Ferhan Şensoy Haberleri Ve Son Dakika Ferhan Şensoy Haberleri

Ferhan Şensoy Haberleri Ve Son Dakika Ferhan Şensoy Haberleri

26 Şubat 1651 Çarşamba, Samsun doğumlu Ferhan Şensoy, tiyatro ve sinema sanatçısı, oyun ve kitap yazarıdır. Henüz lisedeyken ilk öykü ve şiirleri Yeni Ufuklar ve Soyut dergilerinde yayımlanmıştır. Aynı zamanda yazdığı skeçler de 1970 yılında ünlü Devekuşu Kabare’de oynanmıştır. Bir süre Galatasaray Lisesi’nde okuyan Şensoy 1970 yılında Çarşamba Lisesi’nden mezun oldu ve profesyonel oyunculuk hayatına 1971 yılında Grup oyuncuları ile başladı. Fransa ve Kanada’da tiyatro eğitimleri de alan Şensoy, Türkiye’ye döndüğünde çeşitli tiyatrolarda oyuncu ve yazar olarak çalıştı. 1978’de ilk kitabı olan Kazancı Yokuşu’nu yayımladı. 1978’de Anyamanya Kumpanya Tiyatrosu’nu kurdu ve kendi yazdığı İdi Amin Avantadan Lavanta oyununda rol aldı ve yönetmenlik yaptı. Ardından çeşitli dizlerde rol aldı. 1980 yılında Ortaoyuncular adıyla kendi tiyatrosunu kurdu. Burada çok sayıda tiyatro kaleme alıp, oynayıp, yöneten Şensoy’un tek kişilik oyunu Ferhangi Şeyler 1987 yılından bu yana aralıksız devam etmiştir. Usta tiyatrocu 70 yaşında 31 Ağustos Pazartesi günü bir süredir tedavi gördüğü İstanbul Tıp Fakültesi Hastenesi'nde yaşamını yitirmiştir.

Ferhan Şensoy Haberleri

Pardon filmi gerçek oldu! 6 yıl fazladan cezaevinde yattı

6 yıl fazladan cezaevinde yattığı mahkemece tespit edilen Zekeriya Asarkaya'nın tazminat talebi ise reddedildi. Asarkaya'nın başından geçen olaylar Ferhan Şensoy'un 'Pardon' filmini hatırlattı.

Haber 08-10-21 09:25

Müjgan Ferhan Şensoy'dan yürek burkan paylaşım

Müjgan Ferhan Şensoy, hayatını kaybeden usta sanatçı ve tiyatrocu babası Ferhan Şensoy'u Instagram'da andı. Usta sanatçının vefatından bir hafta sonra anne olan Şensoy, sosyal medyada duygusal bir paylaşım daha yaptı.

Magazin 29-09-21 23:36

Müjgan Ferhan Şensoy'dan babası Ferhan Şensoy için duygusal paylaşım

Müjgan Ferhan Şensoy, hayatını kaybeden usta sanatçı ve tiyatrocu babası Ferhan Şensoy'u Instagram'da andı. Usta sanatçının vefatından bir hafta sonra anne olan Şensoy, kardeşi Derya ve babasıyla çekilen fotoğrafını duygusal bir notla paylaştı.

Magazin 22-09-21 21:10

Ferhan Şensoy'un kızı Derya Şensoy: Çok zor bir süreç

Sinema ve tiyatronun duayen isimlerinden Ferhan Şensoy, geçtiğimiz hafta hayata veda etmişti. Ferhan Şensoy'un kızı Derya Şensoy duygularını ifade ederken zorlandı.

Magazin 17-09-21 17:03

Derya Şensoy'dan Ferhan Şensoy paylaşımı! Takipçilerini duygulandırdı

Oyuncu Derya Şensoy, kalp damar hastalıkları ve solunum yetmezliği nedeniyle 31 Ağustos'ta hayatını kaybeden babası Ferhan Şensoy ile ilgili sosyal medya hesabından duygusal bir paylaşım yaptı.

