakan Koca'dan Kadir İnanır'ın sağlık durumuyla ilgili açıklama geldi! 'Entübe durumdan çıkarılamamıştır'

Yeşilçam'ın usta oyuncularından Kadir İnanır, Beykoz'daki evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sanatçı Kadir İnanır'ın sağlık durumu hakkında, "İnanır, bugün 20.00 itibarıyla uyandırılmış fakat vücudu bunu henüz tolere edemediği için entübe durumdan çıkarılamamıştır" dedi.

Magazin 26-03-2024 21:17

Sağlık Bakanı Koca: Türkiye'nin en büyük kapasiteli şehir hastanesi Sancaktepe'de yapıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin en büyük kapasiteli şehir hastanesinin Sancaktepe'de yapıldığını belirterek, "Devreye girdiğinde en az 20 bin çalışanın burada hizmet verdiği bir kompleks olacak." dedi.

Haber 23-03-2024 20:55

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: 2 ay önceki yoğunluk söz konusu değil

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bayrampaşa’da vatandaşlarla bir araya geldi. Koca, Bayrampaşa Devlet Hastanesi ziyareti sonrasında basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. MHRS sistemi üzerinden randevu almasına rağmen, randevusuna gelmeyen vatandaşlarla ilgili soruya yanıt veren Koca, "Gelecek aydan itibaren özellikle randevusunu alıp gelmeme durumuna karşı birtakım çalışmalar yaptık bunu aşama aşama sorunu çözene kadar devam edeceğimizi söylemek istiyorum." dedi.

Haber 22-03-2024 18:50

Bakan Koca yeni düzenlemeyi duyurdu! Mecburi hizmeti kaldırıyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sultangazi Belediyesi'nin Esentepe Mahallesi'nde düzenlediği Sezai Karakoç Gençlik Spor ve Engelliler Merkezi'nin açılış törenine katıldı. Törende açıklamalarda bulunan Bakan Koca, yan dal mecburi hizmetiyle ilgili yeni düzenlemenin yolda olduğunu belirtti. İşte haberin tüm detayları!

Haber 17-03-2024 09:44

Sağlık Bakanı Koca duyurdu: 'İstanbul'da beş ilçe 4924 Sayılı Kanun kapsamına alındı'

Sağlık Bakanı Koca, verilen ilave 9 bin kadro sonrası Esenyurt ve Arnavutköy'ü de 4924 Sayılı Kanun kapsamına aldıklarını belirterek, "İstanbul'da böylece 3 ilçede 4924 Sayılı Kanun'la devam eden durum 5 ilçeye çıkmış oldu." dedi.

Haber 15-03-2024 22:27

Öğretmen atamaları ile ilgili üzen haber! Milli Eğitim Bakanı Tekin açıkladı! Atama takvimi ne zaman açıklanacak? Mülakat yapılacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in bugün gerçekleştirdiği öğretmen odası buluşması ile ilgili atama bekleyen öğretmenlerin tepkisini çekecek bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Bakan Tekin öğretmen atama takviminin ve sayısının seçimden sonraya kaldığını belirtti. Bakan Tekin’in ayrıca seçimden sonra açıklanacak atama takviminde öğretmen atamalarının da mülakat yapılarak gerçekleştirileceğini söylediği öne sürüldü.

Egitim 14-03-2024 16:25

Bakan Koca'dan 'LÖSANTE' açıklaması! Tartışmalara son noktayı koydu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, LÖSEV'in lösemi hastalarına özel olarak kurmak istediği LÖSANTE Hastanesi'ne ruhsat verilmemesiyle ilgili vatandaşın sorusuna "Lösemi diye gösterip diğer alanlarla ilgili hastane istemek istismardır" yanıtını verdi.

Haber 09-03-2024 22:41

Sağlık Bakanı Koca açıkladı: Beykoz'a 800 yataklı hastane yapılacak

Sağlık Bakanı Koca, Beykoz'a 800 yataklı yeni hastane yapılmasına ilişkin "200 dönümün üzerinde inşaatıyla birlikte, 500 yataklı olarak bu ay sonu ihalesi yapılıyor. Toplamda muhtemelen 800 yataklı bir hastane olarak fonksiyon verecek." dedi.

