Yurtdışı Is Ilanları/Işkur Haberleri Ve Son Dakika Yurtdışı Is Ilanları/Işkur Haberleri

Yurtdışı Is Ilanları/Işkur Haberleri Ve Son Dakika Yurtdışı Is Ilanları/Işkur Haberleri

Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanlığı tarafından kurulan İŞKUR, Türkiye’de istihdam oluşturulmasına, yaygınlaştırılmasına ve geliştirilmesine yönelik olarak kurulmuştur. İşsizliğin önlenmesi ve işsizlik sigortası hizmetlerinin düzenlenmesi amacı ile kurulan özerk bir kurumdur. Tüzel kişiliğe sahiptir.
Kanunen çalışma yaşını doldurmuş olup iş arayan herkes İşkur’a başvuru yaparak faaliyetlerinden yararlanabilir. İş başvurusu yapmak için kuruma kayıt yaptırarak CV bırakmak gereklidir. İş arayanlar bizzat kuruma gidebilir veya internet sayfasından kayıt yaptırabilir. İş arayan bireyler, İşkur’da yer alan iş ve meslek danışmanlarından yardım alabilir.
Terör mağduru, engelli ve eski hükümlü gruplara dahil olan dezavantajlı bireylerin istihdamları ve bu alandaki teşvikler İşkur tarafından yürütülür. İşgücü Yetiştirme Kursları, İşsizlik Ödeneği, İş Kaybı Tazminatı, işbaşı Eğitim Programları gibi hizmetleri bulunur.

İŞKUR Haberleri

Eğitimde ya da iş gücünde yer almayan gençler için destek programı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Lutfihak Alpkan: - "(NEET PRO) Proje kapsamında 19,5 milyon avro gibi desteğimiz var, bunun 17 milyon avrosu hibe. Hibedeki alt bileşenler ve projeler 12 ay sürecek" - Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Oğuz Kağan Güldoğan: - "Projemizle ne eğitimde ne istihdamda olan gençlerimizin, Bireysel Eylem Planları ve İş Arama Ödeneği destekleri ile istihdam edilebilirliklerini, iş gücüne katılımlarını artırmayı hedefliyoruz"

Yurthaber 09-06-2022 13:23

İŞKUR ve SGK ödüyor! 1668 TL destek… Bakan Yanık tek tek duyurdu

İş arayanlar için çeşitli destekler sağlanıyor. SGK ve İŞKUR iş arayana 425, iş bulana ise 1668 lira destekte bulunuyor. Yapılan İşe Yönlendirme Yardımı kapsamında ayda 1, yıl içerisinde de en fazla 3 defa destek veriliyor. Konuya ilişkin konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık, “ Bu doğrultuda bugüne kadar 1,3 milyon TL tutarında destek verdik” dedi.

Finans 31-05-2022 10:48

İŞKUR duyurdu: İzin süreleri için flaş karar! 5 günden fazla hastalanma yasağı

İŞKUR çok konuşulacak bir karara imza attı. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre toplum yararına program kapsamında çalışan kişilerin izinleri 14 günden 5 güne düşürüldü. Bu sürenin aşılması halinde ise programdan çıkarılacaklar. Öte yandan mazeretsiz olarak programdan ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler ile yararlandığı TYP bittikten sonra, İŞKUR’un teklif ettiği üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler iki yıl geçmedikçe yeni bir TYP’den yararlanamayacak.

Finans 30-05-2022 13:44

İŞKUR, afet ve acil durumlarda Toplum Yararına Programlar düzenleyecek

Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikle programlardan daha fazla kişinin yararlanması için genel yararlanma süresi 24 aydan 9 aya düşürüldü

Yurthaber 29-05-2022 15:47

İŞKUR 124 bin personel alımı yapacak! 18 - 60 yaş arası herkes başvurabiliyor!

