Fahrettin Koca Haberleri Ve Son Dakika Fahrettin Koca Haberleri

Fahrettin Koca Haberleri Ve Son Dakika Fahrettin Koca Haberleri

2 Ocak 1965 yılında Konya'nın Kulu ilçesinde dünyaya gelen Koca, ilköğretimi tamamladıktan sonra Bursa Erkek Lisesi'nde okudu. Doktorluk kariyeri için İstanbul Tıp Fakültesi’ne başlayan Koca, 1988 yılında mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nı uzman olarak bitirdi. Doktorluk ve tıp direktörlüğü yapan Bakan Koca, Türkiye Sağlık ve Araştırma Vakfı'nın kurucusudur. İstanbul Ticaret Odası ile birçok sağlık kuruluşunda ve derneğinde üyeliği bulunan Fahrettin Koca, sağlık alanında başarılı öğrenciler yetiştirilmesi amacıyla 2009 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi'ni kurdu. İstanbul Ticaret Odası ile birçok sağlık kuruluşunda ve derneğinde üyeliği bulunan Fahrettin Koca, 2018 yılında yapılan genel seçimlerin ardından Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı olarak atandı.

Fahrettin Koca Haberleri

Sağlık Bakanlığı 2. personel alımı başvuru tarihleri ne zaman, şartları nedir? Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 personel alımı başvuru ekranı!

Sağlık Bakanlığı 2. personel alımı geçtiğimiz günlerde müjdelendi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 42 bin 500 yeni personel alımına ilişkin detayları geçtiğimiz günlerde açıkladı. Bu gelişmeyle beraber Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru tarihleri, şartları ve diğer detaylar sorgulanmaya başladı. Peki, Sağlık Bakanlığı 2. personel alımı başvuru tarihleri ne zaman, şartları nedir? Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 personel alımı başvurusu nereden yapılır?

Finans 25-03-23 16:24

Bakan Koca, ilk sahurunu Hatay'da sağlık çalışanları ile yaptı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hatay'da görevli sağlık çalışanları ile birlikte ilk sahurunu yaptı.

Haber 23-03-23 11:17

Sağlık Bakanı Koca ilk sahuru Hatay'da görevli sağlık çalışanlarıyla yaptı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ramazan ayının ilk sahurunda Hatay'da görevli sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi.

Yurthaber 23-03-23 07:54

Son dakika: Deprem yaşanan bölgelerde salgın riski var mı? Bakan Koca'dan net açıklama

Son dakika haberi: Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler 11 ilde büyük yıkıma yol açmış, 50 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Deprem bölgesiyle ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca herhangi bir salgının söz konusu olmadığını belirtti. Bakan Koca öte yandan, Ankara'da tahliye edilecek iki hastaneyle ilgili son durumu da paylaştı.

Haber 22-03-23 17:42

Fahrettin Koca

Fahrettin Koca Hakkındaki Haberler Mynet'te. Fahrettin Koca Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

SON DAKİKA | Bakan Koca duyurdu! 42 bin 500 yeni personel istihdamı

Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyadan yaptığı açıklamada 42 bin 500 yeni personel istihdamı için alım süreçlerinin başlatıldığını açıkladı. Yapılan açıklamada en fazla alım sağlık teknikerliği alanında yapılacak. 10.900 sürekli işçi de istihdam edileceği belirten açıklamada toplam 31.600 sözleşmeli sağlık personelinin alınacağı aktarıldı. İşte son dakika açıklamasının detayları...

Finans 21-03-23 09:09

Sağlık Bakanı Koca, Tıpta Uzmanlık Kurulu kararlarını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adıyaman, Hatay, Malatya ve Kahramanmaraş'ta tıp ve diş hekimliği uzmanlık eğitimi alanlardan olağanüstü hal süresi içinde başvuranların, kendi eğitim kurumlarının uygun görmesi halinde, eğitim verme yetkisi bulunan başka kurumlarda görevlendirilebileceğini bildirdi.

Haber 19-03-23 21:33

İskenderun'da ishal salgını iddiası gündem olmuştu! Bakan Koca'dan açıklama geldi: 'Salgın olduğuna işaret eden hiç bir bulgu saptanmamıştır'

İskenderun'da ishal salgını ile ilgili ortaya atılan iddialara Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yanıt verdi. İddiaların asılsız olduğunu belirten Koca, "Salgın olduğuna işaret eden hiç bir bulgu saptanmamıştır." ifadelerini kullandı.