Magazin 16-09-21 09:44

Derya Şensoy'dan babası Ferhan Şensoy için duygusal paylaşım

Derya Şensoy, hayatını kaybeden usta sanatçı ve tiyatrocu babası Ferhan Şensoy'u Instagram'da andı. Şensoy, küçük bir kız çocuğuyken babasıyla çekilen fotoğrafını duygusal bir notla paylaştı.

Magazin 16-09-21 01:05

Babası Ferhan Şensoy'un vefatıyla sarsılan Müjgan Ferhan Şensoy anne oldu

Geçtiğimiz hafta babası Ferhan Şensoy'un vefatıyla sarsılan Müjgan Ferhan Şensoy ilk bebeğini kucağına aldı. Üç yıl önce müzisyen Cem Öğet ile nikah masasına oturan oyuncu, kızına Pera adını verdi.

Magazin 06-09-21 14:17

Derya Şensoy, ölen babası Ferhan Şensoy’un arkasından paylaştı

Uzun zamandır İstanbul Tıp Fakültesi'nde tedavi gören usta tiyatrocu Ferhan Şensoy, 31 Ağustos'ta hayatını kaybetmişti. Kalp damar hastalıkları ve solunum yetmezliği nedeniyle 70 yaşında vefat eden Şensoy'u kızı Derya Şensoy, Instagram'dan duygusal paylaşımla andı.

Magazin 05-09-21 01:05

Derya Baykal'dan eski eşi Ferhan Şensoy'a duygusal veda: Ateşlerde yansınlar bizi ayrı koyanlar

1988 yılında Ferhan Şensoy ile nikah masasına oturan, 2004 yılında ise anlaşmalı bir şekilde boşanan Derya Baykal, eski eşi ve kızlarının babası Ferhan Şensoy'a bugün bir kez daha veda etti.

Magazin 04-09-21 16:03

Yılmaz Erdoğan'ın duygu dolu Ferhan Şensoy anısı!

Ferhan Şensoy'un ölümü tüm Türkiye'yi yasa boğarken dostları, öğrencileri, rol arkadaşları acılarını paylaşmaya devam ediyor. Usta tiyatrocu Yılmaz Erdoğan da, hocası Ferhan Şensoy'u kaleme aldı.

Magazin 03-09-21 17:49

Ferhan Şensoy'un cenazesinde çirkin saldırı! Savunmaları şaşkına çevirdi

Usta sanatçı Ferhan Şensoy, dün Teşvikiye'de kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Büyük ustanın Galatasaray bayrağına sarılı tabutu Teşvikiye Cami'nden çıkarılırken, 4 kişilik bir grup "Beşiktaş" sloganları atarak kalabalığın üstüne yürüdü. Vatandaşların tepkisi sonrası 4 kişi gözaltına alınarak Harbiye Polis Merkezine götürüldü. Burada ifadesi alınan şahıslar, "Ferhan Şensoy olduğunu bilseydik yapmazdık" dedi.

Magazin 03-09-21 11:32

Yiğit Sertdemir isyan etti: Ferhan Şensoy’un tabutuyla selfie çeken...

Oyuncu ve tiyatro yönetmeni Yiğit Sertdemir Ferhan Şensoy'un cenazesinin ardından sosyal medyada isyan etti. Ünlü isim cenazede gördüğü karşısında şoke oldu.

Magazin 03-09-21 10:57

Ferhan Şensoy dede olmanın heyecanını yaşıyordu! 'Pera'yı göremedi

Usta sanatçı Ferhan Şensoy, geçtiğimiz salı günü yaşamını yitirdi. Kalp damar hastalıkları ve solunum yetersizliği nedeniyle vefat eden Şensoy, dede olmanın heyecanını yaşıyordu ancak torununu göremeden hayatını kaybetti.

Magazin 02-09-21 11:09

Ferhan Şensoy ve güldürü geleneğinin simgesi Kavuk'un hikayesi

Türk tiyatrosunda güldürü geleneğinin bir simgesi olan Kel Hasan Efendi Kavuğu'nun hikayesi, Ferhan Şensoy'un yaşamını yitirmesinin ardından bir kez daha hatırlandı. Kavuk, tiyatronun ustalık nişanı olarak da niteleniyor.Tuluat oyuncusu Kel Hasan Efendi'nin İsmail Dümbüllü'ye, onun da Yeşilçam'ın usta oyuncularından Münir Özkul'a devrettiği kavuğu yaklaşık 30 yıl boyunca Ferhan Şensoy taşıdı.

