Yurtdışı Is Ilanları/Işkur Haberleri Ve Son Dakika Yurtdışı Is Ilanları/Işkur Haberleri

Yurtdışı Is Ilanları/Işkur Haberleri Ve Son Dakika Yurtdışı Is Ilanları/Işkur Haberleri

Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanlığı tarafından kurulan İŞKUR, Türkiye’de istihdam oluşturulmasına, yaygınlaştırılmasına ve geliştirilmesine yönelik olarak kurulmuştur. İşsizliğin önlenmesi ve işsizlik sigortası hizmetlerinin düzenlenmesi amacı ile kurulan özerk bir kurumdur. Tüzel kişiliğe sahiptir.
Kanunen çalışma yaşını doldurmuş olup iş arayan herkes İşkur’a başvuru yaparak faaliyetlerinden yararlanabilir. İş başvurusu yapmak için kuruma kayıt yaptırarak CV bırakmak gereklidir. İş arayanlar bizzat kuruma gidebilir veya internet sayfasından kayıt yaptırabilir. İş arayan bireyler, İşkur’da yer alan iş ve meslek danışmanlarından yardım alabilir.
Terör mağduru, engelli ve eski hükümlü gruplara dahil olan dezavantajlı bireylerin istihdamları ve bu alandaki teşvikler İşkur tarafından yürütülür. İşgücü Yetiştirme Kursları, İşsizlik Ödeneği, İş Kaybı Tazminatı, işbaşı Eğitim Programları gibi hizmetleri bulunur.

İŞKUR Haberleri

İŞKUR kritik rakamları duyurdu: 6 ayda 740 bine yakın kişi…

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), bu yılın ilk altı ayında 739 bin 497 kişinin istihdamına aracılık etti. İşe yerleştirmelerde 125 bin 877 kişiyle ilk sırada yer alan İstanbul'u, Ankara, İzmir, Kocaeli ve Bursa izledi. Bu dönemde en fazla istihdamına aracılık edilen meslekler, "turizm ve otelcilik elemanı" ile "konfeksiyon işçisi" oldu

Finans 06-07-22 11:56

Eğitimde ya da iş gücünde yer almayan gençler için destek programı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Lutfihak Alpkan: - "(NEET PRO) Proje kapsamında 19,5 milyon avro gibi desteğimiz var, bunun 17 milyon avrosu hibe. Hibedeki alt bileşenler ve projeler 12 ay sürecek" - Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Oğuz Kağan Güldoğan: - "Projemizle ne eğitimde ne istihdamda olan gençlerimizin, Bireysel Eylem Planları ve İş Arama Ödeneği destekleri ile istihdam edilebilirliklerini, iş gücüne katılımlarını artırmayı hedefliyoruz"

Yurthaber 09-06-22 13:23

İŞKUR duyurdu: İzin süreleri için flaş karar! 5 günden fazla hastalanma yasağı

İŞKUR çok konuşulacak bir karara imza attı. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre toplum yararına program kapsamında çalışan kişilerin izinleri 14 günden 5 güne düşürüldü. Bu sürenin aşılması halinde ise programdan çıkarılacaklar. Öte yandan mazeretsiz olarak programdan ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler ile yararlandığı TYP bittikten sonra, İŞKUR’un teklif ettiği üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler iki yıl geçmedikçe yeni bir TYP’den yararlanamayacak.

Finans 30-05-22 13:44

İŞKUR harekete geçti! 'İş gücü piyasasının röntgenini'çekecek

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), iş gücü piyasasının durumunu tespit etmek, işverenlerin beklentilerini belirlemek ve gelecek projeksiyonunu oluşturmak için İş Gücü Piyasası Araştırması için çalışmalara başladı.

Finans 16-05-22 12:28

İŞKUR’dan TYP ile 9 alanda işçi alımı! Şartlar duyuruldu! 50’den fazla şehirde ilana çıkıldı!