2022 senesinin ilk 5 ayında şimdiden 553 bini aşkın kişiyi işe yerleştiren İŞKUR yeni işçi alımı ilanlarını internet sitesinden paylaştı. 25 Mayıs tarihi kapsamında incelediğimiz ilanlara göre en çok alımın uygulanacağı sektörler beden işçisi, temizlik görevlisi, satış danışmanı, garson, makineci, konfeksiyon işçisi olduğu görülüyor. İŞKUR'un internet sitesinde bilgilerinizi doldurarak bütün sektörlerde yer alan ilanlara kolayca başvuru yapılabiliyor.

Finans 26-05-2022 10:57

İŞKUR harekete geçti! 'İş gücü piyasasının röntgenini'çekecek

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), iş gücü piyasasının durumunu tespit etmek, işverenlerin beklentilerini belirlemek ve gelecek projeksiyonunu oluşturmak için İş Gücü Piyasası Araştırması için çalışmalara başladı.

Finans 16-05-2022 12:28

İŞKUR İŞ İLANLARI 2022! İŞKUR hangi personelleri arıyor? İŞKUR personel alımı ve memur alımı ilanları neler?

İŞKUR iş ilanları güncel liste ve personel alımı ile memur alımı ilanlarına ilişkin detaylar vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. İlanlar arasında Kamu Personeli Seçme Sınavına girme şartı olanlar da var, sınav koşulu olmadan aranan niteliklerin açıkça belirtildiği ilanlar da var. Peki İŞKUR hangi personelleri arıyor? İŞKUR personel alımı ve memur alımı ilanları neler? İşte konuya ilişkin detaylar...

Haber 16-05-2022 10:29

İŞKUR duyurdu! İşçi başına 32 bin lira destek verilecek…

İŞKUR’da başlatılan işbaşı eğitim programını tamamlayan işçiler için özel sektör işverenlerine prim desteği verilecek. Prim desteği 42 ay ile 30 ay arasında değişecek. Destek işçi başına 32 bin 576 lirayı bulacak. Peki işsizlik ödeneği alan işçiler için teşvik ödenecek mi? İşte İŞKUR tarafından verilen işçilere verilen desteklerle ilgili son dakika haberinin detayları…

Finans 16-05-2022 07:21

İŞKUR’dan TYP ile 9 alanda işçi alımı! Şartlar duyuruldu! 50’den fazla şehirde ilana çıkıldı!

İŞKUR her yıl milyonlarca kişiyi iş ve meslek sahibi yapıyor. Meslek kurslarına giden kişiler meslek edinerek iş hayatına atılabiliyor. Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında da iş sahibi olmakta zorlanan kişilere iş desteği sağlanıyor. İŞKUR tarafından yapılan duyuruya göre 9 alanda işçi alımı yapılıyor. 50’dan fazla şehir için ilana çıkılırken alım yapılacak kişiler kura çekilişiyle belirleniyor.

Haber 23-04-2022 16:01

İşsiz kalanlara 42.720 TL para desteği! 10 ay maaş yatıyor! İŞKUR'a başvurmak için tarihi kaçırmayın!

İşsiz kalanlara para desteği! İŞKUR üzerinden yapacağınız başvuruyla iş sahibi olmasanız bile 10 ay boyunca maaş alabilirsiniz. İşsizlik sigortası olarak maaşlardan kesilen oluşturulan fonla, işsiz olduğunuz dönemde para kazanabilirsiniz. Çalışılan gün ve maaş miktarına göre toplam 10 ayda 42.720 TL para kazanmanız mümkün. Başvuruları internet üzerinden kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Finans 21-04-2022 09:10

İŞKUR 100 bin eleman arıyor! İşte en çok aranılan meslekler

İŞKUR, Türkiye geneli için 100 bin iş ilanı açtı. Özel sektörün yoğun eleman arayışı sürerken en çok aranan meslekler de belli oldu. Kurumun 20 bine yakın beden işçisi elemanı arayışı bulunuyor. İŞKUR iş ilanlarına nasıl ulaşılır? Başvuru nasıl yapılır? En çok aranılan meslekler hangileri? İşte haberin detayları…

Finans 18-04-2022 08:25

103 bin kişiye minimum 4.253 TL maaşla iş veriliyor! 18-51 yaş arası kişiler dikkat! İŞKUR'dan başvuru yetiyor...

