Iyi Parti Haberleri Ve Son Dakika Iyi Parti Haberleri

Iyi Parti Haberleri Ve Son Dakika Iyi Parti Haberleri

İYİ Parti, 25 Ekim 2017 tarihinde kurulan Türkiye siyasi partisidir. Merak Akşener önderliğinde kurulan partinin kısalması ‘İYİ Parti’ şeklindedir.

Partinin simgesi ise güneş ve parti isminin Kayı boyu bayrağından esinlenen yazım tarzıdır. İYİ Parti, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 36 milletvekili ile temsil edilmektedir. Partinin Genel Başkanlık görevini ise Meral Akşener yürütmektedir.

İYİ Parti, uzun tartışmaların sonucunda Merak Akşener, Koray Aydın; Milliyetçi Hareket Partisi’nden ihraç edilen milletvekilleri Yusuf Hallaçoğlu, Nuri Okutan, Ümit Özdağ, İsmail Ok; Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa eden İzmir Milletvekili Aytun Çıray öncülüğünde 200 kişilik kurucu üye sayısı ile kuruldu.

Meral Akşener, yapılan ilk kongrede Genel Başkanlığa seçildi. 20 Eylül 2020 yılında yapılan İkinci Olağan Kurultay’da da Akşener, tek aday olarak Genel Başkanlığa seçildi.

İyi̇ Parti Haberleri

İYİ Parti'ye Ankara Mamak'ta CHP şoku! İtiraz edildi, Hüseyin Bayındır'ın belediye başkan adaylığı düştü

Yerel seçimlere bir ay kala Ankara'da sürpriz bir gelişme yaşandı. İYİ Parti Mamak Belediye Başkan adayı Hüseyin Bayındır'ın adaylığı, CHP'nin itirazı sonrası İl Seçim Kurulu tarafından düşürüldü. Bayındır, kısa süre önce CHP'den İYİ Parti'ye geçmişti.

Haber 29-02-2024 11:24

İYİ Parti'nin Mamak Belediye Başkan adayı Hüseyin Bayındır'ın adaylığı düşürüldü

Ankara İl Seçim Kurulu, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde İYİ Parti'den Mamak Belediye Başkan adayı gösterilen Hüseyin Bayındır'ın adaylığının düşürülmesine karar verdi.

Yurthaber 29-02-2024 10:53

Meral Akşener'in seçmene tepkisi gündem oldu! Fatih Portakal: 'Psikolojisi bozuk', Cüneyt Özdemir: 'Meral Hanım haklı'

Yerel seçimlere tek başına girecek olan İYİ Parti'nin Genel Başkanı Meral Akşener, son dönemde muhalefet partilerine karşı sert söylemleriyle de dikkat çekiyor. Seçim çalışmalarını sürdüren Akşener, "Mansur Yavaş'ı, Ekrem İmamoğlu'nu neden desteklemiyorsunuz?" şeklinde soru soran bir vatandaşla tartışma yaşadı. Gündem olan görüntülerle ilgili gazeteci Fatih Portakal ve Cüneyt Özdemir'den peş peşe yorumlar geldi.

Haber 27-02-2024 20:53

Akşener'e kızan milletvekili Karakeçili İYİ Parti'den istifa etti! Milyonlarca seçmen davulla tokmak arasında sıkışıp kaldı

İYİ Parti seçimlere kısa süre kala bir istifa haberiyle daha sarsıldı. Şanlıurfa Milletvekili Cem Karakeçili, Meral Akşener'e dikkat çeken eleştiriler yönelttiği açıklamasında partiden ayrıldığını duyurdu.

Haber 26-02-2024 12:09

Akşener'den kararlı mesaj: 1 Nisan'dan sonra İYİ Parti iktidarının ayak sesleri konuşulacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin seçim beyannamesini ve belediye başkan adaylarını açıkladı. İttifak düzenine ve dayatma siyasetine karşı olduklarının altını çizen Akşener, Türkiye'de yaşanan dört temel soruna dikkat çekti. Akşener yoksulluk, sığınmacılar, deprem ve kentsel dönüşüm rantı olarak sıraladığı dört temel sorun hakkındaki çözüm önerilerini de ifade etti.