İŞKUR her yıl milyonlarca kişiyi iş ve meslek sahibi yapıyor. Meslek kurslarına giden kişiler meslek edinerek iş hayatına atılabiliyor. Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında da iş sahibi olmakta zorlanan kişilere iş desteği sağlanıyor. İŞKUR tarafından yapılan duyuruya göre 9 alanda işçi alımı yapılıyor. 50’dan fazla şehir için ilana çıkılırken alım yapılacak kişiler kura çekilişiyle belirleniyor.

Haber 23-04-22 16:01

İşsiz kalanlara 42.720 TL para desteği! 10 ay maaş yatıyor! İŞKUR'a başvurmak için tarihi kaçırmayın!

İşsiz kalanlara para desteği! İŞKUR üzerinden yapacağınız başvuruyla iş sahibi olmasanız bile 10 ay boyunca maaş alabilirsiniz. İşsizlik sigortası olarak maaşlardan kesilen oluşturulan fonla, işsiz olduğunuz dönemde para kazanabilirsiniz. Çalışılan gün ve maaş miktarına göre toplam 10 ayda 42.720 TL para kazanmanız mümkün. Başvuruları internet üzerinden kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Finans 21-04-22 09:10

İŞKUR 100 bin eleman arıyor! İşte en çok aranılan meslekler

İŞKUR, Türkiye geneli için 100 bin iş ilanı açtı. Özel sektörün yoğun eleman arayışı sürerken en çok aranan meslekler de belli oldu. Kurumun 20 bine yakın beden işçisi elemanı arayışı bulunuyor. İŞKUR iş ilanlarına nasıl ulaşılır? Başvuru nasıl yapılır? En çok aranılan meslekler hangileri? İşte haberin detayları…

Finans 18-04-22 08:25

103 bin kişiye minimum 4.253 TL maaşla iş veriliyor! 18-51 yaş arası kişiler dikkat! İŞKUR'dan başvuru yetiyor...

Her yıl milyonlarca kişiye iş imkanı sağlayan İŞKUR üzerinden 19-51 yaş arası 103 bin kişiye iş imkanı. Minimum 4.253 TL maaşla iş sahibi olabilirsiniz. İŞKUR'un açık iş ilanı pozisyonlarına başvuru yaptığınız takdirde, garson, müşteri temsilcisi, paketleme işçisi, kasiyer ve diğer meslek alanlarında kolaylıkla iş bulabilirsiniz. Bazı şirketlerde maaş skalasının 6.000 TL'nin üzerine çıktığı öğrenildi. İşte; İŞKUR üzerinden yayınlanan iş ilanları...

Finans 17-04-22 14:51

Aktif istihdam politikaları nedir? Aktif iş gücü piyasa politikaları nelerdir?

Aktif istihdam politikaları, birçok toplumun önemli konularından biri olan istihdam sorununu ortadan kaldırmak için çözüm yolları üretir. Aktif istihdam politikaları sayesinde işsiz kitle azalır, yoksulluğun ve toplumda yer bulamama sorununun önüne geçilir. Bu noktada, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) önemli bir rol üstlenir. Verilen kurslar sayesinde aktif iş gücü yetiştirilerek, kişilerin mesleki yaşamlarında başarı elde etmeleri sağlanır.

Finans 11-04-22 14:51

OGM işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? OGM işçi alımı başvurusu başladı mı? İŞKUR OGM işçi alımı 2022 ne zaman yapılacak?

İŞKUR Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 5 bin geçici işçi alımı yapılacağı Resmi Gazete'de yayımlandı. OGM geçici işci başvurusu yapmak isteyenler, detaylı bilgilere ulaşmak için araştırmalara başladı. OGM personel alımı iş ilanları İŞKUR üzerinden belirlenen şartlar doğrultusunda yapılacak. İşte İŞKUR OGM personel alımına dair merak edilenler!

Haber 11-04-22 09:21

15-60 yaş arası herkese günlük İŞKUR'dan günlük 180 TL'ye kadar harçlık! Başvuran ve katılım gösteren herkese sağlanıyor!