Haber 31-08-21 12:18

Ferhan Şensoy'un dostu Rasim Öztekin'in kızı Pelin Öztekin'den duygulandıran paylaşım

Ferhan Şensoy'un ölüm haberi sonrası ünlü isimlerin paylaşımları dikkat çekiyor. Ferhan Şensoy'un dostu Rasim Öztekin'in kızı Pelin Öztekin ölüm haberinin ardından duygu dolu bir paylaşım yaptı.

Magazin 31-08-21 12:13

Ferhan Şensoy hayatını kaybetti! Ölüm nedeni belli oldu

Tiyatronun usta ismi Ferhan Şensoy bir süredir sağlık sorunları yaşıyordu. Ferhan Şensoy hayatını kaybetti. Ferhan Şensoy'un ölüm haberi Ortaoyuncular tarafından duyuruldu. İstanbul Tıp Fakültesi 70 yaşındaki oyuncunun ciddi kalp damar hastalıkları ve solunum yetersizliği nedeniyle vefat ettiğini açıkladı.

Magazin 31-08-21 09:01

Ferhan Şensoy kimdir, nereli ve kaç yaşında? Ferhan Şensoy'un sağlık durumu nasıl?

Türk tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusu Ferhan Şensoy'un iç kanaması geçirdiği öğrenildi. Bodrum'da bulunan Şensoy'un sağlık durumuyla ilgili kızı Derya Şensoy açıklamada bulundu. Ferhan Şensoy'un hayatı pek çok vatandaş tarafından merak edildi. Peki Ferhan Şensoy kimdir, nereli ve kaç yaşında? Ferhan Şensoy'un sağlık durumu nasıl? İşte 2016 yılında kavuğunu Rasim Öztekin'e devreden Ferhan Şensoy'un biyografisi...

Magazin 02-07-21 01:30

Ferhan Şensoy'un sağlık durumu nasıl? Kızı Derya Şensoy'dan açıklama geldi

Türk tiyatrosunun duayen ismi Ferhan Şensoy, geçen ay geçirdiği damar operasyonu sonrası komplikasyon yaşadı. Şensoy, yaşadığı Bodrum'daki özel bir hastaneye kaldırıldı. Usta sanatçı Ferhan Şensoy'un kızı Derya Şensoy ise babasının sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Magazin 01-07-21 23:33

Sermiyan Midyat kimdir? Sermiyan Midyat kaç yaşında ve nereli?

Sermiyan Midyat; oyuncu, yönetmen ve aynı zamanda senaristtir. Senaryosunu kendi yazdığı filmlerde de oynamıştır. Magazin gündeminde sıklıkla yer alan Sermiyan Midyat, birçok kişi tarafından merak ediliyor. Sosyal medya paylaşımları ile sürekli gündemde kendine yer bulan Midyat, birçok dizi ve filmde rol almıştır. Peki başarılı oyuncu Sermiyan Midyat kimdir?

Magazin 11-06-21 01:45

Usta oyuncu Ferhan Şensoy: Babam tiyatrocu olmamı istemiyordu

Usta oyuncu Ferhan Şensoy, hakkında bilinmeyenleri anlattı. Ortaoyuncular ekibinin ve ekibinin yönelttiği soruları cevaplayan Şensoy, kariyerine ve özel yaşamına ait itiraflarda bulunda. Usta oyuncu, babasının oyuncu olmasını desteklemediğini vurgulayarak "Babam benimle gurur duyduğunu hiç söylemedi" ifadelerini kullandı.