Haber 24-02-2024 15:36

Akşener'in sözleri gündem oldu! İsmail Saymaz canlı yayında kendini tutamadı: Delirdiniz mi?

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in İzmir'de yaptığı konuşma siyasi arenada geniş yankı uyandırdı. CHP'ye yaptığı 'Demleniyorlar' göndermesi bir anda gündem oldu. Bu sözleri eleştiren gazeteci İsmail Saymaz, canlı yayında yaptığı konuşma sırasında kendini tutamayarak "Delirdiniz mi?" dedi. İşte ayrıntılar...

Haber 23-02-2024 06:51

İYİ Parti Belediye Başkan adayına yapılan ilginç istek şaşkına çevirdi! Nereden bulayım ben?

İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Enver Yılmaz, seçim çalışmaları sırasında vatandaşın isteğiyle şaşkına döndü. Bir vatandaş, Yılmaz’dan kendisine uygun bir eş bulmasını istedi. Başkan adayı ise "Nereden bulayım ben?” diye cevap verdi.

Haber 22-02-2024 19:15

İYİ Parti'den CHP'ye 'yapay zeka' göndermesi! 'Keşke 14 Mayıs'tan önce de...'

İYİ Parti'den, CHP'nin bazı belediye başkan adaylarının belirlenmesinde yapay zekadan faydalanmasına ilişkin çok konuşulacak bir yorum geldi. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, "Böyle teknolojilerin siyasete uyarlanması faydalı bir şey. Ama keşke bu anlayışı, 14 Mayıs'tan önce, İYİ Parti bu kaygılarını ortaya koyduğunda, Sayın Meral Akşener; o masada bu iddiasını, bu teklifini getirdiğinde de yapmış olsalardı bugün belki çok farklı bir Türkiye'ye uyanmış olacaktık" dedi.

Haber 19-02-2024 16:59

İYİ Parti İBB Grup Başkanvekili istifa etti! Cesurlar hareketi sekteye uğramıştır

Aday belirleme sürecinde çeşitli illerde istifalar yaşayan İYİ Parti'de bir istifa haberi de İstanbul'dan geldi. İBB Grup Başkanvekili Suat Sarı partideki görevlerinden istifa etti. Bu istifayla birlikte İYİ Parti'nin İBB'deki meclis üye sayısı bire düştü.

Haber 19-02-2024 15:44

CHP rozetli İYİ Parti adayı: Sosyal medya bu afişi konuşuyor! Suat Nezir'in fotoğrafı gündem oldu

İYİ Parti'nin belediye başkan adayının seçim afişlerinde CHP rozetli fotoğrafıyla yer alması şaşırttı. Buca Belediye Başkan adayı Suat Nezir'in o afişleri kentin dört bir yanına asıldı.

Haber 19-02-2024 11:24

Kendisine gelen tweet'i canlı yayında okuyan Cemal Enginyurt tehdit etti: Seni de Akşener'i de sokağa çıkamaz ederim

İYİ Partili ismin tweet'ini canlı yayında okuyan Demokrat Partili Cemal Enginyurt küplere bindi, tehditvari sözlerle ateş püskürdü. Akşener'in "kumar masası" çıkışıyla 'altılı masa'yı kastettiğini savunan Enginyurt, aksini iddia eden İYİ Partili Bilal Uzun'a "Seni de ablanı da sokağa çıkmaz ederim" dedi. Sunucu Sinem Fıstıkoğlu o anlarda "Aman aman aman" diyerek araya girmeye çalıştı.

Haber 19-02-2024 08:39

20 milyon TL'ye suikast girişimi! İYİ Parti'yi sarsan detaylar... Şifre: 'Çocuklar denize girdi mi?'

