Iyi Parti Haberleri Ve Son Dakika Iyi Parti Haberleri

Iyi Parti Haberleri Ve Son Dakika Iyi Parti Haberleri

İYİ Parti, 25 Ekim 2017 tarihinde kurulan Türkiye siyasi partisidir. Merak Akşener önderliğinde kurulan partinin kısalması ‘İYİ Parti’ şeklindedir.

Partinin simgesi ise güneş ve parti isminin Kayı boyu bayrağından esinlenen yazım tarzıdır. İYİ Parti, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 36 milletvekili ile temsil edilmektedir. Partinin Genel Başkanlık görevini ise Meral Akşener yürütmektedir.

İYİ Parti, uzun tartışmaların sonucunda Merak Akşener, Koray Aydın; Milliyetçi Hareket Partisi’nden ihraç edilen milletvekilleri Yusuf Hallaçoğlu, Nuri Okutan, Ümit Özdağ, İsmail Ok; Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa eden İzmir Milletvekili Aytun Çıray öncülüğünde 200 kişilik kurucu üye sayısı ile kuruldu.

Meral Akşener, yapılan ilk kongrede Genel Başkanlığa seçildi. 20 Eylül 2020 yılında yapılan İkinci Olağan Kurultay’da da Akşener, tek aday olarak Genel Başkanlığa seçildi.

İyi̇ Parti Haberleri

'Savaşı bırakıp Türkiye'ye ineceğim son çağrımdır' paylaşımı gündem olmuştu! İYİ Partili Mehmet Mustafa Gürban'ı hedef göstermişti: İstanbul Valiliği'nden açıklama

Sosyal medyada bir kullanıcı, İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Mustafa Gürban'la ilgili paylaşım yaptığı için İstanbul Bağcılar'da evinin etrafında silahlı kişilerin olduğu iddia etmişti. Gündem olan konuyla ilgili İstanbul Valiliği'nden bir açıklama geldi. Şahsın ülke dışında ve suç kaydı olduğu belirlenirken, konu olan herhangi bir güvenlik tehdidinin bulunmadığı aktarıldı.

Haber 27-11-23 10:33

İYİ Parti'de kriz! Meral Akşener'in özel kalemi Esma Bekar'dan Ümit Dikbayır'a yanıt gecikmedi

Ankara dün akşamdan bu yana Ümit Dikbayır’ın açıklamalarını konuşuyor. Canlı yayında İYİ Parti içinde yaşananlarla ilgili gündem yaratan iddialarda bulunan Dikbayır’ın Meral Akşener’in özel kalemi Esma Bekar hakkında da tartışılacak ifadeler kullandı. Kayıt dışı toplanan paraları teslim aldığı öne sürülen Bekar ise Dikbayır’ın sözlerine anında cevap verdi. İşte detaylar…

Haber 24-11-23 07:36

İYİ Parti'de krizi derinleştirecek açıklama! Ümit Dikbayır adeta bombaladı, canlı yayında açıkladı: O kızın genel başkanlık katında biriyle ilişkisi vardı!

İYİ Parti'de kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Taciz iddialarına ilişkin Dikbayır "5 sene önce partiden atılmış bir kız, neden atıldığını biliyorum. Bu kız genel başkanlık katında birisiyle ilişkisi vardı. Yakalanıyorlar" derken, milletvekillerinden seçim sürecinde para istendiği ve para dağıtıldığı iddiasını yineledi. Dikbayır yaptığı açıklamada "Fatih Akşener para dağıttı, ispatlı" ifadelerini kullandı.

Haber 23-11-23 21:35

İstifa edeceği konuşuluyordu! İYİ Partili Ümit Özlale'den iddialara yanıt geldi

İYİ Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ümit Özlale, partisinden istifa edeceği iddialarını yalanladı. Özlale, “İstifa edeceğim, başka partiye geçeceğim, AK Parti’nin benim lehime İzmir’de aday çıkarmayacağı bile yazıldı. Bunların hepsi mantık dışı” dedi.

