Hilary Swank kimdir?

Hilary Swank kimdir?

Asıl adı Hilary Ann Swank olan olan güzel oyuncu 30 temmuz 1974 tarihinde Amerika’nın Nebraska eyaletinde hayata gözlerini açmıştır.

Çocukluk yılları Washington Bellingham’da yer alan Samish Nehri kıyısındaki bir karavan mahallesinde geçti. Ailesi Hilary daha 15 yaşındayken ayrıldı bunu üzerine Hilary Swank annesi ile birlikte California’ya taşındı.

Paraları olmadığı için arabada yatıyorlardı. 16 yaşındayken aktör olmak istediği için okulu bıraktı. Annesi bu kararını destekledi, Hilary için bu büyük motivasyon kaynağı oldu.

Hollywood’a ilk adımını Buffy The Vampire Slayer filminde cablandırdığı ufak bir rol ile attı. Erkekler Ağlamaz ve Milyonluk Bebek filmlerinde sergilediği efsanevi performans ile akademi ödüllerine layık görüldü.

2 Adet akademi ödülü kazandı. 1997 yılında evlendiği Chad Lowe ile evliliği halen devam etmekte.

Hilary Swank Haberleri

Oscar ödüllü oyuncu Hilary Swank ikiz bebek bekliyor

Milyonluk Bebek, Erkekler Ağlamaz ve Özgürlük Yazarları gibi başarılı yapımlarla tanınan Oscarlı oyuncu Hilary Swank, hamile olduğunu duyurdu.

Magazin 06-10-22 17:12

Hilary Swank’lı Fatale filminden çarpıcı fragman

Oscar ödüllü Hilary Swank’in başrolünü üstlendiği Fatale filminden ilk fragman yayınlandı. Hilary Swank, evli bir adamı gizli planına dahil etmek isteyen dedektif rolüyle merak uyandırıyor.

Trend 04-12-20 09:58

Hilary Swank oyuncu sendikasına sigorta davası açtı

Oscar'lı oyuncu Hilary Swank, uzun bir süredir gördüğü yumurtalık kisti tedavisini gerekli bulmayarak sigortasını iptal eden oyuncu sendikasına dava açtı.

Magazin 11-09-20 17:28

Diğer Haber Etiketleri