İYİ Parti Manavgat eski İlçe Başkanı Hüseyin Ergen'e yönelik düzenlenen silahlı saldırının ardından suikast girişimi çıktı. Söz konusu saldırının emri ise yine bir başka İYİ Partili isim tarafından verilirken, detaylar gündem yarattı. Belediye başkan adaylığı sürecinde yaşananlar sonrası saldırı talimatı verildiği belirtilirken, "Çocuklar denize girdi mi?" mesajının bir şifre olduğu ortaya çıktı.

Haber 19-02-2024 07:08

Meral Akşener'den Ekrem İmamoğlu'na sert sözler! 'Eli genel merkezlerinde, gözü başka mevkilerde, boş zamanlarında da İstanbul'da olanlar...'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, isim vermeden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi. Akşener, "Eli genel merkezlerinde, gözü başka mevkilerde, boş zamanlarında da İstanbul’da olanlar bu şehri yönetemez. Mesela aklı şahsi siyasi hesaplarında, sureti İstanbullularda olanlar bu şehri yönetemez. Mesela sırtında ihmallerin, hataların, veballerin, yükünü taşıyanlar da, elinde parti içi çıkarların, koltuk kavgalarının, taht oyunlarının, bayrağını tutanlar da bu şehri yönetemez" dedi.

Haber 18-02-2024 17:25

İYİ Parti'de toplu istifa: Patnos'ta Törenle AK Parti'ye katıldılar

Ağrı Patnos'ta İYİ Parti İlçe Başkanı ve belediye başkan adayı Müslüm Coşkun ile yönetim kurulu üyeleri istifa etti. İstifa edenler, düzenlenen törenle AK Parti'ye katıldı.

Haber 17-02-2024 17:03

Akşener'in gösterdiği büyükşehir adayına tepki gösteren 117 kişi istifa etti! Atatürk'e düşmanlığı herkesçe bilinen...

Adaylarını bir bir belirmeye devam eden İYİ Parti'de Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığına Enver Yılmaz'ın aday gösterilmesi partililerce tepkiyle karşılandı. Yılmaz için, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e olan düşmanlığı herkesçe bilinen" ifadesini kullanan İYİ Parti Ordu İl Kurucu üyelerinden Vedat Karaman zehir zemberek ifadeler kullanıp 116 kişiyle beraber istifa etti.

Haber 15-02-2024 16:02

Akşener adayı tanıttı, İYİ Partililer 'istifa' diye bağırdı! Toplantıda arbede çıktı: Mansur başkan sloganları yükseldi, Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım görevden alındı

İYİ Parti'nin aday tanıtım toplantısında ortalık karıştı. Meral Akşener'in de katıldığı toplantıda partililerden 'istifa' sesleri yükseldi, arbede yaşandı. Partililerin Mansur Yavaş için attıkları slogan da dikkat çekti. Olay sonrası Ankara İl Başkanı görevden alındı.

Haber 14-02-2024 16:44

'Çok güçlü bir ihtimal! Yakın zamanda olabilir' diyerek açıkladı 'MHP, İYİ Parti, Zafer Partisi...' Çok konuşulacak çıkış! Yüzde 30'a dikkat çekti

Türkiye adım adım seçime yaklaşırken siyaset gündeminde partiler arası hareketlilik de sürüyor. Son olarak gazeteci Faruk Aksoy'dan seçim atmosferi sonrasına dair çok konuşulacak sözler geldi. "Çok güçlü bir ihtimaldir" diyen Aksoy, 'milliyetçi ittifak'a vurgu yaptı. MHP, İYİ Parti ve Zafer Partisi'ni işaret eden Aksoy, "Bunları topladığında yüzde 25-30'a vuruyor" dedi.