Haber 19-03-23 00:38

Bakan Koca duyurdu: Şanlıurfa'ya şebeke suyu verilmeye başlandı! 'İçme suyu' uyarısı

Depremlerin ardından selin vurduğu Şanlıurfa ile ilgili önemli bir açıklama geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada Şanlıurfa’ya şebeke suyu verilmeye başlandığını duyurdu. Bakan Koca, şebeke suyunun bir süreliğine sadece genel amaçlar için kullanılmaya elverişli olduğunu, yeni bir açıklamaya kadar içme suyu olarak kullanılmaması gerektiğini belirtti.

Haber 18-03-23 15:34

Sağlık Bakanı Koca'dan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ilişkin paylaşım

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ilişkin paylaşımda bulundu.

Haber 17-03-23 23:14

Bakan Koca: 1.834 depremzede hastamız yoğun bakımda

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "9 bin 881 depremzede hastamızın tedavisi yatırıldıkları hastanelerde halen devam ediyor... 1.834 hastamız yoğun bakımda" dedi.

Haber 17-03-23 09:08

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan '14 Mart Tıp Bayramı' mesajı! 'Bu yılki 14 Mart...'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından 14 Mart Tıp Bayramı mesajı yayınladı. Bakan Koca 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde 505 sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini belirterek, bu 14 Mart Tıp Bayramı'nın yaraları sarma günü olduğunu söyledi.

Haber 14-03-23 09:55

Hastaların şikayeti sonrası harekete geçildi! Bakan Koca duyurdu: Faaliyetleri askıya alındı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, obezite tedavisi amacıyla mide botoksu yaptırdıktan sonra yan etki nedeniyle farklı hastanelere başvuran hastaların olması üzerine Sağlık Bakanlığının harekete geçtiğini ifade etti. Koca, yapılan denetimler sonucunda İstanbul ve İzmir'de iki merkezin ilgili birimlerinin faaliyetlerinin askıya alındığını, ilgililer hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Haber 11-03-23 21:43

Bakan Koca 'Son gün 15 Mart' deyip duyurdu! 12 bin 700 atama yapılacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "10 ilden birinde hizmet için isteğe bağlı yer değişikliği kurası. Depremin etkilediği Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa için diğer 71 ilden, isteğe bağlı yer değişikliği kurası ile 12.700 atama yapılacak" ifadelerini kullandı.

Haber 10-03-23 18:48

Son dakika | Cerrahpaşa ve Çapa hastaneleriyle ilgili karar verildi! Bakan Koca açıkladı: Taşınacakları yerler belli oldu

Son dakika haberi: Hatay'ın Samandağ ilçesinden deprem bölgesindeki duruma ilişkin açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kentte şebeke suyunun içilmesi ve salgın riskine dair açıklamalar yaptı. Koca ayrıca Çapa ve Cerrahpaşa hastanelerinin taşınmasıyla ilgili son gelişmeleri de bildirirken "Beylikdüzü Devlet Hastanesi ile Eyüp Devlet Hastanesi, Çapa'nın kullanımına açılacak" dedi.

Haber 08-03-23 15:19

Son dakika | Boşaltmamız gerekiyor diyerek duyurdu! Bakan Koca'dan 'Cerrahpaşa ve Çapa' açıklaması! Deprem sonrası hastaneler gündem olmuştu

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, depremler sonrası risk taşıdığı belirlenen hastanelerle ilgili açıklama yaptı. "Boşaltmamız gereken hastaneler var" diyen Bakan Koca açıklamasında, Cerrahpaşa ve Çapa hastanelerinin yanı sıra İstanbul ve Ankara'daki diğer kamu hastanelerine de değindi.

Haber 07-03-23 12:02

Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 personel alımı ne zaman? Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 ikinci personel alımı detayları!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı personel alımı gerçekleştirileceğini açıklamıştı. Adaylar, ilgili pozisyona başvurularını geçtiğimiz aylarda tamamlamıştı. Personel alımlarında KPSS puanı belirleyici detay oluyor. Peki Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 personel alımı ne zaman? İşte Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 ikinci personel alımı detayları!