Her yıl milyonlarca kişiye iş imkanı sağlayan İŞKUR üzerinden 19-51 yaş arası 103 bin kişiye iş imkanı. Minimum 4.253 TL maaşla iş sahibi olabilirsiniz. İŞKUR'un açık iş ilanı pozisyonlarına başvuru yaptığınız takdirde, garson, müşteri temsilcisi, paketleme işçisi, kasiyer ve diğer meslek alanlarında kolaylıkla iş bulabilirsiniz. Bazı şirketlerde maaş skalasının 6.000 TL'nin üzerine çıktığı öğrenildi. İşte; İŞKUR üzerinden yayınlanan iş ilanları...

Finans 17-04-2022 14:51

İŞKUR üç ayda 325 bin kişiyi işle buluşturdu

Sektörler itibarıyla en fazla işe yerleştirme 217 bin 996 kişiyle sanayi sektörünün imalat alanında gerçekleşirken, mesleklere göre en fazla işe yerleştirme ise sırasıyla güvenlik görevlisi, satış danışmanı/uzmanı ve konfeksiyon işçisinde oldu - İşe yerleştirmelerde 46 bin 322 kişiyle İstanbul ilk sırada yer alırken, İstanbul'u 31 bin 31 kişiyle Ankara, 19 bin 34 kişiyle Kocaeli, 15 bin 646 kişiyle İzmir ve 15 bin 582 kişiyle Konya izledi

Yurthaber 13-04-2022 11:01

İşbaşı eğitim programı nedir? İşbaşı eğitim programından kimler yararlanabilir? İşbaşı eğitim programının şartları nelerdir?

İşbaşı eğitim programı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması ile gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında bugün toplanan kabine toplantısında ekonomiye yönelik önemli konular görüşüldü. Kabinede işbaşı eğitim programına değinildi. İşverene kendi çalışanını yetiştirme imkanı vererek işsizliğin de önüne geçiliyor. İşbaşı eğitim programı başvuru şartları, bu programdan yararlanmak isteyenler araştırmalara başladı. İşte haberin detayları!

Haber 12-04-2022 21:28

Aktif istihdam politikaları nedir? Aktif iş gücü piyasa politikaları nelerdir?

Aktif istihdam politikaları, birçok toplumun önemli konularından biri olan istihdam sorununu ortadan kaldırmak için çözüm yolları üretir. Aktif istihdam politikaları sayesinde işsiz kitle azalır, yoksulluğun ve toplumda yer bulamama sorununun önüne geçilir. Bu noktada, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) önemli bir rol üstlenir. Verilen kurslar sayesinde aktif iş gücü yetiştirilerek, kişilerin mesleki yaşamlarında başarı elde etmeleri sağlanır.

Finans 11-04-2022 14:51

OGM işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? OGM işçi alımı başvurusu başladı mı? İŞKUR OGM işçi alımı 2022 ne zaman yapılacak?

İŞKUR Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 5 bin geçici işçi alımı yapılacağı Resmi Gazete'de yayımlandı. OGM geçici işci başvurusu yapmak isteyenler, detaylı bilgilere ulaşmak için araştırmalara başladı. OGM personel alımı iş ilanları İŞKUR üzerinden belirlenen şartlar doğrultusunda yapılacak. İşte İŞKUR OGM personel alımına dair merak edilenler!

Haber 11-04-2022 09:21

15-60 yaş arası herkese günlük İŞKUR'dan günlük 180 TL'ye kadar harçlık! Başvuran ve katılım gösteren herkese sağlanıyor!

İŞKUR'dan günlük 180 TL'ye kadar harçlık! 15-60 yaş arası herkese veriliyor. Başvuran ve katılım gösterenlere nakit para ödemesi yapılıyor. Her ilde faaliyet gösteren ve milyonlarca kişiyi iş sahibi yapan İŞKUR'un iş başı eğitim programına katılım gösterenlere günlük harçlık veriliyor. Hem eğitim alan kişiler hem de para kazanma fırsatı yakalıyor.

