Kamu Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! Tüm ayrıntıları netleşti... Sözleşmeliden kadroya geçişte 'yabancı uyruklu' detayı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrası açıkladığı kamudaki sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine yönelik düzenlemeye ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından açıklama geldi. Bakanlık, merakla beklenen gelişmeye ilişkin yaptığı duyuru ile sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanmasıyla ilgili ayrıntıları paylaştı. Düzenlemede 'yabancı uyruklu' detayı ise dikkat çekti.

Finans 29-11-22 18:38

SON DAKİKA | Yüz binler bekliyor! Öğretmenler, memur, işçiler... Kadro müjdesi için gözler Kabine'de! Kritik kararlar masada

Son dakika haberi: Yüz binlerce çalışanın gözü kulağı pazartesi günü yapılacak olan Kabine toplantısına çevrildi. EYT, fırsatçılara verilecek cezalar ve kara harekatı gibi kritik konuların masaya yatırılacağı kritik toplantıda en önemli gündem maddelerinden biri 'kadro' olacak. MHP lideri Bahçeli'nin "Ücretli öğretmen kalmamalı, hepsi kadroya geçirilmelidir" çıkışı sonrası Bakan Bilgin'in "Kamudaki tüm sözleşmeli personeli kapsayan düzenleme pazartesi gün ele alınacak" sözleri heyecan yarattı.

Finans 27-11-22 12:05

Kamu kaynaklı finansman nedir?

Finansal alanda kullanılan ve çeşitli anlamlara gelen pek çok terim vardır. Bu terimlerden biri de kamu kaynaklı finansman terimidir. Çeşitli yerlerde geçen kamu kaynaklı finansman nedir ve ne işe yarar merak konusudur. "Bail-out" olarak da bilinen kamu kaynaklı finansmanlar kısaca bir kuruluşun çözümlenmesi sırasında ortaya çıkan zararların kamu kaynakları kullanılarak karşılanmasıdır.

Finans 03-11-22 22:41

Sözleşmeli personele ne zaman kadro verilecek? Sözleşmeli personele kadroda son durum!

Sözleşmeli personele ne zaman kadro verileceği araştırmaları hız kazandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin sözleşmeli personele kadro konusuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Peki sözleşmeli personele ne zaman kadro verilecek? Sözleşmeli personele kadroda son durum!

Haber 31-10-22 10:34

Kamu

Kamu Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kamu Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Promosyonda anlaşma sağlandı! 18 bin lira daha verilecek

Vatandaşların yakından takip ettiği promosyon ödemelerinde heyecan devam ediyor. Özel sektör ve kamu kuruluşlarında da promosyonla ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Trabzon'da belediye personeline yaklaşık 18 bin lira daha maaş promosyonu verileceği duyuruldu. İşte promosyon haberiyle ilgili haberin detayı...

Finans 28-10-22 17:51

SON DAKİKA: 600 bin çalışan bu haberi bekliyordu: Bakan Bilgin duyurdu, sözleşmeli personelde kapsam belli oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin sözleşmeliye kadro için son dakika açıklamalarında bulundu. Sözleşmeli kamu çalışanlarıyla ilgili düzenlemede sona yaklaşıldı. Yaklaşık 600 bin sözleşmeli çalışana kadro yolu gözüktü. İşte sözleşmeli personelle ilgili son dakika haberinin detayları…

Finans 25-10-22 09:18

Bakan Nebati duyurdu: Kamuda yeni dönem başlıyor, elektronik ortama taşınıyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı tasarruf önlemleri kapsamında harekete geçti. Konu ile ilgili olarak Bakan Nebati 'Yeni dönem başlıyor' diye duyurarak, "Geliştirdiğimiz yerli ve milli yazılım teknolojisiyle bütçenin oluşturulmasından kesin hesabın çıkarılmasına kadar tüm mali süreçleri elektronik ortama taşıyoruz." ifadesini kullandı.

Finans 24-10-22 10:09

Kamuda çalışanlarını ilgilendiren haber! Bütçede dikkat çeken rakamlar: 1 trilyon liraya yakın...

2023 yılı bütçe rakamlarının ortaya çıkmasıyla kamu idareleri personeline gelecek yılı toplamda 952,3 milyar lira nakdi ödeme öngörülüyor. Bütçede personel giderleri için aslan payını, 297,4 milyar lirayla Milli Eğitim Bakanlığı aldı. Sağlık Bakanlığı 137,4 milyar lirayla ikinci sırada yer alırken, Milli Savunma Bakanlığına personel giderleri için 88 milyar lira, Emniyet Genel Müdürlüğüne 81,1 milyar lira kaynak öngörüldü.

Finans 19-10-22 12:56

Kamu eş anlamlısı nedir? Kamu kelimesinin eş anlamlıları ile örnek cümleler

Genellikle konuşma dilinde kamu terimi devlet ile bir anlamda kullanılır. Devlete dair, devletle ilgili gibi anlamları yansıtmak için kullanılan kamu teriminin sözlüklerde asıl anlamları bulunabilir. Bu anlamlardan yola çıkarak en doğru eş anlamlılarını bulmak mümkündür.

Egitim 10-10-22 17:45

Son dakika: Kamudaki sözleşmeli için kritik toplantı! Yüz binlerce kişiyi kapsıyor…

Kamuda çalışan yüz binlerce personel kadro beklerken konu ile ilgili kritik toplantı yapılacağı duyuruldu. 550 bin sözleşmeli personelin kadroya alınmasıyla ilgili toplantıda, Memur-Sen ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in olması bekleniyor. İşte sözleşmeli personelle ilgili son dakika haberinin detayları…

Finans 06-10-22 09:21

SON DAKİKA | Kamudaki sözleşmeli personel için kadro umudu! Tarih belli oldu; yer değiştirme, yemek yardımı ve görevde yükselme...

Son dakika haberi: Kamuda çalışan 565 bin sözleşmeli personeli ilgilendiren kritik görüşme için geri sayım başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile yetkili sendika Memur-Sen'in sözleşmeliler konusunu görüşmek için salı günü bir araya gelmesi bekleniyor. Sözleşmelilerin kadroya geçirilmesinin gündemde olduğu kritik görüşmede, isteğe bağlı yer değiştirme, görevde yükselme ve yemek yardımı gibi önemli konular da masada olacak.

Finans 11-09-22 08:57

Kamudaki sözleşmeliye kadro için tarih belli oldu! Yüz binlerce kişiyi kapsıyor…

Kamuda çalışan yüz binlerce personel kadro beklerken konu ile ilgili çalışmaların hızlandığı öğrenildi. Kamuda aynı işi yapanlar arasındaki ücret farkının ortadan kaldırılmasının hedeflendiği çalışmanın 600 bin kişiyi kapsadığı belirtildi. İşte sözleşmeli personelle ilgili son dakika haberinin detayları…

Finans 05-09-22 07:47

Kamu personeli sorunları tarih oluyor! EYT'de çalışmasının yanında Torba Yasa geliyor

Milyonlarca kişinin beklediği EYT çalışmaları için hazırlıklar devam ediyor. EYT düzenlemesinin yanında torba yasa çalışmaları ile milyonları nefes aldıracak düzenlemeler yolda. Kamu çalışanları başta olmak üzere çözüm bekleyen birçok konu için düğmeye basıldı.

Finans 17-08-22 16:14