Haber 28-02-23 09:48

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 'Hepimizin ortak gündemi' deyip harekete geçtiklerini duyurdu! Koşullara uymayan binalar boşaltılacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gaziantep'te incelemelerde bulundu. Burada sosyal medya hesabından bir video da paylaşan Bakan Koca, Bakanlığın harekete geçtiğini söyledi. Bakan Koca, depreme dayanıklılık araştırma çalışmalarının ülke genelinde yürütüldüğünü ve koşullara uymayan binaların da tahliye edileceğini ifade etti.

Haber 26-02-23 18:50

SON DAKİKA | Bakan Koca'dan 'şebeke suyu' uyarısı Gaziantep'te Nurdağı ve İslahiye haricinde...

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca "Gaziantep'te Nurdağı ve İslahiye haricinde şehir merkezindeki şebeke suyu, içme suyu olarak kullanılabilir." dedi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 26-02-23 16:23

Sağlık Bakanı Koca'dan tetanos uyarısı! Şebeke suyunu içme suyu olarak kullanmayalım

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kahramanmaraş il Sağlık Müdürlüğünde açıklamalarda bulundu. Tetanos aşıları ve şebeke suları hakkında bilgi veren Koca, alınması gereken önlemleri açıkladı.

Haber 24-02-23 17:32

Son dakika | Riskli olduğu tespit edildi diyerek uyardı! Bakan Koca'dan deprem bölgesinde 'şebeke suyu' vurgusu: İçme suyu olarak kullanmayalım

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, deprem sonrası Kahramanmaraş'ta yaptığı açıklamada şebeke suyunun içme suyu olarak kullanılmaması yönünde uyarıda bulunurken "Şebeke suyunun içme suyu olarak kullanılmasının riskli olduğu tespit edilmiştir" dedi. Bakan Koca ayrıca halk sağlığını tehdit eden bir durum tespit edilmediğini belirtti.

Haber 24-02-23 16:52

Son dakika | Bir an bile unutmayalım diyerek uyardı! Bakan Koca'dan Hatay'da 'musluk suyu' açıklaması: Şebeke suyu sadece...

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan deprem bölgesinde su tüketimiyle ilgili kritik bir uyarı geldi. Kentteki can kayıpları ve yaralılara ilişkin bilgi veren Bakan Koca, "Musluk, yani şebeke suyu ancak temizlik için kullanılabilir. Bu uyarıyı bir an bile unutmamalıyız" dedi ve musluk suyunun içilebileceği tarih için Hatay Valiliğinden gelecek açıklamayı işaret etti.

Haber 22-02-23 12:59

TUS ve YDUS sınavları ne zaman yapılacak, ertelendi mi? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni tarihleri açıkladı

TUS ve YDUS için Fahrettin Koca'dan bir son dakika açıklaması geldi. Tıpta Uzmanlık Sınavı ve Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tarihlerde değişiklik yapıldığını duyurdu.

Egitim 21-02-23 15:16

Sağlık Bakanı Koca, Hatay'da tedavi gören 95 kişinin Adana ve Dörtyol'a sevk edildiğini bildirdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hatay'da meydana gelen 6,4 ve 5,8 büyüklüklerindeki depremlerin ardından bölgedeki üç hastanede tedavi gören 95 kişinin Adana ve Dörtyol'a sevk edildiğini duyurdu.

Yurthaber 21-02-23 07:56

Sağlık Bakanı Koca, depremde vaka ihbarlarının ALO 112 hattına yapılması çağrısında bulundu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, deprem bölgesinde vaka ihbarlarının "ALO 112" hattına yapılmasını istedi.

Yurthaber 21-02-23 07:52

Sağlık Bakanı Koca, Reyhanlı'da tedavi gören depremzedeleri ziyaret etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Reyhanlı Devlet Hastanesi'nde tedavi gören depremzedeleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yurthaber 20-02-23 07:42

Sağlık Bakanı Koca'dan deprem bölgesinde 'şebeke suyu' açıklaması: Duyuruya kadar, içme ve diş fırçalama için ambalajlı sular tercih edin

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin vurduğu 11 ildeki gelişmeler yakından takip edilirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan önemli bir açıklama geldi. Hatay Eğitim Araştırma Hastanesi bahçesine kurulan sahra hastanesinde konuşan Koca, deprem bölgesinde şebeke suyu kullanımına ilişkin, "Valilik ya da kaymakamlıkların 'musluk suyu içilebilir' duyurusuna kadar, içme ve diş fırçalama için ambalajlı sular tercih edilmelidir." dedi. Koca ayrıca bölgede bulaşıcı hastalık saptanmadığını duyurdu.