Finans 09-04-2022 16:22

İŞKUR'da yolsuzluk iddiası! Bakanlık duyurdu: Görevden alındı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Şanlıurfa İŞKUR İl Müdürlüğü ile ilgili medyada çıkan 'yolsuzluk' haberlerine ilişkin açıklamada bulundu. Bakanlık, yolsuzluk iddiasıyla gündeme gelen İŞKUR Şanlıurfa İl Müdürü ve İl Müdür Yardımcısı'nın 1 Nisan 2022 tarihinde görevden alındığını açıkladı.

Haber 08-04-2022 20:51

Mesleki eğitim kursları ile işbaşı eğitim programlarında yüzde 70 istihdam koşulu getirildi

Resmi Gazete'de yayımlanan Aktif İşgücü Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğe göre, mesleki eğitim kurslarında kursiyerler en az 120 gün, işbaşı eğitim programlarında ise katılımcılar en az 60 gün istihdam edilecek

Yurthaber 08-04-2022 18:02

Sağlık Bakanlığı kura çekimi sonuçları canlı izle! Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura sonuçları tam isim listesi TIKLA! 7 Nisan 2022

Sağlık Bakanlığı kura canlı izle ekranı 6 Nisan'da Adana ile başlayan ve en son en son Kırşehir için yapılan kura çekilişinin ardından merak konusu oldu. Bakanlık, duyurulan şehirler için 7 Nisan 2022 Perşembe günü de kura çekilişi yapıyor. 7 Nisan Sağlık Bakanlığı kura çekimi canlı izle ekranı ve Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura sonuçları isim listesi haberimizde...

Haber 07-04-2022 15:31

7 Nisan Sağlık Bakanlığı kura çekilişi hangi illerde yapılacak? Sağlık Bakanlığı canlı kura çekilişi izle! 7 Nisan 2022 Perşembe

7 Nisan Sağlık Bakanlığı kura çekilişi hangi illerde yapılacak? sorusunun yanıtı başvuruda bulunan kişiler tarafından merak edildi. Adana ile başlayan kura çekilişi en son Kırşehir için yapılmıştı. Kura çekilişi 7 Nisan 2022 Perşembe günü Bakanlık tarafından belirtilen iller için başladı. 7 Nisan Sağlık Bakanlığı kura çekilişi hangi illerde yapılacak? sorusunun cevabına ve Sağlık Bakanlığı canlı kura çekilişi ekranına haberimizden ulaşabilirsiniz...

Haber 07-04-2022 15:26

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA ÇEKİMİ SONUÇLARI 2022! 7 Nisan 2022 Perşembe Sağlık Bakanlığı kura sonuçları isim listesi

Sağlık Bakanlığı kura çekimi sonuçları 7 Nisan Perşembe (bugün) gerçekleştirilen çekilişin başlamasının ardından vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Dün Adana ile başlayan kura çekilişi en son Kırşehir için yapılmıştı. 7 Nisan 2022 Perşembe günü Bakanlık tarafından belirtilen iller için kura çekilişi gerçekleştiriliyor. Sağlık Bakanlığı kura çekimi sonuçları ile ilgili bilgiler ve 7 Nisan 2022 Perşembe Sağlık Bakanlığı kura sonuçları isim listesi haberimizde...

Haber 07-04-2022 15:23

Sağlık Bakanlığı işçi alımı İŞKUR kura çekimi ne zaman yapılacak? İŞKUR Sağlık Bakanlığı kura çekimi saat kaçta yapılacak?

Sağlık Bakanlığı işçi alımı İŞKUR kura çekimi ne zaman yapılacak? sorusunun cevabı başvuruların tamamlanmasının ardından araştırılmaya devam ediliyor. Türkiye Cumhuriyeti Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'ndan (ÖSYM) yapılan açıklama sonrası gündem olan konu ile ilgili İŞKUR kura çekimi ile Sağlık Bakanlığı işçi alımı ne zaman yapılacak? İŞKUR Sağlık Bakanlığı kura çekimi saat kaçta yapılacak? sorularının cevabı merak konusu oldu. İşte ayrıntılar...