Haber 08-03-2024 22:53

Son dakika | Sağlık Bakanlığı için 8 bin işçi alımı! İŞKUR başvuruları arasından seçilecek; mülakat yok, kura çekimi canlı yayınlanacak

Sağlık Bakanlığına İŞKUR başvuruları arasından 8 bin işçi alımı yapılacak. Kura çekilişi YouTube üzerinden canlı yayınlanacak, yerleştirme işlemleri ise mülakat yapılmaksızın gerçekleştirilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığına personel alımı için son gelişmeleri duyurdu.

Haber 05-03-2024 12:07

Sayı 36 bine çıkarılıyor! Sağlık alanında yeni düzenlemeler TBMM'de kabul edildi, Bakan Koca: 'Belirsizlik giderildi'

Sağlık alanında düzenlemeler içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Diş tabipleri, ağız ve diş sağlığı muayenehanelerinde diş tabibi istihdam edebilecek. Sağlık alanında eleman temininde sıkıntı çekilen yerlerde sözleşmeli pozisyon sayısı 27 binden 36 bine çıkarılacak.

Finans 21-02-2024 23:10

Acı haberi Bakan Koca duyurdu! Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın babası Şevki Bolat hayatını kaybetti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın hastanede tedavi gören babası Şevki Bolat'ın hayatını kaybettiğini açıkladı.

Haber 21-02-2024 22:38

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Meclis'te sağlıkla ilgili kanun teklifini değerlendirdi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtladı. Koca, "Sağlık Bakanlığının, ruhsatlandırma süreci uzun olduğu için ilaçları analiz etmeden piyasaya süreceği" iddialarına ilişkin, "Analizlerin ortadan kaldırılma durumu söz konusu değil." dedi.

Haber 15-02-2024 20:15

Bakan Koca'dan '35 bin atama' açıklaması! Detayları paylaşıp tarih verdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı 35 bin atama ile ilgili açıklamada bulundu. "Takvim bugün itibarıyla başladı" diyen Koca, "15 bini hemşire, 8 bini hizmet personeli olmak üzere toplam 35 bin yeni çalışma arkadaşımız olacak. Branş dağılımını ve nihai takvimi ÖSYM ile birlikte hazırladığımız kılavuz ile ilan edeceğiz. Zannediyorum bir hafta içinde yetiştirebileceğiz. Şimdiden hayırlı olsun" ifadelerini kullandı. İşte Bakan Koca'nın o açıklamaları...

Haber 13-02-2024 12:12

SON DAKİKA | Alev Alatlı hayatını kaybetti! Bakan Koca duyurdu

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Alev Alatlı'nın hayatını kaybettiğini duyurdu. Bakan Koca, Alatlı'nın bir süredir tedavi altında olduğunu belirtti.

Haber 02-02-2024 13:59

Sağlık Bakanlığı'na 35 bin personel ataması yapılacak! 'Cumhurbaşkanımız beklenen haberi verdi' diyen Bakan Koca detayları açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de yaptığı açıklamada önümüzdeki ay Sağlık Bakanlığı'na 35 bin yeni personelin atamasının yapılacağını ifade etti. Erdoğan'ın atama açıklaması sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Cumhurbaşkanımız beklenen haberi verdi" diyerek atama detaylarını açıkladı.

Haber 27-01-2024 17:20

Dünyada bir ilk! Türk doktorlar başardı... 'Bütün dünyadaki hastalara ümit olacak! Amerika'da veya çok gelişmiş ülkelerde gerçekleştirilemiyor'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Dünyanın ilk 6'lı çapraz karaciğer nakli ameliyatı Malatya İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakil Enstitüsü'nde yapıldı" dedi. Koca, Enstitü Başkanı Prof. Dr. Sezai Yılmaz'ın, ameliyat sürecini anlattığı videoyu da paylaştı. Yılmaz, "Çapraz karaciğer naklinin merkezi Malatya Üniversitesi olacak diye düşünüyorum" dedi.