Haber 23-11-23 15:20

Fatih Altaylı'dan çok konuşulacak sözler! 'Akşener'i daha fazla kandırmasınlar' diyerek yaşanan olayı açıkladı

İYİ Parti'de yaşanan istifalar sonrasında yaşanan 'Ümit Dikbayır' tartışmasıyla gözler İYİ Parti'ye çevrilmişti. Gazeteci Fatih Altaylı, geçtiğimiz günlerde İYİ Parti'de yaşanan bir olayı aktardı. Meral Akşener'in partililer tarafından kandırıldığını ifade eden Altaylı, İYİ Parti'deki durumu 'Bu tam batık şirket durumudur' olarak değerlendirdi.

Haber 23-11-23 10:58

İYİ Parti Ankara'da aday çıkartacak mı? Kulisleri hareketlendiren iddia: Mansur Yavaş, Meral Akşener ile görüşecek

Yerel seçimlere kendi adaylarıyla girmeye hazırlanan İYİ Parti'nin özellikle Ankara ve İstanbul'da nasıl bir karar alacağı merak edilirken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan dikkat çeken bir hamle geldi. Kulislere yansıyan son bilgilere göre Yavaş, yarın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret edecek.

Haber 22-11-23 23:01

Fatih Portakal 'yazın bir kenara' dedi, Ümit Özlale iddiası dikkat çekti: İYİ Parti'den istifa edip, başka partiye geçebilir

Yerel seçimlere hızla yaklaşırken, İYİ Parti'de sular durulmuyor. Yaşanan istifalar ve 'kayıp para' iddiaları gündem yaratırken, gazeteci Fatih Portakal'dan çok konuşulacak yeni istifa iddiası geldi. İYİ Parti İzmir Milletvekili ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale'nin partisinden istifa edebileceğini savunan Portakal "Yazın bir kenara. Başka partiye bile geçebilir" dedi.

Haber 22-11-23 21:31

İYİ Parti'de 'kayıp para' krizi! Ümit Dikbayır'dan yeni hamle: Savcılığa başvurdu, dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi

İYİ Parti’de iki milletvekili ve bazı eski parti yöneticilerinin istifalarının ardından, gündeme gelen 'kayıp para' iddialarıyla ilgili Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'dan yeni bir hamle geldi. Dikbayır; savcılığa başvurdu, TBMM’den de dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi.

Haber 22-11-23 16:49

Son dakika | Akşener'den AK Parti'ye seçim çağrısı! Bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Sabah şeriflerin hayrolsun

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 50+1 çıkışı Türkiye'nin gündeminde. Erdoğan'a "Sabah şeriflerin hayrolsun" diye seslenen İYİ Parti lideri Meral Akşener, AK Parti'ye 2024 yerel seçimlerine yönelik bir çağrı yaptı. Akşener, Erdoğan'a "Bu açıklamayı yapmaktaki amacın anayasa değişikliğinin arkasına sığınıp 2 dönem kuralını değiştirmekse, bunları bir kez daha aday olabilmek için yapıyorsan hiç kusura bakma çok beklersin" sözleriyle yanıt verdi.

Haber 22-11-23 11:06

'Akşener' ve 'taciz' iddialarının ardından eşine tam destek çıktı! Ümit Dikbayır'ın eşi Nigar Dikbayır'ın paylaşımı dikkat çekti

İYİ Parti'deki son tartışmalar ayyuka çıkarken partinin eski Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır'ın perşembe günü yapacağını söylediği açıklamalar merakla bekleniyor. Meral Akşener'in eşi ve yakın çevresinin banka hesaplarını incelettiği iddialarını yalanlayan Dikbayır'ın adı bir de 'taciz' iddialarıyla gündeme geldi. Bu sırada Ümit Dikbayır'ın eşi Nigar Dikbayır tüm bu tartışmaları şekillendirecek bir paylaşım yaptı.