İŞKUR'dan günlük 180 TL'ye kadar harçlık! 15-60 yaş arası herkese veriliyor. Başvuran ve katılım gösterenlere nakit para ödemesi yapılıyor. Her ilde faaliyet gösteren ve milyonlarca kişiyi iş sahibi yapan İŞKUR'un iş başı eğitim programına katılım gösterenlere günlük harçlık veriliyor. Hem eğitim alan kişiler hem de para kazanma fırsatı yakalıyor.

Finans 09-04-22 16:22

Sağlık Bakanlığı kura çekimi sonuçları canlı izle! Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura sonuçları tam isim listesi TIKLA! 7 Nisan 2022

Sağlık Bakanlığı kura canlı izle ekranı 6 Nisan'da Adana ile başlayan ve en son en son Kırşehir için yapılan kura çekilişinin ardından merak konusu oldu. Bakanlık, duyurulan şehirler için 7 Nisan 2022 Perşembe günü de kura çekilişi yapıyor. 7 Nisan Sağlık Bakanlığı kura çekimi canlı izle ekranı ve Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura sonuçları isim listesi haberimizde...

Haber 07-04-22 15:31

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA ÇEKİMİ SONUÇLARI 2022! 7 Nisan 2022 Perşembe Sağlık Bakanlığı kura sonuçları isim listesi

Sağlık Bakanlığı kura çekimi sonuçları 7 Nisan Perşembe (bugün) gerçekleştirilen çekilişin başlamasının ardından vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Dün Adana ile başlayan kura çekilişi en son Kırşehir için yapılmıştı. 7 Nisan 2022 Perşembe günü Bakanlık tarafından belirtilen iller için kura çekilişi gerçekleştiriliyor. Sağlık Bakanlığı kura çekimi sonuçları ile ilgili bilgiler ve 7 Nisan 2022 Perşembe Sağlık Bakanlığı kura sonuçları isim listesi haberimizde...

Haber 07-04-22 15:23

Sağlık Bakanlığı personel alımı kura çekimi ne zaman? İŞKUR Sağlık Bakanlığı 10 bin personel alımı kura sonuçları ne zaman belli olacak?

2022 Sağlık Bakanlığı personel alımı kura çekimi ne zaman? İŞKUR Sağlık Bakanlığı kura sonuçları ne zaman belli olacak? İŞKUR tarafından belirlenen Sağlık Bakanlığı personel alımı işlemi kura çekilişiyle tamamlanacak. Kura Çekimi sadece tek bir yerde yapılacak. Gün boyunca yapılacak çekilişin ardından sonuçlar açıklanacak. Peki; Sağlık Bakanlığı personel alımı kura çekimi ne zaman?

Haber 04-04-22 11:32

OGM DSİ personel alımı başvuru şartları nelerdir? OGM personel alımı 2022 ne zaman başlıyor? 2022 OGM DSİ personel alımı başvuru şartları nedir?

OGM ve DSİ personel alımı vatandaşlar tarafından merakla takip ediliyor. Orman Genel Müdürlüğünün (OGM) ve Devlet Su İşleri (DSİ) kadrolarında çalışmak isteyen vatandaşların yakından takip ettiği İŞKUR iş ilanları yayınlanmaya başladı. Konu ile ilgili resmi açıklama yayınlandı. Orman Genel Müdürlüğünün (OGM) ve Devlet Su İşleri (DSİ) personel alımı şartları yoğun bir şekilde araştırılan konular arasında yer alıyor. İşte OGM DSİ personel alım şartları!

Haber 04-04-22 10:05

Sağlık Bakanlığı personel alımı kura çekimi tarihi 2022: İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi ne zaman, saat kaçta?

İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi ne zaman, saat kaçta? sorusunun yanıtı bakanlığın personel alımı yerleştirme sonuçları ile ilgili dün, Türkiye Cumhuriyeti Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'ndan (ÖSYM) yapılan açıklama sonrası günün en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor. Peki İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi ne zaman, saat kaçta? Sağlık Bakanlığı personel alımı kura çekimi tarihi ile ilgili açıklama yapıldı mı? İşte konuya ilişkin detaylar.

Haber 30-03-22 09:26

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi ne zaman, saat kaçta? İŞKUR 2022 Sağlık Bakanlığı personel alımı/işçi alımı kurası hangi gün?