Haber 26-01-2024 16:46

SON DAKİKA | Disease (X) hastalığı endişesi! Son günlerde iddialar yayıldı, Sağlık Bakanı Koca'dan açıklama geldi

Son dakika haberi: İlk kez 2018 yılında adı geçen ve son günlerde artan öksürük, ateş ve halsizlik şikayetleri sonrası yeniden gündeme gelen Disease (X) hastalığı endişe yaratmıştı. Konuyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan açıklama geldi.

Haber 24-01-2024 14:26

Hastaneler dolup taşıyor! Bakan Koca ve Prof. Dr. Ateş Kara'dan salgın uyarısı: Türkiye o 3 virüsün etkisi altında

Kışın gelmesiyle birlikte üst yolunum yolu şikayetleri artış gösterdi. Hastanelerin acil servisleri dolup taştı. Çoğu kişinin aynı şikayetten başvurduğu ve hastanelerin acil servislerinde yaşanan yoğunluk herkesi korkuttu. Yaşanan salgınla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından Prof. Dr. Ateş Kara'nın uyarılarını paylaştı. Dr. Ateş Kara, RSV virüsü, influenza ve koronavirüse dikkat çekerek hijyen uyarısı yaptı. Hastalık bulgusu olanların maske takmasını tavsiye etti.

Haber 16-01-2024 00:37

Gözle görülür artış yaşanıyor! Hastane kapasiteleri... Bakan Koca'dan uyarı geldi 'Ciddiye alınmalı'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, üst solunum yolu enfeksiyonlarının arttığı bir dönemde olunduğunu belirtip "Bağışıklık sistemi baskılanmış hastalarda, yaş gibi sebeplerle risk grubunda olan kişilerde gribal semptomları taşıyan enfeksiyonlar ciddiye alınmalı" dedi. Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Koord. Başhekimi Surel ise hastalık kaynaklı yoğunluk bulunduğunu ama kapasitenin bunu eritebildiğini söyledi. Doç. Dr. Aktaş da başvuran hasta sayısının gözle görülür oranda arttığına dikkat çekti.

Haber 11-01-2024 16:48

Fahrettin Koca'dan Turhan Çömez'in 'Mossad ajanı doktor' iddiasına çok sert yanıt! 'Haddi aşan sorumsuzlara cevap' başlığıyla paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İYİ Partili Turhan Çömez'in 'Sağlık Bakanlığı'nda çalışan Mossad ajanı doktor' iddiasına yanıt verdi. Sosyal medya hesabından "Haddi aşan sorumsuzlara cevap" başlığıyla paylaşım yapan Koca, "Doktor olduğu iddia edilen yabancı uyruklu şahıs, temizlik görevlisidir" dedi.

Haber 08-01-2024 17:50

Bakan Koca duyurdu! İşte yeni yılın ilk bebeği

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2024 yılına girilmesiyle birlikte yeni yılın ilk bebeğini paylaştı. Bakan Koca sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Hatay Defne Devlet Hastanesinde yeni yılın ilk bebeği doğdu. Nice, nice yeni yıllar göresin Muhammet Talha bebek" dedi.

Haber 01-01-2024 00:28

Bakan Koca yaralı askerlerin son durumu açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaralı askerlerin son durumunu paylaştı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Ankara'da tedavi altına alınan yaralı 6 askerin genel sağlık durumları iyi, Şırnak'ta tedavi edilen 9 askerden 2'si taburcu edildi." ifadelerini kullandı.

Haber 25-12-2023 21:33

Bakan Koca yurt dışından dönen hekim sayısını açıkladı: Toplumu yanıltıyorlar

Son yıllarda tartışma konusu olan doktorların yurt dışına gitmeleriyle ilgili bir açıklamada Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi. "2023'te yurt dışına giden hekim sayısı 395" diyen Bakan Koca, "Hem gidenlerin sayısı azaldı hem de 28 hekim geri döndü." ifadelerini kullandı.