Haber 19-02-23 18:35

SON DAKİKA | Bakan Koca'dan 'Afet bölgesinde olası bulaşıcı hastalık' açıklaması

Son dakika haberi: Deprem bölgesinde son dakika haberleri gelmeye devam ederken Hatay'da bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca'dan, son dönemde sıkça dile getirilen afet bölgesinde olası bulaşıcı hastalıklarla ilgili risklere dair de açıklama geldi. Koca, risklerin erken uyarı sisteminin kurulmasıyla şu an kontrol altında olduğunu söyledi.

Haber 18-02-23 13:43

Korku dolu anlar! Sağlık Bakanı Koca'nın yanında kor patladı

Deprem bölgesinde incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanları ile ateş başında sohbet ederken, ısınmak için yakılan tenekedeki kor bir anda patladı. Sosyal medyada yer alan görüntülerde yaşanan panik anları anbean kaydedildi. Öte yandan Bakan Koca ve yanında bulunanların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Haber 16-02-23 01:31

Bakan Koca duyurdu! 19 bin 300 depremzede vatandaş tedavi altında

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremin ardından yaralar sarılmaya çalışılıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "15 bin 664’ü serviste, 3 bin 636’sı yoğun bakımda olmak üzere 19 bin 300 depremzede vatandaşımız halen ülke genelinde hastanelerimizde tedavi altındadır" ifadelerini kullandı.

Haber 13-02-23 22:28

DEPREMDE ÖLÜ YARALI SAYISI SON DAKİKA! 11 Şubat 2023 Kahramanmaraş depreminde ölü ve yaralı sayısı kaç oldu?

Deprem ölü sayısı ve yaralı sayısı bilgileri gelmeye devam ediyor. Ülkenin dört bir yanından kurtarma ekipleri arama ve kurtarma çalışmalarını sürdürüyorlar. Yaşanan deprem sonrası artçı depremler de meydana geliyor. Deprem; Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya ve Adana başta olmak üzere çevre illerde de hasara neden oldu. Peki, Kahramanmaraş depreminde ölü ve yaralı sayısı kaç oldu?

Haber 11-02-23 21:46

Bakan Koca'dan deprem açıklaması! 'Arama-kurtarma çalışmalarına devam ediliyor'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, gece saatlerinde 7.4 şiddetinde yaşanan Kahramanmaraş merkezli deprem için bölgede “Arama-kurtarma ve sağlık hizmeti çalışmalarına devam ediliyor” dedi.

Haber 06-02-23 12:05

SON DAKİKA | 7.4 büyüklüğündeki depremin ardından Bakan Koca'dan açıklama! 'Muhtemel yaralılara ulaşmaya çalışıyoruz'

Son dakika deprem haberi: 7.4 büyüklüğündeki depremin ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan açıklama geldi. Kahramanmaraş, Hatay, Adana, Gaziantep ve çok sayıda ilde hissedilen depreme ilişkin Bakan Koca "Kahramanmaraş başta olmak üzere, birçok ilimizden göçük ihbarları aldık. Muhtemel yaralılara ulaşmaya çalışıyoruz. Ayrıntılı bilgileri paylaşacağız. Büyük bir acı yaşamamayı temenni ediyoruz." dedi.

Haber 06-02-23 06:21

Bakan Koca'dan İstanbul'daki kar yağışına ilişkin açıklama: Ekiplerimiz göreve hazır

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'daki kar yağışında acil sağlık hizmetlerinin aksamaması için 342 ambulans ve 17 UMKE aracının İstanbulluların hizmetinde olacağını bildirdi.

Haber 06-02-23 00:25

SON DAKİKA | 'Ülkemizde az sayıda vaka bildirilmiştir' Bakan Koca'dan Strep-A açıklaması! Aileleri böyle uyardı '24 saat sonra...'

