Fahrettin Koca Haberleri Ve Son Dakika Fahrettin Koca Haberleri

Fahrettin Koca Haberleri Ve Son Dakika Fahrettin Koca Haberleri

2 Ocak 1965 yılında Konya'nın Kulu ilçesinde dünyaya gelen Koca, ilköğretimi tamamladıktan sonra Bursa Erkek Lisesi'nde okudu. Doktorluk kariyeri için İstanbul Tıp Fakültesi’ne başlayan Koca, 1988 yılında mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nı uzman olarak bitirdi. Doktorluk ve tıp direktörlüğü yapan Bakan Koca, Türkiye Sağlık ve Araştırma Vakfı'nın kurucusudur. İstanbul Ticaret Odası ile birçok sağlık kuruluşunda ve derneğinde üyeliği bulunan Fahrettin Koca, sağlık alanında başarılı öğrenciler yetiştirilmesi amacıyla 2009 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi'ni kurdu. İstanbul Ticaret Odası ile birçok sağlık kuruluşunda ve derneğinde üyeliği bulunan Fahrettin Koca, 2018 yılında yapılan genel seçimlerin ardından Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı olarak atandı.

Fahrettin Koca Haberleri

Bakan Koca Şimdiden hayırlı olsun dedi ve tarih vererek duyurdu! Her polikliniğe...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından Beyaz Reform etiketiyle paylaşımda bulundu. "Poliklinik hizmeti veren tıp doktorlarının sekreterlik görevine son veriyoruz" diyerek önemli gelişmeyle ilgili tarih verdi. İşte detaylar...

Haber 13-08-22 22:53

SON DAKİKA | 'Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği' Resmi Gazete'de yayımlandı! Bakan Koca 'Hayırlı olsun' diyerek duyurdu

Son dakika: Sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin hazırlanan 'Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği' Resmi Gazete'de yayımlandı. 'Yönetmelik dili hepimiz için açık olmayabilir. Günlük hayata tercüme, her ayın 15’inde yapılacak. Hayırlı olsun' diyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Türkiye’de doktor olmanın anlamı değişti' dedi.

Haber 12-08-22 06:29

Bakan Koca'dan heyecanlandıran paylaşım: Beklediğin anı yaşa, az kaldı! Gözler Resmi Gazete'ye çevrildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin paylaşımda bulundu. Bakan Koca, sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin yönetmeliğin yayınlanmasına az bir süre kaldığını ifade ederek, "Carpe Diem. Beklediğin anı yaşa. Yönetmeliğin yayınına az kaldı" paylaşımını yaptı. Koca ayrıca, "Resmi Gazete’nin sağlık çalışanlarının beklentisini bu kadar iyi ifade eden bir başka sayısı belki de olmamıştı.' Sizden önce okuyanlar böyle diyor." ifadelerini kullandı.

Haber 11-08-22 21:54

Son Dakika: Bakan Koca'dan Balıklı Rum Hastanesi'nde çıkan yangınla ilgili açıklama

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından Zeytinburnu Balıklı Rum Hastanesi'nde çıkan yangına ilişkin açıklamada bulundu.

Haber 04-08-22 21:23

Son dakika | Bakan Koca'dan 'maymun çiçeği' açıklaması: Türkiye'deki vaka sayısını duyurdu! 'Pandemi riski...'

Son dakika haberi: Maymun çiçeği virüsü paniği tüm dünyada giderek artarken Türkiye'de de yeni vakalar açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastalığın Türkiye'de 5 kişide tespit edildiğini duyurarak iyileşenler ve tedavi olan vakayla ilgili de bilgi paylaştı. Türkiye'de virüsün sık görülmemesinin nedenini açıklayan Koca, pandemi riski olup olmadığına da değindi. Öte yandan Koca, sağlık çalışanlarının özlük hakları ve koronavirüs vakalarıyla ilgili de dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Haber 02-08-22 10:56

Koronavirüste korkutan tablo: Yüzde 60'dan fazla arttı! Bakan Koca 'kesinlikle yok' diyerek açıkladı

Türkiye'de koronavirüs vakalarında artış yaşanıyor. Uzmanlar, yaz aylarında koronavirüs vakalarında yaşanan artıştan endişe duyduklarını belirtirken yeniden bir kısıtlama olup olmayacağı konusu merak ediliyor. Koronavirüsle bir dönem daha yaşayacağımızı belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeniden koronavirüs kısıtlamasının olup olmayacağı sorusuna da yanıt verdi.