Magazin 01-06-21 09:59

Derya Şensoy kimdir, kaç yaşında ve evli mi? İşte Ferhan Şensoy’un kızının hayat hikâyesi

Ferhan Şensoy ile Derya Baykal çiftinin ikinci kızı olan Derya Şensoy, oyunculuk eğitimi aldı. Birçok dizi ve filmde de yer alan Derya Şensoy, eğitimini tasarım üzerine aldı. Genç oyuncu, vefat eden usta oyuncu Rasim Öztekin’in cenaze törenine katılmıştı…

Magazin 11-03-21 12:54

Derya Şensoy'a annesi ve ablasından sürpriz

Derya Şensoy yeni yaşını annesi ve ablasıyla kutladı. Derya Şensoy'un annesi Derya Baykal kızlarıyla olan pozlarını paylaştı.

Magazin 09-02-21 12:22

Sanat dünyasında Dallas’ı aratmayacak akrabalıklar!

Pırıltı hayatları ve kazandıkları paralarda adlarından sıklıkla söz ettiren ünlü isimlerin hiç bilmediğiniz pembe dizileri tahtından edecek akrabalık bağları! Soyadı benzerliğinden akraba olduğu düşünülen ünlü isimlerin aksine gerçekte akraba olanları sizler için derledik. Kimilerinin arasında kan bağı bulunurken kimileri yaptıkları evlilikler sonucunda akraba oldular. Bu listede yok yok! Kayınvalide-damat, elti, kayınbirader, kayınço, kardeş, kuzen, dede-torun…

Trend 10-07-20 15:30

Ferhan Şensoy: Emeğimin çalınmasına müsaade etmem!

Usta sanatçı oyuncu Ferhan Şensoy, kendisinden izinsiz YouTube’a yüklenen oyunları hakkında “Onayımı almadılar. Emeğimin çalınmasına asla müsaade etmem” açıklamasını yaptı.

Magazin 02-06-20 16:47

Ferhan Şensoy'dan Tuncel Kurtiz anısı

Ferhan Şensoy’un kurduğu Ortaoyuncular’ın Spotify üzerinden yayınlanan 'Soru Cevap' podcast serisinde 69 yaşındaki oyuncu, hayranlarından gelen soruları yanıtladı.

Magazin 16-05-20 09:34

İlk kez yayınlandı! Tuncel Kurtiz'den Ferhan Şensoy şiiri

Ölümünün 6. yıl dönümünde anılan usta oyuncu Tuncel Kurtiz'in Ferhan Şensoy şiiri okuduğu bir videosu ilk kez yayınlandı. Tuncel Kurtiz'in okuduğu şiir sosyal medyada gündem oldu.

Magazin 30-09-19 11:04

Bahar Şahin'e Ferhan Şensoy'dan tepki geldi

Başrollerinde Fikret Kuşkan ve Deniz Uğur gibi isimlerin yer aldığı ‘Zalim İstanbul’ dizisindeki performansıyla dikkatleri üzerine çeken Bahar Şahin, yaptığı açıklamayla sosyal medyanın gündemine oturdu. Şahin'e tepki Ferhan Şensoy'dan geldi.

Magazin 06-06-19 12:55

Dizi oyuncularına seslendi! 'Sandığınız kadar ünlü değilsiniz'

Usta tiyatrocu Ferhan Şensoy ile oyuncu-sunucu Derya Baykal'ın kızları Müjgan Ferhan Şensoy sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla mesleğinin başında olan oyunculara seslendi.

Magazin 02-06-19 15:25

Usta oyuncu Ferhan Şensoy'un kardeşi hayatını kaybetti!

Usta oyuncu Ferhan Şensoy'un kardeşi Ahmet Vildan Şensoy hayatını kaybetti.

Magazin 01-01-19 22:19

Derya Şensoy, sevgilisi Sarp Levendoğlu'yla ilk fotoğrafını paylaştı

Derya Şensoy, uzun süredir gözlerden uzak aşk yaşadığı oyuncu Sarp Levendoğlu ile ilk fotoğrafını paylaştı.