Haber 21-11-23 16:37

İYİ Parti'de kazan kaynıyor! Çok konuşulacak 'taciz' ve 'cinsel istismar' iddiası! 'Ben de bir babayım' diyerek açıkladı

Son yıllarda Türk siyasetinin önemli parçalarından biri olan ve ittifak modelindeki rolüyle denge konumunda olan İYİ Parti, tarihinin en hareketli günlerinden birini yaşıyor. İYİ Parti'de peş peşe gelen istifaların ardından Akşener'e en yakın isimlerden biri olarak tanınan Ümit Dikbayır'ın 132 milyon TL'nin parti kasasından uçtuğu iddiası sonrası ortalık karışmıştı.

Haber 21-11-23 10:52

İYİ Partili Suat Sarı İstanbul için aday adaylığını açıkladı, Ekrem İmamoğlu'ndan ilk yorum geldi: Bana yakışan hayırlı olsun demek

Yerel seçimlerde CHP ile İYİ Parti arasında ittifak olup olmayacağı merak edilirkren; İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Sözcüsü Suat Sarı, aday adaylığını açıkladı. İYİ Partili Sarı'nın adaylık açıklamasına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan ilk yorum geldi. Sarı'ya başarı dileyen İmamoğlu, “Benim diyebilecek olduğum, bana yakışan sadece bu kadardır.” dedi.

Haber 20-11-23 21:56

Ümit Dikbayır İYİ Parti'den istifa edecek mi? Kendisi açıkladı, 500 bin TL iddiası dikkat çekti: Meral Akşener’i dedikodu zinciri içinde boğdular!

İYİ Parti'de kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır "İstifa edecek misiniz?" sorusuna yanıt verdi. Canlı yayına bağlanan Dikbayır;"İstifam söz konusu değil. Ben bu partinin kurucusuyum, benim emeğim var. Şimdi çıkıp edepli edepsiz açıklama yapıyorlar, hepsine tek tek yanıt vereceğim. Genel başkana yanıt vereceğim. İftiraların takipçisi olacağım. Akşener'i dedikodu zinciri içinde boğdular" dedi. Dikbayır'ın 500 bin TL iddiası dikkat çekti.

Haber 20-11-23 20:52

İYİ Parti'de sular durulmuyor! 132 milyon lira kriz sonrası Akşener imzayı attı: Ümit Dikbayır için kesin ihraç isteniyor

Üst üste istifalarla çalkalanan İYİ Parti'de '132 milyon' krizi patlak verdi. Parti kasasının eksi 16 milyon lirada olduğu konuşulurken Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'ın adı Meral Akşener'in banka hesaplarını incelettiği iddialarına karışmıştı. Kasanın 16 milyon ekside olduğu açıklamasına değinen Dikbayır "‘Vay efendim bu parayı Genel Başkan yedi' anlamı çıkarmaya çalıştılar" dedi. Gündeme damga vuran açıklamalarının ardından bugün flaş bir gelişme daha yaşandı: Dikbayır'ın ihracı istendi!

Haber 20-11-23 14:51

İmamoğlu'na rakip olmaya hazırlanıyor: Çalışmalara başladı! Suat Sarı aday adaylığını duyurdu, gözler Akşener'e çevrildi

Ankara kulislerini günlerdir hareketlendiren adaylık iddiası İYİ Partili isim tarafından bizzat doğrulandı! Partinin Grup Sözcüsü Suat Sarı, yerel seçimlerde İBB Başkanlığı için aday adayı olduğunu duyurdu. Gözler İYİ Parti lideri Meral Akşener'den gelecek açıklamada...

Haber 20-11-23 09:37

İYİ Parti'deki istifalar hakkında Meral Akşener sessizliğini bozdu: Siyaseti bırakırım!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinde yaşanan istifalar hakkında ilk kez konuştu. Akşener, “Vekil seçilirken bir sorununuz yoktu” diyerek tepkisini dile getirirken; parti içindeki yolsuzluk iddialarıyla ilgili olarak da "Benim ve ailemin belediyelerle işi gücü yok. Kanıtlanırsa siyaseti bırakırım” dedi.

Haber 18-11-23 16:42

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Mustafa Gürban istifa edecek mi? Açıklama geldi

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Mustafa Gürban'ın da partiden istifa edeceği iddia edilmişti. Söz konusu iddialara yanıt veren Gürban, “İstifa yönünde bir düşüncem yok. İstifa etmemi gerektirecek bir neden yok” dedi.

