Istihdam Haberleri

Ege Serbest Bölgesi salgın sonrası yakaladığı büyüme ivmesini sürdürüyor

Bölgenin, bu yıl ocak-eylül döneminde çoğunluğu yabancı 16 yeni yatırımcının da katkısıyla ticaret hacmi arttı - ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Faruk Güler: - "Geçen yıl 21 bin 300 çalışanımız vardı. Bu yıl 2 bin 70 çalışanı daha üzerine ilave ettik"

Yurthaber 23-09-22 11:08

Bitlis'te kurulacak iplik fabrikasında 2 bin 500 kişi istihdam edilecek

Bitlis'te kurulacak iplik fabrikasında 2 bin 500 kişi istihdam edilecek

Haber 21-09-22 20:08

Turizmde kış sezonunda beklenen hareketlilik istihdama da katkı sunacak

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ferit Turgut: - "Son yılların en hareketli kış turizm sezonunun olmasını bekliyoruz. Sezon uzarsa istihdama katkı sağlar" - Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seydi Tahsin Güngör: - "Bölgenin ciddi anlamda tanıtımı yapılırsa kış sezonunda mevcudun yüzde 20 üzerinde artış bekliyoruz"

Yurthaber 08-09-22 11:09

SGK harekete geçti! Aylık 5 bin 150 lira! Başvurular e-Devlet’ten

SGK kadın istihdamı için harekete geçti. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından kadın istihdamını artırmak ve kadın çalışanların kayıt dışı istihdamını engellemek amacıyla başlatılan ve Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen "Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesiden, 4 bin kadın yararlandı. Projeden faydalanan kadınlara aylık 5 bin 150 liralık destek veriliyor. İşte proje ile ilgili tüm detaylar...

Finans 05-09-22 11:25

Gelin gittiği ilçede kadınlarla kooperatif kurup 17 kişiye istihdam sağladı

Kayseri'nin Felahiye ilçesinde kooperatif çatısı altında bir araya gelen girişimci kadınlar, el birliğiyle ürettikleri ekmek ve yemeklerle aile bütçelerine katkı sağlıyor - Kooperatif başkanı Seval Şeref: - "Şimdi bütün şehri bana verseler, istemiyorum şehirde yaşamayı. Kayseri'ye gidiyoruz, 1-2 saate işimizi bitirip geri köye geliyoruz"

Yurthaber 02-09-22 11:14

Komşularının tavsiyesiyle açtığı imalathane ve kafede kadınlara istihdam sağlıyor

Kocaeli'de girişimci Selma Yıldırım: - "Ev hanımları inanarak hayallerinin peşinden gitsinler. Ben de bu işin bu kadar büyüyeceğini düşünmemiştim ama başlayıp azmedince beklediğimden daha büyük işler oldu"

Yurthaber 01-09-22 11:08

Sivas'ın yatırım üssü Demirağ OSB'de fabrikalar yükseliyor

Vali Yılmaz Şimşek: - "Nihai hedefimiz yaklaşık 40 bin istihdam. Bu bölge tam anlamıyla faaliyete geçtiği zaman bu istihdam hedefini yakalamış olacağız"

Yurthaber 27-08-22 19:38

Sanayiye kalifiye iş gücü yetiştiren vakıf katmanlı üretim eğitimine odaklandı

Coşkunöz Eğitim Vakfının üç boyutlu yazıcı kullanabilen, katmanlı üretim mantığıyla düşünebilen nitelikli iş gücüne katkı sağlamak amacıyla hizmete sunduğu Katmanlı Üretim Eğitim ve Deneyim Merkezinden şu ana kadar 150 kişi faydalandı - Vakıf müdürü Bige Tınmazsoy Susuzlu: - "Katmanlı üretim, Türkiye'nin de dönüşüm yol haritasında olan bir konu. Böylelikle verdiğimiz eğitimlerle katmanlı üretimin Türkiye'de daha çok yayılması için bir fayda sağlamaya çalışıyoruz"