Haber 01-08-22 10:19

Görüntüler büyük tepki çekmişti: Ambulansa düğün konvoyu engeli! Emniyetten ve Bakan Koca'dan peş peşe açıklama

Ankara'da ambulansın geçişi sırasında yaşananlara ilişkin görüntüler sosyal medyada hızla yayılmış ve büyük tepki çekmişti. Düğün konvoyu nedeniyle ambulansın geçişine izin verilmediğinin görüldüğü olayla ilgili peş peşe açıklamalar geldi. Ankara Emniyet Müdürlüğü, Esenboğa Yolu üzerinde seyreden ambulansa yol vermeyen 10 sürücüye idari para cezası uygulandığını bildirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise yaptığı paylaşımla olaya tepki göstererek vatandaşlara bir kez daha çağrıda bulundu.

Haber 31-07-22 20:56

Son dakika: Bakan Koca, Eczacılarımıza hayırlı olsun diyerek duyurdu! Kritik toplantıda alınan kararları paylaştı

Son dakika haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye Eczacılar Birliği Başkanı ve üyeleriyle yaptığı toplantıda aldıkları kararları paylaştı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 28-07-22 23:40

Koronavirüs vaka sayıları artıyor! Sağlık Bakanı Koca duyurmuştu, '40 kat artış' haritaya yansıdı

Koronavirüs vaka sayısındaki artış devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Vakalar 40 kat arttı" açıklaması, Sağlık Bakanlığı’nın 'Hayat Eve Sığar' uygulamasındaki yoğunluk haritasına da yansıdı. Büyük kentlerde haritalar adeta yeniden kırmızıya büründü.

Haber 24-07-22 08:37

Tüm ili ayağa kaldıran olayda Bakan Koca'dan açıklama geldi! 10'u yoğun bakımda... Onlarca çocuk hastanelik olmuştu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bolu'nun Çaydurt Yuva köyü bölgesinde içme suyundan etkilenen 30 çocuk ve 22 yetişkinin hastanelere nakledildiğini, 31 kişinin tedavisinin tamamlandığını bildirdi. Halk Sağlığı Müdürlüğü ekiplerince köydeki su deposundan incelenmek üzere numune alınmıştı. Ayrıca Sağlık Bakanlığınca görevlendirilen bir ekibin de köye gelerek inceleme yaptığı öğrenilmişti.

Haber 19-07-22 23:09

Türkiye'de yeniden koronavirüs alarmı verildi! Endişelendiren açıklama: Yoğun bakımlar doldu

Türkiye'de koronavirüs vakalarında artış yaşanıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısı artışının günlük olarak 40 kata çıktığını belirtirken endişelendiren bir açıklama daha geldi. Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. Oktay Demirkıran, bazı hastanelerin Kovid-19 yoğun bakım servislerinde yüzde 100 doluluk oranına ulaşıldığını söyledi.

Haber 19-07-22 11:54

Son dakika: Artan vakalar sonrası yeniden kapanma olacak mı? Sağlık Bakanı Koca'dan flaş açıklamalar

Son dakika haberine göre son haftalarda artışa geçen koronavirüs vakaları, "Yeniden kapanma ve kısıtlama olacak mı?" sorularını akıllara getirdi. Uzmanlardan peş peşe uyarılar gelirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Vaka sayısı artışının günlük olarak 40 kata çıktığını belirten Bakan Koca, yeniden kapatma ve benzeri durumların ise olmayacağını açıkladı.

Haber 19-07-22 10:07

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medyadan paylaştı! 'Ülke geneline yayılacak sistemle şiddete bir engel koyuyoruz'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hastanelerde uygulamaya konulan "Kapı Güvenlik Sistemleri" ile "şiddete bir engel koyulduğunu" bildirdi.