Haber 17-11-23 14:20

İYİ Parti'de istifalar peş peşe geliyor! Aylin Anıl Arslan partiden istifa etti

İYİ Parti Sağlık Politikaları Başkan Yardımcısı Aylin Anıl Arslan İYİ Parti'den istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Haber 16-11-23 23:34

SON DAKİKA | İYİ Parti'de bir ayrılık daha! Adnan Beker istifa etti

Son dakika haberi: Son günlerde istifalarla gündeme gelen İYİ Parti'de bir ayrılık daha yaşandı. İYİ Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker, partisinden istifa etti.

Haber 16-11-23 12:17

İYİ Parti’yi karıştıracak kulis bilgisi! Meral Akşener partinin iki önemli ismi için 'defolup gitsinler' dedi mi?

İYİ Parti ile ilgili gelen kulis bilgileri çok konuşulacak. İYİ Parti'de milletvekillerinden para alındığı, Genel Başkan Meral Akşener'in hesaplarının gizlice inceletildiği iddialarının ardından şimdi de Genel Merkez'deki dahili telefonların dinletildiği de öne sürüldü. Öte yandan Meral Akşener’in partinin iki önemli ismi Ümit Dikbayır ve Adnan Beker için "defolup gitsinler" dediğinin konuşulduğu da öğrenildi. İşte detaylar...

Haber 16-11-23 08:14

Son dakika | Bahçeli sert sözlerle hedef almıştı, Akşener böyle sahip çıktı! Asla izin vermeyeceğiz

Son dakika haberi: İYİ Parti lideri Meral Akşener, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin AYM Başkanı Zühtü Arslan'a sert sözlerle yüklenmesinin ardından "Şunu da herkes bilsin ki AYM üyelerimiz sahipsiz değildir" mesajıyla dikkat çekti. İktidarın anayasa değişikliği önerisine değinen Akşener "Daha anayasanın hükümlerini yok sayarken neyi, nasıl değiştireceksiniz?" sözleriyle tepkisini dile getirdi. Öte yandan toplantının başında İYİ Parti'nin belediye başkan adayları açıklandı.

Haber 15-11-23 11:05

İYİ Parti'den AK Parti'ye geçmişti! Nebi Hatipoğlu ile ilgili iddia Meclis'te tansiyonu yükseltti: 'Kaç paraya sattın?'

İYİ Parti'den AK Parti'ye geçen Eskişehir milletvekili Nebi Hatipoğlu ile İYİ Partililer arasında Meclis'te gerginlik yaşandı. İYİ Parti, Hatipoğlu'nun aldığı rüşvet karşılığında AK Parti'ye geçtiğini iddia etti. Hatipoğlu iddialara yanıt verirken kullandığı ifadeler İYİ Parti sıralarından tepki aldı.

Haber 15-11-23 07:56

İYİ Parti'den AK Parti'ye katılmıştı! İdris Nebi Hatipoğlu canlı yayında açıkladı: Eskişehir'de büyükşehir belediye başkan adayı olmak istiyorum

İYİ Parti'den istifa ederek AK Parti'ye katılan Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu, katıldığı canlı yayında yerel seçimlerle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Hatipoğlu, "Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacak mısınız?" sorusuna yanıt verdi. Kararını ilk kez duyurdu.

Haber 14-11-23 19:36

'Passat' diyaloğu hafızalardaydı... İYİ Parti'den belediye başkanı olan Mehmet Keleş seneler sonra açıkladı! 'Makam arabam TOGG olacak'

2004-2009 ve 2014-2017 yılları arasında Düzce Belediye Başkanlığı görevinde bulunan ve İYİ Parti'ye katılarak yeniden belediye başkan adayı olan Mehmet Keleş, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Daha önce 'Passat' diyaloğu ile gündeme gelen Keleş, seçildiği taktirde makam aracı olarak TOGG'u kullanacağını söyledi.