Haber 22-12-2023 19:56

Bakan Koca'dan 'şehir hastaneleri bütçeyi yutuyor' iddiasına yanıt: Ya bilgisizlikten ya maksatlı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bakanlık bütçesi içinde şehir hastanelerine ayrılan payın artmadığını aksine giderek azaldığını belirterek, "Şehir hastaneleri her geçen gün bütçeyi yutuyor, iddiası ya bilgisizlikten ileri geliyor veya maksatlıdır." ifadesini kullandı.

Haber 19-12-2023 21:42

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 6 Şubat depremleri için helallik istedi: Her ihtiyaca yetişemedim, her sorumluluğa yetemedim

Türkiye'nin hafızasına derinden kazınan Kahramanmaraş merkezli depremler hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan ses getirecek bir açıklama geldi. 6 Şubat'ta art arda gerçekleşip en az 50 bin insanın can vermesiyle sonuçlanan depremler sonrası enkazların kaldırılmasında geç kalındığı şeklinde tartışmalar gündeme gelmişti. Mecliste milletvekillerine seslenen Bakan Koca "Felaketlerin eli ayağı bağlayıcı tarafları vardır" deyip vatandaşlardan helallik istedi.

Haber 17-12-2023 15:36

Bakan Koca'nın 'para sayma' işareti tepki toplamıştı! Tartışma yaratan görüntüleri böyle savundu: 'Özür dilemem gereken bir durum yok'

Sık sık şiddet olaylarıyla gündeme gelen ve maaş yetersizliğinden yakınan sağlık çalışanları çalışmak için yurt dışını yeğliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu tercihin gerekçesini açıklarken 'para' işareti yapmış, o görüntüler tartışmaları beraberinde getirmişti. Koca o işaretine açıklık getirip yanlış anlaşıldığını savundu.

Haber 17-12-2023 11:57

Bakan Koca tarih vererek duyurdu: Aşıların tamamı yüzde 100 Türkiye'de üretilecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Genel Kurulunda Sağlık Bakanlığının 2024 yılı bütçesine ilişkin konuşmasında, "Çocukluk çağı bağışıklama programındaki kuduz, Hepatit A ve suçiçeği gibi üç aşıyı teknoloji transferi ile Türkiye'de üreteceğiz. Bağışıklama programındaki diğer tüm aşılar Hıfzıssıhha'da üretilecek. 2028'de tüm aşılar yüzde 100 Türkiye'de üretiliyor olacak." ifadelerini kullandı.

Haber 16-12-2023 23:16

Sağlık Bakanı Koca'dan, Saadet Partisi Milletvekili Hasan Bitmez açıklaması: Durumu düne göre daha ciddi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün TBMM Genel Kurulunda fenalaşan ve hastanede tedavi altına alınan Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez'in sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Koca, "Solunum ve kalp akciğer pompası ile hayati fonksiyonları sağlanıyor. Genel durumunun düne göre daha ciddi olduğunu söyleyebilirim." dedi.

Haber 13-12-2023 20:17

Bakan Koca duyurdu! Gazzeli 68 hasta daha Ankara'ya getirildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye, Mısır ve İsrail koordinasyonunda gerçekleştirilen tahliyeler sonucu toplam 182 hastanın Türkiye’ye getirildiğini ifade etti.

Haber 12-12-2023 20:25

Gazzeli refakatçi ve hastalar Türkiye'ye geliyor! Bakan Koca duyurdu: Uçak Mısır'dan havalandı

Savaşın sürdüğü Gazze'den Türkiye'ye hasta ve refakatçiler gelmeye devam ediyor. Son olarak Mısır El Ariş'ten bir uçak havalandı.

Haber 12-12-2023 15:55

Zonguldak'taki heyelanda son durum: Bakan Koca sosyal medyadan açıkladı! Genel durumları iyi

Zonguldak'ta dün gece peş peşe meydana gelen heyelanlar sonrası can kayıpları ve yaralılarla ilgili son durumu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla açıkladı.

