Kangal Köpeği Haberleri

Sokak köpeklerinde kurt özellikleri görülmeye başladı

Uzman Kangal Köpeği Yetiştiricisi Hüseyin Yıldız, sevgi görüp sokağa atılan sokak köpeklerinin, zamanla kurt özellikleri taşımaya başlayarak birçok tehlikeye yol açabileceğini söyledi.

Yurthaber

Kangal köpeği kuzunun annesi oldu! Kendi yavrularından ayırmıyor

Elazığ’ın Baskil ilçesinde bir işletmede kangal köpeği, annesinin sahiplenmediği yavru kuzuya annelik yaparak onu emziriyor.

Haber

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde Kangal köpeklerine çip takıldı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Kangal Köpeği Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesindeki Kangal köpeklerine çip uygulaması yapıldı.

Yurthaber

Fiyatını duyan şok oldu: Sıfır araba parasına Kangal! Avrupa’dan talep yağıyor

Dünyanın en iyi koruma köpeklerinden olan ve ünü Türkiye sınırını aşan başta Kangal olmak üzere saf ırk köpekler Erzincan’da Pehlivan Kangal Köpek Çiftliğinde yetiştiriliyor. Avrupa ülkelerinden bile talep gören saf ırk köpeklerin bazıları otomobil fiyatını geçiyor. Yurt dışında 80 bin dolara kadar satılan Kangal’ın yurt içinde ise 750 bin liraya kadar alıcısı olduğu belirtiliyor.

Finans

Kangal Köpeği

Kangal Köpeği Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kangal Köpeği Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

11 yaşındaki safkan Kangal köpeği Ayazın soyu suni tohumlama ile sürecek

Sivas Valiliği Kangal Köpeği Üretim, Eğitim ve Koruma Merkezinde Kangal köpeği Ayaz'dan alınan spermler, soyunun devamlılığı için dişisine aktarıldı - Veteriner hekim Engin Genç: - "Çiftleşmelerle yavru alamadığımız genetik olarak saf ve değerli köpeklerden suni tohumlama yöntemiyle yavru almaya çalışıyoruz"

Yurthaber

Kangal köpeği merkezinde damızlık ve yavru hedefine ulaşıldı

Sivas'ta yaklaşık 1 yıl önce faaliyete geçirilen Kangal Köpeği Üretim Eğitim ve Koruma Merkezinin sorumlusu Abdullah Çelik: - "Şu an, 2022 yılı sonuna kadar 100 adet olarak belirlediğimiz damızlık hedef sayımıza ulaştık ayrıca 100 de yavru köpeğimiz var"

Yurthaber

Kangal köpeğini hiç acımadan vurup öldürdüler! ''Yanına gittiğimde tüfek kırılmıştı''

Sivas’ta kangal ırkı Çakır isimli köpeği önce dövüldükten sonra tüfekle vurularak öldürülen vatandaş, köpeğini öldürenlerin gereken cezayı almaları için şikayetçi oldu. Köpeği öldürülen Mikail Aktaş, ‘Köpeğini vurduk, derede’ dediler. Ellerindeki tüfeğin biri kırılmıştı. Köpeği önce dövmüşler sonra vurmuşlar. Köpeğin yanına gittiğimde köpek ölüydü. Kangal köpeğiydi. İsmi Çakır idi. Çocuğum gibi seviyordum'' diyerek gözyaşı döktü.

Haber

Kırklareli'nde kangal köpeğinin kuzulara şefkati kameraya yansıdı

Kırklareli'nde kangal köpeğinin kuzulara şefkati kameraya yansıdı

Yurthaber

Sivas'ta şaşırtan olay! Yavru kuzuyu Kangal köpeği emziriyor

Sivas'ın Zara ilçesinde bir işletmede yavru kuzu, annesinin haricinde Kangal çoban köpeğini de emiyor.