Haber 14-02-2024 12:14

Seçim sürecinin en şanslı ismi! Bir değil iki parti birden onu aday gösterdi: Nasıl olduğu merak konusu

31 Mart yerel seçimlerine giderken Türkiye'nin dört bir yanından ilginç haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak Denizli'de yaşanan olayın ise daha önce örneği yaşanmamış olması şaşkınlık yarattı. Güney ilçesine iki parti aynı ismi aday gösterdi. İsmi daha önce BBP adayı olarak açıklanan Alaaddin İshak Gümüş, dün de İYİ Parti adayı olarak Meral Akşener tarafından ilan edildi. Gümüş daha şimdiden 'paylaşılamayan aday' olarak kayıtlara geçti.

Haber 13-02-2024 11:15

Bu sonuçlar Bahçeli ve Özgür Özel'i kızdıracak! İYİ Parti ve DEM atak yaptı %10'u geçtiler

31 Mart yerel seçimleri öncesi sonucu en çok merak edilen şehir kuşkusuz İstanbul! Anket firmaları da tek tek anketlerini açıklamaya başladı. Metropoll firmasının yaptığı son ankette DEM Parti ve İYİ Parti'nin oy oranı şaşırttı! Bu ankete göre Akşener'in liderliğindeki İYİ Parti, Bahçeli liderliğindeki MHP'yi geride bırakıyor. Bu sonuç İstanbul ve Ankara için de oldukça kritik.

Finans 12-02-2024 13:06

Melih Gökçek paylaştı: Ankara'da skandal görüntüler! Tekme tokat dövüp Mansur Yavaş’tan özür dilettiler... İYİ Parti'den açıklama geldi

Ankara’da çekilen görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülerde İYİ Partili ilçe başkanı tekme tokat dövülerek Mansur Yavaş’tan ve ABB Meclis Üyesi Atilla Çelik’ten özür diletildi. Görüntüler ve Gökçek’in iddiaları kısa sürede gündem yarattı. Atila Çelik ise olayın 2020'de gerçekleştiğini açıklayıp "Konunun İYİ Parti'yle ilgisi yoktur" dedi Gökçek'in iddiasına yanıt verdi. İşte detaylar…

Haber 12-02-2024 08:55

İYİ Parti'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Hatay' tepkisi: 'Apaçık ahlak ve vicdan sorunu'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Hatay' çıkışı gündemdeki yerini koruyor. Bugün Hatay'dan açıklamalarda bulunan İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Erdoğan'a tepki gösterip Bu açıklama apaçık ahlak ve vicdan sorunudur" dedi.

Haber 05-02-2024 15:35

İYİ Parti Sözcüsü Zorlu’dan 'afiş' açıklaması: Bilgiyi doğru yerden almıyorlar

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, 'afiş' tartışmalarının üzerinden 24 saat geçmesine rağmen anlaşmış oldukları şirketten kendilerine bir geri dönüş olmadığını belirterek, "Zannediyorum bilgiyi doğru yerden almıyorlar. Onun için mesela Sayın Murat Ongun’dan bilgi almak isterlerse durumunun gerçekliğini, detaylarını çok daha net bir şekilde görmüş olacakları düşüncesindeyim" dedi.

Haber 01-02-2024 19:21

Ataşehir Belediyesinden ekranlarda gösterilen İYİ Parti afişi ile ilgili açıklama:

Ataşehir Belediyesi, ilçedeki LED ekranlarda İYİ Parti afişlerinin gösterilmesine ilişkin, bir şirket tarafından sözleşmeyle kiralanan LED ekranlarda yayımlanan reklam ve ilanlarda, belediyenin bir sorumluluğunun olmadığını belirtti.

Yurthaber 01-02-2024 15:48

İYİ Parti'de 'Sivas' sürprizi! Mehmet Ceylan adaylıktan çekildi: Sayın Meral Akşener’in de iznini alarak...

Seçimlere iki ay gibi bir süre kala İYİ Parti'de dikkat çeken bir gelişme yaşandı. İYİ Parti Sivas Belediye Başkan adayı Mehmet Ceylan, adaylıktan çekildiğini duyurdu. Ceylan yaptığı açıklamada söz konusu kararı İYİ Parti lideri Meral Akşener'in izni doğrultusunda aldığını belirtti.