Haber 10-12-2023 16:40

Bakan Koca'dan TTB açıklaması: Tabip odalarının amacı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türk Tabipler Birliği ile ilgili devam eden adli sürece ilişkin değerlendirmede bulundu. Bakan Koca, "Hekim haklarının ve saygınlığının mücadele yeri sendikalarda değil esas tabip odalarında olmalıdır. Tabip odalarının amacı, sadece hekim hakları ve saygınlığını korumak olmalıdır" dedi.

Haber 07-12-2023 12:59

Bakan Koca duyurdu! Resmi Gazete'de yayımlandı, artırımlı taban ödeme katsayıları yükseltildi

Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre yan dal uzmanları ve asistanlarının artırımlı taban ödeme katsayıları, yan dal uzmanları için yüzde 100, yan dal uzmanlık eğitimi yapan asistanlar ve araştırma görevlileri için yüzde 50 artırılacak. Yönetmelik, 1 Kasım'dan itibaren geçerli olmak üzere bugün yürürlüğe girdi.

Finans 30-11-2023 07:10

23 hastanın yer aldığı uçak Ankara'ya indi! Bakan Koca'dan açıklama geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gazze'den Türkiye'ye getirilen hastalar ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Koca "Toplam gelen 23 hastamız 21 refakatçiyle birlikte 44 vatandaşımız gelmiş oldu. Bugüne kadar 114 hastamız, 86 kişi de refakatçıyla birlikte toplam 200 kişiyi Gazze'den getirmiş olduk" dedi.

Haber 29-11-2023 19:01

Gazze'ye yardım uçağı Kayseri'den kalktı! Bakan Koca: Dönüşte hasta ve refakatçileri ülkemize getirecek

Sağlık Bakanı Koca, Gazze'ye gönderilen yardım malzemelerine ilişkin paylaşım yaptı. Koca paylaşımında Gazze'ye sağlık yardımlarının devam ettiğini vurguladı.

Haber 29-11-2023 09:21

Bakan Koca duyurdu: Yarın Gazze'den çıkarılacaklar! Büyük bölümü çocuk

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yarın Gazze'den çıkarılacak, büyük bölümü çocuk bir grup hastanın daha Türkiye'ye getirilmesi için çalışmalara devam ettiklerini bildirdi.

Haber 28-11-2023 15:20

Bakan Koca duyurdu! Gazze'den üçüncü tahliye için 50 kişilik liste hazır

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 50 kişiden oluşan bir hasta listesi hazırladıklarını ve önümüzdeki günlerde Gazze'den üçüncü tahliyenin gerçekleşeceğini bildirdi.

Haber 21-11-2023 16:50

Gazzeli hastaları taşıyan uçak Türkiye'de! Bakan Koca, havalimanında bizzat karşıladı

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda yaralanan kanser hastası Filistinliler Türkiye'de tedavi ediliyor. 61 hasta ve beraberindeki 49 refakatçıyla El-Ariş Havalimanından kalkan uçak, Ankara Etimesgut Askeri Havalimanına indi. Hastaları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca karşıladı. Havalimanında gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Koca, Filistin'den Türkiye'ye şimdiye kadar 88 hastanın getirildiğini ifade etti.

Haber 20-11-2023 16:34

İBB adaylığı için adı geçen AK Partili isimler için dikkat çeken rakamlar: Kurum, Koca, Göksu, Yazıcı...

Yerel seçimlere yaklaşık 4 ay kala adı İBB Başkanlığı için geçen AK Partili isimlerle ilgili çarpıcı bir anket paylaşıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na AK Parti'den kimin rakip olacağı merakla beklenirken Murat Kurum, Fahrettin Koca, Şadi Yazıcı, Tevfik Göksu gibi isimler öne çıkıyor. Son anket sonucuna göre ise adı geçen AK Partili isimler hemen hemen eşit şansa sahip!