Haber 04-04-2022 12:19

Sağlık Bakanlığı personel alımı kura çekimi ne zaman? İŞKUR Sağlık Bakanlığı 10 bin personel alımı kura sonuçları ne zaman belli olacak?

2022 Sağlık Bakanlığı personel alımı kura çekimi ne zaman? İŞKUR Sağlık Bakanlığı kura sonuçları ne zaman belli olacak? İŞKUR tarafından belirlenen Sağlık Bakanlığı personel alımı işlemi kura çekilişiyle tamamlanacak. Kura Çekimi sadece tek bir yerde yapılacak. Gün boyunca yapılacak çekilişin ardından sonuçlar açıklanacak. Peki; Sağlık Bakanlığı personel alımı kura çekimi ne zaman?

Haber 04-04-2022 11:32

OGM DSİ personel alımı başvuru şartları nelerdir? OGM personel alımı 2022 ne zaman başlıyor? 2022 OGM DSİ personel alımı başvuru şartları nedir?

OGM ve DSİ personel alımı vatandaşlar tarafından merakla takip ediliyor. Orman Genel Müdürlüğünün (OGM) ve Devlet Su İşleri (DSİ) kadrolarında çalışmak isteyen vatandaşların yakından takip ettiği İŞKUR iş ilanları yayınlanmaya başladı. Konu ile ilgili resmi açıklama yayınlandı. Orman Genel Müdürlüğünün (OGM) ve Devlet Su İşleri (DSİ) personel alımı şartları yoğun bir şekilde araştırılan konular arasında yer alıyor. İşte OGM DSİ personel alım şartları!

Haber 04-04-2022 10:05

Sağlık Bakanlığı personel alımı kura çekimi tarihi belli oldu mu? İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi ne zaman, saat kaçta yapılacak?

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi tarihi belli oldu mu? sorusunun yanıtı başvuruların tamamlanmasının ardından merak konusu oldu. Türkiye Cumhuriyeti Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'ndan (ÖSYM) yapılan açıklama sonrası günün en çok araştırılan konuları arasında yer alan konuya ilişkin Sağlık Bakanlığı personel alımı kura çekimi tarihi belli oldu mu? İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi ne zaman, saat kaçta yapılacak? soruları araştırılmaya başlandı. İşte detaylar..

Haber 31-03-2022 10:38

Sağlık Bakanlığı personel alımı kura çekimi tarihi 2022: İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi ne zaman, saat kaçta?

İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi ne zaman, saat kaçta? sorusunun yanıtı bakanlığın personel alımı yerleştirme sonuçları ile ilgili dün, Türkiye Cumhuriyeti Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'ndan (ÖSYM) yapılan açıklama sonrası günün en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor. Peki İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi ne zaman, saat kaçta? Sağlık Bakanlığı personel alımı kura çekimi tarihi ile ilgili açıklama yapıldı mı? İşte konuya ilişkin detaylar.

Haber 30-03-2022 09:26

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi ne zaman, saat kaçta? İŞKUR 2022 Sağlık Bakanlığı personel alımı/işçi alımı kurası hangi gün?

Sağlık Bakanlığı personel alımı yerleştirme sonuçları ile ilgili Türkiye Cumhuriyeti Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'ndan (ÖSYM) yapılan duyurunun ardından gözler İŞKUR ile 20 bin personel işçi alımı kura çekimi için yapılacak açıklamaya çevrildi. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi ne zaman, saat kaçta? İŞKUR 2022 Sağlık Bakanlığı personel alımı/işçi alımı kurası hangi gün? sorularının cevabı merak konusu oldu. İşte ayrıntılar...

Haber 29-03-2022 14:37

İŞKUR'dan iş arayanlara müjde! İş bulana kadar sigorta ve aylık 4250 TL maaş... İşte başvuru şartları!

Özellikle pandemi sürecinde iş arayan pek çok vatandaş sigortalı olmanın hayalini kurarken; kısa çalışma ödeneği ile işsizlik maaşı ve ücretsiz izindeki çalışanlara önemli miktarda destek verilmektedir. İş bulana dek 9 ay süresince SGK sigortasına sahip olmanın yanında, aylık 4.250 TL maaş alabilmek de mümkün. Bu düzenlemenin yanında ücretsiz mesleki eğitim ve çeşitli meslek kursları da verilmekte. İşte başvuru şartları ve yöntemi....