Sağlık Bakanlığı personel alımı yerleştirme sonuçları ile ilgili Türkiye Cumhuriyeti Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'ndan (ÖSYM) yapılan duyurunun ardından gözler İŞKUR ile 20 bin personel işçi alımı kura çekimi için yapılacak açıklamaya çevrildi. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi ne zaman, saat kaçta? İŞKUR 2022 Sağlık Bakanlığı personel alımı/işçi alımı kurası hangi gün? sorularının cevabı merak konusu oldu. İşte ayrıntılar...

Haber 29-03-22 14:37

Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman 2022? Başvurular başladı mı? İşte 10 Bin Sağlık Bakanlığı personel- işçi alımı başvuru kılavuzu, branş dağılımı ve kontenjanları 2022!

Sağlık Bakanlığı personel alımı binlerce kişinin gündeminde. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün sosyal medya hesabı üzerinden konuya ilişkin açıklamada bulundu. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman 2022? Başvurular başladı mı? sorularının yanıtı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. İşte 10 Bin Sağlık Bakanlığı personel- işçi alımı başvuru kılavuzu, branş dağılımı ve kontenjanları...

Haber 12-03-22 11:52

Engelli genç İŞKUR'un desteğiyle reklamcı oldu

Engelli genç İŞKUR'un desteğiyle reklamcı oldu

Yurthaber 23-02-22 14:11

İŞKUR personel alımı 2022 başvurusu nasıl yapılır? Ne zaman? İŞKUR KPSS şartsız personel alımı başvuru şartları nelerdir?

İŞKUR 2022 iş ilanları vatandaşlar tarafından ilgiyle takip ediliyor. İş değiştirmeyi düşünen ya da iş arayışında olan vatandaşlar konuya ilişkin araştırmalarına hız verdi. Alımlarda KPSS şartı aranmaması da bunda büyük bir etken. Peki İŞKUR personel alımı 2022 başvurusu nasıl yapılır? Ne zaman? İŞKUR KPSS şartsız personel alımı başvuru şartları nelerdir? Detaylar haberimizde...

Haber 10-02-22 13:42

İŞKUR dikkat çeken rakamları açıkladı! 112 bin 992 kişi…

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), 2022'nin ilk ayında 112 bin 992 kişinin işe yerleşmesine aracılık etti. En fazla işe yerleştirme, satış danışmanı veya uzmanı, güvenlik görevlisi ve konfeksiyon işçisi mesleklerinde oldu. İşe yerleştirilenlerin yüzde 65,4'ü erkek, yüzde 34,6'sı kadınlardan oluştu.

Finans 09-02-22 13:13

Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu: Binlerce kişiyi sevindiren haber! 27 ilde okullara işçi aranıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Türkiye’nin 27 ilinde toplam 3 bin 969 geçici işçi alımı için ilan açtı. Programa katılmaya hak kazananlara asgari ücret (4 bin 253 lira) düzeyinde ödeme yapılacağı belirtildi. Okullarda güvenlik, temizlik, bakım ve onarım gibi işleri yapmak için nereye ve ne zamana kadar başvurulabileceği araştırılıyor. İşte haberin detayları…

Finans 08-02-22 07:12

İŞKUR TYP başvuru sonuçları açıklandı mı? İŞKUR TYP sonuçları nereden öğrenilir?

İŞKUR Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında gerçekleşecek olan personel alımı başvurularının sonuçları heyecanla bekleniyor. İŞKUR TYP başvuru sonuçları için gözler gelecek son dakika açıklamasına çevrildi. TYP'ye müracaat edenler 2022 TYP başvuru sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığını sorgulamaya başladı. İşte 2022 İŞKUR TYP'ye dair merak edilenler!

Haber 07-02-22 17:30

İş arayanlar dikkat! 90 bin kişi alınacak

Bu yıl 1 milyon 250 bin kişiyi iş sahibi yapan Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) 90 bin 588 açık iş ilanı bulunuyor. Satış danışmanından turizm elemanına, konfeksiyon işçisinden imalat sektörüne kadar birçok alanda işçi alınacak.