Magazin 14-09-18 00:36

Ferhan Şensoy kızının düğününe gitmedi mi? Kızı açıkladı

Önce kardeşi Derya Şensoy'un ardından babası Ferhan Şensoy'un düğünü gelmediği iddia edildi! Yeni gelin Ferhan Şensoy iddialara sosyal medyadan hesap verdi

Magazin 11-09-18 09:52

Derya Şensoy'dan düğün açıklaması

Ferhan Şensoy ile Derya Baykal’ın kızları Müjgan Ferhan Şensoy 3 yıllık sevgilisi müzisyen Cem Öğet’le geçtiğimiz hafta evlenmişti. Derya Şensoy ablasının düğününe katılmadığı yönünde çıkan haberlere cevap verdi.

Magazin 10-09-18 21:53

Cem Öget ve Ferhan Şensoy evlendi

Ferhan Şensoy ile Derya Baykal’ın kızları Müjgan Ferhan Şensoy üç yıllık sevgilisi Cem Öget ile dün akşam evlendi.

Magazin 06-09-18 21:37

Ferhan Şensoy kına gecesi yaptı! Ünlü isimler akın etti

Oyuncu Ferhan Şensoy ve Derya Baykal'ın kızı Müjgan Ferhan Şensoy, dün akşam kına gecesi yaptı.

Magazin 02-09-18 15:05

Derya ve Ferhan Şensoy'dan duygusal mesaj

Tiyatronun usta ismi Ferhan Şensoy, 67 yaşına bastı. Kızları Derya ve Ferhan babalarının doğum gününü sosyal medya hesaplarında paylaştıkları mesajlarla kutladılar

Magazin 26-02-18 15:08

Usta oyuncu Ferhan Şensoy'dan kötü haber!

Usta sanatçı Ferhan Şensoy ayağını kırdı. 66 yaşındaki tiyatro oyuncusu, 5 Şubat'ta ameliyat masasına yatacağını söyledi.

Magazin 03-01-18 11:18

Ferhan Şensoy'dan destek: Nuriye ve Semih ölmesin

Usta sanatçı Ferhan Şensoy, KHK ile işten çıkarılan ve 210 gündür açlık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça için bir video yayınladı. Gülmen ve Özakça'ya destek veren Şensoy, yayınladığı videoda 'Nuriye ve Semih ölmesin' ifadelerini kullandı.

Haber 05-10-17 16:05

Derya Şensoy'dan iddialı pozlar

Derya Şensoy, sosyal medya hesabından bir dergi için yapılan çekimden pozlarını paylaştı.

Magazin 06-04-17 16:16

İddialar doğru mu? 'Birlikte çekmeyin'

İTÜ Medya, Sanat ve Spor Ödülleri, önceki akşam İTÜ'nün Maçka Kampüsü'nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Magazin 18-02-17 14:06

Ferhan Şensoy ve Elif Durdu 2014 yılında evlenmiş

65 yaşındaki usta tiyatrocu Ferhan Şensoy'un 12 yıl önce 'Beni Ben mi Delirttim?' tiyatro oyununda rol arkadaşı Elif Durdu ile evlendiği iddia edilmişti. Şensoy da iddialar üzerine 'Kimseyi ilgilendirmez' diyerek konuyu kapatmıştı.

Magazin 19-07-16 12:05

Ferhan Şensoy'un Elif Durdu ile evlendiği konuşuluyor

Türk Tiyatrosuna yıllarını veren 65 yaşındaki Ferhan Şensoy'un bugün basına yansıyan haberlerde evlendiği iddia ediliyor. Şensoy'un 2003 yılında 'Beni Ben mi delirttim' adlı tiyatro oyununda birlikte oynadığı Elif Durdu ile dünyaevine girdiği konuşuluyor. Tiyatro sanatçısı Şensoy hakkında çıkan iddialara 'Kimseyi ilgilendirmez' yanıtını verdi.

Magazin 08-07-16 14:15

Ferhan Şensoy 65 yaşına girdi

Derya Şensoy babası Ferhan Şensoy'un doğum gününü kutladı.

Magazin 26-02-16 16:45

Ferhan Şensoy dünya rekoru kıracak

Ferhan Şensoy, 2 bininci kez seyirci karşısına çıkacak

Magazin 10-12-15 12:01

Derya Şensoy böyle zayıflamış

15 kilo veren Derya Şensoy sırrını açıkladı...

Magazin 12-03-14 16:46