Finans 23-03-2022 10:48

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl, nereden yapılır? Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu ile personel ve işçi alımı şartları nedir? İşte ÖSYM ve İŞKUR başvuru ekranı

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl, nereden yapılır? sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl, nereden yapılır? Başvuru şartları neler? İşte Sağlık Bakanlığı personel alımı ÖSYM ve İŞKUR başvuru ekranı ile 20 bin personel alımı başvuru şartlarına ilişkin detaylar...

Haber 17-03-2022 13:25

İŞKUR profil oluşturma nasıl yapılır 2022? İŞKUR nedir? İŞKUR'da iş nasıl aranır?

İş bulmakta zorlanan vatandaşlar, İŞKUR aracılığıyla bir iş koluna yerleşebiliyorlar. İŞKUR bu noktada herkese büyük kolaylık sağlıyor. Kişiler, İŞKUR profili oluşturdukları takdirde ilgi alanlarına göre iş arayabiliyorlar. İŞKUR profili iş arayanlar ve iş verenler olmak üzere iki bölümden oluşuyor. İŞKUR profili oluşturan kişiler, CV'lerini doldurduktan sonra iş arayışına girebiliyorlar. İşte İŞKUR profil oluşturmaya yönelik merak edilen bilgiler!

Haber 15-03-2022 15:53

TÜBİTAK personel alımı başvurusu ne zaman 2022? TÜBİTAK iş başvurusu şartları nelerdir?

TÜBİTAK personel alımı ne zaman? sorusunun yanıtını öğrenmek isteyen vatandaşlar konuya ilişkin yaptıkları araştırmalara hız verdi. Kamu personeli alımları için başvurular kurumun internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek. Peki TÜBİTAK personel alımı başvurusu ne zaman 2022? TÜBİTAK iş başvurusu şartları nelerdir? İşte Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'na ilişkin detaylar...

Haber 15-03-2022 13:22

Klinik destek elemanı nedir? Görevleri nelerdir? Klinik destek elemanı ne iş yapar?

Klinik destek elemanı nedir? sorusunun yanıtı Sağlık Bakanlığı'na 10 bin sağlık personeli ve 10 bin sürekli işçi alımı yapılacağının duyurulmasının ardından merak konusu oldu. Bu kapsamda Klinik destek elemanı nedir? Görevleri nelerdir? Klinik destek elemanı ne iş yapar? soru ve konu başlıkları vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. İşte konuya ilişkin detaylar...

Haber 15-03-2022 11:49

2022 İŞKUR personel, memur alımı başvurusu! İŞKUR işçi ve memur alımı başvuru şartları neler? İşte yeni İŞKUR iş ilanları!

İş arayanlar buraya… İŞKUR memur alımı ve personel alımı ilanları güncel olarak her gün kurum resmi internet sitesi üzerinden duyurulmaya devam ediyor. İlanlar arasında KPSS şartı gerektirenler olduğu gibi, KPSS şartsız ilanlar da yer alıyor. Öte yandan İŞKUR personel alımı ilanlarında, başvuru şartları ve aranan nitelikler gibi detaylar da yer alıyor. İşte, en az ilkokul mezunu, KPSS şartlı ve şartsız 5000 TL'den başlayan maaşla güncel 2022 İŞKUR personel, memur alımı ilanları ve detaylar...

Haber 15-03-2022 11:26

İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu nasıl yapılır 2022? Sağlık Bakanlığı işçi alımı İŞKUR başvuru ekranı!

İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? sorusunun yanıtı binlerce vatandaş tarafından merak konusu oldu. Yapılan açıklama doğrultusunda merak edilen konulardan biri de hangi branşa kaç işçi alınacağı oldu. Peki İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Sağlık Bakanlığı işçi alımı İŞKUR başvuru ekranı ve detaylar...