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan Strep-A ile ilgili yaptığı açıklamada eylülden beri bazı Avrupa ülkelerinde A grubu Beta-Hemolitik Streptokok vakaları bildirildiğini vurgulayarak "Ülkemizde de az sayıda vaka bildirilmiştir. A grubu beta-hemolitik streptokok enfeksiyonlarının çoğu boğaz iltihabı veya ciltte enfeksiyon şeklinde ve kısmen hafif enfeksiyonlardır." dedi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 02-02-23 10:09

Sağlık Bakanlığı personel alımı 2023 ne zaman yapılacak, başladı mı?42 bin 500 personel alınacak! Gözler, Sağlık Bakanlığı personel alımı açıklamasında!

Sağlık Bakanlığı personel alımı konusunda son dakika açıklaması bekleniyor. Sağlık Bakanlığı 2. personel alımı tarihleri vatandaşlar tarafından arama motorlarında sorgulanmaya devam ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca daha önce yaptığı açıklamada 85 bin personelin 42 bin 500'ünün atamasını yaptıklarını; diğer yarısını ise peşinden hemen alacaklarını duyurmuştu. Peki, 2023 Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak?

Finans 01-02-23 08:11

Son dakika: SMA Bilim Kurulu toplandı! Bakan Koca duyurdu... Artık iki ilaç tedavi rehberinde

Son dakika haberi... SMA Bilim Kurulu toplandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından konuyla ilgili yaptığı paylaşımda "Evlilik öncesi ve yenidoğan taramaları önemli tedaviye erken başlanmasını sağladı. Bu sayede yükleme dozunu alanlar için 6 aylık sağ kalım %100. Artık iki ilaç tedavi rehberinde." ifadelerini kullandı.

Haber 31-01-23 20:55

Ambulansa yol vermeyip küfür ettiler! Bakan Koca’dan şoke eden görüntüler hakkında açıklama

İstanbul Fatih’te şoke eden bir olay yaşandı. Acil durumda olan bir hastayı taşıyan ambulansa düğün konvayı yapan vatandaşlar yol vermedi. Ambulansın ısrarla geçmeye çalışmasına sinirlenen konvoydakiler küfür ederek karşılık verdiler. Sosyal medyada gündem olan olayın ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı.

Haber 31-01-23 14:53

Bakan Koca duyurdu: SMA Bilim Kurulu yarın toplanıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, SMA Bilim Kurulu'nun yarın toplanacağını duyurdu. Bakan Koca yaptığı açıklamada kritik toplantıda ikinci ve üçüncü ilacın Türkiye'de kullanımı hakkında karar verileceğini söyledi.

Haber 30-01-23 16:17

Bakan Koca sosyal medyadan yargıya teşekkür etti! Hekime saldıran hastane personeli 11 yıl ceza aldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bıçakla hekime saldıran personelin 11 yıl hapis cezası aldığını belirtti ve yargıya teşekkür etti.

Haber 26-01-23 16:55

SON DAKİKA | Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 'piyasada bulunmayan ilaçlar' ve 'sahte ilaç' açıklaması! 'Hepsi sisteme kayıtlı'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Eczanelerden satın aldığınız ruhsatlı hiçbir ilacın sahte olma durumu söz konusu değil. Tüm ruhsatlı ilaçlar İTS'ye ve barkod sistemine kayıtlı" dedi. Bakan Koca, piyasada bulunamayan ilaçlar için de, "Önümüzdeki haftalarda, eksikliği yer yer hissedilen antibiyotikler, çocuk şurupları dahil olmak üzere tüketimi fazla olan ilaçların önemli oranda üretimi artırılarak piyasaya verilecek" dedi. Koca ayrıca, 31 Ocak Salı günü SMA Bilim Kurulunun toplanacağını bildirdi.

Haber 24-01-23 12:12

Sağlık Bakanı Koca sosyal medyadan duyurdu! MHRS üzerinden alınan randevuların gerçekleşme oranı yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden alınan randevuların gerçekleşme oranının yüzde 86,2'ye çıktığını belirtti. Bakan Koca, randevularına ciddiyetle yaklaşan herkese teşekkürlerini iletti.

Haber 21-01-23 16:05

Bakan Koca duyurdu! İptal edilmediği halde gelinmeyen hastane randevusu oranı düştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, iptal edilmediği halde gelinmeyen randevuların oranının, aralık ayının ilk 10 gününde yüzde 19,9'a , 1-10 Ocak'ta yüzde 13,6'ya gerilediğini belirterek, "Azalan orana rağmen, 1-10 Ocak'ta iptal edilmeden gelinmeyen randevuların sayısı 705 bin." bilgisini verdi.