Haber 14-11-23 17:59

Peş peşe istifalar sonrası İYİ Parti için Dağılıyor yorumu: 'MHP' iddiası çok konuşulur! İmamoğlu'nun ışıltısı, Yavaş'ın cazibesi

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in CHP'deki değişimi yorumlarken "Bizim için bir şey değişmedi" demesi ittifak kapısını kapattığı şeklinde yorumlandı. Bu sırada partiden son dönemde peş peşe istifa haberleri geldi. İstifaların akıbetiyle ilgili ses getirecek bir yorum ortaya atıldı. Gazeteci İsmail Saymaz İYİ Parti'nin dağılabileceğini, Akşener'in koltuğunda oturmasının zorlaşabileceğini ifade ederken MHP iddiaları dikkat çekti.

Haber 14-11-23 07:50

Özgür Özel, Meral Akşener ile bir araya gelecek! Ankara'yı hareketlendiren görüşme: İttifak masada olacak

CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel, yaklaşan yerel seçimler için çalışmalarına hız verirken, İYİ Parti lideri Meral Akşener'i ziyaret edeceği iddia edildi. Kritik zirve iddiası Ankara kulislerini hareketlendirirken, görüşmede 'ittifak' konusunun ele alınacağı öğrenildi.

Haber 13-11-23 20:38

İYİ Partili isimden çok konuşulacak ittifak çıkışı! '2028'i mi kaybedelim sizin güzel hatırınız için?'

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, yerel seçimde ittifak ile ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu. 2023 seçimini çok iyi şartlara rağmen bir ittifak kurarak kazanamadıklarını belirten Dervişoğlu, "Şimdi bize diyorlar ki, 2024'te de ittifak kuralım. Ne yapalım? 2028'i mi kaybedelim sizin güzel hatırınız için. İYİ Parti'nin 2028 yılındaki seçimlerindeki hedefi cumhurbaşkanlığını kazanmak ve bu ucube sisteme son vermek olacaktır" dedi.

Haber 12-11-23 17:30

'Kötülük yapan kötülüğün daniskasını görür! Bundan sonra böyle' Bahçeli ve Akşener'in o görüntülerinin ardından CHP lideri Özel'den açıklama geldi

10 Kasım'da Ankara kulislerini hareketlendiren görüntüler ortaya çıkmıştı. İYİ Parti lideri Akşener ile MHP lideri Bahçeli'nin sohbet ettiği anlar kameralara yansımıştı. O görüntülere CHP lideri Özgür Özel'in ne cevap vereceği merak ediliyordu. Özel, "Meral Hanım'la Devlet Bahçeli'nin birbirini görmeden uzaktan yürümeleri Cumhuriyet'in 100. yılına yakışan bir durum olmazdı" dedi. Dikkat çeken ifadeler kullanan Özel "Kötülük yapan kötülüğün daniskasını görür. Bundan sonra böyle" şeklinde konuştu.

Haber 11-11-23 10:00

Nebi Hatipoğlu'nun ardından İYİ Parti'de istifalar devam etti! Durmuş Yılmaz ve Bahadır Erdem bugün peş peşe açıkladı

İYİ Parti'de istifaların ardı arkası kesilmiyor. Bugün ilk olarak partinin kurucularından ve eski milletvekili Durmuş Yılmaz parti üyeliğini sonlandırdığını duyurdu. İlerleyen saatlerde ise Genel İdare Kurulu Üyesi Bahadır Erdem'in istifa haberi geldi.

Haber 10-11-23 14:42

İYİ Partili Zorlu duyurdu! HSK'ya suç duyurusunda bulunuyoruz

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu Yargıtay 3'üncü Ceza Dairesi'nin, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) hak ihlali kararını tanımaması ve AYM üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmasına ilişkin, "Hakimler Savcılar Kurulu (HSK), derhal bu konuda soruşturma başlatmalıdır. Sayın Genel Başkanımızın talimatları doğrultusunda, en geç yarın HSK'ya suç duyurusunda bulunuyoruz" dedi.