Haber 15-03-2022 10:34

Binlerce kişiyi ilgilendiriyor! Günlük 179 TL ödeniyor, başvuru için süre sınırı bulunuyor...

Mesleki alanda tecrübesi bulunmayan kişilerin istihdamı için işbaşı eğitim programlarına katılım sağlayanlara bu sene günlük 179 TL ödenecek. İşyerlerinin, katılımcıların en az yarısını istihdam etme zorunluluğu bulunuyor. İşbaşı eğitim programlarına katılım sağlayan kişilerin, program boyunca genel sağlık sigortası (GSS) ve iş kazası - meslek hastalıkları sigorta primleri de İşsizlik Fonu’ndan karşılanacak.

Finans 14-03-2022 23:36

Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman 2022? Başvurular başladı mı? İşte 10 Bin Sağlık Bakanlığı personel- işçi alımı başvuru kılavuzu, branş dağılımı ve kontenjanları 2022!

Sağlık Bakanlığı personel alımı binlerce kişinin gündeminde. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün sosyal medya hesabı üzerinden konuya ilişkin açıklamada bulundu. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman 2022? Başvurular başladı mı? sorularının yanıtı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. İşte 10 Bin Sağlık Bakanlığı personel- işçi alımı başvuru kılavuzu, branş dağılımı ve kontenjanları...

Haber 12-03-2022 11:52

Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü işçi alımı başvuru şartları nelerdir? İŞKUR Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü işçi alımı başvurusu nasıl yapılır 2022?

Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü işçi alımı başvuruları Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın ardından merak konusu oldu. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne 35 daimi işçi alınacağı belirtildi. Peki Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü işçi alımı başvuru şartları nelerdir? İŞKUR Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü işçi alımı başvurusu nasıl yapılır 2022? İşte Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü işçi alımı ile ilgili detaylar...

Haber 28-02-2022 12:13

ÇAYKUR 630 işçi alımı başvuruları ne zaman? Başvuru şartları nelerdir? İŞKUR ÇAYKUR işçi alımı başvurusu nasıl yapılır 2022?

ÇAYKUR 630 işçi alımı başvuruları Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun'da yaşayan vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada İŞKUR üzerinden yapılacak başvurulara ilişkin açıklamada bulunuldu. Peki ÇAYKUR 630 işçi alımı başvuruları ne zaman? Başvuru şartları nelerdir? İŞKUR ÇAYKUR işçi alımı başvurusu nasıl yapılır 2022? İşte Çaykur işçi alımı ile ilgili detaylar...

Haber 28-02-2022 11:24

Engelli genç İŞKUR'un desteğiyle reklamcı oldu

Engelli genç İŞKUR'un desteğiyle reklamcı oldu

Yurthaber 23-02-2022 14:11

İŞKUR personel alımı 2022 başvurusu nasıl yapılır? Ne zaman? İŞKUR KPSS şartsız personel alımı başvuru şartları nelerdir?

İŞKUR 2022 iş ilanları vatandaşlar tarafından ilgiyle takip ediliyor. İş değiştirmeyi düşünen ya da iş arayışında olan vatandaşlar konuya ilişkin araştırmalarına hız verdi. Alımlarda KPSS şartı aranmaması da bunda büyük bir etken. Peki İŞKUR personel alımı 2022 başvurusu nasıl yapılır? Ne zaman? İŞKUR KPSS şartsız personel alımı başvuru şartları nelerdir? Detaylar haberimizde...

Haber 10-02-2022 13:42

İŞKUR dikkat çeken rakamları açıkladı! 112 bin 992 kişi…

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), 2022'nin ilk ayında 112 bin 992 kişinin işe yerleşmesine aracılık etti. En fazla işe yerleştirme, satış danışmanı veya uzmanı, güvenlik görevlisi ve konfeksiyon işçisi mesleklerinde oldu. İşe yerleştirilenlerin yüzde 65,4'ü erkek, yüzde 34,6'sı kadınlardan oluştu.

Finans 09-02-2022 13:13

İŞKUR TYP başvuru ve kura sonuçları belli oldu mu? Ne zaman açıklanacak? 2022 İŞKUR TYP başvuru ve kura sonuçları nasıl öğrenilir?

