Gut Hastalığı Haberleri

Sağlıklı diye yiyoruz ama şiddetli ağrılara neden oluyor! Gut nöbeti geçirenlerin aynı yiyeceği yediği görüldü

Yaşanan şiddetli ağrılar oldukça zorlayıcı olabiliyor. Özelikle gut ağrısı çeken insanlar bu sağlık probleminin ne kadar ciddi sonuçlara yol açtığını sık sık paylaşıyor. Yediğimiz yiyecekler yaşadığımız sağlık problemleri üzerinde önemli rol oynayabiliyor. Gut nöbetleri geçiren insanlar günler önce aynı üç yiyeceği yediklerini bildirdiler.

Haber 02-02-23 11:30

Sanıldığı kadar masum değil! En sık tüketilen meyvenin suyu haftalarca ağrı çekmenize yol açabilir

Sağlıklı beslenmek için meyve ve sebzelerin ne kadar önemli olduğu her fırsatta belirtiliyor. Hastalıklardan korunmak için sağlıklı beslenmeye ağırlık vermek gerekiyor. Ancak bazı meyve ve sebzeler var ki vücudumuzda ters etki yaratabiliyor. Özellikle kış aylarında en sık tüketilen iki meyvenin suyu artrit ataklarına sebep olabiliyor. İşte ağrılara neden olan o tehlikeli meyveler...

Haber 23-12-22 09:13

Gut hastalığı nedir? Gut hastalığı nasıl tedavi edilir? Gut hastaları hangi besinleri tüketmemeli?

Gut hastalığı halk arasında kralların ya da zenginlerin hastalığı olarak biliniyor. Romatizmal hastalıklar kategorisinde yer alan gut hastalığı, eklemlerde şişkinlik ve ağrı olarak kendisini gösteriyor. Peki gut hastalığı nedir? Belirtileri nelerdir? Nasıl tedavi edilir?

Haber 15-07-21 12:35

Erkekler kadınlara göre daha çok risk altında! Çok geç olmadan bu hastalıklara önlem almalısınız

Genç, yaşlı fark etmeksizin herkesi etkileyen hastalıklar ne yazık ki hayatın bir gerçeği. Bazı hastalıklar kadınlarda daha çok görülürken bazılarına erkeklerde daha sık rastlamak mümkün. Sizin için hazırladığımız rehber ile erkeklerde kadınlara kıyasla daha sık görülen hastalıklar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Haber 21-05-21 15:22

Gut Hastalığı

Gut Hastalığı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Gut Hastalığı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Gut hastalığı tedavi ile kontrol altına alınabilir!

Gut hastalığı tedavisi sayesinde hastalığın kontrol altına alınabildiğini söyleyen Romatoloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Sayarlıoğlu, gut hastalığının romatizmal bir hastalık olmasından dolayı romatoloji uzmanı tarafından takip edilmesi gereken bir hastalık olduğuna da dikkat çekti. Düzenli takip ve tedavinin gut hastaları için önem taşıdığını söyleyen Sayarlıoğlu, konu ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı.

Haber 20-11-20 14:12

Gut Hastalığı ve Beslenme

Gut hastalığı vücutta biriken ürik asidin neden olduğu ve eklemleri etkileyen can sıkıcı bir rahatsızlık. Ancak sağlıklı ve doğru beslenme ile bu hastalığın önüne geçmek ve rahatlamak mümkün.

Kadin 19-08-20 11:21

Menopoz sonrası gut hastalığına dikkat

Medipol Mega Üniversite Hastanesi'nden Doç. Dr. Meryem Can: - "Türkiye’de yaklaşık 2 milyon gut hastası var. Kadınlarda östrojen hormonu gut hastalığından koruma sağlar. Ancak menopozdan sonra bu avantaj ortadan kalkar ve kadınlarda bu dönemde gut görülme riski artar"

Haber 17-10-19 13:25

Gut hastalığı nedir? Gut hastalığında beslenme ve immünoterapinin önemi nedir?

Ayak başparmağında şişlik, kızarıklık ve şiddetli ağrı ile kendini gösteren Gut hastalığı ile ilgili tüm bilinmesi gerekenleri İç Hastalıkları ve İmmünoterapi uzmanı Dr. Ülkü Görmez anlattı.

Trend 08-03-19 16:05

Gut hastalığı nedir, belirtileri nasıldır? Gut hastalığına neden olan etkenler nelerdir?

Gut hastalığı, eklemlerin en ağrılı şekilde tutulduğu romatizmal hastalıklardan birisidir. Genellikle fazla et tüketiminden kaynaklandığı bilinse de bu hastalığı ilerleten farklı etkenlerde var. Glukoz/fruktoz şurubu içeren meyve suları ve yeme-içme alışkanlıkları nedeniyle ortaya çıkabiliyor.

Trend 07-02-19 11:05

Etin alkolle birlikte tüketilmesi gut'a neden oluyor

Kurban bayramı ve yılbaşının aynı zamana denk gelmesiyle beraber et ve et ürünlerinin alkolle birlikte tüketilmesi sonucunda kişilerde gut hastalığı görülebileceği uyarısı yapıldı.

Haber 29-12-06 17:44