Haber 01-02-2024 13:42

İYİ Parti İBB Başkan adayı Kavuncu, seçim çalışmalarını Ataşehir'de sürdürdü

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Buğra Kavuncu, seçim çalışmaları kapsamında Ataşehir'de esnafa ziyaretlerde bulundu.

Yurthaber 30-01-2024 07:37

Akşener için olay yaratacak 'Togo Kuleleri' iddiası! AK Partili iki isimle görüştü, 180 derece döndü diyerek açıkladı: Duyunca şoke oldum!

İYİ Parti'deki istifa dalgasında partiden ayrılan isimlerin başında gelen İBB Grup Başkanvekili İbrahim Özkan'dan Genel Başkan Meral Akşener'le ilgili çok konuşulacak yeni açıklamalar geldi. Akşener'in Togo Kuleleri'nde eski AK Partili iki isimle yaptığı görüşme sonrası tamamen farklı bir tutum sergilediğini iddia eden Özkan, "Benim kafam buradaki görüşmeye takılmış durumda. Fatih Altaylı'nın programında yaptığı açıklamalara tamamen şoke oldum." diye konuştu.

Haber 25-01-2024 10:08

CHP’nin beklentisini duyan İsmail Saymaz şaşkınlığını gizleyemedi: ‘Önceki güne kadar beklemişler…’

CHP ile İYİ Parti arasındaki ipler kopsa da gelen bazı kulis bilgileri dikkat çekmeye devam ediyor. İYİ Parti’nin yerel seçimlere tek başına girme kararının ardından CHP’nin bazı şehirlerde son ana kadar ‘jest’ beklediği öne sürüldü. Gazeteci İsmail Saymaz bu beklenti ile ilgili şaşkınlığını gizleyemeyerek "Fazla mı iyi niyetliler... Yoksa göründüğünden daha mı saflar? Bilemedim" dedi.

Haber 25-01-2024 07:58

SON DAKİKA | İstanbul'da Buğra Kavuncu, Ankara'da Cengiz Topel Yıldırım! Akşener duyurdu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a yeni rakipler

Son dakika haberi: İYİ Parti'nin İstanbul ve Ankara adayları belli oldu. İYİ Parti lideri Akşener mevcut başkanlar Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın karşısına aday olacak iki ismi açıkladı. Buna göre yerel seçimlerde İstanbul'da Buğra Kavuncu, Ankara'da Cengiz Topel Yıldırım, İYİ Parti'nin büyükşehir belediye başkan adayları oldu.

Haber 24-01-2024 14:32

Altınok ve Yavaş'ın rakibi belli oluyor! İYİ Parti Ankara adayı için saat verdi

2023 seçimlerinin ardından 2024 seçimlerine tek başına girme kararı alan İYİ Parti'de gözler Ankara ve İstanbul adayına çevrilmişti. Henüz resmi olarak iki büyükşehrin de adayı duyurulmadı. Son bilgilere göre Meral Akşener yarın saat 14.30'da Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklayacak. Gazeteci İsmail Saymaz ise dün akşam yaptığı bir paylaşımla İYİ Parti'nin adayını duyurmuştu.

Haber 23-01-2024 12:27

İstanbul'da aday sayısı artıyor! İYİ Parti ve Memleket Partisi'nin İstanbul adayları belli oldu mu? Son paylaşım olay oldu, canlı yayında isim verdi

İstanbul'da yerel seçim öncesi İBB Başkan adayları sayısı artıyor. Cumhur İttifakı cephesinde gözler Yeniden Refah Partisi'nin kararını çevrilirken, düğer tarafta ise yeni adaylar ortaya çıkıyor. DEM Parti'de Başak Demirtaş'ın adaylığı gündeme gelirken, İYİ Parti ve Memleket Partisi'nin de İstanbul adaylarının belli olduğu iddia edildi. Canlı yayında çok konuşulacak iddiayı gündeme getiren gazeteci Barış Yarkadaş, iki partinin de İstanbul adayı için isim verdi.

