Kanarya Adaları Haberleri

İspanya'nın Tenerife Adası cehenneme döndü! Yangın kontrol altın alınamıyor...

İspanya'nın Tenerife Adası'ndaki çıkan orman yangını şu ana kadar 3 bin 273 hektar alanı küle çevirdi. Salı gününden bu yana devam eden yangın kontrol altına alınamıyor. Ekipler seferber oldu.

Haber

15 gün önce yola çıkmışlardı! Yüzlerce düzensiz göçmeni taşıyan 3 tekne Atlantik Okyanusu'nda kayboldu

Senegal kıyılarından 15 gün önce Kanarya Adaları'na doğru yola çıkan 3 teknenin Atlantik Okyanusu'nda kaybolduğu bildirildi. Kayıp teknelerde 300'den fazla düzensiz göçmenin olduğu açıklandı.

Haber

Kimse hayal bile edemedi! Ölen balinanın bağırsaklarından servet çıktı... “Tam 500 bin dolar değerinde...”

Kanarya Adaları’nın La Palma bölgesindeki Nogales Plajı’nda geçtiğimiz aylarda bir balina ölmüş halde kıyıya vurmuştu. Ölü ispermeçet balinası bağırsaklarında saklı değerli hazinenin bulunmasının ardından bilim insanlarını şaşkına çevirdi. Balinanın bağırsaklarında tam 500 bin dolar değerinde 9.5 kilogram ağırlığında ambergris bulundu.

Trend

Global Ports Holding, portföyünü Kanarya Adaları'ndaki 3 limanla güçlendirdi

Global Ports Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Kutman: - "Yeni limanlarla dünyanın en büyük kruvaziyer limanı işletmecisi konumumuzu pekiştirdik. Portföyümüzü genişletmek üzere akılcı fırsatları değerlendirmeye ve görüşmelere devam ediyoruz"

Yurthaber

Kanarya Adaları

Kanarya Adaları Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kanarya Adaları Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Bilanço ağırlaşıyor! La Palma’daki yanardağ faciası için yardımlar hızlandırılacak

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Kanarya Adaları’nın en büyük 5’inci adası La Palma’da yer alan Cumbre Vieja Yanardağı’nın kül ve lav püskürtmeye devam etmesi nedeniyle adaya yönelik yardımların hızlandırılacağını duyurdu. Öte yandan yetkililer, yanardağın faaliyetinin önümüzdeki 3 ay boyunca daha devam etmesi ve kullanılamaz hale gelen ev sayısının artmasından endişe ediyor.

Haber

Kanarya Adaları'nda Kerem Bürsin izdihamı! Hayranlarının ortasında kaldı

Özel bir davet için İspanya'nın Kanarya Adaları'na giden Kerem Bürsin, hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Son olarak Sen Çal Kapımı dizisindeki rolüyle geniş bir hayran kitlesine ulaşan oyuncunun sevenleri adeta izdihama neden oldu. Etrafını saran hayranlarıyla fotoğraf çektiren oyuncu, "Hepinizi seviyorum. İyi ki geldiniz" diyerek teşekkür etti.

Magazin

La Palma Adası'nda yanardağ felaketi! Yüzlerce kişi için tahliye kararı

İspanya’ya bağlı La Palma Adası'nda 19 Eylül’den bu yana faaliyette olan Cumbre Vieja Yanardağı’ndan akan lavlar yerleşim yerlerine doğru ilerlerken 700'den fazla kişi daha evlerinden tahliye edildi.

Haber

50 yıl öncesinin neredeyse iki katı! Cumbre Vieja Yanardağı'nda lav yoğunluğu artıyor

İspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'nda 19 Eylül'den bu yana aktif olan Cumbre Vieja Yanardağı şimdiye kadar 80 milyon metreküp lav püskürttü.

Haber

Kanarya Adaları'nda yanardağ felaketi! Cumbre Vieja'nın lavları okyanusa ulaştı

İspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma'da 19 Eylül'den bu yana aktif durumda olan Cumbre Vieja Yanardağı'nın püskürttüğü lavlar, 10 gün sonra Atlas Okyanusu'na dökülmeye başladı. Öte yandan yetkililer, lavların denize döküldüğü plajın tamamen yok olduğunu belirtirken, 3,5 km'den fazla yaklaşılmaması gerektiği uyarısında bulundu.

Haber

Felaket yeniden başladı! Sarhoşluk benzeri etkilere yol açabilir

İspanya’ya bağlı Kanarya Adaları’nın en büyük 5’inci adası La Palma’daki Cumbre Vieja Yanardağı saatler süren durgunluğun ardından yeniden lav ve kül püskürtmeye başladı. Lavların denize çok yaklaştığı belirtilirken tuzlu deniz suyuna ulaştığında bazı zehirli maddelerin ortaya çıkarak buharlaşan su ile havaya karışmasının beklendiği ifade edildi. Aynı zamanda bu maddelerin çevrede bulunan vatandaşlarda sarhoşluk benzeri etkilere yol açacağı bildirildi.

Haber

Kanarya Adaları'ndaki yanardağ felaketi devam ediyor! Patlamalar şiddetlendi

Kanarya Adaları’nın en büyük 5. adası La Palma’daki Cumbre Vieja Yanardağı'nda patlamaların şiddetini artırmasının ardından lav çıkışı yoğunlaşırken, çarpıcı görüntüler de ortaya çıktı. Ayrıca yetkililer, yeni bir patlama aşamasına girildiğini belirtti.

Haber

Kanarya Adaları'nda yanardağ felaketi! 400 ev yok oldu

İspanya’ya bağlı Kanarya Adaları’nın en büyük 5. adası La Palma’da yer alan Cumbre Viejaya Yanardağı'ndan 5 gündür devam eden lav akışı, 220 hektar alanı etkilerken, 400 evi ise yok etti.

Haber