Finans 14-12-21 15:42

İŞKUR, Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri'nde İş Arama Becerileri Eğitimi düzenledi

Eğitim kapsamında gençlere kariyer planlama, hedef belirleme, özgeçmiş hazırlama ve mülakat teknikleri gibi konularda dikkat edilmesi gerekenler anlatıldı

Yurthaber 12-12-21 16:10

İş kurana 65 bin TL destek! Başvuru için son günler

Engelli ve eski hükümlü vatandaşların istihdamlarını artırmak amacıyla İŞKUR tarafından çeşitli destekler sağlanıyor. 65 bin TL’lik hibe desteği veren İŞKUR’a başvuru için sayılı günler kaldı.

Finans 30-11-21 12:04

İş kurmak isteyene 65 bin TL! Müjdeyi İŞKUR verdi

İŞKUR vatandaşlara çeşitli desteklerde bulunmaktadır. Bunlar iş bulma imkanından, iş kurmak isteyenlere verilen hibeye değişmektedir. Bu yıl için engelli bireylere 65 bin TL, eski hükümlülere 53 bin 662 TL destek verilecek.

Finans 17-11-21 09:27

Erzurum Valiliğinden temizlik sorunu yaşandığı iddia edilen okulla ilgili açıklama:

"Okula görevlendirilen İŞKUR personelleri, işe başlayıp kısa süre çalıştıktan sonra ayrılmışlardır. Okula 10 Kasım itibarıyla bir personel görevlendirilerek meydana gelen aksaklıklar giderilmiştir"

Yurthaber 11-11-21 15:15

29 bin 896 işçi alınacak! En az ilkokul mezunu şartı aranıyor...

İŞKUR tarafından en az ilkokul mezunu 29. 896 beden işçisi alımı yapılacağı açıklandı. Türkiye'nin çeşitli illerinde özel sektör ve kamu kurumlarında istidam edilecek olan adaylar ile ilgili başvuru şartları merak ediliyor. İşte İŞKUR işçi alımı detayları...

Haber 03-11-21 11:19

8 aylık maaş tek seferde ödeniyor! 30 gün içerisinde...

Pandemi dönemiyle birlikte pek çok kişi işyerini kapatırken, pek çok kişi de işveren tarafından işten çıkarıldı. İşten çıkarılma davalarındaki sayı artarken, sizlere çok önemli bilgiler vereceğiz. İşe iade davası ile 8 aylık maaşınızı tek seferde alabilirsiniz.

Finans 01-11-21 18:02

Milyonlarca genç işsiz için büyük fırsat! Günlük 108 lira 68 kuruş kazanabilirsiniz

Türkiye İş Kurumu genç işsizlere hem meslek edindirmek hem de günlük harçlıklarını çıkarabilmek için önemli bir fırsat sağlıyor. Günlük olarak 108 lira 68 kuruş kazanan gençler daha sonra öğrendikleri mesleklerde de istihdam ediliyor.

Finans 27-09-21 12:06

GSB kura çekimi sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte GSB kura çekimi asil ve yedek talihliler!

Gençlik ve Spor Bakanlığı 4 bin 346 işçi alımına ilişkin başvurular tamamlandı. Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından adayların gözleri kura çekiminin gerçekleştirileceği tarihe ilişkin yapılacak açıklamaya bekleniyor. Kura çekiminden sonra binlerce aday belirtilen pozisyonlarda görev almak için sınava girmeye hak kazanacak. İşte kura ile ilgili merak edilenler...

Haber 15-09-21 10:53

GSB kura çekilişi canlı izleniyor! GSB kura çekiliş sonuçları ne zaman, saat kaçta yapılacak?

4 bin 346 kişinin istihdamı yapılacak Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) kura çekimi için büyük gün geldi çattı. İŞKUR ile bakanlığın iş birliği sonucu güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi kadrolarında istihdam edilecek. GSB kura çekilişi canlı olarak izlenebiliyor.