Yurthaber 27-08-22 11:21

Sakarya'da Kovid-19 salgınına rağmen 2,5 yılda 53 bin kişi istihdam edildi

Sakarya'da Kovid-19 salgınına rağmen 2,5 yılda 53 bin kişi istihdam edildi

Yurthaber 26-08-22 18:24

TEKNOFEST gençliği istihdama kazandırılıyor

Baykar Savunma mühendislerinden Burak Özbek: - "(TEKNOFEST) Burada derece yapmak aslında Baykar'a girmenin ilk adımı gibi düşünülebilir. Çok özgün yazılımlar geliştiren, tasarımlar yapan arkadaşlarımıza staj hakkı tanıyoruz" - Yarışmacı Doğukan Doğan: - "Sektörel eğitim programımı Baykar'da tamamladım. İş başvurusunda bulundum. Onlar da olumlu döndüler. Bu yarıştan sonra Baykar'da başlayacağım"

Yurthaber 23-08-22 13:24

THY, bünyesine yeni pilotlar katacak

THY, bünyesine yeni pilotlar katacak

Yurthaber 17-08-22 15:10

Elazığlı kadınlar ekmeklerini devletin tahsis ettiği arazide kazanıyor

Kovancılar Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünce uygulanan proje kapsamında dar gelirli ev kadınları, 14 dönüm arazide sebze ve meyve yetiştirerek hem kendi ihtiyaçlarını karşılıyor hem de bu ürünlerin satışından gelir elde ediyor - Merkez müdürü Ümit Özpolat: - "Amacımız Kovancılar ilçesinde sosyal yardım alan tüm ailelere ulaşıp, çalışmalarını ve üretmelerini sağlamak"

Yurthaber 17-08-22 12:26

THY'den yılın ilk yarısında 737 milyon dolarlık net kar

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat: - "Özellikle Avrupa havalimanlarında yaşanan aksaklıklara rağmen artan yolcu talebini başarıyla karşılamamız neticesinde salgın öncesi gelir seviyesini ve karlılığını önemli ölçüde aşarak Avrupalı emsallerimizin önüne geçtik" - "THY'ye ilk 6 ayda 963 yeni çalışma arkadaşımız katıldı. Yıl sonuna kadar bu sayıyı 2 bin 600'ün üzerine çıkarmayı hedefliyoruz"

Yurthaber 12-08-22 20:30

Elazığ'da kadınların bunaltıcı sıcakta çörek otu mesaisi

Alternatif tarım uygulamaları kapsamında 140 dönüm araziye çörek otu eken üretici Üzeyir Yıldız, yüksek verim elde ettiği ürünü istihdama katkı için işçilerle hasat ediyor - Tarım işçisi Semra Aydın: - "Hava sıcak ama çalışmak zorundayız, çalışmak güzel. Çiftçilik olmasa geçim kaynağımız olmaz"

Yurthaber 12-08-22 12:33

Akkuyu Nükleer AŞ'den nükleer güç santralindeki çalışanlarla ilgili açıklama

Akkuyu Nükleer AŞ'den nükleer güç santralindeki çalışanlarla ilgili açıklama

Yurthaber 02-08-22 15:00

İlçede kurdukları fabrika ile sanayinin yükünü taşıyan paletleri üretiyorlar

Samsun'un Havza ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırım yapan iki ortak, kurdukları fabrika ile 30 kişiyi istihdam ederken, ürettikleri yük taşımada kullanılan ahşap paletlerle Türkiye genelinde birçok sanayi kuruluşunun ihtiyacını karşılıyor - Fabrika ortaklarından Temel Erkan: - "Öncelikli hedefimiz Havza OSB'de üretim yapan fabrikalardı ama birçok ilden gelen talepler ile birçok yere palet göndermeye başladık"

Yurthaber 01-08-22 11:05

Şanlıurfa'da 4 bin 500 kişiyi istihdam edecek 6 fabrikanın yapımı tamamlandı

Şanlıurfa'da 4 bin 500 kişiyi istihdam edecek 6 fabrikanın yapımı tamamlandı

Yurthaber 29-07-22 12:39

Bakanlık düğmeye bastı! Yeni projeyle aylık 8 bin lira verilecek... İşte başvuru şartları

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı harekete geçerek yeni istihdam modelini devreye aldı. "Üretim Sürecine Katılım Programı" kapsamında eğitim durumuna göre her bir istihdam için aylık 7 bin 603 lira ile 8 bin 294 lira destek sağlanacak. Perki kimler başvurabilir? İşte haberin detayları...