İŞKUR 2022 TYP başvuru ve kura sonuçları okullar da dahil olmak üzere, birçok kurumda yer alan açık pozisyonlar için başvuru yapan kişiler tarafından merak ediliyor. 11 Ocak'ta sona eren başvuruların ardından gözler yapılacak açıklamaya çevrildi. Peki İŞKUR TYP başvuru ve kura sonuçları belli oldu mu? Ne zaman açıklanacak? 2022 İŞKUR TYP başvuru ve kura sonuçları nasıl öğrenilir? Ayrıntılar haberimizde...

Haber 08-02-2022 13:56

Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu: Binlerce kişiyi sevindiren haber! 27 ilde okullara işçi aranıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Türkiye’nin 27 ilinde toplam 3 bin 969 geçici işçi alımı için ilan açtı. Programa katılmaya hak kazananlara asgari ücret (4 bin 253 lira) düzeyinde ödeme yapılacağı belirtildi. Okullarda güvenlik, temizlik, bakım ve onarım gibi işleri yapmak için nereye ve ne zamana kadar başvurulabileceği araştırılıyor. İşte haberin detayları…

Finans 08-02-2022 07:12

İŞKUR TYP başvuru sonuçları açıklandı mı? İŞKUR TYP sonuçları nereden öğrenilir?

İŞKUR Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında gerçekleşecek olan personel alımı başvurularının sonuçları heyecanla bekleniyor. İŞKUR TYP başvuru sonuçları için gözler gelecek son dakika açıklamasına çevrildi. TYP'ye müracaat edenler 2022 TYP başvuru sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığını sorgulamaya başladı. İşte 2022 İŞKUR TYP'ye dair merak edilenler!

Haber 07-02-2022 17:30

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İŞKUR aracılığıyla kaç işçi alacak? KPSS şartı var mı? Kıyı Emniyeti personel alımı başvuru şartları nelerdir?

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İŞKUR aracılığıyla işçi alınacağına yönelik haberler sonrası vatandaşlar konuya ilişkin araştırma yapmaya başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamanın detayları ve işçi alımı şartları merak konusu oldu. Peki Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İŞKUR aracılığıyla kaç işçi mi? KPSS şartı var mı? Kıyı Emniyeti personel alımı başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar...

Haber 07-02-2022 13:14

Vaketa deri, zihinsel engellilerin elinde tabloya dönüşüyor

İŞKUR ile Engelsiz Yaşam ve Eğitim Derneği iş birliğinde düzenlenen tablo yapım kursunda zihinsel engelli bireyler, ileride yapmak istedikleri işle ilgili eğitim almanın yanı sıra ürettikleri eserleri satarak gelir sağlıyor - Engelsiz Yaşam ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ziyattin Kara: - "Geçen kursumuzda istihdamını sağladığımız 3 gencimiz var ama bu sayı yeterli değil. İşverenlerin bu anlamda daha duyarlı olması gerek"

Yurthaber 04-02-2022 11:16

İŞKUR, Van'da 3 bin 700 genci tekstil sektörüne soktu

İŞKUR İl Müdürü Hidayet Kişi: - "Kırsal bölgelerde yaşayan, iş imkanı bulamayan gençlere ulaşarak kurs programlarımıza dahil ediyoruz. İşe yerleşen gençler ev geçindiriyor" - Tekstil fabrikasında işe yerleştirilen 22 yaşındaki Rabia Aydın: - "İŞKUR üzerinden kursiyer olarak işe girdim. Yaklaşık 4 aylık maaşım İŞKUR tarafından ödendi. Kursiyerliğim bittikten sonra işimde kalıcı oldum"

Yurthaber 26-01-2022 11:10

İş arayanlar dikkat! 90 bin kişi alınacak

Bu yıl 1 milyon 250 bin kişiyi iş sahibi yapan Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) 90 bin 588 açık iş ilanı bulunuyor. Satış danışmanından turizm elemanına, konfeksiyon işçisinden imalat sektörüne kadar birçok alanda işçi alınacak.

Finans 14-12-2021 15:42