Finans 13-09-21 16:13

DSİ kura sonuçları isim listesi sorgulaması! 2021 Devlet Su İşleri kura sonuçları asil ve yedek listesi

İŞKUR üzerinden 2 bin 5 personel alınacağını duyuran DSİ işçi alımı için yapılan kura çekimi sonuçları paylaşıldı. 27 Ağustos’ta sona eren başvuruların ardından noter huzurunda yapılan DSİ kura çekimi sonuçlarının isim listesi paylaşıldı.

Finans 08-09-21 15:46

DSİ kura sonuçları açıklandı mı? DSİ kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

DSİ İŞKUR işçi alımı kura çekimleri geçtiğimiz gün noter huzurunda gerçekleşti. Söz konusu çekilişe, istidam edilmek için belirlenen kontenjanın 4 katı adayın katılım gösterdiği belirtildi. Kura çekiminin gerçekleşmesinin ardından adayların gözleri açıklanacak sonuçlara çevrildi. İşte merak edilenler...

Haber 07-09-21 18:35

Gençlik Spor Bakanlığı personel alımı ne zaman? GSB personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sürekli işçi istihdamına ilişkin açıklama yaptı. Söz konusu açıklamada söze, "Bir müjdemiz var." ifadeleriyle başlayan Bakan Kasapoğlu, 4 bin 346 kadrolu işçi alınacağını duyurdu. Bakan Kasapoğlu'nun bu işçilerden 1776'sının erkek, 2570'inin kadın olacağını ifade etmesinin ardından başvurulara ilişkin bilgiler merak konusu oldu. İşte detaylar...

Haber 24-08-21 23:08

Devlet Su İşleri (DSİ) işçi alımı başvurusu nasıl yapılacak? DSİ işçi alımı başvuru şartları neler?

Devlet Su İşleri, çeşitli pozisyonlarda 2500 kişinin istihdam edileceğini duyurdu. Başvuruların nereden ve hangi tarihler aralığında gerçekleştiği belli oldu. Söz konusu açık pozisyonlar için sınav başarı puanı talep edilecek. 60 puanın altında olan vatandaşların başvuruları dikkate alınmayacak. İşte merak edilenler...

Haber 24-08-21 00:58

Başak Traktör, Sakarya'da 100 kişiye istihdam sağlayacak

Başak Traktör, Sakarya'da 100 kişiye istihdam sağlayacak

Yurthaber 18-08-21 16:40

MSB işçi alımı sınavları ne zaman? PERTEM MSB işçi alımı mülakat tarihi belli oldu mu?

Millî Savunma Bakanlığına bağlı iş yerlerinde istihdam edilmek üzere 2 bin 533 işçi alımı için başvurular İŞKUR üzerinden alınmıştı. Ardından açık pozisyonlar için geçtiğimiz hafta kura çekimi gerçekleşmişti. Kurayı kazanan adayların gündeminde mülakat tarihleri yer alıyor. İşte merak edilenler...

Haber 14-08-21 00:42

İŞKUR, Kovid-19 salgını döneminde vatandaşlara 57 milyar lira destek sağladı

İŞKUR Genel Müdürü Bekir Aktürk: - "Özellikle salgın döneminde işletmeler kapanmak veya çalışma sürelerini azaltmak durumunda kaldı. Biz de devlet olarak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve İŞKUR olarak bu süreçte işverenimizin ve çalışanımızın yanında olduk" - "Kısa çalışma ödeneği sayesinde işletmelerimizin ayakta kalmasını, üretimin devam etmesini, imalatın sürdürülmesini, çalışanların işlerine devam etmelerini sağladık"

Yurthaber 13-08-21 11:43

MSB kura sonuçları: 2021 MSB PERTEM işçi alımı sonuç sorgulama sayfası

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) kura sonuçları, Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden erişime açıldı. PERTEM işçi alımı için başvuru yapan adaylar arasında kura çekimi gerçekleşirken, sonuçlar da kura sonuç ekranı üzerinden yayınlanıyor. Başvuran adaylar, sonuçları TC Kimlik numaraları ile sorgulayabiliyor. İşte MSB PERTEM kura sonuç sorgulama ekranı!