Finans 29-07-22 09:16

Bakan Bilgin, Bursa Üretim Sürecine Katılımın Desteklenmesi Projesi Toplantısında konuştu:

"Türkiye'nin üretim gücü arttıkça sorun çözme kabiliyeti artmaktadır. Sorun çözme kabiliyeti, Türkiye'nin demokrasi içinde ekonomideki hedeflerine ulaşmasını mümkün kılacaktır. Burada kimsenin tereddüdü olmasın" - "Türkiye'nin emekçileri şunu biliyorlar, Türk devleti sosyal devlet politikalarını uygulamakta kararlıdır. Onları enflasyona, ekonomideki olumsuz şartlara karşı koruma sözünü her zaman yerine getirme kararlılığındadır. Bunundan kimsenin endişesi olmasın"

Yurthaber 28-07-22 12:48

SGK harekete geçti! Aylık 5 bin 150 TL hibe desteği... İşte başvuru şartları

SGK, kadın istihdamının desteklenmesi projelerine devam ediyor. Samsun SGK İl Müdürü Ünal Kaya, Samsun’da da uygulanan Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi (Women-Up) kapsamında, şartları taşıyan kadın işverenlere bu yıl için aylık 5 bin 150 TL hibe desteği sağlanacağını bildirdi. İşte Kayıtlı Kadın istihdamının Desteklenmesi Projesi'nin detayları...

Finans 25-07-22 14:05

Şanlıurfa'da belediye 1500 kişiyi istihdam edecek 2 fabrika yapıyor

Şanlıurfa'da belediye 1500 kişiyi istihdam edecek 2 fabrika yapıyor

Yurthaber 25-07-22 14:05

Bursalı firma yaklaşık yarım asırdır alüminyuma değer katıyor

Bursa'da 47 yıldır yaptığı yatırımlarla alüminyumu katma değerli ihracat ürünü haline getiren firma, çalışmalarını otomotiv ve raylı sistemler alanında yoğunlaştırdı - Holdingin İcra Kurulu Başkanı Ahmet Yalçın Yeşilova: - "TOGG'a iki farklı alüminyum parçada tedarikçi olmanın gururunu yaşıyoruz. Biri araçların üzerindeki kayak koyma yerleri olan port bagaj dediğimiz görsel parçalar. İkincisi de TOGG'un bataryasının ömrünü uzatmak için ısıyı transfer etmek üzere yerleştirilen alüminyum plakaları ve profilleri yani soğutucu elemanları üreteceğiz"

Yurthaber 25-07-22 13:17

İşportacı olarak başladığı iş hayatında 350 kişiye istihdam sağladı

Batman'dan geçim sıkıntısı nedeniyle 28 yıl önce İstanbul'a göç ederek burada önce işportacılık yapan ardından tekstil atölyesi işleten Veysel Tekin, geri döndüğü memleketinde 350 kişinin istihdam edildiği fabrika kurdu - Tekin: - "Şu anda yaklaşık 30 firma bizim sayemizde Batman'a gelip yatırım yaptı. Tekstil Batman'da geliştikçe geriye göç de artıyor. İnsanlar büyük şehirlerden Batman'a dönüyorlar. Şu anda yanımızda çalışanların büyük kısmı İstanbul'dan geri dönenlerdir"

Yurthaber 17-07-22 11:05

Diyarbakır Bismil lavanta kokuyor

İlçede 50 dönüme ekilen lavantanın ilk hasadı yapıldı - Dicle Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hayrullah Akyıldız: - "Asıl amacımız istihdam yaratmak ve onun yanında da Bismil ve Diyarbakır bölgesini yeni bir turizm cazibesi haline getirmek"

Yurthaber 12-07-22 13:31

Çeyrek asırlık Kasap Salihanın hayali kadın kasaplarla çalışmak

Saliha Arslan: - "Tek hayalim İstanbul'da sadece kadın kasapların çalıştığı bir mekanımın olması" - "Kadın kasaplar kadrosuyla kadınların gerçekten bir şeyler başarabildiğini insanlara göstermek istiyorum"

Yurthaber 08-07-22 11:07

Greenfield yatırımı nedir? Greenfield yatırımı ne demektir?