Haber 16-07-22 23:35

Son Dakika: Bakan Koca duyurdu! Sağlık kurumları için yeni güvenlik uygulamaları

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla sağlık kurumlarının güvenliği için atılacak adımlara ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Koca, 24 hastanede daha yeni güvenlik uygulamasına geçildiğini duyurdu. Hasta ve çalışan güvenliğini tehlikeye atabilecek yasa dışı maddeler ya da cisimlerin hastaneye girişini engellemek için hastane kapılarında uygulanmaya başlanılan sisteme ilişkin görüntüler de geldi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 14-07-22 17:51

Bakan Koca'dan 'ama doktorlar şiddeti hak ediyor' tepkisi

Türkiye son günlerde sağlıkçıların maruz kaldığı şiddeti tartışıyor. Konya'da doktor Ekrem Karakaya'nın görevi başında katledilmesinin ardından gündemden düşmeyen sağlıkçılara şiddetle ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tepki gösterdi. "'Ama doktorlar da şiddeti hak ediyor' düşüncesi insanca bir düşünce değildir." diyen Bakan Koca, bu ifadenin telaffuzunun şiddet suçu olduğunu vurguladı.

Haber 13-07-22 22:00

Bakan Koca'yı kızdıran talep! Hastayla hekim nasıl hasım gibi gösterilebilir?

Türkiye'yi sarsan Dr. Ekrem Karakaya cinayetinin yankıları sürerken, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayları tartışılmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Hekimler adına hareket ettiğini ileri süren bir yapı, bugün yayınladığı bildiride, hekimlere ruhsatlı silah verilmesini talep etti. Şiddet olaylarını lanetleyen milyonlar ile hekimlerin arasına silahın girmesi nasıl düşünülebilir? ifadelerini kullandı.

Haber 11-07-22 20:14

SON DAKİKA | İmamın doktorlarla ilgili sözleri tepki çekmişti! Bakan Koca net konuştu: Şüphe duyarsak...

Son dakika: Konya'da doktor Ekrem Karakaya'nın öldürülmesi sonrası hekimlerin 2 günlük görev bırakmasıyla ilgili bir imam, cuma hutbesinde doktorları hedef alarak "Sen vardın hastaneden boş döndün, iğne yapılacak, oğlun ölecek elinde. Doktor da dedi ki, "Git bugün grevdeyim." Öldürmez misin, dövmez misin, sövmez misin? Buna fırsat vermeyelim" demişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, soruşturma başlatılan imamla ilgili olarak açıklama yaptı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 11-07-22 11:35

SON DAKİKA | Koronavirüs aşısında hatırlatma dozu randevuları açıldı! Kimler hatırlatma dozu olabilecek? İşte ayrıntılar...

Son dakika: Koronavirüs aşısında yeni hatırlatma dozu randevuları açıldı. Hatırlatma dozu için Biontech, Sinovac veya Turkovac aşısından biri seçilecekken son aşısının üzerinden 6 ay geçenler hatırlatma dozunu yaptırabilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde artan vakalara dikkat çekerek hatırlatma dozlarının yapılması yönünde çağrıda bulunmuştu. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 10-07-22 11:40

Son Dakika: Bakan Koca'dan 50 yaş üstü için kritik uyarı! Dikkat çeken 'maske' vurgusu

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 50 yaş üstü ile risk grubundakiler için kritik bir uyarı geldi. Bakan Koca açıklamasında "50 yaş üstüyle risk grubundakilerin, son aşıları üzerinden 6 ay geçmişse, hatırlatma dozu aşılarını olmalarını ısrarla öneriyoruz. Bu grubun, temasın artacağı bayram günlerinden başlayarak kendilerini bilhassa koruması gerekmektedir." dedi. Öte yandan Bakan Koca "Maskeyi zaruri kılan durumları hepimiz biliyoruz." diyerek önemli bir noktaya da dikkat çekti.

Haber 08-07-22 19:21

Bakan Koca'dan Dr. Ekrem Karakaya'nın cenaze töreninde önemli açıklamalar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Konya'da canice öldürülen Dr. Ekrem Karakaya'nın cenaze töreninde konuştu. Bakan Koca, "Terörle verdiğimiz sınavı hep birlikte sağlıkta şiddet için de vereceğiz. Hiçbir hekim arkadaşım hiçbir çalışan arkadaşım asla yalnız olduğunu hissetmemeli." ifadelerini kullandı.

