İnşaat Mühendisliği Haberleri Ve Son Dakika İnşaat Mühendisliği Haberleri

İnşaat Mühendisliği Haberleri Ve Son Dakika İnşaat Mühendisliği Haberleri

İnşaat mühendisliği en çok rağbet gören mesleklerin başında gelir. Bu iş kolu, malzeme ve tekniği bir araya getirerek; proje yapımıyla uğraşır. Bu alanda meslek sahibi olan kimseler bina, köprü, baraj, tünel, metro projeleri gibi yapıların planlanması ve yapılması süreçlerinde araştırmalar yaparlar. Mühendisler, projelerin tasarlanmasına ek olarak, denetlenme işlemlerinde de sık sık görev alırlar. En eski mühendislik kollarından birisi olarak bilinir. Oldukça geniş bir çalışma alanını kapsadığı için, inşaat mühendisliği lisans eğitimini tamamlayan kişilerin belirli bir alanda uzmanlaşması gerekir. Seçilecek alanlarda uzmanlaşmak için gerekli eğitimlerin alınması ve farklı projelerde aktif rol alarak deneyim kazanılması gerekir. İşlerinde deneyim kazanan inşaat mühendisleri, üst düzey pek çok projede çalışma fırsatı yakalar.

İnşaat Mühendisliği Haberleri

İnşaat Mühendisliği mezunları ne iş yapar? İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunları iş imkanları nelerdir?

İnşaat Mühendisliği en popüler mühendislik dallarından birisidir. İnşaat Mühendisliği mezunları iş imkânları, her yıl sürekli büyüyen inşaat sektörüyle birlikte artmaktadır. İstatistik, teknik resim ve mukavemet gibi farklı dersler alırlar. Peki, İnşaat Mühendisliği Bölümü nedir? İnşaat Mühendisliği mezunlarının kamuda iş olanakları nelerdir?

Egitim 09-09-22 16:40

İnşaat mühendisliği taban puanları 2022! Tüm üniversitelerdeki inşaat mühendisliği bölümü taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları için liste

İnşaat mühendisliği taban puanları ve başarı sıralamaları, YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte araştırılmaya başladı. Sonuçların ardından 2022 üniversite taban puanlarının açıklanmasını bekleyen öğrenciler, istedikleri bölümlerin geçtiğimiz yıl açıklanan taban puanlarına bakıyor. İşte inşaat mühendisliği taban puanları 2022! Tüm üniversitelerdeki inşaat mühendisliği bölümü taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları.

Egitim 19-07-22 10:14

Erzincan'da yapılan bilimsel betonarme çalışması deprem yönetmeliklerine ışık tutacak

Erzincan'da yapılan bilimsel "betonarme" çalışması deprem yönetmeliklerine ışık tutacak

Yurthaber 04-12-20 13:13

Simaları farklı isim ve meslekleri aynı

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde doğan, aynı ad ve soyadı taşıyan, aynı okuldan mezun olan ve 20 yıldır aynı mesleği yapan, tesadüfen tanışıp arkadaş olan iki inşaat mühendisinin benzerliği dikkati çekiyor - İlker Ergül: - "Aynı isim, soyisim ve meslekte iki farklı hayatı yaşıyoruz. Tek isim, iki farklı kişilik, iki farklı hayat. İlk zamanlar çok endişeliydik fakat şimdi gayet memnunuz" - İlker Ergül: - "İsmimi değiştireyim mi diye düşündüm fakat İlker'i tanıdıktan sonra buna ihtiyaç olmadığını gördüm. İlker'le iyi anlaşıyoruz ve bu benzerliğe alıştık"

Haber 06-02-19 12:55

İnşaat Mühendisliği

İnşaat Mühendisliği Hakkındaki Haberler Mynet'te. İnşaat Mühendisliği Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

İlişki sırasında ereksiyon olamayınca cinsel organını kesti

Adana'da üniversite öğrencisi 24 yaşındaki K.O.K, cinsel ilişki sırasında ereksiyon olamayınca bıçakla cinsel organını kesti.

Haber 20-06-16 14:39

Sahte danışmana beş şehirden polis eskortu!

İnşaat mühendisi Y.G., polise verdiği dilekçede, kendi telefon numarasını dağıtan bir kişi nedeniyle, polislerden tayin telefonu aldığını...

Yurthaber 05-02-12 11:26

Devlet yurdunda utanç anketi iddiası

Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun DÜ kız öğrencilerine “Daha önce kaç birliktelik yaşadınız?” gibi soruların sorulduğu iddia edildi.

Yurthaber 04-11-11 17:51

Plastik atıktan çimentosuz beton üretti

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde kullanılıp çevreye atılan plastik pet şişelerden çimentosuz beton üretildi.

Yurthaber 28-07-11 16:04