Dış pazarlara girmek isteyen firmalar, belirlediği ülkeye doğrudan yatırım yapma şansı bulmak için greenfield yatırımı kullanırlar. Greenfield yatırımlar bazı avantajlar sağlasa da dezavantajları da bulunur. Ev sahibi ülke için önemli bir istihdam olanağı sunan Greenfield yatırımlar oldukça maliyetlidir. Diğer yatırımlara göre daha fazla riskleri bulunan yatırımlardır. Bir şirketin başka bir ülkede sıfırdan yapılanması Greenfield yatırım sayesinde mümkün olur.

Finans 05-07-22 00:27

MHP Genel Başkan Yardımcısı Kalaycı, Konya'da Adım Adım 2023 programına katıldı:

"Türk ekonomisinde çarklar dönmekte, Türkiye üretmektedir. Sanayi üretimi ve makine-teçhizat yatırımları sürekli çift haneli büyümektedir. Türkiye istihdamda 30,4 milyon kişiyle tarihinin en yüksek seviyesine ulaşmıştır"

Yurthaber 24-06-22 21:59

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TİM 29. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde konuştu: (1)

"Bizim kimsenin şahsıyla, meşrebiyle, tarzıyla bir derdimiz yoktur. Bizim tek gayemiz ülkemizin üretimini, istihdamını, ihracatını arttırmaktır" - "Türkiye'nin 2022'nin ilk çeyrek büyümesinin yaklaşık yarısını ihracatımız sırtlamış vaziyette. Bu tablo ülkemizi yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazlayla büyütme hedefimiz doğrultusunda emin adımlarla yürüdüğümüzün ispatıdır" - "İhracatın Şampiyonları Ödülü'nü vereceğimiz otomotiv firmalarımızdan, yapımına burada başladıkları modellerin üretimini, yeni modelleri devreye aldıktan sonra da sürdürmelerini bekliyorum. Bunun için kendilerine her türlü desteği vereceğimizden şüpheleri olmasın"

Yurthaber 13-06-22 14:01

ABD'de işsizlik maaşı başvuruları açıklandı! Tarihinin en düşük seviyelerinde

ABD'de geçen hafta işsizlik maaşına başvuruların sayısı 200 bine geriledi. Başvurular böylece tarihi düşük seviyelerdeki seyrini sürdürdü Çalışma Bakanlığı'nın verilerine göre başvurular 28 Mayıs'ta sona eren haftada 11 bin azalarak 200 bin oldu. Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin medyan tahmini 210 bin artıştı.

Finans 02-06-22 15:51

Tunceli'de temeli atılan tekstil fabrikası 300 kişiye istihdam sağlayacak

Vali Mehmet Ali Özkan: - "İnşallah eylül sonunda fabrikamız tamamlanacak ve burada insanlarımız ekmek bulacak. Tunceli'miz daha farklı alanlarda ve sektörlerde yatırımlarla buluşacak"

Yurthaber 01-06-22 16:34

Bursa'da iş fırsatlarının desteklenmesi projesiyle 200 kişi istihdam edilecek

Bursa'da iş fırsatlarının desteklenmesi projesiyle 200 kişi istihdam edilecek

Yurthaber 30-05-22 14:40

ABD'de tarım dışı istihdam beklentiyi aştı

ABD Merkez Bankası (Fed) tarafından atılan sıkılaştırma adımlarının etkileri takip edilirken, bu etkilerin en önemli göstergelerinden biri olan tarım dışı istihdam beklentilerin üzerinde geldi. ABD’de tarım dışı istihdam Nisan’da 391 bin beklentisini aşarak 428 bin geldi.

Finans 06-05-22 15:41

Kırşehir'de istihdama katkı sağlayacak 21 fabrikanın inşaatı sürüyor

Kırşehir'de istihdama katkı sağlayacak 21 fabrikanın inşaatı sürüyor

Yurthaber 26-04-22 12:18

Brüt kar ve brüt kar marjı nedir? Brüt kar marjı nasıl hesaplanır?