Haber

Kangal köpekleri tam donanımlı merkezde özenle yetiştiriliyor

Sivas'ta, 5,3 milyon lirası ORAN destekli 8 milyon liralık yatırımla kurulan Kangal Köpeği Üretim Eğitim ve Koruma Merkezi, Kangal ırkını hem koruyor hem de tanıtımını yapıyor - Kangal Köpeği Üretim Eğitim ve Koruma Merkezi Müdürü Doğan Aydın: - "Özellikle yaz döneminde yurt içi ve dışından çok ziyaretçimiz oldu. Ziyaretçi sayımız, şu ana kadar 13 bini buldu. Önümüzdeki yıl bu sayının artacağını düşünüyoruz"

Yurthaber

Kangal çiftliğinin gözdesi Cesurun yavruları için sıraya girdiler

Sivas Valiliği Kangal Köpeği Üretim, Eğitim ve Koruma Merkezi Müdürü Doğan Aydın: - "Şu anda yaklaşık 200 kişi yavru talebi için sırada bekliyor. İnşallah yavruları olursa soyunun devamı için onları da sahiplendireceğiz" - Cesur'un bakıcısı Özkan Özvatan: - "Çok ünlü, koruma iç güdüsüyle yetişmiş, koyunların içinden gelmiş bir köpek"

Yurthaber

Sivas'ın dünyaca ünlü Kangal köpeği için yetiştirme çiftliği hizmete girdi

Sivas'ın dünyaca ünlü Kangal köpeği için yetiştirme çiftliği hizmete girdi

Yurthaber

Yılda 2 defa yavruluyor, yavrular 5 bin liraya kadar alıcı buluyor

Ünü dünya sınırlarını aşan ve yılda genellikle 2 kez doğum yapan Kangal köpeklerinin yavruları 3 bin 500 lira 5 bin lira arasında alıcı buluyor. Kangal köpeği yetiştiriciliği yapan Umut Taşdelen, ''ancak milli değerimiz olduğu için yurt dışından isteyenlere bu fiyatlara vermiyoruz çıkışı yasak olduğu için'' şeklinde konuşuyor.

Haber

Kayseri'de köpeğe eziyet eden şüpheliye hayvan barınağında iş ve faaliyetlere katılma cezası

Kayseri'de köpeğe eziyet eden şüpheliye "hayvan barınağında iş ve faaliyetlere katılma" cezası

Yurthaber

Kangal ve Van kedisine şartlı yurt dışı izni geldi

Tarım ve Orman Bakanlığı, kedi ve köpeklerin yurt dışına çıkarılması hakkında esasları açıkladı.

Finans

Bakan Varank, Sivas kangal köpeğinin ırkını koruyacak merkezin açılışını yaptı

"ORAN Kalkınma Ajansımızın desteğiyle kurulan bu merkezde kangal köpeği ırkını koruyup, üretiminin ve eğitiminin doğru ellerde yapılmasını sağlamış olacağız" - "7 milyon lira bütçesi olan bu proje kangal köpeğinin marka değerini yükselterek Sivas'ımızın tanıtımına da katkı sağlayacak" - "Milletimiz muhalefetten sadece görevlerini yerine getirmelerini bekliyor. Kanal İstanbul dediğimiz zaman ortalığı ayağa kaldıranlar, kendi görev sahasına giren meselelerde nedense ortadan kayboluyorlar"

Yurthaber

Adana'da vahşet! İki Kangal köpeğini bıçaklayarak öldürdüler

Adana'nın Kozan ilçesinde Arifcan Farsak'a (19) ait 'Aslan' ve 'Duman' isimli Kangal cinsi 2 köpek, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce bıçaklanarak öldürüldü.

Haber

Havlama sesi ortaya çıkardı! Saatlerce başında beklemiş

Sivas'ta Zaza isimli bir Kangal köpeği, kuyuya düşen ineğin saatlerce başında bekledi. Havlayarak yardım çağıran Zaza, yardım ekiplerinin çalışmasını da sonuna kadar izledi. Kangal köpeğinin sahibi, ''O hayvanın zor durumda olduğunu anlamış, kendi çapında elinden geleni yapmış. Bizim dikkatimizi çekti bırakıp gelmemiş. İnsanlar kadar akıllı'' yorumunda bulundu.

Haber

Sivas'ta iki otomobil çarpıştı: 6 yaralı

Sivas'ta iki otomobil çarpıştı: 6 yaralı

Yurthaber

Yavuz Seçkin hastanelik oldu! Korku dolu anları sosyal medyadan duyurdu

Pandemiyi ailesiyle Darıca'da geçiren ünlü oyuncu ve radyo programcısı Yavuz Seçkin'i köpek ısırdı. Seçkin, o anları sosyal medyadan anlattı.

Magazin