Haber 23-01-2024 06:45

Mansur Yavaş ile ortak noktaları Ankaragücü! Turgut Altınok'tan sonra... İYİ Parti'nin Ankara adayı Cengiz Topel Yıldırım oldu

Türkiye, iyiden iyiye seçim iklimine girdi. AK Parti, mevcut belediye başkanı Mansur Yavaş'a karşı Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'u aday gösterdi. İYİ Parti'nin de Ankara adayı uzun süredir merak ediliyordu. İsmail Saymaz, İYİ Parti'nin Ankara adayının Cengiz Topel Yıldırım olduğunu duyurdu. Cengiz Topel ile Mansur Yavaş'ın ortak noktası ise Ankaragücü! İYİ Parti'den de konuyla ilgili açıklama geldi.

Haber 22-01-2024 18:01

AK Parti'den istifa etmişti! Enver Yılmaz İYİ Parti'ye katıldı, o ilden aday gösterildi

2018 yılında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden ve daha sonra da AK Parti'den de istifa eden Enver Yılmaz, İYİ Parti'ye katıldı. İYİ Parti, 31 Mart seçimlerinde Yılmaz'ın Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının olduğunu açıkladı. İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Yılmaz'ın adaylığı ile ilgili olarak "Partimize katılımı öncelikle bize güç vermiştir" dedi.

Haber 20-01-2024 21:11

Meral Akşener'den dikkat çeken sözler: 'CHP ile el sıkıştık başaramadık'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Birisi 'mahremiyetini biliyorum' diğeri ise 'sırlarına vakıfım'. Eğer bunların karşılığı yoksa bunu ima eden ve söyleyen herkes şerefsiz oğlu şerefsizdir. Bütün bunlar CHP ile el sıkışmamız için söyleniyor. El sıkıştık başaramadık" dedi.

Haber 18-01-2024 21:05

İYİ Parti'den ses getirecek çıkış! Ankara için ayrı bir parantez açıp tarih verdi: Bu kez oran verdiler

Yerel seçimlere tek başına girme kararıyla uzun süre konuşulan İYİ Parti'den dikkat çeken bir çıkış geldi. Hem AK Parti'ye hem de CHP'ye gözdağı veren İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak seçimler için çok konuşulacak bir oran verdi. Akburak ayrıca tek başına girme kararından sonra partinin oylarının arttığını savundu.

Haber 18-01-2024 11:17

Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Akşener aramış, bakanlara da telefon açmış! Şehit haberleri sonrası gündem olan polemiğe ilk açıklama

Son dakika haberi: Son olarak 9 şehit vermemizin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Meral Akşener ile telefon görüşmesi gündem olmuştu. Akşener o görüşmeye ilişkin ilk kez açıklama yaparken "Çok enteresan! İlk kez olan bir şey değil" dedi. Akşener ayrıca, İYİ Parti'den AK Parti'ye geçip Eskişehir Belediye Başkanı adayı olan Nebi Hatipoğlu'na çok sert sözlerle yüklendi.

Haber 17-01-2024 11:04

Erkan Baş'tan Gökhan Zan'a 'adaylık' telefonu! TİP'ten sürpriz Hatay hamlesi

İYİ Parti'den istifa eden eski milli futbolcu Gökhan Zan'a Türkiye İşçi Partisi'nden (TİP) adaylık teklifi geldiği iddia edildi. Genel Başkan Erkan Baş'ın bizzat arayarak Zan'a 'Bizim Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız olur musun?' dediği belirtildi.

Haber 15-01-2024 13:23

İYİ Parti İzmir İl Başkanı ve yönetimi görevden alındı

İYİ Parti Genel Merkezi, İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, il yönetimi ve divan kurulunu görevden aldı. Bezircilioğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, partisinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ümit Özlale'nin bu süreci hazırladığını ileri sürdü.