Brüt kar, işletmeler için büyük öneme sahiptir. İşletmenin sattığı malın ya da hizmetin satılma sürecine kadar katlanılan tüm maliyetlerine eklenen kârı kapsar. Katlanılan maliyetler ise; işçilik, hammadde, kira, elektrik, su gibi giderlerdir. Şirketler için satış kârı da önem arz eder. Satış kar hesaplamasında nelerin kâra dahil olup olmadığını bilmek gerekir.

Finans 20-04-22 11:37

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! İstihdam paketinin detayları belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı istihdam projesiyle ilgili detaylar belli oldu. İstihdam desteği verilecek işbaşı eğitim programları kapsamında, işverenlerin en az 5 sigortalı çalışana sahip olması, programa katılanların en az yüzde 70'ini 60 günden az olmamak üzere program süresinin en az 3 katı kadar süreyle istihdam etme taahhüdünde bulunması gerekecek. İşte istihdam desteğiyle ilgili haberin detayları...

Finans 13-04-22 14:52

Bakanlık duyurdu! Devlet korumasında yetişen 1.121 Genç Kamuda istihdam edilecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, devlet korumasında yetişen 1.121 gencin kamu kurum ve kuruluşlarında eğitim durumlarına uygun kadrolarda istihdam edileceğini duyurdu. Başvurular 27 Nisan’a kadar e-devlet üzerinden yapabilecek. Tercih kılavuzuna Bakanlığın internet sitesinden veya turkiye.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecek. Atama tarihi daha sonra duyurulacak.

Finans 13-04-22 13:10

İŞKUR üç ayda 325 bin kişiyi işle buluşturdu

Sektörler itibarıyla en fazla işe yerleştirme 217 bin 996 kişiyle sanayi sektörünün imalat alanında gerçekleşirken, mesleklere göre en fazla işe yerleştirme ise sırasıyla güvenlik görevlisi, satış danışmanı/uzmanı ve konfeksiyon işçisinde oldu - İşe yerleştirmelerde 46 bin 322 kişiyle İstanbul ilk sırada yer alırken, İstanbul'u 31 bin 31 kişiyle Ankara, 19 bin 34 kişiyle Kocaeli, 15 bin 646 kişiyle İzmir ve 15 bin 582 kişiyle Konya izledi

Yurthaber 13-04-22 11:01

İTO Başkanı Avdagiç, istihdama destek müjdesini değerlendirdi:

"İşbaşı Eğitim Programı'nda ek istihdam taahhüt eden firmalarımızın, işe alacakları her çalışanın tüm ücret ve primlerini 3 veya 6 ay Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının karşılaması, binlerce kişiye mesleki deneyim ve iş tecrübesi, işverene de cazip bir istihdam imkanı sunacak"

Yurthaber 12-04-22 22:35

Kahramanmaraş'ta tedavileri tamamlanan madde bağımlıları istihdam ediliyor

İl Sağlık Müdürü Ali Nuri Öksüz: - "Valimizin önderliğinde bazı kurumları da bu işin içine dahil ettik. Şu anda 3 kişinin işlemleri sürüyor, 3 kişi ise işe yerleştirildi"

Yurthaber 12-04-22 11:11

Eksik istihdam nedir? Eksik istihdam nasıl hesaplanır, türleri nelerdir?

Bir ekonomide üretim faktörlerinin tamamının üretime katılamadığı durum eksik istihdam olarak tanımlanır. Aslında eksik istihdam kavramı, çalışanın eğitim, deneyim, yetenek ve işe müsaitlik anlamında verimliliğinin ölçüsüdür. Eksik istihdam, Uluslararası Çalışma Örgütü tarafından iki kategori altında incelenir. Eksik istihdam nedir ve türleri nelerdir?

Finans 11-04-22 15:39

Aşırı istihdam nedir, nasıl ortaya çıkar? Aşırı istihdam sorunu nasıl çözülür?

Bir ekonomideki iş gücünün tümü, yani çalışabilecek durumdaki insanların tamamı çalışmasına rağmen hala iş gücüne ihtiyaç duyulmasına aşırı istihdam denir. Aşırı istihdam durumu, arz-talep dengesizliğinde ortaya çıkar. Aşırı istihdam nedir?