Haber 07-07-22 18:16

Cüneyt Özdemir'den Doktor Ekrem Karakaya cinayetine ilişkin dikkat çeken çıkış! Fahrettin Koca ne yapsın

Türkiye'nin konuştuğu Doktor Ekrem Karakaya cinayetine bir tepki de Gazeteci Cüneyt Özdemir'den geldi. Sosyal medya hesabından yayınladığı videoyla cinayete sert tepki gösteren Özdemir, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya yapılan eleştirilerin yersiz olduğunu olduğunu ifade etti.

Haber 07-07-22 16:44

Kılıçdaroğlu'nun sözlerine Bakan Koca'dan tepki! Bizim yüreğimiz yanıyor Kemal Bey

Konya Şehir Hastanesinde görevli Kardiyoloji doktoru Ekrem Karakayı'nın öldürülmesine ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya paylaşımlarına Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan yanıt geldi. Bakan Koca, Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.

Haber 06-07-22 23:04

Bakan Koca görüntüleri paylaşıp tepki göstermişti! Sosyal medyada gündem olan videoyla ilgili açıklama geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün, Ankara’da bir ambulans içerisinden çekilen görüntüleri paylaşmış ve düğün konvoyunun ambulansa yol vermediği görülmüştü. "Yolda ambulans varsa diğerleri yerini bilmeli" sözleriyle olaya tepki gösteren Bakan Koca'nın paylaşımının ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden açıklama geldi. Açıklamada ambulansın geçişine izin vermeyen 5 araç sürücüsüne idari para cezası uygulandığı belirtildi.

Haber 04-07-22 17:33

Bakan Koca o anları paylaştı: Ambulansa yol vermediler!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara’da bir ambulans içerisinden çekilen görüntüleri paylaştı. Görüntülerde düğün konvoyunun ambulansa yol vermediği görüldü. Bakan Koca paylaşımında, "Öncelik ambulansın, hastanındır! Siren sesinden güçlü uyarı aranmamalı" ifadelerini kullandı.

Haber 03-07-22 20:24

Birçok ülke diken üstünde! DSÖ'den korkutan açıklama: Vakalar üçe katlandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün yaptığı açıklamada Türkiye'de maymun çiçeği vakası görüldüğünü duyurmuştu. Maymun Çiçeği hastalığına ilişkin bir açıklama da bugün Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge'dan geldi. Kluge son iki haftada vaka sayılarının üçe katlandığını duyurdu. Kluge'nin açıklaması tedirginliğe neden oldu. İşte detaylar...

Haber 01-07-22 19:07

Maymun Çiçeği hastalığı Türkiye'de hangi ilde görüldü? İşte Maymun çiçeği hastalığı belirtileri ve vaka sayısı!

Maymun Çiçeği hastalığı ile ilgili yeni açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapıldı. Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda Maymun Çiçeği hastalığının Türkiye'de de tespit edildiğini ifade etti. Peki Maymun Çiçeği hastalığı Türkiye'de hangi ilde görüldü? Konuya ilişkin detaylar haberimizde...

Haber 01-07-22 07:54

Maske zorunluluğu geri mi dönecek? Bakan Koca'dan açıklama! Sonbaharda maske geri dönecek mi?

Yayınlanan son koronavirüs vaka tablosuna göre vaka oranında artış yaşanması dikkat çekmişti. Gelişme sonrası maskenin ilerleyen süreçte geri gelip gelmeyeceği merak edilmeye başlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, maskelerin geri geleceği yönündeki tartışmalarla ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Peki Maske zorunluluğu geri mi dönecek? Sonbaharda maske geri dönecek mi? İşte Bakan Koca'nın açıklaması...

Haber 28-06-22 22:03

Son Dakika: Maske geri mi dönüyor? Bakan Koca'dan flaş açıklama! 'Vaka sayılarındaki artış...'