Haber 11-01-2024 17:45

Adaylığı açıklanmayınca istifa etti: Duyduklarımızdan fazlası da varmış... Akşener'in fotoğrafını söktürürken söylediği sözler dikkat çekti

Antalya'nın Kemer ilçesinde İYİ Parti'den belediye başkan adaylığı açıklanmayan eski Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras, seçim ofisinde Genel Başkan Meral Akşener'e ait fotoğrafları kaldırtarak istifa ettiklerini açıkladı. Yusuf Üras'ın seçim ofisindeki fotoğrafların sökümüne Akşener'in gözlerinden başlandı. Bunun üzerine Yusuf Üras, "Gözlerine inanmıştım, gözlerine dokunmasa iyiydi" dedi.

Haber 11-01-2024 17:27

Sadece İYİ Parti katılmadı! Tüm muhalefet partilerinden ortak bildiri: Sessiz kalmayacağız

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'la görüşen 8 muhalefet parti temsilcisi görüşmenin ardından ortak bildiri yayımladı. Muhalefet partilerinden sadece İYİ Parti bildiriye imza atmadı. Ortak bildiride, "TBMM'nin olağanüstü toplanması talebimizin reddi, açık bir hukuk ihlalidir" denildi.

Haber 11-01-2024 15:54

AK Parti'nin çok konuşulan adayı Nebi Hatipoğlu'nun verdiği poz gündem oldu! Bir elinde rabia, diğer elinde bozkurt...

Siyaset sahnesinin son günlerde en çok konuşulan ismi Nebi Hatipoğlu bu kez dikkat çeken bir kareyle gündeme geldi. İYİ Parti'den istifa edip geçtiği AK Parti'den belediye başkan adayı olması çokça tartışılan Hatipoğlu seçim hazırlıkları kapsamında sahaya inerken verdiği poz ses getirdi.

Haber 09-01-2024 12:30

Akşener'in istifa resti sonrası İYİ Parti'den yalanlama! Yeni bir manipülasyon aracı

İYİ Parti'nin 31 Mart yerel seçimlerine 81 ilde kendi adaylarıyla girme kararının yankıları sürüyor. Dün Akşener'in seçim sonrası için 'istifa resti' gündeme gelmişti. İYİ Parti'den gelen açıklamada Akşener'in "Giderim" ifadesini kullanmadığı belirtildi.

Haber 09-01-2024 11:47

İYİ Parti'nin İstanbul adayı kim? Sadettin Saran iddiası gündem oldu, dikkat çeken sözler! 'Bu kadar da iddialı söylüyorum...'

Murat Kurum'un adaylığının kesinleşmesinin ardından İstanbul'daki yerel seçim yarışı da start vermiş oldu. 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimin Ekrem İmamoğlu ile Murat Kurum arasında geçeceği belirtilirken İYİ Parti'nin İstanbul adayı için 'Sadettin Saran' ismi gündeme geldi. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Ersan Şen ise 'kazanma şansları sıfır' diyerek, yarışı önde bitirmesi en muhtemel ismi açıkladı. Öte yandan Yeniden Refah Partisi Ankara ve İstanbul kararı da belli oldu.

Haber 09-01-2024 08:45

Kulislerde bu konuşuluyor! Meral Akşener'den gündem olacak sözler: 'İstifa' resti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleriyle bir araya geldi. Toplantının gündemi 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerdi. 81 ilde aday çıkarma kararının alındığı Genel İdare Kurulu toplantısında kararı eleştiren üyelere, Meral Akşener'in sözleri damga vurdu. Akşener'in 31 Mart'ta yapılacak seçimde oyların geçtiğimiz seçimden düşük gelmesi halinde istifa edeceğini söylediği iddia edildi.