Finans 11-04-22 15:39

İstihdam oranı nedir? İstihdam oranı hesaplama nasıl yapılır?

İstihdam oranı, bir toplumda çalışmaya uygun nüfusun ne kadarının çalıştığını gösteren veridir. İstihdam oranı, ülkenin refah düzeyini ortaya çıkarır. İstihdam oranı hesaplamak için aktif çalışan iş gücü ile aktif nüfusun bilinmesi gerekir. Toplam iş gücü hesaplama konusunda ise emekliler ile fiziksel olarak çalışamayacak durumda olanların göz önünde bulundurulur.

Finans 11-04-22 15:22

Aktif istihdam politikaları nedir? Aktif iş gücü piyasa politikaları nelerdir?

Aktif istihdam politikaları, birçok toplumun önemli konularından biri olan istihdam sorununu ortadan kaldırmak için çözüm yolları üretir. Aktif istihdam politikaları sayesinde işsiz kitle azalır, yoksulluğun ve toplumda yer bulamama sorununun önüne geçilir. Bu noktada, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) önemli bir rol üstlenir. Verilen kurslar sayesinde aktif iş gücü yetiştirilerek, kişilerin mesleki yaşamlarında başarı elde etmeleri sağlanır.

Finans 11-04-22 14:51

Tam istihdam dengesi nedir? Tam istihdam dengesi nasıl sağlanır?

Tam istihdam dengesi, her ülkenin ulaşmak istediği temel hedeflerden biridir. Bir ekonomide üretim faktörlerinin (emek, sermaye, doğal kaynak, girişimci) tamamının üretim sürecine katılması tam istihdam olarak ifade edilir. İktisatçılar, tam istihdam dengesinin sağlanabilmesi için farklı yaklaşımlar ortaya koymuştur.

Finans 01-04-22 00:35

SGK duyurdu! 3 bin 984 lira verilecek... Başvurular e-devletten yapılacak!

Son dakika: SGK kadın istihdamı için harekete geçti. Sosyal Güvenlik Kurumunca (SGK) yürütülen "Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi" (Women-Up) kapsamında, kadın işverene hibe desteği verilecek. Projenin uygulandığı illerdeki gerekli şartları taşıyan 4 bin kadın işveren mali destekten faydalanacak olup toplam da ise projenin mali destek hibe tutarı yaklaşık 29,5 milyon euro olacak. Proje kapsamında kadın işverenlere 3 bin 984 lira hibe verilecek. İşte proje ile ilgili tüm detaylar..

Finans 21-03-22 13:19

Sanayide Kadın Eli Projesi İzmir’de tanıtıldı

"Sanayide Kadın Eli Projesi" İzmir’de tanıtıldı

Yurthaber 14-03-22 15:23

Çırak olarak girdiği tekstil sektöründe 15 ülkeye ihracat yapıyor

Tekstil atölyesi sahibi İsmail Aydın: - "Gençlerimize istihdam sağlıyor, bu sayede göçün önüne geçiyoruz. İlerleyen süreçte 60 ülkeye ürün göndermeyi, devlet katkısıyla 1000 kişiye istihdam sağlamayı hedefliyoruz"

Yurthaber 08-03-22 11:12

Sivas'ta işbaşı eğitim programlarıyla 243 kişiye istihdam sağlandı

Sivas'ta işbaşı eğitim programlarıyla 243 kişiye istihdam sağlandı

Yurthaber 07-03-22 19:55

Dantel işler gibi kaynak yapan kadınlar bisiklet üretiminin de vazgeçilmezi

Manisa'da günde ortalama 1500 bisikletin üretildiği fabrikada titizlik gerektiren kaynak işçilikleri, kadın çalışanlar tarafından yapılıyor - Fabrikanın montaj ve tekerlek bölümü müdürü Yeliz Tüloğlu: - "Kadınların el becerileri erkeklere göre daha fazla. Kaynakta da ince ayrıntıları çok iyi yakalıyorlar"

Yurthaber 06-03-22 11:05