Haber 29-07-21 09:07

O mesleği yapanlara erken emeklilik

Erken emeklilik için borçlanma fırsatı sadece doğum ve askerlikle sınırlı değil. Avukatlar ve doktorlar da dahil pek çok kesim için imkan var. Peki, hangi sürelere borçlanma yapılabilir? Fiili hizmet süresi zammından kimler yararlanabilir? İşte erken emeklilik ile ilgili merak edilen tüm detaylar...

Finans 22-07-21 13:06

İşsize 2862 TL destek! Ödeneğe nasıl başvurulur?

Pandemi sürecinde ekonomik zorluklar için vatandaşlara ödenen birçok destek son bulurken, ilave istihdam desteği devam ediyor. İşin kaybeden çalışanlar için de işsizlik ödeneği bir seçenek oluyor. İş yerinden kendi isteği ve kusuru dışında ayrılan kişilere ödenen işsizlik maaşı, çalışanların geçmiş prim sayılarına göre 6 aydan başlayarak 10 aya kadar yükseliyor.

Finans 20-07-21 10:43

Hizmet-İş'in Antalya Büyükşehir Belediyesinde 723 gündür sürdürdüğü grev sona erdi

Hizmet-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Muhammed Talha Kandil: - "Hukuki mücadelemize devam edeceğiz. Mahkeme kararı kesin olmadığı için gerekçeli kararın yazılmasıyla birlikte istinaf mahkemesine itirazımızı yapacağız"

Yurthaber 16-07-21 20:03

Batman'da kadın istihdamı İŞKUR hizmetleriyle arttı

Batman'da kadın istihdamı İŞKUR hizmetleriyle arttı

Yurthaber 25-06-21 19:17

2021 Orman Genel Müdürlüğü (OGM) işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? İŞKUR OGM işçi alımı başvuru 2021 ekranı...

Vatandaşlar tarafından 2021 OGM işçi alımı başvuruları merak ediliyor. Orman Genel Müdürlüğü bünyesi için 2.083 OGM işçi alımı gerçekleştirileceği açıklanmıştı. OGM işçi alımı için süreç resmi şekilde başladı. 14 Haziran Pazartesi yani bugün itibariyle başlayacak olan OGM işçi alımı 2021 başvurularında, iş ilanında belirtilmiş olan kadro sayısının 4 katı kadar aday görüşmeye çağrılacak. Peki 2021 Orman Genel Müdürlüğü işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte İŞKUR OGM işçi alımı başvuru ekranı..

Haber 14-06-21 13:30

Devlet desteğiyle besicilik yapan eski hükümlü geleceğe umutla bakıyor

Elazığ'da işlediği suç nedeniyle 8 yıl cezaevinde yattıktan sonra tahliye olan 3 çocuk babası Mustafa Bilik, Adalet Bakanlığı'nın uygulamaya koyduğu proje kapsamındaki hibe destekle aldığı 27 küçükbaş hayvan ile besiciliğe başladı. - Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse: - "Adalet Bakanlığının sisteme getirdiği projelerden yararlanarak kendi işini kuran hükümlülerin, İŞKUR aracılığıyla verilen maddi destekle ailelerinin geçimlerini sağlayarak, topluma uyumları kolaylaştırılmakta, yeniden suç işlemelerinin önüne geçilmiş olmaktadır" - Bilik: - "Başvurumu yaptım, koyunlarımı aldım. Allah devletimize zeval vermesin. Çok mutluyum"

Yurthaber 09-06-21 11:04

Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama...

Milyonlarca vatandaşın faydalandığı kısa çalışma ödeneğinin son tarihine ilişkin araştırma yapılıyor. Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama...

Finans 28-05-21 12:02

Hangi illerde bekçi alımı yapılacak? Bu yıl kaç bekçi alınacak? İşte İŞKUR bekçi ilanı başvuru ekranı

2021 bekçi alımı başvuruları başladı. Bekçi olmak isteyen adaylar uygun şartları karşılaması halinde 16 ilde görev alacak. Peki, hangi illerde bekçi alımı yapılacak? Bu yıl kaç bekçi alınacak? İşte, ayrıntılar...

Haber 13-04-21 02:07