Haber 08-01-2024 23:52

İstifasıyla gündem yarattı, AK Parti'den aday oldu! Nebi Hatipoğlu üzerinden Akşener'e çok sert suçlama: Cumhur İttifakı ile hareket etti

Dün AK Parti'nin belediye başkan adayları açıklanırken Murat Kurum'un yanı sıra gündem olan bir isim daha vardı: Kısa süre önce İYİ Parti'den istifa edip AK Parti'ye geçen Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu. Hatipoğlu'nun AK Parti'den aday olması nedeniyle, eski İYİ Partili isimden Meral Akşener'e "Cumhur İttifakı ile iş birliği yapma" suçlaması geldi. İBB Bağımsız Meclis Üyesi İbrahim Özkan, Hatipoğlu'nun kendisine "Göreceksin Akşener Cumhur İttifakı ile hareket edecek" dediğini öne sürdü.

Haber 08-01-2024 13:37

İstanbul'da Ekrem İmamoğlu mu? Murat Kurum mu? Muharrem İnce'den çok konuşulacak iddia: İYİ Parti iyi kaybettirecek!

Türkiye yerel seçim için geri sayım geçerken, İstanbul'da rekabet tam anlamıyla dün başladı. AK Parti Ekrem İmamoğlu'nun karşısına Murat Kurum'u aday olarak çıkardı. İBB Başkanlığı için Kurum kolları sıvarken, muhalefet cephesinden ise dikkat çeken bir açıklama geldi. Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, bu seçimlere AK Parti'nin çok iyi hazırlandığını belirtirken, "İYİ Parti iyi bir kaybettiren olacak" diye konuştu.

Haber 08-01-2024 06:37

Sosyal medyanın 'internetçi abisi' Taylan Yıldız'ın o paylaşımı gündem oldu! Bir tarafta onlar, bir tarafta biz

Sosyal medyada 'internetçi abi' adıyla tanınan ve kurucusu İYİ Parti'den geçtiğimiz aylarda istifa eden Taylan Yıldız'ın paylaştığı bir fotoğraf sosyal medyanın gündemine oturdu. Yıldız'ın 2 bin 400 lira olan bir vale ücretini paylaştığı fotoğrafa, "Bir tarafta valeye 2400 TL verenler. Bir tarafta biz." notunu düştü.

Trend 05-01-2024 11:22

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'dan yerel seçim açıklaması! Tarih verildi

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu yerel seçimlere ilişkin açıklama yaptı. "Yerelde kazanacak adaylar üzerinde çalışmalarımız devam ediyor" diyen Zorlu, "Genel İdare Kurulu üyelerimizle birlikte 5 Ocak'tan itibaren artık sahalara iniyoruz. İllerimize gideceğiz. Hem teşkilatlarımız, hem de vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz" dedi.

Haber 03-01-2024 18:45

Samsun'da İYİ Parti'den istifa edip AK Parti'ye katıldılar! 'Büyük mutluluk duyduk'

Samsun'da İYİ Parti'den istifa eden 11 kişi, düzenlenen törenle AK Parti'ye katıldı. AK Parti Samsun İl Başkanı Köse yaptığı açıklamada, "Samsun, AK Parti'nin kalesi konumunda. Alper kardeşimizin ve beraberindeki kardeşlerimizin AK Parti ailemize katılımlarından dolayı büyük mutluluk duyduk" dedi.

Haber 01-01-2024 22:36

İYİ Parti'nin İstanbul ve Ankara adayı kim olacak? Kulisler hareketlendi, Ankara adayı için dikkat çeken detay: İşte öne çıkan isimler...

Yerel seçimlere adım adım yaklaşılırken İYİ Parti'nin İstanbul ve Ankara'da çıkaracağı adaylar merak ediliyor. İYİ Parti'nin Adana'daki yerel seçim kampı öncesinde kulislerde isimler konuşulmaya başlandı. İYİ Parti'nin önce Ankara adayını daha sonra ise İstanbul adayını açıklamasının beklendiği konuşulurken Mansur Yavaş'ın karşısında ülkücü kökenli birisinin çıkarılacağı iddia edildi.

Haber 01-01-2024 18:58