Haber 09-11-23 15:48

İYİ Parti'de 'kazık atan isimler' krizi! Akşener'in Ümit Dikbayır'ı işaret ettiği iddia edilirken, paylaşılan belge gündem oldu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Kazık atan herkesi buradan silmezsem adımı değiştireceğim" açıklaması parti kulislerini hareketlendirdi. Akşener'in isim vermeden İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'ı işaret ettiği iddia edildi. Dikbayır ise iddiaları net bir dille yalanlarken, "Akşener'in banka hesaplarını incelettiği" ve "belediyelerle ticari ilişkileri olduğu" iddialarının araştırılması için partisinin disiplin kurulu ve TBMM grubuna dilekçe verdi.

Haber 09-11-23 14:46

Son dakika | CHP'deki değişime ilk yorum: Akşener sert konuştu! Kılıçdaroğlu'na 'hançer' yanıtı

Son dakika haberi: CHP'deki genel başkan değişimine ilk yorumunu yapan İYİ Parti lideri Meral Akşener "Bizi oyunbozanlıkla, hainlikle suçlayanlar hafta sonu itibarıyla birer birer değişim havarisi oluverdiler" dedi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Seçime sırtımda hançerlerle girdim" çıkışını değerlendiren Akşener sert sözleriyle dikkat çekerken "Asıl mesele şu; ben olmadığıma göre hançerler kimin?" diye sordu.

Haber 08-11-23 11:15

İYİ Parti'den istifa edip, AK Parti'ye katılmıştı! Melih Aydın'dan Nebi Hatipoğlu'na: 'Rozet taktığım ellerim yakanda olacak'

İYİ Parti'den istifa ederek AK Parti'ye geçen Nebi Hatipoğlu'na Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Melih Aydın'dan çok sert tepki geldi. Hakkını helal etmediğini belirten Aydın, "Rozet taktığım ellerim yakanda olacak" ifadelerini kullandı.

Haber 07-11-23 17:09

SON DAKİKA | İYİ Parti'den istifa etmişti! Nebi Hatipoğlu, AK Parti'ye katıldı, rozetini Erdoğan taktı

Son dakika haberi: İYİ Partiden istifa eden Nebi Hatipoğlu, AK Parti'ye katıldı. Rozetini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MKYK toplantısında taktı. Hatipoğlu'nun AK Parti'ye katılması sonrası, seçim öncesindeki bir konuşmasında söylediği 'AK Parti'ye geçmem' sözleri sosyal medyada yeniden gündem oldu.

Haber 07-11-23 15:23

Kılıçdaroğlu'nun kongredeki sözlerine İYİ Parti'den ilk tepki: Utanmadan yalan söylemeye devam et

CHP 38. Olağan Kongresi Ankara'da devam ederken İYİ Parti'den Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerine sert tepki geldi. İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk sosyal medya hesabından, "Sen Selo’ya selam söylemeye devam et, sonra da sırtından hançerlendim diye sırf kurultay ,koltuk uğruna utanmadan yalan söylemeye devam et." ifadelerini paylaştı.

Haber 04-11-23 16:48

İYİ Parti'de Hatipoğlu'nun istifası yeni tartışmalar doğurdu! Resmen Cumhur İttifakı'na hediye ettik

Dün Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu'nun istifa etmesi siyasetin gündemine damgasını vurdu. Yerel seçimler yaklaşırken gerçekleşen istifa İYİ Parti'de yeni tartışmaların fitilini ateşledi. İstifanın sürpriz olup olmadığına değinen partililerden bazıları "Resmen Cumhur İttifakı'na milletvekili hediye ettik" sözleriyle sitem etti. Partililer milletvekili adayları listeleriyle ilgili de tepki gösterdi.

Haber 03-11-23 08:28

SON DAKİKA | İYİ Parti milletvekili Nebi Hatipoğlu'ndan istifa kararı! 'AK Parti, MHP, Saadet Partisi ile ittifak olabilir' açıklaması gündem olmuştu

Son dakika haberi: İYİ Parti Eskişehir milletvekili Nebi Hatipoğlu, partisinden istifa etti. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Hatipoğlu, "Derin görüş ayrılıkları yaşamaktaydım" ifadelerini kullanırken, istifa kararını İYİ Parti lideri Meral Akşener'e bildirdiğini belirtti.