Son dakika haberi: Koronavirüste vaka sayılarındaki artış 'maske geri mi dönüyor?' sorusunu akıllara getirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan herkesin merak ettiği bu soruya yanıt geldi. Koronavirüs vakalarındaki artışa ilişkin açıklamada bulunan Bakan Koca, "Kötü günler geride kaldı. Benzerlerini gelecekte aramak yanlıştır. Herkes müsterih olsun" dedi. Peki önümüzdeki aylarda maske geri dönecek mi? İşte Bakan Koca'nın o açıklamaları!

Haber 28-06-22 15:06

Sağlık Bakanı Koca, 58 hekimle buluştuğu toplantının videosunu paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hatalı tıbbi uygulama (malpraktis) ile ilgili yönetmeliğin sorunları kökten çözdüğünü belirterek, "Benzer şekilde özlük hakları ve ek ödeme ile ilgili de bizi rahatlatan bir yönetmeliğin çıkarılması ana hedefimiz. Yönetmelikle bir sonucu elde etmekten yanayım." dedi.

Haber 26-06-22 18:16

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 58 hekimle buluştuğu toplantının detayları belli oldu: Türkiye'de hekimlik yeni bir döneme girdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 58 hekimle bir araya geldiği toplantıda, sağlık çalışanlarına yönelik yeni düzenlemeler hakkında bilgi verdi. Hekimlerin ekonomik şartlarının iyileştirilmesine yönelik yasanın uygulama yönetmeliği çıktığında sonuçların beklentileri aşacağını düşündüklerini belirten Fahrettin Koca, "Türkiye'de hekimliğin yeni bir döneme girdiği" mesajını paylaştı.

Haber 24-06-22 14:41

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan sürpriz görüşme! Hekimlerle bir araya gelecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın karamsar, endişeli ve çekinceleri olan hekimlerle bir araya geleceği öğrenildi. Ankara'daki sürpriz görüşmede sağlık çalışanlarının özlük hakları ve çalışma koşulları başta olmak üzere yapılan düzenlemeler ve iyileştirmelerin ele alınacağı belirtildi.

Haber 21-06-22 12:57

Ambulansı Sağlık Bakanlığı önüne çekip Bakan Koca'yla görüşmek istemişti! Hastaneden açıklama geldi: 'Araçta hasta bulunmadığı halde…'

Dün öğle saatlerinde bir ambulans sürücüsü kullandığı ambulansı Sağlık Bakanlığı önüne çekerek Bakan Fahrettin Koca'yla görüşmek istediğini belirtmişti. Yetkililerce ikna edilen eylemci daha sonra Bakan Koca'yla bir araya gelmişti. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Koca, "Çok şey konuştuk. Ama bazı şeyler konuşulduğu yerde kalmalı." ifadelerini kullanmıştı. Yaşanan olayla ilgili Ankara Şehir Hastanesi'nden açıklama yapıldı. İşte detaylar...

Haber 15-06-22 19:15

Sağlık Bakanı Koca eylem yapan ambulans şoförü ile bir araya geldi! ‘Çok şey konuştuk ama…’

Sağlık Bakanlığı binasının önünde kendini ambulansa kilitleyerek eylem yapan şoför ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir araya geldi. Eylem yapan ambulans şoförü ile konuşan Koca yaptığı kısa açıklamasında ‘Çok şey konuştuk ama bazı şeyler konuşulduğu yerde kalmalı’ ifadelerini kullandı.

Haber 15-06-22 08:21

Sağlık Bakanı Koca, malpraktis davalarında yeni düzenlemeyi duyurdu: Dünyada benzeri olmayan bir güvence

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık personeliyle ilgili yeni gelişmeyi sosyal medyadan duyurdu. Personelin soruşturulması ve malpraktis davalarıyla ilgili yeni yönetmeliğin Resmi Gazete'de yayımlandığı belirten Bakan Koca "Sağlık çalışanlarının soruşturma izninin verilmesi ve tazminat konularında yetkili Mesleki Sorumluluk Kurulu kurulmuştur. Hekimlerimiz de hakimlerimiz gibi korunmuş dünyada benzeri olmayan bir güvenceye kavuşmuştur" ifadelerini kullandı.