Haber 17-11-2023 10:04

Gazze'den 27 hasta Türkiye'ye getirildi! Bakan Koca: 'Hepsi kanser hastası'

İsrail'in düzenlediği saldırılar sonrasında Gazze'den çıkarılan 27 hasta ile 13 refakatçi, Mısır'ın El Ariş Havalimanı'ndan hareket eden Türkiye'ye ait iki uçak ile Ankara Esenboğa Havalimanı'na getirildi. Getirilen hastaların kanser hastası olduklarını ifade eden Bakan Koca, Türkiye'ye başka hastaların da getirilebileceğinin mesajını verdi.

Haber 16-11-2023 07:09

Bakan Koca duyurmuştu! Gazze'deki kanser hastaları Türkiye'ye getirildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, Refah Sınır Kapısı'ndan geçirilen 27 Gazzeli hasta ile 13 refakatçisinin Türkiye'ye getirileceğini açıklamasının ardından hastaları taşıyan uçak Ankara'ya geldi. Bakan Koca, 'Uluslararası sağlık diplomasisi ve sahada yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda, 27 hasta ile 13 refakatçinin Cumhurbaşkanlığımıza ve Milli Savunma Bakanlığımıza ait uçaklarla Türkiye’ye getirilmesiyle önemli bir adım attığımıza inanıyoruz.' diye konuştu.

Haber 15-11-2023 18:02

Bakan Koca açıkladı: Sağlık yardımları bu gece Mısır'a varıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin Gazze'ye gönderdiği sağlık malzemelerini taşıyan geminin bu gece Mısır'a ulaşacağını duyurdu.

Haber 12-11-2023 20:34

Bakan Koca açıkladı: '15-16 yıl sonra hepsi devletin'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kamu-özel işbirliğiyle yapılan şehir hastanelerine ilişkin dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Bakan Koca, "Şehir hastanelerinin ortalaması, şu an 17 yılı geçmiyor 15-16 yıl arasında, yani 15-16 yıl sonra bütün şehir hastaneleri bu devletin." dedi.

Haber 10-11-2023 10:00

Gazze'deki insanlık dramıyla ilgili yeni adım! Sağlık Bakanı Koca: Kanser hastası çocukları Türkiye’ye getirmeye başlayacağız

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Gazze'deki hastalarla ilgili önemli bir açıklama geldi. Bakan Koca "Gazze'de tedavisi yarım kalan kanser hastası çocuklardan başlayarak hastaların sevki için mutabık kaldı. En yakın sürede kanser hastası çocukları Türkiye’ye getirmeye başlayacağız." diye konuştu.

Haber 09-11-2023 10:52

Bakan Koca Önemli gelişmeler var deyip detayları paylaştı: Gazze için gönderilmişti! Mısır limanlarına giriş izni verildi

Türkiye'nin Gazze'de yaşayan Filistinlilere gönderdiği yardımlarla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı. Dün gece Mısırlı mevkidaşıyla görüştüğünü bildiren Koca, "Önemli gelişmeler" var diyerek detayları bir bir paylaştı.

Haber 05-11-2023 15:17

Bakan Koca'dan açıklama geldi: Bursa'da hekimi darbeden kişi tutuklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bursa Şehir Hastanesi'nde bir doktoru darbeden ve sonrasında gözaltına alınan şahsın tutuklandığını açıkladı.

Haber 01-11-2023 21:16

Son dakika | Uyuz vakalarındaki artış sonrası Bakan Koca açıkladı: 'Çok yakın takip ediyoruz!' Deprem bölgesini işaret etti

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'de uyuz vakalarındaki artış ile ilgili açıklama yaptı. Deprem bölgesi ve Türkiye genelinde yaşanan artışı ayrı ayrı değerlendiren Bakan Koca, "Çok yakın takip ettiğimiz bir durum" mesajını verdi. Uyuz vakalarının son yıllarda daha fazla arttığı iki bölgeye dikkat çeken Bakan Koca ayrıca Filistin'de Sahra Hastanesi kurulup kurulmayacağını da yanıtladı.

Haber 01-11-2023 12:07