Haber 02-11-23 13:35

Son dakika | Akşener'den Netanyahu için ağır sözler! Hamas'ın saldırılarına dikkat çekti, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Seni uyarıyorum

Son dakika haberi: İYİ Parti lideri Meral Akşener, İsrail Başbakanı Netanyahu hakkındaki sözleriyle dikkat çekti. Netanyahu için "terörist" ifadesini kullanan Akşener, "Ne yazık ki her yüzyılda insanlığın başına bela olmuş birkaç psikopat çıkıyor. İçinde bulunduğumuz yüzyılın baş psikopatı da hiç şüphesiz Netanyahu'dur" dedi. Hamas'ın saldırılarına da değinen Akşener, saldırıların şüpheli olduğunu savundu.

Haber 01-11-23 10:38

Son dakika | Muhalefete de iktidara da sert yüklendi! Akşener: Bizim iktidarımızda hepsi rezil rüsva olacak

Son dakika haberi: İYİ Parti lideri Akşener "Yola çıkıyoruz" vurgusuyla yaptığı konuşmada çarpıcı mesajlar verdi. "Türkiye'de insanlar utanırdı, bugün kimse rezil olmuyor" diyen Akşener, İYİ Parti'nin iktidara gelmesine yönelik iddialı konuştu. Hem muhalefete hem iktidara yüklendiği mesajları dikkat çeken Akşener, "Bir taraf 29 Ekim'in kutlanmasından bile rahatsız oluyor. Diğer taraf ise Cumhuriyet'i kendi tapulu mülkü gibi görüyor, her cümlesine 'Cumhuriyet'i biz kurduk' diye başlıyor" dedi.

Haber 28-10-23 13:06

4 ismin adaylığını açıkladı, 'Turhan Çömez' sorusuna yanıtı dikkat çekti! Erdoğan'a 'Hamas' yanıtı...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Balıkesir'de yaptığı açıklamada 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde partisinden belediye başkan adayı olan 4 ismi açıkladı. Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ismi geçen İYİ Parti Milletvekili Turhan Çömez ile ilgili soruyu yanıtlayan Meral Akşener'in yorumu dikkat çekti. Öte yandan Akşener'in "Hamas terör örgütüdür, Netanyahu katildir" ifadelerini kullandı.

Haber 26-10-23 15:42

Bahçeli 24 saat müddet vermişti! İYİ Parti'den 'Mehmetçik' açıklaması: Tek bir şart koşuldu

İYİ Parti, İsrail-Hamas çatışması üzerine Mehmetçiğin Gazze'ye gönderilmesi çağrılarıyla ilgili açıklama yaptı. MHP lideri Devlet Bahçeli geçtiğimiz günlerde 24 saat müddet tanıyarak "Türkiye devreye girmeli" demişti. İYİ Parti'den gelen açıklamada "barışın sağlanması için alınacak kararlara" destek mesajı verildi. Mehmetçiğin sınır dışında görevlendirilmesiyle ilgili ise şart belirtildi.

Haber 24-10-23 10:56

İYİ Parti yerel seçimler için AK Parti'yle anlaşma yaptı mı? Gündem olan iddia için açıklama geldi

Geçtiğimiz günlerde bazı basın yayın organlarda İYİ Parti ile AK Parti'nin adaylar konusunda yerel seçimler için anlaştıkları iddia edilmişti. Kısa sürede gündem olan konuyla ilgili İYİ Parti'den açıklama geldi. Parti Sözcüsü ve Medya İlişkileri Başkanı Kürşad Zorlu böyle bir anlaşmanın söz konusu olmadığını dile getirerek iddialar için, "Ciddiye alınacak bir yanı yok." ifadelerini kullandı.