Haber 15-06-22 01:37

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaştı! Doktora şiddet davasının sonucu...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mart ayında İstanbul'daki bir hastanede doktora şiddet uyguladığı gerekçesiyle yargılanan sanığın aldığı cezayı Twitter hesabından paylaştı.

Haber 11-06-22 17:59

Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini içeren kanun teklifi kabul edildi! Fahrettin Koca'dan tweet geldi

Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuyla ilgili "Sözleşmeli ve kadrolu hekimlerle sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarında önemli iyileştirmeler çok yakın." ifadelerini kullandı.

Haber 10-06-22 21:16

Dünyada sayılı, Türkiye'de ilk Bakan Koca duyurdu

Bursa Şehir Hastanesi'nde gerçekleştirilen bir ameliyatta, Türkiye’de ilk defa karaciğerde açılan tünelle kalbe ulaşıldı ve hastanın tedavisi yapıldı. Kalbinde delik bulunan hasta, kalbe giden bir damarın anormal seyir göstermesi sebebiyle karaciğerde açılan tünelle kalbe ulaşılıp, deliğin kapatılması yöntemiyle tedavi edildi. Transhepatik ASD adı verilen yöntemle yapılan başarılı tedaviyi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından 'Dünyada sayılı, Türkiye’de ilk' başlığıyla duyurdu.

Haber 07-06-22 22:03

Bakan Koca'dan Ümit Özdağ'ın paylaşımına tepki! Düzeltmeniz için sizi aradım... Sataştınız

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yaptığı bir paylaşımda Reyhanlı Devlet Hastanesi'nde 2 acil nöbetçi doktorunun da Suriyeli olduğu iddialarına yer vermiş ve dikkat çeken ifadeler kullanmıştı. Özdağ, daha sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kendisini arayıp acil servisteki 4 doktorun ikisinin Türk, ikisinin Suriye kökenli olduğunu söylediğini duyurmuştu. Özdağ'ın paylaşımında kullandığı bazı ifadelere Bakan Koca'dan tepki geldi. Bakan Koca "Bakan arkadaşıma sataştınız" dedi.

Haber 07-06-22 19:29

Bakan Koca'dan 'maymun çiçeği' açıklaması! Benzer belirtiler gösteren birçok virüs var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, maymun çiçeği virüsüne ilişkin, "Salgın, pandemi ve benzeri olabilecek durum söz konusu değil. Lüzumsuz gündem yapmayalım, vatandaşı tedirgin etmeyelim. Halen de bizde görülmedi ama maymun çiçeğine benzer belirtiler gösteren birçok virüs var. Her benzer görüntü için 'maymun çiçeği' demeyelim" dedi.

Haber 07-06-22 12:06

Bakan Koca duyurdu: Doktora bıçaklı saldırı gerçekleştiren personel tutuklandı!

İstanbul'da bir temizlik personeli doktora bıçakla saldırmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tepki toplayan bıçaklı saldırıyı gerçekleştiren şüphelinin tutuklandığını duyurdu.

Haber 06-06-22 23:45

Doktora 'röntgen' şiddeti infial yaratmıştı! Bakan Koca'dan açıklama: Hastaneye yatırıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Kurtalan'da yaşanan şiddet olayının şüphelisi, akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti amacıyla 3 hafta süre için Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'ne yatırılmıştır." dedi.

Haber 06-06-22 22:17

Ameliyat olan kardeşlerini pencerede görünce attıkları sevinç çığlıkları sosyal medyada gündem oldu! Bakan Koca'dan Elif ile ilgili açıklama geldi

Ameliyat olan kardeşlerini hastaneye giremedikleri için bahçede bekleyen ve kardeşleri pencereye çıkınca sevinç çığlıkları atan çocukların görüntüleri sosyal medyada büyük ilgi gördü, kısa sürede yayılarak izleyenleri duygulandırdı. Ankara’da ameliyat olan kardeşleri 7 yaşındaki Elif’e sevgi gösterisinde bulunan 4 kardeşin görüntüsünü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından paylaştı. Elif’in sağlık durumuyla ilgili bilgi veren Bakan Koca, "Elif ve kardeşleri yakında kavuşacak" dedi.