Haber 16-01-23 11:06

Bakan Koca'dan duygulandıran paylaşım! Okula hastane sınıfında başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bartın'daki maden kazasında yaralanan ve tedavi altında olan madenci Erol Bulduk'un 6 yaşındaki oğlu Beytullah'ın Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesindeki anaokuluna başladığını duyurdu. Bakan Koca'nın umutlu bir haber için tam 90 gündür ailesiyle birlikte hastanede misafir olan küçük Beytullah'ın durumunu anlatan paylaşımı duygulandırdı.

Haber 15-01-23 23:30

Sağlıkta yeni dönem! Pilot uygulama 4 ilde başladı... 81 ilde hayata geçmesi bekleniyor

Özel gereksinimli bireyler için sağlıkta devrim gibi karar! Acil servis ihtiyaçlarının daha nitelikli karşılanması için Muğla, Erzurum, Samsun ve Kayseri'de 'Engelsiz Acil Servis' hizmeti başlatıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca pilot illerdeki uygulamanın ardından 81 ilde bu hizmetin verileceğini duyurdu.

Haber 12-01-23 22:16

SON DAKİKA | Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 'Kanser hastalarına sahte ilaç kullandırıldı' iddiasına ilişkin açıklama!

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'kanser hastalarına sahte ilaç kullandırıldı' iddiasına ilişkin, ''TİTCK kayıtlarına göre ülkemize Bangladeş'ten bugüne kadar iddiaya konu olan ilacın bir kutu dahi girişi olmamıştır. İlacın sahte olduğu belirlenir belirlenmez ilgili tüm bilgi ve belgeler sunularak savcılığa suç duyurusunda bulunuldu'' dedi. Grip ve Covid-19 salgınına ilişkin son durumu da paylaşan Bakan Koca, "Endişe etmeyi gerektiren bir durum yok" ifadelerini kullandı.

Haber 10-01-23 12:11

Portekiz'den gelen gurbetçiden Bakan Koca'ya sevgi gösterisi! 2023'ün ilk dakikalarında renkli anlar kameralara böyle yansıdı

Yeni yıla girilirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İstanbul'daki hastaneleri ziyaret etti. Yeni yılın ilk bebeklerini gören Bakan Koca, Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi'ndeki ziyaretini tamamlarken Portekiz'in Lizbon kentinden bir gurbetçi ile yaşadığı diyalog dikkat çekti. Gurbetçi Abdülkadir Geylani Seymen, Koca'ya sarıldıktan sonra ikisi birlikte fotoğraf çektirdi.

Haber 01-01-23 10:09

Sağlık Bakanı Koca'dan yeni yılın ilk bebeğine ziyaret

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da yeni yılın ilk bebeğini ziyaret etti. Bakan Koca, ziyaret sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, "Özellikle bu dönemde doğan bebeklerimiz önümüzdeki yüzyılın ufkunu belirleyecek olan bebekler" ifadelerini kullandı.

Haber 01-01-23 01:37

Bakan Koca: EVS sistemi ile ekipler 90 saniyede vakaya çıkış yapıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Elektronik Vaka Sistemi (EVS) ile çağrıların 5 saniye içinde kabul edildiğini ve ekiplerin 90 saniyede vakaya çıkış yaptığını açıkladı.

Haber 29-12-22 21:24

SON DAKİKA | Tarih vererek duyurdu! Bakan Koca'dan SMA hastaları ve 'ilaç sıkıntısı'yla ilgili açıklama

Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "SMA Bilim Kurulu'nu Ocak ayı içinde toplamayı planlıyoruz. Ana gündem maddesi tedavide kullanılan ilaçlara yönelik son gelişmeler olacak" dedi. Piyasada bulunmayan ilaçlara ilişkin Bakan Koca "Piyasada bulunan 7 bin kalem ilaç içinde, az bulunan 950 ilaç sayısının şu an 154'e kadar düştüğünü söyleyebilirim. Önümüzdeki 3-4 hafta içinde normale dönmesini bekliyoruz" diye konuştu.

Haber 27-12-22 12:02