Haber 23-10-23 17:30

Meral Akşener gazetecinin o sorusuna sert tepki gösterdi: 'Ne kadar büyük saygısızlık'

İYİ Parti'nin Ankara adayının Sinan Aygün olduğu ve TOGO kulelerinde gizli bir toplantı yapıldığı iddia edilmişti. İYİ Parti yaptığı açıklamayla bunu yalanlarken, gündemde geniş yer bulan iddia bu kez de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e soruldu. Akşener sorulan soruya tepki gösterirken "Ne kadar büyük saygısızlık ya büyük saygısızlık. Gizli görüşme yok" dedi.

Haber 19-10-23 07:44

İYİ Parti'den Sinan Aygün açıklaması! 'Asla gündeme gelmemiştir'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Mansur Yavaş ile yaşadığı TOGO krizi nedeniyle tekrar gündeme gelen eski Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı ve eski CHP Milletvekili Sinan Aygün'e ABB başkanlığı adaylığı teklif ettiği öne sürülmüştü. İYİ Parti gündem olan iddia sonrası yaptığı açıklamada Aygün'ün adaylığının gündeme gelmediğini belirtti.

Haber 17-10-23 13:51

İYİ Parti'nin yerel seçimde işbirliği için şartı: CHP'de değişim!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler için “CHP ile olası işbirliğine” kapıları kapatırken parti içinde bir grup, CHP’nin 4 ve 5 Kasım’da düzenlenecek olağan kurultayı sonrasında partide “bir değişimin yaşanması halinde”, yerel seçimlerde işbirliğinin yapılabileceğini öngörüyor.

Haber 17-10-23 07:51

Son dakika | İYİ Parti'den 'Hakan Peker' sürprizi: Rozetini Akşener taktı! Ünlü sanatçı belediye başkanı adayı oldu

Son dakika haberi: İYİ Parti'ye sürpriz bir isim katıldı. Ünlü pop şarkıcısı Hakan Peker'e rozetini Meral Akşener taktı. Akşener, Peker'in belediye başkanı adayı olacağını açıkladı. Akşener toplantıdaki konuşmasında emeklilere bir defaya özgü 5 bin TL ikramiye verilmesine "Sadaka mı veriyorsunuz?" diyerek tepki gösterdi. İYİ Parti liderinin İsrail-Filistin çatışmasına ve Türkiye'nin duruşuna ilişkin yorumu da dikkat çekti.

Haber 11-10-23 10:40

İstifası gündem yaratmıştı! Faruk Köylüoğlu'ndan 'Mansur Yavaş' iddiası: Kaybetmesi için çalışmamız isteniyor

Yerel seçimlere doğru geri sayım sürerken; İYİ Parti Ankara İl Başkanı Faruk Köylüoğlu ve il yönetiminde yer alan 23 ismin istifası bir anda gündeme oturdu. İstifa kararı sonrası konuşan Köylüoğlu, "Mansur Yavaş'ın kaybetmesi için çalışmamız isteniyor. Gelişmeler AK Parti'ye seçim kazandırma operasyonu gibi oldu" ifadelerini kullandı.

Haber 09-10-23 08:16

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Faruk Köylüoğlu istifa etti!

Yerel seçimler öncesinde hazırlıklar devam ederken İYİ Parti'de dikkat çeken bir ayrılık yaşandı. Ankara İl Başkanı Faruk Köylüoğlu partisinden istifa etti. Köylüoğlu'nun ayrılık mesajındaki 'iş birliği' sözleri dikkat çekti.

Haber 07-10-23 19:52

İYİ Parti’nin İstanbul adayı ile ilgili çok çarpıcı iddia! İmamoğlu’nun rakibi olacak mı? İşte çok konuşulacak o kulis bilgisi…

Yerel seçimlere tek başına girmeye hazırlanan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener katıldığı bir televizyon programında İstanbul adayı için, 'çok şaşıracaksınız' ifadelerini kullanmasının ardından kulislerde dikkat çeken bir isim öne çıktı. İYİ Parti’nin İstanbul adayının Sadettin Saran olacağı iddia edildi. Öte yandan Akşener, İzmir'in ardından partisinin Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayını da resmen açıkladı.

Haber 05-10-23 13:40