Haber 05-06-22 18:25

İstanbul'da Maymun Çiçeği vakası görüldü mü? Bakan Koca duyurdu: 4 kişinin de test sonucu...

İstanbul'da, ellerinde çıkan yaralar nedeniyle eczaneden ilaç almak isteyen yabancı uyrukluların Maymun Çiçeği vakası taşıdığından şüphelenilmiş ve 4 kişi teste gönderilmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapılan testlerin sonuçlarının çıktığını ve 4 kişide de vakaya rastlanılmadığını belirtti.

Haber 04-06-22 21:25

Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaştı... Bir dönem resmen kapanıyor

Son dakika haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda koronavirüs salgınının başından beri yayınlanan Covid-19 Tablosu'nun 1 Haziran tarihinden itibaren haftalık olarak yayınlanacağını duyurdu.

Haber 01-06-22 19:51

MASKE YASAĞI! Maske yasağı tamamen kalktı mı? Maske yasağı otobüslerde ve hastanelerde kalktı mı?

Maske yasağı kalktı mı, maske zorunluluğu tamamen kaktı mı? soruları vatandaşların bu aralar sürekli sorduğu sorular arasında yer alıyor. Bilim Kurulu kararlarına göre; kapalı alanlarda kaldırılan ancak sağlık kuruluşu ve toplu taşımalarda vaka sayısı binin altına inene kadar devam edeceği açıklanan maske zorunluluğu ile ilgili gözler alınacak karara çevrildi. İşte maske yasağına kalktı mı, maske yasağı otobüslerde ve hastanelerde kalktı mı? sorularının yanıtları!

Haber 30-05-22 16:14

Son dakika: Bakan Koca'dan 'maymun çiçeği virüsü' açıklaması! Merak edilen soruyu yanıtladı

Son dakika haberi: Dünya koronavirüsten sonra yeni bir salgına yol açan maymun çiçeği virüsünü konuşuyor. Çeşitli ülkelerden vakaların giderek yükseldiği haberleri gelirken Türkiye'de de hastalık merak konusu oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, maymun çiçeği virüsüyle ilgili net konuşarak "Tedirginliğe gerek yok" dedi. Çiçek aşısının etkinliğini paylaşan ve 'Türkiye'de vaka var mı' sorusunu da Bakan Koca, özlük hakları ile ilgili değerlendirmesini de paylaştı.

Haber 25-05-22 15:07

Son Dakika: 24 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 24 Mayıs Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 6 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 1304 oldu. Günlük Kovid-19 vaka sayısı iki yıl sonra ilk kez pazar günü binin altına inmiş, Bakan Koca, vaka sayısı 3 gün üst üste binin altında olduğunda, toplu taşımadaki maske zorunluluğunun kaldırılacağını açıklamıştı. Ancak son verilerde vaka sayısının yeniden binin üzerine çıkması nedeniyle toplu taşımada maske şartı sürüyor.

Haber 24-05-22 20:39

Maymun çiçeği virüsü Türkiye'de görüldü mü? Maymun Çiçeği virüsü nedir, nasıl bulaşır, hangi ülkelerde görüldü?

Maymun çiçeği virüsü Türkiye'de görüldü mü? sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Bu virüs, Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ardından tedirginliğe yol açtı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde söz konusu hastalığa ilişkin açıklamada bulunmuştu. Peki Maymun çiçeği virüsü Türkiye'de görüldü mü? Maymun Çiçeği virüsü nedir, nasıl bulaşır, hangi ülkelerde görüldü? İşte detaylar...

Haber 24-05-22 09:43

Maske yasağı kalktı mı? Hastanede ve toplu taşımada maske zorunluluğu yok mu?

Maske yasağı kalktı mı? sorusunun yanıtı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı açıklamanın detaylarını öğrenmek isteyen vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında günlük vaka sayısı binin altına indi. Vatandaşlar internette, Maske yasağı kalktı mı? Hastanede ve toplu taşımada maske zorunluluğu yok mu? soru ve konu başlıklarını araştırıyor. İşte detaylar...

Haber 23-05-22 09:09